Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (956)Книжкові видання та компакт-диски (60)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРЦИНОМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Рєзніченко Л. С. 
Біохімічні ефекти впливу наночастинок золота на прокаріотичні та еукаріотичні клітини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Л. С. Рєзніченко ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 25 с. — укp.

Виявлено, що наночастинки золота розміром 30 і 45 нм за взаємодії з клітинами ліній СНО-К1 та U937 не впливають на структурний стан їх ДНК, а наночастинки розміром 10 і 20 нм ушкоджують структурний стан ДНК обох типів клітин. Виявлено зміни вмісту білкових фракцій плазми крові тварин-пухлиноносіїв за умов внутрішньовенного введення препаратів наночастинок золота. Проведено дослідження з вивчення особливостей розподілу та нагромадження наночастинок золота в органах і пухлинах лабораторних тварин. Встановлено, що у тварин з перещепленою карциномою Герена, резистентною до цисплатнну, найвищий, у порівнянні з вмістом у органах, рівень нагромаджння наночастинок золота реєструється у пухлинах через одну годину після ін'єкції та залишається високим через 24 години.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-641.1:Г12.3
Шифр НБУВ: РА373080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пасайлюк М.В. 
Біохімічні механізми протипухлинної активності вітаміну А: автореф. дис...канд. біол. наук : 03.00.04 / М.В. Пасайлюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості росту карциноми Герена та протипухлинної резистентності організму за умов різного забезпечення вітаміном А. Встановлено, що ріст карциноми Герена супроводжується нагромадженням вітаміну А у трансформованій тканині в його неактивній ретинілефірній формі. В процесі росту неоплазми рівень ретинолу та його ефірів знижується у трансформованих і умовно нормальних тканинах. Показано, що передуюче трансплантації пухлини забезпечення тварин вітаміном А важливе для реалізації метастатичних потенцій карциноми Герена, та визначає реакцію організму на розвиток новоутворення. Посилене насичення організму пухлиноносія гіпердозами вітаміну А може як стимулювати, так і пригнічувати пухлинну прогресію. Введення per os гіпердоз ретинолу ацетату (30 000 МО/кг) вподовж 7-ми діб на фоні попереднього нормального забезпечення організму вітаміном А має виражений протипухлинний ефект. Застосування вітаміну А в цьому випадку супроводжується деградацією ядерної ДНК трансформованої тканини з утворенням фрагментів 10 - 50 т.п.н. та 200 - 400 п.н., низькими показниками гідроксилазної активності цитохрому Р-450 мікросомної фракції карциноми Герена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5 +
Шифр НБУВ: РА367263

Рубрики:

      
3.

Копильчук Г. П. 
Біохімічні особливості індукованого низькодозовим опроміненням пухлинного росту та його інгібування кумариновими похідними урацилу: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Г. П. Копильчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 31 с. — укp.

Вперше експериментально обгрунтовано біохімічні особливості інтенсифікації росту трансплантованого злоякісного новоутворення в організмі тварин, які зазнали дії та попереднього фракціонованого низькодозового опромінення. Встановлено, що етап інтенсивної пухлинної прогресії в попередньо опроміненому організмі супроводжується посиленнням генерації супероксидного аніон-радикала в мітохондріях клітин неоплазми, суттєвим підвищенням ступеня фрагментації мтДНК і окиснювальної модифікації мітохондріальних білків поряд зі зниженням рівня фрагментованої ядерної ДНК і активацією процесів реплікації та транскрипції. Показано, що дія на організм попереднього опромінення та злоякісного новоутворення інтенсифікує метаболічні процеси, які визначають поглиблення дисфункцій детоксикаційних систем, аеробного енергоза та безпечення та зниження транскрипційної активності хроматину клітин печінки у порівнянні з неопроміненими пухлиноносіями, що проявляється вже на латентній стадії росту карциноми Герена. На термінальних етапах онкогенезу дія попереднього фракціонованого низькодозового опромінення на організм тварин-пухлиноносіїв нівелюється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.9-29
Шифр НБУВ: РА382095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пясковська О.М. 
Взаємовплив вагітності та злоякісного росту (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.М. Пясковська ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вплив вагітності на ріст та метастазування злоякісної пухлини залежить від ступеня генетичних (антигенних) відмінностей між матір'ю та плодом та реалізується через різнонаправлені зміни у співвідношенні між субпопуляціями активно мігруючих та швидко проліферуючих клітин у первинній пухлині. На підставі одержаних даних щодо рівня фактора росту ендотелію в сироватці крові тварин протягом вагітності показано, що він не відіграє суттєвої ролі у виявленому впливі сингенної та алогенної вагітності на ріст та метастазування карциноми Льїс. Блокування активності хоріонічного гонадотропіну, одного з головних онкофетальних маркерів, за допомогою антисироватки до нього показало, що хронічний гонадотропін може відігравати суттєву роль у впливі вагітності на перебіг злоякісного процесу. Охарактеризовано ембріолетальну та тератогенну дію злоякісної пухлини, яка проявляється неспецифічними порушеннями розвитку всього фетоплацентарного комплексу, встановлено залежність її пошкоджуючої дії від стадії ембріонального розвитку та ступеня генетичних (антигенних) відмінностей між матір'ю та плодом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56-29 +
Шифр НБУВ: РА321206

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Васіна Л.М. 
Вплив 5,6-бензкумарину-5-урацилу на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз організму щурів за умов експериментального канцерогенезу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Васіна ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни оксидантного (пероксидне окиснення ліпідів) та антиоксидантного (сумарна антиоксидантна активність, низько-, високомолекулярні антиоксиданти) гомеостазу крові, печінки, новоутворень щурів у динаміці росту карциноми Герена за умов застосування хімічного протипухлинного засобу 5,6-бензкумарину-5-урацилу та попереднього фракціонованого рентгенівського опромінення низькими дозами. Показано, що 5,6-бензкумарин-5-урацил проявляє значний гальмівний ефект на ріст досліджуваної пухлини та сприяє подовженню тривалості життя тварин-пухлиноносіїв. Механізм його дії носить прооксидантний, відносно селективний характер, зумовлюючи посилення процесів ліпопероксидації в крові, печінці (індукованих експериментальним канцерогенезом) й, особливо в клітинах неоплазми за умов двотижневого перорального введення. Визначено, що дія попереднього фракціонованого семиденного опромінення сумарною дозою 25,3 мКл/кг на параметри оксидантно-антиоксидантного статусу крові, печінки та пухлини щурів є визначальною лише на початкових етапах розвитку новоутворень, внаслідок порушення рівноваги в системі генерації та утилізації вільних радикалів у найближчі терміни після зняття генотоксичного чинника. В подальшому характер їх змін визначається факторами бластогенезу, відрізняючись лише кількісними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*112.5-642
Шифр НБУВ: РА320025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чорна І.В. 
Вплив іонізуючого випромінювання та протипухлинних препаратів на регуляторну систему трансформуючого фактора росту бета у клітинах карциноми молочної залози з різною резистентністю до доксорубіцину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.В. Чорна ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Встановлено, що розвиток резистентності клітин лінії MCF-7 до доксорубіцину супроводжується втратою їх чутливості до ріст-інгібуючої дії та індукції апоптозу під впливом рентгенівського випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52 +
Шифр НБУВ: РА344267

Рубрики:

      
7.

Лазаренко Р.М. 
Вплив нейроендокринного диференціювання клітин карциноми простати на характеристики об'ємрегульованого хлорного струму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Р.М. Лазаренко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено, що внутрішньоклітинний АТФ посилює об'ємрегульований хлорний струм у клітинах раку простати внаслідок алостеричного зв'язування з канальними структурами чи допоміжними білками. Нейроендокринна диференція клітин LNCaP також веде до посилення струму, прискорення реакції струму на гіпоосмотичне набрякання та більш ефективного здійснення клітинами процесу регуляторного відновлення об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-2 +
Шифр НБУВ: РА336732

Рубрики:

      
8.

Храновська Н.М. 
Вплив трансплантації клітин алогенного кісткового мозку та клітин ембріональної печінки на протипухлинну резистентність організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.М. Храновська ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив трансплантації клітин алогенного кісткового мозку (КАКМ) і клітин ембріональної печінки (КЕП) на протипухлинну резистентність організму, ріст і метастазування карциноми Льюїс, меланоми В 16, саркоми 37. Досліджено ефективність включення методу трансплантації КЕП до традиційної схеми комплексного лікування хворих на рак шийки та тіла матки. Доведено високу антиметастатичну ефективність трансплантації КАКМ і КЕП, в тому числі її використання у разі хірургічного видалення первинної пухлини, тотального опромінення тіла в сублетальній дозі, у комбінації з інтерферонотерапією та застосуванням препаратів тимуса (тимоптину та тималіну). Пересадка КЕП хворим на рак шийки та тіла матки у процесі проведення поєднаної променевої терапії (ППТ) не супроводжувалася суттєвим імунореабілітуючим ефектом, але сприяла стабілізації показників клітинної та гуморальної ланок імунної системи у процесі лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714-59
Шифр НБУВ: РА313688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Хмель Т.О. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на ліпідний склад злоякісних та умовно нормальних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.О. Хмель ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив N-стеароїлетаноламіну (NSE) на ріст злоякісних клітин in vivo й in vitro, а також їх метастазування. З'ясовано можливі шляхи реалізації гальмівної дії NSE на розвиток пухлини. Показано, що NSE здатний гальмувати ріст і метастазування карциноми Льюїс у мишей за умов його введення на різних етапах розвитку пухлини. З'ясовано, що NSE сирияє зменшенню активної каталази у метастазах у мишей з карциномою Льюїс. У той же час в умовно нормальній тканині легенів NSE підвищує активність каталази та гальмує накопичення продуктів перекисного окиснення ліпідів. Установлено здатність NSE модулювати ліпідний склад умовно нормальної тканини легенів, що зумовлює нормалізацію фосфоліпідного спектра та вільного холестеролу. Одночасно NSE змінює ліпідну організацію злоякісних клітин: відбувається підвищення рівня вільного холестеролу та змінюється склад жирних кислот у сумарних фосфоліпідах. Установлено здатність NSE гальмувати накопичення поліамінів і нормалізувати вміст стабільних метаболітів NO у печінці мишей-пухлиноносіїв. На підставі аналізу експериментальних даних показано, що NSE порушує регуляцію обміну у злоякісних клітинах, а в умовно нормальних тканинах виявляє протекторні властивості та покращує загальний стан тварин пухлиноносіїв. Показано, що у разі проведення антипухлинної терапії з використанням цисплатину та NSE не відбувається погіршення цитостатичного ефекту цисплатину та знижується рівень сечовини у крові мишей пухлиноносіїв, що доводить послаблення токсичної дії цисплатину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА357304

Рубрики:

      
10.

Ременяк О. В. 
Генерування активних форм кисню фотозбудженими вуглецевими нанотрубками та їхня гіпертермічна дія в системі in vitro: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Ременяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено токсичну дію вуглецевих нанотрубок (ВНТ) у суспензіях нормальних і трансформованих клітин, їх здатність генерувати активну форму кисню під дією ближнього інфрачервоного опромінення та викликати гіпертермічний ефект за умов in vitro. Досліджено агрегацію ВНТ у воді за різних концентрацій з використанням спектроскопії оптичного поглинання у видимій та інфрачервоній ділянках і комбінаційного розсіювання світла. Розглянуто вплив ВНТ на життєздатність нормальних (тимоцити) та трансформованих клітин (асцитна карцинома Ерліха). Досліджено фототермічну дію ВНТ у системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Е0*551.7*715.7 + Р569-5
Шифр НБУВ: РА377835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Плітень О.М. 
Диференційна діагностика епітеліальних дисплазій шийки матки та інтраепітеліальної карциноми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.М. Плітень ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональний стан багатошарового плоского епітелію шийки матки, його базальної мембрани та строми у разі дисплазій різного ступеня тяжкості, інтраепітеліальної карциноми й інвазивного раку з метою удосконалення патоморфологічної диференціальної діагностики даних станів. Виявлено закономірні зміни у багатошаровому плоскому епітелії, базальній мембрані та стромі шийки матки залежно від стадії канцерогенезу. Встановлено, що збільшення морфометричних параметрів багатошарового плоского епітелію шийки матки з посиленням морфофункціональної та проліферативної активності епітеліоцитів та інтенсифікації процесів масової клітинної загибелі шляхом апоптозу прямо пропорційні ступеню збільшення тяжкості канцерогенезу. Залежно від стадії канцерогенезу визначено зміни, які відбуваються у базальній мембрані та стромально-судинному компоненті: виразність базальної мембрани та строми, наявність інфільтрації, присутність певних видів колагену, деякі ознаки новоутворення судин. Виділено найбільш істотні показники, які рекомендовано використовувати як патоморфологічні критерії диференціальної діагностики епітеліальних дисплазій шийки матки, інтраепітеліальної карциноми й інвазивного раку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-4 +
Шифр НБУВ: РА361252

Рубрики:

      
12.

Мартовицька Ю.В. 
Діагностика аутоімунного тиреоїдиду та карцином щитовидної залози у поєднанні з аутоімунним тиреоїдитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ю.В. Мартовицька ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного обстеження хворих на аутоімунний тиреоїдит (АІТ), карциному щитовидної залози (ЩЗ) у поєднанні з АІТ та пацієнтів з карциномою ЩЗ з імуноклітинною інфільтрацією пухлини. Виявлено додаткові патоморфологічні, морфометричні та імуноморфометричні критерії диференціальної діагностики карцином ЩЗ у поєданні з АІТ, карцином з імуноклітинною інфільтрацією пухлини та АІТ з виразною атипією фолікулярного епітелію. Проведено оцінку інформативності різних методів морфологічної діагностики трьохетапного обстеження хворих. Обгрунтовано вірогідну концепцію особливостей протипухлинного захисту за наявності карцином ЩЗ, що пояснює "більш сприятливий перебіг" і прогноз карцином ЩЗ у поєднанні з АІТ. Розроблено алгоритм трьохетапної клініко-патоморфологічної діагностики карциноми ЩЗ у поєднанні з АІТ й обгрунтовано практичні рекомендації щодо його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-2 + Р569.452-2 +
Шифр НБУВ: РА337110

Рубрики:

      
13.

Бондаренко О. О. 
Діагностика та прогноз перебігу злоякісних пухлин щитовидної залози: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / О. О. Бондаренко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз експресії натрій-йодного симпортеру (NIS), тиреоглобуліну, галектину-3, онкопротеїну ТР53, проліферативної активності (на основі експресії Кі-67) в пухлинах залежно від наявності метастазів і рівня інвазії. Визначено прогностичне значення кожного маркеру біологічних властивостей. Встановлено імунофенотипи тиреоїдного раку з високим ризиком метастазування. Підтверджено діагностичну цінність галектину-3 як маркера диференційної діагностики між фолікулярними аденомами та карциномами. Одержані дані дозволяють на підставі імуногістохімічного профілю диференційованого раку щитовидної залози прогнозувати їх подальший перебіг, що дозволяє виділити групи пацієнтів, які потребують більш ретельного клінічного обстеження та спостереження, індивідуалізації терапії, а також тих хворих, до яких можуть бути застосовані органозберігальні методи лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-4
Шифр НБУВ: РА382456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гоголь С.В. 
Дослідження дії екзогенного церулоплазміну при хіміотерапії злоякісних новоутворень в експерименті та клініці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Гоголь ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі проведених експериментальних досліджень встановлено, що церулоплазмін (ЦП) сприяє протипухлинному впливу доксорубіцину та цисплатину, у разі використання лише ЦП зафіксовано зменшення маси карциноми Герена на 27 %. Доведено, що внаслідок використання ЦП під час хіміотерапії у тварин з прищепленими пухлинами відбувається стабілізація структурно-функціонального стану мембран гепатоцитів, еритроцитів і кардіоцитів, зниження вираженості інтоксикації, викликаної доксорубіцином і цисплатином. Виявлено гальмування процесу перекисного окиснення ліпідів, зумовлене ЦП, у печенці, серці та нирках із суттєвим зниженням вмісту малонованого діальдегіду. Висунуто гіпотезу про можливість впливу ЦП на підвищення ступеня антиоксидантного захисту за рахунок збільшення відновленого глутатіону в печінці на 19 %, зниження рівня токсичних метаболітів у крові та підвищення вмісту гемоглобіну в крові та еритроцитах хворих з рецидивами раку прямої кишки - відбувається стабілізація клітинних мембран. Встановлено, що завдяки ЦП знижується ступінь вираженості біохімічних ознак ендотоксикозу після проведення хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 + Р56-52
Шифр НБУВ: РА316941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Шуваєва Г.Ю. 
Експресія ізоформ адаптерного білка RUK/CIN85 в пухлинах людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Г.Ю. Шуваєва ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Уперше одержано й охарактеризовано монокліальні антитіла до N-кінцевого SH3A домену адаптерного білка Ruk/CIN85. Досліджено особливості експресії ізоформ Ruk/CIN85 у пухлинах нирки, передміхурової залози та головного мозку людини на рівні мРНК та на рівні білка. Установлено зниження, а також підвищення експресії повнорозмірної форми Ruk/CUIN85 у зразках світлоклітинної карциноми нирки людини у порівнянні з відповідними контрольними зразками.Низький рівень експресії або практичну відсутність p85 продемонстровано у зразках аденокарцином передміхурової залози людини, а у разі доброякісної гіперплазії детектовано значний поліморфізм у рівні експресії досліджуваного адаптерного білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА344747

Рубрики:

      
16.

Харюк Т.Г. 
Електрофоретичне введення цитостатиків при лікуванні хворих на місцево-поширений рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Т.Г. Харюк ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-56
Шифр НБУВ: РА312578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Григор'єва О.В. 
Ендогенний протеоліз гістонів та вміст малонового диальдегіду в хроматині клітинних ядер печінки та карциноми Герена щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Григор'єва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ріст трансплантованої карциноми Герена у щурів відбувається на фоні зниження гістоноспецифічної активності в клітинах ядра печінки та пухлини і не призводить до зміни специфічності гідролізу окремих фракцій гістонів цих клітин. З'ясовано, що вміст малонового діальдегіду (МДА) в хроматині клітин печінки в процесі росту новоутворення зростає, а в хроматині пухлини не змінюється. Виявлено, що між вмістом МДА в хроматині клітин карциноми Герена та печінки щурів, а також інтенсивністю ендогеного ядерного протеолізу гістонів цих тканин існує зворотний зв'язок. У процесі росту пухлини спостережено активацію нейтральних і пригнічення активності кислих цитоплазматичних протеїназ печінки; у ході росту карценоми Герена активність нейтральних цитоплазматичних протеїназ ракових клітин не змінюється, а кислих - знижується. Простежено вплив модуляторів перекисного окиснення ліпідів (фітопрепарату з трав Буковини та кумаринового похідного урацилу) на біохімічні показники, які регулюють функціональний стан хроматину печінки та пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА316102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Куценок В.В. 
Ефективність фотодинамічної терапії пухлин з використанням 5-амінолевулінової кислоти (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Куценок ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальне вивчення протипухлинної та антиметастатичної ефективності, імунологічних, морфологічних та ангіогенезозалежних особливостей впливу на організм фотодинамічної терапії з застосуванням вітчизняного фотосенсибілізатора другого покоління - 5-амінолевулінової кислоти (5-АЛК). Показано, що у дослідах in vitro малігнізовані клітини виявляють високу чутливіть до фотодинамічного впливу у разі застосування як фотосенсибілізатора 5-АЛК. Встановлено, що чутливіть пухлинних клітин до фотодинамічного впливу за присутності 5-АЛК залежить від концентрації фотосенсибілізатора, часу інкубації, дози лазерного опромінення, а також від типу клітин. В експериментах щодо застосування фотодинамічної терапії (ФДТ) з 5-АЛК пухлин на лабораторних тваринах встановлено істотне гальмування росту первинних пухлин як за системного введення фотосенсибілізатора (внутрішньочеревному, пероральному), так і місцевому (внутрішньопухлинному та аплікаційному), а також значне пригнічення процесу метастазування у мишей з карциномою Льюїс. Показано, що метод ФДТ з використанням 5-АЛК значно гальмує процес васкуляризації легеневих метастазів у мишей з карциномою Льюїс та призводить до зниження у крові рівня фактора росту ендотеліальних клітин (VEGF). Представлено результати експериментального дослідження впливу ФДТ з застосуванням 5-АЛК на імунологічну реактивність тварин-пухлиноносіїв. Показано, що в першу чергу активуються локальні фактори неспецифічної резистентності, а з часом в імунну відповідь на ФДТ-АЛК залучаються реакції адаптивного імунітету. Доведено, що новий вітчизняний фотосенсибілізатор 5-АЛК має специфічну активність, подібну до офіцинального препарату на основі 5-АЛК ("Аласенсу"). Фотосенсибілізатор 5-АЛК рекомендовано для ФТД злоякісних новоутворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА339419

Рубрики:

      
19.

Матящук С.І. 
Ехосеміотика новоутворень щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.І. Матящук ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження 228-ми хворих, прооперованих з приводу різних типів доброякісної (122) і злоякісної (106) вузлової патології щитовидної залози. Зазначено, що ультразвукові ознаки вузлів ретроспективно зіставлені з даними остаточного патогістологічного дослідження. Особливу увагу приділено морфологічним підвалинам даної симптоматики тиреоїдних новоутворень. Докладно досліджено ультразвукові характеристики вузлів - форму, ехогенність, межу, кістозні порожнини, гіперехогенні включення, типи васкулярної будови та ознаки ураження регіонарних лімфатичних вузлів. Установлено наявність 30-ти окремих ознак вузлів щитовидної залози, запропоновано їх класифікацію. Доведено, що жодна з них не може застосовуватися як самостійний критерій у процесі визначення характеру тиреоїдних новоутворень. Вивчено комплексні ультразвукові характеристики вузлового зобу, аденоматозних вузлів, фолікулярних аденом, папілярних, фолікулярних та медулярних, а також анапластичних карцином, наведено результати передопераційного цитологічного дослідження даних пухлин. Виявлено 10 ультразвукових симптомокомплексів новоутворень даної залози, які склали три групи: доброякісну, змішану та злоякісну. Розглянуто принципи формування та склад симптомокомплексів, надано класифікацію за доброякісних і злоякісних пухлин щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-4 +
Шифр НБУВ: РА324970

Рубрики:

      
20.

Крахмальов П.С. 
Застосування радіомодифікаторів - сульфату міді та рекомбінантного $Ebold alpha2b-інтерферону в комбінованому лікуванні хворих на рак стравоходу та рак шлунка з поширенням на стравохід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / П.С. Крахмальов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Зазначено, що лікувальний патоморфоз карциноми стравоходу після опромінення з використанням полірадіомодифікації характеризується зниженням вмісту життєздатної пухлинної паренхіми з 32,8 % (тільки променева терапія) до 14,1 % та підвищенням вмісту клітин з патологічними мітозами і клітин у стані апоптозу з 6 - 10 до 15 - 30-ти на одне поле зору мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-52 + Р569.433.2-52 +
Шифр НБУВ: РА330085

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського