Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (166)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.863$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кур'ята Н.В. 
Адгезивні та імуномодулюючі властивості бактерій роду ILactobacillus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кур'ята ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Для групи виділених штамів вперше оцінено здатність до адгезії та гемаглютинації, а також вплив вуглеводів на ці процеси. Виділено групу штамів, адгезія яких не залежала від D-манози. Встановлено вплив pH, пепсину, трипсину, хімотрипсину та лізоциму на здатність вилучених штамів лактобацил до міжклітинної взаємодії. Вперше досліджено антикомплементарну активність у бактерій роду Lactobacillus та показано повну її втрату за умов тривалого зберігання. Показано позитивний вплив перорального прийому живих клітин окремих штамів лактобацил на фагоцитарну та окиснювальну активність перитонеальних макрофагів мишей, досліджено його динаміку. Показано здатність окремих штамів лактобацил стимулювати продукцію сироваткового інтерферону, а також готовність спленоцитів та макрофагів до продукції інтерферонів різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265 + Р264.863 +
Шифр НБУВ: РА335557

Рубрики:

      
2.

Дячишина Л.В. 
Зміни мікроекології кишечнику за дії оксалатів металів та корекція спричинених ними порушень (Експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Дячишина ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики порушень мікробіоценозу кишечнику за умов дії ксенобіотиків (оксалатів натрію, магнію та кобальту), а також видовий склад і популяційний рівень мікрофлори вмісту товстої кішки та слизової оболонки товстої та тонкої кішок за дії різних доз оксалатів натрію, магнію та кобальту. Встановлено зміни порожнинної та мукозної мікрофлори досліджуваних біотопів. Для відновлення мікрофлори кишечнику та корекції змін, що виникли за дії оксалатів, використано полікомпонентний біологічний препарат "біфіформ" ("Ferrosan", Данія), який сприяє нормалізації порушеного мікробіоценозу за рахунок зменшення мікробної контамінації кишечнику факультативними й алохтонними патогенними та умовно патогенними мікроорганізмами, а також збільшенню популяційного рівня автохтонних облігатних фізіологічно корисних мікроорганізмів. Доведено, що біоформ створює умови для контамінації кишечнику дріжджоподібними грибами роду Candida у високому популяційному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863-8
Шифр НБУВ: РА316006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Борщ С.К. 
Мікробіологічне обгрунтування корекції мікробіоценозу при кишкових дисбактеріозах: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / С.К. Борщ ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено частоту виділення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів у випадках кишкових дисбактеріозів у пацієнтів гастроентерологічного профілю. Розкрито регіональні особливості мікрофлори, виділеної у випадку дисбактеріоза кишечника, розглянуто її чутливість до протимікробних препаратів. Визначено спектри й інтенсивність антагоністичної активності пробіотичних штамів відносно клінічних штамів мікроорганізмів. Вивчено антагоністичну взаємодію пробіотичних штамів для оцінки можливості їх поєднаного використання в терапевтичних схемах. З метою підвищення терапевтичної ефективності, корекцію дисбактеріозу кишечника запропоновано розділити на два етапи - зменшення кількості умовно-патогенної мікрофлори та відновлення нормоценозу. На основі клінічних і мікробіологічних результатів обстеження оцінено ефективність лікування пацієнтів з дисбактеріозом кишечника. Проведено порівняльний аналіз ефективності зменшення кількості умовно-патогенної мікрофлори у випадку дисбактеріозу кишечника та відновлення нормоценозу під час застосування різних терапевтичних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-5 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА371562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ротар Д.В. 
Мікрофлора кишечника та її транслокація у внутрішні органи експериментальних тварин із гострим панкреатитом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / Д.В. Ротар ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що експериментальний гострий панкреатит супроводжується розвитком дисбактеріозу товстої та дистального відділу тонкої кишки за рахунок елімінації автохтонних облігатних бактерій, підвищенням популяційного рівня умовно патогенних мікроорганізмів і контамінації вмісту кишечника патогенними й умовно патогенними ентеробактеріями. Доведено, що надмірна колонізація слизової оболонки тонкої та товстої кишки патогенними бактеріями підвищує проникливість кишечника та супроводжується транслокацією бактерій в регіональні мезентеріальні вузли, портальну кров, очеревину та внутрішні органи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА374285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пономарьова І.Г. 
Порушення імунної системи та мікробіоценозу кишечнику у дітей, хворих на ентероколіт, та їх корекція пробіотиками: автореф. дис. ... канд. біол. наук / І.Г. Пономарьова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено суттєві порушення в мукозальному імунітеті кишечнику, а саме в механізмах синтезу та транспорту секреторного IgA, на фоні високого рівня IgG і особливо IgM, що може свідчити про суттєве порушення функції слизової оболонки кишечнику. Проаналізовано, що проведене лікування має позитивний вплив на місцевий імунітет, про що свідчить підвищення секреторного IgA в копрофільтрах, і на показники мікробіоценозу кишечнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА369389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Нікольська О.І. 
Удосконалення методичних підходів щодо оцінки мікробіоценозу кишечнику та його корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.І. Нікольська ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки та корекції мікрофлори кишечнику людини. Дана оцінка стану мікрофлори кишечнику людини в нинішній екологічній ситуації з клінічними проявами дисбактеріозу кишечнику та у хворих з опіками різного ступеню. Встановлено зниження біологічної активності індигенної мікрофлори кишечнику у таких хворих. Удосконалена методика діагностики дисбактеріозу кишечнику. Написано алгоритм і кодові числа для ідентифікації ентеробактерій, який став основою для розробки програми комп'ютерної обробки результатів дослідження при дисбактеріозі. Показана можливість підвищення біологічної активності комерційних штамів лактобацил на фітоосновах. Рекомендовано комплексне використання еубіотико-фіто-сорбційної композиції для корекції мікробіоценозу кишечнику. Обгрунтовано і визначено протипоказання для використання з метою корекції кандидозного дисбактеріозу кислотоутворюючих еубіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863-7 + Р413.301.11-3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського