Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (708)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=БАГАТСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ле Ван Тоан 
Жанр Куанхо: традиції та сучасність: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ле Ван Тоан ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 27 с. — укp.

Робота присвячена проблемам генезису та сучасного буття жанру Куанхо - ліричної пісні В'єтнаму. Класична епоха - ХI - ХIV ст. - "змагальних пісень" співців - композиторів - поетів, які володіють виключним мелодичним багатством та трифазовою процесуальністю форми (Бі-Тхан-До), співвідносною з i:m:t Б.Асаф'єва. Сучасні корективи жанру Куанхо засвідчують про живу перспективу його перетворення та буття у новій якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043.4-03(5В'єт)4

Рубрики:

      
2.

Савчин Т.О. 
Сонети Д.Павличка. Поетика жанру: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.О. Савчин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто сонетну творчість українського поета Дмитра Павличка, лауреата Державної премії імені Т.Шевченка, республіканських премій імені М.Островського, імені М.Рильського. Ідейно-тематичне багатство, образна палітра, інваріантність жанру, самобутність таланту поета-сонетяра аналізуються на широкому фоні розвитку українського і світового сонета - від Данте Аліг'єрі, Ф.Петрарки, В.Шекспіра до "Покаянних псалмів" (1994) - Д.Павличка. Сонетарій Д.Павличка розглянуто як оригінальне явище в українській поезії XX століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Павличко, Д. 535
Шифр НБУВ: РА307670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Біпура Л.М. 
Оцінка лісорослинного потенціалу луків заплави середньої течії Сіверського Дінця при лісомеліорації її агроландшафтів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.04 / Л.М. Біпура ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню придатності застосування лісотипологічних принципів для класифікації та оцінки лісорослинного потенціалу лучних угідь під час лісомеліорації заплавних агроландшафтів. На основі досліджень, проведених на луках і в лісах заплави середньої течії ріки Сіверський Дінець та її приток у межах Харківщини, встановлено можливість і доцільність застосування принципів лісової типології для екологічної класифікації луків. Охарактеризовано видовий склад та інші особливості луків різних типів трофності та вологості. За місцезростанням вивчені луки поділено на чотири трофотопи, пристосовані до грунтів різного механічного складу та різних генетичних типів. Виділено три гігротопи за зволоженням - від свіжого до сирого. Зроблено кількісну оцінку лучних земель, встановлено рівень їх забезпеченості елементами живлення та вологою, які визначають їх лісорослинні властивості. Показано різницю в пристосуванні луків і лісів до заплави Сіверського Дінця, що обумовлені дренуванням земель та їх водним режимом. Встановлено високу сполучність едафічної сітки Алексєєва - Погребняка зі шкалами багатства-засолення і зволоження Раменського. Оцінено лісорослинний потенціал різних типів луків та охарактеризовано лісорослинні властивості різних типів лучних грунтів. Визначено площі луків, які доцільно відводити під лісорозведення. Надано рекомендації щодо підбору деревних порід для насаджень, створюваних на луках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161(45УКР5),022
Шифр НБУВ: РА310511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Навроцька Н.П. 
Мала проза Євгена Гуцала. Поетика жанру: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.П. Навроцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості малої прози відомого українського поета, прозаїка, публіциста й есеїста Євгена Гуцала. Ідейно-тематичне багатство, образну палітру, самобутність таланту діяча розглянуто як історично обумовлений фактор суспільного, загальнокультурного, психологічного, естетичного характеру та як складник літературного процесу, підпорядкованого загальним закономірностям розвитку та змін. Відзначено вагомий внесок письменника у перетворення та подальше вдосконалення структури жанру малої прози. Аргументовано, що використовуючи традиційну форму новели, Є.Гуцало збагатив її новим змістом, своєрідним застосуванням прийомів і засобів художньої виразності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4 Гуцало,Є.П.534
Шифр НБУВ: РА316926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Прокопенко О.В. 
Павуки (IAranei/i) природних та трансформованих територій південного сходу України (фауна та екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Прокопенко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На південному сході України мешкає не менш 405 видів павуків з 170 родів і 29 родин. Розглянуто вперше для території Європи 1 рід і 4 види, 1 рід та 6 видів - для України, 3 роди та 6 видів - для материкової України, 1 рід і 6 видів - для Лівобережної України, 14 видів - для степової зони Лівобережної України, 84 види - для південного сходу України. Максимальні значення видового багатства (242 види з 25 родин), динамічної щільності павуків у групі герпетобію та чисельності в хортобію відзначено в заплавних біотопах р. Сіверський Донець. У різнотравно-типчаково-ковилових степах регіону зареєстровано 174 види павуків з 24 родин. На косах Північного Приазов'я - 116 видів з 18 родин. Встановлено, що різноманітні типи антропогенного впливу призводять до зниження видового багатства павуків та їх чисельності, внаслідок чого відбувається збільшення ступеня домінування одного або деяких видів, що супроводжується зникненням субрецедентів. Для моніторингу стану екосистем, які перебувають під антропогенним впливом, можливе використання ряду біоценотичних характеристик населення павуків: чисельності, кількості видів, структури домінування та життєвих форм, розмірної структури, конфігурації кривих чисельності видів. Найбільш інформативними показниками є видове багатство, чисельність павуків у групі хортобію, динамічна щільність у герпетобію та характер структури домінування (наявність рецедентів і субрецедентів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.24 + Е60*806(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Федунь М.Р. 
Українська мемуаристика в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ століття: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.Р. Федунь ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

Праналізовано жанр мемуаристики в історичному та теоретичному аспектах. Розглянуто внесок І.Кравецького, О.Назарука у справу вивчення мемуарів. Досліджено ідейно-тематичне багатство спогадів у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. та їх художню цінність. Значну увагу приділено культурно-побутовим полотнам, листам, щоденникам, еміграційним спогадам. Докладно висвітлено мемуарну спадщину Б.Лепкого, О.Назарука, невідомі спогади сучасників про О.Кобилянську. Вивчено багатство мови споминів, а також використання описів. Доведено високий художньо-естетичний та інформаційно-документальний рівень мемуаристики в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., її пізнавальне та естетичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4УКР)53-379
Шифр НБУВ: РА314558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Годунько Р.Й. 
Структурно-функціональна організація угруповань одноденок (Insecta, Ephemeroptera) річкових екосистем Українських Карпат: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Р.Й. Годунько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 17 с. — укp.

У дослідженій фауні річкових екосистем Українських Карпат виявлено 76 видів Ephemoptera з 26 родів та 11 родин. Визначено показники видового багатства, організації угруповань, сезонної динаміки чисельності та біомаси личинок. Проведено дослідження структури домінування, видової, екоморфологічної та трофічної структури угруповань. Наведено узагальнені відомості про життєві цикли карпатських видів одноденок. Проаналізовано життєві цикли Rhithrogena gorganica і Ecdyonurus subalpinus. Досліджено паразитофауну Ephemoptera та їх значення у харчуванні 4 видів риб. Висвітлено особливості міграційної поведінки одноденок річкових екосистем Українських Карпат. Запропоновано ієрархічну класифікацію екоморф Ephemoptera карпатського регіону та суміжних територій (включно з деякими таксонами світової фауни), що налічує 8 типів, 11 класів і 18 підкласів. Встановлено основні напрями еволюції екоморф личинок одноденок. Виділено 3 типи екоморф крилатих стадій. Описано зміни у фауні Ephemoptera регіону за останні 140 років і складено каталог фауни одноденок України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.228*820*806*83(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ясінська Н.В. 
Розвиток екологічної культури вчителя в системі післядипломної освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Ясінська ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2001. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено технологію професійної перепідготовки слухачів, формування в них екологічних знань, умінь і навичок, необхідних для екологічного виховання учнів у процесі навчально-пізнавальної діяльності. Встановлено, що розвиток екологічної культури особистості базується на використанні активних методів післядипломної освіти, систематичної екологічно-пізнавальної роботи у вирішенні конкретних завдань збереження та примноження багатств довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)78 + Б1р(4УКР)2-3 + Е0*80р(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА316618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Куконіна Н.А. 
Зіставлення словника перекладу із словником оригіналу як перекладознавча проблема (на матеріалі перекладів шекспірівського "Гамлета"): Автореф. дис.... канд. філол. наук: 10.02.16 / Н.А. Куконіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади для укладання та практичної реалізації словника мови перекладу/перекладача у вигляді диференціального тлумачного словника стилістично забарвленої лексики перекладу "Гамлета" Л.Гребінкою. На основі принципів закономірних відповідників і перекладацьких трансформацій запропоновано систему порівняння лексичних, граматичних і стилістичних характеристик перекладів і першотвору. Встановлено міру формальної точності відтворення перекладачами лексичного й стилістичного багатства оригіналу, подібність і розбіжність словників першотвору й перекладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(4ВЕЛ)-4Шекспір418.7
Шифр НБУВ: РА321565

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бродська Р.В. 
Становлення публіцистичного стилю української мови на Буковині в кінці ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Р.В. Бродська ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франків., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено зразки буковинської публіцистики кінця ХІХ - початку ХХ ст. Виявлено та проаналізовано розвиток української публіцистики у краї, розглянуто процес її становлення на Буковині, встановлено зв'язок з народнопоетичною традицією та розвитком публіцистики на інших українських землях. Визначено роль газети "Буковина" в загальноукраїнській боротьбі за єдину літературну мову, функціональне багатство та чистоту. На підставі аналізу мовного матеріалу встановлено критерії авторитетності буковинської публіцистики, висвітлено її роль як еталона в процесі вироблення норм літературної мови, проаналізовано динаміку виражальних ресурсів (лексики та фразеології) публицистичного стилю дослідженого періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715
Шифр НБУВ: РА317874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Барабаш О.В. 
Екологія земноводних та плазунів Опілля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Барабаш ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз біотипів Опілля за даними видового багатства, таксономічного різноманіття та складністю угруповань земноводних і плазунів. Виявлено динаміку їх чисельності, місце в трофічній структурі угруповань. Описано унікальну екоморфу гадюки звичайної (меланіста). Встановлено факт гібридизації двох видів земноводних, зазначений як важливий щабель в еволюційній екології цих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80(4УКР) + Е623.342*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Смакота В.В. 
Етос економічної поведінки в православ'ї та юдаїзмі: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Смакота ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто релігію та економіку як соціальні інститути, виявлено механізм впливу релігії на економічну поведінку, який базується на превалюючій ролі цінностей неекономічного характеру - діючі релігійно-психологічні винагороди забезпечують усвідомленість та цілеспрямованість людського існування та впливають таким чином на життєву поведінку індивіда в цілому та на його економічну діяльність зокрема. Зроблено узагальнюючий аналіз соціальних функцій релігії з точки зору соціології, соціальної психології та богослов'я. Проаналізовано безпесередній вплив релігійних цінностей на модель соціально-економічної поведінки, яка залежить від ставлення релігії до різних видів праці, до багатства, бідності, підприємницької діяльності, власності, від визначення нею статусу окремих професій, ступеня практицизму, індивідуалізму та раціоналізму, вихованих релігією. З'ясовано, що ці елементи можуть впливати на спрямованість економічної активності, та встановлення соціального визнання чи соціального неприйняття окремих видів економічної діяльності. На засадах їх розгляду та порівняння виявлено відмінності в етосі економічної поведінки та визначено потенційні можливості різних релігій (юдаїзму та православ'я) до її регламентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + Э372-112 + Э36-112 +
Шифр НБУВ: РА322396

Рубрики:

      
13.

Світашев С.С. 
Філософсько-методологічні основи гуманістичної психології К.Роджерса: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / С.С. Світашев ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто філософсько-методологічні засади гуманістичної психології К. Роджерса у зівставленні з позлядами представників екзистенціалістської, феноменологічної та герменевтичної філософії XIX - XX ст., а також у порівнянні з ідеями З. Фрейда. Відзначено, що К. Роджерс використовував герменевтичну процедуру розуміння. Його антологія досвіду близька до онтологій розуміння, досвіду, переживань, мови, створених в європейській філософії XIX - XX ст. Підхід філософа є втіленням можливостей, створених культурно-історичною онтологією діяльності та смислу. Мислитель розглядав людські переживання, базуючись на поглядах Л.Фейєрбаха, філософ віднайшов можливість приєднання під час міжособистісного діалогу до цілісного багатства культурного досвіду людства, акумульованого у мові безпосереднього діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(7США)6 + Ю91(7США)6-740
Шифр НБУВ: РА321723

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Станкевич О.І. 
Вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики угруповань птахів (на прикладі м.Ужгорода): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Станкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено видовий і кількісний склад орнітонаселення в Ужгороді протягом року та в окремих низинних і гірських населених пунктах у гніздовий період. Встановлено розподіл птахів за типом фауни, ландшафтною належністю, способом живлення та гніздування. Детально вивчено та проаналізовано орнітофауну Ужгорода у сезонному аспекті. Вперше досліджено вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики орнітоугруповання. Відзначено, що видова структура угруповань птахів в урболандшафтах має певні особливості: за низького видового багатства спостерігається висока щільність населення. На відміну від угруповань птахів природних екосистем, тут завжди присутні масові види. Зі зростанням урбанізованості середовища існування виразніше спостерігається явище супердомінування одиничних масових видів, чисельність яких в угрупованні складає понад 70 % - 90 % посезонно від загальної чисельності птахів. Особливості просторової структури орнітоугруповань урболандшафту полягають у появі специфічної групи птахів, які гніздяться на будівлях; деякі кроногніздні (воронові) змінюють висоту розташування гнізда у бік її збільшення. З підвищенням ступеня урбанізованості середовища знижується динаміка структурних змін орнітонаселення протягом року - орнітоугруповання стають більш статичними. Домінуючу роль у функціонуванні угруповань птахів міста відіграють окремі види супердомінанти, участь решти незначна. З'ясовано, що популяції птахів, які володіють схожими топічними чи трофічними функціями і мають ніші однакового розміру за одним з функціональних рівнів, утворюють певні групи, які можна розглядати як окремі функціональні одиниці, властиві лише урбанізованим ландшафтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*801.4(4УКР) + Е623.35*804*803.31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ярова А.Г. 
Дієслівна синоніміка в прозових творах Івана Багряного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.Г. Ярова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано дієслівні синоніми, які функціонують у мові художніх творів Івана Багрянова. Розглянуто такі основні поняття як синоніми, синонімічний ряд, відтінок значення, лексичне значення слова, а також внутрішню організацію синонімічного ряду, його межі. Визначено критерії класифікації синонімів. Змодельовано 30 синонімічних рядів, що належать до тематичних груп: інтелектуально-аналітичної діяльності людини, акту мовлення, емоційних станів, вольових процесів та переміщення в просторі. Досліджено особливості семантичної структури синонімів. Встановлено, що основними у структурі даних синонімічних рядів є загальномовні нейтральні синонімічні одиниці. Описано закономірності функціонування дієслівно-іменних словосполучень, різних типів фразем, речень, еквівалентних словам-синонімам у художній системі романів письменника. Охарактеризовано функціонально-стилістичні особливості виявлених синонімічних одиниць. Зазначено, що оказіональним синонімічним одиницям мови художніх творів Івана Багряного властива одноразовість уживання. Проаналізовано найтиповіші лексико-синонімічні заміни в різних редакціях роману "Людина біжить над прірвою". Установлено специфічні риси індивідуального стилю І.Багряного: широке використання синонімічного багатства української мови, пріоритетне використання загальномовних синонімів, активне функіонування фразових синонімічних одиниць, значна кількість оказіональних синонімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72Багряний,І. + Ш5(4Гер=Ук)-4Багряний,І.457 + Ш5(Ук=4НІМ)-4Багряний,І.534
Шифр НБУВ: РА320061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пенькова С.Д. 
Формування культури українського мовлення російськомовних першокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.Д. Пенькова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто психологічні, психолінгвістичні та лінгвістичні основи формування мовленнєвої культури російськомовних першокласників, виділено провідні принципи та критерії добору мовного матеріалу. На підставі аналізу лінгвістичних, психолого-педагогічних і методичних джерел, практики сучасної початкової школи розроблено лінгводидактичну технологію формування культури українського мовлення російськомовних першокласників. Визначено етапи формування культури мовлення, визначено застосування адекватних методів, прийомів і засобів мовленнєвої практики, висвітлено процеси та результати дослідно-експериментального навчання, яке передбачає створення навчально-мовленнєвої діяльності, спрямованої на поетапне засвоєння основних комунікативних ознак мовленнєвої культури за чотирма напрямками: опанування норм сучасної української культурної мови (орфоепічна та граматична правильність), формування навичок активної роботи зі словом (точність, чистота, багатство мовлення), формування вмінь діалогічного висловлювання (доречність, мовленнєвий етикет), формування навичок монологічного мовлення (логічність, виразність) та побудову системи підготовчих і мовленнєвих вправ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-916.2
Шифр НБУВ: РА319657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Шрубович Ю.Ю. 
Формування населення грунтових ногохвісток (Collembola) урбанізованих екосистем м.Львова: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Ю.Ю. Шрубович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 17 с. — укp.

У досліджених урботопах Львова зареєстровано 139 видів ногохвісток, які належать до 15 родин і 63 родів. Визначено наступні структурні параметри організації угруповань колембол: рівні та індекси різноманіття, щільність населення, структура та індекси домінування, рівномірність поширення ногохвісток, спектри екологічних груп та життєвих форм колембол, сезонну та багаторічну динаміку чисельності та видового багатства угруповань у різних за ступенем гемеробності в екосистемах. Виявлено загальні закономірності формування угруповань ногохвісток на основі критеріїв спеціалізації та динамічності комплексів цих безхребетних. Встановлено зміни структурної організації угруповань колембол в ряді екосистем вздовж градієнту наростання урбопресу та спрощення деревостану від контрольного букового лісу до найпорушеніших урботопів "вікон" в асфальті. На підставі отриманих даних визначено індикаційну цінність синекологічних параметрів угруповань та біологічний потенціал ногохвісток в урбоекосистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.18*806(4УКР) + Е621.158.18*851.232(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Рубель О.Є. 
Підвищення економіко-екологічної ефективності використання природно-ресурсного потенціалу водно-болотних угідь приморських регіонів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.Є. Рубель ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

З застосуванням загальносистемних дослідницьких підходів і економіко-екологічної теорії розроблено засади удосконалення національної економіко-екологічної політики в сфері використання ресурсів водно-болотних угідь, розглянутих як визначену складову національного природного багатства України. На базі загальної параметричної теорії систем розроблено методичні підходи до моделювання та економіко-екологічого прогнозування трансформацій природно-господарських комплексів водно-болотних угідь. Запропоновано методичні підходи до оцінки та сценарного прогнозування їх трансформацій та результатів програмно-проектної діяльності, пов'язаної з використанням ресурсів. На базі системного підходу, принципу інтегрування оцінки речовинно-просторових ресурсів з показниками основних господарських і екологічних функцій, принципу комплектування різних методологічних і методичних підходів до оцінки природно-ресурсного потенціалу розроблено методологію інтегральної оцінки природно-ресурсного потенціалу водно-болотного угіддя. Запропоновано підходи до створення ефективної економіко-екологічної стратегії сталого використання інтегрального природно-ресурсного потенціалу даних угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР7)112 + У9(4УКР7)452.57-28 +
Шифр НБУВ: РА326158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Галабурда М.К. 
Фінансове забезпечення економічної політики в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.К. Галабурда ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та проаналізовано етапи еволюції основних теорій економічної політики, виокремлено та розкрито специфічні особливості економічної теорії політики. Систематизовано принципові наслідки економічної діяльності влади та її впливу на соціальні об'єкти. Розкрито суть, суспільні джерела, складові елементи економічної політики, запропоновано методологічні підходи до її аналізу. Теоретично обгрунтовано суть і механізми дії фінансового забезпечення економічної політики у реалізації цільових пріоритетів розвитку суспільства. Визначено нормативні принципи побудови системи фінансового забезпечення за умов демократії. Досліджено необхідні умови оптимального розміщення інструментів фінансового забезпечення за наявних обмежень на його структурні елементи. Визначено умови, чинники та протиріччя трансформаційної моделі фінансового забезпечення економічної політики в Україні. Обгрунтовано проблеми взаємодії політики та економіки під час розв'язання проблем соціально-економічного розвитку, процесів роздержавлення та приватизації, розподілу доходів і багатства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18-93 +
Шифр НБУВ: РА324357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Збагерська Н.В. 
Удосконалення методологічних та методичних основ економічної оцінки природних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.В. Збагерська ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто методологічні підходи до економічної оцінки природних ресурсів, які містять систему оцінок корисності та витрат праці щодо їх виробництва (експлуатації), а також ринкових показників, що відображають процес відтворення господарських благ. Поглиблено суть економічних оцінок природних ресурсів за певних виробничих відносин у суспільстві та залежно від виду ресурсу та напрямку його господарського використання. Застосовано та визначено суть терміну "макроекономічна оцінка природних ресурсів", запропоновано методи її проведення та систему показників. Обгрунтовано необхідність макроекономічної оцінки природних ресурсів до господарського обігу. Визначено особливості використання запропонованих методичних підходів у практиці природокористування та з використанням розробленої методики виконано розрахунки вартості природних ресурсів України. Розвинуто методичні підходи до визначення національного багатства, в якому враховано природно-ресурсну складову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327269

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського