Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1414)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИДАТК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 188
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Демків О.І. 
Активізація бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Демків ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання активізації бюджетної політики у забезпеченні соціального й економічного розвитку регіону на базі удосконалення міжбюджетних відносин за умов адміністративно-територіальної реформи. Досліджено досвід розвинених країн у регулюванні бюджетного процесу та можливості його використання в Україні. Систематизовано доходи та видатки місцевих бюджетів з урахуванням вимог бюджетної класифікації. Визначено роль і функції владних структур у формуванні й активізації бюджетної політики у регіонах. З використанням розробленої технології досліджено процеси наповнення та використання коштів місцевих бюджетів Львівщини, розглянуто проблемні питання. Обгрунтовано принципи бюджетного стимулювання розвитку регіону, запропоновано методичні підходи та заходи щодо удосконалення міжбюджетних відносин. Для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів з використанням формульного підходу виведено комплекс формул для розрахунку витрат на утримання органів управління, утримання та забезпечення належного функціонування закладів культури та мистецтва в районах, містах районного значення, селах і селищах. Удосконалено методологію формування джерел фінансових ресурсів місцевих бюджетів розвитку за рахунок податкових і неподаткових надходжень у аспекті збільшення абсолютної суми коштів, підвищення обгрунтованості нормативів відрахувань та покращання адміністрування надходжень з метою створення на місцях реальних можливостей для стимулювання розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)261.3-18 +
Шифр НБУВ: РА345110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чередніченко Т.В. 
Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетних установ (на прикладі державних медичних установ м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Чередніченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм функціонування системи управління медичними установами за сучасних умов господарювання, визначено пріоритетні напрямки ефективної організації охорони здоров'я щодо економічних реформ. Висвітлено методичні підходи щодо організації та проведення економічного аналізу функціональної діяльності медичних установ, обгрунтовано вибір об'єктів аналітичного дослідження. Наведено оцінку стану фінансування медичних установ, рекомендації щодо вибору найвпливовіших методів аналізу надання лікарняних послуг під час виявлення майбутніх тенденцій у бюджетному фінансуванні закладів охорони здоров'я. Запропоновано шляхи вдосконалення методики економічного аналізу кошторисних видатків медичних установ з метою розробки моделі ефективного управління функціональною діяльністю закладів охорони здоров'я, а також можливості реалізації методики аналізу якості медичної допомоги на основі інтегрального показника з урахуванням фактора соціальної задоволеності населення якістю медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА327232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заячківська О. В. 
Бухгалтерський облік і контроль доходів і видатків бюджетних медичних закладів: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Заячківська ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 19 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо вдосконалення класифікації доходів, видатків і витрат в галузі охорони здоров'я. Запропоновано підхід, який передбачає застосування двох форм кошторисів: кошторису надходжень та видатків грошових коштів, кошторису доходів і витрат. Надано формулу, за якою здійснюється перерахунок величини видатків за їх планування. Досліджено сутність бюджетування в державному секторі й обгрунтовано необхідність його використання в діяльності медичних закладів. Розроблено та запропоновано форми первинних документів, застосування нових рахунків. Розкрито систему контролю в Україні, організацію внутрішнього контролю в бюджетному медичному закладі та методику проведення контролю доходів і видатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.46-149.32 + У052.9(4УКР)847.46-149.32
Шифр НБУВ: РА373418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стадніченко О. В. 
Бухгалтерський облік, контроль та аналіз видатків за захищеними статтями бюджету (на прикладі вищих навчальних закладів України): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Стадніченко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Сформовано цілісну та дієву обліково-аналітичну та контрольну систему управління видатками ВНЗ, які є захищеними видатками бюджету. Проведено ідентифікацію складу та номенклатури захищених видатків бюджету й уточнено їх характеристику та призначення. Поглиблено базові теоретичні положення обліку, контролю й аналізу даних видатків у ВНЗ, досліджено й удосконалено методику та організацію їх бухгалтерського обліку, контролю й аналізу. Визначено механізм облікового узагальнення показників захищених видатків бюджету у ВНЗ. Систематизовано та розширено облікові номенклатури, розроблено технологічні аспекти формування облікової інформації за видатками ВНЗ у розрізі касових і фактичних видатків. Висвітлено організаційні засади побудови системи внутрішнього контролю ВНЗ, визначено компоненти системи внутрішнього контролю й аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.148 + У052.9 (4УКР)847.148 + У053.9(4УКР)261.551
Шифр НБУВ: РА384920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павлюк К.В. 
Бюджет в умовах трансформації економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / К.В. Павлюк ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретико-методогічні засади функціонування бюджету за умов трансформації економіки України й обгрунтовано напрями удосконалення формування та витрат бюджетних коштів. Розкрито економічну природу бюджету, визначено його функції у трансформаційний період. Виявлено посилення ролі бюджету у процесах забезпечення та регулювання соціально-економічного розвитку держави. Розглянуто методологічні засади побудови та розвитку бюджетного процесу. Розкрито значення державного бюджету як інструмента регулювання економічного та соціального розвитку. Виявлено тенденції та проблеми формування доходів і видатків державного та місцевих бюджетів, наведено пропозиції щодо їх вирішення, досліджено особливості розвитку міжбюджетних відносин. Розроблено програмно-цільовий метод планування бюджету. Обгрунтовано напрями та шляхи удосконалення системи казначейського обслуговування виконання державного та місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА353859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лисяк Л.В. 
Бюджетна політика у системі державного регулювання економіки: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Л.В. Лисяк ; Акад. фін. упр., Н.-д. фін. ін-т. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито сутність бюджетної політики як складової суспільно-економічних відносин, яка становить сукупність відповідних форм взаємозалежностей і взаємовпливів економічних, політичних, інституційних компонентів бюджетного простору й інституційного середовища суспільства у процесі формування бюджету та використання бюджетних коштів для досягнення стратегічних цілей та основних завдань розвитку суспільства. Удосконалено положення щодо регуляторного механізму бюджетної політики як сукупності механізмів доходів, видатків бюджету, міжбюджетних відносин, державного боргу, спрямованих на створення умов для забезпечення економічного зростання та суспільного розвитку. Обгрунтовано методологічні засади розвитку бюджетного механізму з перерозподільного до відтворювального та в перспективі до стимулювального характеру дії на економічне зростання з урахуванням суспільно-економічних та інституційних складових економічного розвитку. Обгрунтовано підходи щодо формування бюджетної політики у взаємозв'язку з пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку країни. Обгрунтовано доцільність ефективної реалізації довгострокових стратегічних цілей бюджетної політики на засадах інституційної архітектоніки бюджетної політики. Обгрунтовано необхідність визначення й упорядкування витрат бюджетного процесу, досліджено їх вплив на загальнодержавні економічні трансакційні витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА371749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чугунов І.Я. 
Бюджетна система як інструмент регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.Я. Чугунов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито економічну суть бюджетної системи як інструменту регулювання економічного розвитку, що полягає у використанні бюджетної архітектоніки, яка визначається оптимальними співвідношеннями між елементами бюджетної системи з метою впливу на динаміку економічного розвитку. Запропоновано структурно-функціональну модель системи бюджетного регулювання, як грунтується на інтеграції державного регулювання дохідної та видаткової частин бюджету, міжбюджетних відносин, дефіциту (профіциту) бюджету, державного боргу з урахуванням динаміки економічних процесів та зовнішньоекономічного середовища. На підставі економетричного аналізу виявлено тенденції запланованих і фактичних показників дохідної та видаткової частин зведеного, державного та місцевих бюджетів, уведено до наукового обігу економічний показник "рівень регулювання доходів (видатків) бюджету регіону". Визначено вплив обсягу податкової бази на суму надходжень за основними податками стосовно адміністративно-територіальних одиниць. Виявлено роль податкового навантаження у формуванні дохідної частини бюджету, економічному розвитку держави та регіонів, взаємозв'язку видаткової частини бюджету, бюджетної централізації та економічного зростання. Розроблено методологію прогнозування дохідної частини бюджету, запропоновано систему міжбюджетного регулювання на базі відповідних моделей. Уведено до наукового обігу економічний показник "коефіцієнт міжбюджетного регулювання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4РОС)261.3 +
Шифр НБУВ: РА325872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фещенко Н.М. 
Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.М. Фещенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності розподілу та використання бюджетних коштів сільськогосподарськими товаровиробниками з метою посилення взаємозв'язку між обсягами фінансування та показниками рентабельності сфери їх спрямування. Наведено визначення поняття "бюджетний механізм регулювання виробництва". Теоретично обгрунтовано необхідність системного бюджетного регулювання. З'ясовано особливості та недоліки сучасного механізму бюджетної підтримки виробників рослинницької продукції. Доведено необхідність трансформації способу регулювання вітчизняного виробництва, зменшення прямої залежності розміру бюджетних субсидій від обсягу вироблюваної продукції. Розроблено адаптовану до вимог СОТ модель бюджетного регулювання виробництва продукції рослинництва та рекомендовано структуру видатків держбюджету на фінансування цільових державних програм підтримки даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.1-93-21 + У9(4УКР)261.532.321 +
Шифр НБУВ: РА345804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Запатріна І.В. 
Бюджетне регулювання економічного зростання: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / І.В. Запатріна ; Н.-д. фін. ін-т Акад. фін. упр. М-ва фінансів України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи бюджетного регулювання економічного зростання, удосконалено програмно-цільовий метод планування бюджету з метою підсилення його впливу на показники результативності соціально-економічного розвитку країни й адміністративно-територіальних одиниць. Визначено суть бюджетної політики, розкрито її роль у забезпеченні економічного зростання. Обгрунтовано методологічні підходи до бюджетного регулювання економічного зростання в Україні, зокрема, розроблено модель бюджету розвитку на загальнодержавному рівні й інституційну модель її реалізації, обгрунтовано напрями поліпшення управління видатками розвитку, удосконалено термінологію у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА361199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хорошева О.І. 
Бюджетне регулювання соціально-економічного розвитку територіальних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Хорошева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання теоретичного та методологічного забезпечення бюджетного регулювання розвитку територіальних систем. Визначено концептуальні основи бюджетного регулювання соціально-економічного розвитку даних систем за умов функціонування демократичної держави. Зроблено висновок стосовно трансформації принципу соціальної справедливості у принцип соціальної раціональності. Наведено концепцію раціонального бюджетного демократизму. Серед принципів бюджетного регулювання територіального розвитку виділено принцип бюджетного регулювання з урахуванням ефекту збільшення відкритості території за мірою зменшення її розмірів. Запропоновано методику аналізу систематичної варіації міжтериторіального розподілу бюджетних коштів. Розроблено балансову модель пайового та цільового розподілів доходів і видатків бюджетів територіальних підсистем базового рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА313409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Д'яконова І.І. 
Бюджетний дефіцит і його регулювання у перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.І. Д'яконова ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну природу дефіциту бюджету, тенденції його розвитку та взаємозв'язок із загальними макро- та мікроекономічними показниками економіки країни. Розкрито основні чинники виникнення й джерела фінансування дефіциту бюджету як показника незбалансованості доходів і видатків в умовах перехідної економіки. Запропоновано систему показників оцінки рівня бюджетного дефіциту та визначено шляхи удосконалення методів регулювання доходів, видатків та дефіциту державного та місцевих бюджетів, податкової політики. Досліджено доцільність впровадження системного аналізу показників планування бюджету та його моделювання. Обгрунтовано необхідність затвердження стабільних нормативів відрахувань від загальнодержавних податків у бюджети регіонів відповідно до рівня їх економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА308064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Джаферова Л.Р. 
Бюджетний механізм формування та використання фінансових ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.Р. Джаферова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інституціональні основи реформування державних фінансів. Розглянуто механізм формування та використання бюджетних ресурсів регіону. Визначено концептуальні основи бюджетної децентралізації. Проаналізовано відносну податкоспроможність Кримського регіону та визначено тенденції формування ресурсної бази місцевого бюджету. Наведено пропозиції щодо вдосконалення міжбюджетних відносин у контексті принципів ефективної бюджетної децентралізації. На базі узагальнення досвіду використання програмно-цільового методу запропоновано систему показників оцінювання ефективності бюджетних програм. У контексті інституціональних реформ публічних фінансів розроблено методику оцінювання ступеня бюджетної децентралізації у трансформаційний період з використанням інтегрального показника та визначено її рівень в Україні. Запропоновано методику оцінювання пріоритетності розподілу видатків бюджету щодо зміни його дохідної частини, адаптованої на рівні Кримського регіону. Визначено шляхи вдосконалення міжбюджетних відносин у контексті принципів ефективної бюджетної децентралізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4УКР-6КРИ)261.34 +
Шифр НБУВ: РА363264

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Макаренко М.І. 
Бюджетно-монетарне регулювання цін у трансформаційній економіці: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.І. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 29 с. — укp.

Визначено суть, функції та структуру механізму бюджетно-монетарного регулювання цін. Встановлено, що в процесі ринкової трансформації економіки відбувається об'єктивна заміна прямих адміністративних інструментів цінорегулювання непрямими економічними, серед яких зростає роль податково-бюджентних, видатково-бюджетних і грошово-кредитних регуляторів. Визначено особливості впливу прямих, непрямих податків і субсидій на рівень, структуру і динаміку цін. Виявлено особливості функціонального зв'язку між динамікою цін та грошових агрегатів, запропоновано механізм досягнення макроекономічної цінової стабільності монетарними інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА328170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шишко О.В. 
Вдосконалення системи фінансового вирівнювання в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Шишко ; Акад. фін. упр., Н.-д. фін. ін-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено систему фінансового вирівнювання як сукупності таких компонентів: дохідної спроможності місцевих бюджетів, видаткових потреб, фонду фінансового вирівнювання, безумовних трансфертів місцевим бюджетам, внесків з місцевих бюджетів до фонду фінансового вирівнювання, формули фінансового вирівнювання. Проаналізовано принципи та підходи щодо формування та розвитку кожного з цих компонентів. Запропоновано визначення поняття фінансового вирівнювання у теорії суспільних фінансів. Описано систему фінансового вирівнювання та її інституційні складові. Обгрунтовано методологічні підходи щодо застосування інструментів фінансового вирівнювання. Охарактеризовано основні етапи формування системи фінансового вирівнювання в Україні, визначено особливості розвитку інститутів та інструментів фінансового вирівнювання. Досліджено формульні підходи у системі фінансового вирівнювання. Узагальнено зарубіжний досвід фінансового вирівнювання й обгрунтовано можливості його використання в Україні. Розроблено пропозиції щодо забезпечення узгодженості нормативно-правової бази фінансового вирівнювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1 +
Шифр НБУВ: РА368823

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ніколаєва О.М. 
Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Ніколаєва ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання наукової задачі удосконалення системи виконання місцевих бюджетів за умов ринкової трансформації економіки України з метою становлення інституту місцевого самоврядування, забезпечення стимулювання економічного розвитку й оптимізації задоволення суспільних потреб. Проаналізовано місцеві бюджети у контексті Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", досліджено три основні стадії бюджетного процесу у аспекті форм його прояву для визначення бюджетного циклу як взаємодії органів виконавчої та представницької влади. Виявлено проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинної системи виконання місцевих бюджетів за доходами, а також визначено суть і проблеми системи виконання місцевих бюджетів за видатками, наведено відповідні пропозиції. Розкрито суть існуючої системи міжбюджетних трансфертів та розглянуто шляхи її подальшої трансформації у процесі проведення бюджетної реформи в Україні. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення фінансового механізму виконання місцевих бюджетів за видатками на підставі взаємодії органів виконавчої та представницької влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА338851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сивульська Н.М. 
Виконання місцевих бюджетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.М. Сивульська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено питання, пов'язані з виконанням бюджетів як стадії бюджетного процесу, доповнено схему механізму дії розподільної функції фінансів, визначено основні форми прояву місцевих бюджетів, введено нові поняття та висвітлено зміст стадії завершення бюджету та бюджетного циклу. Запропоновано нові місцеві податки та збори, які можуть бути впроваджені на території України, способи вдосконалення системи оподаткування, а також контролю за повнотою надходжень місцевих податків і зборів. Визначено шляхи вдосконалення формульного підходу до визначення обсягу міжбюджетних трансфертів, зокрема способи покращання розрахунку прогнозного обсягу кошиків доходів і видатків місцевих бюджетів. Розроблено розширену логічну модель діяльності місцевих органів влади у процесі виконання місцевих бюджетів, а також розглянуто зарубіжний досвід і запропоновано конкретні форми його втілення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 +
Шифр НБУВ: РА328329

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Юссеф К. 
Вогнева утилізація відходів виробництва біодизеля в складі композиційних палив: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / К. Юссеф ; НАН України, Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне та теоретичне дослідження процесів спалювання відходів виробництва біодизеля (гліцеринового залишку - G-фази) у складі композиційних палив на предмет подальшого використання палив у теплоенергетичних установках, що дозволяє з користю утилізувати відходи та зекономити традиційні палива. Описано процес прогріву краплі палива багатокомпонентного складу. Досліджено вплив різних речовин-активаторів на передполуменеві процеси у краплі палива, експериментально доведено активаційний вплив пічного палива на інтенсивність передполуменевих процесів композиційних палив на основі відходів виробництва біодизельного палива. Удосконалено технологію виробництва композиційних палив з використанням гідрокавітаційної обробки. На підставі експериментальних даних обгрунтовано доцільність застосування гідрокавітаційної обробки для композиційних палив з низькою плинністю безпосередньо у форсунках-змішувачах. Експерименально визначено видаткові характеристики форсунки-змішувача. Встановлено вплив речовин-активаторів на процеси подачі, розпилу та спалювання газоподібних речовин-активаторів (G-КП) у модельній камері згоряння. Проведено термогравіметричний і термометричний аналіз досліджуваних комбінованих палив на основі G-фази з додаванням речовин-активаторів. Запропоновано фізичну двовимірну модель, що описує поводження краплі композиційного піноподібного палива на основі G-фази з газоподібними речовинами активаторами у високотемпературному окисному середовищі. Розроблено математичну модель процесу. На підставі комплексних розрахунково-теоретичних досліджень, а також вогневих випробувань визначено діапазони найбільш доцільних співвідношень G-КП і речовин-активаторів, що забезпечують стійкий процес спалювання з мінімальним підсвічуванням, визначено його енергетичну корисність. Оцінено ефективність використання G-КП з визначеними експериментально мінімальними домішками речовин-активаторів, наведено рекомендації щодо їх промислового застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З65
Шифр НБУВ: РА372788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Казюк Я.М. 
Державне регулювання міжбюджетних відносин: регіональний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. регулювання: 25.00.02 / Я.М. Казюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання побудови дієвого механізму державного регулювання міжбюджетних відносин на регіональному рівні. Розкрито суть поняття "регулювання міжбюджетних відносин". Визначено шляхи формування місцевих бюджетів, які майже повністю залежать від дотації вирівнювання з державного бюджету між державним і місцевими бюджетами. У контексті особливої ролі фінансів розглянуто ідею адекватності розподілу доходів і видаткових повноважень суб'єктів управління державним і місцевими бюджетами. Вдосконалено організаційний механізм управління бюджетними ресурсами територій і методичний підхід до розрахунків міжбюджетних трансфертів між державним і місцевими бюджетами для визначення видатків за галузями освіти, культури, фізичної культури та спорту. Обгрунтовано концептуальний підхід до формування дохідної бази місцевих бюджетів з метою зміцнення фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування. Запропоновано економіко-правовий механізм розподілу та використання коштів цільових трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА366584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шумар Н.Л. 
Державне регулювання фінансового забезпечення розвитку освіти в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.Л. Шумар ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано механізми державного регулювання фінансового забезпечення розвитку освіти в Україні та розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Досліджено теоретичні засади ефективного розподілу фінансових ресурсів на освіту. Наведено пропозиції щодо використання провідного світового досвіду у сфері фінансування освітньої галузі. Проаналізовано наслідки трансформаційних процесів у системі бюджетного фінансування освіти в Україні. Визначено напрями удосконалення процесу фінансування вищої освіти. Удосконалено механізм планування фінансування видатків на освіту. Розроблено теоретико-методичні підходи щодо фінансового прогнозування галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551 +
Шифр НБУВ: РА357257

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського