Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (87)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (225)Реферативна база даних (8678)Книжкові видання та компакт-диски (2296)Журнали та продовжувані видання (151)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖНАРОДНІ$<.>+<.>K=ПЕРЕВЕЗЕНН$<.>+<.>K=ТОВАРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 918
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Миронова Н.Г. 
Розроблення технології сухих сніданків профілактичного та дієтичного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Н.Г. Миронова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розроблення технології сухих сніданків з додаванням пшеничних зародків, спіруліни, порошку топінамбуру. Визначений оптимальний вміст цих добавок в різних зернових сумішах та запропоновані раціональні параметри екструдування. Досліджено біохімічні перетворення компонентів сировини в процесі екструзійного оброблення. Визначено вплив кверцетину, вітамінного преміксу та рослинних добавок на швидкість процесу самоокислення сухих сніданків при зберіганні. Продукти із спіруліною пройшли клінічну апробацію. Основні результати роботи знайшли промислове впровадження на Бориспільському заводі продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
2.

Голошубов О.В. 
Збутова діяльність промислового підприємства в системі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Голошубов ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1998. — 21 с. — укp.

В дисертації проаналізовано сучасний стан ринку верстатобудівної продукції, виявлені основні фактори, які обумовлюють організацію і ефективність її збуту, визначені критерії і показники оцінки ефективності збутової діяльності промислового підприємства та надана методика їх розрахунку. Досліджено проблеми організації збутової діяльності на підприємствах верстатобудування і ефективності управління нею, вивчення ринку, розробки стратегії виходу на нього, формування товарної і збутової політики. Розроблені рекомендації щодо вирішення цих проблем в нових умовах господарювання. Визначені основні шляхи удосконалення розповсюдження і просування товарів і послуг на внутрішній і зовнішній ринки. Запропоновані методичні підходи щодо вибору каналів розподілу та інструментів маркетингу, а також рекомендації щодо організації обслуговування покупців і стимулювання збуту товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-59

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Власюк П.М. 
Ефективність раціонального поєднання техніки та живого тягла на перевезенні вантажів у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / П.М. Власюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Викладені теоретичні основи організації перевезення вантажів в умовах ринкових перетворень аграрного сектора, результати досліджень ефективності використання у сільському господарстві автомобільного, тракторного і гужового транспорту. Обгрунтовані шляхи скорочення питомих затрат праці, коштів та нафтопродуктів на транспортних роботах в процесі виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції, а також зменшення її втрат при доставці з полів та ферм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321.0-571.182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фомін І.С. 
Регулювання зовнішньої торгівлі в процесі стабілізації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.С. Фомін ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертації на базі проведення системного аналізу зовнішньоекономічних чинників інфляції в Україні досліджено напрями і методи державного регулювання зовнішньої торгівлі з метою нейтралізації дії зазначених факторів. Визначено взаємозв'язок між балансом зовнішньої торгівлі, дефіцитом державного бюджету та динамікою інфляційних процесів в Україні. Розроблено принципи здійснення регулювання зовнішньої торгівлі в Україні шляхом застосування тарифних квот. Розроблено пропозиції щодо визначення в законодавчому порядку критеріїв придбання товарів національного або іноземного походження в рамках державних закупок. Визначено основні принципи державного субсидування експортних виробництв. Розроблено пропозиції, які можуть бути використані в процесі переговорів з питань отримання Україною статусу "країни з ринковою економікою". Зокрема, доведено дискримінаційний характер критеріїв визначення статусу України в антидемпінгових розслідуваннях, які застосовуються іноземними державами на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шелюто В.М. 
Колоніальна політика Іспанії в Африці у 1956-1975 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Шелюто ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Проаналізована проблема іспанської колоніальної політики в Марокко, Західній Сахарі, Екваторіальній Гвінеї періоду деколонізації. Базуючись на численних джерелах та літературі іспанською, французькою, англійською та російською мовами, автор досліджує економічну, культурну, соціальну політику Іспанії в її африканських володіннях, становлення та розвиток національно-визвольного руху в колоніях, міжнародні угоди Іспанії з африканськими країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИСП)63-69(6)

Рубрики:

      
6.

Шушпанов 
Принципи та методи демографічного обгрунтування розміщення виробництва товарів широкого вжитку (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Дмитро Георгійович Шушпанов ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ТЕР)61 + С5*665 + С72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА302066

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кагал Т.О. 
Організаційно-правові питання забезпечення захисту прав споживачів в сфері якості товарів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Кагал ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить в собі теоретичні висновки та пропозиції щодо питань організаційно-правового забезпечення прав споживачів в сфері якості товарів. Обгрунтовується визначення поняття якості товарів як правової категорії, проводиться аналіз законодавства, що регулює правовідносини в досліджуваній сфері, визначається його місце в системі законодавства України. Дається характеристика системи державних органів, що забезпечують захист прав споживачів в сфері якості товарів, функцій, методів та організаційно-правових форм їх діяльності. Приділяється увага правовому регулюванню участі громадськості в забезпеченні захисту прав споживачів в сфері якості товарів, аналізується практика діяльності об'єднань громадян України в цій сфері. В дослідженні висловлені рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства в сфері захисту прав споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дашкевич А.В. 
Еволюція системи доктринального забезпечення зовнішньої політики США повоєнного періоду: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / А.В. Дашкевич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації досліджено спонуки і причини вибору змістовної спрямованості, цілей, принципів і наслідків реалізації зовнішньополітичних доктрин США від часів Г.Трумена до другого президентства Б.Клінтона включно. Відтворено системну еволюцію доктрин повоєнної зовнішньополітичної стратегії США та на основі їх співставлення з політичною практикою з'ясовано спрямованість і зміст глобальної стратегії цієї держави. Розкрито спільне й особливе у міжнародній ідеології США; класифіковано доктрини доби "холодної війни"; вивчено суть створюваної нині нової зовнішньополітичної ідеології; відтворено еволюцію "американізму" як ідеологічної основи американської міжнародної стратегії; відстежено співвідношення і рівні взаємовпливів глобальних, регіональних і локальних інтересів у зовнішній політиці США у ретроспективі та в контексті радикальних змін наприкінці 20-го століття; виявлено спонуки, причини і наслідки ідеології зовнішньої політики щодо СРСР на останньому етапі його існування; проаналізовано базові аспекти впливу США на здобуття незалежності Україною; критично переосмислено доктрину Б.Клінтона, еволюцію концепцій і практичної позиції США щодо розвитку американо-українських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1

Рубрики:

      
9.

Діке Ученна Кеннет 
Міжнародні договори у Конституціях федеративних держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діке Ученна Кеннет ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить комплекс теоретичних та практичних питань, пов'язаних із міжнародними договорами в конституціях федеративних держав і, зокрема, внутрішньодержавним і міжнародно-правовим регулюванням договірних зв'язків членів федерації. В роботі проведено порівняльний аналіз конституційного законодавства різних федеративних держав в області зовнішніх зносин, специфіки взаємовідносин міжнародного і внутрішньодержавного права з точки зору дії міжнародного права на території федеративної держави, і виконання договірних зобов'язань федеративною державою і її суб'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1

Рубрики:

      
10.

Бацак К.Ю. 
Італійська еміграція в Україні: джерела та шляхи формування, міжнародні зв'язки (80-ті роки ХVІІІ- перша третина ХІХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.Ю. Бацак ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 22 с. — укp.

В дисертації досліджуються умови формування італійської еміграції в Україні та напрямки її діяльності у 80-х роках ХVIII - першій третині ХIХ ст. Розглянуто питання розбудови італійських етнічних громад у зв'язку з міграційними процесами у Південній Європі та демографічною політикою, здійснюваною Російською імперією в Україні. Висвітлюється роль іммігрантів-моряків та негоціантів у налагодженні міжнародних торговельно-економічних зв'язків чорноморсько-середземноморського регіону та участь італійської інтелігенції (архітекторів, вчителів, артистів, музикантів тощо) в європеїзації українських міст, поширенні надбань культури та мистецтва Заходу. Показано, що формування та діяльність італійської еміграції відбувалися в тісному зв'язку з громадсько-політичним та культурним життям на Апеннінах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)4-274

Рубрики:

      
11.

Сухий П.О. 
Спеціалізація сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринку (географічні основи формування на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Сухий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебудови сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринкових відносин і методику економіко-географічного дослідження цих процесів. Проаналізовано роль і значення природно-ресурсного потенціалу та соціально-економічних чинників і передумов у формуванні аграрно-ресурсного потенціалу як сучасної агроландшафтної структури території - просторової територіальної бази реорганізації агропромислового комплексу. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на території Чернівецької області, вивчено особливості галузевої структури і формування виробничо-територіальних типів різноукладних господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських). Виявлено територіальні особливості спеціалізації і продуктивності виробництва сільськогосподарської продукції в різноукладних господарствах. Розроблено схему формування і забезпечення ринку продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-432 + У049(4УКР-4ЧЕР)632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Журавка О.В. 
Міжнародно-правова характеристика інституту громадянства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Журавка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням інституту громадянства у міжнародному праві. В роботі аналізуються поняття "громадянин", "підданий", "іноземець", "апатрид", "біпатрид", характеризується правовий статус цих осіб,дається правове тлумачення термінам "громадянство" і "державна належність". Розглядаються питання співвідношення міжнародного і внутрішнього права в галузі громадянства, досліджується громадянство Європейського Союзу, аналізуються і класифікуються міжнародні договори про громадянство. Здійснюються комплексне дослідження та міжнародно-правова оцінка законодавств про громадянство іноземних держав і України, а також розкриваються деяки наслідки їх протиріч (зокрема, подвійне громадянство і безгромадянство). У дослідженні пропонуються конкретні рекомендації з питань удосконалення міжнародно-правового регулювання громадянства, висвітлюються деякі проблеми громадянства в Україні з погляду міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.1

Рубрики:

      
13.

Стафійчук В.І. 
Політико-географічні аспекти взаємодії господарств країн Центральної Європи: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Стафійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20. с. — укp.

Узагальнено і розвинуто теоретико-методологічні основи вивчення поля економічної взаємодії. Обгрунтовано, що вивчення такого складного суспільно-географічного комплексу потребує поєднання наукових підходів окремих суспільно-географічних дисциплін (політичної географії, географії міжнародних економічних відносин, країнознавства тощо), геополітики та наук про міжнародні економічні відносини (МЕВ). На основі аналізу теоретичних концепцій геополітики, МЕВ та регіональної економічної інтеграції розкрито їх географічний контекст. Сформульовано суспільно-географічну концепцію розвитку і функціонування поля економічної взаємодії у зоні Центральноєвропейської Асоціації Вільної Торгівлі (ЦЄАВТ) і участь в ній України. Проаналізовано політико-географічні фактори (історія політичних і економічних відносин, сучасне геополітичне становище, співвідношення політичних сил тощо) утворення зони вільної торгівлі в регіоні. Виявлено їх вплив на формування закономірностей сучасної географії міжнародних економічних відносин як показника взаємозалежності національних господарств країн ЦЄАВТ та перспективи подальшої інтеграції. Подано рекомендації щодо поліпшення зовнішньоекономічних зв'язків України з країнами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(44)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Орєхова Т.В. 
Менеджмент інвестиційних проектів великого промислового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.В. Орєхова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до визначення системи пріоритетних напрямків розвитку інвестиційного процесу в умовах трансформації економіки як макроекономічного середовища інвестиційного менеджменту підприємств на основі оптимального поєднання залучених джерел фінансування, яка дозволить підвищити рівень ефективності їх використання. Розроблено систему принципів оцінки ефективності інвестиційних проектів великого промислового комплексу, що засновано на дисконтуванні грошових потоків і адаптації прийнятих у міжнародній практиці положень, які забезпечують відповідність світових стандартів інвестиційного менеджменту в умовах економіки, яка трансформується. Розроблено комплексну модель та методику прийняття рішень про доцільність інвестування, що розроблені на основі технічного, фінансового, інституціонального аналізу, аналізу ризиків, оцінки бюджетної ефективності, та дозволяють обгрунтувати рішення про залучення зовнішнього фінансування до великих промислових комплексів, оцінити народногосподарчу ефективність інвестицій. Удосконалено систематизацію факторів ризику і конкретизовано методичний підхід до оцінки їх впливу на ефективність інвестиційної діяльності у великому промисловому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-434-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гладких Д.М. 
Форми і методи державного регулювання цін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.М. Гладких ; Н.-д. екон. ін-т Мін-ва економіки України. — К., 1999. — 19 с.: табл.: табл.: табл.: табл. — укp.

Робота присвячена питанням методики державного регулювання процесом ціноутворення в Україні. Вивчені теоретичні основи механізму ціноутворення на різних типах ринків. Узагальнені класичні й сучасні теорії, що досліджують механізм виникнення й розвитку інфляції. Проаналізовано передумови, особливості та наслідки інфляційного процесу в Україні, досліджено сучасний механізм державного регулювання цін в країні. Визначено оптимальні в сучасних макроекономічних умовах методи впливу на формування цінової структури товарів і послуг. Обгрунтовані концептуальні засади побудови механізму державного регулювання процесу ціноутворення, а також стратегічну необхідність досягнення збалансованості державного бюджету за рахунок стимулювання вітчизняного товарного виробництва і відповідного розширення бази оподаткування в сучасних макроекономічних умовах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8

Рубрики:

      
16.

Орліогло В.І. 
Внутрішньорегіональний ринок товарів народного споживання та особливості його розвитку в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.І. Орліогло ; Львів. комерц. акад. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Містяться теоретичні узагальнення і нові методичні підходи до визначення і оцінки внутрішньорегіонального ринку товарів народного споживання, виявлені особливості його розвитку. В роботі розроблена сітка даних по товарах, яка є елементом прогнозування цін на них за допомогою клірингової ціни. Запропонована модель механізму взаємозалежності і взаємодії основних факторів розвитку ринку товарів, та їх вплив на якість і рівень життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Корабльов М.М. 
Методичні основи прогнозування валового внутрішнього продукту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.М. Корабльов ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням прогнозних розрахунків ВВП з врахуванням методології СНР. Оцінено місце і роль прогнозних показників ВВП в обгрунтуванні управлінських рішень, узагальнені основні методичні підходи до прогнозування ВВП в умовах перехідного періоду. Розроблена модель прогнозування ВВП, що базується на квартальній інформації щодо виробництва ВДВ в основних галузях виробництва товарів і послуг, кінцевому споживанні домашніх господарств і секторі загального державного управління, чистому експорті, чистих непрямих податках і інвестиціях. В моделі передбачається збалансування попиту і пропозиції під впливом дії ряду екзогенних змінних. Розроблено прогноз ВВП на короткостроковий період і середньострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443.2

      
18.

Васковський Р.Ю. 
Діяльність Директорії УНР (листопад 1918 р.-квітень 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.Ю. Васковський ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу політичної діяльності Директорії УНР на першому етапі існування. Висвітлюються передумови та причини її створення, перебіг подій, за яких вона прийшла до влади. Досліджується процес становлення та функціонування державних інститутів УНР наприкінці 1918-у першій половині 1919 рр. У сфері внутрішньої політики аналізуються аграрні, промислові, фінансові, релігійні, культурні та інші реформи республіканського уряду. Зовнішньополітична активність Директорії висвітлюється на тлі геополітичної ситуації довкола Ураїни, розглядаються причини, котрі обумовили зміни у міжнародній політиці УНР. Зроблено спробу проаналізувати суспільно-політичну атмосферу в республіці та її вплив на політику українського уряду. Водночас простежено зміни у складі Директорії та кабінету міністрів УНР, їхній зв'язок з подіями в Україні, показані причини, характер і наслідки урядової кризи, що спіткала республіку навесні 1919 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-33

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Соловйова В.В. 
Дипломатичні представництва Української Народної Республіки в країнах Центральної Європи за доби Директорії (1918-1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Соловйова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Вивчається процес створення та діяльності українських дипломатичних представництв УНР в країнах Центральної Європи за доби Директорії. Завданням української дипломатії у центральноєвропейських країнах була нейтралізація, наскільки це було можливим, тих негативних наслідків, які мало для України невизнання її незалежності провідними країнами Антанти. Ставка лідерів держав-альянтів на "єдину і неділиму" Росію у міжнародній політиці привела Україну до фактичної ізоляції від світового співтовариства і поставило перед її дипломатичними представництвами завдання розірвання ланцюгу невизнання і встановлення всебічних контактів із зовнішнім світом. Діяльність української дипломатії була спрямована на пошуки як окремих партнерів, так і груп країн, які могли б реально сприяти Україні у боротьбі за незалежність. Розглядається практична діяльність українських дипломатичних представництв у торговельно-економічній, пресово-інформаційній сферах, консульській справі, що були важливими компонентами державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Коваленко Н.В. 
Організаційно-економічний механізм захисту вітчизняних товаровиробників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Коваленко ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню економічної ефективності рішень у галузі захисту вітчизняних товаровиробників. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму захисту національних товаровиробників в умовах перехідної економіки. Запропоновано методику, яка дозволяє кількісно визначити розмір окремих видів збитків в економіці від збільшення імпорту товарів та обсяг збитків в економіці від імпорту вугілля. Подано рекомендації щодо лержавної підтримки підприємств-експортерів. Розроблено пропозиції з метою вдосконалення експортно-імпортної політики регіону. Обгрунтовано необхідність поширення економічного патріотизму як необхідного елементу організаційно-економічного механізму захисту національних товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-82 + У9(4УКР)0-131
Шифр НБУВ: РА307566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського