Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛИПИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Приймак О. О. 
Громадсько-політична й наукова діяльність В'ячеслава Казимировича Липинського (1882 - 1931 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Приймак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

За допомогою широкого кола джерел і літератури проведено комплексне дослідження громадсько-політичної, наукової, педагогічної та публіцистичної діяльності В. К. Липинського на тлі суспільно-політичних процесів у першій третині XX ст. на українській території під владою Російської й Австро-Угорської імперій, а також в українському еміграційному середовищі Австрії та Німеччини. На основі опублікованих і вперше введених до наукового обігу документів і матеріалів деталізовано й уточнено окремі моменти життєвого шляху В. К. Липинського. Визначено основні етапи становлення його світогляду, досліджено політичну та громадську діяльність вченого, охарактеризовано педагогічну діяльність В. К. Липинського в Українському науковому інституті в Берліні. Проведено аналіз наукової та публіцистичної спадщини вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Липинський В. К. + Ф1(4УКР)503 Липинський, В. К.
Шифр НБУВ: РА385716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лєбєдєва Ю.О. 
Державницький напрям української історіографії 1920 - 1930-х рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.О. Лєбєдєва ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу наукових і науково-публіцистичних праць, джерел стосовно особового походження істориків з'ясовано витоки, зародження та становлення державницького напряму в українській історіографії. Обгрунтовано його періодизацію. Висвітлено питання щодо зміни поглядів М.Грушевського на співвідношення народницького та державницького чинників історичного процесу. Розглянуто роль його наукової схеми, вихованців львівської та київської історичних шкіл у розвитку державницького напряму, в українській історичній науці. Досліджено розвиток державницького напряму української історіографії на західноукраїнських землях та діаспорі. Висвітлено внесок його чільних представників, а саме В.Липинського, Д.Дорошенка, В.Кучабського, І.Кревецького, І.Крип'якевича та інших в українську історичну науку. Показано роль учених Наукового товариства ім. Т.Шевченка, Українского вільного університету, українських наукових інститутів у Берліні та Варшаві у дослідженні історії української державності. З'ясовано стан і перспективи державницького напряму в українській історичній науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА355555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рєзнік В.В. 
Державницькі теорії Д.Донцова і В.Липинського, порівняльний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.В. Рєзнік ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз поглядів на державотворення відомих українських політологів, громадських діячів і філософів Д.Донцова та В.Липинського. Досліджено відмінні позиції учених у питанні про взаємозумовленість національних і соціальних основоположних чинників державотворення. Розглянуто теоретичні й ідеологічні джерела формування політичної філософії Д.Донцова та В.Липинського - "інтегрального націоналізму" та національного консерватизму. Простежено еволюцію у поглядах учених на сутність політико-державного устрою майбутньої самостійної України та роль народних мас в історії. Показано відмінність поглядів Д.Донцова та В.Липинського у питані про зовнішньополітичні чинники українського державотворення. Проаналізовано вплив учених на розвиток політичної думки та політичні події. Обгрунтовано можливість використання їх основних ідей у сучасному процесі державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський, В. + Ф1(4УКР)608 Донцов, Д. +
Шифр НБУВ: РА357062

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Самойленко О.П. 
Ідейно-політична діяльність В.Липинського в контексті формування політичної культури сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.П. Самойленко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження ідейно-теоретичної спадщини та суспільно-політичної діяльності В. Липинського у контексті становлення світової політичної думки (від античних мислителів до сучасних дослідників політичної сфери суспільства) й особливостей становлення сучасної української державності та політичної культури українського суспільства. В історико-політичному та теоретико-методологічному аспектах вивчено базові категорії політології, а саме: держави, громадянського суспільства, нації, політичного режиму, форми державного устрою, політичної партії, які розглянуто у контексті ідейно-теоретичних і політико-культурних поглядів засновника державницької школи та фундатора українського консерватизму В. Липинського. Проаналізовано його концепцію класократичної трудової монархії та погляди щодо ролі політичної еліти та релігії у становленні української нації та державності, розглянуто практичну політичну діяльність. На емпіричному рівні досліджено особливості ідейно-політичної структури масової свідомості сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський +
Шифр НБУВ: РА363939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Манелюк Ю.М. 
Ідея співвідношення форми держави і характеру національного розвитку в історії суспільно-політичної думки України кінця XIX - початку XX ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Ю.М. Манелюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено ідею співвідношення форми держави та характеру національного розвитку України, обгрунтовану у працях вітчизняних політичних мислителів кінця XIX - початку XX ст. Розкрито зміст загальновідомих (М.Драгоманова, М.Грушевського, В.Липинського, В.Старосольського, М.Міхновського, Д.Донцова) та малодосліджених (Є.Чикаленка, С.Томашівського, В.Кучабського, М.Сціборського) концепцій щодо визначення форми існування держави, зроблено висновок про актуальність даної проблеми і необхідність її подальшого вивчення. Систематизовано підходи вітчизняних учених щодо визначення характеру національного розвитку Української держави. Проаналізовано три основні традиції у вітчизняній суспільно-політичній думці щодо розуміння спрямованості національного розвитку України: панславістсько-федералістську, консервативно-націократичну та націонал-самостійницьку. Вперше поєднано розгляд документальних джерел (програм політичних партій України початку XX ст. і свідчень засновників основних теорій державності) та дослідження концептуального осмислення ідеї співвідношення форми держави й характеру національного розвитку, представленого у науково-теоретичній спадщині національної суспільно-політичної думки даного періоду. Критично переосмислено теоретичні надбання з проблем української державності та практичну діяльність політично свідомих й активних громадян України у боротьбі за національну самостійність. Встановлено взаємозалежність між науково-теоретичним обгрунтуванням спрямування та характеру національного розвитку та визначенням оптимальної форми держави в Україні. Доведено, що витоки національно-державницької думки України кінця XIX - початку XX ст. базуються на інтелектуальній і громадсько-політичній спадщині М.Драгоманова, який одним з перших обгрунтував необхідність творення української політичної нації у контексті загальноєвропейських демократичних тенденцій. Досліджено вплив суспільно-політичних подій даного періоду на зміну державницьких теорій М.Драгоманова, І.Франка та М.Грушевського, зокрема, виявлено їх прихильне ставлення до федералістських ідей. Аргументовано, що державницькі концепції представників консервативно-націократичної та націонал-самостійницької традицій, зокрема, їх негативне ставлення до демократії, зазнали трансформації саме після поразки визвольних змагань 1917 - 1920 рр., обумовленої розчаруванням вітчизняних учених у здатності української інтелектуальної та політичної еліти утвердити національну державність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА355033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Наконечний А.Р. 
Національна ідея як інтегративний чинник у суспільно-духовному житті України (друга половина ХІХ - перша половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / А.Р. Наконечний ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку та розкрито суть історичної ролі української національної ідеї, вивчено її визначальні компоненти та теоретико-інтегративну функцію даної ідеї як цілісної, якісно визначеної системи поглядів другої половини XIX - першої половини XX ст. на етапі становлення суспільно-духовного життя та філософської думки України. Висвітлено процес цілісного розвитку української національної ідеї у творчості М.Драгоманова, І.Франка, М.Міхновського, В.Липинського, Д.Донцова, Л.Ребета як історично конкретного вираження стану духовного, національного, соціально-економічного буття українського народу даного періоду. Показано схожість та відмінність трактування української національної ідеї провідними українськими мислителями цього періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пахарєв А.Д. 
Політичне лідерство: історико-політологічний контекст і сучасне становище: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.Д. Пахарєв ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Максимально повно представлено та систематизовано історіографічний матеріал з проблеми політичного лідерства, вироблений світовою політичною думкою протягом всієї історії цивілізації. Вперше у вітчизняній політології проаналізовано й подано феномен політичного володарювання, який міститься у наукових працях політичних мислителів Росії та України, що сприяє розробці сучасних методик формування політичного лідерства на засадах вітчизняної історії та національних традицій. Вперше подано об'ємну характеристику українських наукових досліджень стосовно політичного лідерства на підставі наукових поглядів та оцінок таких видатних мислителів, як М.Костомаров, І.Франко, М.Драгоманов, М.Грушевський, М.Туган-Барановський, В.Винниченко, В.Липинський та ін. Комплексно подано та логічно обгрунтовано теоретико-методологічні засади феномену політичного лідерства: концепції поняття цього явища; теорії типів та класифікацій політичного володарювання; концепції якостей і характерних рис політичних лідерів; головні складові політичного стилю лідера. Зроблено спробу виявити, крім об'єктивного, роль особистісного фактора у розпаді Радянського Союзу, який волею чи неволею детермінувався діяльністю радянських лідерів у повоєнний період і до 1991-го р. Проаналізовано особливості становлення політичного лідерства за умов формування нових політичних систем на пострадянському просторі. Розглянуто тенденції розвитку лідерства у нових незалажних державах, які виявляються під впливом внутрішніх соціально-економічних, політичних і духовних критеріїв, а також зовнішньополітичних реалій.Встановлено безпосередній вплив сучасної багатопартійності на процес формування політичних еліт і лідерів за умов демократизації та побудови громадянського суспільства. Обгрунтовано ідею необхідності розвитку сучасного політичного лідерства в Україні на пріоритетах людських прав і свобод як необхідних атрибутів демократичного становлення та розвитку громадянського суспільства та правового державотворення, що актуалізує такі політологічні проблеми як політичне лідерство та елітологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА322724

Рубрики:

      
8.

Тукаленко І.А. 
Проблема держави в історіософській концепції В.Липинського в контексті європейської консервативної думки: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / І.А. Тукаленко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу основного історіософського поняття концепції В.Липинського - "держава", яке трансформується у проблему державності. Проводиться зіставлення консервативних переконань В.Липинського з європейською консервативною традицією на підставі аналізу визначальних структурних елементів ідеології консерватизму: ірраціоналізму та органіцизму, традиціоналізму, елітизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.252

Рубрики:

      
9.

Атаманюк З.М. 
Соціально-філософські концепції української національної еліти: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / З.М. Атаманюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито соціально-філософський зміст концепцій національної еліти. Проаналізовано погляди прихильників теорії еліт від античності до сучасності. Розглянуто національну еліту як феномен соціального буття, а також як соціально-філософську категорію та її зміст визначено через поняття суспільство, соціальна структура, маса, нація. Подано визначення української національної еліти. Використано структурно-функціональний аналіз для характеристики типів еліти сучасного українського суспільства. Зіставлено різні міркування щодо еліти як феномену суспільного буття та елементу соціальної структури, показу основні підходи до розуміння еліти. Висвітлено питання формування національної еліти. Розглянуто погляди мислителів української діаспори Д. Донцова та В. Липинського щодо ідеї української національної держави та еліти. Установлено, що соціальна трансформація в Україні призвела до порушення рівноваги еліт, а політична - контролює основні ресурси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.12 + Ю3(4УКР)6 + С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА327157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Ковтун Ю. В. 
Соціокультурний зміст українського традиціоналізму XIX - XX ст.: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Ю. В. Ковтун ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено соціокультурний зміст українського рефлексивного традиціоналізму XIX - XX ст. Осмислено особливості розуміння традиції в західноєвропейському та російському традиціоналізмі XIX - XX ст. як найбільш типологічно близьких до українського. Обгрунтовано, що становлення українського рефлексивного традиціоналізму як світоглядного відображення теоретичного осмислення феномену традиції відбувається паралельно з формуванням філософії української національної ідеї та пов'язане з творчістю П. Куліша, М. Міхновського, В. Липинського, Ю. Липи, І. Лисяка-Рудницького. Доведено значимість напрацювань мислителів-традиціоналістів у контексті збереження української соціокультурної ідентичності за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3*31-723.5
Шифр НБУВ: РА384477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Луцький І.М. 
Справедливість як філософсько-правова засада українського державотворення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.М. Луцький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Показано, що справедливість є однією з найважливіших філософсько-правових категорій, смислове значення якої взаємопов'язане з демократією, рівністю, свободою, відповідальністю, системою правих норм і державним устроєм. Відзначено, що на даному етапі українського державотворення категорія справедливості ще не знайшла достатнього усвідомлення на рівні суспільної свідомості (особливо у правлячої верстви). Зазначено, що ідея справедливості як філософська категорія зародилася в античні часи, знайшла свій розвиток у працях Платона, Аристотеля, Плотіна, Цицерона. У період Відродження та Просвітництва європейська цивілізація звернулася до ідеї справедливості, відбулися розвиток й адаптація до обставин Нового часу. Уперше ідею справедливості як системотвірну було втілено до практики державного будівництва наприкінці XVIII ст. у США, пізніше - у Франції, у XIX - XX ст. - у будівництво незалежних національних держав. Такими українськими мислителями, як Т.Шевченко, М.Драгоманов, І.Франко, Б.Кістяківський, В.Липинський, М.Грушевський, В.Винниченко ідея справедливості імплантувалася в програму національного визволення та творення української незалежної суверенної соборної держави. Ці ідеї розвивалися діячами національно-визвольного руху, передовими українськими інтелігентами другої половини XX ст. та почали впроваджуватися до практики державного життя із здобуттям Україною незалежності. Зауважено, що практика українського державотворення має значні проблеми, які проявилися у процесі демократизації (як її тіньова сторона), у приватизації державної власності, аграрній реформі, діяльності судових і правоохоронних органів. Проаналізовано наявні проблеми та визначено можливі шляхи їх вирішення. Зроблено висоновок, що європейський вибір неможливий без втілення ідеї справедливості до української практики державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА338170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Липинський В.В. 
Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Липинський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку єдиного освітнього комплексу в Україні у 20-і роки. Досліджено розробку та сутність концепції та моделі освіти в УСРР, розвиток мережі та структури, систему фінансування та стан матеріально-технічної бази навчальних закладів. Проаналізовано кадровий склад установ освіти, матеріальне забезпечення та соціальний статус педагогів, удосконалення навчальної, методичної та наукової роботи. Вивчено принципи і критерії комплектування учнівських і студентських колективів, їх складу, діяльність організацій учнів і студентів з реформування системи освіти. Особливу увагу приділено встановленню особливостей національної системи освіти, позитивних тенденцій, звільненню нашої уяви від старих і новітніх ідеологічних нашарувань, заповненню прогалин, виправленню припущених помилок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-7
Шифр НБУВ: РА314492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гордієнко М.Г. 
Сутність та основні засади концепції української державності В'ячеслава Липинського: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.Г. Гордієнко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню актуальних питань теоретико-політичної спадщини В.Липинського, які розкривають сутність та основні засади його концепції української державності. З'ясовано ідейно-методологічні основи формування соціально-політичних поглядів Липинського, розкрито місце і роль політичної еліти в державницькій теорії вченого, висвітлено його "хліборобсько-класократичну" версію національного державотворення, а також зроблено аналіз соціокультурних засад державотворчої концепції політолога. Показано роль і значення концепції української державності Липинського в історії вітчизняної політичної думки та відображено її практичну доцільність сучасним національно-державним інтересам України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Стешенко А.С. 
Традиція та новація в українській філософії кінця XVIII - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / А.С. Стешенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено історико-філософське дослідження категорії традиції та новації в українській філософії кінця XVIII - початку XX ст. Розкрито суть, основні тенденції становлення та розвитку категорій "традиція" і "новація" як категорій, з якими взаємопов'язана ретрансляція досягнутого, його оновлення та модифікація, звернення до них в історії вітчизняної та соцільно-політичної думки у творчості М.Костомарова як категорій історичного пізнання; культури (П.Куліш, М.Гоголь); обгрунтування їх світоглядного змісту у контексті національної ідеї (Т.Шевченко). Здійснено ретроспективний аналіз ролі та значення категорій традиції та новації у творчості В.Липинського з застосуванням цих категорій як категорій філософії історії, використання їх у суспільно-політичній доктрині Д.Донцова; історико-філософського пізнання у творчості Д.Чижевського. На підставі компаративного аналізу доведено необхідність використання категорій "традиції" та "новації" у взаємозв'язку культури та філософії для поглибленого розгляду історії філософії України на засадах плюралізму, діалогічності потрактування історико-філософського процесу в його гуманістичних вимірах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,231 + Ю3,231 + Ю3,231
Шифр НБУВ: РА356459

Рубрики:

      
15.

Липинська О.А. 
Удосконалення форм та методів державної підтримки національного морського судноплавства в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.А. Липинська ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено існуючі тенденції функціонування та розвитку торгового мореплавання, форми та способи модернізації та відновлення морського транспортного флоту України. Узагальнено досвід фінансової та адміністративної правової підтримки, наявний у світовій практиці. Розроблено науковий апарат економічного обгрунтування вибору та застосування форм і методів державної підтримки національного судноплавства в Україні. Висвітлено теоретичні та методичні положення у галузі обгрунтування та вибору методів державної підтримки національних судновласників з метою стабілізації та зміцнення їх фінансового стану та створення умов для відродження національного флоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)374.6
Шифр НБУВ: РА317725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колесников К.М. 
Українська історична наука та історіософія на рубежі ХІХ - ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.М. Колесников ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню механізму становлення "народницьких" і "державницьких" історіософських концепцій в процесі розвитку української історичної науки, а також взаємодії історико-філософських, історико-сцієнтистських та аксіологічних аспектів в історичній творчості В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Вперше розглянуто історіографічний образ терміну "історіософія" в системі супутніх понять, як-от "історіографія", "інтелектуальна історія", "філософія історії", "філософія національної ідеї", на підставі чого запропонована власна дефініція. Проаналізована специфіка української історії, шляхи її формування та розвитку, зіставлені особливості російської та української історіософій. У роботі дістала подальший розвиток реконструкція історіософії видатних українських політиків і науковців - В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Показана синхронність і взаємозалежність еволюції української історіософії, національного відродження кінця ХVIII - початку ХХ ст. та українського історіографічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кондратик Л.Й. 
Філософсько-соціологічний аналіз релігієзнавчої спадщини діячів українського національного відродження початку ХХ століття: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / Л.Й. Кондратик ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розглянуто релігієзнавчу спадщину подвижників українського національного відродження початку ХХ ст. М.Грушевського, В.Липинського, О.Лотоцького, А.Річинського, М.Шаповала як осібне явище в історії вітчизняного вчення про релігію. З'ясовано спільність та відмінність концептуальних положень вчених і мислителів про сутність та функціональність релігії, її взаємодію з такими сферами суспільного буття, як соціальне життя, культура, політика, нація, а також проаналізовано їх погляди на церкву й секту, як типи релігійної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2в6 + Ф1(4УКР)608 + Э211.4 + Э29(4УКР) + Ю215 +
Шифр НБУВ: РА335651

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
18.

Ярмолович Д. Ю. 
Організаційно-економічні основи розвитку підприємницької діяльності з агентування морських суден / Д. Ю. Ярмолович. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процес формування та розвитку організаційно-економічних основ підприємницької діяльності з агентування морських суден.; мета – полягає в розробленні та обґрунтуванні теоретико-методичних положень і рекомендацій щодо розвитку підприємницької діяльності з морського агентування та її інституційного забезпечення на рівні підприємств в Україні; методи – термінологічного аналізу, статистичної обробки даних, групування і порівняння, аналітичних методів, імітаційного моделювання, логічного узагальнення, графічного методу; новизна – полягає у розробленні теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо розробки організаційно-економічних основ розвитку діяльності з агентування морських суден в Україні; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендації стосовно організаційно-економічні основи розвитку підприємницької діяльності з агентування морських суден; впроваджено ТОВ «ОМЕГА ТРАНС» (довідка № 457 від 12.03.16 р.); ТОВ «Еліт Блек СИ» (довідка № 100416 від 10.04.2016 р.); ТОВ «Хелльманн Східна Європа Оуверсіз» (довідка № 1505-3 від 15.05.2018 р.); ТОВ «АРКАС-УКРАЇНА», що є Агентом іноземної судноплавної лінії «ARKAS line» (Компанія «АРКАС КОНТЕЙНЕР ТАШИМАДЖИЛИК АНОНІМ ШИРКЕТІ») (довідка AU113/18 від 18.10.2018 р.); а також у КНЦ «Політех Консалт» ОНПУ (довідка № 24 від 20.06.2019 р.), в навчальному процесі Одеського національного морського університету за дисциплінами «Фрахтування» та «Основи морського агентування» (акт впровадження від 12.10.2018 р.); в навчальному процесі OGS (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale) при курсах лекцій у програмі «Sustainable Blue Growth in South East Europe» (сертифікат від 18.07.2014 р.); в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету при підготовці навчально-методичних матеріалів з дисциплін: «Теорія наукових досліджень», «Електронні адміністративні послуги», «Державна інформаційна політика» та «Служба в органах публічного управління» (довідка №2664/166-06 від 29.10.2019 р.).^UObject - the process of formation and development of organizational and economic foundations of business activity for the agency of ships; the purpose is to develop and substantiate theoretical and methodological provisions and recommendations for the development of maritime agency business and its institutional support at the enterprise level in Ukraine; methods - terminological analysis, statistical data processing, grouping and comparison, analytical methods, simulation modeling, logical generalization, graphical method; novelty - is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations for the development of organizational and economic foundations for the development of activities on the agency of ships in Ukraine; results - scientifically substantiated and methodologically completed recommendations on the organizational and economic basis of the development of business activity in the agency of ships; OMEGA TRANS LLC was introduced (certificate № 457 dated 12.03.16); Elite Black SI LLC (certificate № 100416 dated 10.04.2016); Hellmann East Europe Overseas LLC (reference no. 1505-3 dated 15.05.2018); LLC "ARKAS-UKRAINE", being an Agent of the foreign shipping line "ARKAS line" (Company "ARKAS CONTAINER TASHIMADZHILIK ANONYM SHIRKET") (certificate AU113 / 18 dated 18.10.2018); as well as at the Polytechnic Consult Center of ONPU (certificate No. 24 of 20.06.2019), in the educational process of the Odessa National Maritime University in the disciplines of "Chartering" and "Fundamentals of maritime agency" (implementation act of 12.10.2018); in the OGS (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale) educational process during lectures in the Sustainable Blue Growth in South East Europe program (certificate dated 18.07.2014); in the educational process of the Odessa National Polytechnic University in the preparation of educational and methodological materials in the following disciplines: "Theory of Scientific Research", "Electronic Administrative Services", "State Information Policy" and "Service in Public Administration" (reference # 2664 / 166-06 from 10/29/2019).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського