Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (781)Журнали та продовжувані видання (4391)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5Япо$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Осадча Ю.В. 
Его-белетристика як жанр: питання поетики (на матеріалі японської та української прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.В. Осадча ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання поетики теоретичного жанру "его-белетристика", що сформувався на початку XX ст. як жанровий інваріант роману та поєднав властивості автобіографічної, сповідальної та психологічної прози. На матеріалі японської літератури та критики першої половини XX ст. проаналізовано умови формування естетичних і світоглядних засад его-белетристів під впливом європейської культури та літератури. Виокремлено коло центральних тем і мотивів, творчих методів і прийомів. За принципом побудови авторського дискурсу описано есеїстичний (ero-белетристичний) і властивий класичному реалістичному роману романічний типи письма, а також наративні стратегії автора в кожному з них. На матеріалі японської й української прози XX ст. розглянуто основні жанрові ознаки его-белетристики - "я"-доцентрованість нарації, стилістичну не-амбівалентність і монологічність авторського мовлення. Проаналізовано архітектоніку літературних сповідей та художні прийоми, які застосовують письменники для досягнення їх цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44 + Ш5(5ЯПО)-334 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА342237

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
2.

Капранов С.В. 
"Ісе моногатарі" як пам'ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / С.В. Капранов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено світоглядний аналіз видатного твору японської класичної літератури "Ісе моногатарі", визначено його місце в історії японської думки. Розглянуто структуру та тенденції розвитку релігійно-філософської культури раннього Хейану (794 - 905 рр.). Доведено, що світоглядні засади "Ісе моногатарі" - сінтоїстськи орієнтований індивідуалістичний містицизм, заснований на метафізиці статі та фідеїстичному ставленні до слова. Органічний розвиток даних засад постає пізніше в езотеричній екзегетиці твору, зокрема - у коментарі "Ісе моногатарі дзуйно". Проаналізовано традиційні інтерпретації визначної пам'ятки у мистецтві, коментаторській та художній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(5Япо),12 + Ю3(5Япо)410-325 + Ш5(5Япо)-304
Шифр НБУВ: РА319755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рибалко С.Б. 
Культурно-естетичні універсалії класичної Японії та їх відбиття в образотворчому мистецтві доби Токугава (живопис, графіка): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.Б. Рибалко ; Харк. держ. Акад. культури. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто основний комплекс ідей, що формувався під впливом синтоїстських вірувань, буддизму, даосизму, конфуціанства і суттєво вплинув на формування культурних і естетичних стереотипів японців. Визначено генетичний зв'язок сюжетно-тематичного репертуару доби Токугава з класичною поетичною творчістю. Проаналізовано вплив писемності на формування художньої культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(5Япо)4 + Ю812.451.4
Шифр НБУВ: РА315589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Радченко О.В. 
Політика Японії щодо країн АСЕАН (кінець 70-х - 90-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику Японії щодо Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) періоду 1970 - 1990-х рр. Розкрито роль Японії в регіональній системі міжнародних відносин в азійсько-тихоокеанському регіоні (АТР), надано узагальнюючу оцінку основним концепціям політики Японії стосовно країн АСЕАН у зазначений період і визначено її основні принципи. Значну увагу приділено аналізу моделі безпеки в Південно-Східній Азії та підходів Японії та країн АСЕАН до проблем миру та гарантування безпеки в АТР, а також оцінці існуючих регіональних структур та ініціатив з питань безпеки, економічного співробітництва, в яких беруть участь країни АСЕАН та Японія, зокрема сутності, формам і результатам співпраці країн АСЕАН з Японією в рамках Регіонального форуму АСЕАН та Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва. Розглянуто вплив основних кроків японської дипломатії щодо реалізації інтересів держави та японських корпорацій на загальнополітичну ситуацію в Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Япо)63-6(557) + Ф4(575)
Шифр НБУВ: РА317105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Микал О.К. 
Політичні відносини Японії та Європейського Союзу у 90-ті рр. XX ст. (на матеріалах англомовних джерел): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.К. Микал ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз політичних відносин Японії та Європейського Союзу у 1990-ті роки. На підставі зовнішньополітичних доктрин і теорій розвитку співробітництва Японії та ЄС розкрито передумови започаткування японо-європейського політичного діалогу, виділено та визначено основні етапи двостороннього партнерства. Особливу увагу приділено дослідженню спільних інтересів обох сторін у забезпеченні безпеки. Розглянуто роль та вплив інших країн, зокрема, США, Китаю, Росії на японо-європейське політичне партнерство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЯПО)64-6 + Т3(0)64-612.36 +
Шифр НБУВ: РА327104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рубель В.А. 
Походження військово-самурайської державності у традиційній Японії (середина 1 тис. до н.е. - ХІV ст. н.е.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Рубель ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено феномену походження військово-самурайської державності як результату комплексної цивілізаційної еволюції традиційної Японії. На основі аналізу аутентичних японських і перекладених документів доведено, що режим легітимної самурайської диктатури сформувався у 1392 р. не в якості крайнього засобу збереження кризової державності (що притаманно типовій військовій диктатурі), а як природний результат п'ятиетапного еволюційного суспільно-політичного розвитку класичної Японії в умовах перманентного багатовладдя, кланової "правової держави" та неефективності місцевого різновиду цивілізаційної системи китайсько-конфуціанського типу. В роботі висловлені рекомендації стосовно використання позитивного досвіду класичного японського державотворення в реформуванні суспільно-політичної структури сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЯПО)3-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стрелкова А.Ю. 
Принципи дзен-буддизму у філософії Доуена: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / А.Ю. Стрелкова ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито головні принципи дзен-буддизму та філософії японського мислителя дзен Доуена Кіуена (1200 - 1253) як видатного представника школи дзен. Показано, які концептуальні трансформації в межах буддизму зумовили появу філософії дзен. Доведено, що погляд Доуена на власне вчення як на передачу істинного вчення Будди Шак'ямуні має під собою достатні підстави, адже принципи дзен-буддизму являють собою більш глибоке переосмислення засадничих принципів самого буддизму. З'ясовано зміст головних оригінальних понять філософії Доуена, особливо у його філософії мови, яка радикально відрізняється від традиційного ставлення школи дзен до вербальних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ЯПО)410-325 + Э353.2 +
Шифр НБУВ: РА342539

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Букрієнко А.О. 
Проза Міядзави Кендзі: архетипні джерела авторського міфу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / А.О. Букрієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості самореалізації архетипів і формування авторського міфу Міядзави Кендзі. На матеріалі прозових творів митця розглянуто шляхи саморепрезентації та структурні особливості архетипів героя, мудрого старця, трікстера, шляху, самості. Значну увагу приділено супутникам героя, таким, як мудрий старець і трікстер. З'ясовано, що мудрий старець уособлює провісника, який надихає героя на подорож. Встановлено, що засоби, якими користувався мудрий старець, не завжди мають позитивний характер, відрізняються певною брутальністю або навіть жорстокістю. У даному випадку виявлено негативне вираження ідеї мудрого старця, що, проте, ніяким чином не принижує його ролі: допомогти герою, схилити до саморефлексії. Описано символічне вираження індивідуації у творах Міядзави Кендзі, здійснене за допомогою архетипного символу шляху та є ключовою частиною розповіді. Розглянуто символічне вираження індивідуації у творах письменника, що реалізується за допомогою архетипу шляху. Доведено, що опис даного процесу є базовим сюжетним паттерном досліджуваних творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ЯПО)-4 Кендзі, М. 534 + Ш5(5ЯПО)-4 Кендзі, М. 534
Шифр НБУВ: РА355391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Озерська О.Ю. 
Професійна підготовка вчителів у вищих навчальних закладах Японії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Ю. Озерська ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Проаналізовано систему професійної підготовки вчителя у вищих навчальних закладах Японії, які співпрацюють зі школами, муніципальними, префектурними та національними органами освіти з питань відбору абітурієнтів - майбутніх вчителів, дотримання державних стандартів освіти, проведення іспиту щодо працевлаштування й удосконалення педагогічної майстерності учителів у перший рік роботи. У дослідженні на підставі вивчення японської джерельної бази та японських, англомовних і вітчизняних наукових праць розглянуто питання соціально-історичних передумов розвитку системи професійної підготовки вчителя, становлення та розвиток педагогічних закладів з підготовки вчителів, особливості національної системи освіти та її методолого-теоретичні засади. Досліджено теоретичну та практичну підготовку вчителя, її особливості, зміст, сучасні тенденції розвитку, основні напрями державного регулювання. Охарактеризовано систему підвищення педагогічної майстерності вчителів. Запропоновано практичні рекомендації щодо використання японського досвіду у практиці професійної підготовки вчительських кадрів у вищих педагогічних навчальних закладах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(5ЯПО) +
Шифр НБУВ: РА346364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шаповалова О.О. 
Російсько-японські відносини (2000 - 2008 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Шаповалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історичній науці проведено дослідження російсько-японських відносин (2000 - 2008 рр.) у політичній, економічній, гуманітарній сферах. Простежено еволюцію політичного діалогу між Росією та Японією від курсу на встановлення відносин партнерства до стратегічного партнерства з урахуванням впливу ролі громадськості на вирішення актуальних проблем співробітництва. Досліджено процес створення договірно-правової бази російсько-японських відносин у сферах політики, економіки, безпеки, освіти та культури. Зроблено висновок, що у сучасний період правове забезпечення українсько-японського співробітництва має декларативний характер. Особливу увагу приділено дослідженню спільних інтересів у розвитку двостороннього співробітництва у галузі політики, економіки, безпеки з урахуванням інтересів третіх країн, зокрема, США, Китаю та КНДР. Проведено дослідження культурної дипломатії Росії та Японії як складової іміджевої політики країн. Узагальнено досвід двосторонньої співпраці, висвітлено його основні досягнення. Наведено рекомендації щодо формування східного вектора зовнішньої політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)64-64(5ЯПО) + Т3(5ЯПО)64-64(2РОС) +
Шифр НБУВ: РА368490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Яценко Б.П. 
Структура господарства Японії (економіко-географічне дослідження господарства постіндустріальної країни): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / Б.П. Яценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено закономірності розвитку компонентної, організаційно-управлінської та територіальної структур господарства економічно розвиненої країни під впливом інформаційно-технологічної революції. Проаналізовано специфіку формування інтегральної структури господарства постіндустріальної країни (Японії) з яскраво вираженою державно-корпоративною тенденцією. Визначено, що в господарстві країни на постіндустріальній стадії розвитку відбувається зміна пріоритетів у дії факторів економічного розвитку - зростає роль інтелектуального капіталу, інформаційно-технологічних ресурсів, мистецтва менеджменту. Виявлено провідну роль організаційно-управлінської структури у функціонуванні господарства. Висвітлено взаємодію державних інститутів, корпоративного сектора, фінансово-банківської системи. Запропоновано типологію корпоративних угруповань. Розкрито особливості діяльності основних міжгалузевих систем сучасного господарства Японії. Розглянуто закономірності просторово-економічного каркасу території, типологію економічних районів і схему економічного районування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5ЯПО)683.0
Шифр НБУВ: РА313423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пронь С.В. 
США і еволюція азіатсько-тихоокеанської політики Японії (1950 - 1990-ті роки): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.В. Пронь ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 36 с. — укp.

На підставі критичного переосмислення сучасного наукового доробку, розробки нових концептуально-теоретичних та науково-методичних підходів, аналізу маловідомих фактів, вивчення доступних нині першоджерел простежено еволюцію політики Японії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні під впливом зовнішньополітичних доктрин США у 1950 - 1990 рр. Розглянуто процес утворення Сан-Франциської системи міжнародних відносин і розвиток американсько-японського співробітництва на Далекому Сході у період "холодної війни" та після її завершення. Обгрунтовано концепцію підпорядкованості зовнішньої політики Японії Сполученим Штатам Америки у даний період. Охарактеризовано роль, місце та політичні підходи США у взаємодії з Японією щодо вирішення основних проблем Азіатсько-Тихоокеанського регіону у постбіполярну епоху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(5ЯПО)63-6 +
Шифр НБУВ: РА331831

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Свердлова Т.Г. 
Теоретичні засади процесу гуманізації освіти в Японії: Автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.Г. Свердлова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено, конкретизовано та систематизовано теоретичні засади світового гуманістичного освітнього процесу та процеси гуманізації освіти Японії, зокрема, мету, структуру, компонентний склад, функції та системотвірні фактори аристократичної, самурайської, буддійської, перед- та післявоєнної освіти, а також програми освітньої рефеорми початку XXI ст. Досліджено умови, динаміму, закономірності та педагогічні особливості процесу гуманізації освіти в Японії в контексті світового гуманістичного освітнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(5ЯПО)01 +
Шифр НБУВ: РА343555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Драган П.І. 
Трансформація японсько-американського військово-політичного союзу в постбіполярний період: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / П.І. Драган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Установлено особливості процесу трансформації, напрямів еволюції японсько-американського військово-політичного союзу, характеру зв'язків з національними союзницькими політиками. З'ясовано зміни, яких зазнало японське оборонне законодавство після закінчення холодної війни. Охарактеризовано адаптацію до нових постбіполярних реалій нормативного забезпечення, на якому грунтується військово-політичне співробітництво союзників. Досліджено особливості еволюції японської та американської стратегій використання союзу. Систематизовано та проаналізовано підходи японського уряду до функціонування союзу. Висвітлено шляхи впровадження альтернативних форм військово-політичного співробітництва з метою протистояння новітнім загрозам постбіполярного часу. Досліджено розвиток і втілення в життя найсучаснішої ініціативи військово-технічної співпраці - Західнотихоокеанської системи протиракетної оборони театру воєнних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(5ЯПО)64-(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА364341

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського