Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (137)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (4529)Реферативна база даних (27556)Книжкові видання та компакт-диски (9864)Журнали та продовжувані видання (814)
Пошуковий запит: (<.>K=МАТЕРИАЛ$<.>+<.>K=ЭТНОГРАФИ$<.>+<.>K=НОВОРОСИЙСК$<.>+<.>K=КРАЯ$<.>+<.>K=СОБРАНН$<.>+<.>K=ЕЛИСАВЕТГРАДСК$<.>+<.>K=АЛЕКСАНДРИЙСК$<.>+<.>K=УЕЗД$<.>+<.>K=ХЕРСОНСК$<.>+<.>K=ГУБЕРНИ$<.>+<.>K=ЯСТРЕБОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Журавльова С. С. 
"Алфавит собранный, риомами сложенный..." Архієпископа Іоана Максимовича як явище агіографічної культури українського бароко: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / С. С. Журавльова ; Харківський національний університет ім. В.Каразіна. — Х., 2010. — 19 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Максимович І. 535
Шифр НБУВ: РА371053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Журавльова С. С. 
"Алфавит собранный, рифмами сложенный..." Архієпископа Іоана Максимовича як явище агіографічної культури українського бароко: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / С. С. Журавльова ; Харк. нац. ун-т ім. В. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено джерела й жанрово-тематичну специфіку книги "Алфавит собранный, рифмами сложенный..." архієпископа Іоана Максимовича як явища української барокової агіографії. Визначено, що твір святого Іоана Максимовича розглядається як зразок агіографічної поезії, в якій трансформовано в нових формах художньо-естетичну спадщину ранньохристиянського Сходу та Київської Русі. Простежено індивідуальні особливості функціонування феноменів мучеництва та чуда в агіографічній поезії доби Бароко. З'ясовано, що своєрідність опрацювання аскетичної теми в агіографічних віршах книги "Алфавит собранный, рифмами сложенный..." святого Іоана Максимовича полягає в поєднанні аскетичних програм східних Отців, ісихастського вчення про молитву розуму з ігнатіянськими концепціями духовного вдосконалення. Образ святого, поданий у поетичній книзі архієпископа Іоана Максимовича, аналізується як відображення барокової антропології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Максимович І. 535
Шифр НБУВ: РА371053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Харитонова Л.В. 
Визначення критичних значень навантаження при деформуванні гнучких довгих пологих некругових циліндричних оболонок для різних видів закріплення країв: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Л.В. Харитонова ; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Одержано точні аналітичні розв'язки задач нелінійного деформування гнучких довгих пологих циліндричних оболонок сталої товщини та змінної кривизни під дією нерівномірного поверхневого навантаження під час жорсткого та шарнірного закріплення поздовжніх країв, у разі дії на них згинальних моментів і за одночасної дії рівномірного нормального поверхневого навантаження та згинальних моментів, прикладених на краях оболонки. Для оболонок даного типу за даних умов закріплення та навантаження визначено критичні значення навантаження, що відповідають втраті стійкості з переходом у несуміжне положення рівноваги за рахунок хлопка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649-01,022 +
Шифр НБУВ: РА369194

Рубрики:

      
4.

Мазуренко І.Л. 
Змінне електромагнітне поле провідників зі струмом, розташованих над плоскою межею поділу середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / І.Л. Мазуренко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено наближені математичні моделі розрахунку тривимірного квазістаціонарного електромагнітного поля (ЕМП) з урахуванням геометричних особливостей просторових контурів зі струмом та електрофізичних властивостей провідних середовищ. Досліджено ЕМП і геометрії контурів для забезпечення необхідної щільності потоку електромагнітної енергії у провідне середовище. Оцінено похибки асимптотичного розкладання у ряд процесів розрахунку поля у безпосередній близькості від провідного середовища. Наведено наближену математичну модель для розрахунку квазістаціонарного поля контура зі струмом на основі локальної заміни тривимірного поля двовимірним. Розглянуто похибки розрахунку поля за допомогою даної моделі з використанням асимптотичного розкладання у ряд. Обгрунтовано, що для визначення ЕМП поблизу контурів, розташованих над провідною поверхнею обмеженої ширини, можливе використання моделі, яка містить вихідний контур і контури з зустрічним напрямком струму. Запропоновано використовувати для забезпечення визначеного характеру тепловиділень в електропровідних середовищах з плоскою поверхнею просторові контури з піднесеними над поверхнею краями. Одержано геометричні параметри даних контурів, розташованих над провідним середовищем обмеженої та необмеженої ширини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.1 +
Шифр НБУВ: РА324323

Рубрики:

      
5.

Белова С.В. 
Лингвостатистические характеристики антонимов пространственно-временного континуума в текстах художественной прозы (на материале существительных и наречий современного английского языка): Автореф. дис... канд. филол. наук: 10.02.04 / С.В. Белова ; Киев. гос. лингв. ун-т. — К., 2000. — 22 с. — рус.

Досліджено семантичні та комбінаторні властивості англійських іменників-антонімів і прислівників-антонімів просторово-часового континууму в тестах художньої прози. Відповідно до ступеня усталеності частки сем темпоральності та простору, проаналізовано слова, які розподілено на 5 груп. З метою доказу антонімічності відібраних для аналізу слів визначено коефіцієнт попарної близькості досліджуваних членів антонімічних пар. Наведено основні параметри дослідження в синтагматичному аспекті - частота, поширеність, граматична сполучуваність. За результатами проведеної роботи встановлено, що іменникам і прислівникам просторово-часового континууму притаманна стійка характеристика в проаналізованих словниках: найбільша кількість досліджуваних іменників та прислівників належать до зони максимального ступеня усталеності частки сем темпоральності та простору. За коефіцієнтом попарної близькості слова, відібрані для аналізу, протиставлені певними компонентами значень цих слів. Доведено, що основним чинником, який розмежовує функціональні характеристики досліджуваних антонімів, є їх частота. У мовленні члени антонімічної пари просторово-часового континууму з "активною", "позитивною", "сильною" у психологічному аспекті характеристикою мають у переважній більшості вищу частоту, ніж елементи пари з "пасивною", "негативною", "слабкою" характеристикою. На рівні граматичної сполучуваності діє закон переваги, суть якого полягає в тому, що в мові надається первага невеликій кількості моделей граматичного зв'язку, які мають високу частоту та несуть максимум функціонального навантаження. Сукупності моделей сполучуваності антонімів просторово-часового континууму схожі за рахунок ядерних моделей і відрізняються моделями, які перебувають на периферії: коефіцієнт близькості граматичної сполучуваності моделей членів антонімічних пар у ядрі значно перевищує коефіцієнт близькості периферійних наборів моделей. Антоніми-іменники та антоніми-прислівники просторово-часового континууму мають подібну, але не еквівалентну лексичну сполучуваність, що є результатом їх семантичної подібності, з одного боку, та семантичної розбіжності, з іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.4
Шифр НБУВ: РА308390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лесик О. Ф. 
Лінійні та геометрично нелінійні коливання податливих до трансвесальних зсуву та стиснення ортотропних пластин і ціліндричних панелей: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. Ф. Лесик ; Ін-т приклад. пробл. механіки і мататематики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Зроблено постановку задач про вільні лінійні та геометрично нелінійні коливання податливих щодо трансверсальних зсуву та стиснення ортотропних пластин і циліндричних оболонок. Одержано точний аналітичний вираз для значень спектрів власних частот шарнірно закріпленої по контуру прямокутної ортотропної пластини та видовженої циліндричної панелі з шарнірно закріпленими на нижній лицевій поверхні краями вздовж твірної. Досліджено вплив параметра податливості щодо трансверсального зсуву та врахування поперечного стиснення на значення власних частот. Одержано залежність між основною частотою й амплітудою поперечних геометрично нелінійних коливань композитної пластини-смуги із жорстко защемленими видовженими краями. Визначено амплітуди та частоти генерованих поперечними коливаннями поздовжніх і зсувних коливних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.35,022
Шифр НБУВ: РА369835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ястребова 
Моделювання податкового навантаження підприємства в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Ганна Сергіївна Ястребова ; Харківський національний економічний ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 в611
Шифр НБУВ: РА365583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Жидик У.В. 
Моделювання та дослідження термопружних коливань анізотропних оболонок шаруватої структури: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / У.В. Жидик ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Уточнено математичну модель динамічної задачі взаємозв'язаної термопружності неоднорідних анізотропних оболонок з урахуванням анізотропії тепломеханічних властивостей матеріалу в напрямках координатних ліній серединної поверхні та у трансверсальному напрямку. Для цієї моделі сформульовано варіаційні принципи та доведено деякі загальні теореми (варіаційну, енергетичну та єдиності). З використанням методів інтегральних перетворень Фур'є та Лапласа побудовано замкнуті розв'язки відповідних динамічних задач у переміщеннях для шаруватих кругової циліндричної та прямокутної пологої оболонок з ортогональною орієнтацією шарів і шарнірно опертими краями за нестаціонарного температурного навантаження. На підставі одержаних розв'язків досліджено вплив термопружної взаємодії, динамічних ефектів, структури шаруватості, ступеня анізотропії матеріалу, типу оболонок, геометричних параметрів і коефіцієнта тепловіддачі на напружено-деформований стан і динамічну поведінку оболонок за різних способів нагрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.650,022 +
Шифр НБУВ: РА364686

      
9.

Бреславський І. Д. 
Нелінійні нормальні форми в розв'язках задач коливань тонких пологих оболонок: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / І. Д. Бреславський ; МОН України, Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено підхід, який дозволяє одержати амплітудно-частотні характеристики та проводити аналіз стійкості нелінійних коливань. Запропоновано спосіб врахування взаємодії оболонки з рідиною. Розглянуто закономірності вільних і вимушених нелінійних коливань пологих оболонок: нескінченно довгої вільно опертої пологої оболонки; прямокутної в плані пологої оболонки, з двома вільними та двома вільно опертими краями; оболонки, план якої є прямокутником з двома надрізами; моделі лопаті гідротурбіни, що знаходиться як у вакуумі, так і в рідині; моделі компресорної лопатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.35,022 + В251.64-23,022
Шифр НБУВ: РА372376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Маланчук Н.І. 
Плоскі контактні задачі для тіл з узгодженими поверхнями з урахуванням зчеплення та фрикційного проковзування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.І. Маланчук ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження контактної взаємодії тіл з узгодженими поверхнями за локального фрикційного проковзування в околі ділянок зі змінними контактно-поверхневими параметрами. Сформульовано нові плоскі контактні задачі теорії пружності й термопружності для ізотропно півнескінченних тіл з урахуванням зчеплення та фрикційного проковзування за законом Кулона - Амонтона, що виникає у межах поверхневих виїмок, відшарувань, ділянок зі зниженим коефіцієнтом тертя та неідеальним тепловим контактом за дії розподілених і локалізованих механічних навантажень і теплового потоку. Запропоновано методику розв'язання сформульованих контактних задач, що базується на комплексному поданні напружень, переміщень і температури за допомогою функції висоти виїмки та невідомих функцій висоти міжповерхневого просвіту, відносного зсуву поверхонь у межах зазору та ділянок проковзування, перепаду температури між краями зазору, та наступному зведенні задач до сингулярних інтегральних рівнянь відносно цих функцій. Для визначення невідомих зон локалізації міжповерхневих просвітів і проковзування сформульовано додаткові умови. Проаналізовано еволюцію ділянок проковзування за умов силового та теплового навантаження. Вивчено особливості впливу сил тертя на розподіл відносного зсуву меж тіл, контактних напружень та їх концентрацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА358851

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Ястребова 
Позаклітинна фруктозо-1,6-бісфосфатаза Bacillus subtilis 668: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Олена Вікторівна Ястребова ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*725.111.431
Шифр НБУВ: РА352838

Рубрики:

      
12.

Слободян Б.С. 
Пружний контакт тіл з узгодженими поверхнями за наявності газорідинного заповнювача міжконтактних просвітів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / Б.С. Слободян ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено контактну взаємодію півнескінченних тіл з узгодженими поверхнями за наявності міжповерхневих зазорів, заповнених рідиною та газом, з урахуванням перепаду тисків між ними, зумовленого поверхневим натягом рідини. Сформульовані контактні задачі зведено до сингулярних інтегральних рівнянь відносно функції висоти міжконтактних зазорів і системи трансцендентних рівнянь відносно довжини зазору та ділянки з рідиною та тиску рідини та газу, одержаних з рівняння стану стисливої рідини, рівняння Клапейрона - Менделеєва для газу, умов плавного змикання берегів зазору та формули Лапласа, що описує стрибок тисків у двох субстанціях. Побудовано аналітично-числові розв'язки нових контактних задач для тіл з плиткими тунельними виїмками різного профілю та міжповерхневими містками змочувальної або незмочувальної рідини на краях або посередині зазору та газу в його іншій частині. Розглянуто взаємодію тіл, одне з яких має регулярну систему поверхневих виїмок, зазори між якими заповнені рідиною або газом, та досліджено вплив заповнювача на контактне зближення у такій структурі. Розв'язано просторові контактні задачі для півпросторів з еліптичним у плані зазором між ними, цілком заповненого рідиною чи газом, або частково заповнений рідиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.4 +
Шифр НБУВ: РА365118

Рубрики:

      
13.

Банзрагчийн Сувд 
Разработка методов конструирования современной одежды с влиянием элементов монгольского народного костюма: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Банзрагчийн Сувд ; Киев. гос. ун-т технологий и дизайна. — К., 2000. — 20 с. — рус.

Разработана методика конструирования женской одежды с учетом телосложения женщин Монголии с использованием измерительного и расчетно-пропорционального способов. Проанализировано конструктивное устройство различных видов национальной монгольской одежды с целью выявления типичных решений независимых элементов. Представлена морфологическая матрица конструктивно-декоративных решений элементов женской нарядной одежды на основе характерных черт монгольского костюма. Определено влияние физико-механических свойств материала стачиваемых деталей одежды на форму изделия для различных сочетаний срезов. Значительное внимание уделено влиянию форм среза и размера элемента ткани на формообразование конструкции изделия.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2
Шифр НБУВ: РА311470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Цибульник В.О. 
Розв'язання двовимірних задач статики конічних оболонок змінної товщини на основі апроксимації функцій дискретними рядами Фур'є: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.О. Цибульник ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено підхід до розв'язання задач про напружено-деформований стан тонких замкнених конічних оболонок змінної товщини під дією нерівномірно розподіленого навантаження, за різних умов закріплення країв, що описується системою диференціальних рівнянь у частинних похідних, який передбачає використання рядів Фур'є за умов зведення двовимірної задачі до одновимірної та застосування стійкого числового методу дискретної ортогоналізації. З використанням розробленого підходу проведено розрахунки задач і аналіз напруженого стану конічних оболонок за певних умов на краях оболонки залежно від геометричних характеристик, виду прикладеного навантаження та змінної за одним чи двома координатними напрямками товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64-01,022 +
Шифр НБУВ: РА354087

Рубрики:

      
15.

Авраменко О.О. 
Розв'язання двовимірних задач статики ортотропних конічних оболонок в уточненій постановці на основі сплайн-апроксимації: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О.О. Авраменко ; НАН України; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено ефективний підхід до розв'язання класу задач про напружений стан ортотропних нетонких замкнених і відкритих конічних оболонок під дією нерівномірно розподіленого навантаження, під час різних умов закріплення країв, що описуються системою диференціальних рівнянь в частинних похідних, який базується на сумісному використанні методу сплайн-колокації та стійкого чисельного методу дискретної ортогоналізації. На основі розробленого підходу проведено розрахунки нових задач про напружений стан конічних ортотропних оболонок за певних умов на краях оболонки в залежності від кута розхилу конуса, виду прикладеного навантаження, параметрів ортотропії матеріалу та змінної в одному чи двох координатних напрямкках товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА366806

Рубрики:

      
16.

Куриляк Д.Б. 
Розроблення аналітико-числових методів розв'язування крайових задач теорії дифракції для конічних, клиноподібних та циліндричних областей: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Д.Б. Куриляк ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Розвинуто методи строгого електродинамічного аналізу структур, утворених з ідеально провідних елементів канонічних поверхонь, досліджено їх дифракційні характеристики (розподіл поля в утворених ними резонаторах, хвилеводах і рупорах, діаграми спрямованості, енергетичні та спектральні характеристики) в однорідних і кусково однорідних середовищах. Розроблено нові підходи до розв'язання суматорних рівнянь скалярних задач дифракції для конічних, біконічних і клиноподібних поверхонь з краями, що базуються на використанні матричних операторів для зведення їх до безмежних систем лінійних алгебричних рівнянь другого роду методом "напівобертання". На базі розроблених підходів вперше всебічно вивчено особливості формування поля в електродинамічній системі "скінчений конус - радіальний електричний диполь - зрізаний конус" і досліджено закономірності дифракції хвиль на розгалуженні конічного хвилеводу. Виявлено ряд нових фізичних особливостей формування вісесиметричного поля в сферичних металічних і діелектричних резонаторах з конічними вставками. Застосовано метод Вінера - Хопфа для розв'язання нових крайових задач дифракції на клинах і циліндричних кавернах і з'ясовано їх властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 + З845.7-01
Шифр НБУВ: РА319304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Басараб М.М. 
Роль громадських організацій Закарпаття в державотворчих процесах наприкінці 80-х - на початку 90-х рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Басараб ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості функціонування перших незалежних громадсько-політичних організацій Закарпаття в 1988 - 1994 рр. у загальноукраїнському контексті. Показано специфіку утворення громадських організацій і об'єднань у краї, що було зумовлено певними факторами, а саме: історико-політичними традиціями, ідеологічним протистоянням у суспільстві, формуванням демократичних відносин і плюралізму, активізацією суспільно-політичного життя населення, відродженням духовних цінностей, захистом оточувального середовища та вирішенням екологічних проблем, прагненням до створення незалежної держави. Досліджено активну державотворчу позицію Закарпатської крайової організації Народного Руху України за перебудову, крайової організації Української Гельсінської спілки, обласної організації Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Ужгородського товариства "Просвіта" та відродженої крайової "Просвіти", обласних організацій "Меморіалу", Товариства політв'язнів і репресованих, Краєзнавчого об'єднання ім. О.Митрака, Союзу українок Закарпаття, Української народної Ради Закарпаття. Розкрито їх основні статутно-програмовані документи. Проаналізовано державотворчі процеси та протидію їм комуністичної влади краю. За умов краху командно-адміністративної системи, кризи комуно-радянських державних відносин пробудження народної свідомості сприймалося населенням краю з піднесенням. Місце та роль громадських організацій у державотворчих процесах непересічні. Важливість функцій, які у процесі діяльності вони виконували, стала головним чинником в інтеграції інтересів громадян, досягненні пріоритетних завдань тогочасності. Зазначено, що політика багатьох товариств сприяла усвідомленню краянами необхідної для представників будь-якої нації основних засад розвитку самобутньої культури. Вони базувались на засадах патріотичного виховання молоді, відстоювання національних, культурних і духовних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)63-48 + Ф79(4УКР333)2 +
Шифр НБУВ: РА354768

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Алієва З. 
Словесність народів Закавказзя в наукових студіях українських орієнталістів кінця XIX - поч. ХХ ст.: рецепції й дистрибуції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / З. Алієва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення архівних і рідкісних друкованих матеріалів розглянуто науковий внесок М.Гулака, О.Навроцького, Л.Лопатинського, А.Кримського в розвиток української орієнталістики. Проаналізовано дослідження М.Гулака та О.Навроцького, присвячені вивченню фольклору тюркських народів ("Деде Коркул"), творчості М.Фізулі ("Лейла і Меджнун"), Нізамі Гянджеві ("Іскандер-наме"), Ш.Руставелі ("Витязь у тигровій шкурі"). Особливу уваги приділено вивченню наукової спадщини талоновитого українського орієнталіста Л.Лопатинського (1842 - 1922), присвяченої дослідженню усної народної товрчості, етнографії та мов численних етносів Закавказзя, зокрема азербайджанського, засновника "Кабардинської граматики із словником", першої фундаментальної праці про одну з мов іберійсько-кавказької спільноти. Висвітлено діяльність Л.Лопатинського як засновника та голови Кавказького відділу Московського археологічного товариства. Проаналізовано доповідь ученого на XII археологічному з'їзді в Харкові "Російські суфікси. Вплив кавказьких мов на їх утворення", виголошення якої викликало численні дискусії. Розглянуто редакційну діяльність Л.Лопатинського, зокрема редагування "Сборника материалов для описания местностей и племен Кавказа". Проаналізовано наукові праці Л.Лопатинського, зокрема такі, як "Тюрки, їх мова та література", "Тюркська народна словесність", "Азербайджанська література", "Нізамі та його сучасники", "Картліс Цховреба".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш050 + Ш4 в6 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА342318

Рубрики:

      
19.

Губерник А.О. 
Стратегії маркетингу підприємства на ринку металопластикових віконних систем: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.О. Губерник ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та методико-практичні рекомендації щодо формування стратегій маркетингу на ринку металопластикових віконних систем, впровадження яких сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємств. Досліджено передумови формування стратегій маркетингу операторів даного ринку, виявлено закономірності його функціонування. Запропоновано принципи формування стратегій маркетингу. На підставі використання методів і моделей маркетингового та статистичного аналізу удосконалено класифікацію контрагентів ринку металопластикових віконних систем. Типологізовано чинники конкурентоспроможності підприємства та впливу маркетингової системи на результати господарської діяльності. Уточнено критерії вибору маркетингової стратегії малих і середніх підприємств ринку металопластикових віконних систем за рахунок використання матриці "товар - ресурсні можливості", обгрунтовано доцільність створення організаційно-управлінського механізму реалізації маркетингових стратегій великих підприємств даного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.051.551-211.1 + У9(4УКР)421.523.51 +
Шифр НБУВ: РА354198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мокляк В. М. 
Студентське самоврядування в історії розвитку вищої школи України (XIX - початок XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / В. М. Мокляк ; Полтав. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на історико-педагогічному материалі виявлено та систематизовано основні теоретичні ідеї студентського самоврядування у вищій школі досліджуваного періоду. Охарактеризовано основні напрями розробленості проблеми. Обгрунтовано специфіку процесу, на підставі виявлених критеріїв виокремлено етапи розвитку студентського самоврядування. З'ясовано принципи, основні напрями змісту, методи, форми та види діяльності студентських самоврядних організацій. Науково узагальнено досвід діяльності студентського самоврядування у вітчизняних університетах. Визначено основні напрями його використання в сучасних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52 + Ч484.431
Шифр НБУВ: РА386252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського