Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (86)Реферативна база даних (2031)Книжкові видання та компакт-диски (746)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ГІМН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 133
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Райтер Р.І. 
Базова технічна підготовка гімнастів на перекладині: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.І. Райтер ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії та практики юнацького спорту з питань підвищення ефективності процесу навчання та вдосконалення техніки сучасних складних махових вправ на перекладині. Шляхом біохімічного та системно-структурного аналізу кіноматеріалів махових вправ на перекладині досліджено їх розповсюджені форми та з'ясовано раціональні варіанти. Розкрито основні механізми згинально-розгинальних рухів у плечових і кульшових суглобах і виявлено їх оптимальні варіанти. Визначено універсально-видові та індивідуально-видові локальні компоненти махових вправ, які складають базову технічну підготовку гімнастів на перекладині. Розроблено та обгрунтовано методику навчання маховим вправам, сконструйовано тренажерні пристрої, підібрано комплекс спеціальних підготовчих вправ для правильного формування рухових навичок і прискорення процесу оволодіння базовими вправами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.611.521 + Ч516.85
Шифр НБУВ: РА317793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Маріо М.Д. 
Виховання молоді засобами православної духовної музики у закладах освіти України (кінець ХІХ - початок ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.Д. Маріо ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено цілісний науковий аналіз процесу виховання молоді засобами православної духовної музики в закладах освіти України кінця ХІХ - початку ХХ ст. як соціально-педагогічного феномену. Обгрунтовано основні його етапи: 1884 - 1889 рр. - пропедевтичний, 1889 - 1908 рр. - становлення, 1908 - 1914 - активного розвитку, 1914 - 1917 рр. - завершальний. Охарактеризовано моральну, естетичну та громадсько-патріотичну виховну сутність православної духовної музики. Встановлено та класифіковано провідні тенденції (сутнісно-розвивальні, змістовно-процесуальні, актуально-визначальні). Виявлено основні чинники (методи, форми, види діяльності, умови) виховання молоді у церковнопарафіяльних школах, гімназіях, учительських семінаріях, народних та єпархіальних училищах. Доведено позитивний вплив українських духовних піснеспівів на етнопедагогіку, національно-культурні виховні традиції, українську та російську музично-педагогічні культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч421.355.23 + Э372.27-509.11 + Щ318.9 + Щ310.03
Шифр НБУВ: РА311637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
3.

Ратко М.В. 
Виховання у старшокласників світоглядних уявлень в процесі освоєння цінностей української художньої культури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.В. Ратко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психолого-педагогічної й естетико-культурологічної літератури визначено поняття "світоглядні уявлення особистості" й уточнено коло аспектних груп світоуявлень, а саме: концептуалізовано світоглядну систему мистецтва та висвітлено специфічність її репрезентації в українській художній культурі; розкрито світоглядно-виховний потенціал архетипів вітчизняної культури; сформульовано критерії та показники сформованості світоглядних уявлень в учнів старших класів; вивчено стан проблеми у педагогічній теорії та практиці. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічну модель забезпечення виховання у старшокласників даних уявлень, яка дозволяє визначити мету, принципи, зміст, педагогічні умови, технологію. Запропоновано концепцію курсу "Художня культура України" для учнів класів гуманітарного й естетичного профілю гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350 + Ч421.355 +
Шифр НБУВ: РА341878

Рубрики:

      
4.

Байєр В. В. 
Відновлення психічної та фізичної працездатності спортсменок, які займаються художньою гімнастикою: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / В. В. Байєр ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що фізіологічні системи організму та психічна сфера спортсменок за збільшення масштабів змагань, у яких вони беруть участь, адекватно реагують зміною своїх параметрів. Застосування розробленої психолого-педагогічної програми для м'язової релаксації, лазерного опромінювання біологічно активних точок тіла спортсменок і комплексного впливу обох цих засобів відновлення викликає позитивні зміни в організмі гімнасток. Виявлено, що найбільш суттєві зміни у позитивний бік здійснюються після застосування лазеропунктури + м'язової релаксації. У результаті дії рекомендованих відновлювальних засобів у післязмагальному періоді у гімнасток активізуються процеси відновлення серцево-судинної, дихальної систем, фізичної та психологічної працездатності. Зроблено висновки про можливість використання даних засобів відновлення психофізіологічних параметрів у гімнасток у післязмагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Ч510.76
Шифр НБУВ: РА380602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Косянчук О. О. 
Генеза та еволюція жанру оди в українській поезії XVI - XX століть: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / О. О. Косянчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему дефініції жанру оди в українському літературознавстві та її кореляції з іншими жанрами похвальної лірики (віршовим панегіриком, гімном, псалмом). Проведено компаративний аналіз жанру оди та панегірика, оди та гімну. Проаналізовано особливості києворуського панегіризму як початкового етапу становлення давньоукраїнської похвальної літератури. Простежено зміну середньовічної епічної парадигми на ренесансну лірику через призму розвитку похвальної лірики. Визначено джерела одичного жанру в українській літературі. На основі порівняльно-типологічного аналізу виявлено особливості еволюції оди в українській літературі XVI - XX ст. Запропоновано концепцію жанрової парадигми української оди та хронологічну періодизацію розвитку одичної лірики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-335
Шифр НБУВ: РА385066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трофим'як 
Гімнастично-спортивні організації в національно-визвольному русі Галичини (друга пол. XIX ст. - перша пол. XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Б.Є. Трофим'як ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав.. — Л., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та діяльності спортивно-гімнастичних організацій Галичини впродовж майже ста років - з другої половини ХIХ століття до завершення Другої світової війни. Розглянуто політику Австро-Угорської та польської держав щодо спортивного руху в Галичині. Висвітлено роль політичних партій та культурно-освітніх організацій і товариств у фізичному удосконаленні та духовному вихованні молоді, внесок спортивно-гімнастичних організацій у розгортанні національно-визвольного руху на різних етапах його розвитку, причетність спортивно-гімнастичних організацій до війсьвого вишколу молоді та створення січового стрілецтва, а також формування Української галицької та Української повстанських армій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.3(4УКР) + Т3(4УКР331)5-45 +
Шифр НБУВ: РА326552

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Малець Н.Б. 
Громадсько-політична діяльність Яцка Остапчука (1873 - 1959): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Б. Малець ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність Я.Остапчука у контексті політичних процесів у Галичині та Закарпатті наприкінці XIX - у першій половині XX ст. Показано вплив сімейного виховання в національному дусі, навчання в народних школах і гімназіях Тернополя та Львова, загально-політичної атмосфери в краї в 1880 - 1890-х рр., спілкування з І.Франком, М.Павликом, А.Барвінським, П.Думкою, С.Гарматієм, С.Шмигером, А.Шмигельським, І.Янковським на формування суспільних поглядів Я.Остапчука. Проаналізовнао його діяльність в Русько-українській радикальній та Українській соціал-демократичній партіях. Висвітлено парламентську діяльність Я.Остапчука в Державній Раді у Відні, а також культурно-просвітницьку роботу у Фрайштадському таборі полонених українців у роки Першої світової війни. Показано роль Я.Остапчука у національно-культурному відродженні Закарпаття у складі Чехословаччини в 1920 - 30-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)6-8 Остапчук +
Шифр НБУВ: РА350906

Рубрики:

      
8.

Шудзіховська І.Ф. 
Дидактичні умови розвитку пізнавального інтересу учнів гімназії в процесі вивчення предметів гуманітарного циклу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Ф. Шудзіховська ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему формування пізнавальних інтересів гімназиста в процесі вивчення предметів гуманітарного циклу. Описано форми та методи навчально-пізнавальної діяльності гімназистів залежно від закономірностей їх вікового розвитку. Проаналізовано науково-методичні та організаційно-технологічні умови формування пізнавального інтересу особистості гімназиста в процесі вивчення предметів гуманітарного циклу. Доведено підвищення ефективності формування пізнавального інтересу особистості гімназиста у навчально-пізнавальній діяльності, що сприяє впровадженню експериментальної моделі, в якій враховано концептуальні ідеї організації навчально-виховного процесу гімназії на засадах творчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342033

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Малиновська Н. О. 
Диференційована терапія дітей із вегето-судинними дисфункціями з урахуванням неспецифічних адаптаційних реакцій організму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Малиновська ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено оцінювання стану вегетативної нервової системи з визначенням вегетативного тонусу, вегетативної реактивності, вегетативного забезпечення діяльності, адаптаційного резерву вегетативної нервової системи, активності надсегментарного рівня регуляції. Розширено уявлення щодо патогенетичних механізмів за вегето-судинних дисфункцій (ВСД) у дітей. Вперше показано особливості неспецифічних адаптаційних реакцій організму та встановлено взаємозв'язок характеру реакцій адаптації з частотою респіраторних захворювань і функціональним станом хребта. Вперше науково обгрунтовано диференційовані підходи до комплексного лікування дітей з ВСД і схеми з включенням препарату гліцину, комплексу спеціальної лікувальної гімнастики та масажу залежно від особливостей стану вегетативної нервової системи, характеру неспецифічних адаптаційних реакцій організму та функціонального стану хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-5
Шифр НБУВ: РА381123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кухар Н.М. 
Етапна реабілітація дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів з використанням східного масажу, східної оздоровчої гімнастики і пелоїдотерапії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Кухар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ефективність відновлювального лікування дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) завдяки включенню у лікувально-реабілітаційний комплекс на стаціонарному етапі послідовного застосування диференційованих прийомів східного масажу, східної оздоровчої гімнастики та пелоїдотерапії, а на амбулаторно-поліклінічному - східної оздоровчої гімнастики з елементами самомасажу. Диференційоване застосування східного масажу, даної гімнастики та пелоїдотерапії на госпітальному етапі відновлювального лікування сприяє нормалізації моторно-евакуаторної функції жовчовивідної системи та вегетативного статусу дітей з ДЖВШ, а також скороченню термінів клінічних проявів захворювання, прискоренню видужання та поліпшенню результатів лікування. Встановлено, що включення у комплекс реабілітаційних заходів на амбулаторно-поліклінічному етапі східної оздоровчої гімнастики збільшує тривалість періоду ремісії у дітей з ДЖВШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА321061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сухенко Т.В. 
Жіноча середня освіта в Україні (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Сухенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено систему жіночої освіти в Україні та ставлення російського уряду до цієї проблеми у XIX - початку XX ст., який одним з перших у Європі усвідомив доцільність жіночої середньої освіти та визначив головні засади її організації. Створення мережі дівочих закладів в Україні: пансіонів, інститутів, єпархіальних училищ, жіночих гімназій та прогімназій, фахових училищ - наслідок діяльності місцевої громадськості та приватних осіб. Визначено головні характерні риси навчально-виховного процесу в середніх жіночих закладах - практична спрямованість навчання та пріоритет виховних завдань перед навчальними. Запропоновано популяризувати історію благодійної діяльності приватних осіб та установ на користь жіночої освіти з метою виховання в сучасному суспільстві культури меценатства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)42 + Ч33(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА313223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Литвиненко О. М. 
Жіноча середня освіта в Херсонській губернії (кінець XIX - початок XX століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О. М. Литвиненко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний розвиток жіночих середніх навчальних закладів на території Херсонської губернії кінця XIX - початку XX ст. Аналіз соціокультурних, політичних, педагогічних умов дозволив систематизувати й узагальнити наукові погляди діячів культури і науки щодо питання розвитку жіночої середньої освіти в досліджуваний період. Розроблено періодизацію, охарактеризовано різні типи жіночої середньої школи: гімназії (міністерські, Маріїнські, приватні), єпархіальні жіночі училища, інститути шляхетних дівчат. Розкрито провідні тенденції й особливості розвитку жіночої середньої освіти на кожному історичному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)52 + Ч424(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА380733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вірченко В.В. 
Жіночі навчальні заклади у м.Києві (1861 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Вірченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних і опублікованих джерел досліджено процес розвитку жіночих навчальних закладів у м.Києві в 1861 - 1920-ті рр., визначено основні типи цих закладів. Установлено, що основним типом київської початкової школи були однокласні парафіяльні училища, а двокласних жіночих училищ існувало значно менше. Як і у всій Україні, мережа початкових шкіл Києва була малорозвиненою. Доведено, що середня жіноча освіта була представлена головним чином Інститутом шляхетних дівчат, 25-ма гімназіями державного та приватного типу, 2-ма жіночими училищами духовного відомства. Зроблено висновок, що суть "жіночого питання" у другій половині XIX ст. - на початку XX ст. полягала у реалізації права жінок на вищу освіту. Провідну роль у цьому процесі відігравали Київські вищі жіночі курси, Вечірні вищі жіночі курси ім. А.П.Жекуліної та Фребелівський педагогічний інститут.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)5-7 + Т3(4УКР-2К)61-7 + Ч33(4УКР-2К) +
Шифр НБУВ: РА345777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кірдогло Г.К. 
Застосування диференційованих комплексів відновлювального лікування з використанням кінезотерапії у хворих на дорсалгії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Г.К. Кірдогло ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності відновлювального лікування хворих на дорсалгію. Зазначено, що курс реабілітації (КР) одержали 207 пацієнтів, зокрема 85 з остеохондрозом хребта (ОХ), 71 - з міофасціальним больовим синдромом (МФБС), 51 - з фіброміалгією (ФМ). Доведено, що хворі мали біль у м'язах спини, обмеження фізичної активності, тугорухливість, загальну слабкість, вегетативні функції. Визначено фактори ризику, що ініціюють розвиток захворювання, домінування порушення рухового стереотипу. Розроблено методологію відновлювального лікування хворих на дорсалгію із застосуванням кінезотерапії (зайняття на лікувальних тренажерах, партерна гімнастика, гідрокінезотерапія). Зазначено, що у разі ОХ застосована кінезотерапія, МФБС - кінезотерапія в комплексі з електропунктурою, спрямована на інактивацію міофасціальних тригерних болючих точок, ФМ - кінезотерапія в комплексі з медикаментозними засобами (мебікар, мідокалм). Визначено високу ефективність розроблених методів лікування, зокрема, зі значним покращенням КР завершили 85 (57,4 %), 56,2 % хворих з ОХ, 67,3 - МФБС, 43,7 - ФМ, з покращенням виписано 35,8 % пацієнтів, 10 хворих без змін. Доведено, що позитивний ефект більше 6-ти місяців зберігся у 57-ми (70,3 %) пацієнтів з анкетованих (48,7 % - ОХ, 40,7 - МФБС, 26,6 - ФМ), оцінка ефективності лікування корелює з показниками якості життя за даними опитувальників Освестрі, МакГілла, індексу Цунга у хворих з ОХ якість життя покращилася в 2,1 раза (46,6 %), МФБС - 36,7, ФМ - 46,2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5
Шифр НБУВ: РА372584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Копіца Є.П. 
Збагачення словникового запасу учнів гімназії науковою навчально-термінологічною лексикою на міжпредметній основі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Є.П. Копіца ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено рівні розвитку словникового запасу учнів гімназії (медичних класів) на базі наукової навчально-термінологічної лексики на міжпредметній основі (української мови, української літератури, біології, основ латинської мови з медичною термінологією). Досліджено особливості засвоєння учнями гімназії наукової лінгвістичної, літературознавчої, бологічної, медичної навчально-термінологічної лексики, на міжпредметній базі. Визначено критерії та показники, охарактеризовано ступені та рівні засвоєння учнями гімназії даної лексики. Розроблено лінгводидактичну модель збагачення словникового запасу учнів науковою навчально-термінологічною лексикою на міжпредметній основі, що обіймала чотири етапи, а саме: пропедевтичний, когнітивно-збагачувальний, репродуктивно-творчий і оцінно-регулятивний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.33 +
Шифр НБУВ: РА343525

      
16.

Трофименко Т.М. 
Збірка "Перло многоценноє" Кирила Транквіліона Ставровецького в контексті барокової культури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.М. Трофименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу збірки "Перло многоценноє" підтверджено думку про інтегрованість України початку XVII ст. у європейський культурно-релігійний рух Контрреформації. Вказано на домінування сакрального компоненту, а не Ренесансного антропоцентризму у світогляді автора, що відбилося на знаковій системі збірки. Виявлено синтез західної та східної традиції через текстуальні паралелі збірки з польськими пасійними творами, літургійною та паралітургійною драмою, а також на основі есхатологічних проповідей та поезії, що виразно корелює з візантійською гімнографією. Актуалізовано інтертекстуальні зв'язки збірки з творами українських авторів (Кирила Туровського, Івана Вишенського, Памви Беринди, Стефана Зизанія, Андрія Скульського, Іоаникія Волковича).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-317 + Ш5(4УКР)4-317 + Ш5(4УКР)3-4 Ставровецький 535 +
Шифр НБУВ: РА326046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Клименко В.Б. 
Ігрові структури в музиці: естетика, типологія, художня практика: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Б. Клименко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних положень ігрових структур в музиці на основі екстраполяції загальних ігрових принципів в галузі музичної творчості. Досліджено етапи формування європейських концепцій гри. На основі положень філософсько-естетичних ігрових теорій визначено сучасне розуміння гри як універсалії. Розкрито за множинністю зовнішніх ігрових модифікацій наявність спільних ігрових принципів. На основі іманентних ігрових закономірностей вичленовано можливі варіанти структури гри. Теоретично розроблено і введено поняття "ігрової структури в музиці"; запропоновано типологізацію ігрових структур за принципами взаємодії їх складових елементів: ігрова структура "змагання" (принцип змагання), ігрова структура "мозаїки" (принцип комбінаторики), ігрова структура "містифікації" (принцип амбівалентності). Розроблену методику аналізу за допомогою ігрових структур апробовано на матеріалі фортепіанного циклу "П'ять пальців" та "Гімну" з "Серенади in A" І.Стравинського; Сонати для скрипки і фортепіано G-dur, Концерту для фортепіано з оркестром G-dur М.Равеля; Концерту N2 для скрипки з оркестром М.Скорика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Ю812.453.1

Рубрики:

      
18.

Білик О.О. 
Інформаційна технологія моніторингу якості загальноосвітніх навчальних закладів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Білик ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію моніторингу якості загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ), яка базується на сучасних підходах до освітньої статистики та показниках якості освіти та запропоновано автоматизовану систему її реалізації. Показано, що дана технологія забезпечує можливість одержання, обробки, аналізу та розповсюдження різноманітної інформації про якість ресурсів навчального закладу, а також процесів, які відбуваються у ньому та їх результатів, необхідної для здійснення ефективного управління ЗНЗ. Запропоновано моделі даних моніторингу, в яких враховано особливості його різних видів. Удосконалено метод візуалізації даних, розроблено моделі автоматизованої системи моніторингу (АСМ) якості ЗНЗ та її підсистем. Результати наукового дослідження використано у процесі створення АСМ на базі фізико-математичної гімназії N 17 м. Вінниця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)к8 +
Шифр НБУВ: РА363521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кулікова Л.Б. 
Класична греко-римська міфологія та культура в системі шкільної історичної освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Л.Б. Кулікова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 40 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів історико-педагогічного дослідження проблеми класичної греко-римської міфології та культури в системі шкільної історичної освіти (ШІО) уперше систематизовано та проаналізовано перекладні зарубіжні та вітчизняні навчальні літературні джерела з стародавньої світової історії, античної міфології та культури, що використовувалися в системі вітчизняної класичної освіти у період XVIII - XX ст. Розглянуто питання історії створення та вдосконалення навчальних літературних джерел з античної історії та міфології для гімназій, виданих у даний період. Наведено результати навчання авторського курсу "Класична греко-римська міфологія", які підтвердили правильність висунутих положень концепції та гіпотези про те, що антична міфологія - це сучасний предмет, що має поліфункціональне значення в історичній і педагогічній реальності, якісно доповнює зміст ШІО, забезпечуючи загальнокультурні потреби реальної практичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР) + Ч33(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342776

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Літовко 
Комп'ютерна діагностика для побудови композиції в художній гімнастиці: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Тетяна Віталіївна Літовко ; Державний НДІ фізичної культури і спорту. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.87с51
Шифр НБУВ: РА320383
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського