Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (129)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (677)Реферативна база даних (9368)Книжкові видання та компакт-диски (7063)Журнали та продовжувані видання (2407)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗБІР$<.>+<.>K=ГРИБІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 478
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Попадинець Г.О. 
Автологічне слово у ліриці Івана Франка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.О. Попадинець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше розглянуто проблему автологічного слова в поезії І.Франка. Простежено взаємодію, взаємовідображення авто- і металогії, підкреслено новаторство автора в оновленні жанрів та стилю суто ліричної (оповідальної) та наративної поезії засобами автологізму. Проаналізовано автологічне письмо у збірці "З вершин і низин" в аспекті її різностилля, ліричний автологізм "Зів'ялого листя" та автологічну наповненість збірок "Мій Ізмарагд", "Із днів журби" і "Semper tiro" з їх філософічністю та "делікатним дидактизмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. 535 +
Шифр НБУВ: РА326005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Базюк І.В. 
Агарикоїдні гриби лісів Українського Розточчя: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.В. Базюк ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Всебічно досліджено агарикоїдні базидіоміцети (Agaricales s.l.) лісів Українського Розточчя. Встановлено, що мікрофлора регіону налічує 341 вид з даної групи грибів, які належать до 88-ми родів 18-ти родин 5-ти порядків класу Basidiomycetes. Зазначено, що 330 видів - нові для району досліджень, 5 - для України. Проведено систематичний, екологічний та географічний аналізи мікрофлори регіону. Досліджено розподіл грибів за основними типами рослинних угрупувань, виділено специфічні для кожної формації комплекси макроміцетів. Проаналізовано сезонну динаміку плодоношення цих грибів у регіоні. Вивчено вплив доглядових рубок на видовий склад і плодоношення грибів. Проведено обстеження двох об'єктів природно-заповідного фонду Українського Розточчя (природного заповідника "Розточчя" та Національного природного парку "Яворівський"), де виявлено 234 види агарикоїдних грибів. Встановлено, що мережа природоохоронних територій регіону є недостатньо репрезентативна стосовно грибів порядку Agaricales s.l.. Запропоновано заходи щодо охорони рідкісних видів грибів Українського Розточчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Таріка О.Г. 
Агроекологічне обгрунтування освоєння і використання лесоподібного суглинку при рекультивації земель в Нікопольському марганцеворудному басейні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Г. Таріка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано технологію створення продуктивних кормових угідь безпосередньо на спланованих лесоподібних суглинках без покриття їх родючим шаром зонального грунту за умов південного Степу України. Встановлено вплив тривалого сільськогосподарського освоєння едафотопів з лесоподібних суглинків на їх фізичні, водно-фізичні та агрохімічні властивості. Показано ефективність сумісного вирощування багаторічних бобових і злакових трав на едафотопах, представлених лесоподібними суглинками. Визначено оптимальне співвідношення компонентів фітоценозів, що забезпечує найвищу урожайність, збір кормових одиниць та азотовмісних сполук на лесоподібному суглинку за роками їх життя та за весь період вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА345187

      
4.

Конопльов О.В. 
Агроекологічні основи вирощування коріандру в північній підзоні Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Конопльов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси росту, розвитку, формування індивідуальної врожайності коріандру залежно від рівня мінерального живлення, способу сівби та норми висіву, догляду за посівами, сортових особливостей вирощування даної культури в озимих і підзимових посівах. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво нової технології вирощування коріандру за умов північної підзони Степу України, яка забезпечує формування врожайності плодів даної сільськогосподарської культури в ярих посівах 1,37 - 1,41 т/га, збір ефірної олії 31,86 кг/га. Виявлено, що озимі посіви коріандру дозволяють одержувати врожайність 2,07 т/га та більше.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359520

      
5.

Вага Л.І. 
Азотобактер у грунтах Лісостепу України: поширення і біологічна активність: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / Л.І. Вага ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.316.23 + П058.11-82 + Е422.142.2
Шифр НБУВ: РА372792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Сакун О.В. 
Аналіз ефективності кріоконсервування клітинних суспензій з постійною та змінною швидкістю охолодження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Сакун ; НАН України; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - побудова та експериментальне підтвердження кількісної моделі кріопошкодження суспензії дріжджоподібних грибів Saccharomyces cerevisiae у розчині "диметилсульфоксид (10 об.%) - 0,135 М хлориду натрію - вода" за лінійних та нелінійних режимів охолодження на етапі її кристалізації. Методами вольюмометрії, світлової мікроскопії та термодинаміки необоротних процесів визначено величину осмотично неактивного об'єму дріжджових клітин, значення коефіцієнтів проникності для води та кріопротекторів крізь плазматичну мембрану Saccharomyces cerevisiae та енергії активації процесів їх проникання. Показано, що 1,2-пропандіол впливає на плазматичну мембрану Saccharomyces cerevisiae, знижуючи енергію активації проникання молекул води крізь неї. Розроблено кількісну модель кріопошкодження клітин на етапі кристалізації, яка створює можливість визначати оптимальні умови їх охолодження, спираючись на невелику кількість даних про транспортні та геометричні параметри цих клітин. У моделі враховано внесок у кріопошкодження двох основних чинників, які протилежно залежать від швидкості охолодження - ефектів розчину та внутрішньоклітинної кристалізації. На основі моделі визначено оптимальні з точки зору двофакторної теорії кріопошкодження лінійний і нелінійний режими охолодження суспензії мікроорганізмів Saccharomyces cerevisiae. Доведено, що механізм кріозахисної дії швидкого двоступінчатого охолодження принципово не відрізняється від оптимального з точки зору двофакторної теорії кріопошкодження режиму охолодження зі сталою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*551.7*715.7-636-601.2 + Е0*551.7*715.7-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА 368111

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Марущенко 
Аналіз процесів заморожування дріжджоподібних грибів Saccharomyces cerevisiae з урахуванням розкиду умов охолодження в зразку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Володимир Васильович Марущенко ; НАН України; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*716-636-601.2 с8
Шифр НБУВ: РА367776

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Азмі Махмуд Алі Хусейн 
Ангіопаренхіматозні взаємовідношення нирок людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Азмі Махмуд Алі Хусейн ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 15 с. — укp.

Наведено нові дані стосовно закономірностей організації кровоносного русла нирок людини, з'ясовано особливості синтопічних відношень його певних ланок до паренхіматозних структур. Одержано відомості щодо специфіки структурної організації гемомікроциркуляторного русла мозкової речовини нирок. Наведено відомості щодо специфіки структурної організації гемомікроциркуляторного русла мозкової речовини нирок. Уперше наведено експериментально-морфологічне обгрунтування розвитку пієловенозного рефлюксу у разі гідронефротичної трансформації. Увагу приділено венозному руслу нирок, що за ємнісними можливостями переважає артеріальне. На відміну від артеріального воно влаштовано на основі повсюдного анастомозування. Установлено, що міжчастинкові артерії та вени, проходячи через форнікальні зони, розташовуються так, що тільки вени безпосередньо прилягають до стінки малих чашок, зростаючись з нею адвентиціальною оболонкою, в результаті цього порожнина малих чашок відділена від венозного просвіту тонкою тканинною перегородкою. Відзначено, що за умов зростання гідростатичного тиску у сечовивідних шляхах даний тканинний бар'єр є найслабшим місцем. Уперше даний пієловенозний рефлюкс відтворений експериментально шляхом ін'єкції пластичної маси у сечовивідні шляхи в режимі підвищеного перфузійного тиску. Відзначено, що пріоритетними доцільно використовувати дані щодо будови гемомікроциркуляторного русла мозкової речовини, що складаєтья з безлічі артеріоловенулярних петель, що мають довгу шпилькоподібну форму. Вперше візуалізовано спіралеподібні сплетення кровоносних капілярів навколо збірних трубок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*695.11 + Е70*735.1 +
Шифр НБУВ: РА365168

Рубрики:

      
9.

Прилепішева Ю.А. 
Археографічна діяльність архівних установ України (1946 - 1991): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.А. Прилепішева ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На базі результатів вивчення різноманітних джерел визначено основні організаційні засади та особливості розвитку видавничої діяльності установ системи Головархіву УРСР. Розкрито вплив на науковий та інформаційний рівень, тематику видань суспільно-політичних та ідеологічних чинників. Надано комплексну оцінку загальносоюзних правил публікації історичних документів, проаналізовано основні принципи та методи підготовки видань, вивчено досвід українських архівістів-археографів у вдосконаленні нормативно-методичної бази публікації джерел. Визначено повноту висвітлення історичного минулого України в документах, уведених до наукового обігу завдяки опублікованим збірникам документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т212(4УКР)63 + Ч813(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324437

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Слєпцов О.С. 
Архітектура цивільних будівель на основі відкритих збірних конструктивних систем: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.02 / О.С. Слєпцов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним основам розвитку архітектури цивільних будівель. Вперше комплексно розглянуто проблеми формування архітектури цивільних будівель на основі відкритих збірних конструктивних систем у період соціально-економічних змін в Україні. Охарактеризовано етапи і тенденції розвитку індустріалізації будівництва України, концепцію теоретичної моделі перспективної архітектурно-конструктивної системи. Розроблено класифікацію і виявлено види і напрямки розвитку перспективних архітектурно-конструктивних систем, сформульовано принципи відкритої збірної конструктивної системи. Викладено вимоги до формування містобудівних комплексів на основі універсальних конструктивних систем. Надано рекомендації щодо реконструкції і перспективного розвитку будівельного комплексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н71-021.5

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Усіченко А.С. 
Афілофороїдні гриби Харківського Лісостепу: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.21 / А.С. Усіченко ; Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*80(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА370681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Горбасенко Н. В. 
Бактеріологічна характеристика рецидивних кандидозних вульвовагінітів у структурі інфекцій, що передаються статевим шляхом. Оптимізація лікування: автореф. дис. ... канд. мед.наук : 14.01.20 / Н. В. Горбасенко ; Акад. мед. наук України ; Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше встановлено, що дріжджоподібні гриби Candida-non-albicans є компонентом асоціації з інфекціями, які передаються статевим шляхом у хворих на рецидивний кандидозний вульвовагініт. Описано особливості клінічного перебігу рецидивного кандидозного вульвовагініту, викликаного грибами Candida-non-albicans й грибами Candida albicans та асоційованого з інфекціями, що передаються статевим шляхом. Розглянуто уявлення про порушення екосистеми піхви у жінок, хворих на рецидивний кандидозний вульвовагініт, і чутливість дріжджоподібних грибів до сучасних антимікотиків. Вдосконалено алгоритм комплексного лікування таких хворих з використанням вітчизняного препарату метаболічної дії тривіт-Se-KB.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.101.7-5 + Р715.301.7-5
Шифр НБУВ: РА369803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Христич О.В. 
Бетон електротехнічний металонасичений для захисту від іонізуючих випромінювань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Христич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено наукову гіпотезу набування електротехнічним металонасиченим бетоном підвищених радіаційно-захисних властивостей, які не забезпечують традиційні матеріали біологічного захисту за умов спільномірної густини. Розроблено технологічні основи створення спеціального бетону з оптимальною щільністю мікроструктури та необхідними фізико-механічними властивостями. Встановлено оптимальні рецептурно-технологічні параметри для виготовлення монолітного та збірного радіаційно-захисного покриття огороджувальних конструкцій з бетелу-м. Досліджено кількісні характеристики процесів послаблення іонізуючих випромінювань бетелом-м для енергій гамма-квантів 60 - 170 кеВ і рентгенівських випромінювань у режимі 76 кВ - 250 мА - 2 c. Товщина радіаційно-захисного покриття з металонасиченого композиту - 0,03 - 0,045 м.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.19
Шифр НБУВ: РА314570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дрозда В.Ф. 
Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / В.Ф. Дрозда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 45 с. — укp.

Упроваджено до садівницької практики науково обгрунтовані інтегровані системи захисту плодового саду. З'ясовано, що складові частини таких систем - оригінальні біопрепарати, створені на основі ентомопатогенних грибів, вірусів, мікроспорідій, паразитів гусениць і лялечок листокруток та інших лускокрилих, аскогастер, мікродус, ітоплектіс, апантелес, вирощених за оригінальними технологіями. Запропоновано оригінальні технології вирощування хазяїв ентомофагів: зернової молі, корисних шовкопрядів. Обгрунтовано оригінальну гіпотезу про існування універсального механізму, який сприяє перекодуванню екологічної інформації про стан навколишнього середовища видовим складом і концентрацією фітогормонів. Зазначено, що останні синхронізують сезонний розвиток рослин з розвитком комах, оскільки така структура забезпечує найбільш вигідну форму інформаційного контакту комах з середовищем. Встановлено, що бездіапаузний розвиток комах відбувається за умови переважаючого вмісту в рослинах фітогормонів - активаторів росту (ауксинів, гіберелінів і цитокінінів). Доведено, що достатній вміст у рослинах абсцизинів та етилену (інгібіторів росту рослин) створює передумови для формування особин у популяціях комах. Зроблено висновок, що узгоджена взаємодія розвитку рослин і комах контролюється єдиним універсальним механізмом - фітогормональним статусом рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4УКР) + П491.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Балла Е.Ю. 
Василь Пачовський - лірик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Е.Ю. Балла ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франк., 2002. — 20 с. — укp.

У контексті драматичних і науково-публіцистичних праць Василя Пачовського, на матеріалах розвитку раннього українського модернізму досліджено поетику ліричної творчості письменника. Проаналізовано збірки поета, розглянуто творчю еволюцію митця, а також фольклоризм як стильову домінанту ранньої лірики поета. Розглянуто його мариністику, виділено символістські та національно-патріотичні мотиви лірики "закарпатського" етапу творчості. Визначено рівень засвоєння та інтерпретації поетом фольклорного, легендарно-міфологічного та біблійного матеріалів, кращих творів української літератури та західноєвропейського символізму. Досліджено тему Закарпаття в творах письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4Пачовський,В.535 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4Пачовський В.535
Шифр НБУВ: РА317881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Росстальна О. А. 
Вессекський цикл оповідань Т. Гарді: жанрово-стильова своєрідність: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О. А. Росстальна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві досліджено жанрово-стильову специфіку вессекського циклу оповідань Т. Гарді в контексті розвитку англійської літератури XIX - початку XX ст. Охарактеризовано форми реалізації циклічності в малій прозі письменника, монодіалогічної структури образу розповідача, процес і принципи утворення жанрової моделі синкретичного типу. Увагу приділено виявленню принципів творення вторинної реальності (світу Вессексу), моделювання монодіалогічної структури образу розповідача у творах, особливостям тематичного структурування творів збірок, опрацюванню тем оповідань. Створення світу Вессексу є результатом втілення авторської системи міфологізації реальної дійсності. Аналіз авторської системи використання елементів фольклорно-казкових, біблійних і класичних літературних сюжетів, звернень до античної міфології та драматургії, місцевих легенд, дозволив розширити уявлення про поетику малої прози Т. Гарді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4 Гарді Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА380742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Савчук Г.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза молока за різних способів і режимів пастеризації: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Г.В. Савчук ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему проведення ветеринарно-санітарної експертизи молока з використанням різних способів і режимів його пастеризації. Вперше в Україні зроблено ветеринарно-санітарне оцінювання сирого збірного молока, одержаного в господарствах центрального регіону з різними формами власності, визначено його мікробіологічні показники залежно від пори року та хімічного складу. Експериментально підтверджено вплив температурних режимів обробки молока на його технологічні властивості, зокрема, характеристики його сиропридатності. За сучасних умов більшість валового надою молока одержано з приватних господарств і не відрегульовано механізми ветеринарно-санітарного контролю. Обгрунтовано доцільність проведення термічної обробки молока на збірних пунктах з використанням нагрівних кавітаційних апаратів вітчизняного виробництва й інфрачервоного нагрівання. Виявлено, що собівартість пастеризації 1 т молока на пастеризаторі ТЕК-М становить 24,99 грн., з використанням агрегата інфрачервоного електронагрівання - 24,98 грн, на установці "Альфа-Лаваль" - 25,79 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + Л950.41 +
Шифр НБУВ: РА358488

Рубрики:

      
20.

Копилов Є.П. 
Взаємодія мікроорганізмів кореневої зони ярого ячменю з біоагентами мікробних препаратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Є.П. Копилов ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено видовий склад мікроміцетів лучно-чорноземного грунту в кореневій зоні ярого ячменю та їх взаємодію з Chaetomium cochliodes. Показано, що C. cochliodes виявляє високу антагоністичну активність щодо більшості сапротрофних і, особливо, фітопатогенних грибів, що уражають кореневу систему ярого ячменю. Аналіз азотфіксуючих бактерій кореневої зони ярого ячменю показав, що в ризосфері та ризоплані домінують представники роду Azospirillum. Отримано новий штам A. brasilense 11 з високою активністю азотфіксування. Встановлено, що за умов сумісного застосування азотфіксуючих бактерій і C. cochliodes поліпшувалося азотне живлення рослин ярого ячменю, значно обмежувався розвиток кореневої гнилі, що сприяло підвищенню врожаю культури на 24 - 32 %. На основі C. cochliodes і A. brasilense створено комплексний мікробний препарат "азохетомік" - перспективний засіб підвищення урожаю сільськогосподарських культур, поліпшення якості отриманої продукції за одночасного збереження родючості грунтів і навколишнього середовища від надмірного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-2
Шифр НБУВ: РА320008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського