Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (4499)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИТЕРІЙ$<.>+<.>K=ОПТИМАЛЬНОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 817
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бобрякова І.Л. 
Чутливість математичної моделі та оптимальність регуляції функціональної системи дихання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / І.Л. Бобрякова ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання математичного моделювання функціональних систем саморегуляції системи дихання за умов напруженого м'язового навантаження й у складній ситуаційній обстановці. Досліджено чутливість математичної моделі системи дихання до зміни фізіологічних параметрів. Розроблено та обгрунтовано математичні моделі саморегуляції системи дихання, що базуються на різноманітних критеріях оптимальності. Здійснено чисельний аналіз моделей керування газообміном за критерієм оптимальності, заснованим на принципі гомеостазу напруження кисню в артеріальній крові, а також за критерієм компромісного вирішення конфліктних ситуацій. Аналіз обчислювальних експериментів дозволив зробити висновки про вплив систем зовнішнього дихання і кровообігу на формування рівнів керуючих впливів, а також про роль гіпоксичного та гіперкапнічного стимулів регуляції у випадку впливу на організм збурень внутрішнього та зовнішнього середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*112.6в661.5,022
Шифр НБУВ: РА310464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Перетятко Ю.В. 
Чисельний розрахунок тривимірних електричних полів в полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / Ю.В. Перетятко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено нові математичні моделі та методики для числового розрахунку тривимірних електричних полів (ЕП) у полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів з урахуванням наявності гетерогенності близько розташованих мікронеоднорідностей (поверхневих і об'ємних, провідних і діелектричних) та просторового розташування провідників у трифазній лінії електропередачі. Визначено узагальнювальний критерій збільшення напруженості ЕП у зі зшитою поліетиленовою ізоляцією (ЗПЕІ) самоутримних ізольованих проводів (СІП) та в її діелектричних включеннях, який враховує змінення розмірів і електричних параметрів мікронеоднорідностей, відстаней між ними та розмірів дендритів на їх поверхні. Цей критерій використано для підвищення точності розрахунків напруженості ЕП та визначення локальних об'ємів в ізоляції з недопустимою напруженістю. Розроблено нові методики розрахунку неоднорідних тривимірних ЕП в СІП з урахуванням сукупності різних гетерогенних мікродефектів у ЗПЕІ. Методики є ефективними для уточнення технологічних режимів промислового виробництва СІП, що підтверджується їх впровадженням на ЗАТ "Завод "Південкабель" (м.Харків) за освоєння промислового виробництва СІП з характеристиками на рівні кращих світових зразків. Використання СІП виключає короткі замикання між проводами ліній електропередачі (ЛЕП) у разі ожеледі, сильного вітру, снігопаду та інших стихій, зменшує падіння напруги та втрати потужності, а також підвищує надійність, безпеку й енергоефективність повітряних ЛЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.332.3 +
Шифр НБУВ: РА355175

Рубрики:

      
3.

Іванченко В.Г. 
Чинники та носії змісту симфонії як жанрово-видового феномена (досвід аналізу на прикладах українських симфоній): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Г. Іванченко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Наведено поняття "зміст художнього твору", а також методологію аналізу симфонії. Запропоновано системне трактування категорій "узагальненість - конкретність", з метою цілісного сприйняття симфонії подано тлумачення узагальненості. Розроблено ієрархію категорій, універсальних і специфічних понять філософії, естетики, музикознавства з використанням дедуктивного та індуктивного методів пізнання загального закону взаємодії понять "загальне" й "одиничне". Виявлено художні та виховні властивості симфонії як чинники аксіологічного аспекту змісту. Категорії "історичне - логічне" визначено як узагальнення-оцінку змісту симфонії: як соціального феномена (історичного); цілісної художньої композиції (логічного). Цілісність і системність методології аналізу симфонії здійснено завдяки взаємодії понять "соціально-моральний ідеал", "пізнання - оцінка", "естетичний ідеал". Зазначено, що відображення дії цих понять у свідомості реципієнта є першоосновою здатності до об'єктивного сприйняття змісту твору й естетичного судження про нього. Досліджено процеси досягнення "естетичного ідеалу" як художньої мети шляхом системи чинників та носіїв стильових властивостей симфонії. Створено критерійні засади обгрунтування всіх параметрів жанрово-видових характеристик симфонії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040-03(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА329309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дмитренко С.О. 
Чинники захворюваності та смертності в осіб з артеріальною гіпертензією сільської популяції (проспективне популяційне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / С.О. Дмитренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Вперше вивчено динаміку розповсюдженості артеріальної гіпертензії (АГ) та основних чинників ризику в неорганізованій сільській популяції протягом 10-річного періоду. Досліджено розповсюдженість АГ у селі, її чинників ризику серед чоловіків та жінок залежно від соціальної та професійної орієнтації обстежених. Встановлено розповсюдженість поведінкових чинників ризику АГ у селі не лише окремо, але і у різних комбінаціях серед сільських чоловіків та жінок. Визначено рівень фізичної активності сільської популяції України залежно від віку, рівня освіти, сімейного стану та наявності АГ. Використано під час вивчення звички вживання алкоголю серед сільських жителів частотно-кількісний критерій, що характеризує інтенсивність вживання алкогольних напоїв та регіональні особливості звички поведінки. Висвітлено обтяжену спадковість серцево-судинних захворювань за батьківською та материнською лініями й особливості взаємозв'язку АГ з основними чинниками ризику в сільських пробандів з обтяженою спадковістю. Наведено порівняльну характеристику серед сільських жителів електрокардіографічних змін в осіб з нормальним та підвищеним артеріальним тиском. Виявлено кореляційну залежність між ішемічними змінами на електрокардіографію та чинниками ризику. Досліджено рівень ліпідів у сироватці крові серед сільських чоловіків та жінок залежно від наявності АГ у різних статево-вікових групах. Встановлено відносний ризик розвитку АГ в осіб з надлишковою масою тіла, гіперхолестеринемією та гіпертригліцеридемією. Визначено рівень смертності у сільській популяції України за 3-річний період у розрахунку на 1000 людино/років з урахуванням АГ та чинників ризику. Проведено порівняльну характеристику смертності сільського населення залежно від здійснених заходів щодо первинної та вторинної профілактики АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА313968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мугенов Д. Д. 
Частотно-регульований електропривод підвищеної радіаційної стійкості для вантажопідйомних машин сховища радіоактивних відходів: автореферат дис. ... д.філософ : 141 / Д. Д. Мугенов. — Б.м., 2023 — укp.

В роботі здійснено аналіз проблемної області застосування частотно-регульованих електроприводів середньої потужності в умовах впливу іонізуючого випромінювання. В мостовому крані сховища радіоактивних відходів застосовуються частотно-регульовані електроприводи загальнопромислового виконання, тобто не вживаються жодні заходи і спеціальні технології для радіаційного захисту обладнання. Для врахування радіаційних ефектів обрано величину поглиненої дози іонізуючого випромінювання. Проведено огляд конструкції і матеріалів, з яких складається кожен з елементів електроприводу. Виявлено, що напівпровідникові пристрої мають найменшу стійкість до іонізуючого випромінювання, зокрема деградація властивостей кремнію починається із поглиненої дози 1 крад, на відміну від діелектриків (1 Мрад) та конструкційної сталі (100 Мрад). В подальшому дослідження зорієнтовано на найслабкішій ланці системи, тобто на напівпровідникових приладах.Розглянуто структуру силового напівпровідникового каналу частотно-регульованого електроприводу. Розкрито, що для перетворювачів частоти середньої потужності в якості ключів інвертора застосовують біполярні транзистори з ізольованим затвором. Оскільки дослідження радіаційних ефектів таких транзисторів в літературі не виявлено, прийнято рішення про застосування схеми заміщення біполярного транзистора з ізольованим затвором. Для дослідження радіаційних ефектів в біполярних транзисторах з ізольованим затвором обрано схему заміщення на основі елементів, радіаційні ефекти яких відомі.Розглянуто два типи драйверів управління силовими ключами інвертора – на основі польових (метал-діелектрик-напівпровідникових) і біполярних транзисторів. Побудовані електричні схеми заміщення силового напівпровідникового каналу перетворювача частоти із цими драйверами. Синтезовано і досліджено математичні моделі напівпровідникових силових каналів перетворювача частоти для врахування радіаційних ефектів. Для цього розглянуто радіаційні ефекти в окремих напівпровідникових елементах силового каналу перетворювача частоти: діодах, біполярних і польових (метал-діелектрик-напівпровідникових) транзисторах і оптронах. В процесі порівняння двох варіантів виявлено, що система із драйверами на основі біполярних транзисторів стійкіша за систему із драйверами на основі польових транзисторів.Дослідження синтезованої моделі дозволило визначити напівпровідниковий пристрій в складі силового каналу перетворювача частоти, зміна параметрів якого найсуттєвіше впливає на роботу системи. Виявлено, що в системі із драйверами на основі біполярних транзисторів використання радіаційно нечутливого біполярного транзистора в складі БТІЗ забезпечує незмінну амплітуду вихідної напруги перетворювача частоти із зростанням дози до 800 крад, після чого настає функціональна відмова. З’ясовано, що радіаційна зміна параметрів оптрона найсуттєвіше впливає на роботу всієї системи. Оскільки атмосферний оптичний канал зв’язку – це, по суті, оптрон, випромінювач і фотоприймач якого віддалені один від одного в просторі на значну відстань (до 150 метрів), він потребує додаткового дослідження.Розглянуто функціональну схему і технічні характеристики атмосферного оптичного каналу зв’язку. Як критерій якості передачі даних обрано коефіцієнт бітових помилок. Виконано аналіз факторів, що погіршують якість передачі інформації, до таких факторів відносяться: послаблення потужності отриманого приймачем сигналу внаслідок не безкінечно вузької діаграми спрямованості передатчика; шумові перешкоди передатчика, каналу і приймача; деградація викликана впливом іонізуючої радіації; природна деградація лазера; послаблення лазерного випромінювання в атмосфері.Задля підвищення якості передачі в атмосферному оптичному каналі зв’язку запропоновано застосування штучної нейронної мережі в складі демодулятора. Такий демодулятор оперує векторами, а не миттєвими значеннями сигналів, що дозволяє достовірно класифікувати сигнал при низьких значеннях відношення сигнал / шум. Сформовано і оброблено навчальну вибірку для навчання штучної нейронної мережі. Виходячи із задачі класифікації обрано, навчено і протестовано дев’ять типів архітектур штучних нейронних мереж. Позитивного результату вдалося досягти лише з двома типами: прямого поширення із двома лініями затримки і радіально-базисної мережі. Мережа прямого поширення із 24 нейронами прихованого шару і 2 лініями затримки входу показала найнижчий коефіцієнт бітових помилок при відношенні сигнал / шум більше за 0.7 дБ. На нижчих відношеннях сигнал / шум її крива співпадає із кривою штучної нейронної мережі із 25 нейронами і вони нижчі за криву демодулятора на основі компаратора.Ключові слова: електропривод, перетворювач частоти, інвертор, електротехнічний пристрій, вантажопідйомна машина, мостовий кран, радіоактивні відходи, радіація, іонізуюче випромінювання, атмосферний оптичний канал зв’язку, математичне моделювання.^UThe analysis of the problem area of application of medium power frequency-regulated electric drives in the conditions of influence of ionizing radiation is carried out in the work. The radioactive waste storage bridge crane uses general industrial design of frequency-regulated electric drives, scilicet no activity and special technologies are used for radiation protection of equipment. The value of the absorbed dose of ionizing radiation was chosen to take into account the radiation effects. The structure and materials of each of the electric drive elements review was performed. It was found that semiconductor devices have the lowest resistance to ionizing radiation, in particular, the degradation of silicon properties begins with an absorbed dose of 1 krad, in contrast to dielectrics (1 Mrad) and structural steel (100 Mrad). Further research focuses on the weakest link in the system that is semiconductor devices.The structure of the power semiconductor channel of the frequency-regulated electric drive is considered. It is revealed that insulated gate bipolar transistors are used as inverter switches for medium power frequency converters. Since the radiation effects study of such transistors in the literature has not been identified, it was decided to use a substitution scheme for an insulated gate bipolar transistor. To study the radiation effects in insulated gate bipolar transistor, a substitution scheme based on elements whose radiation effects are known was chosen. Two types of inverter power switch control drivers are considered – based on field effect (metal-oxide-semiconductor) and bipolar transistors. The electrical circuits of the frequency converter power semiconductor channel with these drivers are constructed.Mathematical models of frequency converter semiconductor power channels for accounting of radiation effects are synthesized and investigated. To do this, the radiation effects in diodes, bipolar and field effect (metal-oxide-semiconductor) transistors and optocouplers were considered.In the process of comparison the two options, it was found that the system with drivers based on bipolar transistors is more stable than the system with drivers based on field-effect transistors.The synthesized model exploration allowed to determine the semiconductor device in the frequency converter power channel, which change of parameters most significantly affects the operation of the system. It was found that in a system with drivers based on bipolar transistors, the use of radiation-insensitive bipolar transistor in the IGBT provides constant frequency converter output voltage amplitude with increasing dose up to 800 krad, after which there is a functional failure. It was found that the radiation change of the optocoupler parameters has the most significant effect on the operation of the entire system.Since the optical data transmission system is, in fact, an optocoupler, which emitter and photodetector are separated from each other in space by a considerable distance (up to 150 meters), it requires additional research.The functional scheme and technical characteristics of the optical data transmission system are considered. Bit error rate is chosen as a criterion for data transfer quality. The analysis of factors that degrade the quality of information transmission is performed, the following factors include: weakening of the received signal power due to not infinitely narrow pattern of the transmitter; noise interference of the transmitter, channel and receiver; degradation caused by ionizing radiation; natural laser degradation; attenuation of laser radiation in the atmosphere.To improve the quality of transmission in the optical data transmission system, the use of an artificial neural network as part of a demodulator has been proposed. Such demodulator operates with vectors instead of instantaneous signal values, which allows to reliably classify the signal at low values of the signal-to-noise ratio. A training sample for an artificial neural network was formed and processed. With considering the classification task, nine types of artificial neural network architectures have been selected, trained and tested. A positive result was achieved with only two types: feed-forward with two delay lines and probablistic radial basis function network. The feed-forward network with 24 hidden layer neurons and 2 input delay lines showed the lowest bit error rate at a signal-to-noise ratio of more than 0.7 dB. At lower signal-to-noise ratios, its curve coincides with the curve of an artificial neural network with 25 neurons and they are lower than the curve of a traditional demodulator.Key words: electric drive, frequency converter, inverter, electrotechnical device, hoisting machine, bridge crane, radioactive waste, ionizing radiation, optical data transmission system, mathematical modelling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Верещак В. О. 
Цифровий апарат з розширеними функціональними можливостями для терапії синусоїдальними модульованими струмами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / В. О. Верещак ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Проаналізовано технічне забезпечення ампліпульстерапії, розроблено відносний критерій оцінки якості апаратів. Визначено принципи побудови сучасного вітчизняного електротерапевтичного апарата. Розроблено математичні моделі генераторів синусоїдальними модульованими струмами (СМС), досліджено вплив на їх вихідні сигнали різних збурювальних факторів. Розроблено схеми цифрових генераторів СМС і проведено їх дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с05
Шифр НБУВ: РА377740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Волкова Л. О. 
Цивільно-правовий статус державних акціонерних компаній. / Л. О. Волкова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розглянуто питання регулювання цивільно-правового становища державних акціонерних компаній в Україні. Автором досліджено критерії поділу юридичних осіб приватного та публічного права, а також еволюцію поняття юридичних осіб публічного права, поняття державних акціонерних компаній. Доведено, що формальний критерій поділу юридичних осіб на юридичних осіб публічного та приватного права, передбачений у Цивільному кодексі України, є неповним, та запропоновано використання комплексного критерію, а саме: застосування формального критерію з урахуванням повного спектра обставин кожного окремого випадку при розмежуванні приватного та публічного права. Особливу увагу приділено елементам правового статусу юридичних осіб публічного права, визначено, що при їх однаковому складі, змістовне наповнення якісно відрізняється; автором запропоновано визначальною ознакою юридичних осіб публічного права вважати комплекс, що складається з мети, функцій і цілей юридичної особи, оскільки саме публічні мета, функції та цілі діяльності разом з розпорядчим порядком утворення визначають юридичну особу публічного права.^UThis dissertation highlights the issues of regulation of the civil status of state joint-stock companies in Ukraine. The author studies the division criteria for legal entities of private and public law, as well as the evolution of the notion of legal entities under public law, the concept of state joint-stock companies. This dissertation proves that the formal division criteria for legal entities of public and private law, as provided for in the Civil Code of Ukraine, is incomplete, and the use of a complex criteria is proposed, namely: application of the formal criteria taking into account the full range of circumstances of each individual case in distinguishing between private and public laws.Particular attention is paid to the elements of the legal status of legal entities under public law, it is determined that, in their identical composition, their content is qualitatively different; the author proposes that the legal entity of the public law to be considered as a complex consisting of the purpose, functions and objectives of the legal entity, since public purpose, functions and objectives of the activity, together with the regulatory order of creation, to determine the legal entity under public law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кривенда О.В. 
Цивільно-правове регулювання позикових відносин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Кривенда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено головні етапи розвитку регулювання позики в Україні, визначено поняття та правову природу позикових відносин і позики, проблеми співвідношення позики з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Встановлено місце договору позики у системі цивільно-правових забов'язань. Здійснено класифікацію позикових відносин за суб'єктами та об'єктами позикових відносин, цільовою направленістю та предметом правового регулювання. Обгрунтовано доцільність визнання правомірною судову практику щодо визнання дійсними угод, номінованих в еквіваленті до умовних одиниць (тобто, відповідно до конкретної іноземної валюти), з визначенням їх загальної суми у національній валюті України за курсом гривні відповідно до іноземної валюти на момент укладання даних угод. Зроблено висновок про те, що правила валютного законодавства про обов'язковість одержання індивідуальної або колективної ліцензії НБУ на видачу позики, вираженої в іноземній валюті, суперечить усталеним традиціям та інтересам громадян, що змушує їх вчиняти позикові угоди в іноземній валюті в усній формі або під виглядом позик, номінованих у національній валюті, що може бути підставою для негативних правових наслідків (у вигляді адміністративної або іншої відповідальності, визнання угоди недійсною). Наведено доцільність встановлення норм щодо недопущення "лихварства", що полягає у закладенні у позикові угоди надмірно високих процентів за одержання позики. Обгрунтовано доцільність підвищення рівня захищеності учасників позикових угод шляхом введення правила про обов'язковість нотаріального посвідчення договорів позики на суму більше 10 000 грн.,якщо позикодавцем є фізична особа. Виявлено критерій відмежування оплатної грошової позики від грошової кредитної угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.32 +
Шифр НБУВ: РА322746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Держко І. З. 
Ціннісний вимір антропологічних смислів класичної і некласичної метафізики: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / І. З. Держко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано генезу та сутність ціннісного змісту класичної та некласичної метафізики в контексті креативів мислення певних історичних епох. Внаслідок проведеного дослідження виявлено витоки аксіологічно-антропологічних смислів метафізичних стратегій інтелектуального пізнання, які не можуть редукуватися до ідеологічних схем, оскільки завжди є синтезом кількох духовних чинників - раціональних, ірраціональних, онтологічних, феноменологічних, екзистенційних, персоналістичних. Доведено, що метафізична традиція на підставі трансцендентності обумовила введення інтенцій аксіологічних і антропологічних смислів класичної та некласичної метафізики у творчих концептах: "вільний дух", "цінність людини", "аксіологічне самовизначення". Визначено особливості релевантних підходів у вивченні антропологічних значень метафізичного знання в аргументуванні методологічних пріоритетів у дослідженні взаємозв'язку моральних, духовних, екзистенційних смислів, які базуються на єдності комунікативної, номінативної, когнітивно-гносеологічної функцій, призводять до ширшої картини відображення ціннісних смислів буття. Метафізика досліджує межові (помежові) концепти, які мають ідеальний статус. На відміну від теоретичних конструктів науки вони є не результатом багатоступеневої абстракції, а початковою умовою існування об'єктів інших типів. У зв'язку з цим критерій метафізичного полягає в тому, що воно постає трансцендентальною умовою існуючого. Протиставляючи видимість реальності, явище сутності, можливість дійсності, метафізика прагне дійти до помежових основ буття і в нескінченному процесі опосередкувань досягти точки, де істина набуває безумовного характеру. Метафізика утворює ідеальний смисловий зміст усіх сфер соціуму. Як специфічний спосіб мислення епохи, метафізика забезпечує розвиток людини - через накопичення нового досвіду і нових методів пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю21 г(0)
Шифр НБУВ: РА382086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хаць Р.В. 
Цілі функції покращеного регулярного зростання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Р.В. Хаць ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Уперше введено поняття цілої функції покращеного регулярного зростання. Уперше знайдено критерій даного зростання у термінах розподілу нулів у випадку, коли останні розміщені на скінченній кількості променів. Одержано нові асимпотичні оцінки для канонічних добутків і коефіцієнтів Фур'є цілих функцій. Установлено нові асимптотичні співвідношення для лічильних функцій послідовностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519.9 ц +
Шифр НБУВ: РА345432

Рубрики:

      
11.

Чжан Сяохао 
Художньо-стильові принципи тенорового співу в оперному мистецтві: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Чжан Сяохао ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено художньо-стильові закономірності в мистецтві тенорового вокалу, чоловічого співу у високому регістрі, а також в процесі освоєння ідеально-пафосного самовираження як однієї з головних складових естетичної бази співочої культури. Особливу увагу приділено знаходженню аналогій у даному виді цивілізаційних вокальних установок Китаю та Європи. Вперше в музикознавстві України та Китаю систематизовано матеріали з історії становлення мистецтва тенорового співу в концепції міметичної основи музичної інтонаційності. Вперше усвідомлено ідею "філософії голосу" - "філософії співу" як історично сполучного моменту міфологічного та логіко-естетичного підходу. Розроблено естетично-художній критерій тенорового мистецтва як "наслідування" інтонації пафосно-екстатичного самовираження, реалізованого у фактурі хорово-ансамблевого "дисканта" і оперного тенорового звучання на різних музично-епохальних стильових етапах розвитку релігійної та світської культури. Вперше в українському музикознавстві досліджено твори Дж.Верді та П.Чайковського у даному аспекті розуміння естетики тенорового співу. Проаналізовано виконавські інтерпретації класичних партій, зокрема, здійснено порівняльне дослідження їх трактування європейськими та китайськими вокалістами та виявлено розходження у стильових ознаках вираження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-713 + Щ335.413(4/8) +
Шифр НБУВ: РА354498

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Бережний К.М. 
Характеристика локального імунітету як критерій прогнозу та імунореабілітації хворих після операції на органах черевної порожнини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / К.М. Бережний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено локальний імунітет хворих на перитоніт, а також системну імунологічну відповідь з метою визначення критеріїв прогнозування післяопераційного перебігу й обгрунтування доцільності включення локальної імунотерапії у комплексне лікування хворих з даною патологію. На підставі одержаних даних встановлено, що за різних форм післяопераційного перебігу перитоніту (серозно-фібринозного та гнійно-фібринозного) відбуваються достовірні зміни локальної імунологічної відповіді. Відзначено, що дані зміни локального імунітету є проявом клінічних особливостей післяопераційного перебігу перитоніту. На підставі порівняльної оцінки результатів вивчення локальної та системної імунологічної відповіді встановлено, що зміни локальної імунологічної відповіді відбуваються у більш ранні строки та виражені у більшому ступені. Вперше проведено локальну імунотерапію поліоксидонієм хворих з гнійно-фібринозним перитонітом за спеціально розробленою схемою. Встановлено, що локальна імунотерапія поліоксидонієм поліпшує клінічний перебіг та модулює імунологічну відповідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА350228

Рубрики:

      
13.

Панчук О. В. 
Хірургічне лікування хворих з косметичними дефектами передньої черевної стінки, вентральними грижами та ожирінням І-ІІ ступеня. / О. В. Панчук. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мироненко Н.Г. 
Хірургічне відновлення голосу після ларингектомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Н.Г. Мироненко ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59 + Р685.246-86 +
Шифр НБУВ: РА363256

Рубрики:

      
15.

Гримак А.В. 
Функціонування та перспективи розвитку ринку продукції м'ясного скотарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Гримак ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні та практичні аспекти функціонування та розвитку ринку продукції м'ясного скотарства. Узагальнено теоретичні положення щодо суті даного ринку і принципів його функціонування. Визначено критерій ефективності функціонування підприємств на даному ринку й обгрунтовано систему показників для оцінювання її рівня. Проведено комплексний аналіз сучасного стану ринку продукції м'ясного скотарства Львівщини на підставі результатів дослідження попиту та пропозиції з метою виявлення чинників, які впливають на його функціонування та розвиток. Досліджено факторотвірний вплив кормової бази на обсяги пропозиції яловичини. Обгрунтовано напрями вдосконалення виробничо-економічних відносин і розвитку інтеграційних процесів у м'ясопродуктовому підкомплекі. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення шляхів збуту яловичини та створення дрібногуртового ринку з метою продажу продукції м'ясного скотарства, реалізації механізмів державної підтримки розвитку ринку. Визначено перспективні параметри розвитку регіонального ринку продукції м'ясного скотарства. Розроблено рекомендації щодо оптимізації виробничих програм окремих сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.1 +
Шифр НБУВ: РА357568

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Абдула Мохаммед Махмуд Аль-Зурейгат 
Функціональний взаємозв'язок масогабаритних й енергетичних параметрів трансформаторів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.01 / Абдула Мохаммед Махмуд Аль-Зурейгат ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено узагальнений лінійний розмір для трансформаторів. Визначено взаємозв'язок габаритних розмірів, маси й енергетичних показників з узагальненим лінійним розміром. Одержано аналітичні залежності маси, електромагнітних та енергетичних параметрів трансформаторів від узагальненого лінійного розміру. Проведено експериментальне дослідження залежностей енергетичних параметрів трансформаторів від узагальненого лінійного розміру. Встановлено критерій раціонального вибору окремих трансформаторів та їх серій. Спрогнозовано шляхи покращання енергетичних і масо-габаритних параметрів трансформаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8-01
Шифр НБУВ: РА373353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Підіпригора Ю.Г. 
Функціональні характеристики заперечення в системі дієслівних перифраз сучасної іспанської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Ю.Г. Підіпригора ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто функціональні характеристики заперечення як інтегратора мікросистем дієслівних перифраз сучасної іспанської мови у консолідовану систему. Розкрито алгоритм трансформації дієслівних перифраз у суплетивні форми вираження значень, притаманних іншим мікросистемам, та утворення змішаних функціональних парадигм як зон взаємопроникнення мікросистем. Запропоновано критерій відносного векторного проникнення. Встановлено ступені інтеграції між мікросистемами. Побудовано модель даного механізму. Визначено інші можливі функції заперечення в системі дієслівних перифраз: актуалізатор контекстуальних чинників, структурний модифікатор, покажчик роз'єднаності лексем, посилювач вихідного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-220 + Ш147.21-31
Шифр НБУВ: РА312600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Качур І.В. 
Функціональні і морфологічні зміни в наднирниках та гіпофізарно-тиреоїдній системі при травматичному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / І.В. Качур ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення стану стрес-реалізуючих систем організму після черепно-мозкової травми (ЧМТ). Виявлено типи адаптаційних реакцій організму в динаміці післятравматичного періоду й оцінено вплив морфіну на їх формування. З'ясовано, що тяжка ЧМТ викликає стрес-індуковані порушення стрес-реалізуючих систем організму. В хворих, які вижили, на 3-ю добу діагностувалось пригнічення функціональної активності гіпофізарно-тиреоїдної системи (ГТС) та зниження вмісту в крові тиреоїдних гормонів. Встановлено, що стандартна інтенсивна терапія не запобігає порушенням стрес-реалізуючих систем організму. Встановлено, що застосування морфіну сприяє обмеженню вторинної активації наднирників і посиленню функціональної активності ГТС, яку можна розглядати як сприятливий прогностичний критерій плину та результату захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-45 + Р458.13 +
Шифр НБУВ: РА322675

Рубрики:

      
19.

Лукова Н.В. 
Функції на тривимірних многовидах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Н.В. Лукова ; Ін-т математики НАН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Вивчено топологічні властивості (ТВ) функцій на тривимірних многовидах (ТВМ). Доведено критерій геометричної еквівалентності функцій Морса - Смейла на замкнених ТВМ в термінах узагальнених упорядкованих діаграм Хегора, теорему реалізації для даних діаграм та обчислено число нееквівалентних функцій на поверхні Хегора роду один, на якій не більше, ніж шість точок перетину між меридіанами. Наведено геометричну та топологічну пошарові класифікації функцій Морса на замкнених ТВМ. Встановлено критерії геометричної та топологічної пошарової еквівалентності функцій загального положення на ТВМ з межею у термінах упорядкованих m-діаграм Хегора. Досліджено ТВ p-функцій, побудовано їх повні топологічні інваріанти, p-діаграму та p-граф. Описано властивості p-графа та доведено теорему про реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.43,0 +
Шифр НБУВ: РА370025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гладиш Б. І. 
Функції з критичними точками на межі маловимірних многовидів / Б. І. Гладиш. — Б.м., 2020 — укp.

Результати, отримані у дисертації, присвячені вивченню локальної та глобальної класифікацій гладких функцій із ізольованими (невиродженими) критичними точками на многовидах з межею, а також деформацій загального положення таких функцій. Першим розглянутим класом функцій є функції Морса, задані на гладких многовидах з межею, всі критичні точки яких належать межі і відповідні обмеження на межу є також є функціями Морса (так звані mm-функції). Для цих функцій отримано локальне зображення в околі критичної точки у вигляді квадратичного многочлена. Для простих mm-функцій на поверхнях описано можливі атоми і f-атоми, побудовано умови мінімальності числа особливостей у цьому класі функцій й знайдено необхідні умови продовження простої функції Морса, заданої на межі орієнтованої поверхні, до простої оптимальної mm-функції на всій поверхні. Іншим розглянутим класом є прості функції з невиродженими особливостями (як внутрішніми, так і на межі) на компактній орієнтованій по-верхні. Показано їхню топологічну еквівалентність m-функціям й побудовано комбінаторний інваріант для пошарово оснащеної класифікації зі збереженням орієнтації поверхні у формі оснащеного графа Кронрода-Ріба. Також описано всі прості атоми та виведено формулу для знаходження роду поверхні за відповідним оснащеним KR-графом. У просторах описаних вище функцій, а також для функцій Морса на замкнених поверхнях отримано критерій існування деформації загального положення функцій, використовуючи для цього деформації відповідних оснащених графів Кронрода-Ріба (для функцій Морса оснащений KR-граф графом Кронрода-Ріба у звичайному сенсі). Також описано зв'язок між оптимальністю і полярністю для кожного із класів функцій, заданих на гладкій компактній орієнтованій поверхні зі зв'язною межею (можливо порожньою). Останнім у дисертації розглянуто прості функції, всі критичні точки яких є ізольовані, належать межі й множини особливостей функції і відповідного обмеження на межу збігаються. Отримано локальну топологічну класифікацію таких функцій. Також описано атоми, побудовано критерій оптимальності й повний топологічний інваріант для оптимальний функцій цього класу у формі хордової діаграми сідлового критичного рівня.^UThe results, obtained in this dissertation, are devoted to the study of local and global classifications of smooth functions with isolated (non-degenerate) critical points on manifolds with the boundary, and also the deformations in general po-sition of such functions are advised.The first considered functions class consists of Morse functions, defined on smooth manifolds with the boundary, all critical points of which belong to the boundary, and correspondent functions restriction are also Morse functions (namely mm-functions). It is obtained for these functions the local presentation about a critical point in the special form of the quadratic polynomial. In the case of simple mm-functions on the surface, we describe all possible atom and f-atoms. In addition, it is constructed the conditions of minimization of singularities number in this functions class and founded the necessary conditions of continuation of simple Morse function, defined on the oriented surface boundary, to the simple optimal mm-function being defined on the whole surface. Another researched functions class includes functions with non-degenerate singularities (either inner or boundary) being defined on the compact oriented surface. It is proved their topological equivalence to m-functions and constructed the combinatorial invariant in the form of equipped Kronrod-Reeb graph for further layer equipped equivalence. Furthermore, we illustrate all simple atoms and deduce the formula for surface gender, using for it the information obtained from the equipped KR-graph.Another investigation direction is deformations in the general position of either one of the above-described functions class or of Morse functions class defined on closed surfaces. These deformations were described in the context of deformations of correspondent Kronrod-Reeb graphs (in the case of Morse function the equipped KR-graph is Reeb graph in the usual sense). In addition to this, we procure the connections between optimality and polarity each of func-tions classes defined on a smooth compact oriented surface with the connected boundary (the boundary allows to be empty). The last considered in the thesis functions class consists of simple functions, all critical points of which are isolated, belong to the boundary, and the sets of function singularities and singularities of function restriction coincide. It is obtained their local topological classification, described atoms, and constructed optimality criterion. Subsequently, we investigate the full topological invariant for such functions being also optimal in the form of the chord diagram of saddle critical point.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського