Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Кіт Ю.Я. 
Антитіла молока і сироватки крові людини: характеристика каталітичної активності та вплив на ріст і виживання клітин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.11 / Ю.Я. Кіт ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2008. — 37 с. — укp.

Проведено дослідження антигенної специфічності та каталітичної активності антитіл сироватки крові та молозива людини в нормі та у разі аутоімунних захворювань. Встановлено вплив антитіл на ріст і виживання клітин ссавців. З'ясовано, що препарати імуноглобулінів сироватки крові частини хворих на розсіяний склероз і молозива здорових жіноко-породіль можуть індукувати апоптоз або стимулювати проліферацію різних клітин-мішеней in vitro. Зроблено висновок про обумовленість функціональної активності антитіл щодо клітин їх антигенною специфічністю та каталітичною дією. Із молозива породіль очищено анти-ДНК, sIgA, що відзначаються топоізомеразною, ендонуклеазною, РНКазною та протеїнкіназною активністю. Виявлено, що антитіла реактивноздатні (АТР), dАТР інгібують нуклеазну активність анти-ДНК sIgA, а олигодезоксирибонуклеотиди стимулюють протеїнкіназну активність цих антитіл. Встановлено, що анти-ДНК sIgA молозива породіль з різною ефективністю індукують загибель клітин ліній Namalwa, Jurkat, L1210 та L929. У молоці клінічно здорових жінок-породіль і сироватці крові хворих на розсіяний склероз виявлено антигістонові sIgA- та IgG-антитіла, які каталізують гідроліз лінкерного гістону Hl. З'ясовано, що антигістонові IgG сироватки крові хворих на розсіяний склероз можуть інтерналізуватися у клітини ліній Jurkat і L929, а також стимулювати проліферацію T-лімфоцитів лінії Jurkat. У молоці клінічно здорових жінок-породіль і сироватці крові хворих на системний червоний вовчак виявлено sIgA- та IgG-антитіла, що відзначаються ліпідкіназною та протеїнкіназною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.5 + Р265.534 + Е70*736.71 + Р712.16 +
Шифр НБУВ: РА358393

Рубрики:

      
2.

Алексенко О.Г. 
Діагностичний алгоритм, лікувальна тактика при порушеннях репродуктивної системи, що супроводжуються виникненням дисгормональних захворювань молочних залоз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Алексенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено нейроендокринні порушення стану молочних і щитовидної залоз, психоемоційний статус, біотоп статевих шляхів у хворих із дисгормональними захворюваннями молочних залоз і деяких форм гінекологічної патології: генітальним ендометріозом, лейоміомою матки, хронічним запаленням геніталій. На підставі одержаних результатів створено концептуальну модель прогнозу виникнення захворювань молочних залоз у віковому аспекті залежно від проблем реалізації у хворих репродуктивного потенціалу. Вперше на підставі запропонованого методичного підходу комплексно проаналізовано дані гормонального гомеостазу, інструментальних методів дослідження, психоемоційної характеристики у порівнянні зі станом молочних залоз у пацієнток, що мають в анамнезі безплідність та/або невиношування вагітності, що дозволило встановити єдиний патогентичний механізм з розповсюдженою гінекологічною патологією (лейоміомою матки, генітальним ендометріозом, запаленням геніталій). Створено алгоритм і концептуальну модель прогнозування дисгормональних захворювань молочних залоз у пацієнток з гінекологічною патологією. Визначено фактори ризику виникнення захворювань молочних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.1 + Р712.5 +
Шифр НБУВ: РА357524

Рубрики:

      
3.

Сі Ює 
Особливості лактаційної функції в породіль із цукровим діабетом і тиреоїдною патологією: автореферат дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Сі Ює ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Уперше вивчено особливості становлення лактації та її стану у жінок із цукровим діабетом (ЦД) і захворюваннями щитовидної залози (ЩЗ). Показано роль змін, які відбуваються під час лактації у жінок із ЦД і гіпотиреозом. Визначено якісний склад молока таких жінок. Вивчено параметри захисних властивостей молока у породіль з ЦД і патологією ЩЗ. На підставі аналізу даних якісного складу молока, гормональних та імунологічних показників розроблено метод корекції та профілактики порушень лактаційної функції у породіль з ЦД і гіпотирезом. Оцінено перебіг раннього неонатального періоду у новонароджених від матерів з ЦД і тиреоїдною патологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.451 + Р712.16
Шифр НБУВ: РА372225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
4.

Нерянов К.Ю. 
Особливості становлення лактації у жінок з пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.Ю. Нерянов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено перебіг вагітності та її результатів у 138-ми вагітних, а також стан їх новонароджених. Проведено комплексне дослідження лактаційної функції на 3-ю та 5-ту добу післяродового періоду, визначено фетоплацентарний комплекс у третьому триместрі вагітності з використанням клінічних, ехографічних, гістологічних і радіоімунних методів дослідження, наведено практичні рекомендації щодо ведення вагітних з пієлонефритом. Доведено, що розвиток фетоплацентарної недостатності у жінок з різними формами пієлонефриту призводить до підвищеного вироблення гормонів у ФПК, внаслідок чого відбувається дезорганізація процесів лактації. Встановлено позитивний вплив санаторного оздоровлення на перебіг вагітності, пологів, стан ФПК у вагітних з різними формами пієлонефриту та відповідне зниження перинатального ризику, що дозволяє рекомендувати його у комплексі лікувально-профілактичних заходів у даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011-3 + Р712.16 +
Шифр НБУВ: РА324325

Рубрики:

      
5.

Хаща І.І. 
Прогнозування та профілактика порушень лактації у жінок групи ризику: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.І. Хаща ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Розглянуто проблему порушення лактації у жінок з чинниками ризкою й обгрунтовано шляхи зниження частоти їх виникнення на підставі вивчення клініко-морфологічних, біохімічних та ендокринологічних факторів у патогенетичному аспекті, розроблено та впроваджено відповідні прогностичні та лікувально-профілактичні заходи. Розглянуто нові аспекти патогенезу порушень лактації, зокрема, досліджено участь лімфоїдних клітин у розвитку цитотоксичних реакцій і виявлено, що кіллерна активність лейкоцитів тісно пов'язана з їх здатністю до адгезії на поверхні видалених клітин. Зроблено припущення, що інтенсивна рекція клітин лімфоїдної системи за фізіологічного перебігу лактації сприяє швидкому видаленню зруйнованих клітин з порожнини альвеол і вивідних проток молочної залози. Показано, що якісні зміни грудного молока у жінок з чинниками ризику розвитку порушень лактації залежать від способу розродження та характеризуються після кесарева розтину достовірним зниженням вмісту лактози, лактоферину, церулоплазміну, трансферину, загального білка, казеїну, ліпідів, вітамінів C та E, а також імуноглобулінів класів A, M та G. З'ясовано, що після природного розродження якісні зміни грудного молока носять менш виражений характер і полягають у достовірному зменшенні рівня лактоферину, загального білка, ліпідів та імуноглобуліну класу A. Розроблено та поетапно впроваджено практичні рекомендації та алгоритм дій лікаря щодо зниження частоти порушень лактації у жінок з чинниками ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.16 +
Шифр НБУВ: РА348347

Рубрики:

      
6.

Іяд Х.А. Олаймі 
Реабілітація репродуктивної функції жінок з функціональною гіперпролактинемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Іяд Х.А. Олаймі ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено основні причини порушень репродуктивної функції у жінок з функціональною гіперпролактинемією (ФГ) з урахуванням наявної супутньої генітальної патології ендокринного та запального генезу. Установлено взаємозв'язок між клінічними, функціональними й ендокринологічними змінами у пацієнток з ФГ за умов використання загальноприйнятих діагностичних і лікувально-профілактичних заходів. Доведено необхідність розробки нового патогенетичного підходу до проведення диференціальної діагностики та патогенетично обгрунтованої поетапної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-52 + Р712.163-37 +
Шифр НБУВ: РА343444

Рубрики:

      
7.

Новикова О.О. 
Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Новикова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості гормонального стану та секреторної функції молочних залоз, якісний склад молока, захисні його властивості. Встановлено, що у породіль з патологією щитовидної залози відмічено дезорганізацію лактації, яка проявляється у пригніченні лактаційної функції у разі дифузного токсичного зоба та підвищенні її у випадку гіпотиреозу. З'ясовано, що у породіль із захворюваннями щитовидної залози має місце зміна якісного складу молока та зниження його захисних властивостей. Підвищення лактаційної функції та поліпшення композиційного складу молока у породіль, хворих на дифузійний токсичний зоб, досягається призначенням білково-вітамінного препарату "Фемілак-2". Нормалізація секреції та оптимізація якісного складу молока в хворих на гіпотиреоз наступає за умов включення до комплексної терапії тиреоїдину та йодовмісного препарату "Маринід". У новонароджених від матерів із захворюваннями щитовидної залози відмічено більш значну втрату маси тіла та повільне її відновлення в ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.16-37 + Р415.12-3
Шифр НБУВ: РА315894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабар Т. В. 
Тактика ведення лактації при інтраамніальному інфікуванні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. В. Бабар ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Показано роль перенесеної інфекції до і під час вагітності, а також за розродження на хімічний склад і калорійність грудного молока. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, мікробіологічними та біохімічними показниками грудного молока у жінок, які перенесли вірусну інфекцію в різні терміни гестації. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез порушень лактаційної функції та науково обгрунтувати необхідність розробки алгоритму діагностичних і лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р712.163
Шифр НБУВ: РА382985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Баранецька І. О. 
Трубно-перитонеальна безплідність та дисгормональні захворювання молочних залоз: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. О. Баранецька ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України". — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

На підставі проведених досліджень вперше визначено частоту та структуру дисгармональних захворювань (ДЗ) молочних залоз (МЗ) у жінок з трубно-перитонеальною безплідністю (ТПБ). Встановлено залежність змін МЗ від виду та терміну безплідності. Виявлено тенденцію до зниження гонадотропних і статевих гормонів у таких жінок у порівнянні з жінками без патології МЗ і здоровими жінками, а також залежність мамологічних змін від тиреоїдної патології. Показано залежність проліферативних змін ендометрія від виду гормональних змін в МЗ. Вперше встановлено прямий зв'язок між ступенем спайкового процесу органів малого таза та дисгармональними змінами МЗ. Виявлено високий рівень контамінації статевих шляхів умовно-патогенною флорою й інфекцією, яка передається статевим шляхом у жінок з ДЗ МЗ. На підставі проведених обстежень жінок з ТПБ і ДЗ МЗ розроблено поетапне диференційоване лікування, яке підвищує якість життя пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р712.1
Шифр НБУВ: РА385997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського