Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (617)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКСТЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 135
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
2.

Жданов І.О. 
Активістська орієнтованість масової політичної свідомості в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Жданов ; Ін-т політ. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто здатність масової політичної свідомості в сучасній Україні спонукати населення до активної політичної участі. Визначено функції масової політичної свідомості, дія яких спонукає громадян до політичної активності та встановлено її мотиваційну основу. Проаналізовано залежність між рівнями соціальної та політичної активності українців, а також вплив суспільного середовища на характер політичної поведінки. Наведено характеристику політичної свідомості населення сучасної України за змістом його потреб, інтересів, моральних і ідологічних настанов. З'ясовано найбільш розповсюджені політико-ідеологічні преференції українського населення. Розглянуто причини та чинники невідповідності між протестними політичними настроями та переважно пасивною політичною поведінкою людей, зокрема, у найбільш відомих політичних кампаніях. Простежено еволюційні зміни в амбівалентному співвідношенні у масовій політичній свідомості між локусами інтернальності й екстернальності, деяке посилення громадянських цінностей щодо цінностей матеріальних, які залишаються домінуючим чинником політичного вибору. Розглянуто потенційні можливості зростання активності масової політичної свідомості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 +
Шифр НБУВ: РА369686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
4.

Малиш П.М. 
Біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові людини в процесі зберігання при позитивній температурі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.32 / П.М. Малиш ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 37 с. — укp.

Визначено альтераційні та регуляторні системи, сигнальні шляхи упровадження та загибелі консервованих еритроцитів людини. Проаналізовано біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові у процесі зберігання. Встановлено тригери загибелі консервованих еритроцитів, якими є: механічна травма клітин крові під час вилучення з кровообігу донора та переміщення до штучного середовища; вплив інгредієнтів гемоконсерванту, таких як глюкоза у високій концентрації, яка обумовлює розвиток осмотичного стресу та глікозування гемоглобіну; стабілізатори системи згортання, що у реакції з бікарбонатами плазми створюють надмірну кількість вуглекислоти, яка спричиняє витискання кисню зі зв'язку з гемоглобіном, індукцію активних форм кисню та розвиток оксидативного стресу. Вперше виявлено ознаки апоптичних процесів у консервованих еритроцитах, такі як екстерналізація фосфатидилсеріну та фосфатидилетаноламіну на поверхні мембрани, внутрішньоеритроцитарне накопичення катіонів кальцію, зниження об'єму клітини. Вперше встановлено, що у консервованому еритроциті функціонує система захисту від оксидативного впливу активних форм кисню й азоту, що включає високо- та низькомолекулярні речовини. Уточнено наукові уявлення про бажану композицію гемоконсервантів й обгрунтовано перспективи досліджень у галузі розробки антиоксидантних стимулів для консервованих еритроцитів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51 +
Шифр НБУВ: РА355034

Рубрики:

      
5.

Демус Н. В. 
Вікова залежність морфологічного статусу телиць, їх серця та артерій від типу автономної регуляції серцевого ритму: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / Н. В. Демус ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Доведено, що інтегрувальний вплив симпатичного та парасимпатичного відділів автономної нервової системи завдяки відповідним типам автономної регуляції серцевого ритму зумовлює морфофункціональні особливості серця й артеріальних судин, що, врешті, впливає на ріст та розвиток тварин. З'ясовано, що процеси росту та розвитку теличок за показниками вікової динаміки маси тіла та екстер'єру перебувають у тісному зв'язку з процесами вікового становлення тонусу автономних центрів, а телички з різними типами автономної регуляції серцевого ритму (симпатико-, нормо-, парасимпатикотонічний) характеризуються відповідними показниками маси серця та його окремих частин, а також різними лінійними промірами. Одержані дані свідчать, що товщина кардіоміоцитів лівого шлуночка серця теличок більша, ніж правого та залежить від типу автономної регуляції серцевого ритму. Показано, що морфологічна будова судин у теличок різновікових груп з різними типологічними впливами автономної регуляції змінюється однотипово, на що вказує індекс Керногана (найбільший ІК у тварин-СТ, найменший - у ПСТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.91 + П872.12-911
Шифр НБУВ: РА378972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Беседін О.В. 
Вікові особливості продуктивності вівцематок таврійського типу асканійської тонкорунної породи та їх потомства: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Беседін ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 19 с. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал щодо впливу віку вівцематок таврійського типу асканійської тонкорунної породи на власну продуктивність і господарсько-біологічні ознаки одержаного від них потомства. Показано, що особини три-п'ятирічного віку відрізняються вірогідно кращими продуктивними та репродуктивними властивостями. Установлено вплив віку вівцематок на співвідношення потомства за статтю - чим старші тварини, тим вища вірогідність одержання від них ягнят жіночої статі, а також тривалість періоду ембріогенезу - спостерігається крива нормального розподілу. Такий розподіл, залежно від віку вівцематок, зафіксовано і за рівнем їх молочної продуктивності. Результати досліджень доповнюють знання стосовно фізико-механічних властивостей вовни, рівня мінливості селекційних і відтворювальних ознак, екстер'єрної оцінки молочної залози тварин різного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-6 +
Шифр НБУВ: РА366679

Рубрики:

      
7.

Бобик В.В. 
Вплив екстернальної кислотності на каталітичні властивості Pd-вмісних висококремнеземних цеолітів у реакції гідроізомеризації н-гексану: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Бобик ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З'ясовано вплив екстернальної кислотності Pd-вмісних висококрмнеземних цеолітів у реакції гідроізомеризації н-гексану. Показано, що внаслідок зниження екстернальної кислотності морденітових основ каталізаторів внаслідок іонообмінної сорбції катіонів тетрабутиламонію конверсія н-гексану знижується за незмінно високої селективності за продуктами гідроізомеризації. Запропоновано метод кількісного визначення екстернальних кислотних центрів шляхом потенціометричного титрування суспензій цеолітів гідроксидом тетрабутиламонію. Установлено сибатну залежність виходу 2,2-диметилбутану у продуктах гідромеризації н-гексану від концентрації екстернальних кислотних центрів Pd-вмісних морденітових каталізаторів. Визначено умови та запропоновано спосіб підвищення екстернальної кислотності шляхом лужної обробки поверхневого шару морденітового каталізатору. З'ясовано, що в результаті такої обробки суттєво збільшується адсорбційна ємність за 2,2-диметилбутаном, підвищується екстернальна кислотність і зростає активність Pd-вмісного каталізатору в реакції гідроізомеризації та селективність утворення 2,2-диметилбутану. Установлено, що зниження концентрації екстернальних кислотних центрів цеоліту HZSM-5 типу пентасилу за рахунок кислотного деалюмінування на 5 - 9 мкмоль/г або в результаті дезактивації катіонами тетрабутиламонію призводить до збільшення на 47 - 70 % конверсії н-гексану, а селективність каталізатора PdHZSM-5 за продуктами гідроізомеризації зменшується на 70 - 80 %. З'ясовано, що зростання швидкості реакцій крекінгу спричиняється значним розділенням гідрувальних / дегідрувальних і кислотних центрів каталізатора (в його мікропорах) після дезактивації екстернальних кислотних центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.16-273.4 + Г544.57 +
Шифр НБУВ: РА360920

Рубрики:

      
8.

Панасенко Є. А. 
Вплив паратипових факторів на резистентність жеребців-плідників української верхової породи: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. А. Панасенко ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи оцінки резистентності жеребців-плідників української верхової породи. Запропоновано методику ранжирування інвестиційних проектів та аргументованого пріоритетного вибору для інвестування у заходи щодо її підвищення. Вивчено вплив різноманітних факторів навколишнього середовища на біохімічні, гуморальні та клітинні показники імунітету, екстер'єрні показники жеребців різного віку. Обгрунтовано модель взаємодії комплексу негативних абіотичних факторів та організму коня, які викликають стан дестабілізації організму та розвиток технопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-37
Шифр НБУВ: РА373141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Димчук А. В. 
Вплив різних типів підбору на господарсько-біологічні ознаки тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А. В. Димчук ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень з вивчення онтогенетичного росту та розвитку телиць і бугайців подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи за показниками приростів живої маси й екстер'єру залежно від типу та варіанту підбору. Проведено оцінювання молочної продуктивності корів з визначенням частки впливу батьків і типу підбору на їх продуктивні показники. Досліджено хімічний склад молока, проаналізовано забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса, морфологічні та біохімічні показники крові бугайців. Визначено кореляційні зв'язки й економічну ефективність вирощування та відгодівлі бугайців і розведення корів, одержаних в результаті різних варіантів підбору. Встановлено залежність типу та варіанту підбору на господарсько корисні ознаки тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1-3
Шифр НБУВ: РА382194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Коновалова О.А. 
Глибиннопсихологічне пізнання феномену експектацій методом активного соціально-психологічного навчання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.А. Коновалова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі методу активного соціально-психологічного навчання (АСПН), розробленого Т.С.Яценко, досліджено глибиннопсихологічні особливості експектацій. Надано порівняльну характеристику феномену експектацій з іншими психологічними поняттями (апперцепції, антиципації, установки, екстерполяції, інтуїції), психічними процесами (сприймання, пам'яті, мислення, уяви, фантазії). Виявлено взаємодію між об'єктивною та суб'єктивною реальністю феномену експектацій, його потенційній можливості відступу від об'єктивної реальності. На підставі психоаналізу матеріалу груп АСПН розкрито глибиннопсихологічний зміст поняття експектацій. Визначено взаємозв'язки експектацій з "психологічними захистами", виразні системні характеристики психіки та логічно впорядковані аспекти передсвідомого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-222 + Ю940.3с
Шифр НБУВ: РА317855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ковальчук Т.І. 
Господарсько корисні та біологічні ознаки корів різних генотипів новостворених молочних порід інтенсивного типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.І. Ковальчук ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено екстер'єрно-конституціональні особливості, молочну та м'ясну продуктивність, відтворні й адаптаційні якості, морфофункціональні властивості вимені корів різних генотипів новостворених українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних порід. За оптимальних умов певного господарства перехідної зони з Полісся до Лісостепу України проведено порівняльне комплексне оцінювання господарсько корисних і біологічних ознак корів-первісток різних генотипів за голштинською породою, що значно підвищує вірогідність одержаних результатів досліджень. З урахуванням високого генетичного потенціалу та вибагливості голштинізованих тварин до умов середовища увагу приділено вивченню відтворних якостей, стійкості лактаційної діяльності, клінічних та інтер'єрних показників, які характеризують їх адаптаційні властивості й інтенсивність обміну речовин тварин різних генотипів. Доведено, що за підвищення частки спадковості голштинської породи в генотипі корів обох порід покращується їх продуктивність за одночасного погіршення відтворної здатності та м'ясних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-60 +
Шифр НБУВ: РА360555

Рубрики:

      
12.

Кузів М.І. 
Господарсько-біологічні особливості корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Кузів ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень екстер'єрно-конституційних параметрів, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вим'я, м'ясної продуктивності, морфологічних і біохімічних показників крові, відтворної здатності корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів. Встановлено, що корови, які в генетичній структурі мають 75 % спадковості червоно-рябої голштинської породи і 25 % спадковості симентальської породи характеризуються порівняно високою молочною продуктивністю, задовільними м'ясними якостями, підвищеною відтворною здатністю і пристосованістю до місцевих умов розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шалева О.М. 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Шалева ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов Прикарпаття проведено комплексне дослідження фенотипових ознак та біологічних особливостей корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів (її західної популяції). Вивчено екстер'єрно-конституційні та інтер'єрні особливості, надано порівняльну оцінку молочної продуктивності, морфо-фунціональних властивостей вим'я, м'ясних якостей, відтворної здатності та економічної ефективності розведення корів української чорно-рябої молочної породи. Встановлено зв'язок між окремими селекційними ознаками, виявлено закономірності успадкування молочної продуктивності у корів різних виробничих типів залежно від їх генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-269.8(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Косташ В.Б. 
Господарсько-біологічні особливості тварин різних ліній і генотипів української червоно-рябої молочної породи в умовах Буковини: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Б. Косташ ; УААН, Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження селекційно-генетичних і біологічних ознак тварин різних генотипів і ліній буковинського заводського типу української червоно-рябої молочної породи. Зроблено порівняльне оцінювання росту та розвитку, лінійного росту й екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, відтворювальної здатності, функціональних властивостей вимені, морфологічних і біохімічних показників крові, легеневого газообміну корів різної лінійної належності та вивчено м'ясні якості тварин. Виявлено найбільш ефективні генотипи та лінії, що мають суттєве значення у процесі удосконалення загального масиву тварин та одержання високопродуктивних особин буковинського заводського типу. Встановлено частку впливу різних факторів на формування молочної продуктивності корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба + П60-2 +
Шифр НБУВ: РА363206

Рубрики:

      
15.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Пащенко Н.П. 
Детермінація жвавості коней російської рисистої породи комплексом морфометричних ознак: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.П. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням методів багатовимірного регресійного аналізу розроблено моделі для прогнозу жвавості коней російської рисистої породи різного віку. Встановлено високий рівень детермінації жвавості морфометричними промірами тварин, віком 4-х років і старше. Запропоновано моделі (лінійну й алометричну) для оцінки живої маси коней без зважування. Розглянуто питання статевого та міжпородного диморфізму коней рисистих порід - орловської та російської, вікової повторюваності промірів екстер'єру та жвавості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.3,1-26
Шифр НБУВ: РА319047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Новосад В.О. 
Екологічна складова в ціноутворенні на підприємствах теплоенергетичної галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.О. Новосад ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм інтеграції зовнішніх ефектів природокористування та досліджено співвідношення зовнішніх (екстернальних) ефектів та екологічних витрат. Визначено еколого-економічну сутність категорії "тіньова ціна забруднення" стосовно теплоенергетичної галузі. Запропоновано механізм урахування повних екологічних витрат у собівартості продукції теплоенергетики. Оцінено рівень підвищення цін на теплову енергію за умов повного відшкодування нанесених довкіллю збитків. Сформульовано принципи побудови екологічно орієнтованої системи ціноутворення та тарифікації у теплоенергетиці. Обгрунтовано еколого-економічну сутність торгівлі енергетичними нормативами та розроблено методичні підходи щодо цінового регулювання на засадах цієї категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6-861
Шифр НБУВ: РА312295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пінчук В. О. 
Еколого-генетичний моніторинг племінних ресурсів конярства України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. О. Пінчук ; НААН України ; Ін-т агроекології і економіки природокористування. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Виявлено тенденцію негативного впливу радіаційного фону на галузь конярства в регіонах України впродовж 2002 - 2008 рр., зокрема, зниження рівня відтворення та резистентності у коней, що є однією з причин скорочення кількості господарств, чисельності та різноманітності порід коней. Встановлено, що поширення та прояв біогеоценотичних патологій - сказу, лептоспірозу та параскарозу у коней України останніми роками пов'язано з порушенням ієрархії тварин в екосистемах, змінами природно-кліматичних умов і забрудненням агробіотичного середовища. Визначено, що загальну пристосованість популяцій даних порід коней до місцевих умов довкілля, відбивають їх екстер'єрно-конституційні особливості з формуванням своєрідних регіональних внутрішньопородних груп. Обгрунтовано використання імуногенетичних маркерів як індикаторів генетичної мінливості коней України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Євтушенко В.А. 
Еколого-економічні відносини в системі суспільного вибору: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.А. Євтушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано суть сучасних еколого-економічних відносин та розроблено рекомендації щодо використання механізму суспільного вибору у формуванні ефективної еколого-економічної політики держави. Визначено систему еколого-економічних відносин як найважливішу підсистему соціально-економічних. Наведено їх об'єктно-суб'єктну характеристику відповідно до рівнів формування та реалізації. Доведено необхідність застосування механізму суспільного вибору як оптимальної теоретико-економічної основи формування системи сучасних еколого-економічних відносин. Проведено класифікацію екстернальних еколого-економічних ефектів за різними критеріями та вдосконалено методичні рекомендації щодо їх оцінки у разі негативних і позитивних. Розкрито суть сучасної еколого-економічної політики держави та розроблено напрямки її реалізації в трансформаційній економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА325359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мортіков В.В. 
Економічний механізм відтворення ефективної зайнятості: Автореф. дис... д- ра екон. наук: 08.01.01 / В.В. Мортіков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти економічного механізму відтворення ефективної зайнятості (МВЕЗ). Доведено, що відтворення зайнятості є наслідком дії об'єктивних та суб'єктивних критеріїв. Розкрито роль держави в механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки. Встановлено, шо бюджетні обмеження домогосподарств, підприємств, держави є головним чинником економічного МВЕЗ. Визначено вплив бюджетно-фінансової та монетарної політики на зайнятість. Висвітлено роль конкуренції та ринкових недосконалостей у регулюванні зайнятості. Запропоновано методику щодо оцінки екстерналій та ренти в соціально-трудовій сфері, що дозволяє впливати на оптимізацію пропозиції та попиту на ринку праці в перехідній економіці України. Узагальнено теоретичні підстави дослідження комплексу макро- та мікроекономічних критеріїв регулювання попиту на працю. Встановлено, що ефективність попиту залежить від інвестиційного процесу в економіці. Неокласичні моделі інвестування в освіту та міграцію мають безпосереднє відношення поведінки громадян України на ринку праці. На підставі поглядів Дж.М.Кейнса, М.Фрідмена визначено роль грошово-кредитної сфери в процесі відтворення зайнятості за різних соціально-економічних умов. Проаналізовано роль боргів держави, підприємств у МВЕЗ. Визначено недоцільність використання широкомасштабної грошової емісії як засобу підвищення сукупного попиту на робочу силу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-96
Шифр НБУВ: РА321316

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського