Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (54)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (3095)Реферативна база даних (21378)Книжкові видання та компакт-диски (3002)Журнали та продовжувані видання (165)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛОМОНОС$<.>+<.>K=ЕЛИЗАВЕТИНСК$<.>+<.>K=ВРЕМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Щербина С.В. 
Вивчення просторово-часової структури сейсмічності методами фрактального і кластерного аналізу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / С.В. Щербина ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 13 с. — укp.

Диссертация посвящена разработке нового и модернизации имеющихся методов изучения пространственно-временной структуры сейсмичности. Разработан новый метод выделения связанных событий, модернизированы методы определения типа группирования совокупности землетрясений, оценки ее пространственно-временной неоднородности и кластерного анализа путем переноса этих методов из пространственной и временной областей в пространственно-временную. При применении этих методов к конкретной совокупности землетрясений получены новые свойства сейсмичности как процесса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР7-6КРИ)9

Рубрики:

      
2.

Рибаков Д.О. 
"Временник Івана Тимофієва" - пам'ятка російської історіографії XVII століття: атрибуція, текст та історичний контекст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Д.О. Рибаков ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено джерелознавче дослідження однієї з найвизначніших пам'яток російської історіографії XVII ст. - "Временник Івана Тимофієва" (Временник). На підставі всебічного аналізу рукопису пам'ятки встановлено час написання тексту, етапи формування сюжету та висвітлено історію еволюції та побутування пам'ятки протягом XVII ст. З використанням методів історичної евристики, текстології та палеографії у комплексі з герменевтикою тексту й історичною антропологією уточнено походження пам'ятки, її історичний контекст і визначено головні наративні принципи "авторської лабораторії". Увагу приділено аналізу структури пам'ятки, проблемі авторства та палеографії єдиного відомого списку Временника з застосуванням оригінального методу дослідження та співставлення почерків флорищевського списку. Висвітлено біографію найбільш імовірного автора тексту - дяка І. Тимофієва. У контексті встановлених біографічних даних інтерпретовано суперечливі фрагменти пам'ятки та запропоновано нове пояснення внутрішньої організації Временника як історичного наративу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.31 + Т1-1(2РОС) + Т3(2РОС)4,012 +
Шифр НБУВ: РА365632

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Лисенко В.І. 
Геологія і літологія вулканогенно-теригенної товщі верхнього альбу Балаклавської улоговини: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / В.І. Лисенко ; Від-ня мор. геології і осад. рудоутворення ННПМ НАН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено геологічну будову вулканогенно-теригенних відкладів верхнього альбу Балаклавської улоговини та їх літолого-петрографічний склад. Встановлено, що вулканогенно-теригенні комплекси даної улоговини - частина більш великої структурної тектонічної зони, що знаходиться нижче рівня Чорного моря. Визначено 3 горизонти за літологічним складом та умовами утворення, зокрема, туфовий, глинистий і карбонатний (враконський). Проаналізовано початок верхньоальбської вулканічної діяльності на основі виливів авгітових порфіритів, авгіт-рогообманкових і роговообманкових базальтів, експлозивну діяльність з виверженням більш кислих продуктів вулканізму. Зроблено припущення про 3 і більше експлозивних викиди за результатами досліджень. Відзначено, що центр альбського вулканізму знаходився в межах центральної частини затоки Мегало-Яло, фрагменти офіолітової зони в даному регіоні, уламковий матеріал метаморфічних, магматичних і осадових порід з туфів, олістостром і враконського горизонту мінерально та петрографічно подібні, що підтверджує його утворення за рахунок руйнування Балаклавського палеопідняття. Визначено безперервну базальт-андезит-дацит-ріодацит-ріоліт-трахіріолітову формацію зон активізації окраїнно-континентальних дуг та серединних масивів. Доведено, що уламковий матеріал з олістостроми, враконського горизонту і туфів відрізняється від магматичних порід гірського Криму, мису Фіолент і Ломоносівського підводного масиву та подібний до вулканітів рівнинного Криму. Наведено рекомендації щодо проведення розшукових робіт на основі літолого-петрографічного складу, геологічної будови і стратиграфічного положення вулканогенно-теригенної товщі Балаклавської улоговини і ознак золотополісульфідної мінералізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР7-6КРИ) + Д59(45УКР7-6КРИ)34 +
Шифр НБУВ: РА342934

Рубрики:

      
4.

Ломоносов С.П. 
Інтенсивна терапія хворих на панкреонекроз із застосуванням раннього ентерального харчування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.П. Ломоносов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено нові підходи до інтенсивної терапії хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту для поліпшення результатів їх лікування. Наведено результати ретроспективного та проспективного аналізу перебігу захворювання, а також ефективності проведеної терапії у 108 хворих на некротичний панкреатит. Вперше у клінічній практиці доведено можливість та оцінено ефективність застосування раннього ентерального харчування у комплексному лікуванні хворих на інфікований некроз підшлункової залози, перебіг якого ускладнився розвитком локалізованого та дифузного перитоніту, абсцесів та флегмони заочеревинної порожнини. Виявлено тенденцію до зниження загальної частоти розвитку післяопераційних ускладнень. Доведено, що для об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих на некротичний панкреатит поряд з клінічними, лабораторними та інструментальними методами дослідження доцільно використовувати прогностичну шкалу APACHE ІІ, яка дозволяє оцінити тяжкість стану йефективність проведеної терапії. Досліджено високу сорбційну активність неорганічної мінеральної сполуки - сапоніту щодо багатьох патогенних мікроорганізмів та оцінено ефективність його застосування у водному середовищі та в організмі теплокровних тварин. Комплексне лікування хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту, яке включало активну хірургічну тактику, антибактеріальну терапію, раннє ентеральне харчування та інші методи інтенсивної терапії, дозволило знизити загальну летальність для даної категорії хворих до 25,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА313994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Приймук С.М. 
Історія становлення та функціонування Південних залізниць (1868 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.07 / С.М. Приймук ; Держ. екон.-технолог. ун-т трансп. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено хід підготовчих робіт і будівництва залізничних ліній, показано формування її мережі. Висвітлено діяльність вчених-інженерів (П.П. Мельников, П.М. Горлов, М.К. Серединський, Ю.В. Ломоносов, А.Є. Струве, О.С. Раевський) і підприємців-меценатів (С.С. Пляков, П.І. Губолів, династія фон Мекків) Південних залізниць стосовно вирішення конкретних питань розвитку техніки залізничного транспорту. Описано діяльність Південних залізниць, її значення для становлення та розвитку залізничного транспорту України й особливо техніки залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О20 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Белова С.В. 
Лингвостатистические характеристики антонимов пространственно-временного континуума в текстах художественной прозы (на материале существительных и наречий современного английского языка): Автореф. дис... канд. филол. наук: 10.02.04 / С.В. Белова ; Киев. гос. лингв. ун-т. — К., 2000. — 22 с. — рус.

Досліджено семантичні та комбінаторні властивості англійських іменників-антонімів і прислівників-антонімів просторово-часового континууму в тестах художньої прози. Відповідно до ступеня усталеності частки сем темпоральності та простору, проаналізовано слова, які розподілено на 5 груп. З метою доказу антонімічності відібраних для аналізу слів визначено коефіцієнт попарної близькості досліджуваних членів антонімічних пар. Наведено основні параметри дослідження в синтагматичному аспекті - частота, поширеність, граматична сполучуваність. За результатами проведеної роботи встановлено, що іменникам і прислівникам просторово-часового континууму притаманна стійка характеристика в проаналізованих словниках: найбільша кількість досліджуваних іменників та прислівників належать до зони максимального ступеня усталеності частки сем темпоральності та простору. За коефіцієнтом попарної близькості слова, відібрані для аналізу, протиставлені певними компонентами значень цих слів. Доведено, що основним чинником, який розмежовує функціональні характеристики досліджуваних антонімів, є їх частота. У мовленні члени антонімічної пари просторово-часового континууму з "активною", "позитивною", "сильною" у психологічному аспекті характеристикою мають у переважній більшості вищу частоту, ніж елементи пари з "пасивною", "негативною", "слабкою" характеристикою. На рівні граматичної сполучуваності діє закон переваги, суть якого полягає в тому, що в мові надається первага невеликій кількості моделей граматичного зв'язку, які мають високу частоту та несуть максимум функціонального навантаження. Сукупності моделей сполучуваності антонімів просторово-часового континууму схожі за рахунок ядерних моделей і відрізняються моделями, які перебувають на периферії: коефіцієнт близькості граматичної сполучуваності моделей членів антонімічних пар у ядрі значно перевищує коефіцієнт близькості периферійних наборів моделей. Антоніми-іменники та антоніми-прислівники просторово-часового континууму мають подібну, але не еквівалентну лексичну сполучуваність, що є результатом їх семантичної подібності, з одного боку, та семантичної розбіжності, з іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.4
Шифр НБУВ: РА308390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ломоносов С.Є. 
Метод підвищення завадостійкості прийомних пристроїв наземних радіотехнічних комплексів космічних навігаційних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.11 / С.Є. Ломоносов ; Центр. НДІ навігації і упр. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено метод підвищення завадостійкості приймальних пристроїв космічних каналів зв'язку і передачі даних на основі аналізу впливу збурень іоносфери землі на параметри сигналів, що передаються. Запропоновано метод підвищення завадостійкості радіотехнічних комплексів за умов трансіоносферного розповсюдження хвилі, що приймається. Викладено аналітичний метод розрахунку статистичних характеристик поля даної хвилі за її трансіоносферного розповсюдження, метод встановлення взаємозв'язку фізичних параметрів іоносфери зі статистичними параметрами передавальних характеристик трансіоносферного каналу зв'язку та передачі даних. Висвітлено науково-методичний апарат обліку впливу розсіюючих властивостей незбуреної іоносфери на завадостійкість космічної навігаційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.13-527 + О671-51 +
Шифр НБУВ: РА352751

Рубрики:

      
8.

Вишина М.Ю. 
Міфопоетична парадигма художньої образності у "Повісті врем'яних літ": автореф. дис... канд. філол. наук: 14.01.10 / М.Ю. Вишина ; Нац. ун-т "Києво-могилян. акад.". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено міфологічні джерела, використані авторами "Повісті врем'яних літ" у формуванні образної системи літописного тексту. На підставі результатів міфологічного аналізу даного твору встановлено, що літописці у процесі укладання тексту використовували різноманітні усні та писемні джерела, серед яких особливу увагу приділяли міфологічним (місцевим і запозиченим). Виділено такі групи міфів: східнослов'янські (автохтонні), тюркські, скандинавські, античні та біблійні. У групі автохтонних міфів проаналізовано космогонічні, топонімічні, історичні та ритуально-обрядові, мотиви й образи яких залучено до художньої структури літопису. З'ясовано, що автохтонні міфи засобами літописної образності виражають архаїчну інформацію про світоглядні та художні уявлення етносів, які населяли сучасну територію України. Доведено факт залучення до літопису інокультурного художнього досвіду, з урахуванням якого уточнено уявлення про міжетнічні, міжнародні контакти Русі протягом X - XII ст. і зроблено висновок про синтетичний характер творчості давніх літописців, їх широку обізнаність з різноманітними джерелами (усними та писемними). На підставі міфологічного аналізу "Повісті врем'яних літ" аргументовано доведено літературність літопису, поєднання у ньому художності з історизмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-334 +
Шифр НБУВ: РА363517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сулейманова Н. В. 
Модифікаційні форми психологізму в художній системі роману М. Ю. Лермонтова "Герой нашого часу": автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Н. В. Сулейманова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено органічне поєднання динаміки психологізму як методу зображення свідомості та динаміки жанрової системи в межах одного твору - роману М. Лермонтова "Герой нашего времени". Розглянуто своєрідність динаміки відносин автора та героя в романі письменника. Охарактеризовано особливості форм психологізму в романі "Герой нашего времени". Досліджено специфіку екстенсивного й інтенсивного типів психологізму й їх сюжетні лінії. Визначено оповідні домінанти роману "Герой нашего времени" в їх зв'язку з відповідною модифікацією психологізму. В аспекті жанромоделювальних функцій психологізму розглянуто жанровий синкретизм лермонтовського роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Лермонтов М. Ю. 534
Шифр НБУВ: РА379854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ломонос-Чанкселіані М.В. 
Облік і контроль доходів і результатів діяльності підприємств харчової промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / М.В. Ломонос-Чанкселіані ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні й організаційно-методичні аспекти обліку та контролю доходів і результатів діяльності підприємств харчової промисловості. Досліджено суть доходів і результатів діяльності як об'єктів обліку та контролю. З'ясовано причини відмінностей у разі визнання доходів і витрат у бухгалтерському обліку та у разі здійснення податкових розрахунків. Надано рекомендації щодо вдосконалення обліку доходів і результатів діяльності для підприємств харчової промисловості. Проаналізовано основні відмінності визначення прибутку у бухгалтерському обліку та сум доходів і валових витрат за податковими розрахунками. Надано пропозиції щодо здійснення податкових розрахунків для визначення валових витрат на досліджених підприємствах. Запропоновано шляхи вирішення основних проблем стосовно автоматизації обліку доходів і результатів діяльності на підприємствах харчової промисловості. Визначено основні напрями вдосконалення методики й організації зовнішнього та внутрішнього контролю доходів і результатів діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.57-148.6 +
Шифр НБУВ: РА352071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ломоносова Н.О. 
Ранні сонати А.Гайдна та проблеми їх редакційної інтерпретації: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Ломоносова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 24 с. — укp.

Дослідження присвячено вивченню невідомих сторінок клавірної творчості Й. Гайдна - ранніх сонат, написаних до 1766 року. У роботі зроблено аналіз ранніх сонат Гайдна з точки зору їх стилістико-художньої самостійності, а також запропоновано наукове обгрунтування їх виконавської редакції. Редакторські доповнення та уточнення стосуються динаміки, агогіки, фразування, артикуляції, розшифровки мелізматики. Музикознавчий аналіз сонат спрямовано на виконавську практику, вирішення специфічно виконавських творчих завдань. Окрім характеристик тематизму, засобів його розвитку, аналізу форми, спостережень, що стосуються архітектоніки циклу, особлива увага спрямована на виконавські ремарки та з'ясування їх сутності. Вперше подається підкріплена нотними прикладами систематизація орнаментики композитора та здійснюється докладний аналіз ранніх сонат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4АВС)4-81 Гайдн

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Ярмола О.В. 
Рецепція деміургічного принципу Платона в релігійно-філософських поглядах мислителів Київської Русі: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.В. Ярмола ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив філософсько-релігійного принциру деміургізму Платона на погляди мислителів Київської Русі. На підставі аналізу релігійно-міфологічної та філософської свідомості зроблено висновок про єдність історико-культурного процесу формування деміургічних ідей і зв'язок вітчизняної релігійно-філософської традиції з найбільш якравими філософськими системами античних та середньовічних східнохристиянських теорій. Розкрито напрями еволюції деміургічної свідомості у досократівській філософській традиції та її вплив на систему поглядів Платона. Проаналізовано платонівські діалоги та запропоновано тезу про послідовний розвиток ідей деміургізму, яких обгрунтовано як творчу силу у різноманітних галузях філософського та філософсько-релігійного знання. Зазначено, що впливу деміургічної концепції зазнали гносеологічні, соціально-політичні, етичні, антропологічні, космологічні та теологічні погляди Платона. Виявлено розвиток деміургічних ідей у наступній релігійно-філософській традиції (елліністично-римській та східно-христянській). Розглянуто зв'зок між прийняттям християнства Київською Руссю та ретрансляцією через візантійську духовну культуру ідей Платона на давньоруських мислителів. Зокрема, проаналізовано "Повість врем'яних літ" Нестора, "Повчання" Володимира Мономаха, "Слово про Закон і Благодать" митрополіта Іларіона. Зазначено, що виявлення завдяки проведеному дослідженню специфічних особливостей деміургізму дозволяє зробити висновок про оригінальних характер давньоруської релігійно-філософської традиції, яка сформувалася під впливом платонізму.ь

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-100 + Ю3(0)321-215 + Ю3(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА363172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Ломонос Я.Г. 
Система обробки електронних документів на основі нечіткої моделі термінологічного аналізу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Я.Г. Ломонос ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розв'язано актуальну наукову задачу підвищення якості виділення смислових одиниц тексту (термінів) під час обробки електронних документів, що містять природно-мовні тексти, можливо з помилками. Розроблено концептуальну багаторівневу модель обробки тексту на базі поділу семантичних шарів, модель подання тексту через нечіткі характеристики семантичних складових тексту різного ступеня узагальнення смислу та метод узагальнення семантичного навантаження тексту за шарами символ - морфема - термін. Розроблений метод дозволяє розв'язувати задачу пошуку терміна у тексті з мінімумом помилок пропуску та задачу ідентифікації терміна з мінімумом помилок помилкового спрацювання. Розроблений метод може бути використаний під час розробки інформаційно-пошукових систем, систем категоризації та інших систем, що містять підсистеми морфологічного, термінологічного та семантичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.620-01 +
Шифр НБУВ: РА361296

Рубрики:

      
14.

Кушнерюк Ю.Р. 
Українська жіноча проза кінця ХХ століття: світоглядні моделі й особливості художнього стилю: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.Р. Кушнерюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вплив світоглядної моделі на формування художньої картини світу, інтерпретації ролі світоглядних компонентів у процесі формування домінант художнього стилю в українській жіночій прозі кінця XX ст. На підставі результатів досліджень типологічних паралелей у творах Г.Гордсевич, Л.Демської, О.Забужко, С.Йовенко, Н.Конотопець, М.Ломонос, М.Матіос, С.Майданської, Н.Околітенко, Г.Пагутяк, Ю.Шевчук виокремлено та диференційовано специфічні риси жіночого погляду на світ і людину. З залученням філософського дискурсу конкрентизовано високий рівень самоусвідомлення жіночої прози. Проаналізовано особливості формування альтернативної картини світу на рівні макро- та мікропоетики текстів. Значну увагу приділено особливостям моделювання ідентичності героя, рецепції часопросторових і аксіологічних концептів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА355505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Москаленко О.С. 
Усні джерела "Повісті временних літ": Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.С. Москаленко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження усних джерел "Повісті временних літ" (ПВЛ) з застосуванням соціально-культурного підходу щодо феномену фольклору як історичного джерела. Здійснено спробу виокремлення ряду ступенів мотивації використання народної творчості у ранньому літописанні. Вперше запропоновано функціонально-соціологічну методику аналізу фольклору для дослідження усних джерел ПВЛ. Особливу увагу приділено виявленню та типологізації фольклорних історичних творів літопису (місцевим легендам, родовим та історичним переказам, дружинним пісням, прославлянням, промовам, прислів'ям, приповідкам), а також визначенню специфіки передачі історичної дійсності у контексті фольклорного історизму та світоглядного надбання літописця. Розглянуто трансформацію усних джерел у літературну історичну традицію, що обумовило багатомірність співіснування у ПВЛ традиційних фольклорних форм та літературних жанрів, використаних літописцем для побудови ідеологічної концепції історії давньоруської державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414,012.1 + Ш5(4УКР)3-334 + Ш3(2=1УК)-316 +
Шифр НБУВ: РА331230

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Павлова Т.В. 
Фотомистецтво в художній культурі Харкова останньої третини XX століття (на матеріалі пейзажного жанру): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.В. Павлова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено творчий доробок фотохудожників Харкова у широкому контексті художньої культури сучасної доби. Зазначено, що на межі 1960 - 1970 рр. місто було центром авангардного фотомистецтва України. У цей час була створена група "Время" (А.Макієнко, О.Мальований, Б.Михайлов, Є.Павлов, Ю.Рупін, О.Ситниченко, О.Супрун, Г.Тубалєв), наприкінці 1980-х рр. з'явилася група "Госпром" (С.Братков, І.Манко, Г.Маслов, М.Педан, В.Старко). Дослідження проведено на матеріалі пейзажу з урахуванням факту, що цей жанр є репрезентацією загальної картини світу, яка містить розмаїті культуротвірні чинники. Розглянуто широку галузь фотографії, головною ознакою якої є тема природи як важливий засіб змістоутворення. Вона стає у харківській фотографії однією зі значущих складових метафоричної мови. До наукового обігу введено нові імена фотомитців, художників та їх твори. Визначено місце фотомистецтва у сучасній художній культурі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ163(4УКР)64-6 + Щ167.6 +
Шифр НБУВ: РА348433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бєсєдіна Ю.А. 
Художня реалізація універсальної картини світу в "Повісті врем'яних літ": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.А. Бєсєдіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено універсальну картину світу в "Повісті врем'яних літ" (ПВЛ) у синхронічному аспекті та у діахронії її становлення. Подано теоретичну модель світу, визначено її складові, якими є світ і людина, особливості художньої реалізації такої моделі в середньовічному творі. Розкрито жанрову генезу та естетичну природу образу людини як компонента моделі світу середньовічного тесту. Установлено вплив жанрового канону на втілення окремих параметрів моделі світу в художньому тексті. З'ясовано можливості вияву авторської індивідуальності в початковому літописі. Наведено поняття свідомої та несвідомої інтертекстуальності ПВЛ та визначено тип авторства твору. Досліджено вихідні принципи моделювання світу в літописі, проаналізовано специфіку та структуру синтетичної моделі світу ПВЛ, її художньої реалізації. Розкрито вплив структурно-композиційних і жанрових особливостей літописного тексту на модель світу в ПВЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-334 +
Шифр НБУВ: РА328168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Маслова Т. В. 
Ефективність перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за разовими замовленнями / Т. В. Маслова. — Б.м., 2020 — укp.

Маслова Т.В. Эффективность перевозок грузов автомобильным транспортом в международном сообщении по разовым заявкам. – Квалификационная научная работа на правах рукописи.Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.22.01 – «Транспортные системы» (275 – Транспортные технологии (на автомобильном транспорте). – Харьковский национальный автомобильно-дорожный университет, МОН Украины, Харьков, 2020.Диссертационная работа посвящена решению научно-прикладной задачи определения прибыльности направлений и маршрутов разовых международных перевозок грузов. В ней разработана методика деления регионов осуществления перевозочной деятельности на транспортные зоны, основанная на закономерностях распределения расстояния подачи автомобилей под обратную загрузку на территории региона назначения груза. Данные закономерности позволили учесть разные условия и, соответственно, вероятность получения обратной загрузки, которые зависят от тесноты экономического обмена между Украиной и странами, в которые выполняются перевозки грузов национальными перевозчиками. Методика позволяет выделить достаточно однородные с транспортной точки зрения зоны выполнения перевозок на территории стан ЕС и СНГ, которые позволяют объективно оценить доходность выполнения перевозки в них.Исследование транспортного процесса разовой международной перевозки позволило установить детерминированные и случайные составляющие времени и стоимости доставки. Определение законов распределения, пригодных для описания случайных составляющих транспортного процесса в международном сообщении, позволило установить закономерности распределения удельной прибыли автотранспортных предприятий за оборотный рейс при выполнении разовых международных перевозок грузов, которая была принята как критерий их эффективности. Данные закономерности способны обеспечить национальных перевозчиков вероятностной оценкой доходности различных направлений и маршрутов перевозок, а также рисков от осуществления оборотного рейса. Это послужило основой для разработки модели определения целесообразности выполнения перевозки, исходными данными для применения которой являются направление и расстояние доставки, а также тариф на перевозку груза из Украины. Преимуществом разработанной модели является то, что она учитывает случайность перевозочного процесса и специфику работы с разовыми заявками.^UMaslova T. The Efficiency of International Road Freight Transportation on One-Time Requests. – Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.The thesis for a PhD degree in Technical Sciences, speciality 05.22.01 – Transport Systems (275 – Transport Technologies (on Road Transport). – Kharkiv National Automobile and Highway University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2020.The dissertation is devoted to the solution of the theoretical and practical problem of determining the profitability of directions and routes of international transportation on one-time requests. The method to divide the regions where transportation activity is held into transportation analysis zones, based on the distribution law of the distances of placing the vehicle to the loading point for reverse shipping from the cargo destination region, is developed.It allowed determining the distribution of the profit of motor transport enterprises per unit of turnaround time when performing one-time international cargo transportation. These regularities became the basis for developing a model to define the expediency of transportation performing. The model requires such initial data as the direction and the distance of transportation, the charge for freight transportation outwards Ukraine, as well as the actual prices for the consumables to provide transportation. The advantage of the model is that it allows carriers to obtain a quantitative and probabilistic estimate of the routes' profitability depending on their direction outwards the country and to assess to some extent the risks during the transportation activity.Keywords: profit, transportation direction, reverse shipping, one-time request, international freight transportation, expediency defining model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського