Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (47)Реферативна база даних (2997)Книжкові видання та компакт-диски (674)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕТІОТРОПНА$<.>+<.>K=ТЕРАПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 423
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Арістова Т.Ю. 
Комбінована низькодозова естроген- антиандрогенна терапія прогресуючого раку передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Т.Ю. Арістова ; АМН України, Інститут урології та нефрології. — К., 1998. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-52

Рубрики:

      
2.

Зайченко О.Є. 
Порівняльна метаболічна та гемодинамічна ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту при дисфункції лівого шлуночка та порушеннях серцевого ритму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Є. Зайченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

В роботі вивчена метаболічна та гемодинамічна ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) у хворих з дисфункцією лівого шлуночка та аритміями. Виявлені особливості нейрогуморальних порушень; визначені найбільш раціональні шляхи корекції за допомогою ІАПФ. Показано, що під впливом терапії ІАПФ у хворих з дисфункцією лівого шлуночка на тлі нормалізації нейрогуморального стану та поліпшення кардіогемодинамічних показників значно знижується частота шлуночкових екстрасистол та зменшується їх градація. Встановлено, що тривала терапія ІАПФ сприяє регресії гіпертрофії міокарда лівого шлуночка, зменшенню кількості шлуночкових екстрасистол. Запропонована комбінована терапія ІАПФ ренітеком та блокатором рецепторів ангіотензину ІІ козааром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52

Рубрики:

      
3.

Курган О.І. 
Комплексна терапія невиношування у вагітних групи радіаційного ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Курган ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі зниження частоти невиношування вагітності в регіонах аварії на Чорнобильській АЕС. Визначено особливості перебігу вагітності та пологів під впливом малих доз інкорпорованих радіонуклідів, порушення гормональних взаємовідносин, процесів перекисного окислення ліпідів та ультразвукових даних у цих вагітних. Показана прогностична цінність даних методів для діагностики невиношування вагітності. Запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів з включенням препарату для виведення радіонуклідів "Карбюлоза", спрямованих на корекцію виявлених порушень. Його застосування дозволяє знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень, зокрема загрози переривання вагітності та передчасних пологів, у вагітних групи радіаційного ризику. Показана ефективність запропонованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5

Рубрики:

      
4.

Воронко А.А. 
Особливості клінічного перебігу та лікування цукрового діабету в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.А. Воронко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (УЛНА), хворих на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД), частіше, ніж у хворих контрольної групи, розвиваються макроангіопатії, нейропатії, артеріальна гіпертензія, а в УЛНА, хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІНЦД), до цього приєднується і частіший розвиток мікроангіопатій та вторинної сульфаніламідної резистентності, а також значніші порушення скоротливої здатності міокарда. Комплексна терапія ЦД з ентеросорбентом "Вуглесорб" та лазеропунктурою сприяє прискоренню досягнення компенсації, покращенню перебігу, зниженню клінічних проявів діабету, покращує показники вуглеводного та ліпідного обмінів, структурно-функціональний стан лівого шлуночка, має виражений антиоксидантний ефект у хворих на ЦД-УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
5.

Малюк В.В. 
Комплексна терапія хронічних запальних захворювань додатків матки із застосуванням мареполіміелу (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Малюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена лікуванню хронічних запальних процесів додатків матки із застосуванням адаптогена геоорганічної природи мареполіміелу. На підставі серії експериментальних досліджень та вивчення функціонального стану поліморфноядерних лейкоцитів за допомогою цитохімічних методів встановлено позитивний вплив комплексної терапії із застосуванням мареполіоміелу з покращенням неспецифічного захисту організму при різних клінічних формах запального процесу. В результаті дослідження гіпофізарно-тиреоїдної регуляції встановлено, що при тих чи інших клінічних формах перебігу хронічних запальних процесів додатків матки спостерігається різний вміст гіпофізарно-яєчниково-тиреоїдних гормонів та кортизолу. Включення до комплексу лікувальних засобів мареполіміелу сприяє нормалізації гормональних взаємовідношень у більшості хворих. Позитивний клінічний ефект лікування після проведених курсів спостерігався у 93,3% випадків. Результати досліджень впроваджені в роботу лікувальних закладів півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52

Рубрики:

      
6.

Тофан Н.І. 
Профілактика і лікування ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології у жінок з гіпертонічною хворобою в умовах санаторію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Тофан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

На основі комплексної оцінки стану вагітних з первинною артеріальною гіпертензією та їх плодів (ультразвукова фетометрія, кардіотокографія, плацентографія, вміст гормонів фето-плацентарного комплексу у крові) розроблено диференційовану систему санаторно-курортного лікування вагітних з гіпертонічною хворобою. Запропоновано новий комплекс немедикаментозного санаторного лікування гіпоксії і гіпотрофії плода, який включає: фонову терапію для всіх вагітних з гіпертонічною хворобою (кліматотерапія, лікувально-охоронний режим, УФО, психотерапія, рухові режими і ЛФК, гідрокінезотерапія, аерофітотерапія, фітотерапія, масаж комірової зони, дієтичне харчування), а також диференційоване лікування в залежності від стану плода (вуглекислі та кисневі ванни, електросон, синусомодульовані струми, дециметрова мікрохвильова терапія, електрофорез, додаткове харчування). Показано ефективність санаторно-курортного лікування: позитивний вплив його на перебіг вагітності, пологів, стан плода, зменшення ступеню кисневої недостатності та частоти відставання темпів росту плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54

Рубрики:

      
7.

Коровін С.І. 
Шляхи покращення результатів лікування злоякісної меланоми шкіри кінцівок та тулуба: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / С.І. Коровін ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 29 с. — укp.

Вирішується завдання покращення результатів радикальних операцій у хворих на меланому шкіри кінцівок і тулуба. У 1703 пацієнтів з таким діагнозом, але в різних стадіях захворювання, було використано вісім схем лікування, які включали в себе операцію і профілактичні заходи: променева терапія, системна хіміотерапія, імунотерапія, ендолімфатична хіміотерапія та інтерферонотерапія. При порівняльному аналізі одержаних результатів встановлено, що застосовані схеми променевої терапії, системної хіміотерапії, системної хіміотерапії в поєднанні з імуномодулятором левомізолом, а також впроваджена методика аутовакцинації не привели до підвищення віддалених результатів операцій. У хворих з метастазами меланоми шкіри кінцівок і тулуба в регіонарних лімфатичних вузлах відносно перспективним є включення в схеми комбінованого лікування рекомбінантного alpha - 2 beta-інтерферону (лаферону). Післяопераційна ендолімфатична хіміотерапія вірогідно підвищила показники виживання хворих на первинно локалізовану меланому шкіри. Найрезультативнішою методикою післяопераційної профілактики метастазів у хворих на первинно локалізовану меланобластому виявилася комбінована ендолімфатична хіміо- та інтерферонотерапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.60-5

Рубрики:

      
8.

Образцов І.Г. 
Розробка способів лікування хворих на рак гортані складкової локалізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.Г. Образцов ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці і апробуванню методів лікування хворих на рак гортані серединної локалізації (хірургічний і метод інтраопераційної фотодинамічної терапії) для підвищення ефективності лікування хворих на злоякісні пухлини гортані. У роботі проаналізовано результати спостережень у період лікування 146 онкологічних хворих, з яких 50 пацієнтам було виконано різні модифікації вертикальних резекцій гортані, 49 - операції за методом КНДІО-1, 47 - новий спосіб функціональної резекції гортані - геміларингектомія за методом КНДІО-2. Порівняно результати спостережень за хворими основної та контрольних груп через 2 та 5 років. На основі застосування апаратно-програмного комплексу дано оцінку порушень фонаторної функції у всіх групах спостережень з метою визначення оптимального способу резекції гортані у хворих на рак гортані складкової локалізації для досягнення повної медичної та соціальної реабілітації. Встановлено, що функціональні та онкологічні результати кращі при застосуванні нового способу геміларингектомії (дворічна виживаємість - 89,4%, п'ятирічна - 72,3%; деканюляцію проведено у 85,1% хворих, фонацію збережено в 93,6%, роздільної функції та дихання - у 89,4% випадків). Встановлено, що інтраопераційна фотодинамічна терапія підвищує якість протирецидивного лікування у хворих на рак гортані складкової локалізації і є альтернативою променевого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

      
9.

Бороденко О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування профілактики важких форм пізніх гестозів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Бороденко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі використання електромагнітних хвиль міліметрового діапазону малої потужності в комплексному лікуванні вагітних з пізніми гестозами легкого та середнього ступеня важкості з метою запобігання розвитку їх тяжких форм. Доведено відсутність ембріолетальної і тератогенної дії НВЧ-опромінення, негативного впливу на перебіг вагітності і постнатальний розвиток потомства незалежно від термінів його використання. Визначено, що НВЧ-терапія сприяє нормалізації показників біоелектричної активності головного мозку, церебральної гемодинаміки, імунокорекції, стимуляції компенсаторно-пристосовних реакцій в плацентні. Запропоновано комплексний, з НВЧ-терапією, метод лікування вагітних з пізніми гестозами, використання якого покращує перебіг ускладненої вагітності та прогноз для матері і плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
10.

Святенко Т.В. 
Особливості перебігу псоріазу у осіб, що страждають алкоголізмом та їх комплексне лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Т.В. Святенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена особливостям лікування хворих на псоріаз із супутнім хронічним алкоголізмом. Уперше проведено комплексне зіставленне вивчення 176 хворих з урахуванням клінічних особливостей перебігу, змін гемодинаміки, обміну речовин та імунного статусу, функції печінки та серцевої діяльності, що дозволило об'єднати їх у дві клініко-терапевтичні групи. В залежності від рівню клініко-лабораторних порушень, диференційовано додатково рекомендована комплексна терапія імуномодуляторами, гепатопротекторами, препаратами, що нормалізують порушення серцево-судинної системи, електролітний дисбаланс, а також вітчизняним бішофітом у вигляді м'яких лікарських форм, що сприяло високій ефективності лікування (скорочення терміну лікування, подовження ремісій, запобігання рецидивів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-37

Рубрики:

      
11.

Галаєва Я.Ю. 
Діагностика та терапія порушень ритму та провідності у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Я.Ю. Галаєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 22 с. — укp.

Подані результати дослідження порушень ритму та провідності у 154 хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Встановлено, що розвиток життєво-небезпечних шлуночкових екстрасистол у хворих на хронічний гломерулонефрит пов'язаний з вираженою, тяжкою або термінальною хронічною нирковою недостатністю (ХНН), наявністю артеріальної гіпертензії, гіпертрофії або дилатації лівого шлуночка серця та ішемічною хворобою серця. На частоту розвитку надшлуночкових екстрасистол впливають виражена, тяжка або термінальна ХНН, дилатація лівого передсердя. Не встановлено суттєвої різниці порушень провідності у хворих на ХГН у порівнянні з хворими гіпертонічною хворобою або здоровими. Тривале застосування аміодарона дозволяє уникнути життєво-небезпечних шлуночкових екстрасистол, пропранолола або верапаміла - надшлуночкових екстрасистол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-37

Рубрики:

      
12.

Дубовцева О.О. 
Діагностика та стимуляційна терапія мовних порушень у дітей з церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Дубовцева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню існуючих та розробці нових клініко-інструментальних критеріїв діагностики мовних порушень у дітей з церебральним паралічем. На підставі обстеження 125 дітей з мовними порушеннями, які супроводжують церебральний параліч, або виникають в разі перинатального ураження головного мозку, була доказана доцільність застосування комплексних стимуляційних методик в лікуванні цієї патології. Розроблені нові методи полімодального впливу і електрокраніопунктури на фоні введення внутрішньом'язово максимальних терапевтичних доз нікотинової кислоти із застосуванням індивідуальних схем лікування при різних видах розладів мови у дітей з урахуванням виявлених порушень кровотоку у мозкових та хребетних артеріях та змін біоелектричної активності мозку. На підставі порівняльного аналізу була доведена ефективність цих методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-542

Рубрики:

      
13.

Ломакіна О.В. 
Диференційоване призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів рецепторів ангіотензина II при різних стадіях есенціальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Ломакіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені дослідження присвячені впливу терапії еналаприлом і лозартаном на функцію ендотелія, електро- та ехокардіографічні показники у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ), а також клінічній ефективності і безпечності терапії, яка проводилась. При зпівставній клінічній ефективності, безпечність терапії лозартаном була вищою. На ранніх стадіях АГ відношення вазоконстриктори/вазодилататори (ЕТ-1/цГМФ) за рахунок компенсаторного підвищення рівня цГМФ знаходиться в рамках нормальних значень, тоді як прогресування АГ супроводжується підвищенням даного співвідношення. Терапія еналаприла малеатом і лозартаном приводить до вірогідного зменшення відношення ЕТ-1/цГМФ, як за рахунок зниження рівня ЕТ-1, так і за рахунок підвищення вмісту цГМФ. Зниження ризику несприятливого виходу за даними електрокардіографічного прогностичного індекса вірогідно вище на фоні терапії лозартаном. Терапія блокаторами ренін-ангіотензинової системи позитивно впливає на гемодинамічні показники вже в перші тижні лікування і приводить до зменшення перед- і післянавантаження, причому терапія еналаприлом супроводжується більш вираженим зниженням загального периферичного опору в порівнянні з терапією лозартаном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
14.

Тумак І.М. 
Гострі гастродуоденальні кровотечі виразково-ерозивного генезу у хворих з хронічною серцевою недостатністю: особливості перебігу і лікувальної тактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.М. Тумак ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації показано вплив хронічної серцевої недостатності (ХСН) на частоту виникнення і перебіг гострих виразково-ерозивних уражень та хронічних гастродуоденальних виразок з геморагічними ускладненнями. Встановлено незалежні предиктори несприятливого висліду лікування, вивчено постгеморагічні серцеві ускладнення. Досліджено фактори ризику і розроблено індекси прогнозування рецидиву кровотечі. На основі оцінки ризику рецидиву кровотечі та операційного (серцевого) ризику розроблено алгоритм тактики лікування виразкових кровотеч на фоні серцево-судинної патології, вирішення питання про доцільність операції, її об'єм і термін виконання. Доведено, що терапія H2-блокаторами та омепразолом істотно знижує частоту рецидивів кровотечі, у т.ч. у хворих з ХСН. Розроблено підходи до профілактики і терапії серцевих ускладнень в постгеморагічному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66

Рубрики:

      
15.

Абу-Гтейш Хелал Мухамед Алі 
Гнійно-запальні захворювання придатків матки, фактори ризику, прогноз і профілактика ускладнень в післяопераційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Абу-Гтейш Хелал Мухамед Алі ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 21 с. — укp.

Обстежено 346 хворих з гнійно-запальними захворюваннями придатків матки (ГЗЗПМ). Доведено необхідність враховування факторів ризику, які сприяють виникненню ГЗЗПМ (вік, фах, перенесені і супутні захворювання, аборти та патологічні пологи в анамнезі). Проаналізовано дані лейкограми, імунологічної реактивності організму, дані клітинного, гуморального імунітету і неспецифічної реактивності організму (47 хворих). Встановлено, що сумарний вплив клініко-анамнестичних факторів складає 19,52%. Для профілактики ускладнень і реабілітації хворих в післяопераційному періоді розроблена і обгрунтована комплексна біоактиваційна терапія, яка складається із біогальванізації і біофореза в поєднанні з стимуляцією акупунктурних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.011

Рубрики:

      
16.

Сацута С.В. 
Диференційована інтенсивна респіраторна терапія та її вплив на антиінфекційний захист органів дихання у хворих з бронхоастматичним статусом (клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.В. Сацута ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена актуальним питанням інтенсивної респіраторної терапії (ІРТ) бронхоастматичного статусу (БАС). Показано, що традиційна інтенсивна респіраторна терапія не відновлює порушений імунітет дихальної системи (ІДС) у цих хворих. Дістала подальший розвиток концепція диференційованого застосування методів ІРТ у залежності від стадії гострої дихальної недостатності і порушень у ІДС. Удосконалено методику лікування хворих з БАС, яка сприяє практично повному відновленню неспецифічних ланок ІДС. Запропоновані методи лікування дозволяють знизити загальну летальність при БАС на 6,25%, а летальність при штучній вентиляції легенів на 7,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
17.

Ткачов В.О. 
Патоморфоз раку молочної залози в умовах комплексного лікування з застосуванням внутрішньосудинного лазерного опромінювання крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / В.О. Ткачов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-542

Рубрики:

      
18.

Лашина 
Післяопераційна інтенсивна терапія та абдомінальна імуномодуляція у хворих на поширений перитоніт (Клініко- експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ірина Михайлівна Лашина ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1
Шифр НБУВ: РА306314

Рубрики:

      
19.

Китайський С.Є. 
Застосування фізико-хімічної детоксикації в комплексному лікуванні гнійних ускладнень цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Є. Китайський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі лікування гнійно-запальних ускладнень цукрового діабету (ЦД). В роботі встановлено взаємозв'язок між ступенем порушень у системах гомеостазу та тяжкістю ендотоксикозу, що розвивається у хворих на ЦД з гнійно-запальними процесами. З'ясовано вплив різних методів лікування (внутрішньосудинне лазерне опромінювання крові - ВЛОК, електрохімічна детоксикація організму - ЕДО, поєднане використання ВЛОК та ЕДО) на порушення в системах гемеостазу залежно від важкості ендотоксикозу і виявлено на які ланки кожний із методів найефективніше впливає. Розроблено та впроваджено в практику патогенетично обгрунтований метод лікування гнійно-запальних процесів у хворих на ЦД, основою якого є комплексна терапія з поєднаним застосуванням ВЛОК і ЕДО. Метод ефективний при різних ступенях важкості ендотоксикозу, скорочує тривалість перебування хворих у стаціонарі, зменшує кількість високих ампутацій, знижує вартість лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.160.23-52

      
20.

Біловол О.М. 
Клінічні, патогенетичні та терапевтичні аспекти стану нейрогуморальних систем та ендотелію при артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.М. Біловол ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського