Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОРИТМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Афанасьєв І.Є. 
Подружня дезаптація при доброякісній гіперплазії передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 19.00.04 / І.Є. Афанасьєв ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено сексуальне здоров'я подружньої пари, в якій чоловік хворіє на доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Встановлено різні клінічні варіанти подружньої дезадаптації, визначено причини та механізми їх розвитку. Висвітлено значення клінічних, психологічних, соціально-психологічних і біоритмологічних факторів у порушенні подружньої адаптації, розроблено систему його психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42-5 +
Шифр НБУВ: РА369604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Висоцький І.Ю. 
Токсикодинаміка та терапія гострих інгаляційних отруєнь епоксидними смолами (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.06 / І.Ю. Висоцький ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2007. — 44 с. — укp.

Установлено параметри токсичної дії та головні ланки патогенезу гострих інгаляційних отруєнь леткими компонентами (ЛК) діанових епоксидних смол (ЕС) марок ЕД-20, Е-40. Експериментально обгрунтовано ефективні шляхи їх фармакологічної корекції. Установлено, що ЛК ЕС є високо токсичними, що залежить від циркадних і циркануальних біоритмів, становлять небезпеку розвитку гострого смертельного та несмертельного отруєння, утворюють зворотні комплекси з сироватковим альбуміном і є некрозогенними отрутами. і ентеросорбентів (карбовіту, карбовіту-M).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.458-29 + Р284.58 +
Шифр НБУВ: РА355744

Рубрики:

      
3.

Денеко М.О. 
Епідеміологія, клініка та лікування гострих алкогольних психозів з урахуванням геліогеофізичних факторів і біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.О. Денеко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведене клініко-епідеміологічне обстеження хворих із гострими алкогольними психозами в одному із регіонів України за одинадцятирічний сонячний цикл. Вивчено особливості циркадіанних ритмів, що обумовлюють сезонність клінічних проявів захворювання. Встановлено наявність десинхронізації фізіологічних функцій і ступінь її вираження у хворих гострими алкогольними психозами. Показано розповсюдженість осіб із різними біоритмологічними типами при цих психозах, а також залежність клініко-соціальних показників і їх динаміки від стану циркадіанних ритмів організму. Розроблено диференційовані схеми безмедикаментозних (лазерних) методів лікування і соціальної реабілітації хворих на гострі алкогольні психози з урахуванням біоритмологічного статусу, даних клініко-соціального та експериментально-психологічного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Золкін С.Г. 
Моделі реакцій неокортексу людини у робототехнічних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / С.Г. Золкін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод дослідження нейрофізіологічної реакції людини, який, на відміну від існуючих, розроблено з використанням фіксованого комплексу впливів, що дозволяє адекватно оцінювати біоритми головного мозку як елементи інтелектуальної діяльності людини. Запропоновано метод аналізу реакцій неокортексу людини на різні зовнішні подразники, за допомогою якого встановлено асоціативні зв'язки, які характеризуються стандартними біоритмами різних полів нової кори головного мозку, що доповнюють процеси формування образів. Уперше розроблено математичні моделі статичного прогнозу інтелектуальної діяльності людини на підставі нейрофізіологічних реакцій функціональних полів неокортексу на вплив зорових, слухових, концентраційних подразників, а також їх комплексу, що дозволяє реалізувати запропоновані моделі у підсистемі технічної сенсорики системи керування робототехнічного комплексу. Розроблено математичні моделі динамічного процесу реакції функціональних полів неокортексу на вплив подразників, які використано для формування образів навколишньгго світу з урахуванням випадкового характеру часових параметрів зовнішніх впливів, що дозволяє спрогнозувати зміни нейрофізіологічної реакції та використати даний прогноз у роботехнічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52 в641.0 + З965.941 +
Шифр НБУВ: РА343939

Рубрики:

      
5.

Калашнікова В.С. 
Комплексна корекція біоритмологічних порушень гормонів адаптації, інтерлейкінів у хворих на хронічну екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.С. Калашнікова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено патогенез та досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну екзему (ХрЕ). У пацієнтів з ХрЕ на підставі вивчення добових біоритмів кортизолу й інсуліну встановлено два типи реакції організму на хворобу, що мала прояв у більшості хворих підвищенням у крові рівня кортизолу вранці, у частини пацієнтів - зменшенням вмісту гормону протягом доби. Варіанти змін кортизолу й інсуліну характеризують рівний ступінь тяжкості дії стресорного фактора, який спричиняє загострення хвороби. У хворих на ХрЕ встановлено зміщення акрофази гормонів, збільшення або зменшення мезора й амплітуд коливань. За умов використання даларгіну чи мелатоніну та гропригозину підвищується ефективність терапії, що дозволило одержати позитивні результати у 92,8 % хворих, скоротити строки лікування в 1,6 разів, зменшити кількість рецидивів у 3,0 рази, нормалізувати біоритми гормонів, а також стан адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349637

Рубрики:

      
6.

Касьяненко М.А. 
Психічні порушення невротичного регістру у учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (Клініка, біоритмологія, соціальна дезадаптація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Касьяненко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджені особливості біологічних ритмів у 120 ліквідаторів аварії на ЧАЕС з психічними порушеннями невротичного кола. Встановлені особливості формування, перебігу клініко-психопатологічної сиптоматики і соціально-психологічної дезаптації залежно від цирркадіанного хронотипу - "вранішнього", "вечірнього" чи "недиференційованого". Виділена сукупність факторів ризику виникнення у них аутоагресивних тенденцій. Визначені сезонні і макроритмічні відмінності суїцидальної смертності "чорнобильців" порівняно з загальною популяцією. Обгрунтована схема поетапних лікувально-реабілітаційних і профілактичних заходів з урахуванням нозології, біологічних ритмів і ризику виникнення суїцидальних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
7.

Клопоцька Н.Г. 
Ефективність лікування різних видів амбліопії у відповідності з добовими біологічними ритмами зорового аналізатора: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.Г. Клопоцька ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За результатами клінічного дослідження біоритмів встановлено, що максимум активності зорової системи в амбліопів спостерігається переважно у вечірній час. Описано взаємовідносини між біоритмами зорових функцій та деяких загальносоматичних показників у разі амбліопії. Надано рекомендації щодо вибору часу лікування у разі різних видів амбліопії. Показано, що проведення комплексного лікування амбліопії з урахуванням біоритмів зорового аналізатора дозволяє достовірно підвищити його ефективність без застосування додаткових методів. Запропоновано модифікований метод лікування, що базується на включенні до стандартного комплексу лікування тренувань ноніусної гостроти на висоті біоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27-5
Шифр НБУВ: РА326663

Рубрики:

      
8.

Коваль Л. М. 
Естетико-технологічні закономірності дизайну енергоефективного світлового середовища приміщень / Л. М. Коваль. — Б.м., 2021 — укp.

Роботу присвячено вирішенню наукової проблеми щодо формування енергоефективного світлового середовища приміщень на основі виявлення естетико-технологічних закономірностей забезпечення засобами дизайну високих якісних параметрів освітлення.Актуальність теми дослідження обумовлена появою наприкінці XX – на початку XXI ст. ст. джерел світла (світлодіодів) з високими показниками енергоефективності, актуалізацією проблем енергозбереження та раціонального використання невичерпних джерел енергії, необхідністю створення комфортного світлового середовища приміщень, диференційованого відповідно до потреб кожного користувача, спрямованого на стимулювання працездатності і збереження здоров'я людей, при цьому, забезпеченого з дотриманням сучасних вимог щодо енергоефективності.У дисертації проведено систематизацію технологічних прийомів застосування світла та визначено їх естетичні прояви в мистецтві і дизайні. Проаналізовано естетику світлових картин, у результаті чого експериментально встановлені візуальні результати поєднання графіки, живопису та аплікації із внутрішнім світлодіодним освітленням. Визначено специфіку дизайнерського проєктування світлодіодних світильників і освітлювальних систем прямого та розсіяного світла. Установлені шляхи гармонійного поєднання природного та штучного світла, при формуванні суміщеного освітлення, та засоби взаємозв'язку зовнішнього світлового середовища з простором приміщення. Окреслені сучасні можливості щодо нормування штучного освітлення приміщень, узгодженого з біоритмами людини, та запропонована концепція міждисциплінарного дослідження естетичного і психофізіологічного сприйняття кольорового освітлення. На основі встановлених технологічних засобів втілення та естетичних складових, визначені естетико-технологічні закономірності дизайну енергоефективного освітлення в приміщеннях будівель. У процесі роботи уточнено основні дефініції щодо дизайну освітлення приміщень та виявлено межі компетентності проєктної діяльності зі світлового дизайну та світлової архітектури за принципом масштабності сприйняття. Здійснено структуризацію еволюції дизайну освітлювальних приладів у контексті застосування різних джерел світла та історії використання фізіологічного і психологічного впливу світла на організм людини. На прикладі серії практичних завдань для студентів-дизайнерів, запропоновано комплексний підхід до проєктування світлового середовища інтер'єру, завдяки створенню різних варіантів освітлення у межах одного простору.Теоретичне значення дослідження полягає в тому, що в дисертації розроблений інноваційний напрям у технічній естетиці і теорії дизайну – вивчення закономірностей дизайну енергоефективного освітлення, які впливають на створення комфортного світлового середовища приміщень як в естетичному, так і в психофізіологічному сенсі. Дослідження може бути корисним для галузей, дотичних до теми освітлення і його енергоефективності. У контексті цього теоретичне обґрунтування показників оптимального світлового середовища та використання для його втілення новітніх освітлювальних технологій може слугувати основою для подальших досліджень у галузях світлотехніки, архітектури та містобудування.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що основні положення і висновки роботи можуть бути використані при проєктуванні світлового середовища приміщень сучасних енергоефективних будівель, а також для оптимізації і підвищення енергоефективності наявних систем освітлення. Результати дослідження можуть бути використані і при складанні навчальних посібників за спеціальностями дизайнерського і архітектурного профілю. Серії розроблених у межах цієї розвідки світлодіодних світильників прямого і розсіяного світла потенційно готові до промислового застосування і можуть бути впроваджені у виробництво. Розроблена автономна система освітлення на основі сонячної батареї та світлодіодних джерел світла, може застосовуватися у новобудовах та інтегруватися у будівлі, зокрема з багатоповерховими житловими комплексами.Ключові слова: дизайн, світлове середовище приміщення, енергоефективність, освітлення будівель, світильники, світлодіоди.^UThe dissertation proposes a solution to a scientific problem of creating the energy-efficient indoor light environment, based on the definition of aesthetic and technological principles of maintenance of high-quality parameters of lighting through design techniques.The relevance of the research topic is determined by the emergence (in the late XX – early XXI century) of light sources (LEDs) with high energy efficiency properties; actualization of issues connected with energy-saving and rational use of inexhaustible energy sources; the need to create a comfortable indoor lighting environment, differentiated according to the needs of each user, aimed at fostering efficiency and maintaining human health while ensuring compliance with modern requirements for energy efficiency. The dissertation systematizes technological methods of light application and determines their aesthetic manifestations in art and design. The modern opportunities for standardization of artificial indoor lighting, coordinated with human biorhythms are outlined and the concept of interdisciplinary research of aesthetic and psychophysiological perception of colour lighting is offered.As part of the luminous pictures aesthetics study, possible visual results of the combination of graphics, painting and applications with internal LED lighting have been experimentally established. For painting, the visual result of such a combination can be expressed in a change in the picture coloristics, and for conditional painting – in reducing the contrast of the image. The visual result of combining black and white graphics with internal LED lighting can be expressed in a change of background colour, and for a graphic multilayer picture – in the exposure of all layers and the formation of a single polychrome image. A combination of a multilayer application picture with light can be expressed in the exposure of all layers and the formation of a single monochrome image; the number of its tonal gradations is determined by the number of layers.The specifics of LED luminaires and direct lighting systems design is determined. It implies a list of certain techniques. These include increasing the overall light efficiency of a luminaire by directing the axes of each source parallel to the luminaire axis (perpendicularly to the illuminated space). Besides, it presumes improving the thermal regime of a luminaire by using as large an area as possible for mounting LEDs, employing aluminium or heat-conducting plastic as a material for manufacturing reflectors and providing holes in the outer limiting surface of the reflector shell. Another technique is to ensure the variability of a luminaire light distribution, by means of LEDs with different angles of radiation and autonomous control of their small groups. Softening multiple shadows is possible by placing LEDs at a minimal possible distance between their centres. At this, using the proposal for determination of the LED luminaires light distribution basing on the shape of their luminous surface, it is discovered that when placing LEDs on the reflector surface, directing their axial light forces parallel to the axis of the luminaire (perpendicularly to the illuminated space), efficiency coefficient if 5 % higher than when placing LEDs, directing their axial forces of light normally to the mounting surface.Key words: design, indoor light environment, energy efficiency, lighting of buildings, luminaires, light-emitting diodes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
10.

Мамчур А. А. 
Кон'югат анти-VEGF з гематопорфірином як засіб підвищення ефективності фотодинамічної терапії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.07 / А. А. Мамчур ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького, НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Методом кон'югації за допомогою лінкера карбодііміду-НСІ одержано кон'югат гематопорфірину з антитілами до VEGF, визначено його спектральні характеристики, фототоксичність, активність антитіл у кон'югаті, досліджено накопичення в зонах активного судиноутворення на хоріон-алантоїсних мембранах. Встановлено, що в результаті утворення кон'югату гематопорфірину з антитілами до VEGF за допомогою лінкера не відбувається змін у специфічній активності антитіл і фотосенсибілізатора в кон'югатах. Виявлено, що у мембранах з максимальною проліферацією ендотелію та судиноутворенням (6-й день розвитку ембріонів), кон'югат накопичується в 3,6 раза більше у порівнянні з вихідним гематопорфірином. Показано, що під дією фотодинамічної терапії (ФДТ) з використанням гематопорфірину кон'югованого з антитілами до VEGF, в сироватках крові тварин з пухлинами (карцинома Льюїс і саркома 180) спостерігався в 1,5 раза вищий рівень фактору v.Willerbrand (vWF), ніж у тварин з пухлинами, яким не проводили ФДТ. Досліджено фотодинамічну ефективність кон'югату в порівнянні з вихідним гематопорфірином на моделях меланоми В16, саркоми 180 та вихідного штаму карциноми Льюїс LLC і її варіанту LLC/R9. Виявлено особливості акумуляції кон'югату та вихідного гематопорфірину в пухлинних тканинах мишей, пов'язані з біоритмікою продукції VEGF пухлинами. Встановлено, що фотодинамічна терапія тварин з карциномою Льюїс і саркомою 180 з використанням кон'югату, проведена із урахуванням ритміки продукції VEGF, призводить до гальмування росту пухлин на 60,4 % за найвищого рівня VEGF в сироватці крові (о 14°° доби) та 45 % , коли відмічається зниження рівня фактору в сироватці крові (о 2°° доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-58
Шифр НБУВ: РА375569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Мартинюк В.С. 
Вплив магнітних полів наднизької частоти на організм людини і тварин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / В.С. Мартинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.3 + Е70*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА356322

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Моісеєнко Є.В. 
Механізми дизадаптації та комплексна патогенетична корекція порушень функціональних систем людини в Антарктиці: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Є.В. Моісеєнко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 53 с. — укp.

З'ясовано механізми розвитку дезадаптаційних порушень інтеграційних та кисневотранспортних систем організму за відсутності суттєвого зниження вмісту кисню в атмосферному повітрі. Показано, що розвиток дезадаптаційних порушень кисневотранспортних систем організму людини за тривалого перебування під впливом комплексу екстремальних факторів антарктичної експедиції відбувається на фоні певних нейрогуморальних, нейроімунних, метаболічних, тканинних, клітинних дисфункцій, що призводить до виснаження адаптаційних механізмів і потребує застосування методів корекції. Установлено сезонну динаміку адаптаційно-дезадаптаційних перебудов функціональних систем організму. З'ясовано патогенетичні механізми розвитку дезадаптаційних порушень інтеграційних систем (змін церебрального електрогенезу, активації симпатоадреналової системи, імунної гіпорезистентності), респіраторних, гемодинамічних, гемічних механізмів регуляції кисневих режимів організму (падіння ефективності й економічності механізмів регуляції). Показано роль біоритмологічних і геліогеофізичних факторів середовища у розвитку дезадаптаційних порушень. Досліджено роль алельного поліморфізму гена HIF-1alpha у розвитку адаптаційно-дезадаптаційних перебудов функціональних систем людини за екстремальних умов Антарктики. Розроблено комплексну патогенетичну корекцію дезадаптаційних порушень у антарктичних зимівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*801.1-658.10 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА359915

Рубрики:

      
13.

Олійник Н.С. 
Клініко-функціональні особливості піднебінно-глоткового комплексу після уранопластики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.С. Олійник ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основною причиною порушень мови після уранопластики є ослаблення функції м'якого піднебіння і задньої стінки глотки, що слід враховувати під час вибору оперативної методики усунення піднебінно-глоткової недостатності. Визначено, що у разі структурних аномалій апарату мови, укороченому або нерухомому м'якому піднебінні та гіперфункції коріння язика в ролі провідного акустичного резонатора виступає носова порожнина, а вплив порожнини рота позначається як паралельний резонатор. Виявлено, що у спектрограмах відзначається зрушення основних формант нижче за частотою із зменшенням їх інтенсивності та появою додаткових складових спектру. Встановлено, що відсутність позитивної динаміки у відновленні мови після реконструкції основних анатомічних структур твердого і м'якого піднебіння у всіх випадках супроводжується вираженими дифузними змінами біоелектричної активності стовбурних структур мозку, диенцефальними розладами, підвищеною реактивністю нейронів кори великого мозку та порушенням дозрівання і диференціації біоритмогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.626.050-3 +
Шифр НБУВ: РА328782

Рубрики:

      
14.

Панюта О.І. 
Застосування синусоїдальних модульованих струмів в лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з супутнім синдромом апное уві сні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.І. Панюта ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено асоціативний зв'язок між ступенем тяжкості синдрому сонних апное та рівнем артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). На підставі вивчення основних ланок патогенезу ГХ з супутнім синдромом сонних апное, з урахуванням особливостей клінічного перебігу, а також, зважаючи на недостатню ефективність запроваджуваної у практиці медикаментозної терапії АГ з зазначеним суспутнім синдромом, обгрунтовано можливість і доцільність застосування у комплексі з медикаментозною терапією синусоїдальних модульованих струмів у пацієнтів з зазначеною патологією. Розроблено методику з оптимальним добором параметрів впливу струмом на ділянку проекції коренів легенів. Виявлено, що застосування синусоїдальних модульованих струмів у стандартному режимі на ділянку коренів легенів на тлі медикаментозної терапії супроводжується позитивною динамікою ознак ГХ - зниженням початково підвищеного артеріального тиску (АТ), зрідженням епізодів нічної гіпертензії, а іноді (у пацієнтів з ГХ I стадії за сполучення з легкою формою синдрому сонних апное) нормалізацією АТ та зменшенням виразності синдрому сонних апное. Застосування синусоїдальних модульованих струмів згідно з біоритмами природного коливання АТ та функції зовнішнього дихання (двічі на добу) у хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное дозволило одержати позитивний ефект у хворих на ГХ II та III стадії за сполучення з середньотяжкою та тяжкою формами синдрому сонних апное. Показано, що застосування опрацьованої методики супроводжується зменшенням об'єму шиї та маси тіла, а також сприяє досягненню позитивного лікувального ефекту. Показано, що застосування синусоїдальних модульованих струмів хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное на ділянку проекції коренів легенів на базі медикаментозної терапії дозволяє одержувати виразний лікувальний ефект у вигляді стабільного зниження АТ у віддаленому після проведення лікування періоді впродовж 6 - 12-ти місяців). Розроблено показання та протипоказання для диференційованого застосування синусоїдальних модульованих струмів у комплексі лікування зазначеної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 + Р412.202 +
Шифр НБУВ: РА358771

Рубрики:

      
15.

Петрушанко Т.О. 
Інтегральний індивідуальний підхід у профілактиці захворювань пародонта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Петрушанко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Обгрунтувано системний індивідуальний підхід в проведенні профілактично-реабілітаційних заходів щодо захворювань тканин пародонта на базі аналізу ролі психосоматичних співвідношень для запобігання їх виникненню та розвитку. За результатами клініко-експериментальних досліджень удосконалено схему методів і заходів профілактики захворювань пародонта, доведено необхідність інтегрального індивідуального підходу до їх проведення з урахуванням загального стану здоров'я, психофізіологічних особливостей, типу реагування особистості, сезонної та вікової біоритмології, індексів астенізації інтенсивності каріозного процесу, флюорозу, стану прикусу, тканин пародонта, гігієни порожнини рота, наявності шкідливих звичок, а також умов проживання, навчання та побуту. Визначено високу організаційну та медичну ефективність запропонованих і впроваджених профілактичних заходів у лікуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА313232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Потапенко О. А. 
Сексуальна дезадаптація подружньої пари при запальних захворюваннях статевих органів у чоловіків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / О. А. Потапенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему порушення сексуального здоров'я у чоловіків, які хворіють на запальні захворювання статевих органів. На підставі комплексного вивчення методу системно-структурного аналізу проведено багатоаспектне дослідження з урахуванням біоритмології сексуального здоров'я подружньої пари, в якій чоловік хворіє на запальне захворювання статевих органів. Встановлено різні клінічні варіанти сексуальної дезадаптації, причини, механізми їх розвитку, значення біоритмологічного статусу подружжя в порушенні сексуального здоров'я, розроблено систему його корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.601.1-2 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА373857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Решетняк О.В. 
Порушення функціональної активності епіфіза та імунітету у хворих на звичайний псоріаз з урахуванням добових, сезонних біоритмів та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Решетняк ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Підтверджено патогенетичне значення порушень функціональної активності епіфіза та вперше вивчено рівень екскреції його основного гормону - мелатоніну з урахуванням добових і сезонних біоритмів у хворих на звичайний псоріаз (ЗП). Показано, що інверсія добового та сезонного ритмів у хворих на псоріаз в період загострення та в сезони, які передують рецидивам захворювання, відбувається за рахунок посиленої продукції мелатоніну вдень, що, можливо, є критичною точкою для розвитку патологічного процесу. Визначено зміни добових та сезонних коливань популяційного складу лімфоцитів периферичної крові в хворих на ЗП. Встановлено, що збільшення відносної кількості Т-, В-лімфоцитів з вузьким діапазоном коливань тимусзалежних лімфоцитів у хворих відбувається в другій половині дня та вночі. Значне зменшення вмісту Т- і В-лімфоцитів взимку відзначено в хворих на зимовий тип, влітку - в пацієнтів з літнім типом псоріазу. Зазначено, що існування асинхронності між ритмами функціональної активності епіфіза та імунної системи, установлене у разі ЗП, може бути причиною виникнення імунопатологічного процесу та хронологічного стану. Розроблено патогенетичний метод лікування хворих на ЗП ноотропними та імуностимулювальними препаратами. Запропоновано спосіб профілактики загострень псоріазу, створений на основі комплексу природних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА319676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Романенко М. С. 
Ритмічна організація кислотоутворюючої та моторної функцій шлунка у хворих похилого віку на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / М. С. Романенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології НАМН України". — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження хворих похилого віку на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДПК) (86 чол.), практично здорових людей молодого (20 чол.) та похилого (20 чол.) віку, а також молодих хворих на ВХДПК (20 чол.). Показано, що у хворих похилого віку порушена взаємдія між кислотоутворювальною та моторною функціями шлунка в міжтравневий період. У хворих похилого віку з загостренням ВХДПК також зменшується вплив парасимпатичної ланки автономної нервової системи на біоритм моторної діяльності шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-92
Шифр НБУВ: РА380019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Рудь В.О. 
Епідеміологічна та клініко-психологічна характеристика суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції населення Полтавської області з урахуванням геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.О. Рудь ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження суїцидальної поведінки у загальній популяції Полтавської області за період 1957 - 2004 рр. Досліджено особливості впливу цирканнуальної ритміки та геліогеофізичних факторів на частоту самогубств і суїцидальних спроб, переглянуто та уточнено роль соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та реалізації суїцидальної поведінки. На підставі комплексного вивчення поведінки 123-х пацієнтів, які здійснили суїцидальну спробу та знаходились на обстеженні та лікуванні в психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки. Встановлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від провідного психопатологічного синдрому, ступеня серйозності суїцидальної спроби, психологічних характеристик пацієнтів. Визначено критерії суїцидального ризику та суїцидального рецидиву, на підставі яких розроблено систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА343977

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Смаголь В.М. 
Розвиток та особливості розмноження лані європейської (Dama dama L.) в умовах напіввільного утримання в заповіднику "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / В.М. Смаголь ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал щодо акліматизації лані європейської у заповіднику "Асканія-Нова". Вивчено вагові та лінійні показники росту лані асканійської популяції, розвитку її внутрішніх органів за різними віковими періодами, строки та характер проявлення властивих їй природних біоритмів (росту та розвитку рогів, линяння хутряних покривів, парування, народження потомства). Описано особливості поведінки тварин у різні періоди природних циклів. Наведено морфофізіологічну характеристику гонад і проходження статевих процесів у різні вікові періоди та сезони року. Досліджено морфологію рогів самців лані, взаємозв'язок розвитку з гормональним статусом їх організму та інтенсивністю проходження сперматогенезу у різні сезони року. Встановлено, що дорослі лані асканійської популяції за показником маси тіла поступаються тваринам з інших регіонів ареалу - це є наслідком підвищення щільності популяції та зміни традиційної трофічної бази. У самців виявлено дефекти формування рогів, що обумовлено тривалим інбридингом і неповноцінною годівлею, зокрема, відсутністю мінеральної підгодівлі. Доведено, що період статевої активності у лані європейської асканійської популяції значно ширший, ніж у тварин цього виду, які мешкають за природних умов існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.443.2Cev*444*736*33*88(4УКР)л64
Шифр НБУВ: РА315940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського