Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (462)Реферативна база даних (1833)Книжкові видання та компакт-диски (3253)Журнали та продовжувані видання (476)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖНАРОДНА$<.>+<.>K=ЮРИСПРУДЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабак Ю.М. 
Економічні та організаційні методи удосконалення лізингу в становленні технічної бази підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.М. Бабак ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розвитку лізингових відносин як одного з найважливіших напрямків, які сприяють модернізації виробництва та прискоренню трансформації капіталу з позичкового у функціонуючий. Охарактеризовано види лізингу, показано переваги кожного з них. Рзглянуто джерела фінансування лізингових угод. Наведено теоретичне обгрунтування лізингових відносин як економічної категорії. Показано специфічні риси лізингових та орендних відносин. Проаналізовано стан забезпечення технікою сільськогосподарських підприємств регіону. Встановлено, що на сучасному етапі розвитку економіки найбільш прийнятними формами реалізації лізингових відносин є зворотна та міжнародна. Зроблено висновок, що за умов нерозвиненого фондового ринку та високих процентних ставок банків за кредитами, особливо, довгострокової, оптимальною формою зовнішнього фінансування потреб сільськогосподарських підприємств є лізинг, обгрунтовано шляхи мінімізації ризиків у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31 +
Шифр НБУВ: РА368013

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Абдо-Ясінська Л. І. 
Ідеологія і міжнародна практика ісламського фундаменталізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Л. І. Абдо-Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність ісламського фундаменталізму, основні положення його ідеології, зокрема ті, що стосуються міжнародних відносин, та специфіку її інтерпретації представниками радикального напряму. Проаналізовано розвиток фундаменталістських ідей в ісламі та причини їх виникнення. Розглянуто особливості та міжнародне значення реалізації фундаменталістської ідеології в мусульманських країнах і в діяльності ісламських фундаменталістських організацій. Встановлено, що ідеологія ісламського фундаменталізму характеризується зовнішньою спрямованістю та концептуальною цілісністю, різниться лише її інтерпретація представниками поміркованого та радикального напрямів. Практична реалізація фундаменталізму стикається зі значними труднощами та не призводить до негайного вирішення проблем і має яскраво виражений міжнародний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Э38-113.1 + Ф4(0),3
Шифр НБУВ: РА383834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Кияниця І.П. 
Імплементація норм міжнародного права в правовій системі ФРН: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.П. Кияниця ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нормативно-правові та організаційно-правові засади механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН, досліджено еволюцію основних концепцій щодо їх здійснення у внутрішньому праві ФРН. З'ясовано, що у сучасний період в державі відбувається поступовий перехід від концепції трансформації як традиційного правового способу реалізації норм міжнародного права у внутрішнє право до концепції "виконання" міжнародних зобов'язань, яка пов'язана зі здійсненням примату міжнародного права. Визначено особливості сучасного механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН. З'ясовано, що до його складу належать способи застосування договірного міжнародного права, звичаєвого міжнародного права, спеціальні та процесуальні конституційні гарантії імплементації та юриспруденція Федерального Конституційного Суду. Визначено гарантії та способи імплементації основних принципів та норм загального міжнародного права, зокрема міжнародного договірного права, насамперед тих, що є самовиконуваними та несамовиконуваними, а також норм міжнародного звичаєвого права. Охарактеризовано повноваження федеральних органів виконавчої, законодавчої та судової влади у даній сфері. Встановлено відмінності здійснення імплементації міжнародних договорів на рівні федерації та її суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х8(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА331588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Поліщук О.В. 
Інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.В. Поліщук ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні та практичні інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу (МСБ) за умов глобалізації. Запропоновано модель впливу інституційних механізмів на посилення конкурентоспроможності МСБ. З метою оцінювання її ефективності досліджено структуру взаємодії інститутів МСБ, в результаті якої виникає інституціональне середовище, яке включає державу, інтеграційні процеси, самоорганізацію, міжнародну фінансову та технічну допомогу МСБ, що впливає на конкурентоспроможність МСБ за умов глобалізації. Проаналізовано сучасні концепції нової інституціональної економіки, а також міжнародний досвід і національну практику формування та функціонування МСБ. Обгрунтовано необхідність утвердження в економічній науці та практиці інноваційних підходів, досліджено проблеми впровадження в Україні досвіду зарубіжних країн щодо формування інституційних засад забезпечення конкурентосроможності МСБ. Вперше розроблено комплекс засобів підвищення міжнародної конкурентоспроможності МСБ в Україні. Узагальнено наукові здобутки у сфері дослідження МСБ у контексті теорії інституціоналізму - напряму, який в Україні перебуває на стадії формуванян. Розкрито роль інституційних чинників у забезпеченні міжнародної конкурентоспроможності вітчизняного МСБ. Зроблено висновок, що за умов глобалізації зростає роль держави як визначального інституту, а одним з вирішальних напрямів інституціональної стратегії МСБ на світовому рівні стає міжнародна фінансова та технічна допомога. На підставі узагальнення зарубіжних концепцій розвитку інституціоналізму та МСБ обгрунтовано практичні рекомендації щодо покращання інституціонального середовища МСБ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.919-13 + У9(4УКР)291.9-13 +
Шифр НБУВ: РА367775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кавценюк Н.А. 
Інтеграційні процеси у країнах з перехідною економікою: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.А. Кавценюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти міжнародної економічної інтеграції. Розкрито сутність, охарактеризовано форми, структуру та розроблено типологізацію міжнародної економічної інтеграції з використанням основних положень економічної теорії. Розглянуто структуру інтеграційного процесу, виділено горизонтальну та вертикальну інтеграцію. Досліджено та зіставлено теоретичні підходи щодо визначення сутності міжнародної економічної інтеграції. Сформульовано нове визначення категорії "міжнародна економічна інтеграція". На підставі вивчення генезису й еволюції економічних концепцій вітчизняних і зарубіжних учених виявлено, що збільшення (зменшення) конкурентних структур виробництва країн-членів інтеграційних угрупувань обумовлює збільшення (зменшення) імовірності підвищення добробуту в результаті створення митного союзу. Доведено, що ефект добробуту також залежить від величини ринку країн-учасниць. Досліджено методологічні засади інтеграційної стратегії України. На підставі результатів компаративного аналізу проведено порівняльне вивчення основних макроекономічних показників країн-членів ЄС та України. Розглянуто процес формування інтеграційної стратегії України, розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення подальшого розвитку інтеграційних процесів в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 +
Шифр НБУВ: РА357272

Рубрики:

      
6.

Шевченко М.М. 
Методи оцінки конкурентоспроможності галузей промисловості в умовах інтернаціоналізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / М.М. Шевченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й удосконалено методичне забезпечення оцінки міжнародної конкурентоспроможності та класифікації галузей промисловості за умов економічної інтернаціоналізації. Запропоновано класифікацію методів оцінки конкурентоспроможності економічних суб'єктів, уточнено зміст поняття "міжнародна конкурентоспроможність галузі промисловості". Обгрунтовано теоретичний підхід щодо визначення сутності та характеру потрійного впливу економічної інтернаціоналізації на конкурентоспроможність галузі на світовому ринку. Виявлено причини та розглянуто наслідки зменшення конкурентоспроможності вітчизняних галузей промисловості на світовому ринку протягом останнього десятиліття. Обгрунтовано доцільність застосування розробленого комплексного підходу щодо оцінки міжнародної конкурентоспроможності галузей промисловості з використанням портфельного аналізу, експертного методу оцінювання та концепції життєвого циклу галузі. Розроблено методичний підхід щодо діагностики конкурентного середовища підприємства на зовнішньому ринку та визначення індексу поточної конкурентоспроможності галузей промисловості на світовому ринку як складових комплексної оцінки конкурентоспроможності галузі. Показано, що застосування запропонованих теоретико-методичних розробок розширює можливості та підвищує ефективність управління конкурентоспроможністю галузей промисловості України за умов інтернаціоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.1-13 + У9(4УКР)301-13 +
Шифр НБУВ: РА345422

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Третьякова І.С. 
Міжнародна екологічна безпека в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.С. Третьякова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні засади міжнародної екологічної безпеки за умов глобалізації. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо удосконалення економічних механізмів забезпечення міжнародної екологічної безпеки за даних умов. Досліджено теоретико-методологічні засади розвитку глобаліазційних процесів, наведено визначення поняття "екологічна глобалізація". Розроблено класифікацію глобальних проблем. Визначено сутність міжнародної екологічної безпеки в контексті глобалізації світової економіки. Виявлено особливості взаємозв'язку між економічним та екологічним розвитком. Проаналізовано вплив процесів глобалізації на сучасний стан міжнародної економічної безпеки, зокрема розглянуто екологічні наслідки розвитку світової економіки, визначено роль природно-ресурсних чинників в системі національних економічних відносин, зроблено оцінювання економічних факторів в процесі визначення стратегії забезпечення екологічної безпеки промислових підприємств. Визначено роль міжнародних валютно-кредитних організацій у забезпеченні міжнародної екологічної безпеки за умов глобалізації. Обгрунтовано напрямки удосконалення економічних механізмів забезпечення міжнародної екологічної безпеки за умов глобалізації. Розроблено пропозиції щодо впровадження економічних механізмів Кіотського протоколу як фактора забезпечення екологічної безпеки України. Розглянуто механізм забезпечення державного контролю та регулювання системи екологічної безпеки в Україні. Визначено напрямки удосконалення механізму використання твердих побутових відходів на регіональному рівні з урахуванням вимог міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.8-995 +
Шифр НБУВ: РА357341

Рубрики:

      
8.

Кислова Л. А. 
Міжнародна економічна діяльність країн в умовах глобалізації ринку чорних металів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. А. Кислова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи й історичні аспекти розвитку глобалізації. Систематизовано характерні риси матеріально-сировинного сектору світового господарства за умов глобалізації, розглянуто міжнародну економічну діяльність як багатовекторну систему каналів впливу глобалізації на економічний розвиток країн світу. Охарактеризовано структурні мегатенденції розвитку ресурсного та виробничого потенціалу світового ринку чорних металів. Проведено аналіз структурних і кон'юнктурних чинників розвитку світового ринку чорних металів за умов циклічності економічного розвитку. Досліджено міжнародну економічну діяльності країн на світовому ринку чорних металів. Надано прогноз розвитку світового ринку чорних металів у контексті реалізації інтересів українських виробників. Обгрунтовано підходи щодо використання методу "витрати-випуск" для порівняльного аналізу міжнародної конкурентоспроможності чорної металургії в Україні та зарубіжних країнах. Визначено напрями державно-приватного партнерства в сфері розвитку міжнародних конкурентних переваг металургійної галузі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.555.1 + У584.352.6 + У9(4УКР)305.551-13
Шифр НБУВ: РА378157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Семкова Л. В. 
Міжнародна економічна діяльність країн в умовах глобальної конкуренції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. В. Семкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено об'єктивні чинники та рушійні сили глобального економічного розвитку. Визначено роль і місце міжнародної економічної діяльності країни на світовому ринку за умов глобальної конкуренції. Проаналізовано теорії та концепції розвитку глобальної конкурентоспроможності країн у світовому економічному середовищі. Виокремлено складові елементи конкурентоспроможності національної економіки, що згруповані за певними функціональними ознаками. Розроблено механізм інституціональної взаємодії національної економіки зі світовим господарством за умов глобальної конкуренції. Визначено напрями вдосконалення організаційно-економічних засад міжнародної економічної діяльності країн з метою підвищення рівня їх конкурентоспроможності та забезпечення макроекономічної стабілізації й економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13
Шифр НБУВ: РА371381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гончаренко Н.І. 
Міжнародна економічна діяльність країн Євросоюзу і України в контексті економічної лібералізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.І. Гончаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методогічні засади та розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування організаційно-економічних передумов розвитку економічного співробітництва між Євросоюзом і Україною на рівноправних засадах за умов лібералізації світогосподарських відносин. Досліджено теорії міжнародної торгівлі. Проаналізовано теоретичні основи розвитку світового господарства у контексті економічного лібералізму. Досліджено інституційну основу економічної лібералізації у сучасній світогосподарській системі. Проаналізовано розвиток відкритості економік країн у межах інтеграційних процесів в Європі, стан реалізації Євроінтеграційної стратегії України. Досліджено розвиток процесів в Європі, стан реалізації Євроінтеграційної стратегії України, а також розвиток міжнародних економічних відносин України та ЄС у контексті економічної лібералізації. Визначено напрямки розвитку економічної взаємодії України і ЄС у контексті економічної лібералізації. Розроблено економіко-математичну модель збалансованого економічного зростання країни у процесі лібералізації відносин у системі світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8 + У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА361932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Комар Н.В. 
Міжнародна економічна допомога в процесі реалізації стратегії подолання бідності в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.В. Комар ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему ефективності залучення та використання міжнародної фінансової та технічної допомоги як передумов створення сприятливих умов і можливостей для підвищення якості життя українського населення. Систематизовано теоретичні підходи щодо визначення сутності бідності, причин її виникнення та критеріїв оцінювання. Запропоновано визначення поняття бідності індивіда/країни, виділено основні етапи стратегічного програмування подолання даного явища. З урахуванням світового досвіду боротьби з бідністю розроблено структурну модель національної стратегії її зменшення. Доведено суттєву роль залучення міжнародної допомоги у процесі подолання бідності, визначено класифікаційні ознаки й критерії її ефективності. Виявлено причинно-наслідковий ланцюг бідності та специфічні особливості прояву даного явища в Україні. Оцінено ефективність вітчизняної стратегії подолання бідності за допомогою сформованих критеріїв її ефективності, проаналізовано напрямки й інструменти залучення/використання міжнародної фінансової допомоги. Обгрунтовано пріоритетність залучення технічної допомоги та встановлено критерії її оптимізації. Запропоновано шляхи підвищення якості інституційного забезпечення як передумови ефективного використання міжнародної допомоги з метою подолання бідності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-94 + У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА358135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гресько О.В. 
Міжнародна журналістика в контексті глобальних суспільних трансформацій: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Гресько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено етапи та тенденції розвитку друкованих і аудіовізуальних засобів масової інформації (ЗМІ), проблеми та перспективи процесу глобалізації мас-медійних потоків за умов переходу від однієї політичної системи суспільства до іншої. Розроблено модель виробництва новин аудіовізуальними ЗМІ на підставі порівняльного аналізу досвіду міжнародних і українських систем мас-медіа, а також практичне застосування моделі даного виробництва та принципів західної журналістики провідними телерадіоканалами українського інформаційного простору. Запропоновано тезу, що за умов глобальних трансформацій тенденції розвитку міжнародної журналістики і негативні наслідки глобалізації призводять до об'єднання міжнародних інформаційних систем у межах міжнародного інформаційного простору з метою досягнення спільних глобальних цілей і завдань, які людство має розв'язати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(0) +
Шифр НБУВ: РА334913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ткаленко С.І. 
Міжнародна інвестиційна діяльність комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.І. Ткаленко ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено роль та місце комерційних банків у міжнародному інвестиційному процесі у економічно розвинених країнах та країнах з транзитною економікою. Проаналізовано інвестиційні потреби у країнах з транзитною економікою. Висвітлено роль інвестиційної діяльності як системи формування та використання інвестиційних ресурсів, регулювання інвестиційного процесу та міжнародного руху інвестицій, створення клімата із залученням вітчизняних та іноземних інвестицій. Наведено доцільність інвестиційних операцій у разі активної позиції, яка виявляється у використанні інструментів довгострокового кредитування, зміцненні позиції банків у посередницькій діяльності. На підставі вивчення ділової поведінки банків виявлено, що головними інструментами реалізації їх функцій у глобальному середовищі є інституціоналізація, сек'юритизація, універсалізація. Визначено сучасні тенденції розвитку світового фінансового ринку, що впливають на міжнародну діяльність банків. Проведено реорганізацію внутрішніх структур, що базуються на злитті та поглинанні у фінансовому секторі економіки. Визначено вплив даної тенденції на конкурентоспроможність, рейтинг та ділову поведінку банків на світових ринках. Запропоновано комплекс заходів щодо можливого реформування банківського сектора спрямованого на інтеграцію у фінансове середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + Ч526.218.134 +
Шифр НБУВ: РА322085

Рубрики:

      
14.

Дороніна І. І. 
Міжнародна інституційна гармонізація інвестиційної діяльності (на прикладі пенсійних фондів): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. І. Дороніна ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади функціонування фінансових інститутів у сучасній інституційній структурі світового фінансового ринку. Досліджено передумови міжнародної інституційної гармонізації пенсійного забезпечення та міжнародні особливості інвестиційної діяльності пенсійних фондів. Визначено вплив фінансових систем на становлення та функціонування фінансових інститутів країн світу. Проведено порівняльний аналіз інституційного формування пенсійних фондів у країнах з різним рівнем економічного розвитку та з різними типами фінансових систем. Доведено, що проходження етапів інституціоналізації пенсійного забезпечення відбувається швидше в країнах з розвиненими фінансовими ринками або в тих країнах, де їх розвиток є випереджальним. Досліджено проблеми формування та функціонування пенсійних фондів в Україні та проведено їх оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У582.722.2 + У9(4УКР)272.22
Шифр НБУВ: РА377097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Козаков В.В. 
Міжнародна інтеграція фондових ринків країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Козаков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексні підходи до аналізу факторів, що впливають на міжнародну інтеграцію фондових ринків. Досліджено вплив міжнародного ринку цінних паперів на розвиток економік країн, що розвиваються. Розглянуто перспективи інтеграції фондового ринку України в міжнародний ринок цінних паперів. Запропоновано й обгрунтовано основні напрямки державної політики розвитку фондового ринку України на основі виявлених тенденцій розвитку фондових ринків країн, що розвиваються, в умовах їх міжнародної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6

Рубрики:

      
16.

Макаренко Є.А. 
Міжнародна інформаційна політика: структура, тенденції, перспективи: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Є.А. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 41 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено глобальні трансформації системи міжнародних відносин, зумовлені феноменом глобалізації комунікації та формуванням інформаційної парадигми міжнародного розвитку кінця XX - початку XXI ст. Концептуалізовано сучасний стан і тенденції міжнародної інформаційної політики на різних рівнях міжнародних зв'язків - глобальному, регіональному та національному. Виявлено пріоритети національної політики в галузі інформації та комунікації шляхом компаративного аналізу стратегій національного розвитку за умов становлення інформаційного суспільства. Розглянуто структуру міжнародної інформаційної політики, визначено інформаційні чинники в сфері економічних, зовнішньополітичних, правових відносин та у сфері міжнародної безпеки. З погляду глобальних трансформацій світової політики з'ясовано формування та розвиток інформаційного суспільства в Україні. Визначено міжнародні пріоритети національної інформаційної політики, а також наведено рекомендації для розробки та реалізації зовнішньополітичних стратегій і забезпечення національних інтересів у сфері міжнародних інформаційних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: А6
Шифр НБУВ: РА318066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шлюсарчик Б. 
Міжнародна конкурентність національної економіки: способи оцінки та шляхи посилення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Б. Шлюсарчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано нові методологічні підходи та теоретичні положення щодо формування й оцінки міжнародної конкурентності національної економіки, розроблено шляхи її посилення. Запропоновано трактування конкурентності національної економіки як здатності економічного суб'єкта вирішувати проблеми реалізації своїх інтересів шляхом конкурентної боротьби та його схильності до посилення власних конкурентних позицій. Обгрунтовано відмінності між поняттями "конкурентоспроможність", "конкурентна позиція" та "конкурентність". Розроблено комплексну систему оцінки конкурентності національної економіки, визначено її головні детермінанти та здійснено їх класифікацію на мета-, макро-, мезо- і мікрорівнях. Наведено загальний алгоритм дослідження конкурентності національної економіки та систему показників, за допомогою яких є можливим здійснення її виміру. Створено методику проведення аналізу міжгалузевої та внутрішньогалузевої торгівлі, яка грунтується на обміні горизонтально та вертикально диференційованими товарами та дозволяє виявити найперспективніші галузі для національної економіки, які мають у майбутньому забезпечити посилення її конкурентних позицій на світовому ринку. Розглянуто роль держави у поліпшенні конкурентності національної економіки. Проаналізовано міжнародну конкурентну позицію Польщі, на підставі якого представлено зміни у польській економіці в аспекті формування економічних зв'язків з країнами ЄС, зокрема, Німеччиною, а також Росією й Україною. Запропоновано заходи посилення конкурентних позицій польської економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.8 + У9(4ПОЛ)80 +
Шифр НБУВ: РА340632

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Крамаренко А.О. 
Міжнародна конкурентоспроможність і економічна безпека країн в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / А.О. Крамаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи формування стратегічного підходу до забезпечення міжнародної економічної безпеки держави, теоретико-методологічні засади дослідження конкурентоспроможності країни, теоретичні аспекти впливу глобалізації на стан міжнародної конкурентоспроможності. Здійснено оцінку конкурентоспроможності країн в контексті світових рейтингів конкурентоспроможності, проаналізовано вплив приєднання України до СОТ на рівень міжнародної конкурентоспроможності України, визначено конкурентні переваги України та необхідні детермінанти економічної безпеки держави. Визначено причини низької міжнародної конкурентоспроможності національної економіки. Здійснено визначення детермінант економічної безпеки в системі конкурентних переваг України. Встановлено пріоритети розвитку конкурентоспроможності країни за сучасних умов, запропоновано теоретико-методичні основи оцінки рівня захищеності внутрішнього ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13 + У9(4УКР)80-13 +
Шифр НБУВ: РА369113

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Балицький Є.В. 
Міжнародна конкурентоспроможність машинобудівної галузі України в контексті процесів глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Є.В. Балицький ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми розвитку конкурентоспроможності за умов інтернаціоналізації у сучасний період. Визначено перспективні задачі забезпчення конкурентоспроможності вітчизняної галузі машинобудування у комплексі завдань міжнародної, макроекономічної та комерційної політики та формування ефективної відкритої економіки. Встановлено параметри конкурентної боротьби у сфері машинобудування. Показано, що глобалізація ринків продукції машинобудування висуває як ключові інструменти стратегії конкурентоспроможності технологічний та інноваційний підхіди у макроекономічному та наддержавному, регіональному регулюванні. Розроблено інституційний механізм забезпечення досягнення пріоритетів галузевого та науково-технічного розвитку. Сформульовано концептуальні підходи щодо розробки комплексу організаційних, фінансово-податкових і кредитних заходів для досягнення реальних результатів у сфері технологічної модернізації та забезпечення прориву конкурентоспроможності машинобудівних підприємств. Визначено пріоритетні цілі щодо формування міжнародних коопераційно-інвестиційних проектів у сфері машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-13 +
Шифр НБУВ: РА339909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гусак О.Ю. 
Міжнародна конкурентоспроможність національної податкової системи (на прикладі країн Європейського Союзу): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.Ю. Гусак ; Ін-т світової екон. і міжнар. відносин НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено сутнісні характеристики конкурентоспроможності національної податкової системи на сучасному етапі посилення інтеграційних процесів. Розкрито поняття "конкурентоспроможність національної податкової системи", розглянуто внутрішні та зовнішні чинники її формування. Проаналізовано критерії оцінки національних податкових систем у структурі міжнародних систем порівняння конкурентоспроможності країн світу та розроблено методику оцінки конкурентоспроможності національних податкових систем. Проведено аналіз основних трансформацій національних податкових систем країн ЄС, виявлено особливості впливу податкової конкуренції на розвиток європейського податкового простору. Здійснено порівняльну оцінку конкурентоспроможності національних систем оподаткування держав ЄС із застосуванням розробленої методики оцінки. Обгрунтовано доцільність порівняння параметрів податкової системи України з системами оподаткування держав ЄС та СНД. Запропоновано комплекс рекомендацій щодо підвищення конкурентоспроможності вітчизняної податкової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)261.413 + У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА364648

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського