Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (351)Реферативна база даних (14986)Книжкові видання та компакт-диски (2449)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЕЛЕКТРИЧНИЙ$<.>+<.>K=КЛИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маципура В.Т. 
Акустичні поля в неканонічних областях: Автореф. дис. д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / В.Т. Маципура ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2003. — 33 с. — укp.

На основі розвитку методу часткових областей, завдяки використанню кількох систем координат і продовження граничних умов на нефізичні ділянки межових поверхонь, суттєво розширено клас задач випромінювання і розсіювання звуку, що допускають побудову загального рішення. Побудовано стійкі та ефективні алгоритми розрахунку звукових полів у неканонічних областях. Проведено аналіз звукових полів у нерегулярних хвилеводах, таких як: хвилевід зі зламом або відгалуженням, спряження плоского та клиновидного хвилеводів, клиновидний хвилевід з асиметричними межами. Досліджено поле розсіювання звуку клиновидними об'єктами кінцевих розмірів. Проведено аналіз повного двопозиційного і зворотного перерізів розсіювання клиновидних об'єктів в залежності від геометрії об'єкту, його хвильових розмірів і напрямку падіння хвилі. Проаналізовано енергетичні та направлені властивості гратки зі співвісних п'єзокерамічних оболонок з торцевими екранами для випадків неперервного імпульсного збудження оболонок гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В323.4в641.8,022 + В325 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА328214

Рубрики:

      
2.

Хорошун Г.М. 
Аналіз фазових сингулярностей у дифрагованому світловому полі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.М. Хорошун ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Проаналізовано умови виникнення дислокацій або екстремумів хвильового фронту за умов дифракції пучків світла на непрозорій перешкоді та інтерференції двох пучків. Розвинуто підхід, який дозволяє прогнозувати механізми творення, закономірності еволюції та топологію дислокацій хвильового фронту у цих оптичних полях. Завдяки цьому розкрито механізми творення дифракційних диполів вихорів, регенерації сингулярного пучка, високоефективного синтезу сингулярного пучка з гауссового пучка за допомогою фазового клина. Для задачі дифракції плоскої хвилі на круглому отворі знайдено точний розв'язок хвильового рівняння з межовими умовами Кірхгофа за допомогою перетворень Ханкеля. Досліджено поведінку поля у ближній зоні. Установлено відсутність будь-яких сингулярностей фази та зсув екстремумів амплітуди на осі у порівнянні з результатами, одержаними Зоммерфельдом у параксіальному наближенні. Розв'язано задачу дифракції плоскої хвилі на непрозорому диску за допомогою принципу Бабіне. Фазова швидкість поля на осі в області плями Пуассона значно перевищує швидкість світла c. суперпозиції дифрагованого поля та похилої плоскої хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.4 в641.0,022 + В343.7 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА354557

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Землянський І.Л. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика турецького сідла для тривимірного комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.Л. Землянський ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості форми та розмірів турецького сідла (ТС) та його елементів у взаємозв'язку з формою черепа та статтю. Виявлено крайні умови та діапазон анатомічної мінливості конфігураці ТС і клиноподібної пазухи (КП) у людей з брахі-, мезо- та доліхоцефалічною формою черепа. Виділено рентгенометричі показники ТС, обчислено передньозадній, поперечний і глибинний розмір ТС, які зіставлено з морфометричними даними, що дозволило обчислити коефіцієнт проекційного збільшення. Встановлено, що форма та довжина передніх, середніх і задніх нахилених відростків зумовлені формою черепа людини. У брахіцефалів дані відростки не з'єднуються. У мезоцефалів вони не формують цілісних арок, як це має місце у доліхоцефалів. Установлено, що конфігурація та співвідношення елементів ТС, а також КП знаходяться у прямій залежності від форми черепа, а морфометричні параметри більшою мірою залежать від статі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 в661.2 + Р634 +
Шифр НБУВ: РА363852

Рубрики:

      
4.

Грибанова Ю.В. 
Багатокритеріальна оптимізація зубчатих циліндричних передач Новікова: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.В. Грибанова ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 24 с. — укp.

Застосування зубчатих передач Новікова замість аналогічних евольвентних передач покращує експлуатаційні характеристики редукторів. Широке впровадження прогресивного зачеплення стримується невирішеністю проблем, серед яких - проблеми оптимальності початкового контура та оптимальної точності виготовлення. Роботу присвячено заповненню прогалин у вирішенні згаданих оптимізаційних проблем. Критерії оптимізації - якісні показники, прийняті з метою оцінки несучої здібності, ресурсу, третя, зносу, ККД, умов утворення масляного клину і сприйнятливості передач до похибок виготовлення та монтажу. Побудовано математичну модель багатокритеріальної оптимізації циліндричних передач Новікова. Синтезовано нові початкові контури, що забезпечують передачам менші на 20 - 25% напруження у корені зуба та в 2 - 3 рази меншу сприйнятливість до похибок за відомі початкові контури. Досліджено сприйнятливість передач Новікова до похибок, розроблено методики розрахунку і розраховано оптимальні допуски на точність виготовлення коліс, передач та черв'ячних фрез із новими початковими контурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.01с116 + К445.5-02
Шифр НБУВ: РА307834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Лігоцький М.В. 
Вдосконалення технології відновлення свердловин забурюванням додаткових стовбурів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / М.В. Лігоцький ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель технологічного процесу забурювання додаткового стовбура через "вікно" в обсадній колоні, в основу якої покладена реалізація проектного початкового кута буріння додаткового стовбура. Розроблені методики розрахунку довжини "вікна" і вибору оптимальних параметрів клинового відхилювача, райберів, компоновки низу бурильної колони для вирізання "вікна" в обсадній колоні і буріння додаткового стовбура. Запропоновані нові конструкції триплощинного клинового відхилювача, сферичного райбера і розширюючого ексцентричного лопатевого ступінчастого долота типу ДЕЛС, класифікація профілів додаткових стовбурів, рекомендації з вибору конструкції свердловин з додатковим стовбуром, розраховані значення гранично допустимих початкових кутів забурювання додаткових стовбурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51

Рубрики:

      
6.

Клинова Г.Д. 
Внесок Олександра Домбровського в розвиток української історичної науки в діаспорі: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.Д. Клинова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено життя та наукову діяльність відомого українського дослідника в США О.Домбровського. Виділено два періоди життя вченого. Зазначено, що наукова діяльність О.Домбровського полягала у дослідженні давньої історії, історії церкви, історії наукових товариств і установ, а також у сфері персоналійної тематики. Оцінено внесок ученого до розвитку національної історіографії. Показано, що його активна діяльність у Науковому товаристві ім. Т.Шевченка, Українській вільній академії наук у США, Українському історичному товаристві сприяли розвитку історичної науки в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)-8 Домбровський +
Шифр НБУВ: РА353322

Рубрики:

      
7.

Панасенко Є.В. 
Вплив агромеліоративних заходів на відновлення властивостей та родючості нафтозабрудненого чорнозему: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Є.В. Панасенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості міграції, трансформації, акумуляції та біодеградації нафти у грунті, а також шляхи відновлення властивостей і родючості нафтозабрудненого чорнозему за допомогою агромеліоративних заходів. Установлено закономірності фізичного випаровування вуглеводнів нафти залежно від температури, гранулометричного складу грунту та рівня забруднення. Доведено, що кількість адсорбованої нафти збільшується у разі підвищення щільності будови грунту, у разі збільшення вологості відповідно змінюється глибина її проникнення, а грунт забруднюється на більшу глибину. Установлено динаміку змін вмісту рухомого фосфору, калію, нітратного, амонійного азоту у разі забруднення грунту нафтою на нафтопродуктами (бензином, гасом, дизельним пальним, мазутом). На підставі вивчення ефективності окремих меліорантів установлено їх оптимальне співвідношення. Розроблено систему агромеліоративних заходів, яка передбачає внесення мінеральних добрив, застосування соломи, цеоліту як клиноптилоліту та рихлення грунту, що дозволяє значною мірою прискорити процес відновлення родючості забрудненого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П034.29 +
Шифр НБУВ: РА353448

Рубрики:

      
8.

Лимар В.А. 
Вплив способу поливу, режимів зрошення, прийомів обробітку грунту на продуктивність арахісу в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.А. Лимар ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Вперше для умов півдня України встановлено вплив основних прийомів вирощування на продуктивність арахісу нового сорту "Клинський". Дано оцінку способам поливу арахісу, вивчено режими зрошення у зв'язку з різними фонами мінерального живлення, встановлено ефективність прийомів основного та передпосівного обробітку грунту, підгортання та присипання рослин. Виявлено особливості росту та розвитку арахісу, досліджено реакцію на чинники зовнішнього середовища, встановлено залежність між господарсько-цінними ознаками та продуктивністю рослин. Розширено існуючий теоретичний та практичний досвід вирощування арахісу на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331514

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Кольчик Є.І. 
Геомеханічне обгрунтування стійкості виїмкових виробок при інтенсивній відробці вугільних пластів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Є.І. Кольчик ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення стійкості виїмкових виробок за інтенсивної відробки вугільних пластів з малоамплітудною диз'юнктивною порушеністю. Установлено закономірності зміни швидкості зміщень порід у зоні тимчасового опорного тиску та зоні інтенсивних зміщень порід від швидкості посування очисного вибою за наявності у покрівлі пласта потужних монолітних пісковиків. Доведено, що величина зміщень порід у виїмкових виробках прямопропорційно залежить від протяжності зони непружних деформацій та відносної міцності порід, які вміщують виробку. Зі зміною швидкості посування очисного вибою з 1,07 до 8,1 м/добу у зоні тимчасового опорного тиску конвергенція порід покрівлі з підошвою збільшується в 1,8 раза, а у зоні інтенсивного зміщення порід - 1,64 раза. Установлено, що за наявності у покрівлі розроблюваного пласта потужних монолітних пісковиків та за відсутності у межах виїмкової дільниці диз'юнктивних порушень попереду зони тимчасового тиску з'являється розвантажена зона. У цій зоні висота виробки збільшується, а над цією зоною піднімається земна поверхня. Установлено, що у разі створення вздовж периметра перетину вироби диз'юнктивним порушенням у зруйнованих породах порушення зміцненого кільця та зміцнених смуг, які поділяють зруйнований масив на клини, зміщення порід зменшуються у 1,7 - 2,4 раза. Розроблено технологічний регламент забезпечення стійкості виїмкових виробок за інтенсивної відробки вугільних пластів, а також рекомендації та технологію забезпечення стійкості виробок за умов малоамплітудної диз'юнктивної порушеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА354685

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Фалькович О. Л. 
Геохімічні критерії пошуків золота в центральній частині Українського щита (на прикладі Клинцівського родовища): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. Л. Фалькович ; НАН України ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше виявлено асоціації хімічних елементів, що контролюють золоторудну зону Клинцівського родовища, серед яких найбільш інформативною є група елементів: золото - арсен - вісмут. Встановлено закономірності розподілу елементів-індикаторів у первинних ореолах рудних зон і визначено основні ряди їх зональності у надрудному, рудному та підрудному горизонтах. Вперше запропоновано визначати продуктивність зруденіння за коефіцієнтом питомої рудоносності. Виявлена залежність між продуктивністю зруденіння та геохімічними показниками дозволила визначити ділянки найбільшої питомої рудоносності за мультиплікативним коефіцієнтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41-5
Шифр НБУВ: РА374471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Махоркін М.І. 
Двовимірні задачі теорії пружності для клинових систем із тонкими, радіально розташованими дефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.І. Махоркін ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу узагальнених задач спряження, антиплоску та плоску задачі теорії пружності щодо дослідження напружено-деформованого стану в системі, складеній із довільної кількості клинів та тонких, радіально орієнтованих дефектів, зведено до пошуку розв'язку крайової задачі для одного та двох частково вироджених диференціальних рівнянь. Визначено структуру сингулярних складових загальних розв'язків даних задач за усіх можливих крайових умов та побудовано їх зображення за Мелліном (рекурентні залежності для плоскої задачі теорії пружності та явні - для антиплоскої), одержано характеристичні рівняння. Для деяких конфігурацій системи за поздовжнього зсуву знайдено формули для обчислення їх коренів. Розкрито сутність поняття узагальнених коефіцієнтів інтенсивності напружень клинової системи (УКІНКС) та розроблено процедуру обчислення їх значень. Встановлено аналогію між асимптотичними розв'язками крайових задач в околі точок зламу поверхонь лінійно та білінійно пружних матеріалів (або матеріалів з лінійним зміцненням). Для конкретних крайових умов, конфігурацій та способів навантаження систем проведено аналітичне та числове дослідження особливостей полів напружень. Визначено значення УКІНКС та розподіли полів напружень і питомої потенціальної енергії деформації в околі точки сходження двох, трьох та чотирьох клинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01-6,022 +
Шифр НБУВ: РА353721

Рубрики:

      
12.

Сушко Т.С. 
Двовимірні статичні та стаціонарні хвильові поля у кусково-однорідних п'єзокерамічних тілах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.С. Сушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

За методом сингулярних рівнянь побудовано розв'язки нових межових задач електропружності про антиплоску деформацію складених п'єзокерамічних тіл з тунельними дефектами. Установлено, що у складеному просторі за умов антиплоскої деформації мають місце прямий і зворотний п'єзоефекти. Розглянуто двовимірні сингулярні задачі електропружності для складених і однорідних клиноподібних областей за умов плоскої й антиплоскої деформації. Досліджено порядки степеневих особливостей спряжених електропружних полів в околі вершини п'єзокерамічних клинів. Відзначено щодо наявності комплексного показника сингулярності. З використанням інтегрального перетворення Мелліна побудовано функції Гріна, що характеризують спряжені електропружні поля у складеному клині під час дії зосереджених зсувних зусиль чи електричних зарядів. Побудовано фундаментальний розв'язок стаціонарних динамічних рівнянь електропружності для антиплоскої деформації складеного простору. Розглянуто межову задачу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7 в641.8,022 + В251.106.3-01,022 +
Шифр НБУВ: РА337815

Рубрики:

      
13.

Рибалочка А.В. 
Дворівневі способи запису інформації для бістабільних холестеричних рідкокристалічних дисплеїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.В. Рибалочка ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розвинуто ідеологію дворівневої динамічної адресації для бістабільних холестеричних рідкокристалічних дисплеїв (ХРКД). Запропоновано метод апроксимації електрооптичних характеристик ХРКД, який дозволяє на порядок швидше, ніж у разі застосування стандартного експериментального дослідження, визначити характеристики майбутнього дисплею, а саме: швидкості адресації, яскравість та контраст зображення, величину напруг в електричних сигналах керування, максимальний рівень мультиплексування та допуску за неоднорідності товщини шару холестеричного рідкокристалічного матеріалу (ХРК-матеріалу) в дисплеї. Розроблено методи для визначення цього допуску, а саме: метод прямого вимірювання на клиноподібній комірці - метод "клину", та метод непрямого вимірювання - метод "динамічного гістерезису", який дозволяє проводити всі необхідні дослідження в автоматичному режимі на тестових зразках з фіксованою товщиною шару ХРК-матеріалу. Запропоновано методи побудови керувальних сигналів ("вдосконалений" та "2-з-5") та два алгоритми розгортки ("компенсаційний" і "швидкий"), які дозволили збільшити швидкість дворівневої динамічної адресації та вирішити проблеми залежності значення контрасту зображення від змісту інформації, що записується, та від координат елементів індикації на дисплейній матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + З973-044.601 +
Шифр НБУВ: РА364366

Рубрики:

      
14.

Єлісєєва Н. П. 
Дифракція випромінювання електричного диполя на екранах складної форми: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.03 / Н. П. Єлісєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Розвинено асимптотичну теорію дифракції полів довільно орієнтованих диполя Герца та напівхвильового вібратора на ідеально провідних екранах скінченних розмірів, які містять фрагменти клиноподібних поверхонь, у разі довільно близької відстані антени від екранів. Для типових плоских прямокутних, П- або Г-подібних нескінченно тонких екранів скінченних розмірів одержано розв'язки тривимірних векторних задач дифракції. Встановлено, що дані розв'язки дозволили числово визначити просторовий розподіл амплітуд, фаз і поляризаційних характеристик електромагнітних полів у хвильовій зоні, а також детально проаналізувати вплив дифрагованих полів на коефіцієнт спрямованої дії, опір випромінювання, вхідний опір та резонансну довжину вібратора. Встановлено, що відношення боків прямокутного екрана визначним чином впливає на просторовий розподіл поля, який дозволяє ефективно перерозподіляти енергію поля в оточуючому просторі шляхом вибору оптимального відношення боків використовуваних екранів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019
Шифр НБУВ: РА375885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ходатенко О.Г. 
Діагностика та лікування високо розташованих виразок задньої стінки кардіального відділу шлунка (клініко-морфологічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Г. Ходатенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що хірургічні втручання у хворих з підвищеним операційним ризиком повинні бути в найменшій мірі травматичними та тривалими, проводитися відповідно до суворого дотримання органощадного принципу та найбільшої фізіологічності. Виявлено, що ступінь дистрофічних і деструктивних змін стінки шлунка навколо кратера виразки знаходиться залежно від об'єму. Обгрунтовано, що субмікроскопічні зміни за своєю глибиною та ступенем вираженості є оборотними, після усунення патогенного чинника, що свідчить про потенційну можливість виконання органощадних втручань. Визначено використання способу резекції шлунка яка передбачає клиновидне висічення виразки на задній стінці та відновлення фізіологічної функції шлунка зі збереженням його сфінктерних механізмів. Проаналізовано, що застосування запропонованого лікувально-діагностичного алгоритму хірургічної тактики лікування хворих з виразками кардіального відділу шлунка, дозволяє суттєво покращати результати хірургічного лікування знизити післяопераційні ускладнення від 26,4 % до 8,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА368951

Рубрики:

      
16.

Грищук О. Ю. 
Діелектричний підхід до опису взаємодії малих частинок в розчині електроліту та під дією електромагнітного випромінювання: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / О. Ю. Грищук ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 22 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено теоретичні методи розрахунку енергії взаємодії малих частинок, поміщених у розчин електроліту, процесів поглинання електромагнітного випромінювання дисперсними системами на базі частинок сферичної або еліпсоїдальної форм, однорідної або неоднорідної структури з врахуванням у них поверхневих збуджень. Досліджено процеси розсіяння електромагнітного випромінювання аерозольними частинками. Розроблено метод розрахунку енергії парної взаємодії системи малих частинок, які поміщені в розчин електроліту й описуються довільними радіусами та поверхневими потенціалами. Запропоновано нові підходи врахування впливу електролітичного середовища на малі частинки для теоретичного опису їх взаємодії. Розроблено числову методику розрахунку електродинамічних характеристик взаємодії електромагнітного випромінювання з дисперсними системами з структурно-неоднорідними включеннями. Одержано частотні залежності ефективної діелектричної проникності дисперсних систем з двошаровими включеннями типу "діелектрик - напівпровідник", що розміщені в електричному полі. Проведено числові розрахунки, результати яких вказують на можливість контролю значень величин резонансних частот шляхом зміни товщини напівпровідникової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.3,0 + Г612.4,0
Шифр НБУВ: РА385115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дякон В.М. 
Дослідження механічних моделей процесів початкового розвитку крихкого і пластичного руйнування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.М. Дякон ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

В умовах плоскої деформації дана постановка статичних симетричних задач механіки деформівного твердого тіла, що моделюють процеси початкового розвитку крихкого і пластичного руйнування, які відповідають моделі Коттрелла зародження тріщин. Згідно цій моделі тріщина утворюється при перетині ліній ковзання. Запропоновано підхід до дослідження поставлених задач, який базується на їх зведенні до задач теорії пружності для клиновидних тіл з некласичною умовою на нескінченності, що дозволяє врахувати вплив зовнішнього поля. Слідуючи запропонованому підходу, з використанням методу Вінера-Хопфа побудовані точні розв'язки ряду нових задач теорії пружності для клиновидних тіл і на їх основі досліджено напружений стан біля точки перетину ліній ковзання і біля тріщини, яка утворилася при перетині ліній ковзання, здійснено розрахунок пластичної зони біля точки перетину ліній ковзання в рамках моделі з двома пластичними смугами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022

Рубрики:

      
18.

Клиновий Д.В. 
Економіко- екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Полісся: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Д.В. Клиновий ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Корнієнко О.М. 
Експериментально-морфологічне обгрунтування клиноподібно-трубчастої резекції шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Корнієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено з позицій стереомерії морфологічний стан судинно-нейроклітинних комплексів міжм'язового нервового сплетіння стінок шлункової кукси (ШК) після удосконалених варіантів клиноподібно-трубчастої резекції шлунка (КТРШ) 1/3 - 2/3 у різний термін після втручання. Виявлено надійне постачання та іннервацію стінок ШК після КТРШ незалежно від рівня резекції шлунка та методу відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту. Розроблено більш досконалу хірургічну техніку КТРШ з застосуванням спеціальних хірургічних затискачів і зшиваючих апаратів, що підвищили ефективність втручання. Удосконалено методику формування прямого протистенотичного гастродуоденоанастомозу у разі резекції шлунка. Експериментально-морфологічно обгрунтовано доцільність застосування в клінічній практиці удосконалених засобів КТРШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-29
Шифр НБУВ: РА326805

Рубрики:

      
20.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського