Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (54)Наукова електронна бібліотека (547)Реферативна база даних (9514)Книжкові видання та компакт-диски (2593)Журнали та продовжувані видання (150)
Пошуковий запит: (<.>K=АТОМН$<.>+<.>K=ФІЗИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 353
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лоік О.В. 
Адаптація дітей з перинатальною гіпоксичною поразкою мозку (показники вегетативного гомеостазу, цитоархітектоніки еритроцитів і обміну електролітів крові) і її динаміка після лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Лоік ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного комплексного клініко-неврологічного обстеження, кардіоінтервалографії, атомно-абсорбційної спектрофотометрії, растрової електронної мікроскопії та кореляційного аналізу одержано дані щодо патогенетичних механізмів порушення адаптації на різних рівнях функціонування організму (вегетативна система, еритроцити та електроліти крові) в дітей у відновлювальному періоді перинатального гіпоксичного ураження мозку. Визначено, що блокатор кальцієвих каналів німодипін (німотоп) за умов його застосування компенсує вегетативний гомеостаз, позитивно впливає на обмін кальцію, блокуючи його перехід з сироватки до еритроцитів, а також збільшує кількість активно функціонуючих еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-2 +
Шифр НБУВ: РА325470

Рубрики:

      
2.

Сукретний В.Г. 
Адсорбція кисню на гранях монокристала вольфраму при кріогенних температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.Г. Сукретний ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Створено надвисоковакуумну установку типу "чорна камера" для комплексного дослідження адсорбційно-десорбційних процесів у широкому діапазоні температур дослідженого зразка (5 - 2500 К) і газу у джерелі молекулярного пучка (80 - 550 К). Вперше отримано спектри слабкозв'язаних низькоенергетичних адсорбційних станів молекулярного кисню, адсорбованого за умов 5 К, для досліджуваних граней вольфраму, а також отримано залежності імовірності прилипання кисню за температури підкладок 5 К та їх зміну з температурою поверхні адсорбента, газу та ступеня покриття. Прослідковані різні механізми кінетики залежно від умов адсорбції та виявлено, що дисоціативна адсорбція кисню на досліджених гранях вольфраму відбувається за температури 5 К. Встановлено, що після заповнення першого моношару на всіх підкладках виявляються ознаки адсорбції через зовнішній передстан, у ролі якого, можливо, виступає адсорбційний стан слабкої молекулярної хемосорбції АС45 (АС60 для W(III)). Досліджено ефект амортизації в області закінчення заселення хемосорбованого атомарного моношару та початку утворення слабкозв'язаного молекулярного моношару за температури адсорбції ~ 5 К, величина якого збільшується у разі збільшення температури газу в ефузивному джерелі. Доведено, що енерегетичні характеристики фізадсорбованих шарів у даних системах не залежать від електронної та атомної структур поверхні та, в основному, відзначаються фізико-хімічними властивостями кисню, а характер кінетики адсорбції дає змогу конкретизувати хід потенціалу взаємодії газ - поверхня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА318303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Дем'яненко С. О. 
Антропогенна трансформація природно-господарських систем в зонах впливу атомних електростанцій (на прикладі Хмельницької АЕС): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / С. О. Дем'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено досвід вивчення антропогенної трансформації ландшафтів, вдосконалено методичні підходи до їх вивчення, викладено базові поняття, запропоновано алгоритмічну схему дослідження. Проаналізовано ландшафтно-морфологічну структуру 30-ти км зони впливу ХАЕС як основний чинник просторової диференціації забруднювальних речовин, виявлено зони розподілу та перерозподілу забруднювальних речовин. Вивчено та проаналізовано впливи атомної електростанції на навколишнє середовище й інші види антропогенних навантажень в межах зони впливу. Обчислено величину впливу АЕС та виконано оцінювання ступеня антропогенної трансформації природно-господарських систем, а також здійснено оптимізаційне районування та обгрунтовані рекомендації з регулювання природокористування в зоні впливу ХАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.6
Шифр НБУВ: РА381062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коробов В.О. 
Атомна будова розплавів чотирикомпонентної системи Bi-Ga-Sn-Ge: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.О. Коробов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Методом дифракції рентгенівського випромінювання досліджена структура чотирикомпонентних розплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge при температурах 960 та 1125 pi C. При інтерпретації даних дифракційного експерименту використовувалася модель мікронеоднорідної будови, що дозволяє отримувати кількісну інформацію про розподіл різносортних атомів по мікрообсягам. Розроблений математичний апарат цієї моделі для розплавів з довільною кількістю компонентів. Встановлено, що структура рідких сплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge всієї області концентрацій (концентраційний тетраедр) є мікронеоднорідною. Визначені концентраційні області (тригранні піраміди), в кожної з яких розплави містять атомні мікроугруповання чотирьох типів. В усіх концентраційних областях мікроугруповання - одно - та двокомпонентні. Склад двокомпонентних мікроугруповань такий же, як у розплавах бінарних систем Bi-Ga та Bi-Sn.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13

Рубрики:

      
5.

Мамалуй М.А. 
Атомна динаміка одновимірних коливальних систем, що мають точний розв'язок, з дефектами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.А. Мамалуй ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертаційній роботі досліджується атомна динаміка неідеальних одновимірних моделей, що мають точний розв'язок. Сформульовано критерій можливості одержання точного розв'язку спектральної задачі. Згідно цього критерію, за допомогою методу BJD-матриць спектральні густини коливань будь-якого атома лінійного ланцюжка з періодичним розміщенням атомів, який містить дефектні кластери, можуть бути одержані в точній аналітичній формі. Для конкретних одновимірних систем з локальними дефектами, які відповідають визначеному класу моделей, що мають точний розв'язок, вивчено умови локалізації та характеристики локалізованих коливань з частотами як в зоні неперервного спектра, так і за її межами. Для ряду тривимірних систем показано наявність квазіодновимірної поведінки характеристик локалізованих коливань та обгрунтовано можливість застосування для їхнього наближеного опису точних результатів, отриманих в рамках одновимірних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33,022

Рубрики:

      
6.

Фреїк А.Д. 
Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.Д. Фреїк ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА328613

Рубрики:

      
7.

Лорія М.Г. 
Атомно-абсорбційний спектрофотометр з капілярним електротермічним атомізатором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Г. Лорія ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 18 с. — укp.

Запропоновано математичну модель переносу маси для моделювання процесу атомізації на базі методу нульового градієнта та дельта-функції Дірака. З використанням розробленої моделі показано, що основною причиною нелінійності статичної характеристики атомно-десорбційного спектрометра є нестабільність оптичних параметрів вимірювальної системи. Створено структурну модель вимірювального вузла з вертикальним електротермічним атомізатором, що дало змогу поліпшити стабільність оптичних параметрів вимірювальної системи та на 60 % зменшити похибку вимірювання атомно-абсорбційних спектрофотометрів. Лінеаризовано статичну характеристику такого спектрометра завдяки використанню вертикального капілярного електротермічного атомізатора та логарифмування вихідного сигналу вимірювальної системи, що дозволило значною мірою розширити діапазон вимірювання та збільшити до 70-ти кількість елементів. Наведено модифікований атомно-абсорбційний метод з використанням капілярного електротермічного атомізатора, на основі якого уніфіковано основні параметри вимірювальної схеми, вдвічі збільшено чутливість перетворення та збільшено вірогідність контролю до значення 0,94.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.6 в641.8,022 + Ж304-1 с344-5 +
Шифр НБУВ: РА341780

Рубрики:

      
8.

Шкумат А.А. 
Ацетилацетонати плюмбуму, кадмію та хрому як стандартні зразки складу для атомно-абсорбційної спектрометрії: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.А. Шкумат ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено одну з актуальних проблем аналітичної хімії - створення стандартних зразків складу на основі комплексів металів з органічними лігандами для атомно-абсорбційної спектрометрії. Показано, що ацетилацетонати металів відповідають усім вимогам, пред'явлених до стандартних зразків складу: стабільні у твердому стані та розведених розчинах, однорідні, похибка визначення металів у зразках не перевищує 0,3 %, мають достатню розчинність у воді та органічних розчинниках. Запропоновано нові екстрагенти на основі розчинів поверхнево-активних речовин для пробопідготовки зразків нафтопродуктів та ацетилацетонати металів як стандартні зразки складу за атомно-абсорбційного та екстраційно-атомно-абсорбційного визначення вмісту металів у нафтопродуктах і стопах. Запропоновано хімічні модифікатори на основі розчинів поверхнево-активних речовин за атомно-абсорбційного визначення аналітів у низькотемпературному полум'ї типу пропан-бутан-повітря, що дозволило покращити метрологічні характеристики методик аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.1-94 +
Шифр НБУВ: РА366972

Рубрики:

      
9.

Джафарі Хенджані Сейед Моджтаба 
Багатокритеріальний синтез інтелектуальних систем керування енергоблоків АЕС генетичними алгоритмами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Джафарі Хенджані Сейед Моджтаба ; Харків. політехн. ін-т. — Х., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Наведено розв'язок задачі багатокритеріального параметричного синтезу інтелектуальних систем автоматичного керування (САК) енергоблоків атомних станцій генетичними алгоритмами на базі розвитку моделей САК і методів оптимізації їх прямих показників якості та покращених інтегральних квадратичних оцінок. Одержано математичні векторні моделі багатокритеріальних показників якості САК, що враховують критерії стійкості, показники якості та дозволяють формалізувати постановки задач синтезу САК. Розроблено методи синтезу САК на підставі модифікації генетичних алгоритмів для оптимізації узагальненого векторного критерія, що підвищує надійність синтезу оптимальних САК. На базі моделей САК енергоблока проведено синтез регуляторів для нормальних режимів експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-05
Шифр НБУВ: РА373923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ткач О.О. 
Багатохвильове аномальне проходження рентгенівських променів в одновимірнодеформованих кристалах сполук Аsup3/supВsup5/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Ткач ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням числового розв'язку системи диференційних рівнянь Такагі встановлено, що одновимірні деформації у вигляді схованого під поверхнею шару в кристалах з граткою сфалерату призводять до суттєвих змін розподілу інтенсивності в багатохвильових областях розсіяння та осциляційної залежності інтегральних коефіцієнтів проходження від величини деформації. Встановлено, що найбільші зміни в розподілах інтенсивності багатохвильового розсіяння спостерігаються у разі локалізації деформованого шару на 1/2 екстинкційної товщини та орієнтації вектора зміщень атомних площин паралельно до об'єднувального вектора дифракції трихвильового відбивання. Визначено, що чутливішою до такої деформації є сполука з більшою різницею атомних номерів. Значне посилення ефекту багатохвильового аномального проходження для ряду три-, чотири-, шестихвильових дифракцій перебувають у взаємозв'язку з відповідними перерізами дисперсійної поверхні, степенями збудження хвильових мод і асиметрією розподілу коефіцієнтів поглинання. Точки збудження, які мігрують за дисперсійною поверхнею, залежно від її кривизни проходять багатохвильові області з різною швидкістю, перемішують хвильові моди з різними фазовими співвідношеннями, що призводить до трансформацій багатохвильових областей розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Щигло О.І. 
Багаточастинкові деформаційні ефекти у сплавах заміщення з атомним розмірним неспівпадінням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.І. Щигло ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено ітераційну процедуру топологічного уточнення, яка дозволяє послідовно конструювати Фур'є-компоненти потенціалу міжатомної взаємодії у сплаві на основі даних першопринципних розрахунків повних енергій упорядкованих структур для сплаву з заданим складом. Деформаційні ефекти, обумовлені атомним розмірним неспівпадінням параметризовано у термінах узагальнених багаточастинкових сил Канзакі. Показано, що парні та непарні сили Канзакі швидко зменшуються за абсолютною величиною зі зростанням міжатомної відстані, зокрема абсолютна величина непарних сил суттєво менше парних. Показано можливість використання запропонованих методів для дослідження не лише сплавів, але й інших кристалів (наприклад, напівпровідників, магнетиків і низьковимірних систем).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К202 +
Шифр НБУВ: РА345002

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Погорільчук Н.М. 
Басейнова організація мезозой-кайнозойського морфолітогенезу північного та центрального Волино-Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.М. Погорільчук ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до вивчення організації басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем. Розроблено методику їх дослідження з урахуванням геолого-геоморфологічних та палеогеоморфологічних умов пінічного та центрального Волино-Поділля. Складено спеціальні карти та розрізи басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем території дослідження. Проаналізовано будову, структуру, функціональну та еволюційну динаміку, зовнішні та внутрішні чинники розвитку, загальні та індивідуальні риси басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем даного регіону. Наведено рекомендації щодо прогнозу родовищ різних видів корисних копалин території, а також поширення техногенних забруднень в районах експлуатації Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.5(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА319106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ксенофонтов В. О. 
Будова на атомному рівні нанорозмірних і наноструктурних металевих і вуглецевих матеріалів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. О. Ксенофонтов ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2011. — 28 с. — укp.

Розроблено новий напрям польової іонної мікроскопії - низькопольову іонну мікроскопію, який забезпечує формування іонних зображень металів і сплавів за низьких напруженостей поля та дає змогу проводити повну кристалографічну паспортизацію меж зерен і потрійних стиків. У надпровідному сплаві Nb-Ti виявлено наномасштабні градієнти концентрації Nb. Визначено на ангстремному та субангстремному рівнях кристалографічні параметри ряду лінійних і площинних дефектів та існування нанослою omega-фази у вольфрамі. Вперше реалізовано повне атомне розділення купола вуглецевих нанотрубок і виявлено ефект зміцнення вуглецевих нановістрій за їх пластичної деформації за умов екстремальних механічних навантажень. Виявлено наявність лінійних вуглецевих ланцюжків на поверхні вістрійних вуглецевих фібрил, які містять більш, ніж 10 атомів. Описано особливості польової іонної емісії металів і сплавів у присутності парів води та запропоновано нові способи польової обробки мікроінструмента з використанням парів води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.236,022 + В378,022 + Ж364.2
Шифр НБУВ: РА378748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
15.

Міщанчук Н.С. 
Вестибулярна дисфункція та сенсороневральна приглухуватість в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у динаміці післяаварійного періоду: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / Н.С. Міщанчук ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України" НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

За результатами обстежень 6 564-х осіб, з яких 6 412 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції (УЛНА на ЧАЕС) вивчено клініко-електрофізіологічні закономірності формування, прогресування й особливості перебігу вестибулярної дисфункції (ВД) і сенсороневральної приглухуватості (СНП) за довгострокового моніторингу (1986 - 2006 рр.). Доведено виникнення детермінованих електрофізіологічних радіаційних ефектів за доз, більших за 0,20 Гр. Створено математичні моделі ризиків. Визначено спільність механізмів і послідовність розвитку ВД і СНП в УЛНА на ЧАЕС у динаміці післяаварійного періоду. На підставі результатів проведених клініко-епідеміологічних досліджень установлено, що СНП за типом передчасного вікового зниження гостроти слуху (presbyacuzis raecox), склеротичні зміни судин сітківки ока, атеросклероз аорти у молодших вікових категоріях за тривалого іонізуючого опромінення (ІО) в УЛНА на ЧАЕС можна розглядати як симптомокомплекс передчасного старіння організму. Досліджено вплив зниження генерації постійного потенціалу ока на параметри експериментального ністагму та взаємодію між зоровими та вестибулярним порушеннями, а також роль змін мікроциркуляторного русла та магістральних судин голови та шиї в розвитку ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС залежно від величини дози та тривалості дії ІО. Обгрунтовано та розвинуто тактику лікування ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС з використанням алопатичних, антигомотоксичних препаратів і медичних п'явок, а також корекцію ВД шляхом введення вправ лікувальної фізкультури за Г.С. Федоровою та соціально неадекватної СНП з застосуванням багатоканальних цифрових слухових апаратів у бінауральній парі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р683.71 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА364127

Рубрики:

      
16.

Трифонова О.М. 
Взаємозв'язки принципів науковості та наочності в умовах кредитно-модульної системи навчання квантової фізики студентів вищих навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Трифонова ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методику навчання новітніх понять квантової фізики у педагогічних ВНЗ за умов кредитно-модульної системи. Зміст і структуру розділу "Квантова фізика" досліджено у контексті забезпечення реалізації принципів науковості та наочності на основі системного підходу та технології структурно-логічного аналізу навчального матеріалу. Обгрунтовано доцільність його побудови на основі логічного упорядкування змісту навколо фундаментальних і наскрізних понять і доповнення новітніми поняттями. Визначено методи, прийоми, форми та засоби навчальної діяльності з урахуванням раціонально-логічних та емоційно-ціннісних основ навчально-пізнавальної діяльності студентів. Встановлено, що доповнення змісту курсу загальної фізики новітніми поняттями та визначення шляхів реалізації принципів науковості та наочності в експериментальному відтворенні фізичних понять сприяє підвищенню рівня засвоєння навчального матеріалу та розвитку якості особистості майбутнього вчителя фізики. Експериментально доведено ефективність застосування теоретичних і дидактичних засад розробленої методики навчання у процесі формування фізичних знань з квантової фізики за умов кредитно-модульної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314 р(4УКР)3-26,022 +
Шифр НБУВ: РА363477

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Яковкін І.М. 
Взаємозв'язок електронної і атомної структур адсорбованих шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.М. Яковкін ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто зміни в електронній структурі поверхні, що відбуваються під час зміни концентрації адсорбованих атомів лужних і лужноземельних елементів, а також супроводжуються структурними фазовими переходами діелектрик-метал у плівках лужноземельних металів (ЛЗМ) за умови збільшення їх щільності. Запропоновано та розроблено новий напрямок у з'ясуванні можливостей одержання поверхонь з поліпшеними електронними властивостями, такими як підвищена фотоемісійна здатність і краща каталітична активність, за допомогою комплексного теоретико-експериментального дослідження взаємозв'язку електронної та атомної структур адсорбованих плівок. Визначено, що за умови заміни густини вільних електронів шляхом змішування різних ЛЗМ, можна ефективно керувати електронною структурою поверхні та отримувати максимальне підсилення поверхневої фотоемісії у практично важливій частині ультрафіолетової області збуджуючого світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022
Шифр НБУВ: РА308050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Семенько М. П. 
Взаємозв'язок електротранспортних властивостей невпорядкованих систем з їх електронною та атомною структурами: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.13 / М. П. Семенько ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Встановлено закономірності змін електро-, магнето- та тензоопору бінарних і багатокомпонентних аморфних металічних сплавів на підставі 3d-перехідних металів і конкретизації фізичних механізмів розсіювання носіїв заряду. Розроблено фізичні моделі, які описують транспортні параметри невпорядкованих металевих систем різної природи. Вивчено вплив складу, умов одержання та дії зовнішніх чинників на кінетику електронів провідності та розкрито роль у електропереносі особливостей атомної й електронної структури. Показано, що основний внесок у розсіювання електронів провідності обумовлений їх дифракцією на невпорядкованій, неоднорідній атомній структурі, а особливості, які виявляються на низці транспортних параметрів, є наслідком наявності кластерів зі своїми механізмами розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.24,022 + В378.7,022 + К297.06
Шифр НБУВ: РА377764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пиц М.В. 
Вплив атомних і структурних дефектів на електронні процеси в епітаксійних плівках телуридів олова і свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.В. Пиц ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

інверсного шару (для плівок n-PbTe) або до збагаченого надповерхневого шару (для плівок p-PbTe та p-SnTe). Встановлено, що ізохронний відпал плівок SnTe на повітрі до 670 К вже на початкових етапах призводить до окиснення олова й утворення на поверхні стабільних оксидів. Для плівок PbTe зафіксовано збагачення надповерхневого шару киснем і свинцем за рахунок дифузії останнього з глибини плівки та взаємодії з киснем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К232.402.6 + К232.702.6
Шифр НБУВ: РА314154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Басістий П.В. 
Вплив воденьвмісних газових середовищ на кінетику фазових перетворень у сплавах на основі нікеля і заліза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.В. Басістий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено методологічні підходи до вивчення впливу наводнення на фізико-механічні властивості сплавів на основі Fe і Ni, легованих вуглецем та азотом. Встановлено аналітичну залежність, що зв'язує обмінну енергію феромагнітного сплаву з ГЦК-структурою та енергію активації проникання водню. Виявлено конкуруючий вплив водню та вуглецю на параметри феромагнітного перетворення в сплавах системи Fe - Ni. Визначено, що водень знижує, а вуглець підвищує температуру точки Кюрі сплаву FeNi (36 %). Запропоновано фізичний механізм покращання інварних та міцнісних властивостей цього сплаву за водневої обробки. Встановлено закономірності протікання процесу зневуглецювання (водневої корозії) сталі 10Х9ВФА за водневої обробки за умови підвищених температур. Показано, що сумісна дія водню та азоту інтенсифікує процес азотування конструкційних матеріалів. Встановлено, що термічна обробка у водні прискорює процеси атомного впорядкування у сплавах системи Ni - W - Re, що дозволяє покращити їх фізико-механічні характеристики. Запропоновано експрес-методику визначення часу зневуглецювання конструкційних матеріалів на основі вимірювання кінетики зміни їх електрофізичних властивостей та експрес-методику оптимізації умов азотування конструкційних матеріалів з азотоводневих сумішей на основі вимірювання їх водневої проникності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К232.208 +
Шифр НБУВ: РА328847

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського