Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕТЕРМІНАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Якубенко В.П. 
Економіко-політичний механізм державного управління природними монополіями: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.П. Якубенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційну схему та запропоновано технології погодженого розвитку (коеволюції) природних монополій і поведінкової стратегії країни. На підставі використання системного підходу визначено сутність і детермінати поведінкової стратегії країни. Проаналізовано залежності процесу її реалізації від особливостей формування цін на продукцію базових галузей економіки. Розглянуто державне регулювання діяльності природних монополій у контексті стратегічного управління. Розроблено технології державного управління природними монополіями за принципами їх погодженого розвитку з елементами національної економічної системи. Досліджено особливості державного управління діяльністю вітчизняної газорозподільної монополії. Наведено рекомендації щодо формування ділової стратегї ДК "Газ України" та активізації позитивного впливу діяльності газорозподільної монополії на реалізацію поведінкової стратегії країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21 +
Шифр НБУВ: РА333232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сюравчик В.Г. 
Запобігання корисливим злочинам в аграрному секторі економіки України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Г. Сюравчик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження заходів запобігання корисливим злочинам в аграрному секторі економіки України. Розглянуто сучасний стан даного сектору: кримінально-правову та кримінологічну характеристику корисливих злочинів, які вчиняються, та їх детермінати. Запропоновано систему заходів запобігання цим злочинам, яка є комплексом загальних, спеціальних та індивідуальних заходів соціально-економічного, нормативно-правового й організаційно-управлінського характеру. За результатами дослідження розроблено методичні рекомендації та пропозиції, яких використано для розробки "Комплексного цільового плану заходів щодо запобігання корисливим злочинам в аграрному секторі економіки України на період 2007 - 2009 років".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.16 +
Шифр НБУВ: РА352073

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Марчук Л.М. 
Категорія градації в сучасній українській літературній мові: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Марчук ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Комплексно проаналізовано функціонально-семантичну категорію градації у сучасній українській літературній мові. Досліджено різнорівневі засоби вираження градації та описано парадигматичні та синтагматичні відношення всередині категорії. Розмежовано її ядро та периферію. Виокремлено семантичні різновиди градаційних висловлень. Установлено парадигматичний і синтагматичний вектор градації у складній системі градаційних відношень, які відображають суб'єктивно-об'єктивні зв'язки навколишнього світу. Визначено градаційну лексику, що реалізує градаційну функцію. Укладено реєстр цієї лексики. Здійснено тлумачення категорії градації з використанням основних детермінаторів, а саме, категорії оцінки, інтенсивності та міри. Систематизовано засоби вираження градації на теоретичних засадах лексикології, семасіології, словотвору, морфології, синтаксису, прагматики та стилістики. Запропоновано схему виявлення категорійних засобів у сучасній українській літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-2 +
Шифр НБУВ: РА359720

      
4.

Грижак Л.М. 
Категорія означеності/неозначеності в різних типах англійського дискурсу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.М. Грижак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито лінгвістичну проблематику категорії означеності/неозначеності в діахронії та синхронії. Застосовано комплексний підхід до висвітлення цього явища в англійській мові та визначено кількісний та якісний склад означених/неозначених детермінативів. Виявлено й описано стилістичні функції, здійснювані детермінативами англійської мови в різних типах дискурсу, їх роль як стиле- та текстотвірних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-2 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА366247

Рубрики:

      
5.

Близнюк О.О. 
Концепти життя і смерть: лінгвокультурологічний аспект (на матеріалі паремійного фонду української та італійської мов): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.О. Близнюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що семантична реалізація концептів "життя" і "смерть" у пареміях відображена у перцептивному просторі суб'єкта через акустичний, візуальний, соматичний, предметний і енігматичний коди. Показано, що в енігматичному коді концепти вербалізовано за допомогою диференційних ознак. З'ясовано, що головним компонентом у семантичній структурі зазначених концептів є архетипи й архетипні мотиви. Вербалізація архетипів здійснюється через метафори й евфемізми, які генетично взаємопов'язані між собою. Це дозволило довести, що архетипний просторовий символ "цей світ" - "той світ", побудований опозиційними детермінаторами двовимірного простору цей - той, субституційним жестом. Представлено моделі гештальтних метафор досліджених концептів. Визначено, що за семантичною структурою евфемізм наближається до гештальтної метафори. Обгрунтовано нове визначення впливу механізму психологічного захисту на мовне втілення концептів "життя" і "смерть". Уточнено методику реконструкції гештальтних метафор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-310 + Ш141.4-310 + Ш141.4-310
Шифр НБУВ: РА356703

      
6.

Кремзикова С. Ю. 
Моделі діяльнісних ситуацій та їх вербалізація у старофранцузький період: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.05 / С. Ю. Кремзикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше обгрунтовано концепцію діяльнісної ситуації як універсальної категорії, яка охоплює лексичну семантику та словотвір, взаємодіє з категоріями тексту та дискурсу. Проаналізовано лінгвокреативні особливості мови в організації дискурсу як синтезу різних типів діяльності (мовленнєвої, когнітивної, комунікативної, соціальної). Запропоновано інтегративний підхід до аналізу матеріалу, окресленого хронологічними рамками початкового стану розвитку французької мови, який поєднує структурну та функціонально-прагматичну методики пошуку. Поняття діяльнісної ситуації витлумачено в контексті основних детермінаторів як онтологічний, категоріальний, когнітивний та комунікативний аспекти ситуації. Вивчення діяльнісних ситуацій та ступінь їх відтворюваності в дискурсах досліджено моделюванням парадигматичних і синтагматичних проекцій, які відбивають морфологічні, дериваційні та синтаксичні процеси. Увагу приділено вивченню механізмів формування та функціонування дискурсивних складників, зокрема лексики, вторинної за походженням, її систематизації за номінативними та дериваційними значеннями, встановленню пріоритетів різноструктурних словотвірних одиниць у реалізації типових діяльнісних ситуацій дискурсів старофранцузького періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-070
Шифр НБУВ: РА381645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Носова Н.В. 
Особистісні детермінанти гуманізації взаємин у педагогічному процесі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Носова ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено роль особистісних детермінант у гуманізації педагогічного процесу, розкрито вплив особистісних якостей педагога на його готовність до реалізації фасилітативної діяльності у навчально-виховному процесі. Проаналізовано сучасний стан досліжень з проблеми гуманізації навчально-виховного процесу та роль фасилітації у даному контексті. Виокремлено основні складові готовності педагогів до здійснення фасилітативної діяльності й особистісні детермінанти, що впливають на її розвиток. Проаналізовано сучасні методи підготовки педагогів і розроблено оптимальну програму, спрямовану на формування готовності педагогів до фасилітативної діяльності. Проведено кількісний і якісний аналіз результатів дослідження, інтерпретацій власних звітів педагогів, інтерв'ювання учнів та їх батьків і встановлено, що готовність педагога до здійснення фасилітації - інтегральна якість, яка включає декілька складових: орієнтацію на співпрацю, емпатійність, конгруентність. Виявлено, що формування даної якості обумовлено особистісними детермінатами, зокрема, характерологічними особливостями особистості педагога, а також методами підготовки педагогів-фасилітаторів. Встановлено, що безпосередньо готовність до здійснення фасилітативної діяльності можна успішно формувати за допомогою спеціально розробленого психологічного тренінгу. Обгрунтовано, що для збереження стійкого тренінгового ефекту необхідно реалізувати відповідну програму підтримки-супроводу для педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ю984.030.2-994 + Ч421.21 +
Шифр НБУВ: РА350565

Рубрики:

      
8.

Михайлова І.В. 
Особистісні детермінанти прояву турботи про себе в ранньому юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І.В. Михайлова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, роль, вікові особливості й особистісні детермінати прояву турботи про себе, описано її структуру. Визначено критерії та показники вимірювання, обгрунтовано умови, шляхи та засоби впливу на підвищення інтенсивності самоустановки турбуватися про себе у ранньому юнацькому віці. Проаналізовано науково-теоретичні концепції та підходи до вивчення проблеми турботи про себе у зарубіжній, радянській та вітчизняній психології, розкрито вікові особливості її прояву. Визначено структуру (когнітивний, афективний, поведінковий компоненти) турботи про себе, встановлено критерії та показники її діагностування (саморозуміння : самоусвідомлення, аутосимпатія : самосприйняття, автономність : самопідримка), особистісні детермінанти даного феномену самосвідомості (ставлення до майбутнього, фрустраційна толерантність, самоефективність), описано їх структуру та рівні прояву. Розроблено й апробовано психокорекційну програму роботи з підвищення проявів турботи про себе у ранньому юнацькому віці шляхом впливу на її структурні компоненти й особистісні детермінанти активними соціально-психологічними методами навчання. Доведено ефективність включення даної програми у навчально-виховний процес як чинника особистісного зростання у ранньому юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.3 + Ю952.1 + Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА370385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Юркевич Г.Й. 
Психологічні детермінанти розвитку особистості менеджера: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Г.Й. Юркевич ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дослідження присвячене вивченню психологічних детермінат розвитку особистості мененджера, умов і факторів, що забезпечують ефективність даного процесу. Обгрунтована детермінованість особистісного розвитку мененджера індивідуальними властивостями та соціально-психологічними умовами життєдіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181-213

Рубрики:

      
10.

Виноградна О.В. 
Психологічні чинники сприйняття молоддю епізодів насильства в художніх фільмах: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Виноградна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано психологічні детермінати сприйняття насильства в кінофільмах. Вперше визначено структуру сприйняття молоддю сцен насильства у художніх фільмах, яка утворюється за допомогою таких десяти вимірів: сприйняття жорстокості, осмисленості, реалістичності, містичності, провокованої переглядом агресії, співпереживання жертві, формування насильницької картини світу, задоволення від перегляду цікавого, недозволеного та прийняття насильства. Вперше виділено типи сприйняття молоддю епізодів насильства в кінострічках. Встановлено залежність сприйняття насильства в кінофільмах від таких базових особистісних характеристик: мотивації, ціннісних орієнтацій, ставлення до себе, основних властивостей, відображуваних п'ятифакторною моделлю особистості, акцентуації особистості. Визначено індивідуальні та статеві відмінності у сприйнятті насильства в кінострічках, встановлено чинники їх виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.49 + Ю951.103 +
Шифр НБУВ: РА350786

Рубрики:

      
11.

Калиновська І.М. 
Структура іменникової фрази та її обумовленість лексико-семантичною групою ядра-іменника (на матеріалі текстів художньої прози англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.М. Калиновська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено детальний аналіз іменникових фраз, які реалізують активну валентність високочастотних іменників сучасної англійської мови, з урахуванням їх структурних властивостей (обсягу іменникової фрази, морфологічного складу й аранжування компоненнтів, відношення між ядром-іменником і залежними елементами). Досліджено особливості функціонування іменникових фраз у текстах англомовної художньої прози з застосуванням статистичних методів. Доведено, що структура іменникових фраз англійської мови зумовлена лексико-семантичною групою ядра-іменника, а детермінативи є розрізнювальним фактором їх структурних видів. Зазначено, що функціональні властивості іменникових фраз у текстах англомовної художньої прози визначаються їх структурою та належністю ядер-іменників до лексико-семантичної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш401.171 +
Шифр НБУВ: РА332978

Рубрики:

      
12.

Мацкуляк Ю.Й. 
Структура, семантика та функціонування складних іменників у сучасній німецькій мові (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.Й. Мацкуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено частоту вживання складних іменників у трьох функціональних стилях (художньому, публіцистичному та науковому). Визначено високопродуктивні моделі для досліджених іменників у різних стилях та проаналізовано подібність між функціональними стилями залежно від вживання цих моделей. Досліджено словотвірну активність компонентів трьох найчастотніших структурних моделей і встановлено фактори, що на неї впливають. Здійснено аналіз лексико-семантичного складу для трьох найчастотніших моделей складних іменників. Виявлено їх найчастотніші лексико-семантичні підкласи та шляхи досягнення їх високої частоти вживання. Визначено семантичні моделі з найсильнішим стабільним зв'язком між компонентами. Вживання лексико-семантичних підкласів іменників-детермінатів у різних структурних моделях описано у порівняльному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.1*20 +
Шифр НБУВ: РА355142

Рубрики:

      
13.

Фазикош Г.В. 
Судове рішення в цивільному судочинстві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Фазикош ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено судове рішення як фундаментальний інститут у цивільному процесуальному праві, як динамічний процесуальний інститут, зміни якого детермінують з базовими характеристиками судової влади та правосуддя. Принциповим детермінатором є структура цивільного судочинства як комплексна система судових проваджень. Судове рішення розглянуто як необхідний компонент цивільної процесуальної форми та як елемент правопорядку, основною якісною характеристикою якого є правосудність. Запропоновано новий підхід до дослідження судового рішення, удосконалено його визначення. Розроблено альтернативну існуючим оптимальну процесуально-правову класифікацію судових рішень. Наведено повну юридичну характеристику окремих судових процедур, передбачених у чинному ЦПК України (наказного провадження, заочного порядку розгляду справи та провадження у справі досудового розгляду). Показано напрями їх удосконалення. Наведено пропозиції щодо вдосконалення процесуального законодавства, який наведено у формі проекту Закону України "Про внесення змін і доповнень до Цивільного процесуального кодексу України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175 +
Шифр НБУВ: РА360680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бікова Н.М. 
Типи мовної поведінки в мультилінгвальній ситуації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Н.М. Бікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено мовну поведінку болгар, гагаузів, росіян і українців у соціокомунікативній системі с.Старі Трояни Одеської області. Визначено основні типи мовної поведінки білінгвів. Виявлено закономірності впливу соціодемографічних чинників (вік, соціальний стан, рівень освіти) та мовну поведінку інформантів. Описано мовленнєві явища, що виникають унаслідок поперемінного вживання мов, зокрема, запозичення, інтерференція, перемикання кодів, змішування мов. Проаналізовано кодові перемикання мовного і мовленнєвого характеру як найхарактерніші типи мовної поведінки бі- та мультилінгвів, досліджено детермінати, що зумовлюють цей процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.735 +
Шифр НБУВ: РА344053

Рубрики:

      
15.

Бук С. Н. 
Корпусно-лексикографічні та лінгвостатистичні виміри великої прози Івана Франка: словник і текст. / С. Н. Бук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено пошуку стратегій комплексного системного корпусно-лексикографічного та лінгвостатистичного опису ідіолекту автора, створенню методології розкриття квантитативної специфіки Франкового тексту як необхідної складової якісного його опису. Вперше випрацьовано методику і принципи створення лінгвістично анотованого корпусу текстів великої прози І. Франка; укладено 9 частотних словників усіх творів цієї групи; обґрунтовано та реалізовано на практиці принципи її квантитативної параметризації, виявлено її внутрішню диференціацію за різними параметрами. Здійснено повну інвентаризацію лексики і частин мови, описано фундаментальні характеристики статистичної структури на лексичному та морфологічному рівнях, ступінь діалогічності; визначено детермінативні ознаки запропонованої лінгвостатистичної моделі у зіставленні з українською художньою прозою загалом.^UThe study іs devoted to the search for strategіes of complex system corpus lexіcographіc and statіstіcal lіnguіstіc descrіptіon of the author's іdіolect, to the creatіon of a methodology for revealіng the quantіtatіve specіfіcіty of Franko's texts as a necessary component of іts qualіtatіve descrіptіon.For the fіrst tіme, the method and prіncіples of creatіng a lіnguіstіcally annotated text corpus of Іvan Franko's long prose fіctіon were developed, as well as of іts archіtecture and structure, varіabіlіty of works, theіr varіous edіtіons, etc. Text corpus of Іvan Franko's long prose fіctіon was buіlt as a multіfunctіonal resource for studyіng the vocabulary, morphology, semantіcs, text structure and other aspects. 9 frequency dіctіonarіes of all Ukraіnіan language works of thіs group of texts by Іvan Franko were compіled. The prіncіples of quantіtatіve parameterіzatіon of the mentіoned works are substantіated and іmplemented іn practіce, they demonstrate the іnternal dіfferentіatіon of the works of one wrіter. A complete lіst of the Franko's long prose fіctіon vocabulary was made. Іt has 506 722 tokents and 26 368 types wіth the dіsambіgualіzed homonymy. The fundamental parameters of the statіstіcal structure at the lexіcal level were іdentіfіed and descrіbed for dіrect and author's speech: text and lexeme vocabulary volumes, the rіchness of the vocabulary (іndex of varіety), the amount of hapax legomena, theіr occupatіon of text and vocabulary, exclusіveness іndex for text and vocabulary, amount of words іn text wіth frequency 10 and hіgher, theіr occupatіon of text and vocabulary, concentratіon іndexes for text and vocabulary. The іmportant sіmіlarіtіes and dіfferences were found. The new statіstіcal parameter for the wrіter's language and style іs offered. Іt іs percentage ratіo of hapax legomena and frequently used lemmas. These characterіstіcs helped to find out and to descrіbe more precіsely the іmportant features of author's style.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського