Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (969)Книжкові видання та компакт-диски (336)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕРЕВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 172
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Конуп Л.О. 
Бактеріальний некроз і почорніння деревини винограду на півдні України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Л.О. Конуп ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено бактеріальний некроз і почорніння деревини винограду, виділено та ідентифіковано збудники даних хвороб, методи діагностики. Проведено фітосанітарне обстеження промислових виноградників різних областей півдня України на ураженість бактеріальним некрозом винограду за період з 1995 по 2005 рр., а також почорнінням деревини. Встановлено, що на території Одещини знайдено рослини, уражені бактеріальним некрозом і почорнінням деревини. Виявлено та ідентифіковано збудник бактеріального некрозу. Доведено, що найбільш ураженим збудником даного некрозу є сорти винограду "Ранній Магарача", "Сухолиманський білий", "Мускат таїровський" і "Молдова". Досліджено стійкий сорт до збудника бактеріального некрозу - підщепний сорт "Ріпаріа х Рупестріс" 101-14. Отримано високоспецифічну антисироватку до збудника бактеріального некрозу винограду з титром 1:4096, за допомогою якої можна проводити масове тестування винограду на відсутність збудника бактеріального некрозу. Виявлено та ідентифіковано за допомогою полімеразної ланцюгової реакції аналізу та електронної мікроскопії фітоплазма, збудник почорніння деревини. Відзначено, що переносником даної хвороби є цикада Hyalesthes obsoletus.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14 + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА350763

Рубрики:

      
2.

Фучило Я.Д. 
Біолого-екологічні та технологічні основи плантаційного лісовирощування в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Я.Д. Фучило ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розвинуто наукові положення стосовно потенційної та реальної продуктивності деревостанів сосни звичайної, ялини європейської, тополі та верби, а також особливостей формування їх плантаційних деревостанів за умов України. Виділено перспективні форми деревних порід для прискореного вирощування деревини. Удосконалено агротехніку та технологію створення плантацій (вирощування та використання різних видів садивного матеріалу, підготовка лісокультурної площі, обробіток грунту, удобрення, агротехнічні). Одержано математичні моделі взаємозалежностей густоти деревостанів з іншими таксаційними характеристиками. Розроблено програми формування оптимальної густоти плантацій на баланси та пиловник за слабкої та сильної інтенсивності доглядових рубань. Вивчено особливості формування та продуктивність другої (порослевої) генерації плантацій тополь на середню та грубу деревину. Запропоновано ознаки оцінки життєдіяльності дерев у разі визначення доглядових рубань (розміри крони та вологість лубу). Розроблено математичні моделі росту насаджень досліджених порід за запасом і середньою його зміною, що передбачає обгрунтування оптимальних строків головного рубання за максимальною кількістю деревини та її вартістю. Розроблено математичні залежності основних морфометричних характеристик вербового пруту від маси кущів маточної плантації та виходом стандартних живців. Обгрунтовано роль сфери плантаційного вирощування у розв'язанні екологічних проблем. Визначено економічну ефективність створення плантацій сосни з ущільнювачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 + П381.3-4 + П382.23-4 + П382.24-4 +
Шифр НБУВ: РА336244

Рубрики:

      
3.

Пастернак В. П. 
Біопродуктивність лісів північного сходу України в контексті змін клімату: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.02,06.03.03 / В. П. Пастернак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 41 с. — укp.

Розроблено моделі динаміки продуктивності, депонованого вуглецю та стану лісових насаджень північного сходу України за загальновизнаними світовими підходами до моніторингу лісів (FHM та ICP). Проаналізовано динаміку вуглецю у різних компонентах лісових насаджень і закономірності поглинання фотосинтетично активної радіації (ФАР). Побудовано моделі та таблиці ходу росту та фітомаси модальних штучних соснових деревостанів у свіжому суборі. Встановлено запаси та динаміку детриту (опаду, підстилки, відмерлої деревини) у лісових насадженнях і його роль у динаміці вуглецю. Розроблено нормативно-інформаційне забезпечення оцінювання динаміки вуглецю у основних типах лісу. Удосконалено методику складання кадастру парникових газів у підсекторі лісового господарства з урахуванням особливостей ведення господарства та природних умов України, оцінювання вразливості лісових екосистем до змін клімату та прогнозування їх динаміки за умов змін клімату за допомогою моделей, застосування ПС-технологій і методів вибірково-статистичної інвентаризації лісів (Field-Map) для оцінювання динаміки продуктивності та поглинання вуглецю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.51
Шифр НБУВ: РА380868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пічка О.В. 
Випробування та зоотехнічна оцінка підлоги з різним покриттям при вирощуванні племінних свинок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.В. Пічка ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено, що вирощування племінних свинок в холодний період року (взимку) на підлогах з полімерним покриттям сприяє підвищенню їх середньодобових приростів на 11 % у порівнянні з групою, які утримувалась на цементно-піщаному композиті. З'ясовано, що в теплий період року (влітку) продуктивність тварин, утримуваних на полімерних плитах, знижується на відміну від групи тварин, які знаходяться у приміщеннях з підлогою з цементно-піщаного композиту. Доведено, що влітку у тварин зникає потреба в наявності теплоізолюючого покриття. На підставі модельного випробування обгрунтовано, що соснова та дубова дошки під дією агресивного середовища втрачають за рік до 60 % своєї міцності. Матеріал з сосни зазнає втрат внаслідок гниття, а дуб - у результаті дії їдкого натру, в той час як міцність полімерної плити не змінюється. За темпами загибелі мікроорганізмів на поверхні матеріалів перше місце посідає дуб, друге - сосна, третє - полімерна плита. Цементно-піщаний композит зберігає життєздатність мікроорганізмів внаслідок їх депонування та є потенційним джерелом інфекції. Собівартість вирощування племінних свинок на підлогах з полімерних плит у порівнянні з деревиною та цементно-піщаним композитом була нижчою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-374-466 + П65-374-62
Шифр НБУВ: РА314011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дмітрієва Н.В. 
Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев'яних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Н.В. Дмітрієва ; Харк. держ. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення вогнебіостійкості дерев'яних конструкцій розроблено епоксидні композиційні матеріали з поліпшеними експлуатаційними властивостями на базі застосування залізоалюмінієвих оксидів, активованої базальтової луски, моноамонійфосфату та біоцидної домішки на основі гуанідину. Встановлено, що введення наповнювачів залізоалюмінієвих оксидів і активованої базальтової луски до 20 мас.ч. дозволяє значно знизити швидкість втрати маси під час контакту матеріалу з розжареним стрижнем. З'ясовано, що у разі використання активованої базальтової луски швидкість втрати маси знижується в 13 разів у порівнянні з ненаповненим епоксиполімером. Обгрунтовано раціональне поєднання наповнювачів моноамонійфосфату та активованої базальтової луски. Показано, що використання даної епоксидної композиції дозволяє одержати I групу вогнезахисної ефективності деревини. Встановлено грибостійкість нових епоксиполімерів й обгрунтовано можливість їх використання як захисного покриття для дерев'яних конструкцій і споруд, уражених цвілевими грибами. Ефективність вогнебіозахисних композицій підтверджено розрахунком параметрів розвитку пожежі у приміщеннях з їх використанням. Доведено високі пожежозахисні властивості розроблених вогнебіозахисних покриттів ЕБЖАМО-1 та ЕБОБ, які віднесено до I - II групи вогнезахисної ефективності. Показано їх здатність зменшувати середньооб'ємну температуру у зоні розвитку пожежі. Встановлено математичні залежності зміни захисних властивостей вогнебіостійких епоксиполімерів від складу композицій. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови на епоксиполімер ЕБОБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + М130.37-3 +
Шифр НБУВ: РА340451

Рубрики:

      
6.

Бондар А.О. 
Вплив інтродуцентів на продуктивність лісових насаджень Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / А.О. Бондар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Узагальнено сторічний досвід використання інтродуцентів у лісових культурах Вінницької області. У роботі відображені результати комплексного вивчення стану, інтенсивності росту надземної частини і сформованості кореневої системи ялини звичайної, модрини європейської, сосни веймутової, сосни звичайної, горіха чорного, бархату амурського і гікорі білого, їх взаємодії з аборигенними породами, вплив чистих і змішаних насаджень на фізико-хімічні властивості грунту. З урахуванням стану, інтенсивності росту, запасу деревини на одиниці площі, виходу цінних сортиментів та їх вартості, приведені рекомендації і технологія по створенню та раціональному використанню інтродуцентів в лісових культурах Вінницької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П345.9(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:

      
7.

Сопушинський І.М. 
Вплив лісорослинних умов південно-західного мегасхилу Українських Карпат на властивості деревини бука лісового (IFagus sylvatica/i L.): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.М. Сопушинський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив лісорослинних умов південно-західного мегасхилу Українських Карпат на будову та фізичні властивості деревини бука, та відповідно до них виділено висотно-екологічні пояси. Визначено рівняння регресії залежності показників будови та фізичних властивостей деревини бука лісового від висотно-екологічного градієнта, які підтверджують вплив лісорослинних умов на властивості деревини. Вивчено особливості формування високоякісних (без несправжнього ядра) стовбурів бука лісового, зокрема, вплив віку, висотно-екологічних умов і механічних пошкоджень на утворення несправжнього ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-425.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кікі М.С. 
Вплив способів створення та режимів вирощування культур сосни на їх ріст і зміну едафічних умов в Ізюмському пристеповому бору: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / М.С. Кікі ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни у грунті під впливом інтенсивної агротехніки, що застосовувались під час створення та вирощування культур сосни в Ізюмському пристеповому бору (Харківська область, межа північного степу та лісостепу). Досліджено культури за різної густоти садіння, строків та інтенсивності доглядових рубань у молодняка. З'ясовано, що після розкорчування зрубів, суцільної оранки та механізованого догляду менше руйнується грунт та скоріше відбувається його відновлення за умов вузькорядного садження культур з міжряддям 1,5 м, ніж за широкорядного - 2,5 - 3 м. Ріст і запас деревини в культурах віком до 20-ти років є кращими у разі широких рядів вирощування. Установлено, що у культурах з густотою садіння від 1,3 до 10 тис./га показники росту середніх дерев збільшуються зі зменшенням густоти. На підставі досліджень рубань у соснових молодняках зроблено висновки щодо можливості під час проведення освітлень застосовувати механічне (неселективне) вирубування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 +
Шифр НБУВ: РА327387

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Михайловський Д.В. 
Вузли ферм з клеєної деревини при позацентровому стикуванні панелей верхнього поясу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Д.В. Михайловський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність врахування складного напруженого стану (СНС) клеєної деревини в зоні вузлів великопанельних ферм і трикутних розпірних систем з позацентровим стикуванням панелей верхнього поясу. Запропоновано розрахункові умови міцності у разі різних сполучень напружень в СНС з урахуванням анізотропії фізико-механічних властивостей деревини, знаку та рівня нормальних напружень вздовж волокон. Досліджено напружено-деформований стан деревини в зоні позацентрового спирання стрижня, що імітував опорний вузол панелі верхнього поясу ферми. Запропоновано методику розрахунків вузлів ферм у разі позацентрового стикування панелей верхніх поясів з урахуванням СНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.4 + Н559.21-028
Шифр НБУВ: РА374006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Ковлев М. М. 
Вузлові з'єднання стислих і розтягнутих елементів у клеєних дерев'яних конструкціях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / М. М. Ковлев ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання обліку пружної анізотропії клеєної деревини. Наведено результати експериментально-теоретичного дослідження клеєної деревини на моделях різних розмірів з метою вивчення її механічних і пружних властивостей у разі стиску, згину. Проведено випробування "чистих" і стандартних зразків зі "старої" клеєної деревини та "нової" клеєної деревини. Досліджено ортогональні хрестоподібні зразки на змішану задачу, оцінено їх напружено - деформований стан, модулі об'ємної деформації та характер руйнування. На підставі одержаних результатів уведено виправлення в критерій міцності, одержаний з урахуванням енергії формозміни за енергетичною теорією міцності. Розглянуто особливості вирішення вузлових з'єднань несучих ізоляційних конструкцій електрофізичних установок. Розроблено систему посилень найбільш слабких місць частин електрофізичного комплексу, експлуатованого на відкритому повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.4-01
Шифр НБУВ: РА380683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Соколовський Я.І. 
Деформативність деревини й деревностружкових плит зі зміненими потенціалами тепломасоперенесення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.07 / Я.І. Соколовський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено методологію дослідження деформативності деревини й деревостружкових плит зі змінними потенціалами тепломасоперенесення. На підставі синтезу основних законів термодинаміки неврівноважених процесів та механіки спадкового середовища висвітлено прикладні методи синтезу й аналізу зв'язку напружено-деформівного стану деревини й деревостружкових плит з параметрами зовнішнього та внутрішнього тепломасоперенесення. Наведено реологічні рівняння стану деревних матеріалів, на базі яких розв'язано важливий для процесу сушіння деревини та виготовлення деревостружкових плит клас нових задач визначення напружено-деформівного стану матеріалів. Викладено методологію експериментальних досліджень реологічних властивостей деревини та деревостружкових плит у широкому діапазоні зміни температурно-вологісних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.33-1 + М133.7-1
Шифр НБУВ: РА313902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Прокіп А.В. 
Еколого-економічна оцінка заміщення невідновлюваних енергоресурсів біологічно відновлюваними: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / А.В. Прокіп ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено класифікацію екологічних ефектів, зумовлених заміщенням енергоресурсів. Розширено систему принципів використання відновлюваних ресурсів. Запропоновано економічно й екологічно обгрунтовані правила енергетичного використання деревинних ресурсів. Визначено та формалізовано критерії заміщення невідновлюваних енергоресурсів біологічно відновлюваними. Досліджено існуючі й обгрунтовано нові методичні підходи до еколого-економічної оцінки заміщення, вартості запобігання забруднення й енергетичної безпеки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554-28 + У530.565.98 + У9(4УКР)305.659.8
Шифр НБУВ: РА371146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Максимець О.В. 
Еколого-економічна оцінка зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Максимець ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми удосконалення зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств з урахуванням екологічних факторів. Висвітлено принципи, на яких повинна урунтуватись збалансована торгівля. Проаналізовано теоретичні основи ролі та впливу екологічного фактору у зовнішній торгівлі. Представлено класифікацію зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на діяльність лісових підприємств. Розкрито світові та європейські тенденції у виробництві, споживанні та торгівлі деревинною лісопродукцією. Охарактеризовано зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств України. Викладено фактори формування попиту на продукцію з деревини та роль сертифікації лісів у торговельних процесах. Наведено методичні підходи до еколого-економічної оцінки та визначення еколого-економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств. На основі вивчення впливу різних факторів на зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств запропоновано модель розвитку експорту їх продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1-592 + У9(4УКР)843.550-28 +
Шифр НБУВ: РА339149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Літвіненко О.А. 
Еколого-економічне регулювання лісовідновлення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.А. Літвіненко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1998. — 18 с. — укp.

Визначені основні напрямки та організаційно-економічні засади екологізації лісовідновлення (лісорозведення). Розроблені методичні положення щодо еколого-економічного регулювання лісовідновлення на основі порівняльної інтегральної рейтингової оцінки лісокультурних (лісовідновлюваних) об'єктів, яка враховує економічно оцінювані соціально-екологічні функції лісових ресурсів та очікувані витрати на створення лісовкритої площі. Уточнені коефіцієнти економічної оцінки соціально-екологічних функцій лісових ресурсів відносно вартості запасу деревини. Розроблені методичні підходи до оцінки економічних збитків від деструктивного стану (загибелі) лісокультурних (лісовідтворюваних) об'єктів з урахуванням екологічного ризику. Обгрунтована необхідність моніторингу лісовідновлення, розроблені основні складові програми його організації та ведення. На прикладі Сумського держлісгоспу здійснено еколого-економічне ранжування ділянок, що підлягають залісенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Холявка В.З. 
Еколого-економічні засади формування кореневих цін на деревину: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.З. Холявка ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання справляння плати за спеціальне використання деревини в процесі рубок головного та проміжного користування лісом в межах лісової політики, що спрямована на розвиток сталого лісового господарства на принципах ринкової економіки. Проаналізовано ведення лісового господарства України, витрати на відтворення та охорону лісових ресурсів та внесення кореневих платежів до державного та місцевого бюджетів. Виявлено вплив найбільш значущих еколого-економічних чинників на рівень собівартості заготівлі круглих лісоматеріалів. За результатами проведених розрахунків одержано робочі економетричні моделі визначення нормативів кореневої плати за деревину, що базуються на рентних показниках. Проаналізовано політику України щодо лісового господарства, окреслено систему складових, введення яких є необхідним у процесі його реформування. Визначено місце кореневих платежів у цій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-861 +
Шифр НБУВ: РА327319

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Загвойська Л.Д. 
Економіко-математичні моделі у виробничому менеджменті деревообробних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.Д. Загвойська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено новий підхід щодо оперативного управління виробництвом, який грунтується на трактуванні технологічних систем обробки деревини як стохастичних систем. Розвинено теоретичні положення економіко-математичного моделювання процесу функціонування цих систем. Запропоновано методики оптимального компонування потокових ліній та організації обслуговування автоматизованих дільниць на прикладі дільниць полірування, що дає змогу більш повно використовувати виробничий потенціал підприємств галузі, виробляти продукцію з меншими витратами і приймати обгрунтовані управлінські рішення щодо компонування, оновлення та використання ресурсів технологічних систем відповідно до вимог сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.1-210.3 + У9(4УКР)306.165.1-210.3
Шифр НБУВ: РА327061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Солодкий В.Д. 
Екосистемний підхід у веденні лісового господарства Буковинських Карпат і Передкарпаття в аспекті збалансованого розвитку регіону: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.Д. Солодкий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та розроблено сучасні методи господарювання в лісових насадженнях Буковинських Карпат і Передкарпаття на засадах екосистемного підходу. Показано, що порушення природоохоронних норм під час використання ресурсного потенціалу регіону призводить до активізації антропогенно-природних екологічних загроз, зниження лісистості, збіднення біорізноманіття. З'ясовано, що для умов Буковини найбільш доцільними є застосування удосконалених двоприйомних рівномірно-поступових рубань головного користування та канатно-підвісної установки для спуску деревини з гір, що мають високу ефективність у збереженні та відновленні лісу, а також розширення природно-заповідного фонду та розвиток екомережі. З метою вдосконалення ведення лісового господарства, підвищення екологічної ролі лісів запропоновано узгоджену програму переходу до збалансованого природокористування й управління природними ресурсами за екосистемним принципом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П34(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА348451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бикова Н. В. 
Експортний потенціал підприємств лісопромислового комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Бикова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність експортного потенціалу підприємства, механізм реалізації експортного потенціалу лісопромислових підприємств та існуючі методичні підходи до оцінювання експортного потенціалу лісопромислових підприємств. Проведено моніторинг стану та тенденції розвитку вітчизняного та світового ринку деревини, досліджено особливості формування та практику реалізації експортного потенціалу українських лісопромислових підприємств, здійснено його оцінювання. Удосконалено методику оцінювання експортного потенціалу підприємств лісопромислового комплексу України та на базі розроблених економіко-математичних моделей сформовано інституційні й організаційні передумови активізації експортного потенціалу вітчизняних лісопромислових підприємств. Обгрунтовано перспективи інноваційного розвитку експортного потенціалу вітчизняними лісопромисловими підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1 + У9(4УКР)843.550
Шифр НБУВ: РА382240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Старова В. С. 
Екстракція катіонних форм органічних речовин міцелярними фазами на основі додецилсульфату натрію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / В. С. Старова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільший вплив на вилучення лікарських речовин (ЛР) здійснюють гідрофобність та протолітичні властивості субстрату, а дескриптори будови - впливають меншою мірою. Запропоновано кількісні прогностичні моделі вилучення ЛР різної природи у модифіковану фазу додецилсульфату натрію (ДДСН). Для ряду лікарських речовин та іонів металів виявлено суттєвий вплив розміру субстратів на параметри вилучення внаслідок внутрішньої організованості міцелярних фаз додецилсульфату натрію. Підтверджено збереження нативної природи білків у міцелярному концентраті. Наведено методики спектрофотометричного та ВЕРХ визначення дротаверину та папаверину у сечі з попереднім концентруванням їх катіонних форм у фазу ДДСН. Розроблено методики міцелярно-екстракційного концентрування мікрокількостей білків модифікованою фазою ДДСН для їх визначення на тканинах, твердих носіях (скло, метал, деревина) та у біологічних рідинах (молоко, сеча).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472,0 + Р281 с13
Шифр НБУВ: РА381277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Онупрієнко Л.Г. 
Ефективність добору на збільшення вмісту волокна при збереженні механічної функції стебла конопель: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.Г. Онупрієнко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження ефективності добору на збільшення вмісту волокна за умов збереження механічної функції стебел сучасних високоволокнистих сортів конопель і їх стійкості до вилягання. Виявлено відмінності в анатомічній будові волокнистого шару у високо- та низьковолокнистих зразків досліджуваних сортів конопель. Встановлено, що товщина шару загального волокна не залежить від товщини деревини. Доведено, що вміст загального волокна в стеблах конопель збільшується не за рахунок зменшення деревини, а внаслідок зміни в структурі волокнистого шару. Установлено, що маса неволокнистої частини стебел знаходиться в сильному прямому достовірному взаємозв'язку з масою стебел, первинного, вторинного та загального волокна. Вперше виявлено вплив факторів генотипу сорту й умов року на фенотиповий прояв основних селекційний ознак досліджуваних сортів конопель. Одержано поліпшений вихідний матеріал сортів-популяцій за ознакою високого вмісту загального волокна (31 - 32 %), з підтриманням всіх сортових особливостей, морфологічно вирівняний. Встановлено, що добір у напрямку подальшого збільшення вмісту загального волокна не призводить до порушення механічної функції стебел конопель за умов забезпечення оптимальних умов вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2 +
Шифр НБУВ: РА358572
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського