Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (69)Реферативна база даних (991)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=БРАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Онищук 
Адміністративно-правова діяльність суб'єктів владних повноважень по боротьбі з браконьєрством: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Олександр Олександрович Онищук ; Державний науково-дослідний ін-т МВС України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.7 + Х859.9(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА366649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гоч І.В. 
Біологічні особливості та видове різноманіття річкової іхтіофауни Центрально-Подільського Придністров'я України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / І.В. Гоч ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто сучасний видовий склад та співвідношення компонентів іхтіофауни за чисельністю природних гідроекосистем Центрально-Подільського Придністров'я. Вивчено розподіл на групи іхтіофауни річкових гідроекосистем. Охарактеризовано представників інтродукованого інвазивного компонента іхтіофауни: ротана, чебачка амурського та колючку триголкову, які адаптувалися до гідрологічних умов водойм-реципієнтів. Висвітлено сучасний стан забезпеченості нерестовищами та зимувальними ямами. Встановлено ступінь схожості угруповань за коефіцієнтом Серенсона та показник типовості іхтіофауни за багатством. Показано залежність строків та екологічних особливостей нересту основних аборигенних видів риб від абіотичних факторів. Проаналізовано вплив основних антропогенних факторів: аматорського та спортивного рибальства, браконьєрства, рибогосподарського комплексу, забруднення стоками. Запропоновано заходи охорони та раціонального використання рибних запасів у річкових гідроекосистемах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-2(4УКР) + Е623.33*822.21(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Артеменко В.В. 
Вдосконалення ефективності контролю при ремонті тягових електричних машин в умовах депо: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.В. Артеменко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано метод комплексної оцінки факторів, що впливають на скорочення технічного стану тягових електричних машин у разі подовження їх терміну служби. Наведено модель визначення межових значень параметрів енергетичної установки тепловоза, які впливають на стан тягових електричних машин і лімітують їх термін служби. Розроблено комплексну модель вдосконалення системи контролю технічного стану тягових електричних машин, яка базується на принципі самонавчання та запропоновано шляхи її практичної реалізації. Проаналізовано метод вібромоніторингу вузлів тягових електричних машин на принципово новій апаратній основі із використанням ПЕОМ, а також створенням віповідної бази даних за браковочними параметрами. Розроблено методику теплового контролю вузлів тягових електричних машин із застосуванням нових засобів на базі інфрачервоних пірометричних приладів. Висвітлено питання створення теоретичних і практичних передумов щодо організації проведення вихідного контролю, які дозволяють на більш якісному рівні визначати технічний стан тягових електричних машин і забезпечувати їх надійність у разі подовження терміну служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-083.1/9-7 +
Шифр НБУВ: РА342730

Рубрики:

      
5.

Крамар В.Г. 
Вдосконалення пресово-дифузійної технології сокодобування в цукровому виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.Г. Крамар ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено характер впливу довжини 100 г стружки, кількості вапна під час хімічної обробки та температури термічної обробки на динаміку вилучення соку за постійних значень тиску за умов пресування без зсувних навантажень у цукровому виробництві. Установлено закономірності набрякання пресованої стружки в рідині, залежність ступеня відновлення нею початкової маси під час набрякання від кількості вилучення соку, отриманого шляхом пресування, що дає змогу точніше враховувати зміну матеріальних потоків після переходу стружки на стадію екстрагування. Визначено характер впливу кількості вапна під час хімічної обробки, температури термічної обробки та ступеня вилучення соку на зміну кількості браку в стружці після пресування. Запропоновано формулу для врахування впливу погіршання якісних характеристик стружки після пресування на процес екстрагування в дифузійних апаратах ротаційного типу. З застосуванням існуючої теорії пресування рослинної сировини запропоновано числовий метод опрацювання експериментальних даних, що дає змогу за зміною об'єму матеріалу під час пресування протягом певного періоду визначати модулі стисливості різних видів деформації шару матеріалу, проаналізувати вплив різних чинників попередньої обробки стружки на окремі складові деформації шару сировини. Установлено стохастичну залежність відносного збільшення коефіцієнта ефективної дифузії в пресованій і набряклій стружці у порівнянні з непресованою від ступеня вилучення соку з цієї стружки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.31
Шифр НБУВ: РА326950

Рубрики:

      
6.

Козакова Н.В. 
Визначення раціональних характеристик алмазних кругів шляхом 3D моделювання процесів їх виготовлення і шліфування надтвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Н.В. Козакова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

На базі 3D моделювання у комплексі процесів спікання алмазних кругів, шліфування та точіння з'ясовано принцип і запропоновано алгоритм науково обгрунтованого вибору алмазно-абразивного інструмента, які забезпечують збереження вихідних характеристик алмазних зерен під час його виготовлення, підвищення ефективності шліфування надтвердих матеріалів (НТМ) та зниження відмов різців з НТМ. Уперше завдяки 3D моделюванню напружено-деформованого стану алмазоносного шару, що виникає у процесі спікання його компонентів, визначено раціональні поєднання марок, зернистостей і концентрацій алмазних зерен з марками металевої зв'язки, які забезпечують цілісність зерен в інструменті. На підставі результатів 3D моделювання нестаціонарного температурного поля установлено залежності температур у макро- та мікрооб'ємах оброблюваних НТМ від характеристик кругів й режимів шліфування. Базуючись на виборі певного поєднання міцнісних і теплофізичних властивостей металевої зв'язки та алмазних зерен круга з властивостями оброблюваного НТМ, під час шліфування здійснюється використання алмазоносного шару зі зниженою концентрацією зерен, який за рахунок їх мінімальної робочої висоти забезпечує фактичну площу контакту інструмента з НТМ, необхідну для продуктивної та малодефектної обробки останнього. З використанням запропонованого алгоритму визначено раціональні характеристики алмазного круга для обробки досліджуваних марок НТМ, завдяки яким зберігаються вихідні характеристики зерен на етапі виготовлення інструмента, забезпечується їх мінімальна питома витрата і зниження браку НТМ за умов продуктивного шліфування. Шляхом взаємозв'язаного 3D моделювання напружено-деформованого стану лезового інструмента з НТМ під час точіння та заточування встановлено характеристики алмазного круга і режими шліфування, що запобігають руйнуванню його різальної частини різця за конкретних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л464 +
Шифр НБУВ: РА334403

Рубрики:

      
7.

Задунайський В.В. 
Військові традиції українських козаків у кінці XIX - на початку ХХ ст. та їх відродження в новітню добу: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Задунайський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 37 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено військові традиції українських козаків на межі XIX - XX ст. та їх відродження у новітню добу. Доведено збереження та використання військових традицій українських козаків на межі XIX - XX ст. у козацькому родовому середовищі на Кубані, в якому домінували українці. Показано суттєвий вплив на збереження військових традицій українського козацтва їх юридичного підтвердження Російською імперією. З'ясовано, що важливою складовою українських військових козацьких традицій є бойове мистецтво, виникнення й існування якого обумовлювалось військовими засадами буття козацької верстви. Проаналізовано військово-тактичні досягнення українських козаків та запозичення відповідних навичок і вмінь іншими козацькими, а також російськими й польськими кінними формуваннями. Виявлено переваги прикладного змісту особистого козацького бойового вишколу та мистецтва в кінці XIX - першій половині XX ст. у порівнянні з військомим досвідом кавалеристів провідних країн Європи. Виокремлено основні періоди відродження військово-козацьких традицій у новітні часи, що закономірно співпали з визначальними подіями історії України (революцією 1917 - 1920 рр., Другою світовою війною, становленням незалежної держави). З'ясовано, що даний зв'язок обумовлений впливом козацької спадщини на формування та реалізацію української національної ідеї. Встановлено, що за умов революційних зрушень (1917 - 1920 рр.) на українських етнічних землях відбулись найбільш широкомасштабні спроби відродження військово-козацьких традицій у новітню добу, що свідчить про їх загальнонаціональне значення. Досліджено участь козацьких формувань у бойових діях у період Другої світової війни, зокрема, проаналізовано досвід використання військово-прикладних традицій козаків. Зроблено висновок про обмеженість спроб відродження військово-козацької спадщини. Доведено, що брак знань та недалекоглядність більшості активістів сучасного козацького відродження перешкоджають комплексній трансформації українських військово-козацьких традицій у прийнятні для сьогодення форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-294 +
Шифр НБУВ: РА354934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ламнауер Н.Ю. 
Забезпечення якості з'єднань, що обертаються, складанням з термодією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Н.Ю. Ламнауер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено питання вибору технології та режимів складання з'єднань, що обертаються, які забезпечують їх якість щодо параметра биття. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень процесу биття одержано модель биття, більш адекватну за запропоновану ГОСТ модель Релея, яка дозволяє за невеликою кількістю випробувань робити висновки про якість технологічного процесу на підставі цього параметра, що дає змогу зменшити матеріальні та часові витрати. За допомогою параметра нової моделі - верхньої межі биття з'явилась можливість визначення таких понять, які характеризують якість технологічного процесу складання з урахуванням параметра биття, а саме: стовідсотковий резерв технологічної точності, коефіцієнт точності, гамма-відсоткова верхня межа биття. Запропоновано методики розрахунку показників якості технологічного процесу складання з'єднань, що обертаються, на підставі параметра биття, а також вибору технології складання, а саме: методику порівняння технологій за економічним критерієм з урахуванням відсотку браку за параметром биття. Запропоновано методику розрахунку часу роботи з'єднань, що обертаються, щодо виходу за заданий допуск за параметром биття та методику розрахунку часу початку профілактичних робіт цих з'єднань за мінімальних витрат на відмову, де її причиною є биття. На підставі одержаних результатів запропоновано використовувати для складання з'єднань, що обертаються (вал - зубчасте колесо), технологію індукційного нагрівання зубчастого колеса, яка за параметром якості - биття виявилася найкращою у порівняні з пресуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К680.014.5 +
Шифр НБУВ: РА348703

Рубрики:

      
9.

Погребна О. О. 
Історична освіта в університетах УРСР (1943 - 1964 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Погребна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено процес відновлення та розвитку історичної освіти в університетах УРСР 1943 - 1964 рр. З'ясовано загальний стан університетів після звільнення території України. Висвітлено житлово-побутові умови студентів і професорсько-викладацького складу. Розглянуто участь студентів у науковому та громадсько-політичному житті університетів. Проаналізовано особливості вирішення кадрової проблеми історичних факультетів. Узагальнено досвід наукової, навчальної та виховної роботи на історичних факультетах, які плідно працювали, незважаючи на слабку матеріально-технічну базу, брак кадрового та фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА380335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Семеновський О.Є. 
Комплексно-легована цементувальна сталь з мінімальними поводками при термічній обробці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.Є. Семеновський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 24 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну проблему розробки комплексно-легованих сталей з заданим комплексом технологічних і службових характеристик. Теоретично обгрунтовано комплекс легувальних елементів для цементувальних сталей. Установлено, що комплексне легування титаном, ніобієм і церієм дає змогу одержати сталь, яка має фізико-механічні властивості вищі, ніж у сталі 12ХН3А. За цього зберігається достатній рівень технологічних властивостей, а зміцнення відбувається за рахунок одержання більш дисперсної структури. Показано, що форма карбідної та карбонітридної фаз залежить від концентрації у ній титану та ніобію. Установлено залежність між розмірами, концентрацією та відстанню між включеннями карбідної та карбонітридної фаз. Виведене рівняння дозволяє взаємозв'язати концентрацію легувального елемента з урахуванням структури сталі з її властивостями. Внесено доповнення в математичну модель, що пов'язує властивості та хімічний склад сталей щодо визначених оптимальних концентрацій титану, ніобію та церію. У процесі дослідження технологічних властивостей виведено характеристику, що дозволяє кількісно оцінити схильність сталі до короблення у процесі хіміко-термічної обробки. Установлено закономірності утворення мікротріщин за контактної втоми сталі. Розроблено комплексно-леговану сталь 15ХГНБЧ. ЇЇ впровадження у виробництво дозволило знизити у десять разів кількість браку під час виготовлення шестерен. Ресурс деталей, виготовлених з цієї сталі, підвищився в 1,3 - 1,6 разів у порівнянні зі сталлю 12ХН3А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.23 +
Шифр НБУВ: РА348307

Рубрики:

      
11.

Турлова Ю. А. 
Кримінологічна характеристика браконьєрства в Україні та протидія цим злочинам: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. А. Турлова ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження злочинного браконьєрства (ЗБ) як соціального явища. Розглянуто особливості кримінально-правової охорони тваринного світу від браконьєрських посягань, проведено довгостроковий кримінологічний аналіз стану ЗБ. Визначено основні напрями протидії ЗБ, запропоновано зміни та доповнення до кримінально-правових норм, що встановлюють відповідальність за браконьєрство. Розроблено комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів запобігання злочинним браконьєрським посяганням, обгрунтовано практичні пропозиції та рекомендації, що спрямовані на вдосконалення запобіжної діяльності право- і природоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х883.9(4УКР)711.18
Шифр НБУВ: РА382704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Стендер С. В. 
Облік та контроль витрат рослинництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / С. В. Стендер ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність витрат виробництва, узагальнено класифікацію витрат з урахуванням особливостей галузі рослинництва. Виділено специфічні функції управлінського обліку та визначено концептуальні засади побудови управлінського обліку. Проаналізовано порядок обліку витрат на утримання й експлуатацію машинно-тракторного парку. Наведено пропозиції щодо удосконалення порядку формування бюджетних витрат і розрахунку фактичних витрат рослинницьких підрозділів. Обгрунтовано підхід до обчислення результатів діяльності центрів прибутку із застосуванням рахунку 77 "Реалізація", запропоновано форму внутрішньогосподарської звітності для посилення контролю витрат. Надано рекомендації щодо ведення обліку браку в рослинництві та витрат на утримання й експлуатацію машин (обладнання). Розроблено модель побудови бюджетів та організації обліку та контролю витрат у галузі рослинництва. Удосконалено методику внутрішньогосподарського контролю витрат виробництва продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.51-148.6 + У9(4УКР)325.1-862-218
Шифр НБУВ: РА383252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пушкар В.А. 
Особливості розвитку образу "Я" дітей-сиріт у навчальному закладі інтернатного типу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.А. Пушкар ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено, що в системі "Я"-образів підлітків шкіл-інтернатів актуальними є статусно-рольові категорії. Підліткам загальноосвітніх шкіл притаманна наявність соціально-діяльнісних категорій окрім статусно-рольових. Показано, що у підлітків шкіл-інтернатів структура "Я"-концепції малодиференційована, а система їх уявлень про себе узалежнюється уявленням і нормативними приписами значимих інших. З'ясовано, що в ідентифікаційній матриці підлітків шкіл-інтернатів більш значущими є суб'єктивні характеристики. Об'єктивній інформації про себе протистоять суб'єктивні категорії, констатація загально поширених якостей поступається пошуку особливих, неповторних особистісних проявів. Відмінності в емоційно-цінісній складовій системи "Я"-образів менш виражені, ніж у когнітивній. Зокрема, у підлітків шкіл-інтернатів, у зв'язку з браком позитивних оцінок та позитивної підтримки людей з найближчого оточення, відбувається формування емоційної залежності. Відсутність самосхвалення, поблажливості до себе, позитивних рефлексивних очікувань щодо ставлення значимих інших призводять до внутрішньої конфліктності та самозвинувачення. Розроблено й апробовано соціально-психологічний тренінг з метою інтеграції "Я"-образів в єдину "Я"-концепцію. За допомогою статистичних методів показано, що запропонована система впливів є ефективним засобом психокорекційної роботи з підлітками, позбавленими батьківськго піклування за умов деприваційного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю984.010.2-993 + Ч421.344 +
Шифр НБУВ: РА348573

Рубрики:

      
14.

Траченко Л.А. 
Підвищення ефективності управління якістю продукції на підприємствах харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.А. Траченко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу розроблено технологію ефективного управління якістю продукції та впроваджено у виробництво на підприємствах різних підгалузей харчової промисловості. З використанням методу статистичного моделювання та прогнозування за квартальними показниками у динаміці на ВАТ "Одеський коровай" спрогнозовано брак продукції за різними його видами, а саме: виробничий брак, експедиційний брак та повернення продукції з торгівлі. З застосуванням даного підходу розроблено стратегію щодо зменшення браку продукції та підвищення ефективності управління її якістю. Проведено експериментальні дослідження на підприємствах пивоваріння та підгалузі хлібопекарської з використанням технології ефективного управління якістю продукції. Ідентифіковано параметри якості на першочергові та другорядні, визначено ступінь впливу кожного параметра на її рівень. Запропоновано ідентифікувати чинники, що впливають на якість з використанням способів: за стадіями технологічного процесу; експертним шляхом. Рекомендовано до впровадження у виробництво використання у процесі підготовки тари для розливу пива нової тари, доцільність якого підтверджено за результатами порівняльного аналізу витрат на якість і розрахунків економічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА361581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Радченко О.О. 
Підвищення якості сталевих виливків шляхом удосконалення тепло-газового режиму лиття у сиру форму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.О. Радченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т металів та сплавів. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення якості та зниження браку сталевих виливків шляхом розробки і реалізації заходів щодо запобігання утворенню дефектів газового походження з використанням системного підходу і методів математичного моделювання технологічних процесів, які відбуваються у сирій піщаній формі за умов автоматизованого автотракторного виробництва. На підставі використання системного підходу одержано залежності зміни газового тиску від вологості суміші, твердості поверхневого шару форми, товщини стінки виливка та температури заливної сталі. За даними експериментальних вимірювань температурного поля і газового тиску в ливарній формі розроблено математичну модель, що описує взаємозв'язок технологічних параметрів тепло-газового режиму системи стрижень - метал - сира піщана форма. Розроблено систему керування приготуванням формальних сумішей, яка дозволяє знизити брак виливки на 8 % від загальної кількості забракованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-1
Шифр НБУВ: РА318567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Прохоренко О.А. 
Повсякденне життя науково-педагогічної інтелігенції України в другій половині 40-х - першій половині 50-х рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Прохоренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено повсякденне життя науково-педагогічної інтелігенції України другої половини 1940-х - 1950-х рр. на базі опублікованих і архівних джерел. Проаналізовано динаміку кількісно-якісних показників науково-педагогічної інтелігенції. Досліджено вплив і наслідки Другої світової війни на зміни у складі професорсько-викладацького загалу. Висвітлено фактичний рівень матеріально-побутового забезпечення, житлові умови й умови науково-педагогічної праці викладачів вищої школи. Зазначено, що незадовільне матеріально-побутовий стан і брак більшості життєво необхідних товарів знижували рівень життя педагогів. Розглянуто вплив політико-ідеологічних кампаній 1940-х - 1950-х рр. на суспільні настрої науково-педагогічної інтелігенції, які спричинили значні деформації морально-психологічного стану професорсько-викладацького складу ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-293 +
Шифр НБУВ: РА356869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Золотарьов В. В. 
Пристрої електричних випробувань і контролю параметрів кабелів і проводів з ізоляцією із зшитого поліетилену: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / В. В. Золотарьов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено пристрій випробувань електричною напругою та контролю параметрів, створених вперше в Україні та СНД новітніх зразків кабелів і проводів з ізоляцією зі зшитого поліетилену підвищеної нагрівостійкості з властивостями непоширення горіння та низького газодимовиділення на напругу до 330 кВ включно. Проведено теоретичний аналіз електромагнітних процесів переносу зарядів шаром діелектрика на провідниковій підкладці. Розроблено та запатентовано пристрій випробування та контролю параметрів ізоляції кабелів і проводів в сучасних екструзійних технологічних лініях. Теоретично визначено діапазон зміни контрольованого параметра - тангенса кута діелектричних втрат на основі розробленої математичної моделі дії стаціонарного електричного поля на багатошаровий недосконалий циліндричний діелектрик, що має місце в зшитих полімерних конструкціях "напівпровідний екран - ізоляція - напівпровідний екран" в силових кабелях 6 ... 500 кВ. Досліджено резонансні режими роботи випробувальних систем, розроблено високовольтні пристрої випробувань і контролю рівня часткових розрядів і тангенса кута діелектричних втрат в кабелях з зшитою поліетиленовою ізоляцією. Встановлено, що імовірність появи барабанів з бракованим кабелем не перевищує 1 ... 3 % від загальної кількості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32
Шифр НБУВ: РА383623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пасічник М.С. 
Проблеми розбудови української державності після визвольних змагань (1657 - 1665 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.С. Пасічник ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено українську державність у контексті московсько-польсько-турецької політики. Наголошено, що головною причиною Руїни є незавершеність державного будівництва, зумовлена фактором - браком відповідного досвіду та політичної діяльності серед козацької старшини. Розглянуто проблему зовнішньої загрози цілісності Української держави та втручання інших країн (Польщі, Московщини та Туреччини) у внутрішні процеси в Україні. Визначено зовнішню політику гетьманів, яка була спрямована спочатку на пошуки підтримки проти зовнішніх ворогів, а потім - підтримку власної влади в Україні. З'ясовано, що смерть Б.Хмельницького збіглася з крахом планів щодо автономії України та його наступники опинилися за надзвичайно тяжкої політичної ситуації, це ускладнювалось початком внутрішніх заворушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)461-5 +
Шифр НБУВ: РА354836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Савчук В. П. 
Прогнозування та забезпечення довговічності підшипників ковзання автотракторних трансмісій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / В. П. Савчук ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено залежності між режимами навантаження підшипників ковзання та їх напружено-деформованим станом. Визначено вплив конструкційних особливостей підшипникових вузлів зубчатих коліс на утворення піттингу на їх бічних поверхнях. Досліджено залежність між факторами, які впливають на ресурс підшипників ковзання, та ймовірністю безвідмовної роботи даних вузлів. Надано рекомендації щодо визначення параметрів бракування підшипників і підвищення їх довговічності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-045 + О34-045
Шифр НБУВ: РА373292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ващенко Ю.А. 
Психологічні фактори психосоматичних розладів (на матеріалі виразкової хвороби): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04. / Ю.А. Ващенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена визначенню психологічних особливостей, що зумовлюють психосоматичний спосіб реагування особистості у стресовій ситуації. Виділяються загальні та специфічні психологічні чинники. Перші пов'язані із послабленим почуттям его-ідентичності, останні - із глибинними інтрапсихічними конфліктами. Брак его-ідентичності ускладнює процеси розпізнання та вираження емоцій, зменшує спроможність до психічної переробки стресу, можливість управління інтенсивними негативними переживаннями. Показано, що структура особистості хворих на виразкову хворобу виражає інтрапсихічний конфлікт, пов'язаний із фрустрованою потребою у залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-435

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського