Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (2562)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАРТІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 340
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стельмах Н.В. 
Автоматизація технологічного підготовлення складального малосерійного виробництва електромеханічних приладів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / Н.В. Стельмах ; НТУ України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.8-64
Шифр НБУВ: РА370606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тамбовцев В. Є. 
Адміністративно-правова протидія ухиленню від сплати податку на додану вартість та його незаконному відшкодуванню: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Є. Тамбовцев ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні передумови встановлення відповідальності за ухилення від сплати податків у національному законодавстві й у законодавстві окремих зарубіжних країн. Визначено чинники детермінації ухилення від сплати ПДВ та його незаконного відшкодування, які розподіляються на загальні і спеціальні. Охарактеризовано адміністративію-правові заходи протидії ухиленню від сплати ПДВ та його незаконному відшкодуванню, до яких віднесено адміністративне запобігання, адміністративне припинення й організаційно - правові заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х819(4УКР)129
Шифр НБУВ: РА375850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Буханевич О.М. 
Адміністративно-правове забезпечення житлово-комунального господарства в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Буханевич ; Нац. ун-т біоресурсів та природокористування України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Уточнено сутність житлово-комунального господарства як об'єкта правового регулювання, визначено особливості його адміністративно-правового забезпечення. Досліджено діяльність підприємств галузі за сучасних умов господарювання. Проаналізовано правові засади реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Обгрунтовано доцільність введення та розроблено механізм сплати спеціального податку на додану вартість підприємствами галузі. Розглянуто податковий інструментарій регулювання розвитку та розроблено нормативно-методичні засади реформування житлово-комунального господарства. Запропоновано систему заходів мінімізації впливу негативних факторів на функціонування галузі. Удосконалено адміністративно-правові умови розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА363217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васильєва Т.А. 
Багаторівнева система прийняття інвестиційних рішень як основа управління науково-технічним прогресом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.А. Васильєва ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до формування системи прийняття інвестиційних рішень з метою управління науково-технічним прогресом. Розкрито значення та основні напрямки управління науково-технічним прогресом, проаналізовано роль інвестиційного аналізу в даному процесі, а також проведено порівняльний аналіз основних положень оцінки інвестиційних проектів за умов різних економічних систем. Розроблено оригінальні методичні засади формування системи прийняття інвестиційних рішень, наведено схему багаторівневої оцінки проектів, основні положення аналізу та механізм розрахунку показників ефективності на кожному з рівнів оцінки. Обгрунтовано необхідність зміни механізму обліку фактора часу та амортизації в інвестиційному аналізі, запропоновано удосконалені методичні підходи до розрахунку показників "чиста теперішня вартість" та "індекс рентабельності", а також практично перевірено застосування нового механізму на базі реальних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-21 + У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА316547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бєлоусов М. О. 
Бухгалтерський облік і контроль руху статутного капіталу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлоусов ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Поглиблено теоретичні й організаційно-методичні засади бухгалтерського обліку та контролю руху статутного капіталу в господарських товариствах. Досліджено еволюцію економіко-правової сутності статутного капіталу та встановлено етапи розвитку його обліку. Удосконалено класифікаційні характеристики власного капіталу та розвинуто трактування функцій статутного капіталу. Запропоновано алгоритм оцінювання майна, що є внесками до статутного капіталу, який забезпечує достовірну вартість майна з використанням методів оцінювання справедливої вартості та з врахуванням міжнародних стандартів фінансової звітності. Удосконалено елементи облікової політики за операціями зі статутним капіталом. Обгрунтовано напрями удосконалення організаційно-методологічного забезпечення внутрішнього контролю руху статутного капіталу в контексті захисту інтересів учасників корпоративних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.74 + У052.9(4УКР)80-145.74
Шифр НБУВ: РА381721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Івасів 
Вартість банку: теорія та управління: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Ігор Богданович Івасів ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-862-21
Шифр НБУВ: РА366044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Возний О.М. 
Вдосконалення моделей розподілу відтворюваних ресурсів в портфелі проектів суднобудівного підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.М. Возний ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси управління відтворювальними ресурсами за умов суднобудівного виробництва. Розроблено модель проектно-орієнтованої діяльності суднобудівного підприємства у рамках управління обмеженими пулами відтворюваних ресурсів. Побудовано математичну модель процесу розподілу цих ресурсів у портфелі проектів даного підприємства. Розроблено комплексний критерій оптимізації розподілу відтворюваних ресурсів, що враховує суттєві фактори, зокрема, час, постійні та змінні витрати, вартість грошей у часі, графік платежів замовника. Розроблено методику оптимізації даного розподілу суднобудівного підприємства у рамках його портфеля проектів. Розроблено функціональну модель, структуру інформаційної бази та програмні засоби проектно-орієнтованої автоматизованої системи управління відтворюваними ресурсами суднобудівних підприємств. Завдяки впровадженню результатів дослідження знижено трудомісткість управління, підвищено якість рішень, що примаються, одержано економію за рахунок раціонального використання ресурсів, в цілому підвищено конкурентоспроможність вітчизняних суднобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.4 +
Шифр НБУВ: РА356090

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дам Суан Туан 
Вибір основних проектних характеристик кораблів берегової охорони: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Дам Суан Туан ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Застосовано апарат теорії безперервних марковських випадкових процесів для розв'язання задач функціонування та визначення показників ефективності виконання кораблями берегової охорони основних охоронних операцій (виявлення та затримки порушників), що дав змогу врахувати такі особливості експлуатації сучасних КБО як випадковий характер їх зустрічей з судинами-порушниками на просторі зони, що охороняється, стохастичний характер вітро-хвильових впливів у тій же зоні, мінливість параметрів суден-порушників та їх технічного оснащення. Складено методику визначення вартості КБО, що використовує апарат перетворення законів розподілу вихідних цін на складові створення й експлуатації корабля в закон розподілу підсумкової вартості корабля за весь його життєвий цикл. На базі розв'язання задачі функціонування КБО та методики визначення його вартості складено критерій оцінки "вартість - ефективність" корабля, що визначає ефективність вкладених коштів у виконання основних охоронних операцій КБО. Реалізовано комплексний підхід до визначення оптимальних характеристик ББО, що передбачає спільне розв'язання зовнішньої та внутрішньої задач його проектування, урахування взаємного впливу надійності та вартості корабля за весь його життєвий цикл на значення критерію ефективності, а також впливу варіацій цін на показник "вартість - ефективність" корабля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.1-3 +
Шифр НБУВ: РА326378

Рубрики:

      
9.

Бойченко М.В. 
Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Бойченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено систему універсальної інтегральної оцінки потенціалу шахти та доведено доцільність використання максимально досяжного значення показника "економічна додана вартість" як вимірювача потенційних резервів кожного підприємства. Запропоновано алгоритм визначення економічного потенціалу шахти на базі оптимального значення кожного з параметрів виробничо-господарської й фінансово-економічної та виробничої діяльності підприємства. Відмінною особливістю алгоритму є інтерпретація виробничої діяльності у мінімізацію дотаційних коштів за допомогою розробленої системи координат економічного потенціалу шахти. Удосконалено метод визначення аналітичної залежності між чинниками, що формують економічний потенціал шахти, який передбачає використання розрахункової системи, побудованої на співвідношенні критичного рівня економічного потенціалу та критичних значень параметрів виробничо-господарської і фінансово-економічної діяльності шахти. Удосконалено модель оптимізації основних параметрів виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності шахти за критерієм максимізації доданої вартості, що є основним вимірником економічного потенціалу шахти. Розвинуто методи визначення межових параметрів і доцільності інвестування підтримки потужності глибоко збиткових шахт з використанням економічної доданої вартості як критеріального показника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР5)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА337961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Костащук В.І. 
Використання та охорона мінерально-сировинних ресурсів Чернівецької області: сучасний стан і перспективи: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Костащук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто природні умови як основу формування мінерально-сировинних ресурсів (МСР) та їх просторово-територіальне розміщення. Проведено оцінку споживчої вартості мінерально-сировинних ресурсів Чернівецької області. Охарактеризовано територіальну організацію МСР на рівні аналізу мінерально-сировинних пунктів, центрів, кущів, вузлів, визначено вартість МСР. Проаналізовано виробництво продукції мінерально-сировинного походження за адміністративними районами Чернівецької області, обгрунтовано перспективні види переробки МСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕН)1 +
Шифр НБУВ: РА367432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Стахорський О. О. 
Вплив інновацій на формування експортного потенціалу аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Стахорський ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано концепцію експортно-орієнтованої інноваційної програми аграрних підприємств Херсонської області та цілісний комплекс регіональних проектів інноваційного розвитку аграрних підприємств, який має на меті забезпечення високої ефективності агровиробництва, підвищення конкурентоспроможності підприємств і розвиток експорту аграрної продукції інноваційним шляхом. Здійснено прогноз результатів виконання програми. Запропоновано методичний підхід до відбору проектів для інноваційних програм, а також систему критеріїв, що визначають результативність експортно-орієнтованих інноваційних проектів аграрних підприємств, до якої включено: інноваційність, імідж і фінансовий стан заявника, термін виконання, вартість проекту, обсяги виробництва, експортний потенціал, готовність проекту, термін окупності, коефіцієнт рентабельності. Результатом дослідження стало визначення системи заходів покращання інноваційного клімату та стимулювання розвитку експорту аграрних підприємств Херсонської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХЕС)832.1
Шифр НБУВ: РА378139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колесніченко А.А. 
Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.А. Колесніченко ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію безперервного розливання та формування сортових заготівок з середньо- та високовуглецевих сталей і підвищення їх якості за рахунок використання нових способів і технологічних схем електромагнітного перемішування металу та розробки оригінальних манітогідродинамічних пристроїв для їх реалізації. Створено оригінальні МГД пристрої, що одночасно створюють обертальний момент і пульсуючий електромагнітний тиск, хвилі якого поширюються вздовж осі заготовки. Їх функціонування за резонансних режимів забезпечило стабілізацію кірки, що формувалась, інтенсифікацію теплового потоку через стінки кристалізатора, збільшення в середньому на 15 % теплозйому від зливка, зменшення на 80 % глибини проникнення струменя, що надходить з проміжного ковша в кристалізатор. Це призвело до підплавлення дендритів у двофазній зоні зливка, що кристалізується. Розроблено нові технічні рішення й електромагнітні системи для пригнічення збурень на меніску за рахунок живлення пристрою електромагнітного перемішування (ЕМП) полігармонійним струмом і фінальні неявнополюсні перемішувачі, що створюють завдяки значному індукованому у розплаві струму потужний обертовий момент під час формування зливка у кінцевій зоні. Визначено раціональні режими перемішування та параметри роботи пристроїв ЕМП. За цього знизилась вартість пристроїв ЕМП, систем їх живлення та капітальних вкладень у разі їх установки на машинах безперервного лиття заготовок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.33 +
Шифр НБУВ: РА357732

Рубрики:

      
13.

Литвин В.М. 
Вплив системи оподаткування на ефективність виробництва в чорній металургії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.М. Литвин ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації розроблено методику кількісного аналізу й оцінки комплексного впливу системи оподаткування на виробничо-економічні показники підприємств промисловості із урахуванням деталізованої структури господарської діяльності підприємства-товаровиробника, сукупної дії всієї системи податкових інструментів, передбачених українським законодавством, і фактора часу, котрий відображає короткочасні і довгострокові наслідки впливу податкової системи на підприємства. Досліджено і відкрито механізм дії податку на прибуток підприємства і податку на додану вартість, що призводить до прогресуючого оподаткування низькорентабельних і збиткових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.551

Географічні рубрики:

      
14.

Кнауб Л.В. 
Газодинамічні процеси взаємодії полідисперсних потоків у вихрових апаратах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Л.В. Кнауб ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 29 с. — укp.

З метою вирішення важливої народногосподарської проблеми економії енергії та покращення стану довкілля обгрунтовано необхідність впровадження у технологічні процеси вихрових апаратів, що працюють за замкнутим циклом на альтернативних видах палива і дозволяють зменшити енергоспоживання. Обгрунтовано теорію вихрових гетерогенних потоків у процесах змішування або поділу на компоненти та проаналізовано зміни газодинамічних параметрів під час взаємодії основного й набігаючого потоків у зонах вільного, змушеного та потенційного вихрів. На підставі всебічного дослідження динаміки газодинамічних функцій і параметрів у вихрових потоках розроблено напівпромислові та промислові зразки сепараторів, випаровучів-змішувачів і холодильних агрегатів з урахуванням вимог технологічних процесів термостатування, сепарування та підготовки робочих сумішей для найбільш ефективного згоряння. Відзначено, що запропоновані вихрові газодинамічні апарати менш енерго- та металоємні, більш надійні, мають менші габарити та вартість у порівнянні з існуючими за рахунок відсутності в їх конструкції рухливих вузлів і систем і покращених екологічних показників завдяки функціонуванню за замкнутим циклом. Результати практичних випробувань використано для розробки методу розрахунку вихрових апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.4-01 +
Шифр НБУВ: РА336208

Рубрики:

      
15.

Ященко К.В. 
Гармонізація податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Ященко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано співвідношення поняття гармонізації законодавства з уніфікацією, адаптацією, апроксимацією та наближенням (зближенням) правових систем. Визначено зміст гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування, виявлено розбіжності правового регулювання непрямих податків у вітчизняному та європейському законодавстві. Науково обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти процесу гармонізації. Проаналізовано вимоги директив ЄС щодо гармонізації непрямих податків та ідентифіковано положення закондавства України, що потребують узгодження з нормативними актами ЄС про непряме оподаткування. Обгрунтовано механізм гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до положень законодавства України про податок на додану вартість та акцизні збори з метою їх гармонізації з законодавством ЄС про непряме оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)22 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА335780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тоцька Т.С. 
Державне регулювання митної вартості: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.С. Тоцька ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання та контролю митної вартості в Україні. Розкрито суть державного регулювання митної вартості у контексті забезпечення митної безпеки України. Наведено визначення поняття "митна вартість". Проаналізовано чинну законодавчу та методичну базу з проблем регулювання та контролю митної вартості товарів. З'ясовано недоліки та надано пропозиції з метою їх усунення. Проведено аналіз впливу зміни нормативно-правових актів на рівень митної вартості товарів, що зумовлює рівень фінансових надходжень до держбюджету. Удосконалено організаційно-управлінську структуру Управління митної вартості Держмитслужби України. Визначено шляхи підвищення ефективності її державного регулювання. Надано рекомендації щодо вдосконалення системи законодавчого регулювання митної вартості товарів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + У9(4УКР)843-182-866-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Таршин С.І. 
Державне регулювання розвитку олійного виробництва в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.І. Таршин ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Поглиблено зміст поняття державного регулювання розвитку олійно-жирової промисловості з урахуванням ступеня взаємозв'язку інформації, організації та управління у процесі його еволюції. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм державного регулювання олійного виробництва та проведено розрахунки економічної ефективності реалізації інноваційно-інвестиційного проекту переробки соняшнику. Удосконалено методологію комплексного аналізу трансформації економічних систем на підставі використання інституціонального та еволюційного підходів. Створено механізм регулювання розвитку та розміщення олійно-жирового комплексу шляхом доповнення, розширення та поглиблення таких його складових: формування сприятливого інвестиційного середовища та ділового клімату, планування, прогнозування та програмування діяльності підприємства з урахуванням мінливості економічного середовища, пошуку джерел фінансування на потреби оновлення основних фондів і нарощування обігових коштів, активізації внутрішнього ринку насіння соняшнику, продуктів його переробки та експортно-імпортної діяльності, удосконалення системи оподаткування та митного регулювання. Запропоновано знизити податок на прибуток, а податок на додану вартість залишити на існуючому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-21 + Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА333713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шевельов В.О. 
Державні механізми реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації на шляху євроатлантичної інтеграції України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Шевельов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процес реформування системи ресурсного забезпечення Збройних сил (ЗС) України й інших військових формувань з урахуванням проголошеного політичного курсу на інтеграцію в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва. Розроблено організаційні засади реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації України в інтересах приведення її у відповідність зі стандартами, прийнятими у країнах-членах НАТО, які передбачають створення єдиної системи речового забезпечення для ЗС та інших військових формувань держави. Для їх обгрунтування розроблено відповідний науково-методичний апарат, який базується на запропонованій гіпотезі, тобто, речове забезпечення не повинно знижувати можливості військових формувань Воєнної організації щодо виконання певних функцій за призначенням, а його вартість - перевищувати допустимий рівень фінансування. З використанням встановленого функціонального взаємозв'язку між ефективністю виконання поставлених перед військовими формуваннями завдань і речовим забезпеченням особового складу та структурних елементів цих формувань з урахуванням економічних можливостей держави, діючих у системі ресурсного забезпечення обмежень та проголошеного курсу на євроатлантичну інтеграцію обгрунтовано комплекс організаційних заходів щодо реформування системи речового забезпечення військових формувань і систему першочергових організаційних заходів з адаптації речового забезпечення ЗС України до стандартів НАТО, базуючись на системному підході стосовно значущості речового забезпечення у ефективності виконання кожного з поставлених завдань на етапі підготовки України до інтеграції в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц7,8(4УКР)44 + Х915.232.3 +
Шифр НБУВ: РА340282

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Зауральський Р.В. 
Діагностика, лікування і профілактика перинатальних ускладнень при ізоімунізації за антигенами системи АВ0: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.В. Зауральський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні узагальнення та наведено практичні результати використання нових підходів до діагностування та лікування ізоімунізації за системою AB0 у вагітних. Уточнено фактори ризику щодо розвитку цієї патології. Вивчено стан імунної системи жінок у разі ізоімунної вагітності та доведено, що найбільш суттєві зміни наявні у разі тяжкого ступеня ізоімунізації. Запропоновано алгоритм ведення вагітних з ізоімунізацією за системою AB0 залежно від ступеня тяжкості з використанням методу дискретного плазмаферезу за тяжкої ізоімунізації у жінок. Для лікування тяжкої гемолітичної хвороби новонароджених (ГХН) розроблено та впроваджено метод дискретного плазмаферезу в дітей та доведено його переваги у порівнянні з замінним переливанням крові. Установлено, що застосування плазмаферезу у комплексі лікувальних заходів у вагітних на ізоімунізацію за системою AB0 дозволило в 12,1 раза зменшити кількість випадків тяжкої гемолітичної хвороби у дітей, а застосування дискретного плазмаферезу у немовлят з тяжкою формою ГХН дало змогу у 2,1 раза зменшити кількість ускладнень у разі ГХН і в 4,1 раза - вартість лікування цієї патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271 +
Шифр НБУВ: РА361113

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського