Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДАО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Шекера Я.В. 
Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Я.В. Шекера ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено джерела та еволюцію художніх образів у китайській поезії доби Тан (618 - 907), розкрито сутність та специфіку образу як такого в естетичній системі та літературній думці давнього Китаю. На підставі вивчення танської поезії у контексті системи світосприйняття давніх китайців визначено сутність художнього образу у китайській літературі й особливості образного мислення китайських поетів. За допомогою контекстно-описового методу філологічного аналізу досліджено функціонування образотворчого інструментарію танської поезії (метафори, гіперболи, градації, алегоричного зачину), розглянуто специфіку зображення пейзажу та вираження почуттів у китайській ліриці дотанського періоду. Визначено особливості зародження пейзажної лірики (IV ст.) та її подальшого розвитку до танської доби включно. Висвітлено вплив даоського та буддійського віровчень, а також концепції простору на танську поезію, простежено еволюцію основних образів природи у пейзажній ліриці доби Тан. На підставі дослідження генези художніх образів визначено спільні та відмінні риси образотворення й образних конотацій поезії дотанського та танського періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5КИТ)-335 +
Шифр НБУВ: РА348148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Черниш Н. О. 
"Китайська подорож" О. Седакової у контексті діалогу традиційних культур: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н. О. Черниш ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві здійснено компаративний аналіз "Китайської подорожі" в аспекті взаємодії з традицією китайської класичної культури (філософії, лірики та графіки пейзажних мініатюр). Дослідження збірки О. Седакової в обраному аспекті дозволяє визначити "зону контакту" двох культур як естетично свідому, так і несвідому, а також вирізнити семантико-поетологічні особливості циклу в контексті розробки тем і стилів Сходу в російській літературі XX ст. та в контексті усієї творчості поета. Специфіка літературного компаративного аналізу вимагає залучення до розгляду прецедентних текстів китайської культури ("Дао-Де цзін", "Ши цзін", поезія Лі Бо, Ван Вея, Сикун Ту), а також актуалізує рецептивно-інтерпретаційне дослідження проблеми атрибуції протексту, яким є книга китайської літератури "І цзін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Седакова О. О. 535 + Ш5(5КИТ)-318.3 +
Шифр НБУВ: РА380746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Рибалко С.Б. 
Культурно-естетичні універсалії класичної Японії та їх відбиття в образотворчому мистецтві доби Токугава (живопис, графіка): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.Б. Рибалко ; Харк. держ. Акад. культури. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто основний комплекс ідей, що формувався під впливом синтоїстських вірувань, буддизму, даосизму, конфуціанства і суттєво вплинув на формування культурних і естетичних стереотипів японців. Визначено генетичний зв'язок сюжетно-тематичного репертуару доби Токугава з класичною поетичною творчістю. Проаналізовано вплив писемності на формування художньої культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(5Япо)4 + Ю812.451.4
Шифр НБУВ: РА315589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дао Фи Шанг 
Моделі дефектів і методика оцінки надійності всипних обмоток асинхронних двигунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Дао Фи Шанг ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально на моделях дефектів уточнено процеси комутаційної відмови виткової ізоляції обмоток та доведено, що для відмови не обов'язкові перенапруги з великою амплітудою. Досліджено, що комутаційна відмова виткової ізоляції відбувається тільки тоді, коли в обмотці є три умови: існує наскрізний дефект виткової ізоляції; відбувається малопотужний іскровий пробій; існує робоча напруга на дефекті, що перевищує критичне значення, якого досить для загорання електричної дуги та зварювання або руйнування проводів. Розроблено методику розрахунку імовірності безвідмовної роботи виткової ізоляції просочених всипних обмоток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-044-021.1 +
Шифр НБУВ: РА322726

Рубрики:

      
5.

Мармураш Л.П. 
Розвиток гуманістичної спрямованності педагогічної думки в епоху віхових культур Стародавнього світу і середньовіччя: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.П. Мармураш ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

У контексті науково обгрунтованих тенденцій (у прагненні до пізнання Логосу (Нусу), у стані нірвани, єднанні з Дао, слідуванні волі Божій) розвитку гуманістичної спрямованості педагогічної думки через епістему (спостереженя), антропологічну рефлексію у аспекті епох віхових культур Стародавнього світу систематизовано результати педагогічних поглядів щодо створення принципово нової особистісно орієнтованої концепції гуманістичної спрямованості, складовими якої є виокремлене аксіологічне поле цінностей зазначеного періоду, основою якого є абсолютні цінності, а саме: Доброта, Любов, Мудрість, домінантні якості (благоговіння, самопожертва, терпіння, людяність і обов'язок, благородство, совісна воля, тримансть, смиренність, радість, довготерпіння, милосердя, лагідність, братолюбство; прощення, поступлення, повчання, праведність, чеснотність, мовчазність, скромність; знання прекрасного, першосущного, божественного; прощення - поступленя - повчання), методи самопізнання (екзистенційний, епістемологічний, синергетичний), засоби формування якостей: щоденна молитва, віра, богослужіння, покаяння, наслідування заповідей блаженств, споглядання, обряди, медитація. Розкрито профетичний характер гуманістичної спрямованості педагогічних теорій зазначеного періоду, який репрезентує епістемічну проникливість, рефлексивно-креативну компетентність педагога, що здійснюється шляхом самопізнання (пізнання в діалозі, у відображенні духовних цінностей), внутрішнє досягнення (свобода волевиявлення (вільний від гріха)), через синтез ціннісних орієнтацій (принцип суб'єкта (відношення педагога до учнів), принцип цінності (релігійне відношення педагога до Бога) і реалізується у діяльності (у постійній інтерпретації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)3 + Ч33(0)4 +
Шифр НБУВ: РА362071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шаф О.В. 
Сонет Емми Андієвської в західноєвропейському контексті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Шаф ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сонетну творчість Е.Андієвської з метою з'ясування її місця та ролі у західноєвропейському культурному контексті, виявлено жанрову, художньо-естетичну, стилістичну специфіку її творів. Вивчено сонетний доробок Е.Андієвської (збірки "Народження ідола", "Риба і розмір", "Кути опостінь", "Пісні без тексту", "Наука про землю", "Каварня", "Спокуси святого Антонія", "Вігілії", "Архітектурні ансамблі", "Знаки. Тарок", "Межиріччя", "Вілли над морем", "Хвилі", "Хід конем", "Півкулі і конуси") за всіма рівнями організації художнього тексту з урахуванням психології творчості, феномена свідомості автора, визначальним фактором якої є активізація підсвідомої сфери у креативному процесі. На підставі структурального аналізу поетичного тексту Е.Андієвської виявлено його ієрархічну, синтагматично-парадигматичну організацію на ідейно-тематичному, образному та мовно-поетичному рівнях. З'ясовано філософське підгрунтя поезії Е.Андієвської, що визначає основний об'єкт її поетичної рефлексії - світ і його трансфомацію в інобуття, а також провідного принципу поетики - символізації, проведено типологічне зіставлення її творчості з західною та східною філософією та мистецтвом (поетичною творчістю Р.-М.Рілке, С.Малларме, П.Верлена, Ю.Тарнавського, М.Реваковича, філософськими концепціями Е.Гуссерля, Ж.-П.Сартра, Ф.Ніцше, М.Бердяєва, О.Шпенглера, античності, брахманізму, буддизму, даосизму, теософією О.Блаватської, вченням К.Кастанеди, західним і східним образотворчим мистецтвом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535
Шифр НБУВ: РА354994

Рубрики:

      
7.

Бойченко О.І. 
Співвідношення природного та людського як проблема давньокитайської філософії (порівняльний аналіз даоської та конфуціанської інтерпретацій): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.І. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний історико-філософський аналіз філософської традиції осмислення співвідношення природного та людського на підставі даоської та конфуціанської інтерпретацій означеного співвідношення. Виявлено специфіковані особливості давньокитайської культури, які представлено загальнолюдськими, що виникають у кожній з історичних культур, двома основними, інваріантними взаємодоповнювальними формами осягнення взаємозв'язку природного та людського (суспільствоцентричної (конфуціанської) та індивідоцентричної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(5КИТ)3
Шифр НБУВ: РА310246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дудченко В.В. 
Традиція правового плюралізму: західна та східна інтерпретація: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Дудченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 35 с. — укp.

На підставі різних підходів щодо правової реальності в дослідженнях правових шкіл Заходу та Сходу розглянуто традицію правового плюралізму. Досліджено тенденції виникнення, розвитку та функціонування права в інтерпретаціях природно-правової, позитивно-правової, історико-правової, інтегративно-правової шкіл Заходу. Проаналізовано концепції "належного шляху", "Брахми", "Дао", які обумовлюють розуміння права та його реалізацію у правоустроях Сходу. Висвітлено вітчизняну традицію плюралізму в праві, показано переваги та недоліки кожної з правових шкіл. Обгрунтовано ідеал-реалістську концепцію права і "нормативних фактів", яка є спробою розгляду в новому аспекті проблеми розвитку українського права. У даній концепції відображено більш складну систему класифікації та характеристики сучасного права з урахуванням особливостей економічного і політичного устрою держави, а також філософських, етичних, ціннісних і релігійних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в7 + Х0 в7 + Х0 в7 + Х0 в7
Шифр НБУВ: РА351578

Рубрики:

      
9.

Голуб М.М. 
Транссуб'єктний аспект внутрішньої реальності (філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / М.М. Голуб ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Введено нову термінологію - Psi/M-Реальність, транссуб'єкція, психомодальність, галуззю визначення якої є елементи особливої сфери суб'єктивності, які не зводяться ні до однієї з досліджуваних на даний момент: свідомості-несвідомого-вольового-почуттєвого. Запропоновано інтерпретацію Psi/M-Реальності як особливої, самостійної складової психічного. Узагальнено розрізнені дані про Psi/M-Реальність різних традиційних шкіл і напрямків - шаманізму, йоги, буддизму, даосизму тощо, а також дані наукових досліджень. На цій основі виділено методи транссуб'єкції, надано визначення Psi/M-реальності. Введено класифікацію нетипових станів суб'єктивності: персональні-трансперсональні-імперсональні, хілотропні-холотропні-нозотропні. Запропоновано архітектоніку Psi/M-Реальності, що дозволяє відслідковувати різні рівні та форми транссуб'єкції: в ієрархії психомодальностей (вертикальні підстави), у діапазоні заданої психомодальності (горизонтальні підстави).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.6 + Ю252:Ю9 + Ю932.2 +
Шифр НБУВ: РА330563

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Дао Мінь Куан 
Удосконалення режимів роботи суднового асинхронного дизель-генератора: автореф. дис. ... канд. техн. наук. : 05.05.03 / Дао Мінь Куан ; Одес. нац. мор. акад. (ОНМА). — О., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель суднової енергетичної установки, що включає асинхронний генераторний комплекс, приводний дизельний двигун, системи управління частотою обертання та напруги, комутаційну апаратуру та типове суднове навантаження. Вперше одержано вирази передавальних функцій асинхронного дизель-генератора, постійних часу та коефіцієнтів передачі по каналах збудження, навантаження та частоти обертання. Вперше проведено вибір оптимальних за швидкістю законів дискретно-імпульсного управління основною характеристикою енергетичного потоку енергії - напругою асинхронного дизель-генератора з конденсаторним збудженням. Вперше проведено аналіз і порівняння режимів роботи каналів перетворення енергії з синхронних та асинхронних дизель-генераторів у складі суднової електростанції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О459.2-016
Шифр НБУВ: РА381026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бойко А. М. 
Естрадно-вокальне мистецтво Китаю в контексті історико-культурних та жанрово-стильових процесів / А. М. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена визначенню специфіки становлення і розвитку китайського естрадно-вокального мистецтва в контексті історико-культурних та жанрово-стильових процесів ХХ – поч. ХХІ ст. В дисертації вперше простежено еволюцію естрадно-вокального мистецтва Китаю в історичному й жанровому дискурсах, запропоновано авторську періодизацію цього процесу та охарактеризовано його основні етапи. Обґрунтовано феноменологічну специфіку китайського естрадно-вокального мистецтва. Виявлено фонетичні, національно-ментальні та виконавські особливості китайського вокального мовлення. Висвітлено характер інонаціональних музичних впливів на формування та розвиток китайської вокальної естради. Визначено специфіку основних стилів та жанрів китайського естрадно-вокального мистецтва. Розкрито характер віддзеркалення жанрово-стильових процесів у розвитку світової вокальної естради ХХ – поч. ХХІ ст. у творчості китайських митців. Охарактеризовано творчу діяльність відомих діячів китайської вокальної естради – композиторів (Лі Цзінь Хуея, Чжоу Цзелуня та ін.) та виконавців (Лі Гуі, Дао Лана, Хань Лея, Са Діндін та ін.).^UThe thesis is dedicated to identifying the historical and genre-style specificity of establishment and development of variety vocal art in China throughout XX – early XXI cen. Significance of the chosen topic is based upon advanced achievements of Chinese variety vocal art, its great popularity in modern worldwide culture space and, in fact, lack of studies of it in Ukrainian musical sciences. The object of this research is China's musical culture of XX – early XXI cen. The subject of research is Chinese variety vocal art in the context of historical, cultural and genre-style processes. The character of genre-style processes' reflection in development of vocal variety in XX – early XXI cen. in the works of Chinese artists was uncovered. Specificity of the mass song genre and its embodiment in Chinese variety art of XXI cen. was highlighted. Characteristic features of the classical crossover style's development in modern variety vocal performance art, particularly in Ukrainian and Chinese, were uncovered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Віровець Д. В. 
Економічний механізм функціонування децентралізованих автономних організацій: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / Д. В. Віровець. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії Віровця Дениса Володимировича на тему «Економічний механізм функціонування децентралізованих автономних організацій» присвячена дослідженню децентралізованих автономних організацій (ДАО) як нової форми цифрового економічного партнерства та її економічного механізму функціонування, його структури, елементів і взаємозв’язків. У роботі досліджується поняття ДАО, структура, принципи взаємодії та економічні переваги. Також проаналізована діюча система функціонування ДАО, основні фактори впливу та запропоновано заходи підвищення економічної ефективності, на підставі чого розроблені теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо використання ДАО. У роботі також досліджується розвиток ДАО в системі економічних відносин, роль ДАО у підтримці сталого розвитку, а також інші економічні виклики, що можуть бути вирішені за допомогою ДАО.^UThe dissertation for the doctoral degree in philosophy by Denys Virovets on the topic «The Economic Mechanism of Decentralized Autonomous Organizations» is dedicated to the study and analysis of the phenomenon of Decentralized Autonomous Organizations (DAOs) and their economic mechanism of functioning, their structure, elements, and interrelationships. The paper explores the concept of Decentralized Autonomous Organizations (DAOs), their structure, principles of interaction, and economic advantages. The existing system of DAO functioning is analysed, and key influencing factors are identified. Measures to enhance economic efficiency are proposed, leading to the development of theoretical and methodological foundations and practical recommendations for DAO utilization. The research also investigates the evolution of DAO within the economic framework, its role in supporting sustainable development, and its potential to address various economic challenges.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського