Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (506)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМПЛЕКСОУТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сиса І.В. 
Вивчення особливостей взаємодії іонів перехідних металів з нуклеїновими кислотами, що знаходяться на різних рівнях структурної організації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / І.В. Сиса ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
2.

Романова І.В. 
Комплексні сполуки титану (IV) та цирконію (IV) з ортофосфатною та оксиетилідендифосфоновою кислотами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Романова ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45
Шифр НБУВ: РА307926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чернишова О.С. 
Вплив поверхнево-активних речовин та інших компонентів матриці на аналітичний сигнал катіонселективних мембранних електродів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Чернишова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.131

Рубрики:

      
4.

Вронська Л.В. 
Вольтамперометрія Ru(IV) в присутності оксикислот та її застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.В. Вронська ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 19 с.: рис.: рис.: рис.: рис. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу комплексоутворення іонів Ru(ІV) з оксикислотами та його застосуванню при вольтаперометричному визначенні. Запропоновано схеми комплексоутворення іонів Ru(IV) з цитратною, тартратною і оксалатною кислотами. Досліджено полярографічні каталітичні ефекти в розчинах з малим вмістом Рутенію в присутності оксикислот. Запропонована схема каталітичного електродного процесу. Показана можливість використання цитратної кислоти в якості добавки до полярографічного фону, яка забезпечує утворення однієї аналітичної форми іону. Розроблена чутлива, селективна методика вольтамперометричного визначення Рутенію в напівпровідникових пастах і сплавах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.21-5

      
5.

Жук Л.П. 
Хіміко-аналітичні властивості асоціатів полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду з азореагентами та їх застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.П. Жук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню взаємодії полімерної катіонної поверхнево-активної речовини - полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду (ПСПМГ) з азобарвниками та її влив на спектрофотометричні, протолітичні та комплексоутворюючі властивості азореагентів. В результаті взаємодії між аніонами органічних барвників та катіонами ПСПМГ утворюються специфічні гідрофобно-гідратовані іонні асоціати. Методами ультрафіолетової, видимої та інфрачервоної спектроскопії встановлено комплексоутворення азобарвників стільбазо та люмогаліону з Оловом (IV), Ванадієм (V) і Індієм (III) та, як наслідок, поліпшення хіміко-аналітичних характеристик аналітичних систем. Розроблені спектрофотометричні експресні методики визначення названих елементів в різних об'єктах, а також вмісту блискоутворюючих добавок до електролітів цинкування. Запропоновані методики дають можливість виконувати визначення без додаткових стадій відділення (екстракції, маскування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г45

Рубрики:

      
6.

Кравченко О.В. 
Комплексоутворення сполук Pb(II) та Pt(II) з краун-ефірами та тіоамідними лігандами, імобілізованими на поверхні полімерів та силохрому: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Кравченко ; НАН України; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Експериментально досліджено комплексоутворення сполук Pd(II) та Pt(II) з краун-ефірами, іммобілізованими на поверхні полімеру, а також тіоамідними лігандами (тіосечовиною, тіосемікарбазидом та дитіооксамідом), іммобілізованими на поверхні силохрому. Встановлено, що у разі жорсткого закріплення на поверхні полімерної матриці краун-ефірів та тіоамідних лігандів змінюється їх електронна будова. Це призводить до того, що комплекси Pd(II) та Pt(II) з прищепленими лігандами відрізняються за складом, будовою та властивостями від аналогічних комплексів у розчинах. Усі досліджувані іммобілізовані ліганди, на відміну від аналогічних сполук у розчинах, здатні утворювати поліядерні місткові комплекси з Pd(II) у випадку його надлишку. В якості містків у таких комплексах можуть виступати самі іммобілізовані ліганди, або хлорид-іони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1
Шифр НБУВ: РА310540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Закорчевна Н.Б. 
Еколого-економічна оцінка водокористування в басейні р.Південний Буг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.Б. Закорчевна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні підходи до водогосподарського комплексу та розроблено показники і критерії еколого-економічної оцінки водокористування, економічної оцінки збитків від виснаження та забруднення водних ресурсів. Розкрито сутність і обгрунтовано фактори водогосподарського комплексоутворення. Проведено дослідження водогосподарського комплексу (ВГК) басейну р. Південний Буг, його територіально-галузевої структури, виконано еколого-економічну оцінку водокористування і ранжування галузевих та територіальних суб'єктів ВГК за рівнем антропогенного навантаження на водні ресурси. Визначено економічні збитки від кількісного виснаження та забруднення водних ресурсів. Розроблено рекомендації щодо удосконалення управління ВГК за басейновим принципом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)455.51
Шифр НБУВ: РА308214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Волошановський І.С. 
Функціональні полімери на основі beta-дикетонів і порфіринів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / І.С. Волошановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Встановлено основні закономірності процесу отримання гомо- та кополімерних beta-дикетонів і порфіринів на основі радикальної полімеризації відповідних мономерів. Визначено константи стійкості моно- та полімерних металокомплексів. Показано участь ненасиченого фрагмента хелату в процесі комплексоутворення. Запропоновано ефективну ініціюючу систему на основі beta-дикетонату та бензоїлпероксиду. Доведено, що внаслідок комплексоутворення відбувається активований розпад обох компонентів, який забезпечує генерування радикалів за невисоких температур. Доведено, що застосування вініл-beta-дикетонатів як ініціаторів радикальної полімеризації призводить до утворення активних полімерів-макроініціаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.5
Шифр НБУВ: РА315236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Таланін В.І. 
Утворення, трансформація та властивості ростових мікродефектів у напівпровідниковому кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Таланін ; Зап. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання стосовно комплексоутворення точкових дефектів, класифікації та механізмів утворення ростових мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію, вирощених з використанням методів Чохральського та безтигельної зонної плавки. Проведено комплексні дослідження структурної досконалості кристалів і кремнієвих композицій залежно від умов їх формування, а також електрофізичні дослідження отриманих композицій. На підставі результатів експериментів розроблено узагальнений механізм утворення, росту і трансформації мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022
Шифр НБУВ: рА317160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Теслюк О.І. 
Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.І. Теслюк ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено комплексоутворення іонів лантанідів з похідними хінолонкарбонової кислоти. Встановлено оптимальні умови люмінесценції комплексних сполук Eu(III) та Tb(III) з хінолонкарбоновими кислотами. Знайдено залежність спектрально-люмінесцентних характеристик комплексів від величини pH, природи розчинника, присутності поверхнево-активних речовин. Визначено механізм дії аніонних поверхево - активних речовин на досліджені комплекси. Розраховано константи іонізації кислот і стійкості комплексних сполук. Доведено можливість використання в якості нових проявних реагентів у імунофлуоресцентному аналізі окремих похідних хінолонкарбонової кислоти. Запропоновано експресний тест - метод для визначення ципрофлоксацину і норфлоксацину та високочутливі методики визначення хінолонкарбонових кислот у сечі та плазмі крові без попереднього вилучення препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.236
Шифр НБУВ: РА312854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лисенко А.Б. 
Комплекси перехідних металів з піридинвмісними ізоксазолідинами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / А.Б. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості піридинізоксазолідинів. Вивчено процеси комплексоутворення в системах, що містять Pd(II), Pt(II), Zn(II), Cu(II), Ir(II) та 3,5-дизаміщені піридинізоксазолідини. Встановлено, що даний клас органічних сполук може виявляти амполідентатні властивості та, залежно від природи центрального атома, здатний координуватись монодатно та бідентатно (N,N- і N,O- координації). Вперше одержано комплекси з координованими гетероатомами ізоксазолідинового циклу. Визначено основні типи комплексів, утоворених у досліджених системах. Синтезовані сполуки охарактеризовано методами ІЧ-, електронної, 1М- і 2М-ЯМР спектроскопій. Будову 2-х органічних і 7 координаційних сполук встановлено за допомогою повного рентгеноструктурного аналізу. Доведено, що в досліджених системах процес комплексоутворення може призводити до утворення кристалів різних типів зі співвідношенням між цис- і транс-діастереомерами. Синтезовані координаційні сполуки застосовано для розділення сумішей діастереомерів піридинізоксазолідинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21
Шифр НБУВ: РА312516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чернушенко О.О. 
Одно- та різнолігандні комплексні сполуки хрому (ІІІ) з цистеїном та іншими alpha-амінокислотами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.О. Чернушенко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено комплексоутворення хрому(III) з цистеїном. Запропоновано методику синтезу трьох серій комплексних цистеїнатів хрому(III) катіонного типу з регульованим складом внутрішньої сфери. Встановлено механізм розмикання циклів у трис-гідроцистеїнаті хрому(III) внаслідок дії кислотних реагентів. Описано шляхи регулювання складу внутрішньої сфери комплексних сполук, що утримують одночасно бі- та монодентатно координований цистеїн, а також різнолігандних комплексних сполук. Висвітлено реакції переходу від монодентатно координованого цистеїну до хелатних систем. Визначено центри зв'язування цистеїну з хромом(III) у разі моно- та бідентатної координацій. Досліджено термічну поведінку цистеїнатів хрому(III) з монодентатно координованим цистеїном. Доведено можливість замикання цистеїнового циклу внаслідок ізотермічного нагрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г276.4
Шифр НБУВ: РА313006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Жовтанецька О.О. 
Економічне регулювання розвитку тваринницько-продуктового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Жовтанецька ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірності й особливості розвитку тваринницько-продуктового комплексу за умов переходу до ринкової економіки. Розроблено науково обгрунтовані рекомендації структурної перебудови тваринницько-продуктового комплексу, стратегії і тактики його реформування. Сформовано основні положення удосконалення функціонально-компонентної і територіальної структури тваринницько-продуктового комплексу. Обгрунтовано шляхи виходу тваринницько-продуктового комплексу з кризової ситуації та резерви збільшення виробництва продукції тваринництва. Визначено основні напрями подальшого розвитку агропромислової інтеграції, кооперації, комплексоутворення агропромислового виробництва. Запропоновано головні шляхи подальшого розвитку й удосконалення територіальної організації тваринницько-продуктових підкомплексів: м'ясопродуктового, молочно-продуктового, вівчарсько-продуктового, птахопродуктового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.2
Шифр НБУВ: РА315386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голуб О.А. 
Структурні особливості комплексоутворення на поверхні: Автореф. дис... д- ра хім. наук: 02.00.01 / О.А. Голуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Досліджено вплив прищеплення до поверхні, структури поверхні та лігандного шару на протолітичні і координаційні рівноваги, а також на будову утворюваних координаційних сполук. На основі вперше синтезованих координаційних сполук перехідних металів з іммобілізованими на поверхні аеросилу фосфатними, тіофосфатними, бі- та амполідентатними азометиновими лігандами проаналізовано можливості застосування молекулярного моделювання (методи молекулярної механіки, квантової хімії, математичної статистики) для прогнозування складу та будови прищеплених комплексів, а також сорбційних властивостей адсорбентів. Розглянуто можливості застосування синтезованих сполук як каталізаторів та селективних сенсорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583
Шифр НБУВ: РА320167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Олійник В.Д. 
Особливості хімічної поведінки кремнеземів, модифікованих алкіламінами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.Д. Олійник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення та протонізації п'яти алкіламінів різної дентатності та природи. Для гомологічного ряду іммобілізованих амінів досліджено вплив концентрації закріплених груп на значення констант протонізації (КП). Проведено інтерпретацію умов появи аномальних КП закріплених монодентатних амінів. Доведено, що друга константа характеризує густину закріпленого шару. Виявлено критерії визначення складу комплексів на поверхні амінокремнеземів. Встановлено, що склад комплексів залежить від лінійної довжини закріплених лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-2 +
Шифр НБУВ: РА321591

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Євстигнєєв М.П. 
Фізичні механізми асоціації біологічно активних ароматичних молекул та їхнього конкурентного зв'язування з ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.П. Євстигнєєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*441.226-638
Шифр НБУВ: РА317780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гриценко О.М. 
Технологічні закономірності синтезу кополімерів на основі полівінілпіролідон-олігомерних композицій в присутності йонів металів змінної валентності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.М. Гриценко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ініціюмлювальний ефект комплексу іон металу змінної влентності - полівінілпіролідон у полімеризації (мет)акрилових мономерів. Встановлено закономірності полімеризації полівінілпіролідон-олігомерних композицій у присутності солей металів змінної валентності за кімнатної температури, в присутності кисню квантово-механічними розрахунками підтверджено хімізм каталізу через комплексоутворення з переносом заряду. З'ясовано вплив природи каталізатора, розчинників, композиційного складу на технологічні параметри синтезу кополімерів полівінілпіролідону, їх структуру та властивості, доведено високу реакційну здатність композицій у водних середовищах на повітрі. Розроблено нові технологічні умови синтезу полімерних гідрогелів і встановлено взаємозв'язок структури синтезованих кополімерів і режимів їх синтезу. Здійснено математичне планування композиційних складів і виведено математичну залежність основних експлуатаційних властивостей гідрогелів від складу вихідної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + Л719.96
Шифр НБУВ: РА317039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Глосковський А.В. 
Люмінісцентно-кінетичні дослідження процесів утворення свинцевовмісних нанокристалів, диспергованих у діелектричних матрицях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.В. Глосковський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Показано, що мезанізми комплексоутворення в цих системах обумовлені температурною активацією руху аніонних та катіонних вакансій, іонів галоїду, свинцю та цезію. З'ясовано вплив природи аніона активатора на процес утворення нанокристалів у процесі вирощування кристалів галоїдних сполук цезію та свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.349,022
Шифр НБУВ: РА321103

Рубрики:

      
20.

Дударенко М.М. 
Координаційні сполуки нікелю(II) та міді(II) з бідентатними лігандами оксимного, амідного та гідроксаматного типів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.М. Дударенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено комплексоутворювальні властивості хелатних лігандів з донорними наборами {оксим, гідроксамат} та {гідроксамат, гідроксамат}. З використанням методів потенціометричного pH-титрування, електронної та ЕПР-спектроскопії вивчено комплексоутворення досліджуваних лігандів з іонами нікелю(II) та міді(II) у водних розчинах. Встановлено характер розподілу комплексних частинок залежно від pH, розраховано константи утворення комплексів. Розроблено методики синтезу та одержано в індивідуальному стані 36 нових координаційних сполук нікелю(II) та міді(II) з досліджуваними лігандами. Визначено фізико-хімічні та спектральні властивості одержаних сполук, визначено їх склад та способи координації лігандів. За методом повного рентгеноструктурного аналізу встановлено будову дев'яти комплексів, в тому числі трьох - поліядерних. Вивчено кріомагнетохімічні властивості синтезованих поліядерних комплексів шляхом вимірювання магнітної сприятливості в інтервалі температур 1,7 - 300 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.13 + Г121.316 +
Шифр НБУВ: РА321217

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського