Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (125)Тематичний інтернет-навігатор (37)Наукова електронна бібліотека (3567)Реферативна база даних (9262)Книжкові видання та компакт-диски (9297)Журнали та продовжувані видання (2625)
Пошуковий запит: (<.>K=АРХИВ$<.>+<.>K=ЮГО$<.>+<.>K=ЗАПАДН$<.>+<.>K=РОССИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Паронянц Т.П. 
Виникнення і прояв післятравматичних стресових розладів у працівників органів внутрішніх справ в умовах виконання миротворчої місії ООН (на прикладі колишньої Югославії): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Т.П. Паронянц ; Нац. ун-т внутр. справ України. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив правоохоронної діяльності та її правової регламентації на психіку працівників спецпідрозділів органів внутрішніх справ (ОВС), які брали участь у військових конфліктах на території колишньої Югославії. Розглянуто особливості прояву післятравматичних стресових розладів у працівників ОВС, виявлено зниження їх адаптації до соціально-правових норм та службових обов'язків, порушення в психоемоційній сфері та в показниках соматичного здоров'я. Поглиблено вчення про реадаптацію у зв'язку з виявленими новими даними про особливості трансформації негативних психічних змін, які виникають в результаті участі у військових подіях після травматичного стресового синдрому, специфічні симптоми якого знайдено у реадаптантів. Удосконалено діагностику проявів післятравматичних стресових розладів у працівників правоохоронних органів, внесено доповнення в принципи здійснення реабілітації осіб, що мають зміни психіки, які виникли внаслідок їх участі у бойових діях. Досліджено проблеми вияву психологічних критеріїв підвищення ефективності правоохоронної діяльності та обгрунтування психологічних закономірностей впливу правових настанов на особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947-69 +
Шифр НБУВ: РА328845

Рубрики:

      
2.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Холодна Л.С. 
Вплив стафілококового білка А та його різних форм на імунну відповідь: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.08 / Л.С. Холодна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Визначено роль основного фактора патогенності стафілококів - білка А та його різних форм у формуванні імунної відповіді. Досліджено механізми імуномоделюючої дії, а також вплив на функціональну активність окремих популяцій імунокомпетентних клітин і системи неспецифічної резистентності. Розглянуто вплив факторів, що змінюють продукцію та активність білка А та впливають на його антигенність. Досліджено вплив на клітини імунної системи очищеного, кон'югованого, сорбованого, модифікованого, клітинно-зв'язаного білка А. Встановлено основні закономірності впливу даних антигенних субстанцій стафілококів на розвиток гуморальної та клітинної ланок імунної відповіді, неспецифічних факторів природної резистентності організму, виявлено протекторні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.3 + Е60*745.1
Шифр НБУВ: РА316720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лященко Т.П. 
Вплив субстанції Р на жовчосекреторну функцію печінки і хімічний склад жовчі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Лященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено негуморальні механізми регуляції жовчосекреторної функції печінки. Одержані в хронічних і гострих спробах на тваринах результати свідчать про стимулювальний вплив широко розповсюдженого в організмі поліпептиду субстанції Р на жовчоутворювальну функцію печінки. Це стосується рівня секреції жовчі та її хімічного складу (вільних і кон'югованих жовчних кислот, холестерину, ліпідів, загального білка, білірубіну тощо). З'ясовано, що цей поліпептид виявився істинним холеретиком, оскільки змінює фільтраційно-дифузійні та синтетичні процеси в печінці. Показано, що для прояву адекватної відповіді печінки на введений поліпептид потрібна наявність нормальної активності парасимпатичної іннервації залози. Встановлено, що субстанція Р може реалізовувати свій вплив на функціональний елемент печінки через тахікінінові рецептори NK1- і NK3-типів. Висунуто гіпотезу про коригуючу та інтегруючу роль поліпептиду в організації секреторної діяльності травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.136.2 + Е623.362.3Cae*734.261*725.136.2
Шифр НБУВ: РА314066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кириченко В.Г. 
Державницька, громадсько-політична та культурно-освітня діяльність В.Зіньківського (1881 - 1962 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Г. Кириченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням широкого кола опублікованих й архівних джерел проаналізовано стан вивчення державної, громадсько-політичної, культурно-освітньої та наукової діяльності В.Зіньківського. Розкрито процес формування суспільно-політичних і наукових поглядів ученого. Висвітлено його ставлення до проблем розвитку української державності, становлення й організацію української науки й освіти кінця XIX - першої половини XX ст. Проаналізовано вплив В.Зіньківського на розвиток національно-визвольного руху у зазначений період в Україні та формування політики держави у сфері релігійних відносин. Визначено роль діяча у розвитку української освіти та науки за кордоном, у формуванні організаційних основ наукових установ і політичної діяльності еміграції. Доведено, що діяльність і творчий доробок В.Зіньківського є важливою складовою загального контексту історії України кінця XIX - першої половини XX ст. реконструйовано не тільки невідомі сторінки життя В.Зіньківського, а й загалом українського руху, деякі аспекти державної політики України, Росії та країн еміграції вченого (Югославії, Чехословаччини, Франції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Зіньківський + Ю3(4УКР)6 д Зіньківський В. +
Шифр НБУВ: РА342294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Михайлов О.Б. 
Динаміка геморагічних осередків у хворих на мозковий інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Михайлов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-функціональні особливості первинних внутрішньомозкових крововиливів у хворих на геморагічний інсульт (ГІ) з метою встановлення особливостей патогенезу та патоморфогенезу з розробкою прогностичних критеріїв, удосконаленням діагностичних і лікувальних схем. На підставі динамічного клініко-параклінічного, біохімічного та клініко-нейровізуалізаційного дослідження встановлено неоднозначну спрямованість патобіохімічних і структурно-функціональних зрушень. У хворих з позитивним перебігом захворювання спостерігається повне клінічне та структурне відновлення на 20 - 21-у добу захворювання. При цьому патобіохімічні зміни характеризувалися розвитком синдрому гіперкоагуляції гострого періоду, активною елімінацією продуктів гемолізу з тканин мозку з появою пікоподібної гіпербілірубінемії некон'югованого типу, зміною ліпідного обміну (мінімальної атерогенної спрямованості) та підвищенням антиатеросклеротичних фракцій, активацією ліпідної пероксидації, що у межах компенсації є компенсаторно-пристосувальною реакцією загальнозапального типу, що підтверджується достовірними кореляційними зв'язками зі зміною абсолютного числа поліморфноядерних лейкоцитів. Створено діагностично-прогностичну систему ГІ, виявлено маркерні ознаки дисметаболізму й обгрунтовано принципи патогенетичного лікування, спрямованого на стабілізацію в системі гемостазу, прискорення елімінації продуктів гемолізу з тканин мозку, модулювання ліпідної пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА316033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Максимович І.А. 
Діагностика, патогенез і лікування гепатодистрофії у кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Максимович ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

Вивчено типові симптоми, функціональний стан, прижиттєві гістологічні зміни печінки у кіз у випадку токсичної та спонтанної гепатодистрофії та гострого некрозу паренхіми. Експериментально й теоретично обгрунтовано методи лікування кіз з патологією печінки. Вивчено фізіологічні коливання деяких показників функціонального стану печінки у кіз. Установлено, що за умов токсичної гепатодистрофії розвивається білкова зерниста та жирова дистрофія печінки, патологія характеризується жовтяничністю, гепатомегалією, гіпоальбумінемією, зростанням концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності аспарагінової (АСТ) та аланінової трансфераз, гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), лужної фосфатази. У випадку гострого некрозу печінки у кіз виявлено жовтяницю, значну гіпербілірубінемію, гіперферментемію (АСТ, ГГТ), некротичні зміни паренхіми. Визначено, що основою причиною гепатодистрофії у кіз є неповноцінна та незбалансована годівля за основними поживними та біологічно активними речовинами, інтоксикація свинцем, порушення утримання. У кіз, хворих на гепатодистрофію (спонтанну), виявлено жовтяничність (30 %), гепатомегалію (50 %), гіпоальбумінемію, диспротеїнемію, зростання концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності АСТ і ГГТ. Установлено, що лікування кіз за токсичної гепатодистрофії та гострого некрозу печінки має тривати не менше 7 - 10-ти діб з наступною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-932-7
Шифр НБУВ: РА330504

Рубрики:

      
8.

Шахін Ю.В. 
Еволюція економічної політики Федеративної Народної Республіки Югославії (1947 - 1961 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Шахін ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування економічної політики Югославії у 1947 - 1961 рр. Визначено пріоритетні принципи та методи здійснення економічного регулювання на державному рівні. Встановлено три етапи розвитку державної економічної політики Югославії та проаналізовано внутрішні та зовнішні чинники їх зміни. Обгрунтовано визначальний вплив загострення економічних проблем і соціальної боротьби на реформування економічної політики країни. Виявлено тісний взаємозв'язок прискореного індустріального розвитку з промисловою, аграрною та торговельно-фінансовою політикою держави. Особливу увагу приділено дослідженню соціальної боротьби серед різних суспільних груп (зокрема в управлінських структурах) та впливу даного фактора на економічну політику. Простежено їх взаємодію та ранні прояви тенденцій дезінтеграції в югославському суспільстві. Охарактеризовано соціально-економічні кризи 1950 - 1952 рр. та 1955 - 1956 рр., встановлено причини появи "самоврядного соціалізму". Досліджено чинники зовнішнього впливу на економічну політику Югославії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4СЕР)62 +
Шифр НБУВ: РА335838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пулим О.В. 
Збройні Сили України як фактор створення та забезпечення існування системи колективної безпеки у Європі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.В. Пулим ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено місце і роль Збройних Сил України у миротворчій діяльності української держави, участь у миротворчих операціях під егідою Організації Об'єднаних Націй у складі багатонаціональних сил і в системі міжнародних зв'язків України. Значну увагу приділено налагодженню співробітництва у військовій галузі протягом 1992 - 2000 рр., зусиллям військового відомства України у розвитку відносин рівноправного партнерства з країнами-членами Північноатлантичного Альянсу. Прослідковано участь миротворчих контингентів України у складі багатонаціональних сил ООН у Південно-Західній Європі, в Анголі, Таджикістані та Лівані. Вивчено процес створення нормативно-правової бази участі українських підрозділів у миротворчих операціях. Детально в хронологічній послідовності висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України в миротворчих контингентах ООН під час вирішення конфліктів на теренах колишньої Югославії. До наукового обігу введено справжні найменування військових підрозділів, що дає змогу виключити історіографічні помилки під час описання дій українських миротворців у складі різних багатонаціональних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Х915.22(4)
Шифр НБУВ: РА314089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кузнєцов Є.В. 
Здобуття незалежності та суспільно-політичний розвиток Хорватії у 1990 - 2005 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.В. Кузнєцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процес розпаду Югославської федерації, виникнення багатопартійної системи в Хорватії. Вивчено проблеми, взаємопов'язані зі становленням країни як суверенної та незалежної. Досліджено причини та характер хорватсько-сербської війни. Розглянуто діяльність першого президента Хорватії Ф.Туджмана. Висвітлено процес еволюції політичної системи республіки. Виявлено основні чинники впливу на внутрішню та зовнішню політику хорватської держави. Здійснено комплексний аналіз основних етапів розвитку політичної системи країни. Досліджено процес розвитку хорватсько-українських відносин протягом зазначеного періоду, їх стан і рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ХОР)64-5 + Ф3(4ХОР) + Ф4(4УКР)64-(4ХОР) +
Шифр НБУВ: РА354794

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Маєвська А.А. 
Злочини проти людяності: міжнародно-правовий аспект: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.А. Маєвська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано тексти статутів міжнародних трибуналів (Нюрнберзького, Токійського, Югославського та Руандійського), а також спеціальну наукову літературу щодо визначення суті та змісту злочинів проти людяності. Досліджено правову основу та надано юридичну характеристику даним злочинам. З'ясовано місце інституту індивідуальної відповідальності у системі міжнародного кримінального права. Визначено, які дії належать до злочинів проти людяності. Охарактеризовано кожний окремий злочин, що охоплюється поняттям "злочини проти людяності". Досліджено положення про універсальну юрисдикцію щодо зазначених злочинів. Розроблено конкретні науково-практичні рекомендації, спрямовані на застосування поняття "злочини проти людяності" у національному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Х917.122
Шифр НБУВ: РА321065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мамчур А. А. 
Кон'югат анти-VEGF з гематопорфірином як засіб підвищення ефективності фотодинамічної терапії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.07 / А. А. Мамчур ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького, НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Методом кон'югації за допомогою лінкера карбодііміду-НСІ одержано кон'югат гематопорфірину з антитілами до VEGF, визначено його спектральні характеристики, фототоксичність, активність антитіл у кон'югаті, досліджено накопичення в зонах активного судиноутворення на хоріон-алантоїсних мембранах. Встановлено, що в результаті утворення кон'югату гематопорфірину з антитілами до VEGF за допомогою лінкера не відбувається змін у специфічній активності антитіл і фотосенсибілізатора в кон'югатах. Виявлено, що у мембранах з максимальною проліферацією ендотелію та судиноутворенням (6-й день розвитку ембріонів), кон'югат накопичується в 3,6 раза більше у порівнянні з вихідним гематопорфірином. Показано, що під дією фотодинамічної терапії (ФДТ) з використанням гематопорфірину кон'югованого з антитілами до VEGF, в сироватках крові тварин з пухлинами (карцинома Льюїс і саркома 180) спостерігався в 1,5 раза вищий рівень фактору v.Willerbrand (vWF), ніж у тварин з пухлинами, яким не проводили ФДТ. Досліджено фотодинамічну ефективність кон'югату в порівнянні з вихідним гематопорфірином на моделях меланоми В16, саркоми 180 та вихідного штаму карциноми Льюїс LLC і її варіанту LLC/R9. Виявлено особливості акумуляції кон'югату та вихідного гематопорфірину в пухлинних тканинах мишей, пов'язані з біоритмікою продукції VEGF пухлинами. Встановлено, що фотодинамічна терапія тварин з карциномою Льюїс і саркомою 180 з використанням кон'югату, проведена із урахуванням ритміки продукції VEGF, призводить до гальмування росту пухлин на 60,4 % за найвищого рівня VEGF в сироватці крові (о 14°° доби) та 45 % , коли відмічається зниження рівня фактору в сироватці крові (о 2°° доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-58
Шифр НБУВ: РА375569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лапшин О.Є. 
Конфлікт у колишній Югославії 1991-95 р.р. в загальноєвропейській політиці США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Лапшин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу американської зовнішньої політики щодо конфлікту у колишній Югославії (1991-95 р.р.) з точки зору геополітичних та стратегічних інтересів США у Європі після завершення "холодної війни". Розглядаються основні цілі загальноєвропейської політики США в даний період, причини протиріч, що виникли всередині атлантичного союзу, аналізуються внутрішні та зовнішні аспекти конфлікту в колишній Югославії (1991-95 р.р.), використаного США для збереження та утвердження лідерства в трансатлантичній системі безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64 + Т3(7США)64-64(4)

Рубрики:

      
14.

Німченко А.В. 
Концептуальні засади та політика США щодо миротворчої діяльності ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.В. Німченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто погляди американських вчених, уряду та Конгресу США щодо ролі ООН в миротворчій діяльності та участь в ній Сполучених Штатів Америки. Проаналізовано зміни, що відбулися в підходах США щодо сфери діяльності ООН та причини цих змін. Обговорено питання переорієнтації політики Сполучених Штатів щодо миротворчої діяльності з урахуванням опори на НАТО. Визначено роль та місце Організації Об'єднаних Націй у військово-політичній стратегії Вашингтона. Вивчено досвід участі США у миротворчих операціях, зокрема, в Сомалі, Руанді та колишній Югославії та визначено його наслідки для політики США. Висвітлено проблему фінансування миротворчої діяльності. Наведено ряд рекомендацій українському зовнішньополітичному відомству.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф061
Шифр НБУВ: РА319229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Касинюк О.В. 
Кримінально-процесуальні питання діяльності міжнародних кримінальних судів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Касинюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис міжнародної кримінальної юстиції - від зародження ідеї в останній чверті XIX ст. до утворення та початку діяльності Міжнародного кримінального суду, виділено його етапи. Здійснено класифікацію джерел процесуальних норм, що регулюють діяльність кожної міжнародної кримінальної судової установи, визначено особливості їх утворення та ієрархію. Проаналізовано організацію, функції та статус основних органів міжнародних кримінальних судів, виявлено їх недоліки та шляхи подолання. Розвинуто запропоноване в доктрині визначення поняття юрисдикції міжнародних кримінальних судів, її видів та обмежень. Зроблено висновок про еволюцію співвідношення юрисдикцій міжнародних кримінальних судів і держав. Запропоновано підхід до поділу провадження в міжнародних кримінальних судах на певні стадії, розкрито їх зміст. Проаналізовано правове регулювання взаємовідносин Трибуналів щодо колишньої Югославії та Руанди, а також Міжнародного кримінального суду з Радою безпеки ООН, іншими міжнародними інституціями та суб'єктами міжнародного права. Зроблено висновок щодо вирішального значення для діяльності Міжнародного кримінального суду співробітництва та допомоги держав. Розвинуто положення, що механізм співробітництва, запроваджений у Міжнародному кримінальному суді, кардинально відрізняється від механізму у Трибуналах щодо колишньої Югославії та Руанди, оскільки він грунтується на примусовій силі резолюцій Ради Безпеки ООН. Виявлено взаємодію англо-американської та континентальної правових систем під час формування процесуальних норм, що регулюють діяльність міжнародних кримінальних судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.122.3 +
Шифр НБУВ: РА335164

Рубрики:

      
16.

Западнюк С. О. 
Міграції населення України (суспільно-географічне дослідження): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / С. О. Западнюк ; Ін-т географії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано існуючі погляди щодо питання класифікації міграцій населення та факторів їх здійснення. Запропоновано оновлену класифікацію міграцій населення та факторів їх розвитку з урахуванням сучасних тенденцій, схему механізму формування рішення особи про міграцію чи відмову від неї. Визначено основні етапи суспільно-географічного дослідження міграцій населення. Обгрунтовано та введено поняття переселенської активності населення та запропоновано методику розрахунку індексів переселенської активності. Проведено порівняльний аналіз рівнів соціально-економічного розвитку регіонів України. Здійснено багатоаспектний аналіз особливостей розвитку міжрегіональних; міждержавних міграцій населення регіонів України у 2000 - 2007 рр. Визначено перспективи розвитку процесів таких міграцій в регіонах України у 2008 - 2017 рр. Досліджено сучасний стан формування міграційної політики України та виявлено основні проблеми на шляху її становлення. Сформульовано рекомендації щодо оптимізації міграційної ситуації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + У049(4УКР)2 + С5*18:Д8
Шифр НБУВ: РА371631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Білоцький С.Д. 
Міжнародне-правове регулювання співробітництва регіональних організацій колективної безпеки з ООН (на прикладі миротворчих операцій НАТО в Південно-Східній Європі): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.Д. Білоцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові підстави проведення миротворчих операцій, висвітлено юридичні аспекти трансформаційних та еволюційних процесів всередині НАТО. Досліджено участь даної міжнародної організації у миротворчих операціях. Визначено форми ведення миротворчих операцій та міжнародно-правові засади діяльності миротворчих сил. Проаналізовано правові засади функціонування НАТО. Здійснено правовий аналіз участі НАТО у врегулюванні збройних конфліктів у Південно-Східній Європі. Розглянуто теоретичні та практичні питання міжнародно-правового регулювання миротворчих операцій НАТО на території колишньої Югославії, визначено роль ООН у даному процесі. Досліджено правові засади проведення НАТО гуманітарної інтервенції в Косово (Сербія) та наслідки даної операції для розвитку міжнародного права. Розкрито правову природу участі НАТО в миротворчій діяльності. Проаналізовано угоди щодо проведення миротворчих операцій, укладені за участі НАТО, встановлено їх відповідність імперативним нормам міжнародного права. Визначено міжнародно-правові підстави участі у миротворчих операціях під головуванням НАТО країн, що не є членами НАТО. Встановлено роль національного законодавства у разі залучення конкретної країни до миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х915.232.3 + Ц851.11 +
Шифр НБУВ: РА355823

Рубрики:

      
18.

Бойович В. 
Міжнародно-правові аспекти забезпечення безпеки мореплавства в СР Югославії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В. Бойович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Встановлено невідповідність між нормами морського законодавства СР Югославії та міжнародним морським правом, насамперед, нормами, що стосуються контролю за виконанням конвенційних вимог та стандартів з підготовки спеціалістів морського транспорту. Розроблено проект програми державної системи СР Югославії щодо забезпечення безпеки мореплавства, здійснення якого може сприяти формуванню в країні ефективної системи безпеки мореплавства, що відповідає сучасним міжнародним стандартам. Проведено правову кваліфікацію суб'єктивних та об'єктивних причин аварій, що залежать від людського фактору на морі, наведено пропозиції стосовно удосконалення морського законодавства СР Югославії щодо їх запобігання. Зроблено висновок про недоцільність надання портам СР Югославії функцій пошуку та рятування, як це має місце у даний час, а також необхідність створення в межах Міністерства транспорту спеціального державного органу з відповідними повноваженнями для здійснення цієї функції. Відзначено, що норми міжнародного морського права у сфері безпеки мореплавства разом з відповідними нормами національного морського законодавства держав становлять підгалузь міжнародного морського права, яку можна визначити як "Міжнародне право безпеки мореплавства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 +
Шифр НБУВ: РА322656

Рубрики:

      
19.

Василишин М.Б. 
Неореалістична проза в сербській літературі 60-70-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / М.Б. Василишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Виявлено та розкрито особливості феномену неореалізму у сербській літературі 1960 - 1970-х рр. на підставі аналізу художніх пошуків та світоглядної позиції його визначних представників - В.Стевановича, Ж.Павловича, М.Йосича Вишнича, Д.Михаїловича, М.Савича. Висвітлено діалектику розвитку сербської літератури, зміни, які в ній відбувалися протягом останніх десятиріч минулого століття. Проведено паралелі між сербським та італійським неореалізмом, творчість сербських неореалістів включено в контекст тогочасної югославської прози, що уможливило комплексний розгляд даного літературного феномену. Наведено теоретичні та літературно-історичні висновки щодо становлення та розвитку неореалізму як явища світової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)41-334
Шифр НБУВ: РА330554

Рубрики:

      
20.

Мацевко І.І. 
Неославізм у суспільно-політичному житті Галичини (1908 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.І. Мацевко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено неославістський рух у контексті суспільно-політичного життя Галичини. Простежено ідейно-політичні витоки неославізму. Розкрито причини виникнення, генезу й етапи розвитку неославістського руху на початку ХХ ст. З'ясовано обставини занепаду неославістської ідеології напередодні Першої світової війни та відродження концепцій австрославізму, югославізму, російського імперського панславізму. Вивчено чинники, які вплинули на формування позицій української та польської громадськості Галичини щодо неославізму. Проаналізовано ставлення українських і польських суспільно-політичних сил краю до неославістських акцій. Висвітлено вплив неославістського руху на українсько-польські відносини у Галичині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)52-7
Шифр НБУВ: РА312544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського