Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (699)Реферативна база даних (4848)Книжкові видання та компакт-диски (1345)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ВВЕДЕНИ$<.>+<.>K=ТЕХНЕТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мельнікова Р.В. 
Алгебрологічні моделі морфології та їх застосування в логічних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Р.В. Мельнікова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено методи схемної реалізації (СР) предикатних операцій заміни, перестановки, підстановки й обчислення значень кванторів , який дозволяє підвищити швидкість обробки символьної інформації у логічних мережах (ЛМ) за рахунок паралельних обчислень, метод СР відображень з метою реалізації паралельної потактної роботи ЛМ за рахунок переходу від алгебрологічного запису відображень до його вигляду, придатного для апаратної реалізації. Наведено алгебрологічний метод загальної роботи ЛМ, заснований на послідовному виконанні паралельних обчислень для підвищення продуктивності систем штучного інтелекту. Запропоновано алгебрологічну модель відмінювання повних неприсвійних прикметників російської мови, яка за рахунок додатково введених фонетичних ознак словоформ і зв'язків між ними, дозволяє використовувати її для високошвидкісної обробки звукової інформації у ЛМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА342770

Рубрики:

      
2.

Нікілєв О.Ф. 
Виробнича інтелігенція українського села: формування соціальної верстви (середина 40-х - середина 60-х рр. XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.Ф. Нікілєв ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено процес творення виробничої інтелігенції українського села, що відбувався у середині 1940-х - 1960-х рр. за умов тогочасної аграрної політики. На основі архівних джерел, уперше введених до наукового обігу, розглянуто формування нової для виробничо-професійної та соціальної структури села верстви. Розкрито чинники, що спричиняють ці явища. Висвітлено суперечливу політику партійно-державного керівництва держави у цьому питанні. Розглянуто шляхи, форми та методи, за якими держава намагалася вирішити проблеми інтелектуалізації матеріального виробництва села. Показано сприйняття зазначених заходів селянами та представниками верств і організацій, установ, підприємств, що залучалися державою до цього процесу. Висвітлено результати організаційних, фінансових, матеріальних, морально-психологічних зусиль суспільства, спрямованих на реалізацію політики держави стосовно інтелектуалізації керівних і технологічних ланок матеріальної сфери аграрної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-293 +
Шифр НБУВ: РА360669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Лященко Т.П. 
Вплив субстанції Р на жовчосекреторну функцію печінки і хімічний склад жовчі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Лященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено негуморальні механізми регуляції жовчосекреторної функції печінки. Одержані в хронічних і гострих спробах на тваринах результати свідчать про стимулювальний вплив широко розповсюдженого в організмі поліпептиду субстанції Р на жовчоутворювальну функцію печінки. Це стосується рівня секреції жовчі та її хімічного складу (вільних і кон'югованих жовчних кислот, холестерину, ліпідів, загального білка, білірубіну тощо). З'ясовано, що цей поліпептид виявився істинним холеретиком, оскільки змінює фільтраційно-дифузійні та синтетичні процеси в печінці. Показано, що для прояву адекватної відповіді печінки на введений поліпептид потрібна наявність нормальної активності парасимпатичної іннервації залози. Встановлено, що субстанція Р може реалізовувати свій вплив на функціональний елемент печінки через тахікінінові рецептори NK1- і NK3-типів. Висунуто гіпотезу про коригуючу та інтегруючу роль поліпептиду в організації секреторної діяльності травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.136.2 + Е623.362.3Cae*734.261*725.136.2
Шифр НБУВ: РА314066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Теселько П.О. 
Вплив термовідпалу на дислокаційно-домішкову структуру кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.О. Теселько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив термічної обробки монокристалічних напівпровідникових матеріалів на характеристики дислокаційно-домішкової структури та розсіяння рентгенівських променів. Описано явище анізотропії полів напруг у монокристалах кремнію з упорядкованою дислокаційною структурою та процес низькотемпературної повзучості кристалів CdHgTe у разі локального навантаження. Розглянуто процеси динаміки руху дислокацій під дією механічного навантаження в кристалах кремнію як вихідних, так і з твердофазними металевими покриттями. Показано, що виникнення та ріст преципітатів під час термомеханічної обробки кристалів призводять до немонотонного характеру руху дислокацій. Дослідження методом трикристальної рентгенівської дифрактометрії (ТКД) показали анізотропію розсіяння рентгенівських променів упорядкованими дислокаційними структурами. Встановлено, що за кімнатної температури в кремнії відбувається релаксація механічних напруг у порушеному шарі. Обгрунтовано суттєве прискорення процесу розпаду твердого розчину кисню в кристалах Cz - Si за дії механічних напружень, створених введеними в кристал дислокаціями або рядом уколів мікроіндентора. Показано можливість використання у виробництві методів ТКД для діагностики якості матеріалів напівпровідникової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-060.1/8 +
Шифр НБУВ: РА342622

Рубрики:

      
5.

Пустовойтова О.М. 
Гідроізоляційні покриття на основі акрилових полімерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.М. Пустовойтова ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень фізико-механічних властивостей акрилових полімеррозчинів, що включають домішки, які підвищують їх когезійну й адгезійну міцність. Когезійну міцність визначено на зразках акрилового полімеррозчину під час стиску, вигину, а адгезійну міцність - у разі рівномірного відриву металевих штампів, приклеєних до бетону, та зрізу. На базі дослідження корозійної стійкості акрилового полімеррозчину виявлено, що тривала дія різноманітних агресивних середовищ не справляє суттєвого впливу на структуру полімеррозчину, а механічні властивості знижуються на 14,7 %. Підтверджено результатами спектрального аналізу наявність молекулярних зв'язків між акриловим полімеррозчином і введеними домішками. За допомогою термічного аналізу встановлено характер впливу домішок на термостійкість акрилових полімеррозчинів. Виявлено, що теплові ефекти та характер швидкості протікання деструкції можна регулювати шляхом використання домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н360.75
Шифр НБУВ: РА313156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Журба М.А. 
Громадські об'єднання українського села: етнонаціональні та міжнародні аспекти діяльності (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.А. Журба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 35 с. — укp.

Виявлено доктринальні засади та функціональні виміри впровадження інтернаціоналізму у селянське середовище України у 20 - 30-ті рр. ХХ ст. На базі вперше введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історичні обставини створення та діяльності селянських спілок, кооперативних організацій та добровільних товариств національних меншин. У світлі сучасних концептуальних підходів визначено роль міжреспубліканських контактів селянських об'єднань у насадженні уніфікованих форм радянської громадськості, виявлено механізми, спрямованість та оцінено ступінь ефективності залучення селянства України до загальносоюзних господарсько-політичних компаній. Розкрито зміст, визначальні чинники та діалектику соціальної рефлексії організованого селянства на події за кордоном. Висвітлено участь громадських об'єднань радянського села у діяльності Міжнародного кооперативного альянса, МОДРу та Міжнародного Червоного Хреста. Здійснено темпорально-компаративний аналіз функціонування селянських спілок України та країн "народної демократії" у процесі аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 + Ф61(2)93(2УКР)486.3 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323201

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Приймак О. О. 
Громадсько-політична й наукова діяльність В'ячеслава Казимировича Липинського (1882 - 1931 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Приймак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

За допомогою широкого кола джерел і літератури проведено комплексне дослідження громадсько-політичної, наукової, педагогічної та публіцистичної діяльності В. К. Липинського на тлі суспільно-політичних процесів у першій третині XX ст. на українській території під владою Російської й Австро-Угорської імперій, а також в українському еміграційному середовищі Австрії та Німеччини. На основі опублікованих і вперше введених до наукового обігу документів і матеріалів деталізовано й уточнено окремі моменти життєвого шляху В. К. Липинського. Визначено основні етапи становлення його світогляду, досліджено політичну та громадську діяльність вченого, охарактеризовано педагогічну діяльність В. К. Липинського в Українському науковому інституті в Берліні. Проведено аналіз наукової та публіцистичної спадщини вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Липинський В. К. + Ф1(4УКР)503 Липинський, В. К.
Шифр НБУВ: РА385716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Велігодський Д.В. 
Державні утворення в Криму наприкінці 1918 - в 1920 рр.: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Велігодський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів історико-правового вивчення вперше введених до наукового обігу джерел розглянуто реформаторські тенденції Крайового уряду С.Крима, діяльність Раднаркому Кримської СРР та південноросійських владних структур протягом основних етапів громадянської війни наприкінці 1918 - в 1920 рр. Визначено сутність трьох моделей державності Криму: парламентської республіки з унітарною формою державного устрою та ліберально-демократичним типом державно-правового режиму С.Крима; територіальної автономії (Кримської СРР) з елементами тоталітарного режиму диктатури більшовицької партії; монархічної форми правління військово-авторитарного режиму А.Денікіна, доповнених ідеєю федеративного устрою та широким самоврядуванням у П.Врангеля. Теоретично обгрунтовано нову концепцію правового регулювання взаємовідносин між Крайовим урядом С.Крима та командуванням Добровольчої армії. Визначено спільні риси в законодавчій діяльності антибільшовицьких режимів, проаналізовано особливості їх використання державними апаратами законодавства Російської імперії. Досліджено основні етапи формування та функціонування державно-правового механізму Кримської СРР, зокрема проаналізовано нормативно-правове забезпечення організації та діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади та наведено оцінку політичного режиму республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)61-523 + Т3(4УКР-6КРМ)61-5 +
Шифр НБУВ: РА340466

Рубрики:

      
9.

Дудяк О.А. 
Динаміка соціальної структури і зайнятості польського населення Західної України у міжвоєнний період (20 - 30-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.А. Дудяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії польське населення міжвоєнної Західної України розглянуто комплексно, як певний соціальний організм, який змінюється під дією внутрішніх і зовнішніх чинників. З'ясовано особливості розвитку його демографічних показників, структури зайнятості та соціальної структури у відношенні до таких же соціальних процесів у західноукраїнському та загальнопольському масштабах. На підставі опублікованих статистичних матеріалів та архівних джерел, уперше введених до наукового обігу, проведено комплексний аналіз динаміки демографічної, галузевої, соціально-класової (в категоріях переписів 1921 та 1931-го рр.) структур польських мешканців Західної України у міжвоєнну добу, висвітлено політичні симпатії основних соціальних груп цієї спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-56 + Т3(4УКР=9ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА327390

Рубрики:

      
10.

Бабійчук В.Г. 
Дія ритмічних холодових впливів на кардіорегуляторні механізми функціонування гематоенцефалічного бар'єра при стрес-індукованій гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Г. Бабійчук ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та новий підхід до розв'язання наукової задачі щодо корекції стану серцево-судинної та нервової систем у разі стрес індукованої гіпертензії за допомогою стимуляції функціональної активності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) за ритмічних холодових впливів на організм 12- та 24-місячних щурів. Визначено роль проникності ГЕБ до норадреналіну та ацетилхоліну в розвитку загального адаптаційного синдрома. На підставі застосування гіпотермічного навантаження виявлено діапазон адаптаційних можливостей ГЕБ старих тварин. У 12-місячних щурів ритмічна гіпотемія (РГ) з частотою 0,05 - 0,2 Гц однаково ефективно підвищує проникність ГЕБ, що викликає характерний паттерн біоелектричної активності мозку з домінуванням у спектрі частот 0,1 - 0,4 Гц (феномен подвоєння ритму), а у 24-місячних тварин для зниження резистентності проникності ГЕБ і гіпертензії, найбільш ефективною є РГ з частотою 0,05 - 0,1 Гц. Центральна нервова система дворічних щурів є менш пластичною, не відслідковує верхній діапазон впливів у секундному ритмі. Динаміка проникності ГЕБ щурів, що перенесли тривалий емоційно-больовий стрес, після 0,1 РГ стабілізується та відповідає природному резонансно посиленому гіпотермією ритму. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що ритмічний холодовий вплив на організм із частотою ~ 0,1 Гц навіть в перші 10 - 15 хв. призводить до підвищення проникності ГЕБ, достатнього для прояву центральних (парадоксальних) ефектів системно введених кардіотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Червоненко Г.О. 
Діяльність міліції Донбасу (друга половина 60-х- 70-х рр. ХХ сторіччя): історичний досвід: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Червоненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено історичний досвід діяльності міліції Донбасу періоду "брежнєвського застою". На підставі введених до наукового обігу архівних даних, аналізу опублікованих джерел і попередніх напрацювань досліджено боротьбу зі злочинністю в одному з найкриміногенніших регіонів України у другій половині 1960 - 1970-х рр. З'ясовано роль законодавчого та нормативного забезпечення функціонування органів внутрішніх справ регіону. Визначено особливості організаційно-структурного реформування міліції Донбасу за умов централізації органів внутрішніх справ країни. Проаналізовано особливості оперативної ситуації в Донбасу у досліджуваний період та відповідно до цього визначено пріоритетні напрями діяльності міліції регіону - з кримінальною й економічною злочинністю. Розглянуто форми та методи. Визначено регіональні особливості сприяння правоохоронної діяльності міліції Донбасу з боку громадськості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР5)112.011.019 + Т3(4УКР55)63-5 +
Шифр НБУВ: РА345816

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Волкова С. М. 
Діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 20-х - 30-х роках XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Волкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено одну із перших спроб вивчити діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 1920-х - 1930-х рр. на підставі нових архівних даних, переосмислення раніше введених до наукового обігу опублікованих документів, а також новітньої літератури. Розкрито механізми впливу комуністичної партії на формування та діяльність органів влади регіону. Вперше досліджено персональний склад місцевих органів влади Донбасу. Вдосконалено розробки проблеми керівництва Радами розвитком соціальної сфери регіону, проаналізовано роль місцевих органів влади в розвитку промисловості та сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-5 + Х819(4УКР5)011.219-1
Шифр НБУВ: РА381104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Сіталова Н.О. 
Діяльність соціалістів-революціонерів Південної України напередодні та в період революції 1905 - 1907 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Сіталова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних і опублікованих джерел вивчено особливості зародження та діяльності організацій есерів трьох південноукраїнських губерній (Катеринославської, Таврійської та Херсонської) періоду 1902 - 1907 рр. Досліджено процес зародження організацій загальноросійської Партії соціалістів-революціонерів у південноукраїнському регіоні на початку XX ст., програмні основи їх функціонування, форми та методи агітаційно-пропагандистської та бойової діяльності. Виділено два послідовні етапи існування соціал-революційних організацій півдня - 1902 - 1904 рр. і період революції 1905 - 1907 рр., які суттєво відрізнялись один від другого. Проведено порівняльний аналіз основних форм і методів діяльності есерів впродовж цих етапів. На підставі вивчення відомих і введених до наукового обігу нових фактів і матеріалів доповнено відомості про мережу есерівських організацій Катеринославської, Таврійської та Херсонської губерній початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)522-4 +
Шифр НБУВ: РА364266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Карась М.І. 
Дослідження впливу радіаційних дефектів на електричні властивості нейтронно трансмутаційно легованого германію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.І. Карась ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022
Шифр НБУВ: РА308500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
15.

Суприган О.І. 
Елементи квантових перетворювачів для око-процесорної обробки зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.І. Суприган ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод квантових перетворень з виділенням неявно виражених ознак (метод KVP-перетворень), який дозволяє створювати єдину функцію для спрощення процесів розпізнавання зображень і поповнення бази знань. Обробка за цим методом відбувається на базі введених математичних операцій: оператори впливу логіко-часових функцій одна на одну й узагальненого інтергрування, які описують взаємодію між локіго-часовими функціями в наборі. Формальний опис цих операцій базується на використанні різних принципів математики - використовуються класичний математичний аналіз і закони булевої алгебри. Розроблено два варіанти блоку формування ключової функції - електронний та оптоелектронний, кожний з яких має свої конкретні переваги, але застосування будь-якого з них у пристроях око-процесорного типу дозволяє підвищити достовірність розпізнавання зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.640
Шифр НБУВ: РА317131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гутьєва В.В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гутьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами та передумови запровадження у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права та чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2
Шифр НБУВ: РА326998

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гулай В.В. 
Етносоціальні процеси в західних областях України (друга половина 40-х - 50-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Гулай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії на базі введених до наукового обігу невідомих орхівних матеріалів, нової інтерпретації відомих та нововиявлених фактів комплексно досліджено етносоціальні зміни в західних областях України впродовж 1944 - 1959 рр. Розкрито зміст і методи реалізації радянської кадрової політики. Проаналізовано причини та наслідки значних змін в етнонаціональній структурі населення краю. З'ясовано ступінь русифікації освіти й культури. Простежено хід та особливості трансформації соціально-професійної структури населення даного регіону. Висвітлено зміни в рівні життя мешканців західних областей України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-2 + Т52(23=УКР3А/Я) +
Шифр НБУВ: РА321479

Рубрики:

      
18.

Гільчук Ю.М. 
Ефекти, обумовлені введенням у клітини ссавців трансгена аполіпопротеїну А-1 людини: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Ю.М. Гільчук ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Сконструйовано серію рекомбінатних плазмід, які містять геномний варіант гена аполіпопротеїну A-1(АРОA1) людини під регуляцією промоторів hCMV-IE, hCMV-IA і CAG. За результатами дослідження пулів стабільно трансфікованих клітин CHO-K1 показано, що промотори hCMV-IA та CAG забезпечують вищий рівень експресії АРОA1 людини у порівнянні з hCMV-IE. Виявлено, що трансген, введений в організм піддослідних тварин ін'єкцією у паренхіму печінки у складі комплексів плазміди з поліетиленіміном (ПЕІ), потрапляє крім печінки до інших органів. А також зберігається у клітинах печінки щурів і кролів щонайменше 25 і 85 діб відповідно. Установлено, що введення гена АРОA1 людини під контролем hCMV-IE, у складі комплексів з ПЕІ у печінку кролів, призводить до нагромадження АРОA1 людини у крові тварин і зниження рівня атеросклеротичного пошкодження тканин досліджених органів і вмісту тотального холестерину у крові у порівнянні з контрольною групою кролів під час утримання тварин за холестеринової дієти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35 с13 +
Шифр НБУВ: РА358169

Рубрики:

      
19.

Кашета Ю.В. 
Засоби передачі слов'яноруського синтаксису у "простій" мові варіанта Мелетія Смотрицького (риторичний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.В. Кашета ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системний опис та аналіз риторико-стилістичних особливостей передачі слов'яноруського синтаксису у "простій" мові початку XVII ст, репрезентованої у творах Мелентія Смотрицького. Порівняльне дослідження здійснено шляхом зіставлення "руського" перекладу Учительного Євангелія Калліста (Єв'є, 1616), здійсненого М.Смотрицьким, з його слов'яноруським оригіналом (Крилос, 1606). Послідовно впроваджувані перекладачем зміни в синтаксичному оформленні тексту прокоментовано в контексті загальних засад і настанов класичної риторики як теоретичного підгрунтя тогочасної літературної практики. Наведено класифікацію та характеристику стилістичних прийомів і риторичних фігур синтаксичного рівня, введених М.Смотрицьким до "руської" редакції під час перекладу церковнослов'янського тексту. Визначено роль засобів риторичного синтаксису в досягненні комунікативної мети проповідей, що складають Учительне Євангеліє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-4 Смотрицький, М. 457 +
Шифр НБУВ: РА352532

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Зиза М.М. 
Зміни виробничих відносин в українському селі (друга половина ХХ - початок ХХІ ст.): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Зиза ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення маловідомих і вперше введених до наукового обігу джерел досліджено проблему трансформації організаційно-виробничих структур в аграрній сфері України у другій половині XX ст. - на початку XXI ст. Обгрунтовано шляхи удосконалення сільськогосподарських виробничих відносин з урахуванням історичного досвіду їх розвитку. Встановлено, що характерними особливостями аграрної політики періоду 1950 - 1980-х рр. є використання позаекономічних методів господарювання, непродумана реорганізація колгоспів у радгоспи, декларативна підтримка особистих підсобних господарств. Визначено характер протиріч у розвитку сільського господарства у 1980-х рр. Вперше комплексно в хронологічній послідовності показано вплив аграрної політики на зміни сутності та форми власності, виробничих відносин і методів господарювання. Доведено, що за радянської доби аграрна політика закріплювала монопольне право держави володіти та розпоряджатися засобами матеріального виробництва, зокрема земельними ресурсами, що суттєво впливало на суть і форми виробничих відносин та утвердження безправності сільськогосподарських товаровиробників. В історичному аспекті розкрито динаміку змін у характері виробничих відносин в агропромисловому комплексі у процесі реформування форм власності та господарювання, утвердження нових організаційно-виробничих структур в сільському господарстві на сучасному етапі. Досліджено нові виробничі відносини в аграрному секторі економіки та їх вплив на зміну соціально-професійного складу працівників і розвиток інфраструктури у сільській місцевості. Проаналізовано особливості радикального реформування аграрного сектора у 1990-х рр. Встановлено зміни форми власності та господарювання, зокрема формування нових організаційно-виробничих структур і соціальних груп (фермерів, орендарів, найманих робітників), утвердження приватної власності та набуття селянами статусу сільськогосподарського товаровиробника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-2 + Т3(4УКР)64-2 +
Шифр НБУВ: РА339905

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського