Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (724)Книжкові видання та компакт-диски (308)Журнали та продовжувані видання (418)
Пошуковий запит: (<.>K=КИЄВО$<.>+<.>K=ПЕЧЕРСЬК$<.>+<.>K=ПАТЕРИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 112
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чорний О.О. 
Вчення про людину Чернігівського літературно-філософського кола (друга пол. XVII-перша пол. XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.О. Чорний ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 15 с. — укp.

В дисертації грунтовно досліджено вчення про людину мислителів Чернігівського літературно-філософського гурту, його значення у філософській думці України XVII-XVIII ст. Історико-філософський аналіз людинознавчої проблематики мислителів кола дозволяє конкретизувати шляхи розвитку антропософських ідей на Україні. Вперше комплексно аналізується творчість науковців, які належали до Чернігівського кола і продовжували філософський напрямок Києво-Могилянської колегії на Лівобережній Україні. Дисертант відзначає основні людинознавчі концепції вчених Чернігівського кола, що зберігають свою актуальність при вирішенні сучасних проблем в державі, освіті, вихованні тощо. Вказується на утопічність деяких положень діячів Чернігівського гурту. Дисертаційна робота виконана на основі джерел, декілька з яких вперше вводяться в науковий вжиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Ізмайлова Н.О. 
Домінантні мовленнєві засоби створення образу святого в "Житії Теодосія Печерського" (XI ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.О. Ізмайлова ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 14 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27,12 + Ш141.1/4-0 + Ш5(4РОС)3-334

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Кондратик О.В. 
Феномен релігії у філософії історії М.С.Грушевського: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / О.В. Кондратик ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація є філософським дослідженням феномену релігії у філософії М.С.Грушевського. Проаналізовані погляди вченого на сутність, специфіку і структуру релігії, її соціальні основи і суспільне функціонування. Обгрунтовано, що теорія релігії як такої, у М.Грушевського нерозривно пов'язана з концепцією релігії українського народу. Доведено, що згідно з його методологічними положеннями, різним періодам української історії притаманна своєрідна релігійність. Аналізується бачення вченим специфіки релігійного життя українського етносу у доісторичні часи, чорноморсько-дунайську добу, Києво-Галицький період, переходові часи. Встановлено, що згідно з концепцією історика, релігією українського народу є нове християнство. Досліджуються концептуальні засади М.Грушевського щодо часу, умов становлення, сутніх виявів та відмін українського християнства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т0

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Петренко В.І. 
Розробка та обгрунтування параметрів нових технологій проходки виробок великого перерізу в складних інженерно-геологічних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / В.І. Петренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено фізико-механічні властивості глинистих грунтів і зроблено аналітичну оцінку їх деформування під час проходки станційних та інших виробок. Розроблено методику розрахунку уніфікованих збірних залізобетонних обробок для горизонтальних і вертикальних виробок. Запропоновано високоефективні нові технології проведення станційних виробок та інших (силової тягової підстанції, блоку технічних приміщень) шахтних стволів, що дозволило будувати їх з високою якістю. Оцінено техногенно-екологічну безпеку під час будівництва нових ліній Київського метрополітену. Технічні документи (проекти виробництва робіт, паспорти, інструкції) вміщено у проектах і широко використано під час спорудження виробок великого перерізу Сирецько-Печерської лінії Київського метрополітену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.5-060.3
Шифр НБУВ: РА311756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кагамлик С.Р. 
Культурно-просвітницька діяльність Києво-Печерської лаври в другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Р. Кагамлик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Створено цілісну картину культурно-просвітницької діяльності Києво-Печерської лаври у другій половині XVII - XVIII ст. і визначено її основні напрями. Розглянуто проблеми щодо місця Києво-Печерської лаври в системі державно-церковних відносин в Україні. Оцінено внесок лаврського чернецтва в поширення освіти на українських землях, Російській державі, країнах Європи. Зроблено висновок, що Києво-Печерська лавра зазначеного періоду була визначним науково-освітнім центром, навколо якого гуртувалися представники української духовної та інтелектуальної еліти, і у своїй діяльності виходила далеко за межі суто релігіозної установи. Досліджено особливості видавничої діяльності друкарні Києво-Печерської лаври, її місце у книгообміні українських земель, книговидавничі стосунки між православною Київською і уніатською Почаївською друкарнями. Проаналізовано вплив лаврських видань на культуру інших народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-346-021.7 + Э372.27-647.2 + Ч611.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія:    
6.

Алексієвець Л.М. 
Києво-Могилянська академія у суспільному житті України і зарубіжних слов'янських країн (XVII - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Алексієвець ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль Києво-Могилянської академії у суспільному житті України і зарубіжних слов'янських країн у XVII - XVIII ст. Висвітлено історичні передумови її виникнення та розвитку, досліджено проблеми участі києвомогилянців у відродженні Української держави, розглянуто їх зв'язки з козацтвом, гетьманською державою, розкрито характер і значення КМА в єднанні українських земель. Особливу увагу приділено визначенню ролі могилянців в інтеграції України у загальнослов'янський і світовий культурні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: 4213(4Укр)4 + Э372.27-677.4 + Т3(4Укр)46-7 + Т3(4Укр)4-7
Шифр НБУВ: РА307949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Черник Л.З. 
Арістотелізм у Києво-Могилянській академії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Л.З. Черник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості проявів інтересу до арістотелізму у філософських курсах Києво-Могилянської академії. Простежено поступове зацікавлення ідеями Арістотеля в Київській Русі, формування раціоналістичної традиції в українській духовній культурі. Визначено причини звернення професорів Києво-Могилянської академії до філософії Арістотеля, проаналізовано прояви схоластизованого арістотелізму та простежено його трансформацію в арістотелізм ренесансний і постренесансний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44-356 + Э372.27-103.3
Шифр НБУВ: РА311780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
8.

Жиртуєва Н.С. 
Ісіхазм в духовній культурі середньовічної України та Росії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Н.С. Жиртуєва ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено релігійний феномен ісіхазму - містичного вчення, спрямованого на вдосконалення людини та практику богопізнання. У контексті історіософського аналізу зроблено порівняльну характеристику ідей візантійського, києво-руського та московського ісіхазму. Проаналізовано вплив ісіхазму на тип східнослов'янського філософування. Візантійський ісіхазм сформовано на грунті взаємодії патристичного богослов'я та аскетичного напрямку, що призвело до створення універсального вчення про "обожнення" людини. Перетворення досягалося шляхом містичної практики "розумної молитви", через виховання в подвижнику всеохоплюючої любові до Бога та цілого світу. Догматичним виразом прагнення людини до поєднання зі світом постав культ Св. Трійці. Давньоруський ісіхазм не став офіційною ідеологією церкви, що суттєво зменшило його вплив на культуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-4-34 + Э372.27-4-34 + Ю3(0)416-377
Шифр НБУВ: РА311816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
9.

Коновалова В.В. 
Мембрани з іммобілізованими бактеріями та їх функціональні властивості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / В.В. Коновалова ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методи іммобілізації бактерій на полімерних ультрафільтраційних мембранах. Вивчено функціональні та морфологічні властивості біокаталітичних мембран. Досліджено процеси ультрафільтраційного розділення органічних барвників на біокаталітичних мембранах. Запропоновано технологічну схему ультрафільтраційного очищення масловмісних вод на біокаталітичних мембранах. Встановлено можливість використання мембранних біореакторів діалізного типу для процесів денітрифікації та хромат-редукції. Запропоновано технологічну схему проведення процесів денітрифікації та хроматредукції на біокаталітичних мембранах у мембранному біореакторі діалізного типу. Доведено, що для ефективного протікання процесу необхідні однакові швидкості дифузії та біохімічної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.424
Шифр НБУВ: РА316115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шумка М.Л. 
Символізм у філософській культурі України: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.Л. Шумка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено явище символізму у філософській культурі України. Охарактеризовано різні підходи до проблеми символу в європейській філософській думці. Вивчено гносеологічну природу символу, його зміст, функції та особливості динаміки символу в процесі становлення та розвитку української філософської культури. Розкрито символіку міфологічного світогляду праукраїнців. Визначено місце, роль та значення символу в філософській культурі Києворуської доби та доби першого українського Відродження. Доведено, що основними символами, які відображають українську ментальність, є символи світла, софійності, Людини, слова, серця (душі). На підставі аналізу творів Г.С.Сковороди показано, як за допомогою символів філософ здійснює сходження від поняття до образу. Розкрито структуру символу в романтичній традиції на основі проведеного дослідження символічного світобачення романтиків: М.Гоголя, П.Юркевича, О.Потебні, П.Куліша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.23 + Ю3(4УКР) в9
Шифр НБУВ: РА313399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
11.

Алпатова А.Л. 
Ультрафільтраційне очищення природних вод від гумінових речовин та важких металів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / А.Л. Алпатова ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено процес ультрафільтраційного очищення природних вод від гумінових речовин і важких металів. Встановлено високу ефективність лужних регенерувальних розчинів під час регенерації мембран. Розроблено метод посиленої реагентної ультрафільтрації для видалення органічних речовин з природних вод. Запропоновано технологічну схему ультрафільтраційного очищення води, яка сприяє суттєвому покращанню якості питної води та одержанню води для застосування у прецезійних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23-5
Шифр НБУВ: РА316113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лисенко С.Д. 
Середнє Подніпров'я за доби пізньої бронзи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.Д. Лисенко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено ареали культурних груп Тшинецького культурного кола (ТКК) у Середньому Поддніпров'ї методом співставлення всього комплексу артефактів з географічними характеристиками регіону. Висвітлено залежності культурних проявів від екологічного оточення (ландшафтів, гідросистеми, грунтів, рослинності, клімату). На місці Київської групи ТКК у середньому Подніпров'ї виділено культурні групи: Києво-Черкаську (Лісостепову) та Києво-Житомирську (Поліську); перша відноситься до комарівської лінії розвитку, друга - до Тшинецької.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)26
Шифр НБУВ: РА317108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гунько С.М. 
Комплексна мембранна технологія концентрування яблучного соку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / С.М. Гунько ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад.". — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено комплексну мембранну технологію виробництва просвітлених концентрованих яблучних соків за допомогою ультрафільтрації та мембранної дистиляції. Запропоновано способи попередньої обробки яблучного соку перед його просвітленням ультрафільтрацією та концентруванням мембранною дистиляцією. Науково обгрунтовано вибір мембрани УПМ-П для просвітлення соку та мембрани МФФК-3 для його концентрування, які забезпечують високу продуктивність процесу та якість готового продукту. Встановлено залежність продуктивності процесу мембранної дистиляції від розташування мембрани по відношенню до гарячої та холодної камер у полі сил земного тяжіння. Визначено оптимальні технологічні параметри виготовлення просвітленого яблучного концентрату. На підставі результатів досліджень створено математичну модель ультрафільтрації яблучного соку. Розроблено способи регенерації мембран після ультрафільтрації та мембранної дистиляції, які повністю відновлюють їх властивості. Спроектовано та змонтовано експериментальну установку МД-1 для концентрування яблучного соку методом мембранної дистиляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.91
Шифр НБУВ: РА317695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Попельницька О.О. 
Київський Поділ ХVII - ХVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.О. Попельницька ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням нових джерел досліджено процес і періодизацію формування міського простору Подолу, його адміністративний поділ, планування та історичну топографію. Встановлено, що у XVIII ст. міська територія вийшла за межі "подільського трикутника" шляхом приєднання передмість, що супроводжувалося спорудженням нової лінії укріплень. Зазначено, що адміністративно місто поділялось на юридики, основною територіальною одиницею яких до кінця XVIII ст. був церковний прихід. Основним компонентом міського простору залишалася забудова, головним елементом якої була садиба. Зроблено висновок, що на рубежі XVIII - XIX ст., під дією негативних чинників суспільного, економічного та політичного характеру, Поділ втратив провідні позиції у міській системі та поступався Печерську і Верхньому Києву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-2К)46
Шифр НБУВ: РА317587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Болгарський Д.А. 
Києво-Печерський розспів як церковно-співочий феномен української культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Д.А. Болгарський ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто Києво-Печерський розспів як цілісний феномен богослужбово-співочої культури України, що сприяло зібранню багатого, однак розпорошеного й різнопланового матеріалу релігійно-співацького ужитку. Охарактеризовано важливий пласт хорової культури України, пов'язаний з багатовіковими традиціями чернецького співу. Розкрито суть розспіву в історичному, теоретичному і практичному аспектах. Виявлено цілісність джерел (ірмологіонів) з їх етапами фіксації богослужбово-співочої практики Києво-Печерського монастиря. Проаналізовано розспів зі світоглядних позицій, властивих його творцям, що дозволяє оптимально осмислити розспів і традиційне для України природне середовище його створення. Висвітлено методику аналізу за допомогою залучення інструментарію богослов'я. Досліджено сутність літургійної функціональності розспіву в контексті містерії храмового дійства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-503.11 + Щ313(4УКР)3-44 + Щ318.9
Шифр НБУВ: РА321144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Сулима В.І. 
Свята Трійця в українській літературі ХІ - ХV ст.: аспекти інтерпретації та художнього втілення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.І. Сулима ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено висновки нового перегляду пам'яток літературної спадщини доби християнського Середньовіччя. Проаналізовано головні аспекти інтерпретації вчення про Святу Трійцю, що подавали в своїх творах Нестор-літописець, Лука Жидята, Феодосій Печерський, Іларіон Київський та ін. Висвітлено ідейно-образні особливості релігійних творів даних авторів. Досліджено художньо-виражальні стилістичні засоби, якими користувалися екзегети Киівської Русі: ампліфікація, повторення, заперечення, багаторівневий сенс тексту - буквальний (історичний) та таємний (алегоричний), а також тропи (алегорія, порівняння, символ, уособлення тощо). Визначено роль християнських морально-етичних категорій у формуванні загальнонаціональних духовно-культурних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-34 + Ш400.04:Э + Э37-1-3.6 +
Шифр НБУВ: РА321948

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Печерська Н.В. 
Основні принципи формування стратегії розвитку національного торгового флоту України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Н.В. Печерська ; НАН України. Ін-т пробл. ринку і екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Систематизовано основні методи й обгрунтовано моделі наукових підходів до розробки стратегій розвитку національного торгового флоту. На базі обгрунтованих підходів розроблено методику формування стратегії. Виділено основні цільові напрямки державної судноплавної політики. Запропоновано систему принципів, згідно з якими необхідно здійснювати процес формування стратегії розвитку національного торгового флту. Наведено методику розрахунку економічного ефекту реалізації стратегії розвитку відповідно до розробленої моделі структурування середовища функціонування національного торгового флоту. Розроблено методику розрахунку сінергічного ефекту судно-плавної компанії в процесі виходу на новий сектор фрахтового ринку, в результаті взаємодії декількох судноплавних компаній, а також ефекту реалізації принципу синергізму стосовно стратегії реалізації державної судноплавної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)374 +
Шифр НБУВ: РА321122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чупрій Л.В. 
Співвідношення розуму та віри в українській філософській традиції XI - XIX ст.: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Л.В. Чупрій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проведено історико-філософський, порівняльний аналіз гносеологічних поглядів представників української філософської думки ХІ - ХІХ ст. Висвітлено питання співвідношення розуму та віри на різних етапах розвитку української культури. Розкрито зміст понять "розум" та "віра" у світовій та українській філософській культурі. Описано вплив на формування києво-руської традиції візантійсько-елінської культури, в подальшому активної взаємодії західноєвропейських філософських напрямків з вітчизняними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)41/5
Шифр НБУВ: РА319447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Люта Т.Ю. 
Картографування території Києва та інформаційні можливості карт і планів міста ХVІІ - ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Ю. Люта ; Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено картографічні джерела Києва XVII - XIX ст., висвітлено основні етапи формування системи картографування території міста, з'ясовано закономірності розвитку цього процесу, представлено історіографію теми та оглянуто систему фондування, зберігання та використання картографічних пам'яток. Проведено евристичний та археографічний аналіз карт і планів та висвітлено закономірності процесу створення цих джерел, його історичних передумов та розвитку впродовж чотирьохсот років. Досліджено різновиди картографічних пам'яток від окомірних планів до точних інструментальних карт міста кінця XIX ст., виокремлено різноманітні процеси розвитку міста за видами будівництва, проектування, заселення. Доведено функціонування інструментальної картографічної зйомки в Україні у вигляді київської школи картографування, утвореної на початку XVII ст. у Києво-Печерському монастирі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4,01 + Т211(4УКР-2К)4 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА327403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Вакуленко В.М. 
Стратегічне планування економічного розвитку великого міста як інструмент підвищення ефективності його управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.М. Вакуленко ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено, що за умов багатоукладної економіки стратегічне планування є основним інструментом регулювання соціально-економічного розвитку міських поселень і раціонального використання ресурсів на загальнодержавному та рівні територіальних громад. Доведено, що воно має значний потенціал щодо підвищення ефективності управління адміністративно-територіальними одиницями з боку державних органів влади та місцевого самоврядування за умов застосування комплексу науково обгрунтованих напрямків, методів і прийомів, визначення стратегічних цілей та послідовної їх реалізації. Вперше у вітчизняній науці обгрунтовано, що у процесі стратегічного планування великих міст необхідно їх розглядати як міста-підприємці. Узагальнено методичні підходи щодо удосконалення практики стратегічного планування великих міст на основі застосування інноваційних моделей. Доведено доцільність використання інструментів маркетингу для визначення стратегій економічного розвитку міста. Обгрунтовано необхідність виконання Києвом, поряд із столичними, функцій світового міста, проаналізовано ресурсний потенціал столиці, визначено основні параметри стратегічного плану економічного розвитку Києва з урахуванням особливостей столичного міста та формування на його базі приміської зони "столичного округу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)23 +
Шифр НБУВ: РА323951

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського