Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (2595)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЛЯНКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 413
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Євтушевський О.М. 
Динаміка авроральних променів за телевізійними спостереженнями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.М. Євтушевський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено характеристики авроральних променів - часу життя, швидкості дрейфу, розмірів, яскравості, положень радіанта - за матеріалами телевізійних спостережень в бухті Тіксі (Якутія). Встановлено, що час існування променів обмежується у разі збільшення швидкості дрейфу, зменшення ширини та інтенсивності світіння. Зроблено висновок, що стійкість електронного пучка, який вторгається до іоносфери, обумовлюється ефективністю іонізації, викликаної самим пучком. Визначено, що в ділянках авроральних дір ("чорних сяйв") яскравість світіння менша за типові для авроральної зони рівнів фону неба за незбурених умов. За результатами аналізу структури гвинтового закручування променистої корони визначено кутове відхилення променів від паралельності та зроблено оцінку висхідного поздовжнього струму. Систематичні відхилення аврорального зеніту на південь і на захід від незбуреного магнітного зеніту свідчать про існування переважного NW-напряму іоносферних струмів над станцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.62с141
Шифр НБУВ: РА315973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Єршов С.В. 
Розвиток теорії напружено-деформованого стану металу при прокатуванні крупних круглих профілів зі зниженими тріщиностворенням у системах сортових калібрів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / С.В. Єршов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 33 с. — укp.

Розроблено нові підходи до розробки методів розрахунку процесів прокатки у калібрах з використанням основних положень теорії пластичності та варіаційних принципів механіки суцільних середовищ. Дані методики дозволяють виконувати вірогідне прогнозування напружено-деформованого стану (НДС) металу під час прокатки за умов значної нерівномірності деформації за шириною та висотою осередків деформування. За цього є можливим моделювання плину металу з його гарантованою нестисливістю. Проведено комплекс експериментальних досліджень з метою визначення впливу умов тертя на контакті, а також температури прокату на плин металу за умов нерівномірної деформації. Визначено межі застосовності існуючих способів урахування контактних умов за сортового прокатування профілів. Проаналізовано різні підходи до введення в математичні моделі механічних властивостей матеріалу, що обробляється, та різних видів варіаційних функціоналів на точність визначення параметрів плину металу в калібрах з різним ступенем нерівномірності деформації. Визначено кращі способи розв'язання деформаційних задач, які забезпечують високу точність визначення інтегральних показників процесу прокатування профілів у калібрах. Досліджено НДС стан для широкого сортаменту великих сортових профілів за умов спільного впливу на нерівномірний плин металу форми калібру, геометрії вихідних заготовок і нерівномірності температурних полів профілю, спостережених на практиці. Встановлено закономірності формування НДС профілю в усіх ділянках складних осередків деформації, включаючи позаконтактні зони. Визначено технологічні фактори, які є причиною руйнування поверхневого шару прокату. З використанням результатів дослідження вдосконалено технології виробництва великих круглих профілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-11 +
Шифр НБУВ: РА359833

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ібатуліна Ю.В. 
Структура ценопопуляцій степових видів на південному сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.В. Ібатуліна ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексні популяційно-демографічні дослідження тридцяти степових видів, які належать до різних життєвих форм і виконують неоднакову фітоценотичну роль. Встановлено, що структура популяцій багатьох видів у широкому діапазоні еколого-демографічних умов стала, суттєві зміни її відбуваються лише під впливом сильного антропогенного тиску. З'ясовано, що даному процесу сприяє перебування рослин на низькому рівні життєвості, а також формування контагіозного типу розміщення особин. Виявлено, що негативні перебудови у віковій, віталітетній, просторовій структурах популяцій на ділянках, що рідко використовувались для господарських потреб, більшою мірою обумовлені несприятливими змінами еколого-фітоценотичних умов, посилення впливу яких сприяє їх зникненню (заповідник "Хомутовський степ"). Виявлено види, які найбільш точно відображають ступінь деградації рослинного угруповання (представники родів Festuca, Stipa). Одержано нові дані щодо сучасного стану досліджених ценопопуляцій степових видів у фітоценозах з великим ступенем антропогенної трансформації, на підставі яких здійснено прогнозування їх подальшого розвитку. Вперше проведено дослідження сезонної та річної динаміки еколого-демографічної структури ценопопуляцій модельних видів у штучних степових фітоценозах. Встановлено відповідність параметрів інтродукційних популяцій показникам природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*805.6*803.122(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340175

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Іванишин В.П. 
Контроль вібраційного стану газоперекачувальних агрегатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Іванишин ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено математичну модель процесу деформування трубопровідних обв'язків (ТО) газоперекачувальних агрегатів (ГПА) (на прикладі нагнітального патрубка), яка базується на гіпотезі про характер деформування його тороїдальної ділянки за умов зміни вібраційного стану ГПА, згідно з якою після деформування ділянка залишається тороподібною. За цього змінюється радіус кривизни осі та величини кута, під яким видно ділянку з центру кола, що визначає вісь ділянки, що дає змогу одержати значення механічних напружень (осьових і зсувних), що діють на ділянку, та їх розподіл за об'ємом нагнітального парубка за результатами оцінки вібраційного стану ГПА. Уперше за умов параметричного представлення деформованої осі нагнітального патрубка використано інтерполяційні многочлени Ерміта різних степенів, за цього вісь першої прямолінійної та прилеглої до неї конічної ділянки моделюється одним многочленом, що дає змогу установити значення максимальних напружень, які виникають у матеріалі конічної ділянки нагнітального патрубка. Розвинуто метод обробки вібраційних сигналів з контрольних точок ГПА на основі "wavelet"-перетворення, з використанням якого одержано оперативну та вірогідну інформацію про вібраційний стан ГПА. Розроблено метод оптимального розташування вібродавачів на корпусі ГПА, базуючись на вдосконаленні двовимірної кореляційної матриці, використання якого дає змогу без втрат інформації про вібраційний стан ГПА зменшити кількість вібродавачів, що вивільнює обчислювальні ресурси системи та прискорює процес обробки віброакустичної інформації у режимі реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-01 +
Шифр НБУВ: РА334779

Рубрики:

      
5.

Іванов П.С. 
Вплив модового складу на робочі характеристики напівпровідникових лазерів з вертикальним резонатором: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / П.С. Іванов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу переносу носіїв заряду і генерації фотонів у термінах концентрації удосконалено дифузійно-динамічну модель напівпровідникового лазера (НПЛ) з вертикальним резонатором. Проведено дослідження модуляційного відгуку окремих оптичних мод НПЛ з вертикальним резонатором та оксидним вікном і просторової залежності модуляційного відгуку цього лазера. Показано, що одномодовий НПЛ з вертикальним резонатором забезпечує смугу модуляції на 0,5 ГГц більше, ніж багатомодовий. Відзначено що ділянка з найбільшою шириною смуги модуляції знаходиться в центрі вихідного дзеркала НПЛ. Проаналізовано методи керування модовим складом випромінювання НПЛ. На підставі дослідження дисперсійних залежностей оптичного поля у двовимірному фотонному кристалі (ФК) встановлено, що за умови відношення діаметра отворів до відстані між ними, меншому ніж 0,7 обмеження випромінювання в просторовому дефекті ФК здійснюється завдяки існуванню забороненої зони для енергій фотонів у ФК, в інших випадках - обумовлюється повним внутрішнім відбиттям оптичного поля від меж розподілу середовище - напівпровідник - повітря у ФК. На основі розрахунку нормованих BV-діаграм, проаналізовано модові характеристики хвилеводного каналу НПЛ з вертикальним резонатором, створеного просторовим дефектом у двовимірному ФК. Показано, що такий дефект забезпечує одномодовий режим в достатньо широкому інтервалі довжин хвиль. Визначено геометричні параметри ФК, за яких спостерігається одномодовий режим у лазерному резонаторі з дефектною ділянкою у ФК, утвореною пропуском одного отвору під час виготовлення ФК. Зроблено порівняльний теоретичний аналіз двох типів хвилеводних каналів НПЛ з вертикальним резонатором, що утворені пропуском одного або декількох отворів під час виготовлення ФК. Встановлено, що в хвилеводному каналі першого типу одномодові умови можуть утворюватись за більших розмірів отворів у порівнянні з хвилеводними каналами другого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.8 +
Шифр НБУВ: РА328989

Рубрики:

      
6.

Івасишин А.Д. 
Підвищення високотемпературної і корозійної циклічної тріщиностійкості сплавів системи Ti - Si - Al - Zn: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.Д. Івасишин ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми структурної оптимізації металокомпозитних матеріалів з метою підвищення їх опору втомному руйнуванню за умов сумісної дії циклічного навантаження та з урахуванням експлуатаційних особливостей (високої температури або корозійного середовища). Проведено експериментальні випробування нових сплавів системи Ti - Si - Al - Zr. Оцінено вплив компонентного складу та структури на характеристики високотемпературної та корозійної циклічної тріщиностійкості даних сплавів у литому, термообробленому та термодеформованому станах. За допомогою мікрорактографічних досліджень встановлено зв'язок між механізмами руйнування та структурними особливостями матеріалів. Досліджено електрохімічну поведінку металокомпозитів і визначено швидкість регенерації пасиваційної плівки на свіжоутвореній поверхні. Встановлено функціональні властивості сплавів системи Ti - Si - Al - Zr за умов дії експлуатаційних середовищ на підставі діаграм конструкційної міцності, що враховують тріщиностійкість на трьох ділянках кінетичної діаграми та міцність на згин. Проведено порівняльне дослідження властивостей сплавів системи Ti - Si - Al - Zr і традиційних титанових сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К290.622.3 + К391.91-18 +
Шифр НБУВ: РА337117

Рубрики:

      
7.

Іщенко Н. Ф. 
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА / Н. Ф. Іщенко. — Б.м., 2020 — укp.

Здійснено комплексне вивчення структури земель автомобільного транспорту України. Виконано поглиблений аналіз автомобільних доріг відповідно до їх технічної класифікації, пропускної спроможності, цільового призначення. Сформовано фактори впливу на розвиток, як автомобільної мережі, так і її транспортної інфраструктури. Наведено пропозиції з удосконалення нормативно-правової бази використання земель автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Визначено основні завдання щодо забезпечення фінансової та інвестиційної політики, зокрема розвитку державно-приватного партнерства, довгострокового пільгового кредитування в енергозберігаючу техніку і технологію, технологічну модернізацію автомобільного транспорту.З'ясовано, що управління якістю будівництва чи реконструкції автомобільних доріг не має спеціалізованої нормативної бази. Доведено необхідність подальшого вдосконалення нормативних та нормативно-правових документів: перші потребують включення кількісних критеріїв якості як в окремі процеси, так і загальну оцінку робіт у дорожній галузі, другі – створення їх взаємопов'язаної системи, що забезпечить якісне будівництво та реконструкцію автомобільних доріг. Запропоновано механізм узгодження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів автодорожнього господарства. Наголошено, що законодавча база землекористування земель автомобільного транспорту повинна орієнтуватися на використання точної та актуальної інформації щодо протяжності автомобільних доріг, їх безперебійного функціонування та контролю відповідними службами автотранспортної інфраструктури, постійне уточнення стану дорожнього полотна для правильного планування та організації ремонтних робіт, проектування будівництва нових доріг та авторозв'язок. Реалізація запропонованих пропозицій до земельного законодавства сприятиме вирішенню проблем відведення та оформлення права користування земельними ділянками для розміщення, будівництва й експлуатації об'єктів автодорожнього господарства, які слід урахувати при підготовці відповідних законодавчих актів.З'ясовано, що регулювання землекористування автомобільного транспорту та дорожнього господарства полягає в тому, що склад, статус, порядок надання, вилучення (викупу) земельних ділянок, передачі автомобільних доріг в концесію, оподаткування землі, охорона навколишнього природного середовища визначено різними законодавчими актами, частина положень яких не кодифікувалася. Запропоновано напрями вдосконалення правового режиму земель дорожнього господарства, спрямування його на ефективне використання та охорону земель, спрощення процедури набуття прав на них.Обґрунтовано пропозицію внесення змін до статті 71 Земельного кодексу України про виокремлення земель дорожнього господарства в окрему статтю; проведення кодифікації визначення їх складу шляхом зміни Земельного та Податкового кодексів, законів України «Про транспорт» і «Про автомобільні дороги» та низки підзаконних актів. У додатковій (новій) статті Земельного кодексу доцільно врегулювати питання резервування земельних ділянок, установлення придорожніх, охоронних та санітарно-захисних зон уздовж автомобільних доріг та режими їх землекористування. Розглянуто еколого-економічну складову використання придорожніх смуг та визначено проблеми незаконного їх розорювання. Запропоновано впровадження на законодавчому рівні заходів щодо покращення екологічної ситуації та придорожніх територіях.З'ясовано, що резервування земель, є правовою необхідністю врегулювання земельних відносин, забезпечення потреб населення, галузей економіки в землі, її раціонального використання та охорони, зокрема для будівництва автомобільних доріг, та повинно здійснюватися згідно з вимогами чинних нормативно-правових документів.^UComprehensive research of the land road transport structure of Ukraine has been carried out. Automobile roads have been analysed in accordance with their technical classification, capacity, purpose. The factors influencing the development of both the automobile network and its transport infrastructure have been formed. Suggestions for regulatory improvement and legal base of road transport land use and road economy have been given. The main tasks for ensuring financial and investment policy, in particular the public-private partnership development, long-term preferential lending to energy-saving technology and technology, technological modernization of road transport have been determined.It has been determined that there is no specialized regulatory framework for quality management of road construction or reconstruction. Regulatory documents require the inclusion of quantitative quality criteria, both in individual processes and in the overall assessment of the work quality in the road industry. Regulatory - legal documents need further improvement, creation of an interconnected system that will ensure quality in roads construction and their reconstruction.The coordination project mechanism of land management for the allocation of land plots for the location, construction and operation of road facilities have been proposed. Legislative framework for land use of road vehicles should be directed to the use of accurate and up-to-date information on the length of roads, their smooth functioning and control by the relevant services of road transport infrastructure, constant updating of the condition of the roadway for proper planning and organization of repair works, design of construction and repair works auto junction. The implementation of the proposed suggestions in the land legislation would provide an opportunity to facilitate the resolution of allocation problems and registration of the right to use the land plots for the location, construction and road facilities operation, which should be taken into account when preparing the wording of the relevant legislative acts.It is established that the regulation of land use and road economy is that the composition, status, procedure for granting, removal of land (redemption), transfer of roads to concessions, land taxation, environmental protection are addressed in various legislative acts. acts whose parts have not been codified. The improvement directions of the lands legal regime of the road economy, its direction on the effective use and protection of the lands, simplification of the procedure of acquiring the rights to land have been proposed.The proposal to amend Article 71 of the Land Code of Ukraine and to separate the road economy land into a separate article of the Code has been justified. It has been considered that it is necessary to carry out codification of determining the composition of the automobile roads and road economy, by introducing the specific amendments to the Land and Tax Codes, Laws of Ukraine "On Transport", "On Roads", to a number of by-laws. In particuar, it is advisable to regulate the land reservation issues, establishment of roadside, protection and sanitary protection zones along automobile roads and land use regimes as part of an additional (new) article of the Land Code..The ecological and economic component of the roadside stripes use has been considered and the problems of illegal plowing has been identified. Legislative measures has been proposed for improvement the environmental situation of roadside areas.It has been found out that land reservation is a legal necessity for the regulation of land relations, meeting the needs of the population, branches of the economy in the land and its rational use and protection, in particular for the construction of roads and should be carried out in accordance with regulatory documents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Абдул-Огли Л.В. 
Регіональні особливості розвитку і будови стінки серця в онтогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Абдул-Огли ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості будови та формоутворення стінки передсердь, шлуночків, міжшлуночкової та міжпередсердної перегородок у пре- та постнатальному онтогенезі. Досліджено гетероморфність структур стінки серця та функціональну неоднорідність структурних компонентів стінки шлуночків і передсердь, виділено 14 регіональних зон, їх формування й особливості розвитку та будови протягом онтогенезу. Вивчено процес формування сухожильних струн передсердно-шлуночкових клапанів і соскоподібних м'язів шлуночків серця. З'ясовано, що формування цих структур відбувається за наявності процесів делямінації міокарда шлуночків на ранніх етапах кардіогенезу. Досліджено механізми трабекуляції та компактизації міокарда, васкулогенезу та проліферативних процесів у різних ділянках серцевої стінки. За результатами зіставлення певних розмірів передсердь і шлуночків показано їх залежність від віку та форми серця людини. Установлено, що внутрішній рельєф стінок серця, якого визначають всі анатомічні утворення, розташовані на внутрішній поверхні стінок серця (гребенясті м'язи, овальна ямка та заслінка овального отвору у передсердях, м'ясисті перекладки, соскоподібні м'язи, сухожилкові струни у шлуночках) збільшуються з віком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110 +
Шифр НБУВ: РА338903

Рубрики:

      
9.

Абрамович Т. І. 
Активація м'язів рук людини у перебігу повільних двосуглобових рухів / Т. І. Абрамович. — Б.м., 2021 — укp.

Роботу присвячено вивченню процесів координації центральних моторних команд (ЦМК), які надходять до м'язів рук людини під час реалізації двосуглобових циклічних рухів руки з постійним зовнішнім навантаженням та синхронних бімануальних рухів руки людини. Як кореляти інтенсивності ЦМК розглядались поточні амплітуди випрямлених та усереднених ЕМГ, що відводились від м'язів плечового поясу та плечей. Порівнювали усереднені поверхневі ЕМГ м'язів ліктьового та плечового суглобів для чотирьох можливих комбінацій напрямків навантаження та руху. Інтенсивності ЕМГ значною мірою корелювали з хвилями моменту сили, розрахованим для відповідного суглоба. Моторні команди кругових двосуглобових рухів руки переважно пов'язані зі змінами моментів сили плечового та ліктьового суглобів і модулюються відповідно до ексцентричного або концентричного характеру м'язових скорочень на різних ділянках траєкторії руху. Досліджені особливості функціональної взаємодії (синергій) м'язів при скоординованих переміщеннях плечових ланок та передпліч в умовах реалізації тест-рухів. Виявлено вплив фактора швидкості на динамічні компоненти ЦМК, адресованих дослідженим м'язам. Статистично значущі відмінності між амплітудами ЕМГ при рухах «на себе» та «від себе» були зареєстровані в кожного з м'язів; відмінності динамічних та статичних компонентів ЕМГ в умовах дії зовнішніх навантажень різних напрямків також були значущими. Як виявилося, протягом здійснення рухів ЦМК, що надходять до згиначів ліктьових суглобів, були більш варіабельними («гнучкими») порівняно з ЦМК до розгиначів плечей. Зі збільшеними тривалості активних фаз руху, амплітуда динамічних компонентів D1 і D2 ЕМГ всіх досліджуваних м'язів зменшувалася при обох напрямках зовнішнього навантаження. Рівень синхронізації ЕМГ-активності «у рухах веслування» однойменних м'язів лівої та правої рук мав тенденцію до зниження в умовах наявності зорового зворотного зв'язку. Слід припустити, що зворотній зоровий зв'язок може підсилювати когнітивні впливи в системі рухового контролю, і, таким чином, знижує автоматизм рухів і наближує їх виконання до рівня візуально контрольованих бімануальних рухів.^UThesis is devoted to analysis of the central motor commands (CMCs) arriving to the muscles of human arms during fulfillment: 1) cyclic movements of the hand under action of the constant tangential elastic load; 2) synchronous bimanual “rowing-type” movements. Amplitudes of the full-wave rectified and averaged EMGs were used to estimate intensities of the CMCs. The EMGs recorded from the elbow and shoulder muscles were compared for four possible combinations in directions of the movement and the applied load. The EMG intensities were significantly correlated with the force torques at the corresponding joints. Motor commands of circular two-joint movements of the hand are mainly associated with the torque changes at the shoulder and elbow joints, being modulated in accordance with the eccentric or concentric type of the muscle contractions at different parts of the movement trajectories.The features of the functional interaction (synergies) of muscles during coordinated movements of the shoulder links and forearms during the test movements are described. The influence of the velocity factor on the dynamic components of the CMCs was revealed. Statistically significant differences between the EMG amplitudes during the "pull" and "push" movements were registered in each of the muscles; differences in dynamic and static EMG components under the action of external loads of different directions were also significant. It has been shown that the CMCs coming to the elbow flexors were more variable (“flexible”) compared to the shoulder extensors. With an increase in the duration of the active phases of movement, the amplitudes of the dynamic EMG components D1 and D2 decreased for both directions of the external load in all studied muscles. The level of synchronization and EMG - activity “in rowing-type movements” of the left and right arm muscles of the same name tended to decrease in the presence of visual feedback. It could be assumed that in the presence of visual feedback, the cognitive influence on the control of “rowing-type movements” is heightened, so such movements become to closer to the bimanual, visually controlled movements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Аветіков Д. С. 
Морфофункціональні особливості будови м'яких тканин різних ділянок голови людини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Д. С. Аветіков ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше визначено мінімальні та максимальні середні значення товщини шкіри на різних топографоанатомічних ділянках. Визначено ступінь деформації м'яких тканин різних топографоанатомічних ділянок голови залежно від її форми, віку, статі та часу деформації. Надано гістотопографічну характеристику змінам, які відбуваються на різних етапах деформації шкірно-жирових ділянок голови. З'ясовано критичні точки у різних топографоанатомічних ділянках голови. Вперше виділено зони ковзання, фіксації та проміжні зони між зонами ковзання та фіксації. Розроблено математичну модель деформації м'яких тканин різних ділянок голови на етапах розтягнення та релаксації шкіри. Встановлено типи ковзання й оптимальну глибину відшарування шкірно-жирових ділянок залежно від їх підйому та мобілізації на різних топографоанатомічних ділянках. Розроблено алгоритм планування та виконання пластики місцевими тканинами щодо підйому та мобілізації шкірно-жирових ділянок голови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*69*631 + Р665.63
Шифр НБУВ: РА379765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Агеєв Д. В. 
Теорія та методи структурного та параметричного синтезу мультисервісних накладених мереж: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / Д. В. Агеєв ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему структурного та параметричного синтезу мультисервісних накладених мереж. Запропоновано використовувати математичну модель структури сучасної телекомунікаційної системи, наведену у вигляді багатошарового графу. Розглянуто потокову модель, яка є розвитком класичної моделі на випадок багатошарового графу. Розроблено методику проектування накладених телекомунікаційних мереж, що базується на використанні багатошарового графу. Встановлено методи параметричного синтезу мультисервісних телекомунікаційних систем, що базуються на використанні моделей самоподібних процесів. Використання даних методів дозволяє підвищити точність розв'язання задачі параметричного синтезу телекомунікаційних систем та якість обслуговування. Визначено методи структурного синтезу мультисервісних телекомунікаційних систем на різних ділянках мережі NGN.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-01 + З88-01
Шифр НБУВ: РА381058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ал Аббасі Ж. Ж. 
Розробка електромагнітного методу та пристрою для розбраковки металевих пластин / Ж. Ж. Ал Аббасі. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджені теоретичні питання розподілу змінного електромагнітного поля у феромагнітній пластині. Отримані вирази, що описують поведінку амплітуди і фази магнітного потоку в плоскій металевій пластині, які покладені в основу розробки і реалізації електромагнітних методів і пристроїв для безконтактного контролю магнітних і електричних параметрів плоских металевих виробів, тобто при рішенні зворотної задачі, запропоновано використання диференційного трансформаторного електромагнітного перетворювача для розбракуваня матеріалу плоских металевих виробів, показано, що кожному значенню заданої максимальної похибки відповідає певна робоча ділянка залежностей універсальних функцій перетворення в околицях вибраної точки.Сформульована загальна задача функціонального використання резонансної схеми включення параметричних електромагнітних перетворювачів накладного типу для розбраковування металевих пластин. Розроблено мультирезонансні методи електромагнітного контролю і пристрій, що його реалізує, який дозволяє збільшити чутливість перетворювача до зміни електромагнітних параметрів досліджуваних феромагнітних пластин в два рази і в першому наближенні, виключити вплив зміни температури і зазору між первинним перетворювачем і поверхнею досліджуваного плоского виробу.Проведені експерименти, після обробки результатів показали, що на гістограмі вихідної напруги датчика чітко видно відмінність між характеристиками прокату однієї марки сталі двома заводами виробниками. Запропонований в роботі автоматизований пристрій, що реалізує мультирезонансний метод розбракування металевих пластин з близькими електромагнітними характеристиками, дозволяє істотно зменшити, як вплив зазору між перетворювачем і досліджуваним виробом, так і вплив температури довкілля на точність контролю. Для перевірки достовірності отримуваних результатів в роботі були проведені багатократні виміри коерцитивної сили в окремо вибраних контрольних точках для тих же зразків металевих пластин.^UIn the dissertation work is devoted to the theoretical aspects of distribution of an alternating electromagnetic field in a ferromagnetic plate. The expressions describing the behavior of the amplitude and phase of the magnetic flux in a flat metal plate, which are the basis for the development and implementation of electromagnetic methods and devices for non-contact monitoring of magnetic and electrical parameters of flat metal products were obtained. Namely, when solving the inverse problem, the use of a differential transformer electromagnetic transducer for sorting the material of flat metal products is proposed. It is shown that each value of a given maximum error corresponds to a certain working area of universal transformation functions in the vicinity of the selected point.The general problem of applying the resonant scheme for parametric electromagnetic surface mount transducers for sorting metal plates is formulated. Multi-resonant methods of electromagnetic testing and the device implementing it are developed, which allows to increase the sensitivity of the transducer to changes in the electromagnetic parameters of the tested ferromagnetic plates twice and in the first approximation, to exclude the effect of temperature and gap between the primary transducer and the surface of the tested flat product.The experiments, after processing the results showed that the histogram of the output voltage of the sensor clearly shows the difference between the characteristics of the rolls of one grade of steel from two manufacturers. The proposed automated device that implements a multi-resonant method of sorting metal plates with similar electromagnetic parameters, significantly reduce the effect of the gap between the transducer and the test product, also reduces the effect of ambient temperature on the accuracy of monitoring. To verify the reliability of the results obtained repeated measurements of the coercive force at separately selected control points for the same samples of metal plates were carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
13.

Альошинський Є.С. 
Розробка моделі транспортного комплексу "сортувальна станція - прилеглі ділянки" для вибору раціональної технології його функціонування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Є.С. Альошинський ; Харк. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання удосконалення технології функціонування сортувальних станцій у взаємодії з прилеглими ділянками. На базі теорії мереж Петрі розроблено моделі зображення виробничої ситуації в окремих технологічних лініях і в цілому в транспортному комплексі сортувальна станція-прилеглі ділянки. Розроблено концепції та критерії оцінювання ефективності функціонування логістичного ланцюга транспортного комплексу сортувальна станція-прилеглі ділянки. Запропоновано моделі, які дозволяють аналізувати та вибирати оптимальні варіанти керування виробничим процесом на сортувальних станціях і прилеглих ділянках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.025
Шифр НБУВ: РА313644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Андрієць В.Г. 
Судинно-тромбоцитарний гемостаз та його корекція при абдомінальній хірургічній патології у собак і свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / В.Г. Андрієць ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено зміни системи судинно-тромбоцитарного гемостазу за абдомінальної хірургічної патології в собак і свиней, а також питання щодо її корекції після операцій на кишечнику та герніотомії. За результатами дослідження зазначеної системи та на підставі клінічного, ультрасонографічного, лапароскопічного оцінювання розроблено та патогенетично обгрунтовано ефективні схеми корекції запально-адгезивних процесів у травмованих серозних оболонках черевної порожнини. Доведено, що абдомінальна патологія в собак спричиняє гіперкоагуляційний синдром, зумовлений дефіцитом плазмових і тромбоцитарних факторів згортання крові з посиленням антифібринолітичних властивостей тромбоцитів. За цього піометра характеризується підгострою формою синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові (ДВЗ-синдрому) з адсорбцією фібриногену та його метаболітів на тромбоцитарних мембранах і пригніченням фібринолізу. З'ясовано, що у разі асциту та спленомегалії адсорбувальні властивості тромбоцитів знижуються на тлі розвитку дефіциту антитромбіну-III (АТ-III) і фібриностабілізувального фактора XIII (ФXIII). Кишкова непрохідність характеризується посиленням колаген- та АДФ-індукованої агрегації тромбоцитів, активізацією внутрішнього шляху гемостазу та пригніченням тканинного фібринолізу, що підвищує адгезію серозних оболонок органів черевної порожнини. За цього після оперативного лікування кишкової непрохідності в собак гіперкоагуляційний синдром посилюється на сьому добу з розвитком підгострої форми ДВЗ-синдрому. У свиней з невправними грижами зростає швидкість агрегації тромбоцитів і знижується активність макроциркуляційного фібринолізу, які після герніотомії посилюються до формування гіперкоагуляційного синдрому. Наведено клініко-експериментальне обгрунтування застосування ацелізину після грижорозтину, що забезпечує агрегацію тромбоцитів уже з першої доби, це зменшує інтенсивність гіперкоагуляційного процесу та сприяє посиленню в 6,2 раза фібринолізу, у 1,5 раза антитромбінової активності, що зумовлює помірну фібринозну ексудацію та прискорює в 1,3 раза загоєння операційних ран. Доведено, що у разі застосування собакам ацелізину після операцій на кишечнику знижується адгезивно-агрегаційні властивості тромбоцитів на третю добу, усуває гіперкоагуляційний синдром, посилюється загальний фібриноліз та його активність у ділянках кишкових анастомозів, що зменшує частоту утворення спайок сальника до черевної стінки на 38,5 %, а петель кишечнмку - на 23,1 %. Визначено, що додаткове внутрішньочеревне вливання метилцелюлози з вмістом тіотриазоліну (1 %), ацелізину (1 %), лівомецитину (0,5 %) зниижує агрегацію тромбоцитів і гіперкогауляцію вже з першої доби, що у 1,8 раза прискорює загоєння операційних ран та на 80 % зменшує частоту післяопераційного спайкоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.484 +
Шифр НБУВ: РА364601

Рубрики:

      
15.

Андрієць В.С. 
Порівняльна оцінка методів хірургічного лікування геморою та покази до них: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.С. Андрієць ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено зміни сполучнотканинних структур і хронологію їх змін у різних ділянках анального каналу. На підставі результатів патоморфологічних досліджень деталізовано класифікацію хронічного геморою. Наведено результати лікування 341-го хворого. Визначено показання до різних методів лікування геморою. Розроблено та впроваджено до практики малотравматичний метод лікування комбінованого геморою. Удосконалено раніше мало розповсюджені, але високоефективні хірургічні методи лікування хронічного геморою. Одержано позитивні результати лікування за використання малотравматичного методу 92 % хворих і гемороїдектомії зі шкірною анопластикою у 89,9 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.766.403-5 +
Шифр НБУВ: РА350962

Рубрики:

      
16.

Андреєва В. В. 
Лісівничо-селекційна оцінка півсібсових і сібсових потомств сосни звичайної в умовах Західного Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.03.01 / В. В. Андреєва ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено мінливість клонів, півсібсових і сібсових родин і кандидатів у синтетичні сорти-популяції сосни звичайної за біометричними показниками. Розраховано коефіцієнти успадкування господарсько-цінних ознак вегетативним і насінним потомством за різними методиками. Проведено порівняльний аналіз росту та селекційної структури однойменних півсібсових родин і кандидатів у синтетичні сорти-популяції сосни звичайної за ряд років і на різних ділянках випробних культур. Досліджено цитогенетичну мінливість ядерцевих характеристик і встановлено вплив терміну зберігання насіння на ядерцеву активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Андриц М. Р. 
Принципи права в рішеннях Конституційного Суду України / М. Р. Андриц. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням принципів права крізь призму практики Конституційного Суду України. В процесі такого дослідження виявлено їх природу як вихідних правових ідей, що забезпечують виконання правом основного призначення – слугувати людині і суспільству, а також відповідні інструментальні можливості для реалізації вказаної аксіологічної (ціннісної) складової права. З огляду на такі можливості обгрунтовано авторське розмежування «праворозвиваючих» принципів (які забезпечують динаміку права) та «правостабілізуючих» принципів (які забезпечують статику права).До першої групи принципів, які дозволяють праву прогресувати, запропоновано віднести принципи гуманізму, свободи, справедливості, рівності та деякі інші, як-от, принцип «загальної дозволеності», принцип розумності. Встановлено, що у рішеннях Конституційного Суду України характеристика цих принципів набуває свого додаткового змістовного розгортання. Зокрема, простежено, що основними проявами принципу гуманізму є визнання та утвердження Конституційним Судом України гідності людини, а також обґрунтування ним відшкодування моральної шкоди, відміни смертної кари (а відтак – і декларування змісту та обсягу права на життя), відповідальності держави за долю сиріт, соціального партнерства благодійників і держави у забезпеченні гідних умов життєдіяльності та особистого розвитку кожного.Виявлено різні аспекти розуміння Конституційним Судом України принципу свободи, серед яких: аксіологічний (випливає з природи свободи як фундаментальної цінності дієвої конституційної демократії); антропологічний (пов'язаний з функціональним потенціалом свободи для розвитку особи та її соціалізації); гносеологічний (обумовлюється методологічним потенціалом «свободи», а саме її здатністю: а) опосередковувати права людини і громадянина (наприклад, право на приватність, право на інформацію, право на працю, право на власність), б) визначати співвідношення інтересів особи, суспільства, держави, а відтак – і поняття «публічного інтересу», «охоронюваного законом інтересу», «цензури», що дозволяє окреслювати межі прав людини); онтологічний (формується внаслідок зовнішнього закріплення принципу свободи у формі самостійного права на свободу, а також проявляється в процесі забезпечення так званих негативних прав – свобод особи, як-от, «свободи і особистої недоторканності», «свободи об'єднань» тощо).Встановлено, що філософсько-правовий зміст принципу справедливості наповнюється Конституційним Судом України через зв'язки з: а) концепцією соціальної держави, б) принципом пропорційності, в) правом на справедливий суд.Філософсько-правова характеристика принципу рівності доповнена з огляду на: а) додаткові складові його структури, пов'язані зі специфікою суб'єктів та об'єктів; б) фактори, що обумовлюють «буття» цього принципу, з-поміж яких: сфера суспільного життя, тобто ділянка суспільного простору, яка стала «дискримінаційно вразливою», особливості (характер) юридичних прав, які знаходяться «в зоні дискримінаційного ризику», взаємозв'язок різних прав людини і громадянина, критерії диференціації правового регулювання, а саме, «доцільність», «виправданість у демократичному суспільстві» та «обґрунтованість», різновиди гарантій забезпечення досліджуваного принципу, співвідношення принципу рівності з іншими принципами права, зокрема з принципами справедливості, свободи, презумпції невинуватості та неприпустимості притягнення особи до відповідальності за відмову давати проти себе показання.^UThe thesis is a comprehensive scientific research of the principles of law in the light of the practice of the Constitutional Court of Ukraine. In the course of such research, their nature is revealed in its function as initial legal ideas that ensure that the law fulfills its main purpose – to serve people and society, as well as the appropriate tools for the implementation of this axiological (value) component of law. Taking into account such possibilities, the author's distinction between «law-developing» principles (which ensure the dynamics of law) and «law-stabilizing» principles (which ensure the statics of law) is substantiated.It is proposed that the first group of principles that allow the law to progress includes the principles of humanism, freedom, justice, equality and some others, such as the principle of «universal permissiveness», the principle of reasonableness. It is established that in the decisions of the Constitutional Court of Ukraine the characterization of these principles takes on an additional meaningful development. In particular, it is revealed that the main manifestations of the principle of humanism are the recognition and approval by the Constitutional Court of Ukraine of human dignity, as well as justification for compensation for moral damage, the abolition of the death penalty (and thus declaring the content and scope of the right to life), the responsibility of the state for the fate of orphans, social partnership of philanthropists and the state in providing decent living conditions and personal development for everyone.Various aspects of understanding by the Constitutional Court of Ukraine of the principle of freedom are revealed, including: axiological (follows from the nature of freedom as a fundamental value of an effective constitutional democracy); anthropological (related to the functional potential of freedom for personal development and socialization); gnoseological (determined by the methodological potential of «freedom», namely its ability to: a) mediate human and civil rights (for example, the right to privacy, the right to information, the right to work, the right to property), b) determine the balance of interests of an individual, society, the state, and therefore the concept of «public interest», «legally protected interest», «censorship», which provides fort outlining the boundaries of human rights); ontological (formed as a result of the external consolidation of the principle of freedom in the form of an independent right to freedom, and also manifests itself in the process of ensuring the so – called negative rights - individual freedoms, for example, "freedom and personal inviolability", «freedom of association», etc.).It is established that the philosophical and legal content of the principle of justice is filled by the Constitutional Court of Ukraine through links with: a) the concept of the welfare state, b) the principle of proportionality, c) the right to a fair trial.The philosophical and legal characteristics of the principle of equality are supplemented taking into account: a) additional components of its structure related to the specifics of subjects and objects; b) factors that determine the «existence» of this principle, among which: the sphere of public life, that is, a section of public space that has become «discriminatory vulnerable», features (nature) of legal rights that are «in the zone of discriminatory risk», the interrelation between different human and civil rights, the criteria for differentiating legal regulation, namely, «expediency», «justification in a democratic society» and «reasonableness», varieties of guarantees for ensuring the principle under study, the correlation of the principle of equality with other principles of law, in particular with the principles of Justice, freedom, the presumption of innocence and the inadmissibility of bringing a person to justice for refusing to give evidence against himself.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
18.

Антонюк Д.А. 
Підвищення зносостійкості корпуса різця дорожньої фрези: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Д.А. Антонюк ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано здійснювати зменшення спрацьованості робочого органа - обертових різців дорожньої фрези - шляхом оптимізації його геометричної форми з урахуванням умов і механізму зношування, режимів обробки асфальтобетону, а також розробки зностостійкого сплаву та технології його нанесення. Уточнено закономірності фрезерування дорожнього покриття різцем дорожньої фрези. За результатами дослідження поверхонь тертя зношених різців встановлено механізм руйнування поверхні корпусу інструмента. У динаміці досліджено інтенсивність спрацьовування різців, розміщених на різних ділянках барабана фрези. Вдосконалено математичні залежності, які відображають вплив геометричних розмірів корпусу різця на величину тиску й інтенсивність зношування інструмента. Визначено вплив властивостей зовнішнього середовища та параметрів експлуатації різців дорожньої фрези на зносостійкість за умов зношування закріпленим абразивом. За результатами лабораторних і промислових досліджень установлено вплив структурно-фазового стану та системи легування на здатність сталей і сплавів щодо зношування за умов експлуатації інструментів. З використанням математичних методів оптимізовано хімічний склад експериментального наплавлювального сплаву для підвищення зностостійкості робочої поверхні корпусу різця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-083-5 +
Шифр НБУВ: РА363887

Рубрики:

      
19.

Апостолов О. А. 
Вдосконалена методика лінеаментного аналізу для оцінки перспективності території на пошуки покладів вуглеводнів / О. А. Апостолов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вдосконаленню методики лінеаментного аналізу для оцінки перспективності території на пошуки покладів вуглеводнів.Для досягнення поставленої мети вирішені наступні задачі: вдосконалено метод визначення кількості систем лінеаментів, їх меж та модальних значень з використанням непараметричного критерію Пірсона для оцінки мінімумів і максимумів розподілів азимутів простягання лінеаментів; встановлено залежність між значеннями інтервалу групування лінеаментів та кількістю систем, що виділяються; визначено зв'язок між розмірами ковзного вікна осереднення лінеаментів та глибиною залягання покладів вуглеводнів; побудовано карти щільності лінеаментів за пропонованим підходом та виконано їх перевірку на достовірність за геологічними і дистанційними даними; наведено підхід до формування пошукових ознак; проведено експериментальну перевірку пропонованої методики на території Тарханкутського півострова Криму, на ділянках нафтогазоносних площ Дніпровсько-Донецької западини та на території Сахалінської нафтогазоносної провінції РФ; розроблено рекомендації щодо застосування пропонованої методики.^UThe thesis is devoted to the improvement of the method of lineament analysis for the estimation and forecasting of the territory for hydrocarbon deposits.An important factor of hydrocarbon deposits location and localization is the breaking structures of the lithosphere. One of the rapid and economical methods of studying breaking structures in areas of oil and gas deposits is lineament analysis, which is based on remote sensing (RS) data. Often the results of RS data interpretation are presented in graphical form, that provides limitation for its use in combination with data from geophysical, geochemical and other quantitative research methods, provided in numerical form. Lineament analysis allows to present the results of structural interpretation of remote sensing data in quantitative form (density maps of lineaments), to establish the relationship between hydrocarbon deposits and lineament density values and to forecast the prospects of area for hydrocarbon deposits.The forecast of the territory's prospects for hydrocarbon deposits has been made. A set of search (informative) features has been formed using the probability of the relationship between used features and target objects using the spatial-probabilistic forecasting program. The informativeness of the features has been estimated by comparing the features values distributions within the known objects with the distribution of their values, taken on a uniform grid within the most studied areas. In case of significant differences between these distributions, which have been estimated using the non-parametric Pearson test, the feature refers to the search features. Otherwise, the features have been excluded for further use. For the search features based on the likelihood ratio function, the intervals of the features values with which the forecast objects are connected have been determined and the probability of the relationship between the forecast objects and each features values has been estimated. Deviation of the likelihood function values from 1 indicates prospect and non-prospect areas.All informative search features have been integrated with each other using two-dimensional likelihood ratio functions. It allowed obtaining a predictive assessment of the prospects of the territory using the set of features. The forecast maps have been made on the basis of the received values of the prospects of the territory using the set of features.As a final stage, the generated forecast maps have been analyzed, its reliability has been assessed using all available information about geology and deposits of the study area. The most reliable assessment of the results accuracy can be obtained only through drilling in the proposed areas. However, in practice, this happens very rarely. In cases where there are many known hydrocarbon deposits within the study area, some of them are not taken into account for making forecasts. These objects are then used as control points to assess the reliability of the forecast results. For this purpose, it is necessary to use also the known deposits of hydrocarbons which are located in areas outside the study area but in close proximity to their boundaries. In such case, it is necessary to extend the boundaries of a research area.Final decision about prospects of the area and recommendations for followed research using a set of geophysical methods and drilling are prepared based on the analysis of the forecast map, taking into account all the features that have not been used in the forecasting process for various reasons.To increase the reliability of the results, the map of the prospects of the area should be compiled using remote sensing data in combination with the data of geological and geophysical research.For ease of use in the future, all information obtained in the process of lineament analysis and forecast assessment of the prospects of the territory is stored in a GIS project format.This improved technique is recommended to apply at the enterprises and organizations which carry out forecasting and hydrocarbon deposits exploration on land.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Арістов М.В. 
Індикаційний просторово-генетичний аналіз морфоструктур Поділля (на основі матеріалів аерокосмічного зондування): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / М.В. Арістов ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі дистанційних даних та з використанням методики комплексної інтерпретації матеріалів аерокосмічного зондування вивчено морфоструктуру Поділля. Проведено морфоструктурне дешифрування знімків різного рівня генералізації, а також лінеаментний аналіз та дослідження індикаторів морфоструктур і відповідних їм геологічних структур на ключових ділянках. Вивчено особливості лінійних, лінійно-площинних та площинних морфоструктур Поділля. Особливу увагу приділено морфоструктурам центрального типу. Встановлено, що мофрологічні особливості морфоструктур обумовлені їх внутрішньою будовою, генезисом, глибинністю та успадкованістю на неотектонічному етапі. Доведено, що регіональні та локальні морфоструктури Поділля взаємопов'язані просторово та генетично. Досліджено морфоструктурні передумови нафтогазоносності західної частини Поділля, а також перспективи пошуку інших корисних копалин з використанням дистанційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.1(4УКР-9ПОД)с1/8 +
Шифр НБУВ: РА323260

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського