Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (523)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Смольський О.С. 
Структурно-функціональні адаптації крові коропа до екстремальних факторів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.С. Смольський ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджено комплексну реакцію крові коропа (вміст форм гемоглобіну, його кінетичні і функціональні показники та їх регуляцію, стан систем енергозабезпечення в еритроцитах та ін.) на дію абіотичних факторів водного середовища та інтоксикацій. Встановлено, що реакція крові риб на інтоксикацію визначається фізико-хімічними властивостями токсиканту: іони свинцю і фенолу викликають в еритроцитах незворотні структурні і метаболічні зміни; іони марганцю, міді і цинку активують більшість процесів адаптивного захисту; аміак викликає відхилення на рівні адаптивної відповіді; спільна дія аміаку та іонів металів є антагоністичною і виступає фактором зниження пошкоджуючої дії кожного токсиканта окремо. Виявлено ключові характеристики адаптивної відповіді компонентів крові риб на дію екстремальних факторів і запропоновано використовувати їх як показники біоіндикації забруднення водного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-652.2,022

Рубрики:

      
2.

Ткаченко Н.В. 
Корекція модулюючого впливу сечовини на стан антиоксидантної системи організму при напруженій м'язовій діяльності: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Н.В. Ткаченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Наведені результати досліджень, які відображають модулюючий вплив сечовини на стан антиоксидантної системи організму людини. Показано, що сечовина у концентраціях, які відповідають стану спокою, не впливає на стан антиоксидантної системи організму. Однак у концентраціях, що є характерним для специфічної реакції організму на значні фізичні навантаження, сечовина виявляє прооксидантний вплив відносно до тіол-дисульфідної та ферментативної ланок антиоксидантної системи. Обгрунтовано вибір та доведено ефективність вживання природного препарату - ліпоєвої кислоти (ESPA-Lipon 600), яка є тіоловим антиоксидантом і попереджує прооксидантний вплив сечовини, а також стимулює використання ліпідів як субстратів для енергозабезпечення довготривалих фізичних навантажень, що позитивно впливає на фізичну працездатність спортсменів з видів спорту, які потребують вияву витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.81

Рубрики:

      
3.

Міхєєв А.О. 
Біохімічні аспекти вікової реактивності нирок при експериментальній оксалатній інтоксикації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.О. Міхєєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 17 с. — укp.

Вивчено вікові особливості реактивності нирок під час експериментального оксалатного навантаження. За результатами дослідження встановлено, що нефротоксичність калію оксалату має чітку вікову залежність та зумовлений особливостями біохімічного забезпечення функції нирок у тварин різного віку. Виявлено, що основним місцем пошкодження ниркових структур у процесі оксалатного навантаження є дистальні відділи нефрону. Це супроводжується дозозалежним пригніченням активності сукцинатдегідрогенази кіркової речовини нирок у молодих та старіючих тварин, активацією даного ферменту у дорослих щурів. Збільшення секреції іонів калію у дистальних відділах нефрону під час дії калію оксалату супроводжується збільшенням інтенсивності процесів ацидифікації сечі, що значно знижує pH та створює умови для виникнення уролітіазу. Одним з проявів оксалатної нефропатії є порушення канальцево-канальцевого балансу іонів натрію внаслідок біохімічних порушень енергозабезпечення системи дистального транспорту іонів натрію незалежно від віку. Залишкові зміни індуковані калію оксалатом мають залежно від віку різний ступінь функціональних проявів і потребують спрямованої корекції. Використання виноградної олії з метою корекції порушень функціонального стану нирок в процесі оксалатної інтоксикації виявило її протективні властивості, що проявляється в попередженні біохімічних зсувів під час гіпероксалурії та попередженні мінералізації оксалатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29
Шифр НБУВ: РА311297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горячева І.П. 
Оптимізація лікування хронічного гастродуоденіту у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.П. Горячева ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації лікування хронічного дуоденіту в дітей (ХГД), як патології органів травлення, що зустрічається найчастіше. Експериментально доведено зниження захисних можливостей слизової оболонки, порушення процесів енергозабезпечення тканини шлунка та еритроцитів периферичної крові на тлі змодельованих запально-деструктивних пошкоджень СОШ щурів. Відновленню порушених процесів сприяє комплексне лікувальне та профілактичне призначення препаратів маалокс, смекта та відвар солодкового кореня. У періоді загострення у хворих з деструктивними пошкодженнями визначено різний ступінь змін енергетичного гомеостазу. Доведено залежність даних процесів від клініко-морфологічної форми ХГД та стану кислотопродукції шлунка. Обгрунтовано доцільність та розроблено методику комплексного лікувального та профілактичного призначення препаратів маалокс, смекта та відвар солодкового кореня у пацієнтів з ХГД. Доведено, що комплексне застосування препаратів покращує клінічний перебіг захворювання, сприяє зменшенню проявів та зворотньому розвитку синдромів, призводить до більш вагомих, ніж за умов базової терапії, позитивних репаративних процесів на слизовій оболонці, відновленню енергетичного обміну та функціонального стану клітинних мембран. Спостереженням у катамнезі встановлено подовження терміну ремісії ХГД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА309287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шаніна І.В. 
Гіпотермічне зберігання ізольованих гепатоцитів та печінки щурів у розчинах різного складу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Шаніна ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню тривалого холодового (0 - 4) C зберігання ізольованих гепатоцитів та цілої печінки. Показано, що збереження морфологічних і метаболічних параметрів ізольованих гепатоцитів та печінки за умов гіпотермічного зберігання залежить від складу консервувального розчину. Встановлено, що сахарозомісткий розчин (СМР) забезпечує збереження життєздатності об'єму, енергетичного стану та процесів перекисного окислення ліпідів ізольованих гепатоцитів протягом 48 годин. Доведено, що під час гіпотермічного зберігання цілої печінки щурів у СМР досягається найменший вихід амінотрансфераз у перфузат у процесі холодової реперфузії органу в порівнянні з розчинами Маршал та UW. Встановлено, що в системі ізольованої печінки гепатоцити є більш чутливими до пошкоджуючих факторів за умов холодової ішемії. Показано, що через пригнічення набухання ізольованих клітин та органу виникають порушення в енергозабезпеченні клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0
Шифр НБУВ: РА310362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гончар М.В. 
Шляхи енергозабезпечення і детоксикації у метилотрофних дріжджів та їх скерована модифікація з метою створення нових ферментативних і біосенсорних аналітичних систем: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / М.В. Гончар ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено нову концепцію щодо функціонування в метилотрофних дріжджів додаткового циклічно-лінійного шляху дисиміляції метанолу, що поєднала ксилузомонофосфатний цикл синтезу дигідроксиацетону з формальдегіду, ланку гліколітичного окиснення тріозофосфатів і цикл трикарбонових кислот. Відкрито додаткові системи детоксикації формальдегіду, форміату та пероксиду водню у метилотрофних дріжджів, які включили окиснення формальдегіду в неспецифічній альдегіддегідрогеназній реакції, енергозалежну екструзію мурашиної кислоти у позаклітинний простір. Вперше доведено, що генетична та хімічна модифікації клітин метилотрофних дріжджів дозволяють істотно підвищити селективність і чутливість їх фізіологічного відгуку (екструзії кислот та пероксиду водню, поглинання кисню) на метанол, етанол і формальдегід, що слугувало базою для розробки нових біосенсорних та ензиматичних методів аналізу вказаних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1
Шифр НБУВ: РА312348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Руда О.І. 
Ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії (на прикладі ВЕС у Карпатському регіоні): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Руда ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну ефективність розвитку енергетичних підприємств в Україні. Проаналізовано існуючий стан і перспективи енергозабезпечення в Україні. Висвітлено техніко-економічні передумови використання поновлюваних джерел енергії. Розроблено методику обгрунтування вибору оптимального варіанту інвестицій в розвиток енергетичних підприємств, яка враховує необхідність дотримання засадничих принципів концепції екологічно сталого розвитку, зміцнення енергетичної безпеки й особливості дисконтування майбутніх витрат і результатів. Порівняно варіанти розвитку енергетичних підприємств у Карпатському регіоні на базі використання традиційних енергоносіїв і поновлюваних джерел енергії. Доведено високу ефективність інвестицій у розвиток енергетичних підприємств на базі використання енергії вітру в Карпатському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9 (4Укр) 305.71-07 + У9 (4Укр3) 305.71-07
Шифр НБУВ: РА316293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ковцун В.І. 
Розвиток та контроль спеціальної витривалості у юних волейболістів: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / В.І. Ковцун ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено методику розвитку та контролю спеціальної витривалості у юних волейболістів різних вікових груп. Розкрито значення спеціальної витривалості під час змагальної та тренувальної діяльності. Визначено параметри тренувальних та змагальних навантажень під час гри та кількість виконуваних техніко-тактичних дій. Запропоновано засоби, методи, показники тренувальних навантажень для розвитку спеціальної витривалості юних волейболістів різних вікових груп. Запропонована методика розвитку спеціальної витривалості юних волейболістів різних вікових груп базувалася на раціональному підборі вправ і методів для розвитку швидкісної, стрибкової, ігрової витривалості у різних зонах енергозабезпечення роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.151.1 + Ч515.69
Шифр НБУВ: РА314342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бикова Н.Л. 
Облік і аналіз паливно-енергетичних ресурсів (на прикладі гірничо-збагачувальних підприємств Кривбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Л. Бикова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до вирішення питань організації обліку й аналізу паливно-енергетичних ресурсів відповідно до сучасних вимог управління як особливого різновиду господарських засобів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення порядку класифікації паливно-енергетичних ресурсів на гірничо-збагачувальних підприємствах. Визначено основні напрямки удосконалення організації та методики обліку паливно-енергетичних ресурсів, що не набувають форми виробничих запасів. Подано рекомендації щодо вдосконалення методики оперативного контролю використання паливно-енергетичних ресурсів за умов АРМ-бухгалтера. Рекомендовано методику аналізу ефективності енергозабезпечення всього технологічного циклу. Розроблено економіко-математичні моделі питомого електроспоживання з урахуванням особливостей гірничо-збагачувального виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.56 + У053.9(4УКР)306.6 + У052.9(4УКР53)230.56 + У053.9(4УКР53)305.6
Шифр НБУВ: РА313810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Псядло Е.М. 
Комплексна система психофізіологічного професійного відбору суднових операторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / Е.М. Псядло ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості корково-підкоркової взаємодії, зокрема, вегетативного енергозабезпечення вищих психічних функцій, вплив індивідуально-типологічних якостей особистості на професійну успішність, адаптацію до умов рейсу та функціональну надійність суднових операторів з позицій системно-структурного підходу та багатомірних методів дослідження. Виявлено закономірність зміни рівня розумової працездатності осіб з різними співвідношеннями властивостей вищої нервової діяльності за умов психоемоційного напруження. Обгрунтовано та розроблено адаптовані методики: розрахунку професійно важливих якостей операторів; інтегральної оцінки когнітивного потенціалу, індивідуально-типологічних і особистісних якостей особистості; оцінки рівня психоемоційної стійкості, біологічно активного віку та вікового психофізіологічного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412
Шифр НБУВ: РА317823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гаврилюк А.О. 
Структурно-функціональні зміни синусно-передсердного вузла та скоротливих кардіоцитів правого передсердя в умовах інтоксикації пестицидом симазином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.О. Гаврилюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення структурно-функціональних змін синусно-передсердного вузла та скоротливих кардіоцитів за умов інтоксикації доведено, що пейсмекерні клітини синусно-передсердного вузла є досить стійкими до токсичної дії симазину. Серед усіх ультраструктур клітини найбільше страждають мітохондрії та міофібрили. Однак, виявлені зміни не порушують функцію клітини завдяки інтенсивному розвитку компенсаторно-пристосувальних процесів на різних етапах пестицидної інтоксикації. Встанволено, що скоротливі кардіоцити більш чутливі до токсичної дії симазину, ніж пейсмекерні клітини, в яких метаболічна компенсація внаслідок підвищення гліколізу зростає тільки до трьохмісячного терміну, до шости місяців виникає зрив енергозабезпечення, що поєднується з розвитком глибоких незворотніх некродистрофічних змін на клітинному й ультраструктурному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Р419.46-2
Шифр НБУВ: РА320997

Рубрики:

      
13.

Лисенко О.М. 
Фізіологічна реактивність кардіореспіраторної системи і особливості прояву фізичної працездатності кваліфікованих спортсменів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.М. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості фізіологічної реактивності кардіореспіраторної системи (КРС) на зрушення дихального гомеостазису у кваліфікованих спортсменів з різною спрямованістю процесу довгострокової адаптації та її взаємозумовленість з характеристиками реакції КРС, прояви фізичної працездатності та особливості мобілізації аеробних та анаеробних механізмів енергозабезпечення за умов фізичних навантажень різного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7
Шифр НБУВ: РА317313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Нікольська В.О. 
Структурно-функціональний стан сироваткового альбуміну спортсменів при впливі фізичного навантаження та в умовах застосування харчової добавки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.О. Нікольська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено структурно-функціональні властивості сироваткового альбуміну спортсменів під час дії фізичних навантажень ациклічного типу. Більш активне лігандування ліпідами сироваткового альбуміну спортсменів у вихідному стані свідчить про важливу роль даного білка крові у процесах переходу організму з вуглеводних на ліпідні джерела енергозабезпечення, що підтверджується результатами вивчення вмісту загальних ліпідів і вуглеводів у плазмі крові. рівень вмісту omega3 жирних кислот, а також призводить до зростання активності сироваткового альбуміну у транспортуванні вторинних продуктів перекисного окиснення ліпідів, до перебудови ліпід-альбумінового комплексу, що проявляється, зокрема, у перерозподілі жирних кислот, компенсаторній зміні omega3 жирних кислот кислотами родини omega3. Показано, що внаслідок застосування харчової добавки в організмі спортсменів зберігається вихідний (до вживання харчової добавки) рівень ефективної концентрації альбуміну й утворення його модифікованої форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.690.3 +
Шифр НБУВ: РА321626

      
Категорія:    
15.

Степанов Д.В. 
Ресурсоощадні теплогідродинамічні процеси термостабілізації систем біоконверсії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.В. Степанов ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано існуючі підсистеми енергозабезпечення біогазових установок (БГУ) та відповідного устаткування. Визначено елементи синтезу підсистеми енергозабезпечення БГУ. Наведено математичну модель підсистеми термостабілізації реактора БГУ з урахуванням мікробіологічних особливостей технологічного процесу. Досліджено вільноконвективну тепловіддачу від твердої стінки до об'єму води та суспензії за наявності теплообміну об'єму з навколишнім середовищем, а також вплив різних варіантів підведення газової фази на тепловіддачу від твердої стінки до одно-, дво- та трифазного середовища. Вивчено гідродинамічну ситуацію та процес тепловіддачі від твердої стінки до локального нерівномірного газового середовища, створеного в області теплообмінної поверхні. Розроблено методику розрахунків підсистем термостабілізації та енергозабезпечення біогазових установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з656
Шифр НБУВ: РА317775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Серга О.І. 
Сортові особливості індукції адаптивних реакцій озимої пшениці різних екотипів за умов посухи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.І. Серга ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З'ясовано, що формування адаптивних реакцій сортів озимої пшениці на посуху та високі температури детерміновано перебудовами водного, ліпідного, аденозинфосфатного та фітогормонального пулів. Виявлено дві, розмежовані в часі, фази адаптивної реакції надходження тритієвої води до листків озимої пшениці за умов високотемпературного стресу різної напруженості. Одержані результати свідчать, що сорти озимої пшениці степового екотипу відрізняються інтенсивнішим синтезом аденозин-трифосфатів (АТФ) і утилізацією енергії в процесах адаптації рослин до посухи від сортів лісостепового екотипу. Показано, що енергетичне забезпечення адаптивних процесів пшениці до водного дефіциту визначається вмістом і балансом аденозин-5-моно-, ди- і трифосфатів та енергетичним зарядом. Встановлено взаємозв'язок між рівнем енергозабезпечення, водообміном, вмістом фітогормонів, рідкокристалічною структурою сумарних полярних ліпідів мембран хлоропластів сортів озимої пшениці та їх посухостійкістю. Доведено, що для посухостійких сортів пшениці в післястресовий період характерне збільшення концентрації абсцизної кислоти (АБК), зеатину та зеатинрибозиду, збільшення або зменшення вмісту індоліл-3-оцтової кислоти (ІОК). Для слабостійких до посухи сортів пшениці відмічено зниження вмісту зеатину + зеатинрибозиду та ІОК за постійного та незначного збільшення концентрації АБК. Зроблено висновок, що обробка рослин за фази колосіння водними розчинами полістимуліну К і полістимуліну А-6 індукує розширення спектра якісно нових адаптивних реакцій, спрямованих на зменшення втрат урожаю та збереження якості зерна озимої пшениці за умов посухи. Розроблено спосіб оцінки посухостійкості сортів озимої пшениці за величиною енергетичного заряду аденілатної системи, який рекомендовано використовувати у селекційній роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-3
Шифр НБУВ: РА320652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Томчук О.В. 
Розвиток економічних взаємовідносин в енергозабезпеченні сільського господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Томчук ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади формування та удосконалення економічних взаємовідносин в енергозабезпеченні сільського господарства. Розкрито суть економічних відносин в аграрній сфері стосовно проблем забезпечення її енергоресурсами. Визначено принципи побудови економічних відносин постачальників і споживачів енергоресурсів за ринкових умов. Досліджено ціноутворення й енергетичні засоби виробництва в сільському господарстві та паритетність взаємовідносин в його енергозабезпеченні. З'ясовано методику оцінки енерговитрат у механізованих процесах в сільському господарстві. Проаналізовано стан забезпечення сільського господарства енергетичними засобами й енергоносіями та визначено їх вплив на ефективність розвитку галузі. Розроблено напрями розвитку ринку енергоресурсів у сільському господарстві та заходи щодо зниження диспаритету цін на продукцію та послуги партнерів. Обгрунтовано стратегію подальшого енергозабезпечення, перспективи економічних взаємовідносин партнерів, моніторинг енергетичного споживання в сільському господарстві. Оцінено реалізацію енергоощаджних проектів у рослинництві та тваринництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554 +
Шифр НБУВ: РА327712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Головко В.М. 
Раціональне використання енергії сонячної радіації та вітру в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук.: 05.09.16 / В.М. Головко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Розглянуто важливу для теорії та практики проблему раціонального використання у технологічних процесах сільськогосподарського виробництва енергії поновлюваних джерел (сонячної радіації та вітру). Запропоновано принцип критеріальної оцінки доцільності використання енергії сонячної радіації та вітру у сільськогосподарському виробництві для кліматичних умов України. Розроблено математичні моделі геліовітроенергетичного обладнання технологічних процесів даного виробництва на основі рівнянь невизначеного типу. Визначено залежності енергетичних параметрів геліовітроенергетичного обладнання та апробовано схеми енергозабезпечення об'єктів сільськогосподарського виробництва від енергії сонячної радіації та вітру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П079 +
Шифр НБУВ: РА324478

      
19.

Фурман Ю.М. 
Корекція аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму молоді біговими навантаженнями різного режиму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ю.М. Фурман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Вивчено вікову динаміку та статеві особливості показників аеробної та анаеробної лактатної продуктивності молоді в період з 18-ти до 22-х років та зроблено висновок щодо необхідності підвищення рівня аеробної та анаеробної лактатної продуктивності. За результатами досліджень впливу різних режимів бігових тренувань на показники аеробної та анаеробної лактатної продуктивності, біоелектричної активності серця, артеріального тиску та зовнішнього дихання встановлено, що їх ефективність залежить від величини внутрішнього об'єму та режиму енергозабезпечення навантажень, методу тренувань і періодичності занять. Запропоновано новий методичний підхід до визначення оптимального діапазону внутрішнього об'єму бігових навантажень з урахуванням рівня аеробних можливостей організму. Встановлено статеві особливості корекції аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму залежно від режиму бігових навантажень. Виявлено переваги тренувань у змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з тренуванням в аеробному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 + Ч510.912.3 +
Шифр НБУВ: РА322799

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Кургалюк Н.М. 
Роль інтермедіатів циклу трикарбонових кислот у процесах енергозабезпечення та антиоксидантного захисту клітин при дії на організм екстремальних факторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Кургалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Це має фундаментальне та прикладне значення для з'ясування шляхів корекції процесів функціонування мітохондрій та продукції активних форм кисню у разі пошкоджень серцево-судинної та травної систем у разі стресу, гіпоксії та іонізуючого опромінення. З використанням сучасних електрофізіологічних і біохімічних методів дослідження одержано нові дані про дію основних інтермедіатів ЦТК СК і КГЛ на метаболізм оксиду азоту, оцінюваний за вмістом нітрит- і нітратаніонів, карбаміду та сумарних поліамінів у крові та тканинах щурів за умов гострої гіпоксії. Установлений стимулювальний ефект дії екзогенного КГЛ на систему оксиду азоту за умов гострої гіпоксії з одночасним зниженням інтенсивності процесів ліпопероксидації є важливим чинником протекторного ефекту КГЛ у порівнянні з СК.гомеостазу, що залежать від резистентності до гіпоксії, і нівелювалися у разі введення інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA. Виявлено, що фізіологічна активація NO-ергічної ланки регуляції у разі введення L-аргініну ефективно захищає мітохондріальне енергозабезпечення та підвищує адаптаційні можливості організмів з низькою резистентністю до гіпоксії. Доведено, що для тварин з високою резистентністю ефективнішим чинником корекції за умов дії стресу є вплив інгібітора синтази оксиду азоту, що дає змогу посилити нітритредуктазні реакції організму. Експериментально підтверджено ефективність комплексного застосування методу адаптації до гіпоксії в інтервальному режимі та L-аргініну для профілактики станів гострої гіпоксії. Підвищення радіотерапевтичних ефектів екзогенного КГЛ та інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA у ранні терміни після дії іонізуючого опромінення пов'язано з підвищенням ефективності окиснення КГЛ, зростанням ролі амінотрансфераз та СДГ, зниженням інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні активації системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА326626

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського