Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (679)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИПЛАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Макарова І.В. 
Вдосконалення оцінки ефективності реальних інвестицій на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Макарова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичного завдання щодо оцінки ефективності реальних івнестицій з урахуванням вартісної оцінки супутніх результатів і ризиків. Розроблено методичний підхід щодо визначення економії, пов'язаної зі зниженням виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності та зниженням плинності кадрів. Запропоновано метод визначення економії за рахунок зниження величини зборів за розміщення відходів та за викиди шкідливих речовин в атмосферу завдяки впровадженню інвестиційного проекту. Удосконалено методичне забезпечення визначення показника внутрішньої рентабельності проекту та з прогнозування й оцінки ризику на промислових підприємствах на підставі розроблених моделей класифікації інвестиційних проектів за ступенем ризикованості з урахуванням найбільш істотних показників - строку окупності проекту та відсотка строку окупності від життєвого циклу проекту. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки супутніх соціальних результатів. Розроблено метод оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки екологічних результатів. Обгрунтовано методичне забезпечення щодо прогнозування та оцінки ризику. Показано, що впровадження нових методів підвищує точність оцінювання ефективності інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-07-09 +
Шифр НБУВ: РА348053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Яновицька Г.Б. 
Відновлення майнових прав незаконно засуджених та реабілітованих громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.Б. Яновицька ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто аспект становлення інституту відновлення майнових прав незаконно засуджених і реабілітованих. Визначено коло учасників правовідношення, показано доцільність застосування єдиного терміна "реабілітований" до громадян, які постраждали від незаконних дій правоохоронних і судових органів, а також репресованих. Проаналізовано види майнових прав, що підлягають відновленню. Обгрунтовано застосування певних способів захисту даних прав реабілітованих, зокрема, відновлення попереднього становища та компенсації. Запропоновано ліквідувати обмеження виплати грошової компенсації тільки спадкоємцям першої черги за законом на підставі її суперечності цивільному законодавству України. Досліджено особливості відновлення певних майнових прав реабілітованих, а саме: права власності на житло, корпоративних прав. Сформульовано пропозиції стосовно чинного законодавства, розроблено практичні рекомендації щодо його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.12 + Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА337655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кохан Н.В. 
Гарантії трудових прав працівників та шляхи їх удосконалення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.В. Кохан ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять та класифіковано гарантії здіснення трудових прав працівників. Проаналізовано правове регулювання гаранатій даних прав у актах зарубіжного законодавства. Досліджено співвідношення юридичних гарантій з гарантійними та компенсаційним виплатами. Розподілено гарантії у сфері праці залежно від стадії розвитку трудових правовідносин. На підставі даного критерію досліджено гарантії, що забезпечують виникнення трудових правовідносин і проблеми їх реалізації. Удосконалено правове регулювання гарантій, що забезпечують виконання працівниками їх обов'язків. Досліджено правові проблеми реалізації гарантій, що забезпечують зміну трудових правовідносин. Запропоновано шляхи вдосконалення юридичних гарантій, які забезпечують їх припинення. Сформульовано моделі правових норм, що повинні регулювати трудові права працівників у новому Трудовому кодексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА362393

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Островерх А.М. 
Гарантійні та компенсаційні виплати за законодавством України в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.М. Островерх ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження особливостей правового регламентування гарантійних і компенсаційних виплат працівникам і розроблено рекомендації щодо удосконалення даного правового інституту. Запропоновано визначення категорій "гарантії" і " компенсації", "гарантійні виплати" і "компенсаційні виплати", проаналізовано їх співвідношення між собою та з іншими юридичними поняттями. Удосконалено систему гарантійних і компенсаційних виплат за законодавстовом про працю України. Зроблено висновок про безпідставність включення у Закон України "Про оплату праці" положень про гарантійні та компенсаційні виплати. Удосконалено визначення поняття відрядження як поїздки працівника за наказом (розпорядженням) роботодавця на певний строк для виконання своєї трудової функції в інший населений пункт поза межами його постійного місця роботи. Уперше доведено необхідність розробки та прийняття нових Правил про умови праці працівників закордонних дипломатичних установ України, розроблено їх структуру. Уперше доведено необхідність поширення гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків на працівників, обраних на виборні посади, та донорів. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи гарантійних виплат членам виборчих комісій. Обгрунтовано доцільність внесення до законодавства положень про забезпечення грантійних виплат працівникам-донорам за рахунок коштів лікувальних установ і виплати компенсації особам, усуненим від здачі крові за медичними показаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА367299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Діброва А.Д. 
Державне регулювання сільськогосподарського виробництва: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / А.Д. Діброва ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Узагальнено еволюцію поглядів представників різних наукових шкіл щодо регулювання економічних процесів, визначено роль держави у його здійсненні. Розкрито сутність механізму державного регулювання сільськогосподарського виробництва з урахуванням об'єктивних закономірностей і специфічних особливостей галузі на сучасному етапі її розвитку. Узагальнено методичні підходи щодо оцінювання ефективності державної підтримки сільськогосподарського виробництва, що застосовуються в країнах з розвиненою ринковою економікою. Визначено рівень державної підтримки сільського господарства України, встановлено її ефективність на підставі вивчення бюджетних програм і спеціальних режимів і механізмів оподаткування. Проаналізовано етапи формування та результативність механізму регулювання ринків зерна, цукру та насіння соняшнику в Україні, розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади щодо удосконалення механізму державного регулювання сільськогосподарського виробництва на основі інтегрованої системи стратегічних пріоритетів розвитку галузі. Розроблено методичні підходи щодо запровадження в сільськогосподарському виробництві України програм прямих виплат з метою підтримки доходів товаровиробників. Проаналізовано економічні наслідки та результати впливу зміни рівня митно-тарифного захисту вітчизняного аграрного ринку на добробут таких економічних агентів як сільськогосподарські товаровиробники, споживачі та держава. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи державної підтримки сільського господарства України за умов глобальних змін зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Белінська О.Г. 
Державне управління видатками пенсійного фонду України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.Г. Белінська ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та узагальнення теоретичних положень сучасної економічної науки щодо функцій і ролі держави в соціально-ринковій економіці обгрунтовано необхідність запровадження трирівневої пенсійної системи в Україні. Відзначено, що фінансову звітність Пенсійного фонду України перетворено за накопичувальним методом обліку для одержання більш реалістичного уявлення про його фінансовий стан. Розроблено схему управління Пенсійним фондом та його видатками у контексті проведення адміністративної реформи. Удосконалено методику здійснення фінансового аналізу діяльності Пенсійного фонду України. У процесі виконання аналізу діючої та запропонованої пенсійних систем України набуло подальшого розвитку використання моделі PROST для прогнозування розвитку даної системи. Запропоновано послідовність проведення пенсійної реформи: створення комп'ютерних систем, баз даних і адміністративних механізмів, необхідних для підвищення ефективності та дієвості солідарної системи; побудову фінансової моделі з метою обчислення очних оцінок і керування збиранням внесків та виплатою пенсій у цій системі; її реформування з метою забезпечення актуарного балансу та створення надлишку коштів для фінансування накопичувальної системи; удосконалення адміністративних процедур у солідарній системі; розробку законодавчо-нормативної бази накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА325746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Берлінг Р.З. 
Державне управління поводженням з твердими відходами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.З. Берлінг ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні проблеми ефективного управління поводженням з твердими відходами в Україні, встановлено шляхи їх вирішення. Запропоновано визначення терміну "відходи", яке чітко відмежовує їх від вторинних ресурсів. Розглянуто основні складові процесу управління поводженням з відходами (утилізацію та зберігання), визначено їх переваги та недоліки. Створено удосконалену систему управління поводженням з твердими відходами на регіональному рівні. Як один з можливих методів поліпшення її функціонування запропоновано проведення аукціонних торгів за принципом "аукціони навпаки", який передбачає не виплату певних коштів покупцями аукціонних лотів, а одержання коштів на утилізацію відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-21
Шифр НБУВ: РА331089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бондарук Т.Г. 
Державний борг України: механізм управління та обслуговування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.Г. Бондарук ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено об'єктивну необхідність виникнення державного боргу як складової державних фінансів України на сучасному етапі, а також фактори, які вплинули на зростання державного боргу в Україні, зокрема, існування бюджетного дефіциту в 1992 - 1999 рр., недосконалий механізм залучення та використання коштів на внутрішньому та міжнародному ринках, кризові явища в економіці. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму регулювання державного боргу - стримування нагромадження та оптимізацію обсягів внутрішнього та зовнішнього боргу, вдосконалення системи управління даним боргом, впровадження законодавчої норми щодо відповідності обсягу дефіциту державного боргу й обсягу державних інвестицій. Періодизовано етапи формування внутрішнього державного боргу України - залучення прямих кредитів Національного банку України, випуск та розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Визначено основні етапи формування державного зовнішнього боргу: надання урядових гарантій за іноземними кредитами, залучення кредитів міжнародних фінансових організацій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення механізму управління державним внутрішнім боргом - законодавче забезпечення гарантій державних цінних паперів, встановлення оптимальних обсягів залучення державою коштів та їх повернення, використання запозичених коштів в інвестиційних цілях, збільшення строків обігу облігацій та забезпечення їх доходності, узгодження розміру внутрішнього боргу з темпами економічного росту. З'ясовано роль і місце заборгованості з заробітної плати та інших соціальних виплат у структурі державного боргу, яка існувала в 1994 - 1999 рр. в Україні. Сформульовно пропозиції щодо запобігання в майбутньому цьому виду заборгованості: збільшення надходжень грошових коштів до бюджетів усіх рівнів за рахунок удосконалення податкової системи, зміцнення загальної фінансової дисципліни, спрямування коштів від грошової приватизації на погашення заборгованості з заробітної плати в бюджетній сфері та інвестицій. Наведено рекомендації щодо використання в Україні зарубіжного досвіду стосовно управління та обслуговування державного боргу: конверсій боргів, обміну облігацій старого боргу на нові фінансові активи, підвищення відповідальності позичальників за зовнішні кредити під гарантію уряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА316508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гвелесіані А.Г. 
Диференціація грошових доходів населення: сутність і механізм регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / А.Г. Гвелесіані ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади диференціації грошових доходів у суспільстві та розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності механізму її регулювання з метою подолання негативних соціальних наслідків, які виникають за умов деформації розподільних відносин. Обгрунтовано соціально-економічну суть диференціації грошових доходів населення. Удосконалено класифікацію факторів диференціації доходів населення. Розроблено економетричну модель для оцінювання впливу макроекономічних показників на диференціацію грошових доходів населення України. Здійснено короткостроковий прогноз рівня диференціації заробітної плати. Сформульовано й обгрунтовано комплекс науково-практичних рекомендацій з метою вдосконалення механізму регулювання диференціації грошових доходів населення, а саме: визначення економічно та соціально обрунтованого рівня мінімальної заробітної плати; встановлення прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб; контроль за повним і вчасним проведенням індексації доходів громадян; підвищення адресності соціальних виплат; ефективного залучення корпоративного сектора економіки з метою створення умов для продуктивної зайнятості та вдосконалення системи соціального діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245.8 +
Шифр НБУВ: РА352217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Татаренко Г.В. 
Договірне регулювання пенсійного забезпечення в Україні: автореф. дис...канд. юрид. наук : 12.00.05 / Г.В. Татаренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми правового регулювання договірних відносин у сфері пенсійного забезпечення в Україні за умов ринкової економіки, різноманіття форм власності й організаційно-правових форм господарювання. Розкрито поняття договору у сфері пенсійного забезпечення, наведено пропозиції щодо формування істотних умов договорів у сфері пенсійного забезпечення, що укладаються в межах солідарної та накопичувальної систем пенсійного забезпечення. Запропоновано класифікацію договорів у сфері пенсійного забезпечення. Удосконалено в межах права соціального забезпечення правові категорії: пенсійний договір, шедула, бенефіціар, учасник, суб'єкти пенсійного права, суб'єкти пенсійних правовідносин. Наведено пропозиції щодо вдосконалення пенсійного законодавства щодо регулювання договірних страхових відносин із недержавними суб'єктами, що здійснюють накопичення, інвестування та провадять пенсійні виплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2 + Х879(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Савенко О.Л. 
Економічний механізм державного регулювання доходів населення в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.Л. Савенко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні засади формування державної політики доходів. Проаналізовано головні тенденції у сфері доходів населення за умов становлення ринкових відносин в Україні. Визначено категорії доходів населення та їх місце у системі соціально-економічних відносин. Оцінено розвиток номінальних і реальних доходів та іх складових у взаємозв'язку із станом економіки. Розглянуто систему сучасних індикаторів доходів, з врахуванням їх структури та порівняння з індексами споживчих цін, межею малозабезпеченості, прожитковим мінімумом тощо. Надано оцінку купівельної спроможності грошових доходів у середньому на душу населення, середньомісячної заробітної плати та середньої пенсії за групами продовольчих та непродовольчих товарів. Визначено регіональні особливості, фактори формування та розподілу доходів у перехідній економікі, а також динаміку питомої ваги кожного регіону у загальних обсягах грошових доходів і витрат населення України. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму державного регулювання оплати праці, а саме встановлено економічно та соціально обгрунтований рівень мінімальної заробітної плати, запроваджено систему оплати праці працівників бюджетної сфери, контроль за проведенням індексації доходів громадян. Розроблено механізм оподаткування доходів фізичних осіб. Розглянуто механізм пенсійного забезпечення шляхом впровадження трирівневої системи, в якій більша частина пенсійних виплат формується за рахунок заощаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21 +
Шифр НБУВ: РА322106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Добровольська Е.В. 
Забезпечення ефективності функціонування регіонального буряковоцукрового підкомплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Е.В. Добровольська ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти забезпечення ефективності функціонування регіонального буряковоцукрового підкомплексу. Охарактеризовано буряковоцукрове виробництво на Хмельниччині, виявлено організаційно-економічні фактори та резерви підвищення ефективності виробництва цукру за сучасних умов. Удосконалено організаційну модель функціонування галузевої структури буряковоцукрового підкомплексу з метою забезпечення збалансованості руху матеріального продукту за всім комплексом матеріальних сфер. Розвинуто системний підхід до визначення ефективності виробництва та регулювання ринку цукру. Проаналізовано дію механізму розподілу доходів та запропоновано модель для здійснення непрямого регулювання його з метою додержання еквівалентного обміну між галузями бурякоцукрового підкомплексу. Наведено пропозиції щодо необхідності проведення додаткової емісії акцій цукрових заводів для зосередження їх контрольного пакету у власності виробників сировини. Обгрунтовано застосування заходів державного регулювання ринку цукру та запропоновано алгоритм державного цінового регулювання цього ринку. З метою зниження собівартості виробництва цукру запропоновано застосовувати технології, що не передбачають зберігання цукрових буряків у кагатах, за цього мають зменшитися втрати цукру під час зберігання, а також суми виплат земельного податку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У914УКР)306.751.4-07 + У9(4УКР)325.153.251.54-07 + У9(4УКР-4ХМЕ)306.751.4-07 + У9(4УКР-4ХМЕ)325.152.251.54-07 +
Шифр НБУВ: РА335998

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Ваганова І. М. 
Запобіжні заходи у трудовому праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. М. Ваганова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання запобіжних заходів (ЗЗ) у трудовому праві України за умов переходу держави до ринкової економіки. ЗЗ розглянуто як передбачені трудовим законодавством оперативні примусові заходи, що застосовуються з метою припинення або запобігання неправомірній поведінці чи іншим шкідливим наслідкам, а також мінімізації впливу правопорушень або інших негативних чинників і забезпечення життя, здоров'я та безпеки працівників. Залежно від способу впливу вирізнено заходи організаційного характеру (відсторонення від роботи, попередження щодо непродуктивного використання працівниками робочого часу, тимчасове зупинення роботи виробництва, підрозділів або окремих працівників) і матеріального характеру (позбавлення працівників заохочувальних виплат, запобігання розкраданню майна роботодавця, недопущення працівників до роботи на підприємство під час страйку). Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного вітчизняного трудового законодавства та правозастосовної практики з питань використання ЗЗ у трудовому праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)251.3
Шифр НБУВ: РА378214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Саракун І.Б. 
Здійснення корпоративних прав учасниками (засновниками) господарських товариств (цивільно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Б. Саракун ; НДІ приват. права і п-ва Акад. прав. наук України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито юридичну природу корпоративних прав, запропоновано новий підхід щодо їх класифікації та виділено характерні ознаки. Визначено момент виникнення корпоративних прав учасників (засновників) господарських товариств, способи та межі їх здійснення, а також цивільно-правові форми розпорядження ними. Зроблено висновок, що за своєю природою корпоративні права є цивільно-правовими. Визначено сутність понять "обмеження корпоративних прав" і "зловживання корпоративними правами". На підставі аналізу чинного законодавства та судової практики обгрунтовано пропозиції з удосконалення законодавчих положень щодо правового забезпечення та здійснення корпоративних прав учасниками (засновниками) господарських товариств. Обгрунтовано доцільність закріплення у законодавсті правила щодо заборони внесення акціонерним товариством (АТ) змін до документів, з якими вже ознайомилися акціонери після надіслання їм повідомленя про проведення загальних зборів. Доведено необхідність виключення ст. 100 з ЦК України, запропоновано встановити санкції до АТ за порушення строків виплати акціонерам оголошених дивідендів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)901.414.3 +
Шифр НБУВ: РА360071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сонін О.Є. 
Компенсації за трудовим правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.Є. Сонін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості та шляхи удосконалення правового регулювання відносин щодо компенсацій. Зазначено, що в трудовому праві сформувався інститут компенсацій. Визначено зміст поняття компенсацій, показано наслідки впливу норм фінансового права на відносини щодо компенсацій. Обгрунтовано пропозиції щодо розподілу правових норм про виплати роботодавців за окремими інститутами та щодо меж договірного регулювання відносин щодо компенсацій, а також ряд пропозицій щодо змін та доповнень нормативних актів, що регулюють відносини щодо компенсацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327288

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Топчій В.В. 
Кримінально-правова характеристика невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат (ст. 175 КК України): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Топчій ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено юридичні склади злочинів, які містяться у диспозиціях ст. 175 Кримінального кодексу України, що посягають на трудові, адміністративні правовівідносини та правовідносини у сфері соціального захисту. Розглянуто питання спеціального виду звільнення від кримінальної відповідальності за ці злочини та санкції, які застосовуються за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат за їх нецільове використання. Проаналізовано законодавство України та законодавство країн-учасниць ЄС з урахуванням міжнароднх норм і стандартів у галузі пропозиції щодо вдосконалення чинного Кримінального кодексу України та правозастосовної практики з урахуванням міжнародного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА364423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Березіна С.Б. 
Методи прогнозування надходжень і витрат на пенсійне забезпечення в залежності від динаміки і розподілення ВВП: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Б. Березіна ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено розробці методів прогнозування надходжень коштів і витрат на пенсійне забезпечення відповідно до динаміки і розподілення валового внутрішнього продукту та створення на цій базі науково обгрунтованих основ реформування пенсійної системи. Визначено причини та наслідки кризи в пенсійному забезпеченні України, зроблено аналіз існуючих систем пенсійного забезпечення. Запропоновано методи прогнозування надходжень і витрат на пенсійне забезпечення разом з динамікою макроекономічних показників та здійснено їх формалізований опис. Розроблено основні напрямки та заходи щодо вдосконалення пенсійного забезпечення у напрямку збалансованості надходжень і виплат пенсій та допомог на перспективу до 2010 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)272.22
Шифр НБУВ: РА308287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сімутіна Я.В. 
Методи регулювання заробітної плати на сучасному етапі (правові проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Я.В. Сімутіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми методів правового регулювання заробітної плати за ринкових умов, а також викладено рекомендації, спрямовані на забезпечення їх ефективності у новому Трудовому кодексі України. Визначено поняття заробітної плати як категорії трудового права, розглянуто її основні ознаки, що допомагають відрізнити заробітну плату від інших видів виплат на користь працівника, а також винагороди за цивільно-правовими договорами. Обгрунтовано рекомендації щодо розмежування понять методів, способів та рівнів правового регулювання заробітної плати. Досліджено основні державні гарантії в оплаті праці, зокрема, мінімальна заробітна плата, мінімальні норми та розміри оплати праці за відхилень від нормальних умов праці, обмеження відрахувань із заробітної плати за розпорядженням роботодавця. Доведено роль договірного способу регулювання оплати праці за сучасних умов, висвітлено проблеми її колективно- та індивідуально-договірного регулювання. Сформульовано моделі правових норм, присвячених договірному регулюванню в новому Трудовому кодексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА350742

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кириченко В.В. 
Методика обліку і контролю витрат на ремонт основних засобів (на прикладі промислових підприємств Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Кириченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "ремонт", обгрунтовано більш раціональну класифікацію ремонтів, зокрема запропоновано їх поділ не за видами, а за економічними та технічними ознаками. Визначено джерела відшкодування витрат на ремонт основних засобів, доповнено їх гарантійним фондом, страховими виплатами, коштами постачальників та підрядників. Обгрунтовано напрямки удосконалення методики обліку витрат на ремонт основних засобів. Конкретизовано номенклатуру статей витрат у ремонтному виробництві, що дає змогу поліпшити поточний облік витрат і більш оперативно контролювати їх формування. Удосконалено методику обліку матеріальних та трудових витрат на ремонт основних засобів, яка базується на принципах нормативного методу їх обліку, скороченні кількості первинних документів та застосуванні більш ефективних методичних прийомів контролю. Упорядковано реєстри обліку та первинну документацію щодо витрат на ремонт основних засобів за умов комп'ютерного середовища, що значно підвищує дієвість обліку та контролю, уточнено документообіг первинних документів. Обгрунтовано більш доцільну методику контролю витрат на ремонт основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.0-148.611.17 + У052.9(4УКР-4ВІН)230.0-148.611.17 +
Шифр НБУВ: РА331865

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського