Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (3019)Книжкові видання та компакт-диски (72)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОДАВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 321
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скоробогатько О.Г. 
Аміодарон та його комбінація з мілдронатом в експериментальній і клінічній фармакотерапії дилятаційної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Скоробогатько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Запропоновано нову модель дилятаційної кардіоміопатії (ДКМП), яка індукується введенням карміноміцину щурам; продемонстровано її тотожність з відомими моделями та патоморфологічними змінами внаслідок ДКМП у людини. Встановлено, що використання аміодарону в експерименті та за клінічних умов, призводить до покращання метаболізму міокарда, показників його біоелектричної активності та морфологічної картини. Це відбувається на тлі оптимізації стану системи аденілових нуклеотидів еритроцитів периферичної крові. Виявлено, що модулюючий ефект аміодарону щодо відповідних показників, які вивчалися у людини, значно потенціюється додаванням мілдронату. Зроблено висновок щодо доцільності комбінованого використання зазначених препаратів у комплексній терапії ДКМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52
Шифр НБУВ: РА308494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мисник А.В. 
Аналіз одновимірних та двовимірних діагностичних даних методами штучних нейронних мереж: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.04 / А.В. Мисник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено та реалізовано оригінальну алгоритмічну штучну нейронну мережу з додаванням нейронів і процедуру її навчання, яка дозволяє вирішити проблему вибору кількості окремих нейронів та прихованих шарів, а також містить новий тип нейронів. Запропоновано метод початкової градієнтної ініціалізації для модельної нейронної мережі Кохонена та нові способи експертної діагностики за допомогою штучних нейронних мереж. Вперше досліджено зв'язок текстурних характеристик ультразвукових зображень щитовидної залози та томографічних зображень головного мозку людини з різними класами захворювань за допомогою методів нейронних мереж та одержано оцінки їх діагностичної ефективності для класифікації виявлених патологій. Обгрунтовано доцільність застосування методів нейронних мереж для аналізу та розпізнавання відмінностей в опромінених і нормальних спектрах ДНК, а також вивчення та класифікації порушень серцевої системи за електрокардіограмами. Створено метод сегментації ультразвукових і магніторезонансних зображень з використанням штучних самоорганізуючих мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343 с51 +
Шифр НБУВ: РА334160

Рубрики:

      
3.

Бик С. В. 
Анодні процеси на сріблі у боратно-фосфатно-карбонатному електроліті: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / С. В. Бик ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.523,0 + К663.234.2
Шифр НБУВ: РА381719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Волторністий А.В. 
Антиоксидантна система мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби і роль мінеральних елементів у її регуляції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Волторністий ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено біохімічне дослідження особливостей перекисних процесів і ферментної ланки антиоксидантного захисту в клітинах бактерій та інфузорій рубця великої рогатої худоби (ВРХ) та з'ясовано роль вітаміну E, а також певних макро- та мікроелементів у регуляції активності антиоксидантних ферментів. У клітинах бактерій та інфузорій рубця ВРХ виявлено продукти перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) (гідропероксидів ліпідів та малонового діальдегіду й антиоксидантні ферменти супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази), які запобігають розвитку оксидаційного стресу у мікроорганізмів рубця. У бактерій більш активна каталаза, а у клітинах інфузорій - глутатіонпероксидаза. У разі додавання до середовища вітаміну E та селену окремо, а також разом з вітаміном E у клітинах бактерій та інфузорій у процесі інкубації вірогідно зменшується вміст продуктів ПОЛ (гідропероксидів ліпідів, малонового діальдегіду) та підвищується активність антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, каталази). За умов інкубації змішаної фракції мікроорганізмів рубця, у середовище якого додавали S (II) Cr і (III), а також солі цинку, нікелю, заліза та марганцю, вміст гідропероксидів ліпідів та малонового діальдегіду в клітинах бактерій вірогідно зменшується, а у разі додавання S (VI) Cr і (VI) - збільшується. Зміни вмісту продуктів ПОЛ у клітинах інфузорій у разі додавання в середовище зазначених мінеральних елементів проявляються меншою мірою. У разі додавання в інкубаційне середовище S (VI) і Cr (VI), а також солей цинку, нікелю, заліза та марганцю у клітинах бактерій та інфузорій вірогідно підвищується активність супероксиддисмутази, у разі додавання Cr (III), солей цинку та марганцю - активність каталази. Під впливом S (II) активність обох ферментів у клітинах цих мікроорганізмів вірогідно знижується. Проведено часткову очистку каталази (у 28 разів) з бактеріальної фракції рубця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 + Е60*734.237 рубець +
Шифр НБУВ: РА358061

Рубрики:

      
5.

Чубар О.М. 
Антиоксидантний статус печінки перепела за умов впливу нітратів та додаванні в комбікорм зерна амаранту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Чубар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості функціонального стану системи антиоксидантного захисту печінки перепела у віковому аспекті за умов впливу нітрату натрію та у разі додавання у комбікорм зерна амаранту. Показано, що високий рівень продуктів пероксидного окиснення ліпідів у печінці добових перепелят у періоди інтенсивного росту (до 14-ї доби), статевого диморфізму та становлення процесів яйцекладки зумовлює компенсаторне зростання активності антиоксидантних ферментів. Показано, що вміст каротину та жиророзчинних вітамінів (A, E) у печінці 49-70-добових перепелів знижується, що пов'язано з мобілізацією вітамінів з депо на формування складових компонентів яйця. Встановлено, що нітрат натрію у дозі 0,5 г/кг за NO3 - сприяє інтенсифікації пероксидного окиснення ліпідів, обумовлює зміни функціональної активності антиоксидантних ферментів та зниження вмісту вітамінів A, E та каротину у печінці перепела. Показано, що використання домішки зерна амаранту у комбікормі запобігає розвитку гемічної гіпоксії, виявлено її протекторний вплив щодо негативної дії нітратів. Встановлено, що використання домішки зерна амаранту у комбікормі сприяє стабілізації процесів ліпопероксидації за рахунок підвищення антиокидантного статусу печінки перепела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.905 + Е60*734.26-641.9:Г125.132.1 Ан +
Шифр НБУВ: РА346288

Рубрики:

      
6.

Кулінський В. Л. 
Асиметрія критичної поведінки рідинних систем: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.14 / В. Л. Кулінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Одержано пояснення відомих емпіричних фактів теорії рідин (прямолінійний діаметр, Зено лінія, кубічна форма купола бінодалі) як наслідків наявності однозначної відповідності між флюїдними станами простої рідини і граткового газу. На цій основі одержано зв'язок термодинамічних потенціалів, координат критичних точок таких систем. Розроблено непертурбативну процедуру побудови канонічної форми ефективного гамільтоніана. Проаналізовано структуру провідних сингулярних доданків у діаметр густини й ентропії. На підставі врахування поляризаційних ефектів, обумовлених аномальними флуктуаціями густини, надано пояснення особливостей критичної поведінки рідких систем з кулонівською компонентою (розчини електролітів, іонні рідини). Пояснено факт аномально високої чутливості координат критичної точки розчинника у разі додавання електроліту. Запропоновано вирішення проблеми розміру Б'єрума для іонної пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 + В317.242,022
Шифр НБУВ: РА383869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Нетяженко Н. В. 
Аспіринорезистентність у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Нетяженко ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проаналізовано поширеність аспіринорезистентності серед хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST, які систематично приймали аспірин, та показано її асоціацію зі збільшенням рівня госпітальної летальності, частоту нефатального (ре) інфаркту міокарда та сумарної частоти даних подій. Описано фактори, які збільшують ймовірність виникнення резистентності щодо аспірину. Проведено порівняння значень показників агрегації тромбоцитів у пацієнтів із гострим коронарним синдромом і з біохімічною аспіринорезистентністю та без неї. Розглянуто результат додавання клопідогрелю щодо терапії аспірином у резистентних до аспірину хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67
Шифр НБУВ: РА372383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вітько О.В. 
Багаторівневі ймовірнісні мережі для моделювання складних інформаційних систем в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.В. Вітько ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено архітектуру імовірнісної метамережі, яка відрізняється від існуючих додаванням керуючого метарівня (метарівнів) і дозволяє аналізувати та моделювати поведінку системи у різних аспектах, а також імовірнісні зміни самого аспекту за допомогою єдиного апарату імовірнісних мереж. На основі даної архітектури запропоновано три моделі імовірнісних метамереж: C-, R- і комбіновану RC-метамережу, що відрізняються впливом аспектних атрибутів на прогнозуючу мережу. Модифіковано правила імовірнісного виведення для даних метамереж. Удосконалено методи їх відбудови з даних для багаторівневих моделей. Обгрунтовано застосування даних метамереж для задач фільтрації змісту Web і передбачення переваг користувача мобільної комерції, моделювання радіаційного ризику населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.14 +
Шифр НБУВ: РА324614

Рубрики:

      
9.

Грициняк І.І. 
Біологічні особливості та фактори підвищення продуктивності коропів любінських внутрішньопорідних типів, їх помісей та гібридів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.03 / І.І. Грициняк ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Вивчено біологічні (генетичні, імунологічні та фізіолого-біохімічні) особливості любінських рамчастого та лускатого коропів, їх помісей та гібридних форм і вплив певних факторів на підвищення їх продуктивності. Проведено системне дослідження зв'язку між білковим поліморфізмом крові, природною резистентністю, активністю імунної та антиоксидантних систем і обміном білків і ліпідів у коропа різного генезису. Вивчено генетичну структуру любінських рамчастого та лускатого типів коропа, їх помісей і гібридних форм і деяких інших внутрішньопорідних типів коропа українських порід за генетико-біохімічними маркерами. Показано відмінності та подібність між дослідженими коропами. Показано алельне збагачення генотипу коропа за умов гібридизації. Виявлено більш високу природну резистентність та вищу активність антиоксидантних ферментів в організмі любінського лускатого коропа, ніж рамчатого та гібридних форм коропів, ніж у чистопородних. Установлено зниження ативності імунної системи та факторів природної резистентності у любінських рамчастого та лускатого коропів, їх помісей та гібридних форм у разі підвищення щільності посадки у процесі їх вирощування у ставах. Установлено пряму взаємозалежність між масою тіла цьоголіток любінських рамчастого та лускатого коропів та вмістом білків і ліпідів у печінці та скелетних м'язах і ступенем використання їх в енергетичних процесах життєдіяльності у зимовий період. Вивчено продуктивну та метаболічну дію різних сполук селену у разі їх додавання до раціону коропа окремо та разом з різними сполуками йоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11 +
Шифр НБУВ: РА360941

Рубрики:

      
10.

Авдєєва Л.Ю. 
Вдосконалення технології комбінованих м'ясних продуктів з використанням рослинних білків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Л.Ю. Авдєєва ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що найефективніше інактивація інгібіторів травних ферментів відбувається у разі двостадійного оброблення нативного соєвого насіння (гідротермічного та паротермічного). Розроблено технологічні рекомендації щодо цих режимів, що надало змогу вдосконалити технологію виробництва соєвої пасти. Установлено вплив режимів гідротермічного оброблення на водо- та жироутримувальну здатність соєвої пасти та комбінованих м'ясо-рослинних фаршів. Показано, що запропоноване двостадійне гідротермічне оброблення насіння сої дає змогу одержати продукт з високою водо- та жироутримувальною здатністю завдяки розвинутій капілярно-пористій структурі, яка виникає внаслідок денатурації білків. Установлено, що соєва паста надає фаршу більшу в'язкість і щільність, унаслідок чого збільшується ефективна в'язкість комбінованих м'ясних фаршів з її додаванням, що дає можливість цілеспрямовано впливати на консистенцію готових виробів. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено рецептуру комбінованого м'ясного продукту з використанням запропонованої соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928-3 +
Шифр НБУВ: РА324781

Рубрики:

      
11.

Дідковський В.Л. 
Вестибулярна дисфункція при нейросенсорній приглухуватості (особливості діагностики та підходів до лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В.Л. Дідковський ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив порушення вестибулярної функції на підходи до діагностики та лікування нейросенсорної туговухості різного генезу. Розглянуто клінічні варіанти перебігу вестибулярної дисфункції у хворих на зазначену хворобу та проаналізовано слухові функції. У 20 % хворих на гостру нейросенсорну туговухість із соціально-неадекватним слухом виявлено докомпенсований варіант перебігу вестибулярної дисфункції. Для хворих на дану хворобу з компенсованим варіантом перебігу вестибулярної дисфункції прогноз відновлення слуху більш сприятливий. У 48 % пацієнтів із спадковим генезом (синдромом Ушера) хвороби з декомпенсованим варіантом вестибулярної дисфункції відмічено соціально-неадекватний слух. Методом сонографії вивчено стан кровообігу у вертебро-базилярній системі хворих на гостру нейросенсорну туговухість із симптомами вестибулярної дисфункції. Встановлено, що у даних хворих найбільш частою патологією вертебральних артерій є аномалії розвитку, зокрема, гіпоплазія. З'ясовано, що додавання ембріональної нервової тканини до культури внутрішнього вуха щурів зменшує токсичний ефект дії антибіотика на нейросенсорний епітелій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.024.2-4
Шифр НБУВ: РА310331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Фоміна М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза свинини, виробленої в умовах дефіциту заліза та його корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Фоміна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних соплук і доз заліза на еритропоез, білковий, вуглеводний і мінеральний обмін у свиней, їх м'ясну продуктивність, прирости мас та якість одержаної продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних свиней хелатними сполуками заліза (метіонатів і лізинатів) сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка, SH-груп і заліза у сироватці крові. Вивчено вплив різних сполук і доз заліза на м'ясну продуктивність, швидкість росту свиней, зроблено ветеринарно-санітарне та біологічне оцінювання одержаної продукції. З'ясовано, що додавання лізинату заліза до раціону відгодовуваних свиней краще впливає на забійні показники, морфологічний склад туш (збільшує вихід м'язової тканини, площу м'язового вічка), фізичні властивості (pH, площу м'язового вічка, вологоємність) та відзначається найбільшим рівнем вірогідності. Доведено, що застосування заліза у формі хелатів позитивно впливає на органолептичні характеристики свинини, що сприяє покращанню якості м'яса та бульйону з нього, фізико-хімічних показників і подовжує термін його зберігання. У м'ясі усіх дослідних груп свиней виявлено зменшення загальної вологи та збільшення вмісту сухої речовини та жиру, що забезпечує більшу калорійність м'яса та покращує його смакові якості. Доведено позитивний вплив хелатних сполук заліза на збільшення рівня мікроелементів у крові та м'ясі свиней (Fe, Mn, Zn, Cu). Розраховано економічний ефект та розроблено рекомендації щодо використання лізинату заліза для відгодівлі свиней у встановленій дозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА358497

Рубрики:

      
13.

Константінов П.Д. 
Ветеринарно-санітарний та радіометрично-гігієнічний контроль продуктів забою тварин, отриманих у зонах посиленого радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.Д. Константінов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено наслідки Чорнобильської катастрофи (вплив радіонуклідів на якість м'яса забійних тварин), вдосконалено методи зниження рівня радіонуклідів у м'ясі та випуск екологічно безпечної м'ясної продукції. Проведено ретроспективний радіометричний аналіз продуктів забою тварин, забруднених радіонуклідами. Встановлено, що радіонукліди, концентрація яких знаходиться в межах допустимих рівнів ДР-97 (19 - 25 Бк/кг), впливають на біохімічний склад яловичини: знижується вміст білка, жиру, сухої речовини, глікогену, молочної кислоти; підвищується вміст летких жирних кислот, аміно-аміачного азоту.Розроблено спосіб приготування біологічно активного препарату "Лактоцидин" з культури молочнокислих мікроорганізмів (ацидофільних паличок штаму 48c). Досліджено і впроваджено спосіб виробництва вареної ковбаси з додаванням лактоцидину, який забезпечив підвищення органолептичних показників готового продукту, зменшив кількість МАФАМ, збільшив вихід ковбаси, подовжив термін її реалізації, знизив вміст радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1
Шифр НБУВ: РА312773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гладка Л. І. 
Взаємна дифузія та еволюція структури в локально-неоднорідних потрійних сплавах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Л. І. Гладка ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розвиток взаємоузгоджених підходів до термодинамічного та кінетичного методів моделювання дифузійних процесів і процесів фазоутворення у потрійних системах і розроблено методи розрахунку ефективних кінетичних коефіцієнтів для двофазних дифузійних зон. За моделювання процесу взаємної дифузії з використанням взаємоузгодженої моделі розрахунку діаграми стану та дифузійної взаємодії в потрійній системі Ті - АІ - N показано, що розроблена модель ефективного середовища описує перколяційну поведінку двофазної зони у разі довільних значень об'ємних часток фаз. Показано, що за використання лігатур з високим вмістом алюмінію навколо частинки виникає окіл альфа-фази, який перешкоджає дифузійному перерозподілу ванадію та негативно впливає на процес гомогенізації, сприяє виникненню пор на межі між лігатурами та матрицею. Розв'язано задачу дифузії для потрійної системи Fе - Ni - Сr в конфігурації Т-зразка з використанням побудованої взаємоузгодженої моделі. Доведено, що додавання Nі до системи Ni - Cr спричинює досить значний вплив на швидкість дифузійної взаємодії атомів хрому та заліза. Розв'язано обернену задачу дифузії для потрійної системи Ni - Cu - Zn з використанням методик Матано-Больцмана та Даянанди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32
Шифр НБУВ: РА377370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Борисова В.В. 
Вирощування садивного матеріалу модрини європейської інтенсивними методами в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.В. Борисова ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та вдосконалено технологію вирощування садивного матеріалу модрини європейської у теплицях з застосуванням інтенсивних методів за умов Лівобережного Лісостепу України. Доведено, що завдяки розподілу насіння на фракції за розміром і щільністю збільшується енергія проростання, лабораторна схожість, а також кількість здорового насіння. Виявлено, що застосування агростимуліну, емістиму-С, триману-1, фумару, ПАБК для 18-годинного замочування насіння сприяє підвищенню його якісних показників. З'ясовано, що для вирощування сіянців модрини європейської у теплицях доцільно використовувати торф'янистий субстрат та зв'язно-піщану грунтову суміш з внесенням 1-сантиметрового шару у борозну. Установлено, що кращим матеріалом для загортання насіння та мульчування сходів є свіжа соснова тирса. Показано високу ефективність сумісного застосування агростимуліну та амофосу під час вирощування садивного матеріалу зазначеної рослини у теплицях. Визначено, що обробка коренів сіянців модрини європейської полімерною плівкотвірною композицією екзопліакриламіду з додаванням емістиму-С сприяє збільшенню приживлюваності сіянців і темпів росту культур у висоту та за діаметром у перші три роки вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чала Ю.П. 
Відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби в українських перекладах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Ю.П. Чала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено прийоми відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби у Великій Британії за перекладу прозових і драматичних творів англійських письменників українською мовою. Показові концепти історичної доби, які визначають специфіку конкретного соціуму, особливості його матеріальної культури, виражаються у художніх творах за допомогою культурно-маркованих знаків. "Культурно-маркований знак" є поняттям, ширшим за обсягом, ніж поняття "реалія", вони знаходяться у позиції взаємодоповнення. Для передачі "асоціативного шлейфу" культурно-маркованих знаків за перекладу художнього твору, який відображає Вікторіанську добу, доцільно застосовувати прийоми, що відтворюють референтне ядро знаку та його ціннісний і образний компоненти. Оптимальними для цього визначено прийоми: внутрішньотекстові пояснення / додавання, генералізацію, конкретизацію та віднайдення контекстуального відповідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА343588

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Трифонова Г. В. 
Властивості кріоконсервованих культур клітин в регенераційних середовищах, що містять низькомолекулярну фракцію з кордової крові: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Г. В. Трифонова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено у порівняльному аспекті дії фракції до 5 кДа з кордової крові великої рогатої худоби та препарату актовегін на ріст диплоїдної та двох перещеплюваних клітинних культур за додавання до складу ростових середовищ та їх здатності прискорювати відновлювальні процеси у клітинах. Встановлено здатність фракції до 5 кДа з кордової крові й актовегіну прискорювати вступ клітин до розподілу та підвищувати мітотичну активність культур, що вивчаються. Показано покращання процесів адгезії клітинних культур і загальної морфології клітин за додавання фракції до 5 кДа з кордової крові чи актовегіну до середовищ культивування. Доведено доцільність створення регенераційних середовищ для клітинних культур, підданих кріоконсервуванню, де в якості активного начала застосовується фракція до 5 кДа з кордової крові великої рогатої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*337*55 с8 + Е70*732.2 с8 + Р353.52 с25
Шифр НБУВ: РА376204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Юссеф К. 
Вогнева утилізація відходів виробництва біодизеля в складі композиційних палив: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / К. Юссеф ; НАН України, Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне та теоретичне дослідження процесів спалювання відходів виробництва біодизеля (гліцеринового залишку - G-фази) у складі композиційних палив на предмет подальшого використання палив у теплоенергетичних установках, що дозволяє з користю утилізувати відходи та зекономити традиційні палива. Описано процес прогріву краплі палива багатокомпонентного складу. Досліджено вплив різних речовин-активаторів на передполуменеві процеси у краплі палива, експериментально доведено активаційний вплив пічного палива на інтенсивність передполуменевих процесів композиційних палив на основі відходів виробництва біодизельного палива. Удосконалено технологію виробництва композиційних палив з використанням гідрокавітаційної обробки. На підставі експериментальних даних обгрунтовано доцільність застосування гідрокавітаційної обробки для композиційних палив з низькою плинністю безпосередньо у форсунках-змішувачах. Експерименально визначено видаткові характеристики форсунки-змішувача. Встановлено вплив речовин-активаторів на процеси подачі, розпилу та спалювання газоподібних речовин-активаторів (G-КП) у модельній камері згоряння. Проведено термогравіметричний і термометричний аналіз досліджуваних комбінованих палив на основі G-фази з додаванням речовин-активаторів. Запропоновано фізичну двовимірну модель, що описує поводження краплі композиційного піноподібного палива на основі G-фази з газоподібними речовинами активаторами у високотемпературному окисному середовищі. Розроблено математичну модель процесу. На підставі комплексних розрахунково-теоретичних досліджень, а також вогневих випробувань визначено діапазони найбільш доцільних співвідношень G-КП і речовин-активаторів, що забезпечують стійкий процес спалювання з мінімальним підсвічуванням, визначено його енергетичну корисність. Оцінено ефективність використання G-КП з визначеними експериментально мінімальними домішками речовин-активаторів, наведено рекомендації щодо їх промислового застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З65
Шифр НБУВ: РА372788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дунаєвська А.В. 
Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / А.В. Дунаєвська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив високих швидкостей заморожування: 1000, 2500 та 10000 C/хв, осмолярності кріозахисного середовища та концентрації гліцерину у ньому на цілісність сперміїв після відігріву. Показано, що краща цілісність морфофункціональних параметрів кріоконсервованих сперміїв спостерігається за швидкості заморожування 2500C/хв у разі осмолярності кріозахисного середовища 430 мОсм/кг і концентрації гліцерину 4 %. Результати досліджень показали, що додавання кордової сироватки у кріозахисне середовище збільшує виживаність і час рухливості сперміїв після відігріву. Розроблено ефективний метод виділення рухливої фракції кріоконсервованих сперміїв при нормо- і олігоастеноспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-5
Шифр НБУВ: РА313789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Гарбузенко О.Б. 
Вплив механічного навантаження на синтез колагену, еластину та в'язко-пружні властивості сполучної тканини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04. / О.Б. Гарбузенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.32-62,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського