Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (2595)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЛЯНКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 413
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Леванець А.А. 
Грунтові водорості Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.А. Леванець ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню складу водоростей у грунтах широколистяних, соснових лісів, лучних степів Лівобережного Лісостепу України. Встановлено, що альгофлора регіону включає 297 видів (314 внутрішньовидових таксонів, враховуючи ті, що містять номенклатурний тип виду), які належать до 7 відділів, 15 класів, 33 порядків, 67 родин, 122 родів. Показано, що зональними особливостями грунтової альгофлори регіону є високе видове різноманіття родин Chlamydomonadaceae, Chlorococcaceae, Pleurochloridaceae та Neochloridaceae. Основу альгофлори складають види зональних фітоценозів. Встановлено, що режим заповідності на різних ділянках степу заповідника Михайлівська цілина суттєво впливає на систематичну структуру та ценологічний склад альгофлор. Показано, що щільність переносу життєздатних діаспор водоростей повітряними потоками свідчить про необхідність виділення і аналізу активно вегетуючого (корінного) комплексу грунтової альгофлори. У складі грунтових водоростей Лівобережного Лісостепу встановлено 12 синтаксонів. Запропоновано фонові формули альгосинузій, які можуть бути використані у процесі моніторингу наземних екосистем регіону досліджень. Пропонуються оригінальні дихотомічні ключі для визначення видів Bracteacoccus та Gloeobotrys, знайдених у грунтах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*80,022

Рубрики:

      
2.

Арсенов В.В. 
Розробка теоретичних положень та технології прокатки листів в багаторядній прокатній кліті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.В. Арсенов ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1998. — 19 с. — укp.

Подана теоретична постанова та вирішення проблеми прокатки листів із боковими зовнішніми зонами. Представлено нове рішення проблеми комп'ютерного моделювання процесу прокатки за допомогою сучасної системи автоматизованого проектування. Розроблені алгоритми розрахунку раціональних режимів та технології прокатки листів за допомогою багаторядних прокатних клітей. Експериментально вивчений процес формозміни розкату при прокатці в багаторядній прокатній кліті по різноманітним схемам, а також вивчений вплив параметрів процесу листової прокатки з боковими зовнішніми зонами на поперечну течію металу на всіх ділянках смуги. Визначені критичні параметри процесу прокатки в багаторядній кліті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5с11

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Скоморовська-Прокволіт О.В. 
Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Скоморовська-Прокволіт ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
5.

Галавська Л.Є. 
Розробка елементів системи автоматизованого технологічного проектування виробів, що виготовляються на круглопанчішних автоматах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Л.Є. Галавська ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню задач автоматизованого технологічного проектування виробів, що виготовляються на круглопанчішних автоматах. На основі аналізу асортименту, конструкцій і переплетень на ділянках панчішно-шкарпеткових виробів та розгляду вимог, котрі ставляться до автоматизованої процедури, розроблена послідовність етапів їх автоматизованого технологічного проектування. Дану послідовність рекомендовано використовувати при розробці комплексної універсальної методики автоматизованого проектування вказаної групи виробів. Теоретичні дослідження структури трикотажу візерункових переплетень, який має знижену розтяжність, дозволили отримати математичні залежності для проектування розтяжності виробів, що виробляються жаккардовими, пресовими, перекидними платированими, а також подвійними та одинарними неповними переплетеннями на круглопанчішних автоматах. Розроблено програмну процедуру системи автоматизованого проектування виробів, що виготовляються на круглопанчішних автоматах, складено банк даних та наведені необхідні довідкові матеріали, що полегшують роботу кінцевого користувача з пакетом прикладних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М382.202-5

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Фурманенко О.С. 
Принципи та методи удосконалення технологічного процесу очищення дорожніх покриттів міських територій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.С. Фурманенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Комплекс технологічного процесу очищення дорожніх покриттів розглядається як функціонування структурно-логічної системи "дорожнє покриття - прибиральна техніка - вуличний рух - кліматичні умови". Викладені теоретичні основи обгрунтування оптимального технологічного процесу, розроблено комплексне математичне забезпечення планування режимів очищення дорожніх покриттів та обсягів прибиральних робіт, розрахунків потреби в засобах механізації та затрат ручної праці, транспортних збитків на ділянках робіт. Визначені кореляційні рівняння, що відображають залежності між параметрами технологічного процесу та параметрами кліматичних, містобудівних та експлуатаційних умов, удосконалено стратегію проектування дорожніх покриттів з урахуванням вимог механізованого прибирання та організацію роботи прибиральних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.18-082

Рубрики:

      
7.

Галич С.П. 
Мікрохірургічна аутотрансплантація складних комплексів тканин у функціонально активні ділянки кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.П. Галич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі хірургічного лікування потерпілих з дефектами тканин у функціонально активних ділянках кінцівок (кисть, стопа, великі суглоби та кукси) з застосуванням мікрохірургічної пересадки складних комплексів тканин. Для підвищення ефективності таких операцій проведені експериментальні, анатомічні та клінічні дослідження. У ході експериментальних та анатомічних досліджень вивчено стан центральних та периферичних ділянок клаптя в різні строки після його підйому, особливості ішемічного та реперфузійного пошкодження тканин клаптя при різних строках аноксії трансплантату та можливості захисту від цих пошкоджень. Вивчено характер структурної перебудови тканин клаптя залежно від умов реципієнтної зони, а також визначені найбільш перспективні клапті для пластики дефектів тканин у функціонально активних ділянках кінцівок. Розроблені нові підходи до пересадки, а також нові методи оперативних втручань, що дозволяють знизити ризик некрозів клаптя на 8,99% та досягти функціональної реабілітації потерпілих у 90,32% випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.86

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Юришинець В.І. 
Двостулкові молюски та їх ендобіонти як компонент гідропаразитарних систем: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / В.І. Юришинець ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню прісноводних двостулкових молюсків та їх ендобіонтів, як єдиної симбіоценотичної системи. У роботі проведено ценотичний та популяційний аналіз двостулкових молюсків, досліджено видовий склад та дано ценотичну характеристику популяцій їх ендобіонтів. З'ясовано, як ценотичні та популяційні характеристики двостулкових молюсків впливають на видовий склад та ценотичні характеристики популяцій ендобіонтів. Досліджено склад та динаміку симбіоценозу "двостулкові молюски - ендобіонти" у перифітоні та бентосі, в умовах річкової екосистеми (гирло р.Десна ) та водосховища (верхня ділянка Канівського водосховища р.Дніпро). На основі проведеного аналізу та даних літератури дано загальну характеристику дослідженій симбіоценотичній системі. Вперше у гідробіологічних дослідженнях розраховано потік енергії, що проходить через симбіотичну систему "молюски IDreissena polymorphaD - інфузорії IConchophthirus acuminatusD".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е621.166,022

Рубрики:

      
9.

Гузар Б.С. 
Формування системи обліку в сільськогосподарських виробничих структурах ринкового типу (організаційно-методологічні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Б.С. Гузар ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто процес реформування колгоспів і радгоспів Черкаської області та створення підприємств нового типу з різними формами власності. Доведено необхідність суттєвих змін в обліку, в першу чергу в фермерських господарствах, при внутрігосподарських кооперативах, а також на окремих ділянках обліку, зокрема обліку паїв, розрахунків по дивідендах, майна, фондів, землі, витрат виробництва. Запропоновано ширше використання фінансово-розрахункових центрів та комп'ютерної техніки, шляхи поліпшення кадрового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Йолтухівський М.В. 
Латеральний гіпоталамус і префронтальна кора в організації довільних рухів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / М.В. Йолтухівський ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі латерального гіпоталамусу і префронтальної кори в організації й контролі автоматизованих їжодобувних рухів щурів. Використано методи відео- і фотореєстрації, деструкції структур мозку, реєстрації імпульсних реакцій нейронів при вільній поведінці. Латеральний гіпоталамус розглядається як мотиваційна ділянка, котра слугує джерелом для підвищення збудливості, а потім і забезпечення збудження структур, що є ланками системи керування їжодобувними рухами; він залучений також до системи, що забезпечує формування та завершення моторної програми. Призначення префронтальної кори пов'язується з програмуванням, запуском та контролюванням успішності виконання їжодобувних рухів. Розглядається місце латерального гіпоталамусу та префронтальної кори в ансамблі рухових центрів при організації довільних рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2*112.6,022 + Е60*739.177*07,022 + Р252.799.16

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Тюрін В.І. 
Удосконалювання робочих процесів і характеристик суднових електромембранних опріснювальних апаратів із криволінійними каналами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.15 / В.І. Тюрін ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. С.О.Макарова. — Миколаїв, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню робочих процесів і характеристик суднових електромембранних опріснювачів води з криволінійними каналами. Проведено математичне моделювання процесів, що протікають в комірках з чергуванням криволінійних і прямолінійних ділянок. З використанням чисельних методів розроблено алгоритм розрахунку тривимірної стаціонарної течії нестисливої рідини в таких комірках. Шляхом розрахунків показано, що в криволінійних ділянках відбувається генерація вторинних течій у вигляді парних вихорів. У діапазоні швидкостей потоку, що використовуються в електромембранних опріснювачах, досліджено зміни характеру течії від витрат. Побудовано алгоритм вирішення рівняння конвективної дифузії для апаратів із такими каналами. Показано, що макровихори збільшують масоперенос. Розглянуто питання можливості використання апаратів даного типу в системі очищення води. Проведено аналіз режимів роботи і вироблено критерій вибору параметрів для забезпечення стійкої роботи системи. Розроблені методики розрахуків дозволяють провести детальне дослідження процесу опріснення в комірках електромембранних апаратів із макровихоровими течіями і вибрати найбільш раціональні параметри комірки і робочі режими при проектуванні систем опріснення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.411-01

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кульбачко Ю.Л. 
Стан структурної організації безхребетних тварин підстилки степових лісів в умовах промислового забруднення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Ю.Л. Кульбачко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання різних груп і видів безхребетних підстилки для біоіндикації та оцінки стану лісових біогеоценозів степового Придніпров'я в умовах тиску різних форм антропогенних чинників. З'ясовано зміни синекологічних показників, видового складу та таксономічної структури підстилкових безхребетних під впливом промислового забруднення. Розглянуто особливості формування фауни безхребетних підстилки на ділянках лісової рекультивації. Визначено особливості накопичення важких металів різними групами безхребетних підстилки, сумісні зміни рослинного покриву та фауни безхребетних підстилки на фауністичному, морфологічному, екотоксикологічному рівнях з подальшим використанням їх для біоіндикаційних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3-641.1в760.8,022 + Е0*801.1-641.1в760.8,022

Рубрики:

      
13.

Зубрілін М.Г. 
Структура спектрів випромінювання лазерів на моногалогенідах інертних газів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / М.Г. Зубрілін ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53-048

Рубрики:

      
14.

Пінсон І.Я. 
Структурні і функціональні характеристики шкіри після впливу низьких температур і ПЕО-1500: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / І.Я. Пінсон ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

Розглядається вплив охолодження шкіри на її морфологічні та функціональні характеристики. Показано, що головними чинниками кріоушкодження є кристалізаційні ушкодження мембран клітин та ішемічні розлади на рівні магістрального і мікроциркуляторного русла, які проявляються зростанням кількості позаклітинної рідини тканини шкіри і розповсюдженням зони вогкого некрозу у терміні до 30-ти діб. Місцеве використання ПЕО-1500 після дії низьких температур призводить до максимального зв'язування поза-та внутрішньоклітинної рідини, шо спияє зменшенню набряка тканин та посиленню кровообігу в ділянках шкіри, які не підлягались некрозу. Використання в клінічних умовах при відмороження ПЕО-1500 в складі мазі "Левомеколь" сприяло покращенню процесів загоювання ран, зменшенню випадків некректомій та ампутацій, терміну лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154

Рубрики:

      
15.

Гаврилюк В.П. 
Чисельне моделювання процесу світлозбирання в сцинтиляційних детекторах складної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.П. Гаврилюк ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

За допомогою розрахункових методів вивчається процес світлозбирання в сцинтиляційних детекторах різноманітних форм, які мають гладку чи шорстку поверхню. Метод Монте-Карло є основним методом дослідження. Сцинтилятор уявлено як набір ділянок плоскостей, конічних та сферичних поверхонь довільної взаємної орієнтації. Розрахунок розсіювання променя світла шорсткою поверхнею сцинтилятора виконується на основі її уявлення як площини, яку покрито циліндричними борознами довільного напрямку. Розраховано поля коефіцієнта світлозбирання в детекторах, шо мають форму паралелепіпедів, конусів та неправильних пірамід з 4 або 6 гранями. Виявлено джерела змін процесу світлозбирання, які виникають внаслідок застосування шорсткої поверхні на деяких ділянках сцинтилятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531,022

Рубрики:

      
16.

Зайцев В.С. 
Теоретичні основи розроблення та застосування методів, технічних засобів та систем інформаційної підтримки АСУ ресурсозберігаючими технологіями в металургійному виробництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.С. Зайцев ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Містяться теоретичні дослідження та аналіз щодо мірного прокату та транспортних перевезень на металургійному підприємстві на різних ділянках технологічного перероблення. На підставі системного аналізу математичних моделей та алгоритмів, які мінімізують втрати виробництва, сформульовані вимоги щодо технічних пристроїв контролю та вимірювання. Теоретично обгрунтована можливість створення принципово нових засобів та пристроїв, що використовують явища, які виникають при розповсюдженні та відбитті акустичних та електромагнітних хвиль. Надано опис цих пристроїв, призначених для вимірювання відстаней у неоднорідних середовищах та для зчитування інформації з рухомих об'єктів, які не мають автономних джерел живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-6 + К621-6

Рубрики:

      
17.

Марценко В.П. 
Підвищення ефективності ізоляції котлів і трубопроводів теплових мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Марценко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено теплозахисні властивості ізоляційних огороджень теплогенеруючого та транспортного обладнання у системі теплових мереж, а також підвищення ефективності огороджень. Розроблено методики та апаратуру для визначення теплофізичних характеристик (ТФХ) ізоляційних матеріалів, а також локальних теплових потоків з поверхні огороджень. Визначено температурні та вологісні залежності основних ТФХ перспективних пінопластів. Тепловтрати від теплотрас безканального прокладання за екстремальних умов циклічного заморожування грунту визначено на промисловому макеті та натурних ділянках теплової мережі. Проведено багаторічний теплометричний моніторинг траси канального (лоткового) прокладання теплотрас. Досліджено тепловтрати основних типів водогрійних котлів, уточнено статті теплового балансу, узагальнено частки енергії палива, що йдеться на витрати теплоти через огородження котлів. З'ясовано ефективність заміни обмурку котлів на шамотно-волокнисті плити. Розроблено та впроваджено рекомендації щодо зменшення тепловтрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51
Шифр НБУВ: РА309223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Звенигородський Е.Л. 
Аналіз структури та екологічного стану угрупувань водяних рослин із застосуванням дистанційного моніторингу та системних методів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Е.Л. Звенигородський ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та апробовано новий комплекс методів обробки даних дистанційного моніторингу угруповань водяних рослин на базі теорії розмитих множин та нечіткої логіки. За допомогою методів кластерного аналізу проведено типізацію структурних одиниць угруповань водяної рослинності української ділянки гирла Дунаю та Київського водосховища. У ході типізації виявлено 13 комплексів рослинних асоціацій (КРА) та 58 рослинних асоціацій на 46 ділянках гирла Дунаю, а також 9 КРА та 18 зазначених асоціацій на 51 ділянці Київського водосховища. Проведено класифікацію екологічного стану дніпровських водосховищ за гідрохімічними показниками. Виявлено домінування перехідного стану екосистем та зростання кризових тенденцій в екосистемах водосховищ вниз каскадом. З використанням методу парних порівнянь теорії розмитих множин проведено порівняльний аналіз природоохоронної цінності ділянок гирла Дунаю, а також рекреаційного потенціалу дніпровських водосховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*805.5в,022
Шифр НБУВ: РА310334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Трубенко О.М. 
Тектонічна тріщинуватість гірських порід внутрішньої зони Передкарпатського прогину як критерій оцінки перспектив нафтогазоносності: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / О.М. Трубенко ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено домінуючі типи тріщин у регіоні та удосконалено існуючу класифікацію тектонічних тріщин у крейдово-палеогенових відкладах. Вивчено просторовий розподіл густоти тектонічних тріщин по площі Внутрішньої зони Передкарпатського передового прогину, а також проаналізовано особливості розподілу тектонічної тріщинуватості гірських порід у межах окремих локальних структур. Розроблено методику комп'ютерної обробки даних польових вимірів тектонічної тріщинуватості з метою узагальнення польового матеріалу за камеральних умов. Розглянуто взаємозв'язок відкритих родовищ вуглеводнів із ділянками підвищеної тріщинуватості порід для подальшого його використання під час прогнозування нафтогазоносності надр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.440.5 + Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453
Шифр НБУВ: РА310277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Мартиняк Р.М. 
Механотермодифузійна взаємодія тіл з контактно-поверхневими неоднорідностями і дефектами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Р.М. Мартиняк ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2000. — 41 с. — укp.

Досліджено контактну поведінку деформівних тіл і структур з локальними геометричними нерівностями границь, приповерхневими неоднорідностями та міжфазними дефектами за наявності дифузійних і теплових процесів. Розвинуто математичні моделі механотермодифузійного контакту тіл, що враховують тонкі неоднорідні граничні прошарки, міжконтактні зазори та заповнення їх речовиною. Для вивчення взаємодії тіл за локальної відсутності контакту та дифузійного проникнення газу в зазори розвинуто метод функцій міжконтактних зазорів, що зводить проблему до граничних інтегро-диференціальних рівнянь відносно функцій, визначених на ділянках просвітів. Виявлено низку нових контактно-поверхневих явищ, зумовлених контактними недосконалостями, заповнювачем просвітів і взаємозв'язком деформацій, теплопровідності й дифузії, зокрема, явище контактного разшарування, нестійкість термопружної взаємодії тіл через прошарок рідини, термічне розкриття початково закритих міжфазних тріщин за недосконалого теплового контакту берегів, ефект напрямленості потоків для пар з різних матеріалів, істотний вплив тертя на контактний термоопір ортотропних тіл з регулярним рельєфом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.065.014,022
Шифр НБУВ: РА311211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського