Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (6346)Книжкові видання та компакт-диски (1088)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАПОБІГАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1099
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Усик С.В. 
Агроекологічне обгрунтування насичення короткоротаційних сівозмін різними зернофуражними культурами у південній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.В. Усик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу застосування набору різних за біологічними особливостями та технологією вирощування зернофуражних культур у короткоротаційних сівозмінах на зміну агрофізичних властивостей грунту та запасів доступної вологи, на вміст гумусу у грунті, фітосанітарний стан посівів цукрових буряків, урожайність озимої пшениці, гороху, ячменю, кукурудзи та цукрових буряків, а також на продуктивність сівозмін і економічну ефективність їх використання. На підставі результатів досліджень рекомендовано впроваджувати сівозміни з високим насиченням кукурудзою та ячменем за одночасного використання підвищених норм гною чи загортання в грунт побічної продукції зернових культур з метою запобігання збідненню грунту за органічною речовиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 +
Шифр НБУВ: РА348695

Рубрики:

      
2.

Каленич Ф.С. 
Агроекологічні основи інтегрованого захисту яблуні від парші та інших хвороб: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.11 / Ф.С. Каленич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 44 с. — укp.

Здійснено аналітичний огляд історії вивчення парші яблуні. Описано біологію патогенезу, особливості прояву та розвитку хвороби залежно від екологічних умов та певних прийомів агротехніки, основні складові інтегрованого захисту насаджень, роль прогнозу в оцінці епіфітетійної ситуації, а також методи та технічні засоби його забезпечення. Проаналізовано наслідки вивчення ефективності фунгіцидів за різних систем і способів застосування, критерії оцінки шкідливості хвороби, проблеми фунгіцидної резистентності збудника парші, методи її визначення, шляхи запобігання та подолання. Значну увагу приділено розробці біологічного методу захисту насаджень на підставі результатів вивчення антагоністичної активності епіфітних мікроорганізмів філоплани яблуні проти збудника парші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551 +
Шифр НБУВ: РА349729

Рубрики:

      
3.

Омельянчик С. В. 
Адміністративно-деліктологічна характеристика особи правопорушника, що посягає на громадський порядок і громадську безпеку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Омельянчик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-правові та деліктологічні погляди на особу правопорушника. Сформульовано визначення особи адміністративного правопорушника (АП). Розглянуто класифікацію та типологію особи АП. Визначено структурну характеристику особи АП. Вдосконалено методику вивчення та проведено практичне деліктологічне дослідження особи АП, який посягає на громадський порядок і громадську безпеку. Розкрито зарубіжний досвід запобігання правопорушенням у даній сфері. Запропоновано законодавчі й організаційно-управлінські рекомендації для вдосконалення запобігання адміністративної деліктності в галузі громадського порядку та громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х883.9(4УКР)711.19
Шифр НБУВ: РА374617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Троянський О.А. 
Адміністративно-запобіжні заходи в діяльності правоохоронних органів України (організаційно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.А. Троянський ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено адміністративно-запобіжні заходи, які застосовуються правоохоронними органами, зокрема, проаналізовано порядок їх застосування з метою безпосереднього виявлення та запобігання правопорушенням і забезпечення громадського порядку та громадської безпеки за надзвичайних обставин, а також досліджено співвідношення адміністративно-запобіжних заходів з іншими заходами адміністративного примусу. Акцентовано увагу на аналізі національного законодавства, яке регламентує застосування адміністративно-запобіжних заходів. Розкрито розвиток правових і процесуальних досліджень адміністративно-запобіжних заходів. Проаналізовано міжнародний досвід правового регулювання адміністративно-запобіжних заходів, що застосовуються правоохоронними органами країн ЄС і СНД. Визначено основні напрями вдосконалення практики застосування адміністративно-запобіжних заходів, а також розроблено рекомендації, щодо вдосконалення законодавства, яке регламентує застосування правоохоронними органами цих заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА368350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сідак С. П. 
Адміністративно-правова охорона права на підприємницьку діяльність в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. П. Сідак ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми адміністративно-правової охорони конституційного права особи на зайняття підприємницькою діяльністю в Україні. Розглянуто поняття та зміст конституційного права, історичні аспекти розвитку законодавства України про охорону права, зарубіжний досвід охорони права на підприємницьку діяльність. Визначено чинники детермінації порушення права на підприємницьку діяльність, які розподіляються на загальні та спеціальні. Охарактеризовано суб'єкти адміністративно-правового запобігання порушенню права на дану діяльність. Запропоновано науково обгрунтовані проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА376123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тамбовцев В. Є. 
Адміністративно-правова протидія ухиленню від сплати податку на додану вартість та його незаконному відшкодуванню: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Є. Тамбовцев ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні передумови встановлення відповідальності за ухилення від сплати податків у національному законодавстві й у законодавстві окремих зарубіжних країн. Визначено чинники детермінації ухилення від сплати ПДВ та його незаконного відшкодування, які розподіляються на загальні і спеціальні. Охарактеризовано адміністративію-правові заходи протидії ухиленню від сплати ПДВ та його незаконному відшкодуванню, до яких віднесено адміністративне запобігання, адміністративне припинення й організаційно - правові заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х819(4УКР)129
Шифр НБУВ: РА375850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Веселов М.Ю. 
Адміністративно-правова профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Веселов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань адміністративно-правової профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізовано стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, визначено фактори, що його детермінують. Розкрито сутність та особливості адміністративно-правової профілактики досліджуваного явища. Охарактеризовано форми, методи та заходи здійснення даного виду діяльності, проаналізовано досвід їх впровадження та визначено ефективність застосування. Встановлено критерії структуризації заходів запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, на підставі яких розроблено їх класифікацію. Описано систему суб'єктів профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Визначено особливості діяльності ДАІ у сфері забезпечення безпеки дітей у дорожньому процесі, наведено пропозиції щодо удосконалення її нормативно-правового регулювання. Розроблено проект Положення про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА362678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ракша Н.С. 
Адміністративно-правове забезпечення права громадян на освіту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.С. Ракша ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання адміністративно-правового забезпечення права громадян на освіту. Визначено суть і систему адміністративно-правових засобів його забезпечення. Досліджено проблеми імплементації міжнародно-правових норм щодо права людини на освіту до правової системи України. З'ясовано поняття, принципи та систему освіти в Україні. Визначено адміністративно-правовий статус органів управління освітою, його форми та методи, а також особливості управління навчальними закладами системи Міністерства внутрішніх справ і шляхи його вдосконалення. Охарактеризовано адміністративно-примусові заходи з метою запобігання та припинення порушень права громадян на освіту; суть, особливості, правові засади, підстави та процедури адміністративної відповідальності у сфері забезпечення даного права. Визначено напрямки вдосконалення адімністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на освіту. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + У819(4УКР)132 +
Шифр НБУВ: РА349366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коломоєць О.Д. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності за вчинення насильства у сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Д. Коломоєць ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "адміністративно-правовий механізм попередження насильства в сім'ї" й "адміністративна відповідальність за вчинення насильства в сім'ї". Запропоновано класифікацію суб'єктів здійснення запобігання насильству в сім'ї за рівнем компетентності. Удосконалено понятійно-категорійний апарат у сфері запобігання насильству в сім'ї, зокрема, такі поняття як "насильство в сім'ї", "відповідальність за вчинення насильства в сім'ї", "інші члени сім'ї", "корекційна програма", "захисний припис". Проаналізовано зарубіжний досвід правового регулювання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, сформульовано передумови та пріоритети його запозичення для вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА372033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Філіпенко А.С. 
Адміністративно-правове регулювання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Філіпенко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідення адміністративно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, зокрема, обгрунтовано визначення поняття "надзвичайна ситуація", розкрито сутність та особливості адміністаритвно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, охарактеризовано його суб'єкти й об'єкт, функції, принципи, механізм, методи та форми. Обгрунтовано шляхи удосконалення складових механізму реалізації адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногеннного та природного характеру", "Про міліцію", Постанови Кабінету Міністрів України "Про єдину державну систему запобігання і реагулювання на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру". Обгрунтовано необхідність розподілу повноважень між місцевими державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА358546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Алфьоров С. М. 
Адміністративно-правовий механізм протидії корупції в органах внутрішніх справ: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Алфьоров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 38 с. — укp.

Проаналізовано проблеми визначення сутності корупції та виявлено особливості корупції в Україні. Розкрито поняття корупції як правової категорії, здійснено грунтовний аналіз Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції". Встановлено соціально-правову небезпеку корупції в Україні. Вивчено діяльність щодо протидії корупції як напрямок реалізації державної політики, визначено завдання, функції, принципи, форми та методи діяльності щодо протидії корупції в ОВС. Надано визначення поняття правового статусу працівника ОВС та з'ясовано значення його законодавчого закріплення для протидії корупції. Здійснено характеристику прав та обов'язків, правообмежень працівників ОВС і визначено їх значення для протидії корупції, з'ясовано особливості відповідальності працівників ОВС. Розкрито зміст адміністративно-правового механізму протидії корупції в ОВС, зокрема, визначено суб'єктів протидії корупції в ОВС, досліджено організаційно-правові заходи та заходи адміністративного примусу в механізмі протидії корупції в ОВС. Проаналізовано сучасний зарубіжний досвід протидії корупції в поліції, визначено можливі шляхи його використання в Україні. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правового механізму протидії корупції в ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-7 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА383301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Позняков С.П. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Позняков ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено правові проблеми формування й функціонування адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу й обгрунтовано шляхи його удосконалення. Розкрито зміст понять "адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу", "сфера погашення податкового боргу", "адміністрування податкового боргу", "контроль за погашенням податкового боргу", "стягнення податкового боргу платників податків", "тінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", "фактори відтворення тіньових відносин у сфері погашення податкового боргу", "детінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", які найбільш повно й адекватно визначають зміст досліджуваних правовідносин. Проаналізовано сучасний стан організаційної та функціональної структури органів ДПС України щодо реалізації функцій забезпечення погашення податквого боргу; адміністративно-правового регулювання відносин у предметній сфері. Визначено структуру та зміст тіньових відносин. Наведено рекомендації щодо формування економічних, організаційних і правових передумов детінізації відносин у досліджуваній сфері. Обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-правового режиму запобігання виникненню податкового боргу платників податків і забезпечення своєчасного його погашення, превентивної протидії адміністративним і фінансовим порушенням, пов'язаним з тіньовими проявами податкових боржників. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень у нормативно-правові акти з проблематики дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА350544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лебідь Н.В. 
Адміністративно-правовий статус державних інспекцій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Лебідь ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми стосовно визначення адімністративно-правового статусу державних інспекцій в Україні як спеціалізованих органів контролю державної виконавчої влади з надвідомчою компетенцією. Проаналізовано поняття та структуру адміністративно-правового статусу державних інспекцій, їх місце як органів контролю в системі виконавчої влади, систему функцій та адміністративно-правових положень державних інспекцій, форми та методи їх контрольної діяльності, повноваження державних інспекій щодо запобігання та припинення правопорушень, порядок взаємодії державних інспекцій з підрозділами органів внутрішніх справ з метою охорони правопорядку та боротьби з правопорушеннями. Висвітлено зарубіжний досвід діяльності спеціалізованих структур з контрольними повноваженнями, визначено можливості його використання в Україні. Сформульовано пропозиції стосовно оптимізації адміністративно-правового статусу державних інспекцій шляхом внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА334375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Буткевич С.А. 
Адміністративно-правовий статус державного комітету фінансового моніторингу України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.А. Буткевич ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України, створення ефективної системи заходів для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму. Проведено історико-правове дослідження процесу становлення Державного комітету фінансового моніторингу України від департаменту у складі Міністерства фінансів України до самостійного органу виконавчої влади. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавства деяких країн, яке регулює діяльність підрозділів фінансових розвідок щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України та системи заходів щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Обгрунтовано шляхи покращання взаємодії Державного комітету фінансового моніторингу з іншими державними та правоохоронними органами, а також міжнародними організаціями у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.18 + Х829(4УКР)0 + Х883.9(4УКР)711.176 +
Шифр НБУВ: РА362725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тучак Р.М. 
Адміністративно-правові засади боротьби з корупцією: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Тучак ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито суть і зміст поняття "корупція". Розглянуто актуальні питання щодо історичного становлення цього негативного явища та його аспектів. На підставі аналізу національного законодавства визначено напрямки державної політики у дослідженій сфері та вивчено міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Наголошено на необхідності наукового дослідження компетенції органів, уповноважених здійснювати боротьбу з корупцією, а також порядку та форм їх діяльності. Установлено, що чітка класифікація суб'єктів боротьби з корупцією за групами залежно від основних завдань їх роботи, може допомогти у подальшому розподілі конкретних повноважень для кожного суб'єкта з метою збільшення якості їх взаємодії та роботи у різних сферах суспільних відносин. Досліджено питання щодо запобігання та припинення корупційних діянь. Зазначено, що антикорупційна діяльність державних органів усіх рівнів має базуватися на вихованні громадян України на засадах нетерпимості до проявів корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА354156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дьомін І. А. 
Адміністративно-правові засади запобігання та протидії корупції міліцією України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. А. Дьомін ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто та проаналізовано існуючі світоглядні уявлення, точки зору, наукове ставлення й адміністративне законодавство у сфері запобігання та протидії корупції. Вдосконалено категорію запобігання та протидії корупції як об'єкта адміністративно-правового регулювання в контексті дій фізичних осіб, адміністративної діяльності міліції України щодо недопущення, відвернення корупційних діянь або скеровування зусиль проти будь-яких розпочатих корупційних проявів засобами адміністративного права. Сформульовано поняття механізму адміністративно-правового запобігання та протидії корупції як системи адміністративно-правових засобів, які спрямовані на врегулювання суспільних відносин у процесі запобігання та протидії корупції, що є процесом, який містить визначені стадії реалізації та елементи. Розроблено принципи та заходи адміністративного права у сфері запобігання та протидії корупції. Узагальнено міжнародний досвід в аналізованій сфері. Викладено теоретичні висновки, обгрунтовано науково-практичні рекомендації щодо зваженого й ефективного запобігання та протидії корупції міліцією в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х819(4УКР)112.011-9
Шифр НБУВ: РА379422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ольховський Є.Б. 
Адміністративно-правові засоби забезпечення громадської безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.Б. Ольховський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засоби забезпечення громадської безпеки, надано соціально-правову характеристику даного поняття. Розглянуто співвідношення громадської безпеки та громадського порядку, а також законодавче регулювання забезпечення громадської безпеки. Проаналізовано заходи щодо запобігання та припинення адміністративно-правових правопорушень у даній сфері, визначено їх види, місце та значення в системі адміністративного примусу. Досліджено адміністративну відповідальність за порушення громадської безпеки, її організаційно-правові заходи, цілі та питання забезпечення законності у разі застосування адміністративних стягнень за порушення громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 + Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА330816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Константа О.В. 
Адміністративно-правові заходи боротьби з порушеннями митних правил: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Константа ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми правового регулювання підстав і порядку застосування адміністративно-правових заходів боротьби з порушенням митних правил. Узагальнено відомості щодо сучасних адміністративно-правових способів охорони, забезпечення митного правопорядку. Розглянуто теоретико-правові питання порушень митних правил. Систематизовано та визначено особливості передбачених Митним кодексом України заходів адміністративного запобігання та припинення цього виду митних правопорушень, адміністративної відповідальності у галузі митної справи. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності й удосконалення правового регулювання діяльності митних органів України щодо боротьби з порушеннями митних правил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.07 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА356321

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мартиновський В.В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів санітарно-епідеміологічної служби: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Мартиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено сутність адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби, досліджено особливості її правового регулювання. Охарактеризовано сучасний стан і визначено статус органів санітарно-епідеміологічної служби, розглянуто принципи, напрямки та форми їх діяльності, проаналізовано окремі адміністративно-юрисдикційні провадження. Особливу увагу приділено вивченню діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби із запобігання та припинення порушень у сфері санітарного законодавства, встановлено порядок накладення та стягнення штрафів, а також застосування фінансових санкцій. Визначено склад адміністративних правопорушень, за яких органи санітарно-епідеміологічної служби мають право складати протоколи, розглядати й ухвалювати рішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Р11(4УКР)1 к +
Шифр НБУВ: РА355813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Корольчук Л.В. 
Активізація транскордонного співробітництва регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Л.В. Корольчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні підходи щодо активізації транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Проаналізовано теоретичні засади процесів активізації ТКС на регіональному рівні. Визначено основні характеристики регіону як активного учасника ТКС. Систематизовано фактори впливу на розвиток транскордонної співпраці регіонів за різними критеріями. Детерміновано основні цілі реалізації ТКС на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Виявлено основні тенденції розвитку ТКС в Україні з використанням розробленої методики аналізу й оцінювання ефективності реалізації даного процесу в регіонах на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Запропоновано мотиваційні інструменти активізації транскордонної взаємодії регіонів. Розроблено механізм забезпечення економічної безпеки прикордонного регіону як учасника транскордонної співпраці з метою запобігання можливим негативним наслідкам її активізації. Розроблено пропозиції щодо впровадження кластерної моделі інноваційного розвитку прикордонного регіону, що дозволяє підвищити його конкуренті переваги з метою активізації ТКС, захисту внутрішнього ринку й ефективного залучення до міжнародного поділу праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 +
Шифр НБУВ: РА357852

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського