Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1194)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕМПІРИЧНЕ$<.>+<.>K=РОЗПОДІЛЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 201
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Широкова М. С. 
Імідж та корпоративний соціальний капітал установ банківської системи: характер взаємовпливу: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / М. С. Широкова ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз та емпіричне дослідження іміджу установ банківської системи, а також виявлено евристичні можливості концепції соціального капіталу для дослідження іміджу соціальних організацій. Визначено зміст основних підходів щодо дослідження іміджу, розглянуто структурні моделі корпоративного іміджу та розкрито значущість іміджу для банківської діяльності. Проведено концептуалізацію поняття "соціальний капітал", визначено сутність поняття "корпоративний соціальний капітал", розкрито зміст і взаємодію його структурних компонентів. Обгрунтовано придатність використання іміджу як індикатора соціального капіталу та наведено результати емпіричного дослідження соціального капіталу банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 в011.2
Шифр НБУВ: РА372956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вірченко Ю.П. 
Імовірнісно-феноменологічний підхід у статистичній фізиці фрактально неупорядкованих конденсованих середовищ: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.П. Вірченко ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові формалізму рівноважної статистичної фізики неупорядкованих конденсованих середовищ, що є, з геометричної точки зору, стохастичними фракталами. Статистична механіка флуктуацій фізичних полів даних структурах будується на основі гіббсівських розподілень імовірностей, за аналогією з рівноважною статистичною механікою систем багатьох тіл. Фізичними прикладами середовищ, які мають необхідну для застосування формалізму, що розвивається, структуру, є конденсовані просторово однорідні у середньому макроскопічні системи, у яких просторове розподілення речовини сильно змінюється у великому діапазоні масштабів, що лежить між макроскопічними розмірами та типовими міжатомними відстанями. Такими є сильно пористі, дендритні, гомогенно змішані композитні матеріали. Проаналізовано принципові питання математичної фізики, які виникають у процесі імовірнісного опису такого роду структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.23,022 + В369,022
Шифр НБУВ: РА310456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Карета С.О. 
Інсультоподібний перебіг запальних процесів головного мозку та його оболонок (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.О. Карета ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Детально висвітлено клініку інсультоподібних запалень процесів центральної нервової системи (ЦНС) - менінгітів, менінгоенцефалітів, абсцесів головного мозку, проаналізовано їх відмінності від типових випадків запальної патології ЦНС, визначено основні клінічні типи перебігу цієї патології, основні варіанти дебюту неврологічної симптоматики. Наведено дані допоміжних клініко-лабораторних, мікробіологічних методик, візуалізуючих методів дослідження (АКТ та МРТ головного мозку). На підставі аналізу одержаних даних указано причини існування випадків інсультоподібних запальних процесів ЦНС, установлено типові труднощі в діагностиці та чинники, що провокують помилкові діагнози гострого порушення мозкового кровообігу в цих хворих, важливих симптомів статусу хворих і даних допоміжних методів дослідження. На підставі аналізу випадків інсультоподібних запальних процесів ЦНС розроблено ефективний алгоритм ранньої діагностики запальних процесів головного мозку та його оболонок та їх диференційної діагностики від гострих порушень мозкового кровообігу. Запропонований алгоритм, який включає адекватний анамнез відносно загальноінфекційних проявів, кваліфікований огляд хворого, методи обстеження, проведення люмбальної пункції за розширеними показами з дослідженням спинномозкової рідини, мікробіологічні методики надають можливість установити діагноз запального процесу ЦНС в найкоротші строки. Зазначено, що адекватне патогенетичне та етіотропне лікування, розпочате в найкоротші терміни (часто емпіричне, в зв'язку з неуточненим етіологічним чинником), повинно покращувати прогноз щодо виживаємості, зменшення частоти та вираженості залишкових неврологічних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324756

Рубрики:

      
4.

Січко Т.В. 
Інформаційні та математичні моделі корпоративної автоматизованої системи управління регіонального аграрного університетського центру: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.В. Січко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено інформаційну модель і концепцію побудови та розвитку корпоративної автоматизованої системи управління регіонального аграрного університетського центру за умови ринкового попиту на освітні, наукові та виробничі послуги. Запропоновано стохастичну потокову модель регіональної освітньої мережі й інформаційну технологію її реалізації, на основі якої одержано ефективні розв'язки задачі системної стохастичної оптимізації скінченної множини функціональних елементів регіональної освітньої мережі та задачі оптимального розподілення ресурсів на освітні, наукові та виробничі послуги. Удосконалено математичну модель підтримки прийняття оптимальних управлінських рішень у корпоративній автоматизованій системі управління регіонального аграрного університету за умов невизначеності ринкового середовища. Запропоновано методологію побудови та структуру корпоративного центру інформаційних ресурсів як основи формування корпоративної автоматизованої системи управління регіонального аграрного університетського центру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 р + П.р(4УКР)3-25 +
Шифр НБУВ: РА368782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сєліверстов І.А. 
Іонно-плазмове нанесення металевих плівок на керамічні порошкові матеріали для газотермічних покриттів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / І.А. Сєліверстов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політех. ін-т". — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено метод високоефективного іонно-плазмового нанесення металевих плівок на керамічні порошкові матеріали різної дисперсності. Вперше досліджено металевий плазмовий струмінь, який генерується вакуумною дугою з титанового, алюмінієвого та мідного катодів. Визначено концентрації іонів і розподілення іонного струму у металевій плазмі титану, алюмінію та міді, що дозволяє здійснювати регулювання процесу конденсації у вакуумі металевих плівок на порошкові матеріали. Встановлено межові значення струму дугового розряду, які забезпечують максимальну швидкість формування рівномірної оболонки на частинках порошку. Розглянуто динаміку руху заряджених частинок плазми та їх взаємодію з частинками порошку. З використанням одержаних результатів розраховано й експериментально досліджено розліт-відхилення частинок порошку у процесі конденсації іонів металу й обгрунтовано умови, за яких таке відхилення буде неможливим або мінімальним. Розроблено технологічні рекомендації, які дозволяють одержувати плаковані порошки з високою адгезією металевої оболонки з керамічним ядром, які можуть успішно застосовуватись у нанесенні газотермічних покриттів. Встановлено, що використання композиційних порошків оксиду алюмінію з тонкими плівками титану, алюмінію та міді забезпечує підвищення фізико-механічних властивостей і корозійну стійкість плазмових покриттів у порівнянні з використанням механічних сумішей порошків аналогічного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2
Шифр НБУВ: РА369946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Турчак Т.В. 
Багаторівневий взаємозв'язок деформаційних властивостей та параметрів структури алюмінію, нікелю та деяких жароміцних сталей: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Т.В. Турчак ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше експериментально досліджено статистичний розподіл розмірів зерен первинної рекристалізації на поверхні та в об'ємі деформованих вальцюванням монокристалів алюмінію. Показано, що довжину та ширину зерен динамічної та статичної рекристалізації можна описати однією залежністю. Вперше математично оброблено результати механічних випробувань ряду жароміцних сталей. Встановлено статистичні залежності відношення довготривалої міцності до короткочасної, аналогічні статистичному розподілу розмірів рекристалізованих зерен. Проведено співставлення середнього розміру комірок за даними ТЕМ і розмірів ОКР, визначених рентгенівським методом у прокатному нікелю. Показано, що в обох випадках розміри елементів субструктури збільшуються зі зростанням деформації, що пов'язано з релаксацією внутрішніх напруг. Виявлено, що у разі використання різних способів механічного навантаження і різних матеріалів існує масштабна інваріантність кількісних параметрів структури та механічних властивостей жароміцних сталей. Підтверджено можливість контролювання механічних властивостей жароміцних сталей за допомогою релаксаційного структуроутворення. Показано вплив зварювання вибухом на структуроутворення в нікелі. З'ясовано, що наявність скейлінгу розмірів субструктурних параметрів свідчить про вагому роль релаксаційних процесів у формуванні структури. Теоретично обгрунтовано наявність скейлінгу структурних параметрів і знайдено математичні ознаки статистичних кривих розподілення для всіх досліджених випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3 +
Шифр НБУВ: РА354875

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Аль-Таххан Біляль 
Безпека праці у робочих зонах з джерелами високочастотних та надвисокочастотних випромінювань при проектуванні будівель та приміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Аль-Таххан Біляль ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

На основі аналізу джерел електромагнітного випромінювання (ЕМВ), їх впливу на біологічні та технічні об'єкти досліджено питання безпеки праці. З метою розробки рекомендацій щодо нових організаційних методів захисту вивчено картину розподілення полів у ближній та дальній зонах, що створюються у приміщенні та по фасаду будівлі різними джерелами ЕМВ. Визначено місця розміщення джерел випромінювання, для яких небезпечна зона випромінювань займає мінімальну площу. Отримано аналітичні вирази, що дозволило розрахувати координати розміщення джерела залежно від геометричних розмірів будівлі, приміщення та провідності їх стін. У результаті проведення обчислювального експерименту знайдено зони, в межах яких рівень ЕМВ у приміщенні та по фасаду будівлі мав максимальні значення за умов розташування джерела ЕМВ у середині приміщення та зовні нього. Встановлено, що у випадку опромінення людини амплітудно-модульованими ЕМВ з різними несучими частотами можливий ефект "локальної концентрації" ЕМВ у тілі людини. Розроблено рекомендації стосовно порядку розміщення робочих місць персоналу в даних випадках для зниження шкідливого впливу ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + З845-01н6
Шифр НБУВ: РА311679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Новікова І.В. 
Вільні амінокислоти крові в діагностиці спадкових хвороб обміну у дітей високого генетичного ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.В. Новікова ; Укр. ін-т клініч. генетики Харк. держ. мед. ун-ту. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено та кількісно охарактеризовано рівні вільних амінокислот (АК) крові у здорових дітей та дітей з ознаками метаболічних захворювань (МЗ) у популяції Харківщини. Визначено умови проведення аналізу вільних АК крові, зокрема підготовки зразків для дослідження, хроматографічне розподілення й аналіз одержаних даних. Вивчено фенотипові особливості з урахуванням вмісту вільних АК крові у дітей з клінічними ознаками МЗ. Виявлено спадкові порушення обміну амінокислот (СПО АК) у дітей, родини яких звернулися за медико-генетичною допомогою до Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру. Показано можливість раннього діагностування СПО АК з використанням клініко-біохімічного підходу. Розроблено та впроваджено систему такого підходу в дігностиці СПО АК, що дозволило збільшити кількість верифікованих нозологічних одиниць. На підгрунті комплексного оцінювання клінічних і біохімічних показників установлено фенотипові особливості у дітей з підвищеним рівнем певних АК крові, а саме: глютамінової кислоти; гліцину, аланіну, проліну. Установлено особливості фенотипу дітей з СПО АК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р733-2 +
Шифр НБУВ: РА355753

Рубрики:

      
9.

Воляник О. Ю. 
Вдосконалення відцентрових пристроїв для оброблення виробів легкої промисловості / О. Ю. Воляник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вдосконаленню існуючих барабанних відцентрових пристроїв з метою розширення напрямів їх застосування, збільшення продуктивності та інтенсивності оброблення матеріалів та виробів легкої промисловості, підвищення енергоефективності. Досліджено механізм та конструкцію відцентрової барабанної машини для рідинного оброблення матеріалів. Встановлено, що під час роботи під навантаженням виникає незбалансованість конструкції. Розглянуто та проаналізовано джерела виникнення вібрацій, основні конструктивні вузли та з'єднання, які перебувають під впливом вібрацій. Виявлено, що характер руху матеріалу в барабані відцентрової машини є нерівномірним, що, великою мірою, є результатом використання інтенсифікаторів з пласкими похилими гранями. Досліджено природу виникнення коливань у відцентрових механізмах та їх основні характеристики. Визначено вібрації, які є типовими для відцентрових барабанних пристроїв, що використовуються у галузях легкої промисловості. Проаналізовано вимушені коливання відцентрових машин та визначено математичні залежності, які описують характер руху системи при виникненні вимушених коливань. Встановлено, що такий вид коливання не залежить від початкових умов, та для зміни амплітуди коливань доцільною є заміна робочих параметрів системи, таких як жорсткість опорних елементів, принцип розподілення мас, конструкції робочих органів машини. Проведено експериментальні дослідження з метою перевірки адекватності результатів аналітичних досліджень взаємодії оброблюваного матеріалу з гребенями барабана в різних режимах обертання. Досліджена стійкість конструкцій відцентрових пристроїв при вібраційному навантаженні, визначені його характер та вплив на довговічність конструкцій. Проведено експериментальні дослідження впливу конструктивних параметрів гребенів барабана на інтенсивність оброблення матеріалу, досліджено інтенсифікацію оброблення матеріалу при зміні конструктивних параметрів робочих органів барабана. Також у експериментальному розділі було проведено розгляд методів вібродіагностики відцентрових пристроїв, досліджено вібростійкість конструкцій. Ключові слова: відцентрові пристрої, барабанні пристрої, обертання, перемішування, дисбаланс, вібрація.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the existing drum centrifugal machines in order to expand the directions of their application, increase the productivity and intensity of processing of materials and products of light industry, increase energy efficiency. The mechanism of construction of the centrifugal drum machine for liquid processing of materials is investigated. It is established that during work under load there is an imbalance of a design. The sources of vibration, the main structural units and connections that are under the influence of vibration are considered and analyzed. It was found that the nature of the movement of material in the drum of the centrifugal machine is uneven, which is largely the result of the use of intensifiers with flat sloping faces. The nature of oscillations in centrifugal mechanisms and their main characteristics are studied. The vibrations that are typical for centrifugal drum machines used in light industries are indicated. The forced oscillations of centrifugal machines are analyzed and mathematical dependences are determined, which describe the nature of the system motion in the event of forced oscillations. It is determined that this type of oscillation does not depend on the initial conditions, and to change the amplitude of oscillations it is advisable to replace the operating parameters of the system, such as rigidity of support elements, the principle of mass distribution, the design of the machine. Experimental studies were conducted to verify the adequacy of the results of analytical studies of the interaction of the processed material with the ridges of the drum in different modes of rotation. The stability of structures of centrifugal machines under vibration loading is investigated, its character and influence on durability of structures are defined. Experimental researches of influence of constructive parameters of ridges of a drum on intensity of processing of material are carried out, intensification of processing of material at change of constructive parameters of working bodies of a drum is investigated. Also in the experimental section the methods of vibration diagnostics of centrifugal machines were considered, the vibration resistance of structures was investigated. Keywords: centrifugal machines, drum machines, rotation, mixing, imbalance, vibration


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Ісмагілов А.О. 
Вдосконалення оцінки експлуатаційної придатності конструкцій промислових будівель в умовах нерівномірних осідань основи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.О. Ісмагілов ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 24 с. — укp.

Для оцінки експлуатаційної придатності конструкцій промислових будівель за умов нерівномірно просідаючої основи вперше розроблено автоматизовану інформаційно-експертну систему "Каркас". Удосконалено методику виконання розрахунків каркасу будівель на нерівномірні просадні впливи на базі обгрунтування раціональних розрахункових моделей, складених з урахуванням особливостей розподілення осідань, конструктивної схеми каркасу та сумісної пружної роботи каркаса з основою. Розроблено та реалізовано методику натурних випробувань конструкцій для визначення параметрів піддатливості опорних зв'язків каркасу, яка обумовлена пружними деформаціями основи, фундамента і базових елементів колон. Встановлено критерії експлуатаційної придатності конструкцій будівель на базі розробленої методики прогнозування термінів утворення граничних осідань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н720.21-082.051 +
Шифр НБУВ: РА351102

Рубрики:

      
12.

Брона Г. І. 
Вдосконалення технології фаршевих консервів з використанням біотехнологічних прийомів / Г. І. Брона. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації розглянуто принципи оздоровчого, збалансованого та лікувально-профілактичного харчування, направленого на максимальне задоволення потреб організму у харчових та біологічно активних речовинах. Для досягнення завдання підвищення харчової цінності та покращення показників якості м'ясних фаршевих консервів запропоновано готувати їх на воді, активованій електрохімічним способом, та вводити у рецептуру добавки пшеничної клітковини АлмаФайбер 20 як джерела харчових волокон,препарату «МІТ РАЙПЕНІНГ GY2» як джерела мікроорганізмів штамів Staphylococcus xylosus, Lactobacillus sakei і Staphylococcus carnosus, а також збагачувати композицію білками плазми крові препарату Vepro 75 PSC. Показано, що додавання у фаршеві системи рекомендованих добавок сприяє покращенню властивостей сировини до зв'язування вологи (60,6 % проти 58,6 % у продукті стандартизованого складу), збільшенню у продукті вмісту незамінних амінокислот на 17,8 % та забезпеченню до 10 % потреби організмуу харчових волокнах. Здійснено органолептичне оцінювання якості розробленого продукту у порівнянні з контролем. Відмічено покращення усіх контрольованих показників – зовнішнього вигляду, забарвлення на розрізі, запаху, консистенції, смаку та соковитості та відсутність розшарування при витримці та зберіганні. Розроблено рецептуру та вдосконалено схему виробництва фаршевих консервів. Методом математичного моделювання показано можливість інтенсифікації процесів дифузії та рівномірного розподілення інгредієнтів в об'ємі при накладенні на суміш низькочастотних коливань. Розраховано економічна ефективність виробництва фаршевих консервів удосконаленого складу:прибуток у розрахунку на тисячу умовних банок продукту зростає на 2126,49 грн.^UThere were studied the methods of sanitary and balanced medical and prophylactic nutrition, which main purpose is maximal satisfying of needsof organism in nutritional and biologically active substances. To solve the purpose of rising of nutritional value and bettering of quality of canned meat products, there was proposed to use the electrochemically activated water in their fabrication and enrich their formulations by additives of wheat cellular tissue of AlmaFiber 20 as the source of dietary fibers, preparation of «MIT RIPENING GY2» as the source of microorganisms of strains of Staphylococcus xylosus, Lactobacillus sakei and Staphylococcus carnosus, as well as add to products the blood albumen preparation of Vepro 75 PSC. There was shown that addition of the recommended additives into the minced meat systems assists in increasing of their capabilityto absorb water (60.6 % as compared with the index of 58.6 % for the standardized product), increasing of content of irreplaceable amino acids by factor of 17.8 %, as well as satisfying of need of the organism by dietary fibers by factor of 10 %. The organoleptic evaluation of quality of the product in development showed its better controlled properties as compared with the traditional product, its appearance, coloration on the cut, aroma, taste and juiciness, as well as absence of exfoliation in process of storage. There were developed the improved formulation of the canned meat product and technological scheme of its fabrication. The studies carried out by the mathematical modeling revealed the possibility of intensification of processes of diffusion and regular distribution of ingredients in the mass by procedure of imposition of pulsations on the mix. The calculation of economical effectiveness of realization of the recommended procedures showed that the prime cost of the product may be decreased by factor of 2126.49 hryvnias per one thousand of its conventional cans.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Шевчук В.О. 
Взаємодія платіжного балансу і економічного зростання у країнах з транзитивною економікою: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.О. Шевчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено обмеження платіжного балансу в економіці з "залежною" структурою сукупного попиту та пропозиції для товарів зовнішньої та внутрішньої торгівлі, характер поведінки реального обмінного курсу під час переходу від фінансової стабілізації до стійкого економічного зростання, особливості цілісної економічної політики для Аргентини, Бразилії, Мексики, Чілі та України. З використанням статистичних методів (OLS, VAR і фільтру Кальмана) проведено системне теоретичне та емпіричне дослідження впливу фіскальної та монетарної політики, а також обмінного курсу та зовнішніх чинників на економічне зростання та реальний обмінний курс. Обгрунтовано концепцію взаємодії інструментів економічної політики під час переходу до стійкого економічного зростання та використання незалежного центрального банку, грошової ради та соціального пакту з метою консолідації даної політики. Запропоновано критерій визначення економічної нестабільності на підставі формування очікувань обмінного курсу пропозицією грошової маси. Досліджено вплив інституцій на ВВП, поточний рахунок та інфляцію. З урахуванням емпіричних даних і зарубіжного досвіду зроблено конкретні пропозиції щодо економічної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(70)0-96 + У9(70)826.2 +
Шифр НБУВ: РА329687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Синюгіна А. Т. 
Внутрішньоіонні барвники як зонди для флуоресцентної візуалізації клітин і потенційні реагенти для фотодинамічної терапії: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / А. Т. Синюгіна. — Б.м., 2024 — укp.

Синюгіна А. Т. «Внутрішньоіонні барвники як зонди для флуоресцентної візуалізації клітин і потенційні реагенти для фотодинамічної терапії» – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 Біологія (09 – Біологія) - Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Київ, 2023.Дисертація присвячена пошуку нових флуоресцентних внутрішньоіонних поліметинів на основі мероціанінових та сквараїнових барвників як реагентів для візуалізації клітин і фотодинамічної терапії.Флуоресцентна візуалізація з використанням поліметинових барвників є важливим інструментом для біомедичних досліджень. Найбільш перспективними є поліметинові барвники, які поглинають та випромінюють світло у ближньому червоному діапазоні. Це дозволяє зменшити фоновий сигнал та покращити якість зображення. Довгохвильові барвники поліметинового ряду використовуються як реагенти для флуоресцентної візуалізації клітин та як фотосенсибілізатори для проведення фотодинамічної терапії. Для біологічних застосувань найчастіше використовуються катіонні ціанінові барвники, оскільки вони мають високі значення квантових виходів флуоресценції та молярних коефіцієнтів екстинкції. Однак відомо, що катіонні барвники здатні до селективного накопичення в мітохондріях клітин, що ускладнює їхнє неспецифічне розподілення в об’ємі клітини, конструювання кон’югатів для адресної доставки потрібних нам лігандів. Тому виникає потреба вдосконалення методів флуоресцентного мічення, а саме пошук мінімізації впливу барвника на фармокінетику його кон’югату. Одним із рішень є розробка довгохвильових флуоресцентних барвників, що не містять заряду чи заряд є скомпенсованим всередині молекули. Використання внутрішньоіонних барвників допоможе розширити практичні можливості для флуоресцентної візуалізації клітин та дизайну адресних флуоресцентних кон’югатів. До внутрішньоіонних барвників відносять мероціанінові та сквараїнові барвники. Досліджені спектральні властивості ряду нових мероціанінових барвників із мезо-замісниками в поліметиновому ланцюзі, які поглинають світло в області понад 600 нм. Їх спектральні характеристики вивчені у метанолі, водному буфері та в присутності глобулярних білків. На основі експериментальних даних розраховані константи зв’язування мероціанінових барвників із людським сироватковим альбуміном та показано, що жорстка фіксація поліметинового ланцюга шляхом введення мезо-замісників в поліметиновий ланцюг сприяє зростанню констант зв’язування із білком. Утворення нековалентних комплексів із альбумінами впливає на спектрально-флуоресцентні властивості барвників, зокрема, спостерігається зростання інтенсивності флуоресценції, квантових виходів флуоресценції та зміщення максимумів поглинання в довгохвильову частину спектрального діапазону. Були передбачені можливі сайти зв’язування мероціанінів на поверхні білкової молекули людського сироваткового альбуміну за допомогою молекулярного докінгу. За результатами проточної цитометрії встановлено, що синтезовані мероціаніни проникають у клітини А2780. За результатами флуоресцентної мікроскопії живих клітин А2780 та проведеної колокалізації із мітохондріально-специфічним барвником родамін-123 та барвником селективним до ядерного хроматину Hоechst3342, показано, що мероціаніи локалізуються в мітохондріях без вираженої специфічності і не проникають до ядра клітин. Окрім того, за результатами МТТ-аналізу встановлено, що барвники з фенільними та амінодифенільними замісниками в мезо-положенні поліметинового ланцюга не проявляють цитотоксичної дії на клітини MCF-7 в представленому діапазоні концентрацій та часом інкубації 24 години. ?Типовими представниками бетаїнів є барвники на основі квадратної кислоти – сквараїнові (скварилієві) барвники. Науковий інтерес до фотохімії сквараїнів пов'язаний з їх фотостабільністю, високою інтенсивністю флуоресценції та здатністю генерувати активні форми Оксигену при опроміненні світлом відповідної довжини хвилі. На клітинній лінії MCF-7 була досліджена темнова та світлова токсичність барвників із метильними, сульфо- та карбоксильними N,N’-алкільними замісниками. За результатами МТТ-аналізу виявлено, що усі три сквараїнові барвники генерують активні форми Оксигену при опроміненні червоним світлом та спричинюють загибель клітин у безсироватковому середовищі. Барвники з N,N’-алкільними гідрофільними групами не демонстрували токсичність у присутності 5% бичачого альбуміну навіть за їх високих концентраціях. В той же час для сквараїнового барвника із N,N’-метильними замісниками виживання клітин MCF-7 при опроміненні лазером знижувалось майже на 40% за концентрації 0,1 μМ і майже на 90% за концентрації 10 μМ, навіть за присутності альбуміну. Отже, сквараїновий барвник із N,N’-метильними замісниками може використовуватися як потенційний фотосенсибілізатор для фотодинамічної терапії.^USynіugіnа А. T. Іntrаіоnіc dyes аs рrоbes fоr fluоrescence vіsuаlіzаtіоn оf cells аnd роtentіаl reаgents fоr рhоtоdynаmіc therарy – Quаlіfіcаtіоn scіentіfіc wоrk оn the rіght оf а mаnuscrірt.The thesіs fоr а scіentіfіc degree оf Dоctоr оf Рhіlоsорhy by sрecіаlіty 091 – Bіоlоgy (09 – Bіоlоgy) - Іnstіtute оf Mоleculаr Bіоlоgy аnd Genetіcs NАS оf Ukrаіne, Kyіv, 2023.?The dissertation is dedicated to the search for new fluorescent intramolecular polymethines based on merocyanine and squaraine dyes as reagents for cell visualization and photodynamic therapy.Fluorescent visualization using polymethine dyes is an important tool for biomedical research. Fluоrescent dyes thаt аbsоrb аnd emіt іn the fаr-red аnd neаr-іnfrаred regіоn аre brоаdly аррlіcаble іn mаny bіоlоgіcаl studіes. Роlymethіne dyes hаve fоund аррlіcаtіоns аs fluоrescent lаbels аnd рrоbes fоr trаckіng bіоmоlecules, аs cоntrаst аgents, аnd іn рhоtоdynаmіc therарy due tо theіr hіgh quаntum fluоrescence yіelds аnd structurаl mоdіfіcаtіоn cараbіlіtіes. Long-wavelength polymethine dyes are used as fluorescent tags for tracking biological molecules, as reagents for cell visualization, and as photosensitizers for conducting photodynamic therapy.The mаіn grоuр оf dyes used іs cаtіоnіc cyаnіne dyes, whіch cаn selectіvely аccumulаte іn the mіtоchоndrіа оf cаncer cells. Hоwever, such selectіvіty cаn hаve а negаtіve іmраct оn the bіоdіstrіbutіоn оf theіr cоnjugаtes.The оbjectіve оf thіs wоrk іs tо develор lоng-wаvelength neutrаl оr zwіtterіоnіc роlymethіne fluоrорhоres, study theіr sрectrаl-lumіnescent рrорertіes іn free fоrm аnd аs cоnjugаtes, іnterаctіоns wіth рrоteіns оf dіfferent nаture, рenetrаtіоn іntо cells, аnd theіr рhоtоdynаmіc рrорertіes.Nоvel serіes оf merоcyаnіne dyes bаsed оn vаrіаtіоns оf heterоcycles were synthesіzed. Аll synthesіzed dyes аbsоrbed іn the fаr-red sрectrаl rаnge, mаkіng them аttrаctіve cаndіdаtes fоr further іnvestіgаtіоn аs lоng-wаvelength fluоrescent рrоbes іn bіоvіsuаlіzаtіоn. Usіng sрectrаl-lumіnescent methоds, theіr sрectrаl chаrаcterіstіcs hаve been studіed іn methаnоl, аqueоus buffer, аnd іn the рresence оf рrоteіns оf vаrіоus structures. Іt hаs been estаblіshed thаt merоcyаnіnes nоn-cоvаlently bіnd tо serum аlbumіns. Bаsed оn exрerіmentаl dаtа, bіndіng cоnstаnts wіth humаn serum аlbumіn were determіned. Іt hаs been shоwn thаt the іntrоductіоn оf а bulky substіtuent іntо the mesо-роsіtіоn leаds tо аn іncreаse іn the bіndіng cоnstаnt wіth humаn serum аlbumіn. Аccоrdіng tо the results оf mоleculаr dоckіng, the studіed dye bіnds tо uр tо fіve bіndіng роckets оn humаn аlbumіn due tо hydrорhоbіc іnterаctіоns wіth аmіnо аcіd resіdues. Thіs mаkes them stаble аnd resіstаnt tо dіssоcіаtіоn. The fоrmаtіоn оf the cоmрlex іs аccоmраnіed by sіgnіfіcаnt chаnges іn the sрectrаl-lumіnescent рrорertіes оf the dye. Thіs results іn аn іncreаse іn fluоrescence іntensіty, quаntum yіelds, аnd shіfts іn the аbsоrрtіоn mаxіmа іntо the lоng-wаvelength раrt оf the sрectrаl rаnge. Flоw cytоmetry аnd fluоrescence mіcrоscорy results shоw thаt the cоmроunds рenetrаte іntо cells. Cо-lоcаlіzаtіоn wіth а mіtоchоndrіаl-sрecіfіc dye аnd а nucleаr chrоmаtіn-sрecіfіc dye іndіcаtes thаt the merоcyаnіnes lоcаlіze іn mіtоchоndrіа wіthоut strоng sрecіfіcіty fоr the nucleus аnd dо nоt рenetrаte іt. Furthermоre, MTT tests shоwed thаt dyes wіth рhenyl аnd аmіnоbіsрhenyl substіtuents аt the mesо-роsіtіоn оf centrаl rіngs dо nоt exhіbіt cytоtоxіcіty tо MCF-7 cells wіthіn the studіed cоncentrаtіоn rаnge аnd а 24-hоur іncubаtіоn рerіоd.Аmоng the іntrаmоleculаr dyes, іn аddіtіоn tо neutrаl оnes, betаіne (zwіtterіоnіc) dyes аre іncluded. Іn these dyes, the оrgаnіc cаtіоn аnd аnіоn аre lіnked by а system оf cоnjugаted bоnds, аnd theіr роsіtіve аnd negаtіve chаrges аre dіstrіbuted аcrоss the chrоmорhоre аtоms. On the MCF-7 cell line, the dark and light toxicity of dyes with methyl, sulfo, and carboxylic N,N'-substituents has been investigated. Аccоrdіng tо the results оf the MTT аssаy, іt wаs fоund thаt аll cоmроunds generаte reаctіve оxygen sрecіes аfter іrrаdіаted wіth red lіght аnd leаd tо cell deаth. The рresence оf 5% bоvіne serum аlbumіn аffected the tоxіc effect оf the studіed dyes. Іn the cаse оf dyes wіth hydrорhіlіc substіtuents, nо tоxіcіty wаs detected аt the gіven cоncentrаtіоns, whereаs fоr the dye wіth methyl substіtuents, the vіаbіlіty оf MCF-7 cells decreаsed by аlmоst 40% аt а cоncentrаtіоn оf 0.1 μM аnd neаrly 90% аt а cоncentrаtіоn оf 10 μM when іrrаdіаted wіth а lаser. Thіs іndіcаtes the tоxіcіty оf thіs fluоrорhоre even іn the рresence оf аlbumіn.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дубчак Г.М. 
Внутрішньоособистісні конфлікти студентнів у період навчання у вузі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Г.М. Дубчак ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичне й емпіричне дослідження проблеми внутрішньоособистісних конфліктів студентскої молоді, виникнення яких у період навчання у вузі обумовлено ціннісною сферою особистості, а саме, невідповідність значущості та доступності життєвих цінностей продукує внутрішньоособистісні конфлікти, які охоплюють ряд життєвих сфер особистості. Проведений аналіз емпіричних даних дозволив виділити у змісті внутрішньоособистісних конфліктів переживання з приводу власного здоров'я, сімейного життя та матеріально забезпеченого життя. Названі цінності є змістом внутрішньоособистісних конфліктів для студентів гуманітарного та природничого факультетів протягом усього періоду навчання у вузі, від 1 до 5 курсів. Виявлено ряд психологічних особливостей процесу переживання внутрішньоособистісних конфліктів студентами вузу: наявність негативного зв'язку між "Я-реальним" та "Я-ідеальним", що є показником внутрішньоособистісної конфліктності, рівень тривожності особистості може виступати мірою неадекватності "Я-реального" та "Я-ідеального"; рівень даної конфліктності позначається на самоставленні особистості, проявах тривожності, агресивності та фрустрації. Ці показники можуть бути емпіричними референтами внутрішньоособистісних конфліктів та виступати як індикатори їх виміру. Кореляційний аналіз результатів дослідження за вибраними методиками підтверджує достатню узгодженість між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.0-994 + Ч481.43
Шифр НБУВ: РА310221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кісіль О.П. 
Вольтамперометричний аналіз неорганічних сцинтиляційних матеріалів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.П. Кісіль ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень з аналізу неорганічних сцинтиляційних матеріалів. Вивчено умови вольтамперометричного визначення мікродомішок, легуючих добавок, основних компонентів у сцинтиляційних матеріалах і токсикантів у об'єктах навколишнього середовища із використанням різних типів ртутних капаючих і стаціонарних електродів. На підставі проведених досліджень розроблено комплекс методик аналізу, за допомогою яких вирішено ряд важливих для матеріалознавства задач: надійний контроль вмісту мікродомішок; оцінка розподілення активатору у сцинтиляційних кристалах та встановлення співвідношення валентних форм європію в кристалах KCl(Eu); оцінка відхилення від стехіометрії оксиду вольфраму (IV); визначення основних компонентів з малих наважок сцинтиляційних матеріалів; контроль надходження і розповсюдження техногенних неорганічних забруднень при виробництві сцинтиляційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4с

      
17.

Місенг Д. В. 
Вплив ціннісних орієнтацій на стиль життя особистості / Д. В. Місенг. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації подано теоретичне узагальнення й емпіричне розв'язання проблеми психологічних особливостей впливу ціннісних орієнтацій на стиль життя особистості. Стиль життя особистості визначено як характеристику життєдіяльності, що виявляється в регулярних патернах поведінки на таких рівнях життєдіяльності: загальний характер взаємовідносин особистості зі світом; конструювання особистісних стратегій і тактик життєдіяльності; рівень стильової самопрезентації особистості. Представлено комплексну модель впливу ціннісних орієнтацій на стиль життя особистості з урахуванням Я-концепції та образу значущої особи як чинників, що опосередковують цей вплив. Продемонстровано структурувальну роль ціннісних орієнтацій в організації життєвих стилів. Доведено існування впливу ціннісних орієнтацій на стиль життя особистості, за силою визначено цей вплив як слабкий або помірний. Підтверджено функційність запропонованої комплексної моделі впливу ціннісних орієнтацій на стиль життя особистості, описано психологічні особливості її функціювання. Визначено ціннісні орієнтації особистості, Я-концепцію та образ значущої особи як чинники впливу на стиль життя особистості. Ключові слова: стиль життя, ціннісні орієнтації, Я-концепція, значуща особа, взаємини зі світом, життєві стратегії, життєві тактики, стильова самопрезентація.^UThe dissertation is an independent, holistic and complete study, which contains new scientifically sound theoretical and practical results. The dissertation presents a theoretical generalization and a new solution to the scientific problem of the influence of value orientations on an individual's lifestyle. It is shown that the problems of formation and functioning of an individual's lifestyle, as well as of the role of psychological factors in this process, are becoming increasingly important as the most topical in the field of modern general psychology.The current state of the research problem of the influence of value orientations on an individual's lifestyle is highlighted, in particular the notions of lifestyle and value orientations within the general psychology approach are conceptualized, the role of the self-concept and the image of a significant other as mediating factors of influence of value orientations on an individual's lifestyle is demonstrated.Lifestyle is defined as a characteristic of life activity of an individual that manifests itself in regular behaviour patterns at various levels of this activity, such as general interaction of an individual with the world; life strategies and tactics; self-presentation style. Value orientations are defined as subjective images of values, which are aligned with a person's life experience, and express the meaningful attitude to social reality, determining behaviour, motivation, having a significant impact on all aspects of a person's activity.Based on a thorough theoretical analysis, the complex model of the influence of value orientations on an individual's lifestyle is developed. The model presents the self-concept and the role of a significant other as the mediating factors of the influence of value orientations on an individual's lifestyle. According to the model, the system of value orientations being interrelated with and mediated by the self-concept and the image of a significant other, defines the peculiarities of life practices organization, structures general relations of an individual with the world, determines the implementation of individual personal strategies of interaction with the environment, facilitates the process of establishing and implementing individual life strategies and tactics, and determines the peculiarities of self-presentations. Twelve components that describe individual lifestyles were yielded as a result of the principal component analysis: "Tradition", "Hedonism", "Benevolence", "Universalism", "Independence-Security", "Self-development", "Power", "Independence", "Relocation", "Achievement", "Hedonism-Power", "Universalism-Tradition". The structure of components demonstrated a significant similarity with Sh. Schwartz's value matrix, basis which the substantiating role of value orientations in the organization and functioning of individual lifestyles was confirmed. The existence of the influence of value orientations on an individual's lifestyle is proven. It is important that almost the full set of values by Sh. Schwartz has an impact on a particular level of an individual's lifestyle. The power of its influence is defined as weak or moderate. It was defined that the most significant influence of value orientations on an individual's lifestyle takes place at life strategies and tactics level, while the style self-presentation level is least related to value orientations.The complex model of the influence of value orientations on the lifestyle of an individual is empirically substantiated and proven to be functional. The existence of the influence of value orientations on the lifestyle of an individual, the influence of self-concept and image of a significant other on the lifestyle of an individual as well the relationships between value orientations, self-concept and image of a significant other are proven. It is stated that self-concept and significant other play a more significant role in structuring the lifestyle for teenage subjects rather than for adolescents and adults. It is demonstrated that the self-concept and the significant person have a significant influence on the features of style self-presentation of adolescents, while for the older category of the studied this influence is less prominent.The differences in functioning of the model depending on age categories are revealed. It is defined that the stability and functionality of the model may depend on the age characteristics of the subjects, tending to consolidate and demonstrate stronger links between its elements with age.Key words: lifestyle, value orientations, self-concept, significant other, relationship with the world, life strategies, life tactics, stylistic self-presentation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Большой Д.В. 
Гігієнічне значення особливостей токсикокінетики, токсикодинаміки і біотрансформації малих доз ртуті: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Д.В. Большой ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Систематизовано існуючі та розроблено нові методичні підходи щодо проведення комплексних лабораторних досліджень об'єктів довкілля, сировини та харчових продуктів, біологічних субстратів з метою визначення ступеня й еколого-гігієнічної значущості їх забруднення ртуттю з застосуванням сучасних фізико-хімічних методів і біомаркерів, урахуванням виявлених форм, доз і концентрацій, а також більш чітких та раціональних способів обробки одержаних результатів. Розкрито сутність малої дози ртуті та її сполук у санітарно-гігієнічних дослідженнях. Встановлено кількісні закономірності та пов'язані з дозою особливості накопичення, розподілення, взаємоперетворення та виведення різних сполук і форм ртуті в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412 + Р120.1 +
Шифр НБУВ: РА352818

Рубрики:

      
19.

Гончаров С. Л. 
Гельмінтози промислових риб природних водойм півдня України (епізоотологія та паразито-хазяїнні відносини): автореферат дис. ... д. вет. н. : 16.00.11 / С. Л. Гончаров. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації викладено нові дані щодо поширення зоонозних паразитарних хвороб – криптокотильозу і еустронгілідозу промислових риб в акваторіях Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря. Визначено особливості епізоотології за криптокотильозу бичків та еустронгілідозу хижих риб і тарані. Досліджено сезонну та вікову динаміки за криптокотильозу і еустронгілідозу промислових риб природних водойм півдняУкраїни. Визначено розподілення та локалізацію личинок паразитів родин Heterophyidae та Dioctophymatidae у тілі бичкових і хижих риб. Встановлено морфологічні особливості трематод Cryptocotyle concava і Cryptocotyle jejuna та нематоди Eustrongylides еxcisus. Експериментально визначено референтні значення об'єму шлункового соку і його рН у лабораторних щурів. Досліджено зміни середовища існування личинок паразитів та їх здатність пристосовуватись в організмі неспецифічного хазяїна. Визначено виживаність метацеркаріїв криптокотилюсів та личинок еустронгілід в організмі дослідних каченят і лабораторних щурів. Встановлено вплив збудників гельмінтозів на їх організм, як результат паразито-хазяїнних відносин, на прикладі клінічних, патолого-анатомічних та гістологічних змін в організмі дефінітивних хазяїв. Виявлено морфологічні та біохімічні зміни крові у бичкових і хижих риб за криптокотильозу і еустронгілідозу. Визначено асоціацію збудників криптокотильозу і еустронгілідозу з іншими паразитами промислових риб. Досліджено вплив абіотичних і біотичних факторів на формування та функціонування природних вогнищ інвазії.^UThe dissertational project gives the brand-new data about spreading of the zoonotic parasitic diseases – cryptocotylosis and eustrongylidosis of commercial fishes in the natural waters of the Black Sea and the Dnipro-Buuh estuary. The specific features of cryptocotyulosis among Gobiidae fishes and of eustrongylidosis among predatory fishes and roaches were found. Seasonal and age dynamics of the cryptocotyle and eustrongylide invasions of the commercial fishes in the natural waters of Southern Ukraine was observed. The localization and of the parasitic larvae from the Heterophyidae and Dioctophymatidae bloodline in the bodies of Gobiidae and predatoryfishes was defined. Morphological features of the trematoda Cryptocotyle concava and Cryptocotyle jejuna, as well as of the nematode Eustrongylides еxcisus were explored. The referent indexes of the gastric juice amount and Ph among the laboratory rats were experimentally defined. The changes in the parasitic living environment and their potential ability to accommodate in the organisms of unspecific hosts were analyzed. The survival rate of the cryptocotyle metacercaria and the eustrongylide larvae in the researched ducklings and laboratory rats were calculated, analyzing the influence of the helminthoses’ agents on their organisms, as a resullt of the parasite-host relationships, with clinical, path-anatomic and histological changes in the organisms of the definitive hosts being taken as examples. Morphological and biological changes in the blood of the Gobiidae and predatory fishes were found in case of cryptocotylosis and eustrongylidosis. Association of the cryptocotyle and eustrongylide agents with other parasitic agents of commercial fishes was found. It also analyzed the influence of both biotic and abiotic factors on the primary site of the invasion being formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Лободинська О.М. 
Гендерні аспекти працевлаштування випускників ВНЗ (на прикладі західного регіону України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лободинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено поширення проявів гендерної асиметрії у процесі працевлаштування випусників ВНЗ. Виділено основні тенденції взаємозв'язку ринку праці та ринку надання освітніх послуг. Проаналізовано фактори, які зумовлюють невідповідність запитів роботодавців і підготовки фахівів вітчизняною вищою школою. Досліджено ефективність дії законодавчих актів стосовно регулювання процесу працевлаштування молодіжних гендерних груп з вищою освітою. Розроблено теоретико-методологічні засади та проведено емпіричне дослідження процесу працевлаштування випускників певних західноукраїнських ВНЗ з урахуванням гендерних аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА361983

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського