Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОЕКОНОМІЧНІ$<.>+<.>K=ПРІОРІТЕТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Грищенко О.К. 
Геоекономічні стратегії ТНК як фактор міжнародної конкурентоспроможності країн базування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.К. Грищенко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено геоекономічні стратегії транснаціональних корпорацій (ТНК) у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країн базування та процесів формування сучасних відкритих економік. Висвітлено світові тенденції руху товарів, прямих іноземних інвестицій, виробництва інформаційних послуг як прояв корпоративних конкурентних стратегій. Вивчено зарубіжну практику підвищення міжнародної конкурентоспроможності, зокрема, процеси створення в національній економіці ядра вертикально-інтегрованих і горизонтально-інтегрованих корпорацій. На прикладі азіатських країн висвітлено механізми використання державою потенціалу ТНК для реалізації геоекономічних стратегій. Запропоновано модель збалансованого розвитку національної економіки України у контексті транснаціональної експансії. Визначено напрями формування відповідних механізмів протистояння їй за умов поглиблення відкритості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-13 +
Шифр НБУВ: РА365833

Рубрики:

      
2.

Грущинська Н.М. 
Геоекономічні трансформації в Центрально-Східному регіоні Європи в контексті національних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.М. Грущинська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Виявлено напрями формування та еволюції інтеграційних моделей країн Центрально-Східного регіону Європи в контексті процесів глобалізації та регіоналізації. Показано, що інтеграція до Євросоюзу виступає гарантією соціально-економічної стабільності та динамізації розвитку країн світу. Обгрунтовано, що за сучасних умов ключову роль відіграють засоби інвестиційно-структурної політики держави. Сформульовано задачі мінімізації негативних наслідків та одержання позитивних результатів для України від розширення ЄС. Вперше виявлено інституційні аспекти адаптації країн регіону у процесі інтеграції до ЄС. Відзначено, що широке торговельно-економічне, коопераційне партнерство України з державами ЦСЄ є важливою складовою геоекономічної моделі держави. Доведено, що умовою забезпечення глобальної конкурентоспроможності постає перехід до активної промислово-технологічної політики, подолання тенденцій технологічної деградації ряду провідних галузей економіки, вихід на провідні позиції в конкурентній боротьбі за тими напрямами наукомісткого виробництва, за якими Україна має переваги. Показано цілі "наближення" до ЄС та використання фактора близькості до цього блоку. Наголошено на ролі підтримки України у процесі приєднання до ГАТТ/СОТ, на значущості підключення до окремих європейських програм, зокрема, в галузі енергетики, транспорту, науки й техніки, охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА327449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Підліснюк В.Б. 
Іноземні інвестиції в системі макроекономічних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Б. Підліснюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено характерні риси сучасного міжнародного руху капіталів, специфіку участі в цьому процесі економіки трансформаційного типу. Визначено макро- та мікроекономічні, інституційні аспекти оптимізації інвестиційної моделі України, а також наведено відповідний функціональний інструментарій. Обгрунтовано структурні, геоекономічні пріоритети інвестиційної політики України в міжнародному інтеграційному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА315899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гусаков В.В. 
Інтеграція пострадянських держав Середньої Азії у світове співтовариство в 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Гусаков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Проаналізовано геополітичні та геоекономічні чинники, якими супроводжується інтеграція нових незалежних держав Середньої Азії у світове співтовариство. Визначено стратегічні зовнішньополітичні цілі пострадянських держав Середньої Азії. Виявлено закономірності перших зовнішньополітичних кроків нових незалежних держав даного регіону в контексті прийнятих у них нових політичних моделей розвитку. Проаналізовано таджицький конфлікт та його міжнародні аспекти. Досліджено в ретроспективі процес прокладання трансконтинентальних транспортних комунікацій через країни регіону, а також діяльність міжнародних консорціумів, що працюють у галузі прокладання газо- та нафтопроводів, які зв'язали б регіональні родовища зі світовими терміналами. Всебічно оцінено та проведено порівняння результатів їх роботи. Розглянуто сучасний стан трансформації середньоазіатського регіону у центральноазіатський макрорегіон, рокрито суть, причини та наслідки даного процесу. Визначено роль центральноазіатської інтеграції в політичній стратегії Туреччини, Ірану, Китаю. Досліджено зв'язок між інтеграційними тенденціями в Центральній Азії та політичними процесами в мусульманському світі з перебігом подій в афганському конфлікті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(257)64
Шифр НБУВ: РА321191

Рубрики:

      
5.

Романов Д.С. 
Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону в системі економічних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Д.С. Романов ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасні особливості інтеграції країн Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР), перспективи налагодження співробітництва з ними. Визначено економічний потенціал країн АТР, тенденції інтеграційних процесів за їх участю в контексті посткризових реалій. Обгрунтовано структурні, геоекономічні та галузеві пріоритети співробітництва України та країн АТР, зокрема, визначено напрями експортно-імпортної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8 + У9(5)8
Шифр НБУВ: РА318396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ровт О. 
Міжнародний досвід формування інститутів як чинників інноваційного розвитку (можливості імплементації для України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О. Ровт ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні підходи та рекомендації щодо формування інститутів якісного, зокрема інноваційного, розвитку та запобігання кризовим явищам в Україні на підставі світового геоекономічного досвіду. Уточнено роль держави для країн з перехідною економікою в процесі інституціональних змін. Проаналізовано геоекономічні аспекти вибору інституціональної моделі розвитку економіки з урахуванням специфіки України. Розкрито значення інститутів як інструментів структурно-інноваційної перебудови економіки й інституціонально-фінансових механізмів запобігання фінансовим кризам. Розглянуто інституціонально-антикризові проблеми формування фінансової політики за умов ринкових і перехідних економік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА359904

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Тріска О.О. 
Народна ікона на склі другої половини XVIII-XIX століття: європейський контекст: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.О. Тріска ; Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто народні ікони на склі як мистецький феномен, цілісне художнє явище, характерне для країн Центральної Європи. Вперше в мистецтвознавстві український іконопис на склі представлений рівноцінною складовою частиною європейської спадщини. Комплексно висвітлено генезис цього виду творчості в Центральній Європі, визначено типологію артефактів за основними тематичними характеристиками, встановлено, що в народному малярстві на склі найбільш поширеними були ікони. Виділено тематичні пріорітети різних осередків та основні композиційні типи творів. Конкретизовано час створення, авторство певних груп українських ікон на склі, здійснено їх поділ на стилістичні групи, проведено порівняльний аналіз зі зразками сусідніх етносів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4УКР)0 + Щ125.208.06 +
Шифр НБУВ: РА366993

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Рожкова Т.С. 
Партнерство з Євросоюзом як умова інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.С. Рожкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено тенденції регіоналізації сучасної економічної інтеграції у співвідношенні з лібералізацією торговельних, інвестиційних, валютно-фінансових відносин в світі. Проведено аналіз реструктуризації економіки України в контексті трансформаційних процесів сучасного світу. З'ясовано національні геоекономічні пріоритети в системі сучасних інтеграційних механізмів. Запропоновано напрямки співробітництва окремих регіонів Українина прикордонних територіях. Визначено місце України в системі програм науково-технологічного та промислового розвитку Євросоюзу. Простежено інституційні та функціональні передумови співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА321600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кан Ден Сік 
Політико-системний аспект об'єднання країни в стратегії Республіки Корея: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Кан Ден Сік ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 17 с. — укp.

З використанням системного підходу проаналізовано геополітичні та геоекономічні питання об'єднання Кореї, відокремлюючи їх від проблем процесу регіонального розвитку у Північно-Східній Азії, однак у контексті політико-культурної єдності національних держав даного регіону, а саме: спільної ідентичності, історичного минулого. РФ, США, КНР та Японію можна вважати головними зовнішніми елементами системи об'єднання з функціями воєнно-політичного співробітництва у загальнорегіональному вимірі, а інші країни регіону та міжнародні організації - у межах субрегіональної складової інтеграції. Фактором ускладнення геополітичної ситуації на двосторонньому та багатосторонньому рівнях є "ядерний" фактор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5Кор)64 + Ф4(0)64-(5Кор) +
Шифр НБУВ: РА351766

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хахлюк А. М. 
Формування механізму залізничного комплексу України: генезис, розвиток та геоекономічні перспективи: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / А. М. Хахлюк ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Досліджено процес зародження, становлення та розвитку залізничного будівництва на території сучасної України, формування механізму залізничного комплексу: спорудження залізниць, будівництво локомотиво- та вагонобудівних заводів, їх матеріально-технічне постачання. Вивчено процеси забезпечення залізничних перевезень вантажів і пасажирів на різних історичних етапах розвитку залізничного комплексу держави. Висвітлено участь основних галузей комплексу у Першій світовій, Громадянській та Великій Вітчизняній війнах, у післявоєнній відбудові та подальшому розвитку економіки. Проаналізовано сучасний стан і запрогнозовано геоекономічні перспективи розвитку залізничного комплексу, його інтеграцію в євразійські транспортні структури та підвищення ролі країни як транзитної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)603.72 + У9(4УКР)315.372 + У9(4УКР)372 + О2 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Воронич М. М. 
Геоекономічні перспективи розвитку аграрного сектору / М. М. Воронич. — Б.м., 2021 — укp.

Мета: теоретико-методичне обґрунтування та розробка перспективних напрямів розвитку аграрного сектору економіки в умовах геоекономічних трансформацій та посилення глобалізації. Об'єкт: процес розвитку аграрного сектору економіки в умовах геоекономічних трансформацій. Методи дослідження: абстрактно-логічний, монографічний, історико-економічний, статистико-економічний, зокрема дескриптивної статистики, кластерного аналізу та DEA-аналізу. Теоретичні результати: створено основу для подальшого збагачення теоретико-методичних засад та практичних рекомендацій щодо розвитку аграрного сектору економіки в умовах геоекономічних трансформацій та посилення глобалізації. Практичні результати: розроблено інструменти управління розвитком аграрного сектору економіки в умовах геоекономічних трансформацій. Наукова новизна: запропоновано концептуальний підхід до формування та розвитку аграрної геоекономічної системи, яка представлена як функціональна модель, що, з одного боку, враховує вхідні (ресурси) та вихідні (ефекти, сформовані у результаті трансформації ресурсів на мікро-, мезо- та макрорівнях) параметри, структурні компоненти (елементи створення ланцюга доданої вартості), зовнішнє середовище, регулюючі інструменти й механізми та, з іншого боку, ґрунтується на дотриманні принципу оптимального використання ресурсного потенціалу та забезпеченні максимального ефекту посилення конкурентних позицій держави на світовому рівні. Ступінь впровадження: Харитонівська сільської об'єднаної громади Житомирської області; ТОВ «ЕЛЕВАТОР ПРОМ ГРУП»; Поліський університет. Ефективність: результати дослідження сприяють розвитку аграрного сектору економіки в умовах геоекономічних трансформацій та посилення глобалізації. Сфера використання: Міністерство аграрної політики та продовольства України, суб'єкти аграрного сектору економіки, територіальні громади, наукові установи НААН України, заклади вищої освіти економічного профілю.^UPurpose: to provide theoretical and methodological substantiation and to develop promising directions of the development of the agricultural sector of the economy in the context of geoeconomic transformations and intensified globalization. Object: the process of the development of the agricultural sector of the economy in the context of geoeconomic transformations. Methods of research: abtract-logical, monographic, historical and economic, statistical and economic, particularly the method of descriptive statistics, cluster analysis and DEA-analysis. Theoretical results: creation of the basis for further development of theoretical and methodological foundations as well as practical recommendations regarding the development of the agricultural sector of the economy in the context of geoeconomic transformations and intensified globalization. Practical results: development of the tools that can be used to manage the development of the agricultural sector of the economy in the context of geoeconomic transformations. Scientific novelty: a conceptual approach to the development of the agricultural geoeconomic system has been developed. The approach is presented as a functional model. On the one hand, the model takes into account input (resources) and output parameters (effects formed as a result of resource transformation at micro-, meso- and macro-levels), parameters, structural components (elements of creating a value chain), the external environment, regulatory tools and mechanisms. On the other hand, it is based on the principle of optimum utilization of resource potential and on ensuring the maximum effect of the strengthening the country's competitive position globally. The degree of implementation: Kharytonivka rural amalgamated community in Zhytomyr oblast; ELEVATOR PROM GROUP LLC; Polissia University. Efficiency: the results of the research contribute to the development of the agricultural sector of the economy in the context of geoeconomic transformations and intensified globalization. Sphere of use: Ministry of Agrarian Policy and Food of Ukraine, entities engaged in the agricultural sector of the economy, territorial communities, scientific institutions of NAAS of Ukraine, higher educational establishments specializing in economics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського