Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (370)Книжкові видання та компакт-диски (131)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІКУВАЛЬНА$<.>+<.>K=ФІЗКУЛЬТУРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Байда А.О. 
Відповідальність за незаконну лікувальну діяльність за КК України (аналіз складу злочину, питання кваліфікації): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Байда ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми відповідальності за незаконну лікувальну діяльність. Проведено аналіз ознак складу злочину, передбаченого ст. 138 КК. Розкрито суть поняття "незаконна лікувальна діяльність", установлено його співвідношення з поняттям "незаконне лікарювання", яке мало місце в КК УРСР 1960 р., а також проаналізовано спеціальні суб'єкти назаконної лікувальної діяльності, запропоновано їх типологію. Висвітлено питання щодо співвідношення незаконної лікувальної діяльності з шахрайством і незаконним абортом. Сформульовано пропозиції щодо вдсконалення відповідних положень чинного кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.01 +
Шифр НБУВ: РА345961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Данацко В.В. 
Гіпертензивні внутрішньошлуночкові крововиливи в осіб молодого та середнього віку (клініка, діагностика, лікувальна тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Данацко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено структуру та основні етіопатогенетичні чинники гіпертензивних внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) в осіб молодого та середнього віку. На підставі результатів співставлення клінічних та інструментальних даних визначено особливості клінічного перебігу ВШК, обумовлених артеріальною гіпертензією в осіб зазначеного віку та уточнено принципи діагностичної тактики. Вивчено інформативність сучасних методів діагностики та розроблено діагностичні критерії та алгоритми обстеження даних хворих в динаміці перебігу захворювання. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації та масивності крововиливу в шлуночки мозку. Розроблено принципи лікувальної тактики та визначено прогностичні критерії залежно від клінічного перебігу гіпертензивних ВШК в осіб молодого та середнього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА323496

Рубрики:

      
3.

Артемчук М.А. 
Гіпогомоцистеїнемічна дія нового вітамінно-мікроелементного комплексу (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.А. Артемчук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

На білих нелінійних щурах-самцях (n = 377), які утримувались на стандартній напівсинтетичній крохмально-казеїновій дієті, проведено експериментальні дослідження специфічної (гіпогомоцистеїнемічної) активності нового вітамінно-мікроелементного комплексу (ВМК). Дослідження впливу запропонованого ВМК проведено у порівнянні зі специфічною дією двох інших комплексів - препаратом порівняння 1 (ПП-1, склад згідно з R.Clark, 1998) та препаратом порівняння 2 (ПП-2, полівітамінний препарат "Декамевіт"). На трьох експериментальних моделях гіпергомоцистеїнемії (гострої та хронічної метіонінової та комбінованої гіповітамінозно-метіонінової) з використанням біохімічних, гематологічних, морфологічних і гістохімічних методів дослідження виявлено, що ВМК і препарати порівняння відзначаються гіпогомоцистеїнемічною активністю та здатністю нормалізувати порушення, індуковані гіпергомоцистеїнемією. Встановлено, що профілактична та лікувальна дія ВМК у більшості випадків є вища у порівнянні з ПП-1 та ПП-2. Зроблено висновок про конкурентоздатність досліджуваного ВМК у порівнянні з сучасними аналогами (ПП-1 та ПП-2), наведено рекомендації щодо його застосування для проведення доклінічних і клінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р252.9 +
Шифр НБУВ: РА358510

Рубрики:

      
4.

Прикупенко О.В. 
Гострі запальні захворювання придатків матки у невідкладній гінекології: діагностика і лікувальна тактика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Прикупенко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на гострі запальні захворювання придатків матки (ГЗЗПМ). Вивчено форми ГЗЗПМ у структурі гострої гінекологічної патології. Одержано сучасні характеристики аеробної та анаеробної неклостридіальної мікрофлори як етіологічного чинника ГЗЗПМ. Установлено, що більш, ніж у половині випадків (54,2 %) у разі ГЗЗПМ у вогнищі запалення присутні асоціації аеробно-анаеробних збудників, до складу якого входить від двох до чотирьох бактерій, за цього бактеріальний синергізм є провідною етіологічною формою неклостридіальної анаеробної інфекції. Проаналізовано особливості змін рівнів білків гострої фази запалення (alpha 1-антитрипсину та alpha 2-макроглобуліну) як об'єктивних критеріїв оцінювання тяжкості перебігу й ефективності лікування хворих на ГЗЗПМ. Удосконалено діагностично-лікувальну тактику та визначено ефективність сучасних антибактеріальних засобів, лапароскопічних і традиційних оперативних технологій, що дозволило досягнути повного одужання у 87,5 % пацієнток, скоротити терміни перебування в стаціонарі, зменшити кількість післяопераційних ускладнень з 8,3 % до 3,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.5 +
Шифр НБУВ: РА363324

Рубрики:

      
5.

Сірко А.Г. 
Диференційована лікувальна тактика при метастатичних пухлинах головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.Г. Сірко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено клініко-гістобіологічні особливості метастатичних пухлин головного мозку та здійснено прогноз у хворих з верифікованим та без верифікованого первинного джерела пухлини. Визначено основні патогноманічні симптоми метастатичних пухлин головного мозку за даними комп'ютерної томографії та магнітно-резонансно-терапевтичного дослідження. Уперше з застосуванням сучасних клінічних і параклінічних методів комплексно вивчено чинники, що визначають найближчі та віддалені результати хірургічного лікування зазначених хворих. Виявлено основні прогностично значимі фактори ризику цього лікування та причини летальних випадків у ранньому післяопераційному періоді. Установлено прогностичну цінність сполучень факторів: віку, статі, гістоструктури та локалізації первинної пухлини, кількості метастатичних пухлин у головному мозку, стану хворого та системного пухлинного процесу за результатами багатофакторного аналізу. Розроблено алгоритм диференційованого лікування метастатичних пухлин головного мозку залежно від вихідного стану хворого та поширення первинної пухлини на підставі визначення основних прогностичних груп хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 +
Шифр НБУВ: РА334947

Рубрики:

      
6.

Шкарбан В.П. 
Діагностика, лікування та профілактика гострого холангіту у хворих на холедохолітіаз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Шкарбан ; АМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження та лікування 137-ми хворих на гострий холангіт як супровідного захворювання у разі холедохолітіазу. Розроблено та впроваджено у практику діагностичний алгоритм, який дозволяє у максимально стислі терміни встановити діагноз гострого холангіту та визначити оптимальну лікувальну тактику з урахуванням важкості загального стану хворого за адаптованою шкалою APACHE II. Доведено ефективність запропонованої двохетапної тактики хірургічного лікування з використанням мініінвазивних технологій. Розроблено нові схеми антибактеріальної терапії хворих на гострий холангіт і його ускладнення. Впроваджено у практику нові препарати, декасан і мірамістин, як засоби регіонарної терапії гострого холангіту та холангіогенних абсцесів печінки. Виявлено, що запропонована діагностично-лікувальна тактика хворих на гострий холангіт у разі холедохолітіазу дозволяє зменшити кількість післяопераційних ускладнень, рівень летальності та покращати результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА364186

Рубрики:

      
7.

Алексенко О.Г. 
Діагностичний алгоритм, лікувальна тактика при порушеннях репродуктивної системи, що супроводжуються виникненням дисгормональних захворювань молочних залоз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Алексенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено нейроендокринні порушення стану молочних і щитовидної залоз, психоемоційний статус, біотоп статевих шляхів у хворих із дисгормональними захворюваннями молочних залоз і деяких форм гінекологічної патології: генітальним ендометріозом, лейоміомою матки, хронічним запаленням геніталій. На підставі одержаних результатів створено концептуальну модель прогнозу виникнення захворювань молочних залоз у віковому аспекті залежно від проблем реалізації у хворих репродуктивного потенціалу. Вперше на підставі запропонованого методичного підходу комплексно проаналізовано дані гормонального гомеостазу, інструментальних методів дослідження, психоемоційної характеристики у порівнянні зі станом молочних залоз у пацієнток, що мають в анамнезі безплідність та/або невиношування вагітності, що дозволило встановити єдиний патогентичний механізм з розповсюдженою гінекологічною патологією (лейоміомою матки, генітальним ендометріозом, запаленням геніталій). Створено алгоритм і концептуальну модель прогнозування дисгормональних захворювань молочних залоз у пацієнток з гінекологічною патологією. Визначено фактори ризику виникнення захворювань молочних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.1 + Р712.5 +
Шифр НБУВ: РА357524

Рубрики:

      
8.

Сличко І.Й. 
Діагностично-лікувальна тактика при травмі печінки на етапах надання медичної допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.Й. Сличко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше створено експериментально-біологічну модель тупої травми печінки (ТП). Доведено, що навіть незначна травма у ділянці печінки призводить до суттєвих морфометричних змін в органі. Удосконалено семіотику ТП у перші години після отримання травми та оптимізовано відповідний діагностично-лікувальний алгоритм. Розроблено методологію післяопераційного лікування постраждалих з ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8 +
Шифр НБУВ: РА336903

Рубрики:

      
9.

Алешко О.А. 
Діагностично-лікувальна тактика у хворих з резидуальними каменями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Алешко ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено алгоритм індивідуального підходу до лікування хворих на резидуальні камені нирок (РКН), проведено порівняльний аналіз ефективності використання екстракорпоральної ударнохвилевої літотрипсії (ЕУХЛ), контактної літотрипсії та відкритих оперативних втручань. Доведено вагоме значення факторів ризику несприятливого перебігу хвороби, проявом яких є розвиток ускладнень у післяопераційному періоді або чинники, що обтяжують стан хворого: розмір і склад резидуального конкременту, наявність додаткового дренування та запалення верхніх сечовивідних шляхів, розширення порожнинної системи та функціональний стан оперованої нирки. Запропоновано алгоритм вибору отимального методу лікування хворих з РКН шляхом визначення кількісної оцінки у балах прогностично значущих показників, перерахованих вище, з наступним розрахунком інтегрального індексу та подальшим співставленням його величини з межовими значеннями прогностичної таблиці. Підтверджено ефективність використання ЕУХЛ у всіх пацієнтів з РКН з величиною інтегрального індексу від одиниці до п'яти (90,8 % від загальної кількості хворих). У пацієнтів з величиною інтегрального індексу від шести до дев'яти доведено доцільність використання контактної літотрипсії. У разі величини інтегрального індексу більше дев'яти рекомендовано виконання відкритого оперативного втручання з метою позбавлення від РКН. Зроблено висновок, що основним методом зменшення кількості резидуальних каменів є адекватний вибір лікування у хворих на сечокам'яну хворобу й обов'язкове виконання інтраопераційного рентгенологічного, сонографічного, ендоскопічного контролю за повнотою видалення первинних конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34 +
Шифр НБУВ: РА368007

Рубрики:

      
10.

Заічко Н.В. 
Лікувальна ефективність амізону у хворих на ревматоїдний артрит та остеоартроз (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.В. Заічко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за клінічних та експериментальних умов оцінено протизапальну, аналгетичну та імуномодулюючу дію амізону у випадку патології суглобів. Доведено, що амізон ефективно гальмує прогресування експериментального остеоартрозу щурів, сприяє збереженню суглобового хряща, активує репаративні процеси переважно в кістковій тканині і, на відміну від індометацину, є хондробезпечним препаратом. Виявлено, що амізон в дозі 1500 мг на добу забезпечує терапевтичний ефект у разі остеоартрозу I - II рентгенологічної стадії та ревматоїдного артриту з мінімальною активністю запального процесу на фоні базисної терапії. Встановлено, що за протизапальною активністю амізон відповідає німесуліду і поступається індометацину. Доведено, що фармакотерапія суглобового синдрому амізоном є більш безпечною, ніж індометацином та німесулідом, і не супроводжується розвитком побічних ефектів, які потребують відміни препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52 +
Шифр НБУВ: РА327822

Рубрики:

      
11.

Секер Т.М. 
Лікувальна ефективність гомеопатичних засобів у немовлят з підвищеною збудливістю внаслідок гіпоксично-ішемічних уражень нервової системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Т.М. Секер ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено, призначення заспокійливих засобів (Chamomilla, Zincum valerianicum, Cicuta virosa та "Viburcol") для лікування немовлят з підвищеною нервово-рефлекторною збудливістю нормалізують їх стан під час прийому та протягом наступних місяців, що підтверджено біохімічними показниками (зокрема, зафіксовано, зменшення вмісту адреналіну та норадреналіну в сечі у немовлят). Вперше виявлено гомеопатичні препарати (Chamomilla, Gelsemium, Arsenicum album, Calcium carbonicum, Calcium phosphoricum, Calcium fluoricum та "Viburcol"), ефективні для лікування немовлят з астено-невротичними і вегето-вісцеральними розладами, які сприяють нормалізації неврологічного стану пацієнтів і підвищують вміст іонізованого кальцію в крові у немовлят. З'ясовано, що використання дегідратуючих гомеопатичних засобів Helleborus niger, Natrium sulfuricum, Apis, Cicuta virosa та судинних гомеопатичних засобів Amica, "Traumeel S" разом з фармакологічним препаратом діакарб нормалізує стан немовлят з ліквородинамічними порушеннями, що підтверджено клінічними й інструментальними дослідженнями (нейросонографією та ехоенцефалоскопією). З'ясовано, що призначення вітамінів групи B,D разом з гомеопатичними препаратами значно покращує стан немовлят з астено-невротичними розладами. Доведено, що поєднане використання гомеопатичних і фармакологічних препаратів для лікування немовлят з ліквородинамічними порушеннями й астено-невротичними розладами сприяє суттєвому підвищенню ефективності лікувального процесу. Зафіксовано підвищення швидкості одужання дітей в 1,5 - 2 раза вище у порівнянні з групою пацієнтів, яким проведено монотерапію фармакологічними або гомеопатичними засобами, одержаний ефект зберігається протягом всього періоду нагляду (до 8 - 10 років).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.75-5 +
Шифр НБУВ: РА358704

Рубрики:

      
12.

Завіднюк Н.Г. 
Лікувальна ефективність індукторів інтерфероноутворення у хворих на оперізувальний герпес і вітряну віспу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.Г. Завіднюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Доведено, що оптимізувати комплексну терапію оперізувального герпесу можна шляхом поєднання двох етіотропних препаратів з різним механізмом дії: циклоферону та ацикловіру. Розкрито вплив індуктора інтерфероноутворення циклоферону, окремо і в комбінації з противірусним препаратом ацикловіром, на клінічний перебіг оперізувального герпесу і вітряної віспи та імунну відповідь організму. Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування лікувальної ефективності нового вітчизняного перпарату протефлазиду у разі оперізувального герпесу та доведено, що цей препарат може бути альтернативою ацикловіру, коли є протипоказання до його застосування. Встановлено особливості реагування імунної системи, зокрема специфічних IgM та IgG, у хворих на вітряну віспу та оперізувальний герпес. Обгрунтовано доцільність застосування таблетованої форми циклоферону в дорослих хворих на вітряну віспу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.22-52 + Р601.112.2-52 +
Шифр НБУВ: РА342537

Рубрики:

      
13.

Чечотіна С.Ю. 
Лікувальна ефективність мазі альтанової при пародонтиті (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / С.Ю. Чечотіна ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше експериментально встановлено лікувальну дію мазі альтанової 2 %-ї на пародонт щурів з моделями спонтанного та травматичного пародонтиту, про що свідчить швидке зникнення симптомів запалення в тканинах пародонта, пригнічення колагенолізу та деградації сполучнотканинних структур, гальмування процесів пероксидації та активація антиоксидантного захисту, зменшення деструктивних змін і покращення репаративної регенерації ушкодженого пародонта. Доведено, що лікувальна ефективність мазі підсилюється за умов її застосування разом з таблетками альтану всередину, яка виявляється в усуненні пародонтальних кишень і рухливості зубів у більшої кількості тварин, гальмуванні резорбції альвеолярного відростка нижньої щелепи та активації процесів її ремоделювання. З'ясовано, що комплексне застосування препаратів у щурів зі спонтанним пародонтитом сприяло відновленню прооксидантно-антиоксидантного балансу в крові та печінці, підвищенню неспецифічної резистентності організму та зменшенню частоти та множинності виразкових уражень слизової оболонки шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА343217

Рубрики:

      
14.

Семененко С.І. 
Лікувальна ефективність та безпека застосування флуоксетину у хворих на ішемічну хворобу серця, коморбідну з соматогенними депресіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / С.І. Семененко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено частоту (18,5 %) та структуру психологічних розладів і симптомів депресивних епізодів (ДЕ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з супутньою гіпертонічною хворобою. Перебіг ІХС супроводжується високим рівнем невротизації хворих, негативним станом. Оцінено результати декількох варіантів психологічного тестування та з використанням об'єктивних методів діагностики (за допомогою апаратного нейрофізіологічного тестування) підтверджено наявність психофізіологічних розладів, які посилювались зі збільшенням віку хворих і за умов розвитку коморбідної з ІХС депресії. Вивчено ефективність і безпеку застосування флуоксетину-КМП у комплексній фармакотерапії ІХС. За результатами одержаних даних з'ясовано позитивну динаміку лікування флуоксетином (протягом 6-ти тижнів, 20-ти мг/добу), яка характеризувалась зникненням симптомів ДЕ та покращанням кількості та дози препаратів для базисної терапії, зниженням артеріального тиску. Безпеку флуоксетину доведено клінічною позитивною динамікою, відсутністю негативних впливів на показники електрокардіограми, Холтеровське моніторування, параметри гемодинаміки, лабораторні показники крові та сечі. Установлено, що після комплексного лікування рівень серотоніну у крові хворих на ІХС з коморбідними депресіями збільшувався на 16,43 %, а метаболіту катехоламінів у сечі - знижувався на 52,7 %, що свідчить про позитивну, селективну дію флуоксетину переважно на серотонінову регуляцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА351270

Рубрики:

      
15.

Красько М.П. 
Лікувальна ефективність холецистокініну октапептиду (26 - 33) при цукровому діабеті (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.П. Красько ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність нейропептиду кишково-мозкової групи - холецистокініну, синтетичного сульфатованого октапептиду (26 - 33) під час моделювання діабету стрептозотоціном у щурів для підвищення ефективності лікування цукрового діабету І типу. Проаналізовано ефективність у монотерапії інтраперитонеального введення пептиду. Виявлено, що монотерапія мала недостатній гіпоглікемічний, виражений анорексигенний ефект та слабко впливала на активність вільнорадикального окиснення (ВРО) і антиоксидантної системи (АОС) в еритроцитах, інсулін недостатньо гальмував активність ВРО та АОС еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА342343

Рубрики:

      
16.

Паляниця А.С. 
Лікувальна тактика при динамічній кишковій непрохідності у хворих на гострий деструктивний панкреатит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.С. Паляниця ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання покращання лікування динамічної кишкової непрохідності у разі гострого деструктивного панкреатиту (ГДП). На основі резултатів клінічного та лабораторного обстеження 152-х хворих на ГДП виявлено зміни у системі регуляції агрегатного стану крові, які характеризуються хронометричною гіпо- або гіперкоагуляцією. Установлено, що використання ентеросорбенту ентеросгелю на фоні комплексної терапії динамічної кишкової непрохідності у разі ГДП, а також застосування лазерного опромінення крові та підшлункової залози сприяє покращанню самопочуття, відновленню пасажу кишечнику, суттєвому зменшенню інтоксикації організму, нормалізації агрегатного стану крові, запобігає переходу асептичного панкреонекрозу в інфікований, зменшує кількість оперативних втручань і знижує летальність. Відзначено, що запропонована методика лікування динамічної кишкової непрохідності у разі ГДП є безпечною для хворих, не спричиняє ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61-5 + Р413.601.1-5 +
Шифр НБУВ: РА361427

Рубрики:

      
17.

Чепурна В.С. 
Лікувальна фізична культура у фізичній реабілітації школярів 11 - 13 років з хронічними бронхітами та пневмоніями в умовах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.С. Чепурна ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, функціонального стану кардіореспіраторної системи та загальної фізичної підготовленості школярів віком 11 - 13 років. На підставі одержаних даних розроблено та експериментально обгрунтовано методику лікувальної гімнастики з використанням елементів гімнастики Хатха-Йога для школярів спеціальних медичних груп з хронічними бронхітами та пневмоніями. Під впливом занять за запропонованою методикою в експериментальній групі визначено більш позитивні зміни функціональних показників дихальної та серцево-судинної системи, а також показників загальної фізичної підготовленості та результатів Гарвардського степ-тесту, ніж у контрольній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-541 + Р733.412.301.1-541 +
Шифр НБУВ: РА327516

Рубрики:

      
18.

Бутаєв О.В. 
Місцеве трансендоскопічне застосування циклофосфану в диференційній діагностиці та лікуванні виразкових уражень слизової оболонки шлунка (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Бутаєв ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 22 с. — укp.

Вивчено концентраційний дозозалежний вплив циклофосфану на репаративні процеси в стінці шлунка при лікуванні експериментальних виразок у дослідних тварин (кроликів). Проведено клінічне вивчення впливу трансендоскопічного субмукозного застосування циклофосфану на запально-проліферативні прояви, а також регенераторні процеси в осередкових виразкових ураженнях слизової оболонки шлунка. Комплексні, морфологічні, клінічні та експериментальні дослідження дозволили встановити протизапальний, репаративний та імуномодулюючий ефект циклофосфану при субмукозному введенні. Розроблені лікувально-діагностичні критерії та вдосконалена на їх основі лікувальна тактика підвищили ефективність лікування виразкової хвороби шлунка, суттєво скоротили проведення диференційованої діагностики. При цьому досягнуто скорочення строків лікування на 48,3%, строків діагностики на - 68,6%, в порівнянні з традиційними методами лікування і діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-43

Рубрики:

      
19.

Фахд Мох. Д. Фахед Ель Абдаллах 
Оптимізація консолідації кісткових відламків при діафізарних переломах кісток гомілки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Фахд Мох. Д. Фахед Ель Абдаллах ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено дані результатів лікування та продемонстровано ефективність використання препарату "Фетотек" як потужного стимулятора репаративного остеогенезу. Доведено, що використання кісткової крихти дозволяє запобігти ускладненням загального та місцевого характеру й оптимізувати процеси зрощення. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів лікування з використанням препаратів фетальних тканин з традиційними та показано переваги запропонованого способу. Використання кісткової крихти дало змогу одержати 82,35 % хороших результатів, фетотеку - 95 %, у контрольній групі їх спостережено 75,8 %. За умов введення фетальних тканин були відсутні порушення процесів осторепарації, у контрольній групі вони склали 3,5 %. Запропонована лікувальна тактика переломів кісток гомілки є доцільною за умов локалізації у "критичній зоні", оскільки оптимізує терміни зрощення та дозволяє запобігти ускладненням перебігу репаративного остеогенезу, покращуючи анатомо-функціональні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.55-5 +
Шифр НБУВ: РА346314

Рубрики:

      
20.

Ризик Алла Мустафа Хусин Кавакзе 
Організаційно-методичні особливості підготовки фахівців фізичної реабілітації в Йорданії: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / Ризик Алла Мустафа Хусин Кавакзе ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему професійної підготовки фахівців-реабілітологів в Йорданії. Проведено соціологічне дослідження 180-ти фахівців з фізичної реабілітації, терапії і працетерапії. Наведено дані про стан здоров'я населення країни, проаналізовано рівень професійної підготовки фахівців-реабілітологів, зокрема, з медико-біологічних проблем (основи нозології, гендерні та вікові питання), педагогічної спрямованості (теорія та методика фізичного виховання), практичних умінь і навичок (лікувальна фізкультура, масаж, методи оздоровлення). Відзначено організаційно-методичні недоліки підготовки фахівців з фізичної реабілітації в Йорданії, зокрема, відсутність безперервної професійної освіти, недостатня обізнаність в нормативно-правових документах. Розроблено модель особистісно орієнтованої професійної підготовки фахівців з фізичної реабілітації у ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(5ЙОР) +
Шифр НБУВ: РА350730

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського