Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛЕОНТЬЄВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Барнич М.М. 
Акторське "переживання в ролі" як творчий процес: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.02 / М.М. Барнич ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості функціонування процесу переживання у мистецтві актора. З використанням методу психологічного аналізу діяльності людини (за О.Леонтьєвим) проведено спостереження за творчістю акторів і самоспостереження та встановлено, що у процесі переживання актора у ролі актуалізуються окремі, психічно відмежовані актором одна від одної різні види його діяльності, які визначено як "діяльність-творчість" і "діяльність-гра". На підставі дослідження процесу функціонування даних видів діяльності актора виявлено їх вплив на внутрішню "психорефлективну організацію" актора як людини. Встановлено, що дане відображення, пов'язане з аналогічністю фізичних дій актора з фізичними діями персонажа ролі, проектується на дії актора у формі реакцій організму, адекватних до реакцій ролі, що і становить сутність психологічного стану переживання актора у ролі. Вперше методом визначення "катарсису" (за Л.Виготським) проаналізовано емоційний стан переживання актора у ролі. Доведено належність емоційного стану переживання до одного з різновидів катарсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.076.2 + Ю935.216 +
Шифр НБУВ: РА349763

Рубрики:

      
2.

Семчишин Л. М. 
Алгоритми комп'ютерної алгебри для розв'язання матричних рівнянь: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Л. М. Семчишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано ефективні алгоритми розв'язування систем лінійних алгебричних рівнянь (СЛАР) з lambda - матрицями в моделі Леонтьєва. Розроблено схему зведення СЛАР динамічного варіанта моделі Леонтьєва з lambda - матрицями від багатьох змінних до систем з числовими коефіцієнтами спеціального вигляду. Проведено зворотний аналіз похибок заокруглення й аналіз обчислювальної стійкості запропонованих алгоритмів. Розроблено новий підхід до розв'язування кліткових алгоритмів для СЛАР з блочними елементами в моделях Леонтьєва та систем лінійних алгебричних рівнянь з m -вимірними lambda-матрицями в моделі Леонтьева. Засобами програмного забезпечення MatLab створено набір інструментальних алгоритмів для комп'ютерної реалізації динамічних міжгалузевих моделей. Проведено обчислювальні експерименти, які підтверджують ефективність запропонованих обчислювальних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.11,0 + З973-018.121
Шифр НБУВ: РА381537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Махер Ш.О. 
Будівництво на грунтах, які набухають (в умовах Сірійської Арабської Республіки): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ш.О. Махер ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано властивості глинистих грунтів, що набухають. Висвітлено методи розрахунку основ і будинків з урахуванням особливостей даних грунтів та умов експлуатації. Описано фізичні, фізико-хімічні та механічні властивості регіональних грунтів. Визначення НДС системи будинок - фундамент - основа з урахуванням впливу набухання грунту виконано для розрахунку схеми у вигляді балки на пружній основі, представлено моделлю Власова - Леонтьєва, що має властивості до набухання, для якої одержані системи диференціальних рівнянь та їх апроксімація методом кінцевих різниць для різних випадків розподілу жорсткості балки та вологості грунту та для схеми, в якій будинок представлений просторовою оболонкою, фундамент - системою перехресних балок, а основа - окремими елементами кінцевої жорсткості та моделлю Власова-Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.251
Шифр НБУВ: РА319476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лінчук Ю.С. 
Деякі класи операторів, що діють в просторах аналітичних функцій і пов'язані з комутаційними співвідношеннями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Ю.С. Лінчук ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано зображення комутанта оператора узагальненого зсуву, що породжений оператором Пом'є, у просторах функцій, аналітичних у довільних однозв'язних областях. У просторі цілих функцій описано комутанти операторів, що є лінійними комбінаціями зсувів. Знайдено зображення комутантів операторів композиції, що породжені еліптичними, гіперболічними та параболічними автоморфізмами одиночного круга. У просторах функцій, аналітичних у довільних областях, одержано опис комутанта довільного оператора, який є лівим оберненим до множення на незалежну змінну. Досліжено умови еквівалентності операторів узагальненого зсуву та операторів композиції, що породжені еліптичними автоморфізмами одиничного круга. Знайдено характеристику циклічних елементів для операторів, що є основними збуреннями до оператора Пом'є. Одержано аналог формули Дельсарта - Ліонса для розв'язків інтегро-диференціальних операторних рівнянь відносно узагальненого диференціювання Гельфонда - Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.522,0 + В162.13,0 +
Шифр НБУВ: РА350869

Рубрики:

      
5.

Коробова М.В. 
Динамічні оптимізаційні та балансові моделі взаємодії економіки і довкілля: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / М.В. Коробова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено та досліджено математичні моделі еколого-економічної взаємодії балансового й оптимізаційного типів. Побудовано оптимізаційні моделі еколого-економічних процесів різного ступеня агрегованості, що розвивають і доповнюють неокласичні моделі економічного зростання, статичні економічні моделі балансового типу, а також моделі взаємодії економіки та навколишнього середовища. Проведено дослідження математичних моделей з погляду концепції стійкого розвитку. Розглянуто задачу оптимального керування та визначено достатні умови існування збалансованого експоненційного росту економіки магістрального типу за умов еколого-економічної рівноваги для агрегованої та багатосекторної еколого-економічної системи з відновлюваним ресурсом. Запропоновано динамічний аналог класичної міжгалузевої еколого-економічної моделі Леонтьєва-Форда та відповідну динамічну модель цін. Встановлено існування магістральних зв'язків для даних моделей, а також необхідні та достатні умови існування економічно прийнятних розв'язків. Побудовано нейманівський аналог для динамічної системи Леонтьєва-Форда та одержано умови її збалансованої рівноваги. Досліджено існування двох станів збалансованої рівноваги для заданої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28в611.6
Шифр НБУВ: РА317403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Леонтьєв О.Ю. 
Диференційовані методи хірургічного лікування хребетно-спиномозкової травми тораколюмбального відділу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Ю. Леонтьєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему диференційованого вибору методу хірургічного лікування травматичних ушкоджень грудного та поперекового відділів хребта. Наведено дані, одержані внаслідок проведених спостережень і лікування 121-го пацієнта з хребетно-спинномозковою травмою тораколюмбального відділу, серед них було 73 % чоловіків, середній вік хворих становив 33,9 рік. Проаналізовано дані клінічного перебігу захворювання і результатів застосування додаткових методів дослідження. У порівняльному аспекті проаналізовано хірургічні доступи (передньобоковий, боковий, задньобоковий, задній). Виділено основні чинники, які вливають на вибір доступу (вік, загальний стан пацієнта, рівень ушкодження, локалізація компресії, неврологічний статус, цілісність заднього кістково-зв'язкового комплексу). Наведено диференційовану схему вибору доступу. Вивчено, розроблено та вдосконалено методи декомпресії, реконструкції та стабілізації. Досліджено якість життя пацієнтів у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-59 +
Шифр НБУВ: РА364738

Рубрики:

      
7.

Леонтьєва В.В. 
Математичне моделювання позитивних динамічних систем балансового типу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.В. Леонтьєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Запоріз. нац. ун-т" Мін-ва освіти і науки України. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові дискретну та неперервну математичні моделі позитивної динамічної системи балансового типу, які описують поведінку складної системи з обмеженнями, що забезпечують одержання невід'ємних розв'язків на нескінченному інтервалі часу. Для зазначених моделей знайдено нові умови, які забезпечують позитивність і асимптотичну стійкість динамічно досліджуваної системи. Виділено сукупність можливих керуючих впливів і зроблено аналіз їх впливів на вхідні та вихідні характеристики системи. Побудовано замкнуту дискретну та неперервну моделі, які дозволяють коригувати вхідні та вихідні параметри моделей, стабілізувати нестійкі системи та покращувати динамічні властивості позитивних систем. Для запропонованих моделей знайдено програмні керування, які виводять систему на бажану траєкторію руху. За умов неповної інформації про стан об'єкта оцінено стан шляху побудови спостерігача повного порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА358364

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Леонтьєв Д.В. 
Міксоміцети Національного природного парку "Гомільшанські ліси": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Д.В. Леонтьєв ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено міксоміцети національного природного парку "Гомільшанські ліси". Виявлено 143 види з 34-х родів, 10-ти родин, 6-ти порядків і 2-х класів відділу Myxomycota, з яких 125 видів є новими для Харківського Лісостепу, 81 - новими для Лісостепової зони України, 26 наведено для України вперше. З застосуванням оригінального підходу вивчено фітоценотичні уподобання видів міксоміцетів. Показано, що кожен вид у даному фітоценозі стабільно займає певне положення (домінант, субдомінант, аутсайдер), що є складовими системи його фітоценотичних уподобань. Схожість таких уподобань різних видів зазвичай поєднується з відмінностями у їх субстратній спеціалізації. Уперше з використанням аналізу відповідностей (correspodence analysis) обгрунтовано виділення самостійної екологічної групи - гербофільних міксоміцетів, що розвиваються переважно на зелених частинах вищих рослин. Визначено діапазони кислотності та гігроскопічності субстратів, сприятливі для розвитку певних видів міксоміцетів. Показано, що максимальна чисельність і видова різномантність міксоміцетів наявна у діапазоні pH 5,0 - 5,9 та гігроскоспічності - від 50 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*990.3(4УКР)л64 "Гомільшанські ліси" +
Шифр НБУВ: РА349181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чорней Н.Б. 
Моделі типу Леонтьєва-Форда, чисельні методи розв'язання задач великої розмірності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Н.Б. Чорней ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено та досліджено еколого-економічні моделі типу міжгалузевої еколого-економічної балансової моделі Леонтьєва - Форда та алгоритми для розв'язання задач великої розмірності, що виникають за даних умов. Застосування розроблених алгоритмів дозволяє враховувати розрідженість матриці нормативних коефіцієнтів, цілочисловість змінних та похибку обчислень. Проведено обчислювальні експерименти і теоретично доведено ефективність застосування алгоритмів послідовного аналізу варіантів до моделей типу Леонтьєва - Форда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в641.0 + В195.1,022
Шифр НБУВ: РА317384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кононова К.Ю. 
Моделювання інвестиційних процесів в регіоні на основі енерговиробничих циклів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.Ю. Кононова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено комплекс економіко-математичних моделей планування та управління інвестиційною діяльністю в регіоні. Створено концепцію формування інвестиційної стратегії розвитку регіону на основі енорговиробничих циклів. Представлено методологію оцінки інвестиційної привабливості регіонів. Виділено енерговиробничий цикл Харківського регіону з використанням нійросітьового підходу. Сформовано варіанти розподілу інвестиційних ресурсів по галузям енерговиробничого циклу регіону з використанням моделі генетичних алгоритмів. Для перевірки припущень теорії енерговиробничих циклів використано динамічну модель Леонтьєва. Побудовано модель аналізу соціально-економічних наслідків реалізації варіантів інвестиційної стратегії у Харківському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)0-56 в611
Шифр НБУВ: РА321292

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Журавка А.В. 
Моделювання конкурентно-коопераційних взаємодій у соціально-економічних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.03 / А.В. Журавка ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Базуючись на засадах популяційної динаміки з використанням балансового та системного підходів розроблено комплекс моделей конкурентно-коопераційних взаємодій, надано їх економічне обгрунтування. Досліджено питання стосовно рівноважних станів соціально-економічних систем та проаналізовано їх стійкість. Розглянуто прикладні задачі, що стосуються проблем динаміки та стійкості ринків праці та капіталу, інноваційно-інвестиційного середовища та узгодженої взаємодії територіальних утворень. Відзначено, що моделі аналізу ринку праці та зайнятості використовуються для опису та прогнозування спільної динаміки зайнятого населення та внутрішнього валового продукту (ВВП), а також динаміки вільних робочих місць. У межах моделей регіонального аналізу обгрунтовано використання гравітаційної моделі для оцінки інтенсивності ділової активності в українсько-білоруському прикордонні та балансової динамічної моделі Леонтьєва для вивчення інноваційно-галузевої динаміки Харківського регіону. На прикладі СРІД м. Харкова з застосуванням багатовимірної моделі конкурентно-коопераційних взаємодій удосконалено структурно-динамічний аналіз міжгалузевих взаємодій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)в611.6 +
Шифр НБУВ: РА336019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Леонтьєва В.І. 
Облік і контроль витрат з ремонту основних засобів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.І. Леонтьєва ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну суть ремонту основних засобів та сучасний стан їх обліку та контролю. Наведено пропозиції та рекомендації щодо класифікації ремонту основних засобів, переліку груп засобів праці, які можуть підлягати ремонту. Обгрунтовано нові методологічні й організаційні підходи до обліку та контролю витрат з ремонту основних засобів, а також методики формування резервів на даний ремонт, оцінювання зміни економічної вигоди під впливом проведених ремонтних робіт. Запропоновано методики розрахунку амортизації поліпшень, реалізованих завдяки ремонту об'єктів операційної оренди. Наведено пропозиції щодо вдосконалення автоматизації обліку та контролю витрат з ремонту основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.7 + У052.9(4УКР)20-145.711.7-218 +
Шифр НБУВ: РА360505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кадикова Т.А. 
Особливості динаміки ціннісних орієнтацій студентів-психологів: Автореф. дис.. канд. психол. наук: 19.00.01 / Т.А. Кадикова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми динаміки ціннісних орієнтацій студентів-психологів вищих навчальних закладів недержавної форми власності. За результатами аналізу теоретичних джерел і експериментального дослідження виявлено та проаналізовано особливості, фактори, що впливають на динаміку ціннісних орієнтацій студентів-психологів у процесі професійного самовизначення. Обгрунтовано структурно-функціональну модель ціннісної сфери студентів-психологів. З використанням статистичних методів одержано вірогідні результати щодо чинників і закономірностей зміни ціннісних орієнтацій у процесі навчання. Встановлено специфіку ціннісної кризи, що відбувається на ІІІ - IV курсах у студентів-психологів, охарактеризовано явище диференціації груп цінностей у їх ієрархічній структурі протягом періоду навчання. Проведено стандартизацію методики "осмисленість життя" Д.О.Леонтьєва на матеріалі місцевої виборки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю937.23
Шифр НБУВ: РА318514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Волох О.А. 
Похідні Гельфонда-Леонтьєва та формальні степеневі ряди: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.А. Волох ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Одержано необхідні та достатні умови на похідні Гельфонда - Леонтьєва формального степеневого ряду, за яких цей ряд є збіжним у будь-якому околі, а для функцій, аналітичність яких в одиничному крузі D або в усій комплексній площині C випливає з одержаних результатів, вивчено можливе зростання. Узагальнено теореми С. Шаха та М.М. Шеремети про цілі функції з однолистими в D похідними на випадок P-листих у середньому похідних. Уточнено й узагальнено раніше відомі результати про радіуси однолистості послідовних похідних Гельфонда - Леонтьєва, зокрема доведено висловлену в 1995 р. гіпотезу М.М. Шеремети. Показано, як лакунарність степеневого ряду впливає на поводження радіусів однолистості його похідних Гельфонда - Леонтьєва. Для цілих та аналітичних в D функцій досліджено поводження максимальних членів степеневих розвинень їх похідних Гельфонда - Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511,0 + В161.519.9 ц +
Шифр НБУВ: РА362010

Рубрики:

      
15.

Леонтьєва 
Права жінок та юридичні гарантії їх захисту в Україні(теоретико-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ліна Віталіївна Леонтьєва ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА345324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Броншпак Г.К. 
Стратегія формування та управління діяльністю кластера молочного профілю: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г.К. Броншпак ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Доведено можливість використання положень теорії економічних кластерів як основи формування організацій кластерного типу в агропромисловому комплексі України. Розглянуто системну стратегію кластера, охарактеризовано її складові - механізми оптимізації діяльності й управління розвитком. Наведено рекомендації щодо використання методики бенчмаркінгу та системи сучасних методів математичного моделювання для аналітичного дослідження ситуації у молочно-сироробному секторі АПК. Розроблено рекомендації, що дозволяють через систему кластерних ініціатив реалізувати державну підтримку агропромислового комплексу у процесі його адаптації до правил СОТ. Застосовано модель Леонтьєва "витрати - випуск" з метою формування кластерів регіонального рівня й управління їх діяльністю. Розроблено метод стимулювання учасників кластера за умов оцінювання їх впливу на кінцеві результати діяльності. Проведено дослідження діяльності Великобурлуксько-Вовчанського кластера, для якого розроблено документ "Стратегія створення та розвитку молочно-сироробного кластера у Харківському регіоні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)306.751.353.1
Шифр НБУВ: РА372794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Леонтьєва О.І. 
Формування здорового способу життя підлітків засобами культурно-просвітньої діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.І. Леонтьєва ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — (). — укp.

Досліджено можливості використання засобів культурно-просвітницької діяльності у процесі формування здорового способу життя підлітків. Розроблено й експериментально апробовно програму формування здорового способу життя підлітків. Визначено базові принципи її проектування й обгрунтовано доцільність використання засобів культурно-просвітньої діяльності у процесі формування даного виду програм. Визначено педагогічні умови ефективної реалізації та запропоновано технологію розробки культурно-просвітніх програм, спрямованих на формування здорового способу життя підлітків. Доведено ефективність експериментальної культурно-просвітницької програми. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для подальшого розвитку педагогічної науки, теорії та практики культурно-просвітницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Ч710.5.4 +
Шифр НБУВ: РА337019

Рубрики:

      
18.

Бевз О. В. 
Наукове обґрунтування атестації фармакопейних стандартних зразків з використанням термічних методів аналізу / О. В. Бевз. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена питанням синтезу матеріалу для атестації (МдА) домішок діючих речовин, а також застосуванню термогравіметрії (ТГА) та диференційної скануючої калориметрії (ДСК) для атестації фармакопейних стандартних зразків (ФСЗ) Державної Фармакопеї України (ДФУ). Оптимізовані методики синтезу, отримані з високим виходом і високою чистотою орнідазол-діол, орнідазол-епоксид і прегабаліну домішка D. Для їх характеризації використані ТГА та ДСК. Запропонований опис кінцевої частини дериватограми математичною моделлю і статистично обґрунтована процедура визначення часу закінчення висушування. Сформульовані метрологічні вимоги до результатів визначення летких домішок методом ТГА. Використовуваний прилад забезпечує виконання найбільш жорстких вимог до ФСЗ ДФУ. Метод ТГА застосований для оцінки однорідності МдА і для встановлення атестованого значення. Дібраний МдА для кваліфікації методу ТГА. Сформульовані метрологічні вимоги до результатів визначення чистоти методом ДСК. Дібраний МдА для кваліфікації методу ДСК. Для нього одночасно схарактеризовані чистота, температура плавлення й ентальпія плавлення. Метод ДСК використаний для атестації чотирьох ФСЗ ДФУ задля верифікації визначення температури плавлення з характеризацією ентальпії плавлення. Метод ТГА використаний для визначення чистоти МдА як альтернативний метод. Атестовано 14 ФСЗ ДФУ для кількісного визначення і ФСЗ ДФУ для кваліфікації методів ТГА і ДСК.^UThe thesis is devoted to the issues of synthesis of material for certification (CM) of impurities of active pharmaceutical ingredients and the use of thermogravimetric analysis (TGA) and differential scanning calorimetry (DSC) for certification of pharmacopoeial reference standards of the State Pharmacopoeia of Ukraine (SPhU RSs). Ornidazole-diol, ornidazole-epoxide, and pregabalin impurity D of high yield and purity were obtained following the optimisation of the procedures for their synthesis. The impurities were characterised by TGA and DSC. A mathematical model is proposed to describe the final part of the thermogram. A statistically sound procedure for determining the drying end time is substantiated. Metrological requirements for the results of the test for volatile impurities by TGA are formulated. The obtained results met the stringent requirements for the tasks of SPhU RSs certification. TGA was used for homogeneity evaluation and establishment of the certified value of CM. A CM for the qualification of the TGA method was selected. Metrological requirements for the results of the purity determination by DSC are advanced. A CM for the qualification of the DSC method was selected; its purity, melting temperature and enthalpy of melting were characterised simultaneously. The DSC method was used in the certification of 4 SPhU RS intended for the verification of the melting temperature determination with the characterisation of the enthalpy of melting. The TGA method was used to determine the CM purity as an alternative method. 14 SPhU RSs for assays and SPhU RSs intended for the qualification of TGA and DSC methods were certified


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дон Є. Ю. 
Удосконалення динамічних властивостей електропневматичного гальмового керування колісного транспортного засобу / Є. Ю. Дон. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню принципу керування осьовими пропорційними модуляторами тиску електропневматичного гальмового привода (ЕПГП), вибору раціонального закону зміни тиску в осьовому електропневматичному апараті та раціональному перекриттю фаз наповнення/ витримки/ спорожнення в осьових модуляторах тиску які розташовано на різних мостах колісного транспортного засобу (КТЗ), покращенню експлуатаційних показників електропневматичної гальмової системи КТЗ, вибору алгоритму роботи ЕПГП з функцією анти блокувальної системи (АБС), розробці рекомендацій щодо реалізації принципу керування осьовими пропорційними модуляторами тиску електропневматичної гальмової системи. У роботі досліджено робочі процеси гальмування КТЗ з електропневматичним приводом гальм.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the principle of controlling axial proportional pressure modulators of the electro-pneumatic brake drive (EPBD), the choice of rational law for pressure variation in axial electro-pneumatic apparatus, and the rational overlapping of filling / endurance / drainage phases in axial pressure modulators located on different axles of the vehicle (wheeled vehicle) improvement of performance of electro-pneumatic brake system of wheeled vehicle, the choice of EPBD operation algorithm with the function of the anti-block system (ABS), development of recommendations for the implementation of the principle of controlling the axial proportional pressure modulators of the electro-pneumatic braking system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мамко В. П. 
Особистісна детермінація рефлексивної компетентності психолога / В. П. Мамко. — Б.м., 2021 — укp.

Предмет дослідження – особистісна детермінація рефлексивної компетентності психолога. Методи дослідження. З метою вирішення поставлених дослідницьких завдань та забезпечення об'єктивності дослідження в роботі використана низкаметодів: теоретичні методи – теоретичний аналіз джерел, системно-структурний аналіз та інтерпретація отриманих даних; емпіричні методи – методи спостереження, моделювання, аналізу результатів діяльності, психодіагностичні методики. Для встановлення особливостей актуального стану розвитку рефлексивності та її особистісної детермінації використано: опитувальник «Диференціальний тип рефлексії» Д.Леонтьєва; шкалу «Психологічної розумності» Конте; Методику граничних сенсів; шкалу толерантності до невизначеності МакЛейна; опитувальник «Контроль за дією» Куль; опитувальник метакогнітивної включеності в діяльність (Г. Шроу, Р. Деннісон) (Metacognitive Awareness Inventory - МАI); шкалу базових переконань -WAS (Ронні Янов-Бульман); методику «Метакогнітивні властивості особистості» (Д.Еверсон); опитувальник формально-динамічних властивостей індивідуальності; методику «Діагностика структури сигнальних систем» (Е. Зеєр). Для визначення професійно-обумовлених чинників рефлексивної компетентності психологів використано: методику вивчення професійної ідентичності (Л.Шнейдер); опитувальник імпліцитних теорій і цілей навчання Двек. Методи математичної статистики: F-критерій; факторний аналіз; множинне лінійне моделювання; кореляційний аналіз. Статистична обробкаданих здійснювалась за допомогою комп'ютерного забезпечення SPSS для Windows (версія 22.0). Наукова новизна одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає у тому, що вперше концептуалізовано проблематику вивчення різних видів рефлексії: системної, інтроспекції, квазірефлексії в контексті феноменології метапізнання, метакогнітивної включеності в діяльність, системи базисних переконань особистості, толерантності / інтолерантності до нереалістичного досвіду(позаекспірієнціальна феноменологія рефлексії), здатності вербалізації та опредметнення переживань особистості; співвіднесено емпіричні кореляти рефлексивної компетентності психолога з парадигмальністю щодо сприйняттяімпліцитних теорій і цілей навчання, актуальним станом розвитку професійної ідентичності; розроблено моделі рефлексивної компетентності психологів в залежності від первинної професійної кваліфікації, здійснено їх порівняльний аналіз; визначено предиктори та ефектори рефлексивної компетентності психологів; уточнено: зміст формально-динамічної обумовленості рефлексивних здібностей особистості, парадигматичного та імпліцитного рівня рефлексивної компетентності фахівця; концепт розвитку рефлексивної компетентності майбутніх психологів через усвідомлення методологічної тріади «ідея рефлексивної взаємодії - рефлексивного аналізу - критичного рефлексивного сумніву»; дістали подальшого розвитку уявлення про: супервізійну практику фахівців з соціально-поведінкових наук; предикацію первинної професійної кваліфікації та її впливу на становлення рефлексивної компетентності психолога. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, щорозроблені моделі рефлексивної компетентності психологів на рівні предикторів та ефекторів можуть бути використані в програмах підвищення кваліфікації психологів, фахівців з психічного здоров'я. Рекомендації щодо організаціїсупервізійної практики як рефлексивної, експертної, фасилітативної та управлінської технології можуть впроваджуватися у викладанні курсів «Психологічне консультування», «Психокорекція та психотерапія».^UThe subject of research is the personal determination of the reflexive competence of a psychologist. Research methods. In order to solve the research tasks and ensure the objectivity of the research in the work used a numbermethods: theoretical methods - theoretical analysis of sources, system-structural analysis and interpretation of the obtained data; empirical methods - methods of observation, modeling, analysis of performance, psychodiagnostic techniques. To establish the features of the current state of development of reflexivity and its personal determination used: questionnaire "Differential type of reflection" D. Leontiev; Conte's Psychological Intelligence Scale; Methodology of extreme meanings; McLain's tolerance scale for uncertainty; Questionnaire "Control of action" Kul; Metacognitive Awareness Inventory (MAI); scale of basic beliefs -WAS (Ronnie Yanov-Bulman); method "Metacognitive properties of personality" (D. Everson); questionnaire of formal-dynamic properties of individuality; method "Diagnosis of the structure of signaling systems" (E. Zeyer). To determine the professionally conditioned factors of reflexive competence of psychologists used: methods of studying professional identity (L. Schneider); questionnaire of implicit theories and goals of teaching Dweck. Methods of mathematical statistics: F-criterion; factor analysis; multiple linear modeling; correlation analysis. Statistical processingdata was performed using SPSS computer software for Windows (version 22.0). The scientific novelty of the obtained results of the dissertation research is that for the first time the problems of studying different types of reflection are conceptualized: systemic, introspection, quasi-reflection in the context of phenomenology of metacognition, metacognitive involvement in activity, system of basic beliefs, intolerance / intolerance to intolerance.(extra-experiential phenomenology of reflection), the ability to verbalize and objectify the experiences of the individual; the empirical correlates of the reflexive competence of the psychologist are correlated with the paradigm of perceptionimplicit theories and goals of training, the current state of development of professional identity; models of reflexive competence of psychologists depending on primary professional qualification are developed, their comparative analysis is carried out; predictors and effectors of reflexive competence of psychologists are determined; specified: the content of the formal-dynamic conditionality of the reflexive abilities of the individual, the paradigmatic and implicit level of reflexive competence of the specialist; the concept of development of reflexive competence of future psychologists through awareness of the methodological triad "the idea of ​​reflexive interaction - reflexive analysis - critical reflexive doubt"; got further development of the idea of: supervisory practice of specialists in social and behavioral sciences; predication of primary professional qualification and its influence on the formation of reflexive competence of the psychologist. The practical significance of the results is thatdeveloped models of reflexive competence of psychologists at the level of predictors and effectors can be used in training programs for psychologists, mental health professionals. Recommendations for the organizationsupervisory practice as a reflective, expert, facilitative and managerial technology can be implemented in the teaching of courses "Psychological Counseling", "Psychocorrection and Psychotherapy".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського