Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=АРБІТРАЖ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бланк Т.А. 
Акваметрія напівпродуктів та сировини для оптичних функціональних матеріалів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т.А. Бланк ; Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано способи мінімізації випадкових і виключення систематичних похибок абсолютних методів акваметрії напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів та оцінено метрологічні характеристики цих методів. Показано, що тільки титриметричний метод за К. Фішером є абсолютним, незалежно від вмісту визначеної води, і може використовуватися як арбітражний для градуювання інших методів визначення води. Встановлено, що газохроматографічний і кальцій-гідридний газометричний методи у разі визначення малих концентрацій води в органічних розчинниках не можуть вважатися абсолютними та потребують градуювання. Показано, що спектрофотометрія з використанням концетраційної залежності положення максимуму світлопоглинання спиртових розчинів хлоранілової кислоти та діелькометрія на середніх та НВЧ частотах дозволяють швидко та з високою точністю визначити вологість напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів. Показано, що дані акваметрії є важливими під час розв'язання деяких матеріалознавчих питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9 + Г442.2
Шифр НБУВ: РА373543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Злакоман І. М. 
Господарсько-правові засоби та форми вирішення інвестиційних спорів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / І. М. Злакоман ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано висновок щодо господарсько-правової сутності інвестиційного спору. Запропоновано удосконалити систему класифікації видів інвестиційних спорів шляхом доповнення їх переліку додатковими критеріями, за якими можливо визначити підстави виникнення інвестиційних спорів і форми, за допомогою яких можливо їх урегулювати. З метою усунення системних порушень прав інвесторів, захисту інвестицій та сприяння розгляду та врегулювання інвестиційних конфліктів, а також усунення чинників, що їх зумовлюють, запропоновано створити державну службу з нагляду та контролю за реалізацією інвестиційних проектів, до компетенції якої буде віднесено здійснення нагляду та контролю за реалізацією державними органами інвестиційних проектів. Запропоновано закріпити на законодавчому рівні поняття інвестиційного договору й інвестиційної вимоги, що дозволить розмежувати інвестиційний спір і суміжні види майнових спорів, а також надасть можливість судам України чіткіше визначати свою компетенцію під час відкриття провадження у справах, що виникають з інвестиційних правовідносин. Увагу приділено удосконаленню чинного законодавства, зокрема наведено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Господарського та Господарсько-процесуального кодексів України, законів України "Про інвестиційну діяльність", "Про режим іноземних інвестицій", "Про міжнародний комерційний арбітраж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Картузов М. Ю. 
Запобіжні заходи в господарському процесі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / М. Ю. Картузов ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено правову природу інституту запобіжних заходів (ЗЗ) та їх місце в системі забезпечувальних заходів у господарському процесі України. Виявлено їх суть, ознаки та значення в господарському процесі, підстави й умови застосування ЗЗ, види ЗЗ у господарському процесі. Розглянуто історію розвитку інституту ЗЗ в України та за кордоном. Проаналізовано особливості процесуально-правової процедури застосування ЗЗу господарському процесі та практику їх застосування у комерційному та цивільному процесах зарубіжних країн. З'ясовано особливості вжиття ЗЗ у сфері торговельного мореплавства та для вирішення спорів міжнародним комерційним арбітражем. Сформульовано й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинного господарсько-процесуального законодавства України, що регулює питання вжиття ЗЗ у господарському процесі країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.405
Шифр НБУВ: РА370831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Плахотнюк Н.Г. 
Інститут президентства в Україні: конституційно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.Г. Плахотнюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається інститут президентства в Україні як сукупність конституційно-правових норм, досліджується його зміст, юридична природа та перспективи розвитку. Аналізується історичний аспект та теоретичні підходи до поняття інституту президенства. Визначено його основні риси та місце у системі інститутів конституційного права. Виділено елементи інституту президентства та здійснено їх аналіз на підставі чинного законодавства. Детально розглянуто повноваження Президента України, як основного елементу інституту у сфері внутрішнього життя і зовнішньої політики держави. Обгрунтовано необхідність наділення глави Української держави функцією узгодження діяльності органів державної влади (функцією арбітражу). Розроблено пропозиції по удосконаленню норм чинного законодавства та прийняттю нових законодавчих актів, які б у сукупності з чинними нормами інституту президентства, становили цілісну систему, що найбільш повно охоплює сферу правовідносин за участю Президента України як органу держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Зозуля О.О. 
Міжнародний змішаний арбітраж: досвід та національна практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.О. Зозуля ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу національної та міжнародної арбітражної практики, українського та зарубіжного законодавства досліджено еволюцію правового регулювання інвестиційних спорів між державою й іноземними особами. Розглянуто механізм вирішення інвестиційних спорів, досліджено актуальні питання, що виникають під час їх вирішення з використанням арбітражних процедур. Проаналізовано положення українського законодавства, що стосуються вирішення інвестиційних спорів, проведено аналіз позовів іноземних інвесторів проти України у межах Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.121 + Х939.4 +
Шифр НБУВ: РА360132

Рубрики:

      
7.

Переверзєва О.С. 
Міжнародний комерційний арбітражний суд з вирішення спорів у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Переверзєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу міжнародного комерційного арбітражу з вирішення спорів у сфері торговельного мореплавства. Визначено, що арбітраж створюється для вирішення особливої категорії спорів комерційного характеру, які виникають у процесі реалізації цивільно-правових і торговельних угод, зокрема морських, а також тих, що містять "іноземний елемент" у тій або іншій формі. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку арбітражу, особливості організації діяльності у даній сфері, визначено розбіжності регламентів спеціалізованих міжнародних арбітражних судів та Морської арбітражної комісії України. Досліджено зарубіжну практику щодо застосування принципів міжнародного приватного морського права. Обгрунтовано основні шляхи еволюції міжнародного комерційного арбітражу, вивчено існуючі підходи щодо визначення правової природи міжнародного комерційного арбітражу. На підставі аналізу значного обсягу теоретичного та практичного матеріалу обгрунтовано пропозиції щодо організації міжнародного комерційного арбітражу у контексті новітніх тенденцій його розвитку. Проаналізовано положення регламентів міжнародних морських арбітражних судів ряду зарубіжних країн та України. Особливу увагу приділено вивченню практики застосування принципів і норм міжнародного приватного морського права в арбітражних рішеннях. Зроблено висновок, що правова природа міжнародного морського арбітражу може забезпечити застосування не лише матеріального права країни, але й матеріальних норм іноземного права, а також встановлені у міжнародних конвенціях уніфіковані матеріальні та колізійні норми міжнародного приватного права.Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного механізму захисту законних прав та інтересів учасників морегосподарських відносин під час розгляду спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.41 + Х939.212.03 +
Шифр НБУВ: РА343824

Рубрики:

      
8.

Адамчук І. Г. 
Міжнародно-правове визнання державного кордону України з Румунією та Чехословаччиною (1939 - 1947 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. Г. Адамчук ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше в комплексі розглянуто вітчизнану та зарубіжну історіографію питання, визначено основні її концептуальні напрями. Надано об'єктивну правову оцінку - з позицій старого і нового міжнародного права - міжнародно-правовому значенню рішень Скрентонського конгресу, Чернівецького віча, Хустського віча, рішень Центральної ради в Ужгороді. Надано правову оцінку співробітництву Союзу РСР і нацистської Німеччини з територіальних питань у 1939 - 1940 рр., визначено дійсний вплив цього чинника на врегулювання радянсько-румунського територіального спору. Проведено оцінювання міжнародно-правового значення рішень Першого Віденського арбітражу (листопад 1938 р.) та Сойму Карпатської України (березень 1939 р.). Запропоновано власну історико-правову концепцію політичного та міжнародно-правового співробітництва ООН, зокрема в питанні встановлення післявоєнних кордонів в Європі та світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.3(4УКР) + Х809(4УКР)797-1
Шифр НБУВ: РА380529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рибій О.В. 
Міжнародно-правове регулювання інвестиційної діяльності: теорія та практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Рибій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми міжнародно-правового регулювання інвестиційної діяльності за сучасних умов на підставі аналізу міжнародно-правових документів, вивчення процесу зародження та розвитку міжнародних інвестиційних правовідносин, теоретико-методологічних особливостей норм міжнародного права в інвестиційній сфері, аналізу теоретичних і практичних питань, пов'язаних з імплементацією даних норм у внутрішнє законодавство України. Проаналізовано етапи становлення та розвитку системи міжнародно-правового регулювання іноземних інвестицій. Розглянуто форми та методи регулювання іноземних інвестицій на дво- та багатосторонній основі. Досліджено міжнародний арбітражний механізм вирішення інвестиційних спорів. Узагальнено теорії співвідношення міжнародного та внутрішнього права та теорії реалізації норм міжнародного права у межах внутрішньодержавного правопорядку у контексті специфіки норм міжнародного інвестиційного права. Проаналізовано проблеми взаємодії міжнародного та національного інвестиційного права у даній сфері. Встановлено ефективність створеного в Україні конституційного механізму імплементації норм міжнародного інвестиційного права у внутрішнє законодавство. Розкрито особливості участі України у системі багато- та двосторонніх договорів в інвестиційній сфері з метою визначення шляхів їх ефективної імплементації у систему вітчизняного законодавства.Наведено пропозиції щодо подальшого реформування законодавства України відповідно до норм міжнародного права у сфері інвестицій та стратегічного курсу України на інтеграцію її правової системи в європейський та загальносвітовий правовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5 + У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА362106

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Білоконь Т.М. 
Організаційно-економічний механізм санації підприємств цукрової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.М. Білоконь ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тоеретичні та практичні аспекти вдосконалення організаційно-економічного механізму санації підприємств цукрової промисловості. Вивчено економічну суть санації, удосконалено класифікацію санаційних заходів. Проаналізовано особливості реалізації механізму санації на підприємствах цукрової промисловості. Визначено бар'єри санації організаційного, економічного, психологічного й інформаційного характеру. Обгрунтовано шляхи уникнення та зниження їх негативного впливу. Розроблено методику оцінки санаційної спроможності підприємств цукрової промисловості, яка передбачає застосування системи фінансових коефіцієнтів і показників господарської діяльності цукрозаводу. Запропоновано механізм матеріального стимулювання арбітражного керуючого через встановлення винагороди за позитивні результати реалізації санаційних заходів і санації в цілому. Обгрунтовано шляхи вдосконалення організаційно-економічного механізму санації підприємств цукрової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-932.1 +
Шифр НБУВ: РА357743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кисельова Т.С. 
Оспорювання та примусове виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Т.С. Кисельова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 16 с. — укp.

Розроблено пропозиції щодо удосконалення господарського процесуального законодавства України про оспорювання та примусове виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу, винесених на території України, та практики його застосування. Систематизовано ознаки та особливості рішення міжнародного комерційного арбітражу. Визначено поняття "оспорювання рішення міжнародного комерцйного арбітражу" та уточнено поняття "примусове виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу". Встановлено підвідомчість справ щодо оспорювання та примусового виконання рішень даного арбітражу. Доведено доцільність закріплення у законодавстві дозвільного порядку примусового виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу. На підставі результатів дослідження обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до чинного законодавства. Розроблено пропозиції щодо проекту Закону України про третейські суди (арбітраж).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.4(4УКР) + Х991.892 +
Шифр НБУВ: РА323369

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Юлдашев С.О. 
Правове регулювання третейського розгляду господарських спорів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.О. Юлдашев ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Розвинуто понятійний апарат третейського розгляду господарських спорів. Сформульовано визначення правосуддя у сфері господарювання, уточнено визначення третейського розгляду спорів. Удосконалено класифікацію третейських угод. Обгрунтовано необхідність і напрямки розширення диспозитивності правового регулювання третейського розгляду господарських спорів (міжнародного комерційного арбітражу). Аргументовано необхідність та визначено напрямки удосконалення чинного порядку виконання рішень третейськими судами та Міжнародним комерційним арбітражним судом (МКАС) при Торгово-промисловій палаті (ТПП) України. Запропоновано внесення змін у чинне законодавство щодо судоустрою України, колізії якого є перепоною на шляху розвитку третейського розгляду господарських спорів. Обгрунтовано пропозиції щодо часткової уніфікації правового регулювання розгляду даних спорів третейськими судами і МКАС при ТПП, а також державного та недержавного судочинства. Виявлено необхідність внесення системних змін до порядку державного і недержавного судочинства у частині стосовно третейського розгляду спорів, сформульовано пропозиції до законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА341853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Хєда С.М. 
Правове регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах (порівняльно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Хєда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство країн загального та цивільного права, яке регламентує участь іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах. Розглянуто проблему цивільної правосуб'єктності іноземних компаній. Запропоновано поняття та досліджено правовий механізм перенесення юридичними особами доміцилію. Значну увагу приділено визначенню особливостей та суті корпоративних і договірних організаційно-правових форм участі іноземних корпоративних інвесторів у цивільних правовідносинах, зокрема, акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, дочірніх компаній, договорів про спільну інвестиційну діяльність та концесійних договорів. Досліджено способи захисту прав і законних інтересів іноземних компаній у національних юрисдикційних органах та юрисдикційних органах третіх держав, а також у спеціалізованих міжнародних установах. Значну увагу приділено проблемі альтернативного вирішення спорів, зокрема міжнародному комерційному арбітражу. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12 + Х932.21 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА330445

Рубрики:

      
14.

Рябцева Я.Г. 
Правовий статус арбітражного керуючого: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Я.Г. Рябцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено правовий статус арбітражного керуючого у судових процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації. Вивчено аспект виникнення та розвиток регламентації правового становища особливих учасників провадження у справах про банкрутство, аналогічних арбітражному керуючому, загальні положення й особливості правового статусу арбітражного керуючого у судових процедурах банкрутства. Значну увагу приділено загальній характеристиці інституту банкрутства, визначенню загальних вимог до арбітражного керуючого, порядку ліцензування діяльності та питанням його відповідальності, а також правовому регулюванню оплати послуг, вішкодування витрат і винагроди арбітражного керуючого. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання діяльності арбітражного керуючого, а також змін і доповнень до чинного законодавства України, зокрема до закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839.(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА346143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Торгашин О.М. 
Правові засади регулювання діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (господарсько-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Торгашин ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено поняття, історію становлення, розвиток міжнародного комерційного арбітражу, його юридичну природу. Проаналізовано законодавство про Міжнародний комерційний суд при Торгово-промисловій палаті України. Висвітлено принципи процесу розгляду спорів. Сформульовано теоретичні та пратиктичні висновки щодо вдосконалення правових засад регулювання діяльності міжнародного комерційного арбітражу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.121 + Х939.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358190

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Поляков Б.М. 
Правові проблеми регулювання неспроможності (банкрутства): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / Б.М. Поляков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 38 с. — укp.

Визначено суть, характер і правову природу відносин неспроможності (банкрутства). Виявлено принципи його правового регулювання. З'ясовано способи та засоби правового впливу на суб'єктів відносин неспроможності (банкрутства). Обгрунтовано необхідність відокремлення права неспроможності як підгалузі господарського права. Розроблено концепцію реформування законодавства України про неспроможність (банкрутство). Визначено та проаналізовано критерії неплатоспроможності. Уточнено поняття банкрутства. Всебічно досліджено грошове зобов'язання у відносинах неспроможності. Уточнено зміст, мету, особливості та значення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Розглянуто порядок заперечування майнових дій (угод) боржника. Наведено визначення поняття судових процедур і конкретизовано порядок їх здійснення. Проаналізовано правовий статус боржника, кредиторів, арбітражного керуючого та інших учасників відносин неспроможності. Запропоновано згрупувати господарсько-процесуальні норми в інститут права неспроможності або розділ Кодексу України про неспроможність. Обгрунтовано диференціацію трудових відносин працівників фінансово неспроможних підприємств від інших подібних відносин. Досліджено відносини щодо профілактики (попередження) неспроможності (банкрутства). Розглянуто умови порушення провадження у справі про банкрутство, а також умови введення, механізм реалізації, правові наслідки та значення судових процедур. Обгрунтовано правову природу строку щодо виявлення кредиторів, плану санації, мирової угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х839(4УКР)209.2
Шифр НБУВ: РА322605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Зубатенко О.М. 
Припинення суб'єктів господарювання: автореф. дис... канд юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Зубатенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові питання припинення суб'єків господарювання. Запропоновано доповнити закон статтею стосовно заборони примусової ліквідації суб'єктів господарювання, що мають стратегічне загальнодержавне або місцеве значення. Узагальнено особливості ліквідації та реорганізації таких суб'єктів. Класифіковано особливості їх ліквідації та реорганізації за різними критеріями. Запропоновано вдосконалити підстави ліквідації суб'єкта господарювання. Обгрунтовано, що його примусова реорганізація повинна проводитися на підставі рішення суду за позовами уповноважених державних органів виконачої влади, а не на підставі прямих рішень цих органів. Запропоновано ввести процедуру нагляду за діяльністю боржника, яка передуватиме процедурі розпорядження майном боржника, а також спрощену процедуру окремих категорій боржників. Запропоновано запровадити систему обов'язкового страхування відповідальності членів ліквідаційної комісії, арбітражних керуючих у випадках завдання шкоди боржникам, кредиторам та іншим особам у процесі реорганізації чи ліквідації. Обгрунтовано інші пропозиції щодо законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414.4 + Х893(4УКР)920.9 +
Шифр НБУВ: РА358275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Афанасьєв Р.Г. 
Проблеми правового регулювання банкрутства за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Р.Г. Афанасьєв ; НАН України. Ін-т економіко-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вирішення проблеми правового регулювання банкрутства в Україні. Уточнено визначення банкрутства та його елементи, удосконалені з урахуванням специфіки господарського права визначення різновидів банкрутства - навмисного та фіктивного. Розроблено класифікацію кредиторів. Розглянуто правовий статус учасників арбітражного провадження у справах про банкрутство. Надано пропозиції щодо його подальшого правового регулювання. Визначено три етапи процесу створення спеціальних державних органів з метою запобігання банкрутству. Висвітлено проблеми правового регулювання арбітражного провадження в справах про банкрутство відповідно до стадій провадження. Проаналізовано процедури (розпорядження майном боржника, санацію, укладення мирової угоди, ліквідаційну процедуру), що застосовуються до боржника. Запропоновано напрямки їх подальшого удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2
Шифр НБУВ: РА312779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Середа О.Г. 
Роботодавець як суб'єкт трудового права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.Г. Середа ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено правовий статус роботодавця як суб'єкта трудового права. Уточнено зміст поняття "роботодавець", визначено права, обов'язки та відповідальність даного суб'єкта трудового права. Проаналізовано правове становище керівника організації, особливості укладання та розірвання трудового договору, притягнення до матеріальної та дисциплінарної відповідальності даної особи. Розглянуто правовий статус арбітражного керівника як специфічного суб'єкта трудового права. Висвітлено права, обов'язки та відповідальність роботодавця на кожному етапі колективно-договірного регулювання. Запропоновано визначення організацій роботодавців як суб'єктів соціального партнерства. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері регулювання трудових відносин за участю роботодавця. Створено проекти доповнень до КЗпП та нормативних актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)101 +
Шифр НБУВ: РА333786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дмитриченко І.В. 
Розмежування морських просторів між прибережними державами у міжнародному морському праві: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Дмитриченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові принципи морської делімітації та розглянуто практику прибережних держав у контексті здобутків ІІІ конференції ООН з морського права. Зазначено, що рішення Міжнародного Суду ООН і міжнародних арбітражів суттєво впливають на розвиток права морської делімітації. Проаналізовано значення релевантних обставин і справедливих принципів у делімітаційному процесі. Доведено, що результати даного дослідження можуть використовуватись прибережними державами у переговорах щодо правового оформлення морських кордонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА323419

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського