Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (58)Реферативна база даних (2128)Книжкові видання та компакт-диски (1221)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=АДВОКАТСЬК$<.>+<.>K=РОЗСЛІДУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 398
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Логінова С.М. 
Адвокатська таємниця: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.М. Логінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз змісту поняття "адвокатська таємниця". Виявлено недоліки у правовому регулюванні поняття, змісту та гарантій адвокатської таємниці з урахуванням положень Конституції України та міжнародно-правових актів у галузі прав людини. Визначено шляхи вирішення проблемних питань забезпечення адвокатської таємниці. Досліджено формування адвокатської таємниці та її економічне підгрунтя шляхом системного аналізу таких правових інститутів, як суд, прокуратура та адвокатура. Розкрито взаємозв'язок її морально-етичних та правових проблем. Досліджено основні напрямки реформування адвокатської таємниці через призму реформування судово-правової системи. Виявлено закономірності формування адвокатської таємниці та їх залежність від правового статусу адвокатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)8-2
Шифр НБУВ: РА319163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Старцев О.В. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Старцев ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено нові спеціальні терміни щодо адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади України. Запропоновано комплексне поняття посадової відповідальності та визначено її елементи. Розроблено засади нової системи адміністративних та дисциплінарних стягнень відповідно до Концепції адміністративної реформи в Україні. Наведено шляхи удосконалення порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців. Теоретично обгрунтовано необхідність запровадження та визначено основні засади інституту правового нагляду за діями зазначених службовців, які працюють на ділянках з підвищеним ризиком вчинення корупційних правопорушень. На підставі результатів теоретичного дослідження, аналізу чинного законодавства та міжнародного досвіду розроблено пропозиції щодо комплексного вдосконалення інституту адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА328669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Алексійчук М.М. 
Адміністративно-правовий статус міського, районного органу внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Алексійчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть адміністративно-правового статусу міського, районного органу, який передбачає порядок реалізації громадянами та юридичним особами їх статусу в адміністративній сфері, процесуальний стан громадянина. Запропоновано визначення поняття адміністративно-правового статусу начальника як комплекс його прав і обов'язків в адміністративно-правових відносинах, зумовлених взаємодією з іншими суб'єктами адміністративного права: органами державної влади та місцевого самоврядування, державними та недержавними організаціями, підприємствами, установами, громадськими об'єднаннями, посадовцями зазначених органів і організацій. Проаналізовано організаційно-штатну побудову структури міських і районних органів внутрішніх справ, їх функції. Проаналізовано компетенцію міських, районних органів у сфері забезпечення громадського порядку, протидії злочинності та розслідування злочинів, які вчиняються на території, що обслуговується. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення адміністративної діяльності персоналу міліції. Наведено пропозиції щодо подальшого вдосконалення чинного законодавства, норми якого регулюють правовідносини начальників міських, районних органів у сфері забезпечення громадського порядку, розкриття злочинів і проведення x14800слідчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА362805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Піскун І.І. 
Адміністративно-правові засади встановлення і застосування адміністративного арешту, виправних та громадських робіт: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Піскун ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми встановлення та застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт. Розкрито суть поняття, зміст та соціальне значення цих адміністративно-правових явищ. Визначено критерії відмежування адміністративного арешту від інших заходів правового примусу. Сформульовано поняття адміністративного підсудного проступку як підстави встановлення адміністративного арешту, виправних і громадських робіт, наведено кваліфікацію цих правопорушень. Визначено особливості провадження у справах про адміністративні підсудні проступки, за вчинення яких передбачається адміністративний арешт і виправні роботи. Запропоновано процесуальну стадію - попереднє адміністративне розслідування у справах про адміністративні підсудні проступки, особливості вирішення в суді справ щодо цих та провадження щодо виконання постанов про застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА349541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коваленко В.В. 
Актуальні проблеми застосування науково-технічних засобів спеціалістами при провадженні слідчих дій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Коваленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, організаційні та криміналістичні засади застосування науково-технічних засобів спеціалістами під час проведення слідчих дій та удосконалення процесу підготовки кадрів спеціалістів-криміналістів для експертної служби МВС України. Обгрунтовано положення про необхідність комплексного вивчення взаємопов'язаних процесуально-правових, організаційних і криміналістичних проблем застосування науково-технічних засобів під час розкриття та розслідування злочинів. Уточнено класифікацію сучасних науково-технічних засобів за їх фунціональним призначенням і видом, досліджено проблеми їх апробації, вровадження та використання під час проведення слідчих дій. Наведено пропозиції щодо доцільності більш чіткого розмежування функцій експерта та спеціаліста та подальшої конкретизації кримінально-процесуальних норм щодо функцій спеціаліста-криміналіста у разі його участі у слідчих діях. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення структури експертної служби МВС України та техніко-технічного супроводу окремих слідчих дій, удосконалено методики застосування науково-технічних засобів. Сформульовано зміни та доповнення до кримінально-процесуального законодавства щодо поліпшення правового регулювання використання науково-технічних засобів і спеціальних знань на досудовому слідстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА331750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іващук А.А. 
Варіативність та взаємоперехід інформаційних жанрів у сучасній українській пресі: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / А.А. Іващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано нові тенденції розвитку окремих видів жанрів: від традиційної інформаційної замітки до порівняного нового для української журналістики явища, як репортаж-розслідування з елементами аналітики. Акцентовано увагу на проблемах творчої взаємодії окремих журналістських колективів і журналістів-стрінгерів, які проводять журналістське розслідування самостійно. Сформульовано дефініцію процесів жанроутворення та запропоновано нові визначення традиційних жанрів. Доведено, що розвиток жанрів відбувається в тісному зв'язку з канонами професійної журналістської етики. Зазначено, що процес підготовки працівників редакції, дотримання молодших колег, елементи творчого суперництва сприяють розвиткові жанрової теорії й практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА367082

      
7.

Патик А. А. 
Взаємодія слідчих та оперативно-розшукових підрозділів при розкритті та розслідуванні майнових злочинів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / А. А. Патик ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розглянуто історичний шлях виникнення та розвитку взаємодії. Вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення розкриття та розслідування майнових злочинів уможливило виявити низку недоліків, які впливають на взаємодію слідчих та оперативно-розшукових підрозділів. Систематизовано наукову інформацію щодо особливостей взаємодії слідчих та оперативно-розшукових підрозділів під час розкриття та розслідування таких майнових злочинів як крадіжка, грабіж і розбійний напад, шахрайство. Сформовано такі поняття як: "взаємодія", "взаємодія слідчих та оперативно-розшукових підрозділів під час розкриття та розслідування майнових злочинів", "оптимізація форм взаємодії слідчих та оперативно-розшукових підрозділів під час розкриття та розслідування майнових злочинів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.013 + Х894.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА380343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ковальов В.В. 
Взаємодія слідчого з працівниками експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Ковальов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з працівниками експертно-криміналістичних підрозділів МВС України на етапі досудового провадження. Розкрито сутність, принципи, форми та напрями взаємодії слідчого з працівниками експертної служби. Наведено характеристику експертів-криміналістів як осіб, що володіють спеціальними знаннями і залежно від мети та їх участі у досудовому слідстві, набувають процесуального статусу спеціаліста, експерта, фахівця, визначеного чинним КПК України. Розкрито зміст поняття координації та здійснено її відмежування від взаємодії. Встановлено процесуальний статус слідчого як основної фігури й організатора взаємодії на досудовому провадженні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного КПК України, зокрема, обгрунтовано необхідність проведення судової експертизи до порушення кримінальної справи з метою підвищення ефективності процесу розкриття та розслідування злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х893.9(4УКР)722.013-96 + Х819(4УКР)113.042 +
Шифр НБУВ: РА355385

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Волобуєва О.О. 
Взаємодія слідчого з фахівцями під час збору інформації про особу, що скоїла злочин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Волобуєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з фахівцями (ВСзФ) під час збору інформації про особу, що скоїла злочин, а також практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення організаційно-методичного та правового аспектів даної взаємодії. Запропоновано класифікацію форм ВСзФ, в основу якої покладено наявність обов'язкового процесуального закріплення результатів спільної діяльності слідчого та фахівців з урахуванням положень чинного кримінально-процесуального законодавства. Показано провідну роль фахівця в процесі підготовки та проведення слідчих дій під час досудового розслідування у контексті необхідності збору інформації про особу, що скоїла злочин. Обгрунтовано практичну доцільність реалізації принципу постійності ВСзФ за допомогою залучення до слідчих дій фахівця, який раніше брав участь (як спеціаліст або експерт) у слідчих діях з даної кримінальної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)72 +
Шифр НБУВ: РА342897

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Онисько О.І. 
Види слідів та використання їх при розслідуванні незаконного перетинання державного кордону (За матеріалами органів дізнання Прикордонних військ України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.І. Онисько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено розвиток, становлення та використання слідів у криміналістиці, криміналістичне поняття, а також наведено класифікації слідів, слідів людини та супутніх їм слідів. Розглянуто закономірності їх утворення, а також можливості та способи встановлення з їх допомогою окремих фактів й обставин у діяльності органів дізнання Прикордонних військ України. На підставі вивчення теорії та практики органів дізнання Прикордонних військ України наведено пропозиції щодо удосконалення огляду місця події і роботи з різними слідами людини та супутніми їм слідами (рук людини, транспорту, тварин, запаху, мікрослідами) у ході розслідування незаконного перетинання державного кордону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.13 + Ц68,8(4УКР)1-33 + Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА324068

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
12.

Годованюк Г.В. 
Визначення параметрів руху літального апарату під час розслідування авіаційних подій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.09 / Г.В. Годованюк ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розроблено методику та алгоритми достовірної оцінки кінематичних параметрів у просторовому русі повітряних суден. Задача оцінки параметрів зведена до розв'язання задачі послідовної умовної параметричної оптимізації. На прикладі аналізу авіаційної пригоди, що відбулась при посадці літака, була підтверджена працездатність і ефективність розробленого алгоритму. Запропоновано модифікацію нелінійного фільтра Калмана, що дозволяє визначити оцінки як вхідних, так і вихідних перемінних при наявності у вимірах аддитивних похибок у вигляді нормальних випадкових процесів. Розроблено метод і алгоритм оцінки посадочної маси і центрування літака при посадці на основі даних засобів об'єктивного контролю і використання процедур математичного моделювання. Працездатність підтверджується на прикладі аналізу конкретної авіаційної події.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-015

Рубрики:

      
13.

Бедь В.В. 
Використання адвокатом-захисником психологічних знань у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / В.В. Бедь ; Нац. акад. внутр. справ МВС України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Висвітлюються теоретичні і прикладні аспекти проблеми використання психологічних знань адвокатом-захисником для підвищення ефективності кримінального процесу. На основі праць юристів, психологів та досліджень автора розкриваються суть психологічного пізнання у кримінальному процесі, його юридичні й психологічні передумови, аналізуються особливості застосування психологічних знань адвокатом. Здійснена психологічна характеристика адвокатської діяльності та її вимог до особистості, на основі проведеного дослідження розроблена психограма адвоката-захисника. Викладено рекомендації і пропозиції щодо психологічного забезпечення адвокатської діяльності, яке повинне здійснюватись по таких напрямах : 1) залучення адвокатом різних форм психологічного пізнання (використання можливостей психологічної консультації, висновків судово-психологічної експертизи, взаємодія з фахівцем-психологом); 2) безпосереднє використання психологічних знань адвокатом, який отримав психологічну підготовку. Остання передбачає розвиток загальної психологічної культури та формування спеціальної психологічної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пунда О.О. 
Використання даних, одержаних в результаті застосування науково-технічних засобів, для доказування в кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Пунда ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засади використання науково-технічних засобів у кримінальному процесі, поняття, функціональне призначення та види науково-технічних засобів, що застосовуються у кримінальному судочинстві. Проаналізовано поняття та напрями використання даних, здобутих шляхом застосування науково-технічних засобів у процесі розслідування злочинів, місце та роль даних, одержаних з використанням науково-технічних засобів у процесі доказування в кримінальному судочинстві. На підставі отриманих результатів дослідження сформульовано рекомендації щодо вдосконалення норм кримінально-процесуального законодавства, які регулюють процес залучення науково-технічних засобів у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)4с1/8
Шифр НБУВ: РА317783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Михальчук Т.В. 
Використання інформації, отриманої телекомунікаційним шляхом, у розслідуванні злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Михальчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено визначення понять "інформація", "телекомунікації", "телекомунікаційні технології", "телеконференція", "відеоконференцзв'язок". Наведено розгорнуту класифікацію та характеристику найбільш розповсюджених телекомунікаційних систем. Зазначено роль телекомунікаційних технологій (ТКТ) у розслідуванні хлочинів. Виокремлено потенційні можливості застосування телекомунікаційної передачі інформації під час розслідування злочинів. Розглянуто питання правового регулювання використання інформації, одержаної телекомунікаційним шляхом. Увагу приділено досягненню світового науково-технічного прогресу та позитивному досвіду зарубіжних країн. Досліджено практику зарубіжних країн щодо використання телекомунікаційної передачі інформації у розслідуванні злочинів. Показано необхідність впровадження у кримінальне судочинство сучасних технологій, а також використання їх на окремих стадіях розслідування та судового розгляду кримінальних справ. Розглянуто характеристику напрямів (можливостей) затосування ТКТ у розслідуванні злочинів, а також можливості їх використання для доказування у кримінальному процесі. Зазначено переваги проведення окремих слідчих дій з використанням ТКТ. Розглянуто питання підвищення ефективності використання криміналістичних обліків на базі впровадження ТКТ. Увагу приділено особливостям процесуальної фіксації інформації, одержаної телекомунікаційним шляхом, та її доказовому значенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)140 + Х894.9(4УКР)с2ф + Х849(4УКР)112.22 +
Шифр НБУВ: РА362235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бірюков В.В. 
Використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Бірюков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем щодо використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування, розглянутий як інформаційний, і метою якого є створення об'єктивної інформаційної моделі події злочину, що мав місце в минулому. У даному разі важливо, у якій формі та яким методом зафіксовано інформацію. Досліджено специфічні питання, що виникають у разі використання науково-технічних засобів (НТЗ) для фіксації криміналістично значимої інформації, обгрунтовано допустимість і доцільність використання у цій діяльності комп'ютерних технологій. Результатом дослідження є методики фіксації інформації з їх використанням. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до норм КПК стосовно використання НТЗ у процесі розслідування. Розглянуто питання забезпечення співробітників, які здійснюють фіксацію, необхідним комплектом НТЗ для фіксації криміналістично значимої інформації за польових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.1с2:397 + Х893.9(4УКР)072с11
Шифр НБУВ: РА312282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Дондик Н.Я. 
Використання спеціальних бухгалтерських знань при розслідуванні економічних злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Я. Дондик ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність та наведено класифікацію економічних злочинів з урахуванням особливостей механізму їх відображення у документах. Розроблено класифікацію документів, в яких знаходять відображення злочинні дії з використанням фінансово-господарських операцій. Проаналізовано зміст методів документального та фактичного контролю суб'єкта господарювання в стадії перевірки матеріалів щодо економічних злочинів. Визначено особливості завдань, що вирішує бухгалтер під час проведення окремих слідчих дій. З'ясовано сутність судово-бухгалтерської експертизи за умов розслідування економічних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х893.9(4УКР)413.3 +
Шифр НБУВ: РА343219

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дячук В. І. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні дорожньо-транспортних пригод: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. І. Дячук ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-прикладні аспекти форм використання спеціальних автотехнічних знань і шляхів їх подальшого розвитку. Визначено основні напрями вдосконалення використання спеціальних знань за розслідування дорожньо-транспортних злочинів, а також розроблено криміналістичні рекомендації з оптимального використання спеціальних автотехнічних знань за проведення слідчих дій, фіксації їх ходу та результатів за розслідування дорожньо-транспортних злочинів. З'ясовано особливості призначення та проведення окремих видів судових експертиз за розслідування дорожньо-транспортних пригод, з'ясовано сучасні можливості судово-автотехнічної експертизи. Сформульовано пропозиції для внесення змін і доповнень до проекту КПК України №1233, а також до нормативно-правових актів, які регламентують діяльність з організації та проведення судових експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.91 + Х894.9(4УКР)312.1
Шифр НБУВ: РА376444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пашнєв Д.В. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, вчинених із застосуванням комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.В. Пашнєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено типові способи застосування комп'ютерних технологій у злочинних цілях. Зазначені способи диференційовано згідно підготовчого, основного та заключного етапів вчинення комп'ютерних злочинів. Зазначено, що комп'ютерні сліди виникають під впливом комп'ютерних технологій і являють собою якісні та кількісні зміни комп'ютерної інформації. Досліджено структуру та форми використання спеціальних знань під час розслідування комп'ютерних злочинів. Відзначено, що фахівці повинні мати основні спеціальні технічні знання та додаткові юридичні знання. Запропоновано систему принципів створення комп'ютерних технологій збирання комп'ютерних слідів. Наведено існуючі програмно-технічні засоби їх дослідження. Значну увагу приділено застосуванню спеціальних знань на стадії порушення кримінальної справи. Наведено пропозиції щодо проведення на цій стадії судової експертизи. Розглянуто особливості роботи спеціаліста для проведення слідчих дій залежно від ситуацій. Надано визначення предмету комп'ютерно-технічної експертизи, її задач і об'єктів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х894.9(4УКР)312.6 +
Шифр НБУВ: РА350241

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Косміна Н. М. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Н. М. Косміна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність, форми та структуру спеціальних знань обізнаних осіб, які залучаються слідчим для розслідування злочинів. Розглянуто непроцесуальні форми використання спеціальних знань в стадії порушення кримінальної справи, проведення попередніх досліджень, а також для участі в оперативно-розшукових заходах у лікарських установах, де використовуються наркотичні засоби та психотропні речовини. Визначено класифікаційні, ідентифікаційні та діагностичні завдання, які виносяться на експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Запропоновано алгоритми вирішення типових завдань експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х893.9(4УКР)413.5
Шифр НБУВ: РА378930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського