Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (479)Реферативна база даних (2243)Книжкові видання та компакт-диски (857)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕНЕДЖЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 198
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Родіна Н.В. 
Індивідуально-особистісні особливості менеджерів середньої ланки в кризових ситуаціях: психодинамічний підхід: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Н.В. Родіна ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз проблеми вивчення психологічних характеристик менеджерів у контексті антикризового менеджменту. Як теоретичну модель, яка дозволяє вивчати особливості поведінки менеджерів за кризових ситуацій, обрано модель структури особистості, яка складається з таких рівнів: несвідомого - того, що суб'єктивно переживається, та декларативного. Розвинуто теоретичний концепт "Его-заломлення" як функції, що перетворює взаємодію ситуаційних факторів і структури особистості на поведінкові реакції. Обгрунтовано адекватність застосування психодинамічного підходу до вивчення феноменів, що знаходяться у несвідомому особистості та регулюють її поведінку за кризових ситуацій. Побудовано психологічні профілі менеджерів середньої ланки, базуючись на виявленій завдяки проведеному дослідженню структурі їх провідних індвідуально-особистісних особливостей, з врахуванням статі, віку, стажу роботи, сімейного статусу, кількості дітей у сім'ї, порядкового номеру народження, кількості братів і сестер. Значну увагу приділено порівняльному аналізу індивідуально-особистісних особливостей менеджерів середньої ланки комерційних і державних структур. Проведено класифікацію кризових ситуацій. Розроблено рекомендації щодо підготовки менеджерів середньої ланки до діяльності за кризових ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181 +
Шифр НБУВ: РА339809

Рубрики:

      
2.

Кулик Ю. Є. 
Інтернаціоналізація професійного розвитку менеджерів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Ю. Є. Кулик ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль керівників міжнародних компаній у забезпеченні їх конкурентоспроможності за сучасних економічних умов. Досліджено кореляцію між фінансовими затратами транснаціональних корпорацій на розвиток управлінського персоналу та капіталізацією даних компаній. Визначено міжнародні, міжкультурні та національні особливості розвитку управлінського професіоналізму у міжнародному бізнесі. Виявлено основні фактори, які впливають на професійний розвиток менеджерів у міжнародному бізнесі. Розглянуто вплив корпоративної культури міжнародних компаній на професійний розвиток менеджерів. Розвинуто систематизацію типів ключових подій. Розроблено методику оцінювання готовності менеджерів міжнародних компаній до використання досвіду управлінської діяльності у крос-культурному середовищі. Обгрунтовано логіку запровадження циклічно-поетапного підходу до управління процесом професійного розвитку менеджерів міжнародних компаній у сучасному бізнесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.90-212.14
Шифр НБУВ: РА376770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузьмич О. Г. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення розвитку підприємств побутового обслуговування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Г. Кузьмич ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено методичні засади формування системи інформаційно-аналітичної підтримки управлінських рішень на підприємствах побутового обслуговування, яка виступає як інтеграція взаємопов'язаних процесів: обгрунтування показників-індикаторів, прогнозування тенденцій розвитку ринку побутових послуг, формування можливих засобів впливу на об'єкт управління, що надає можливість підвищити ефективність управлінських рішень менеджерів, які працюють у сфері побутових послуг. Удосконалено методологічну схему моніторингу діяльності підприємств побутового обслуговування, у якій, на відміну від існуючих, передбачено: контур створення або модифікації системи методичного й інформаційного забезпечення і контур збору й аналізу інформації в системі моніторингу, що надає можливість формалізувати результати моніторингу та синтезувати їх в управлінські рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)442.1
Шифр НБУВ: РА382682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кузьменко О.О. 
Адміністративно-правове забезпечення менеджменту в державній податковій службі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кузьменко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність впровадження менеджменту у державну податкову службу України (ДПС). З'ясовано, що розвиток даного напрямку обумовлений демократичними перетвореннями в зв'язку з реформуванням адміністративного права. Доведено необхідність якісного оновлення системи органів ДПС України. Удосконалено понятійний апарат адміністративного права та процесу, зокрема, запропоновано визначення понять "менеджмент в органах ДПС України", "правова мораль", "послуга", "адміністративні послуги, що надаються органами ДПС України". Обгрунтовано правові засади менеджменту надання адміністративних послуг органами ДПС України та запропоновано їх законодавче закріплення. Удосконалено нормативне регулювання процедури надання адміністративних послуг органами ДПС України. Уточнено статус менеджера, розроблено принципи адміністративно-правового добору менеджерів з метою підвищення ефективності діяльності органів ДПС України шляхом відомчого регулювання. Запропоновано підхід до формування адміністративної культури, розроблено теоретичні засади використання послуг у діяльності органів виконавчої влади. Наведено рекомендації щодо запровадження світових стандартів з метою удосконалення управління якістю в органах ДПС України. Розроблено правові засади формування системи управління якістю в органах ДПС України, на підставі яких запропоновано законодавчо закріпити визначення поняття "менеджмент якості адміністративних послуг, які надаються органами ДПС України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА363144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бірюкова Т.Ф. 
Болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Т.Ф. Бірюкова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням самоорганізаційного підходу проаналізовано проблематику підготовки майбутніх менеджерів у контексті принципів Болонської декларації. Розкрито зміст поняття соціалізації особистості майбутнього менеджера, яка реалізується шляхом засвоєння норм і цінностей полікультурного соціуму, притаманних об'єднаній Європі (адаптаційна складова), а також засобами формування організаційної поведінки на підставі впровадження особистісно-орієнтованої освіти (професійна складова). Показано, що реалізація принципів Болонської декларації є шляхом ефективного розв'язання суперечності між національною освітньою системою підготовки майбутніх менеджерів (професійною соціалізацією) та загальноєвропейською культурою (процесом соціалізації, що має загальноцивілізаційне спрямування). З'ясовано, що специфіка сучасної підготовки конкурентоспроможних управлінських кадрів в Україні полягає в інтеграції здобутків національної освіти у полікультурну європейську спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + С5*5*333.91 + Ч484(4) + У010.321 р3 +
Шифр НБУВ: РА343313

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Гижко А. П. 
Впровадження практик децентралізації в контексті формування «політики знизу» в Україні / А. П. Гижко. — Б.м., 2021 — укp.

Зрілість політичних систем сучасності має низку показників, серед яких – модель взаємовідносин держави і суспільства. Характеристиками цієї моделі можуть виступати такі показники, як розвинутість громадянського суспільства в частині впливовості його інститутів, відчуття захищеності населення (соціальної, правової, інформаційної тощо), рівень політичної і правової культури громадян, стан громадянської освіти, сальдо міграції держави, реальні практики реалізації конституційного права громади на управління територією. Останній показник в Україні має міждисциплінарну природу як у контексті теоретико-методологічних підходів наукового вивчення, так і в самих практиках впровадження.Результатом компаративного аналізу стало виявлення специфіки світових та вітчизняних практик впровадження децентралізації в частині їх політико-правового забезпечення, суспільного діалогу та успішних локальних кейсів. Визначено, що політико-правове забезпечення процесу впровадження децентралізації у Франції, Польщі та Україні базується на Європейській хартії місцевого самоврядування та наявності реальних практик організації публічної влади на трьох рівнях: центральний (національний), місцевий (локальний), проміжний (регіональний).У ході дослідження будо визначено два кейси діалогу суспільства і держави у контексті державної регіональної політики. Перший кейс – це практична взаємодія, що відбувається завдяки розвинутому громадянському суспільству за допомогою: бюджету громадських ініціатив, громадських рад та консультативних органів, асоціацій громадських організацій, експертного та проєктного середовища, громадського контролю. Другий кейс (провладний) - має меті лише залучення громадськості до організації владних ініціатив. Функціонування кейсів залежить від моделі місцевого самоврядування конкретної держави та стартових умов проведення реформи. Доведено, що втілення реформи децентралізації в Україні, на основі європейського досвіду, відбувається з використання існуючих моделей управління територіями. У побудові практик менеджеризму використовується поєднання державного, регіонального й локального принципів управління, що мають на меті делегування повноважень і встановлення контролю між центром та регіоном за принципом субсидіарності. У роботі обґрунтовано, що оцінка регіональної політики в регіоні залежить від індикаторів ефективності територіальних громад. Під час дослідження було проаналізовано декілька систем індикаторів, що містяться у трьох підходах: внутрішньому, зовнішньому, локальному (авторському). Авторський підхід було запропоновано автором для використання Вінницькою облдержадміністрацією, що містив наступні індикатори: - динаміка демографічної ситуації в громаді; - співвідношення природнього скорочення населенні і міграції; - вікова структура населення в громаді; - рівень дотаційності бюджетів за відповідний рік; - питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах; - діяльність соціальної та адміністративної інфраструктури; - фактичні капітальні видатки на 1-го мешканця територіальної громади. Визначено успішний кейс впровадження реформи децентралізації на прикладі Вінницької області. У досліджуваних громадах Вінниччини помітно змінилася структура місцевих бюджетів, відбулася активізація мешканців громади, які стали долучатися до консультацій та громадських слухань, відбулось створення ЦНАП, нових медичних амбулаторій та опорних шкіл, реставрація пам'яток культури та активізація культурного життя. Ключові висновки кваліфікаційної наукової праці довели, що у великих за своєю площею державах, з усталеною практикою впливу недержавних інститутів на державну політику та успішними локальними практиками самоврядування, слід очікувати формування діалогу між державою і суспільством шляхом ініціатив «знизу», що сприятиме модернізації системи владних відносин в бік «уряду професіоналів», розгалуженої системи представництва локальних територій на загальнонаціональному рівні, легітимності державних інститутів та демократизації політичної системи.^UThe maturity of modern political systems has a number of indicators, including the model of the relationship between state and society. Such indicators as the development of civil society in terms of the influence of its institutions, the sense of protection of the population (social, legal, informational, etc.), the level of political and legal culture, the status of civic education, the state migration balance, real practices of the realization of constitutional law to manage the territory by communities can be considered as characteristics of this model. The last indicator has an interdisciplinary nature in Ukraine: both in the context of theoretical and methodological approaches to scientific study, and in the implementation practices themselves.Detection of the specificity of global and national practices of decentralization implementation in terms of their political and legal support, public dialogue and successful local cases is a result of the comparative analysis. It is determined that the political and legal support of the decentralization process in France, Poland and Ukraine is based on the European Charter of Local Self-Government and the existence of real practices of the organisation of public authority at three levels: central (national), domestic (local), intermediate (regional). The author identifies two cases of dialogue between society and state in the context of state regional policy. The first case is a practical interaction that takes place due to developed civil society through the budget of public initiatives, public councils and advisory bodies, associations of public organizations, expert and project environment, public control. The second case (pro-government) aims only to attract the public to the organization of power initiatives. The functioning of the cases depends on the model of local self-government of a particular state and the starting conditions for the reform implementation. It is proved that the implementation of decentralization reform in Ukraine, based on European experience, takes place with the use of existing models of territory management. Combination of state, regional and local principles of management, aimed at delegation of powers and setting the control between the center and the region on the principle of subsidiarity, is used for the construction of managerial practices.It is substantiated that an assessment of regional policy in the region depends on indicators of the territorial community's effectiveness. During the study, several systems of indicators were analyzed, which are contained in three approaches: internal, external, local (author's approach). The author's approach was proposed by the author for the Vinnytsia Regional State Administration, which contained the following indicators: - dynamics of the demographic situation in the community; - the ratio of natural population decline and migration; - age structure of the population in the community; - level of budget subsidy for a certain year; - the share of expenditures for the maintenance of the management staff in its own resources; - activities of social and administrative infrastructure; - actual capital expenditures per 1 inhabitant of the territorial community. The successful case of decentralization reform implementation on the example of Vinnytsia Region is determined. The structure of local budgets in the studied communities of Vinnytsia Region has significantly changed, community residents have become more active and have started to join consultations and public hearings, new administrative services centers, medical clinics and support schools have been established, cultural monuments have been restored and cultural life has been intensified. The key conclusions of the qualification work proved that in large states, with a well-established practice of the influence by non-state institutions on public policy and successful local self-government practices, the formation of dialogue between the state and society through the «bottom-up» initiatives should be expected. It will contribute to the modernization of power relations towards the «government of professionals», the branched system of representation of local territories at the national level, the legitimacy of state institutions and the democratization of the political system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Вознюк Л.В. 
Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Вознюк ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему гуманістичної орієнтації змісту управління інноваційною діяльністю у закладах загальної середньої освіти. Визначено основні підходи до оновлення шкільного менеджменту, уточнено основні детермінанти та введено до наукового обігу поняття "гуманістичні засади управління інноваціями". Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель гуманістично орієнтованого управління інноваційними процесами у загальноосвітніх навчальних закладах. Розроблено методику діагностування рівня гуманізації у системах внутрішньошкільного управління. Виявлено взаємозалежність рівня гуманізації шкільного менеджменту й ефективності інноваційних процесів сучасної школи. Висвітлено гуманістичні засади управління інноваційною діяльністю, а саме: пріоритет гуманістичних цінностей у прогнозуванні та проектуванні змін; адаптивність, гнучкість організаційних структур; демократизація внутрішньошкільного управління (стилю, характеру управління); орієнтація на співуправління, самоуправління, партнерство, взаємоузгодженість спільних дій і цілей; особистісно орієнтований підхід до управління педагогічним колективом; гуманістичне спрямування нових методів внутрішньошкільного управління (програмування, проектування, експертизи, стимулювання, методів структурування та розвитку шкільного співтовариства); людинознавчу компетентність менеджера освіти. На підставі результатів дослідження установлено наявність стійких тенденцій підвищення рівня ефективності управління інноваційною діяльністю у контексті посилення гуманістичних засад менеджменту освіти,інноваційний простір школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА354759

Рубрики:

      
8.

Курило Т.М. 
Державне управління підготовкою керівників для охорони здоров'я України в умовах європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Т.М. Курило ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади удосконалення процесу державного управління підготовкою керівників для лікувально-профілактичних закладів України за умов інтеграції в єдиний європейський освітній простір на засадах Болонського процесу. Здійснено системний аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових джерел щодо державного управління підготовкою керівників лікувально-профілактичних закладів. Охарактеризовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення механізмів державного управління підготовкою керівників лікувально-профілактичних закладів. Розроблено алгоритм підготовки та перепідготовки керівного складу та менеджерів у галузі охорони здоров'я. Обгрунтовано модель менеджера майбутнього як глобального стратега, політика par excellence (без кордонів), лідера, провідника змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14п/р +
Шифр НБУВ: РА343503

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Каритка В. В. 
Екологічна відповідальність молоді як детермінанта сталого розвитку промислових регіонів: соціологічний вимір (на прикладі Дніпропетровської області). / В. В. Каритка. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації теоретично узагальнено наукові підходи до розуміння екологічної відповідальності як правової та соціально-економічної категорії, уточнено її форми, різновиди, функції і чинники формування. Проаналізовано молодь, як специфічну соціально-демографічну групу, як суб'єкт екологічної відповідальності і реалізації доктрини сталого розвитку, а також уточнено специфічні риси молоді промислового регіону. З'ясовано цілі і стан реалізації доктрини сталого розвитку в промислових регіонах на прикладі міста Кривий Ріг як великого промислового регіону.У дисертаційній роботі удосконалено розуміння шляхів і методів реалізації доктрини сталого розвитку в промислових регіонах через активізацію молоді у цьому процесі як активно діючого суб'єкта запровадження інтелігентної спеціалізації, яка передбачає поглиблення співробітництва молодих науковців та підприємців у сфері раціонального використання природних ресурсів і запровадження інноваційних «розумних» технологій. Практичне значення дисертації полягає в тому, що теоретичні положення дисертації, які емпірично верифіковані, можуть бути використаними освітніми закладами, управлінськими структурами державного рівня та місцевого самоврядування, підприємцями і громадськими екологічними рухами для діяльності, яка спрямована на захист природного середовища і формування екологічної культури у населення, зокрема молоді, для реалізації доктрини сталого розвитку у промислових регіонах. Запропонована у дисертації інтелігентна спеціалізація як інноваційна стратегія сталого розвитку враховує удосконалення діяльності молодих науковців, менеджерів, підприємців і владних структур у реалізації розумного еколого-економічного розвитку на основі формування в їх свідомості патернів екологічної поведінки. Ключові слова: молодь, промисловий регіон, екологічна культура, екологічна відповідальність, екологічна свідомість, патерни екологічної поведінки, екологічні ризики, доктрина сталого розвитку, інтелігентна спеціалізація, раціональність, екологічний ресурс, детермінанта.^UThe dissertation theoretically summarizes the scientific approaches to understanding environmental responsibility as a legal and socio-economic category, its forms, varieties, functions and factors of formation are clarified. The article analyzes young people as a specific socio-demographic group, as a subject of environmental responsibility and implementation of the doctrine of sustainable development, as well as clarifies the specific features of young people in the industrial region. The goals and state of implementation of the doctrine of sustainable development in industrial regions are clarified on the example of the city of Kryvyi Rih as a large industrial region.The dissertation work improves the understanding of ways and methods of implementing the doctrine of sustainable development in industrial regions through the activation of young people in this process as an active subject of the introduction of intelligent specialization, which provides for deepening cooperation between young scientists and entrepreneurs in the field of rational use of Natural Resources and the introduction of innovative "smart" technologies. Practical significance of the dissertation consists in the fact that the theoretical provisions of the dissertation, which are empirically verified, can be used by educational institutions, management structures of the state level and local self-government, entrepreneurs and public environmental movements for activities aimed at protecting the natural environment and forming an ecological culture among the population, in particular young people, for the implementation of the doctrine of sustainable development in industrial regions. The intellectual specialization proposed in the dissertation as an innovative strategy for sustainable development takes into account the improvement of the activities of young scientists, managers, entrepreneurs and government structures in the implementation of reasonable ecological and economic development based on the formation of patterns of environmental behavior in their minds. Keywords: youth, industrial region, ecological culture, environmental responsibility, environmental consciousness, patterns of environmental behavior, environmental risks, doctrine of Sustainable Development, intelligent specialization, rationality, environmental resource, determinant.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Фастовець О.О. 
Екологічна підготовка майбутніх менеджерів з туризму у вищих навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Фастовець ; Ін-т пед. освіти і освіти дорос. АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні тенденції розвитку екологічної освіти у теорії та практиці навчання. Висвітлено історичний аспект екологічної підготовки майбутніх менеджерів туризму в Україні й узагальнено її стан за кордоном. Обгрунтовано зміст екологічної складової підготовки майбутніх менеджерів туризму. Визначено доцільність і алгоритм екологізації професійно-орієнтованих дисциплін. Обгрунтовано критерії відбору змісту екологічної складової професійно-орієнтованого курсу "Організація транспортних подорожей і перевезень туристів". Запропоновано інноваційні форми та методи екологічної підготовки майбутніх менеджерів туризму. Завдяки впровадженню розробленої методики виявлено позитивні зміни в екологічній підготовці студентів, зокрема, показників: екологічної освіченості, свідомості та діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361439

Географічні рубрики:

      
11.

Борщ Л.В. 
Економічні засади та інноваційні технології формування й використання лідерського потенціалу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.В. Борщ ; Наук.-дослід. екон. ін-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою визначення шляхів нарощування вітчизняного лідерського потенціалу країни для більш динамічного економічного розвитку країни. Уточнено понятійний апарат і з'ясовано найбільш суттєві характеристики лідерства. Розроблено організаційно-економічний механізм - вагому складову людського капіталу, визначено умови, важелі, напрями та засоби формування в Україні лідерства. Висвітлено роль інновацій і розроблено мотиваційні важелі формування лідерського потенціалу з використанням державних і громадських механізмів, авторських розробок. Запропоновано шляхи вдосконалення методики оцінювання ефективності діяльності галузевих лідерів, ТОП-менеджерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА354672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Скляр Г. П. 
Економічні умови і протиріччя розвитку споживчої кооперації в перехідній економіці: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / Г. П. Скляр ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 32 с. — укp.

Висвітлено зміст категорії "сумісно-розділені відносини" в сфері економічного розвитку споживчої кооперації. Подано теоретичне обгрунтування наукового змісту категорії "соціальний капітал споживчої кооперації". Розкрито зміст і механізми реалізації ренти менеджера у споживчій кооперації, що є однією із форм розв'язання суперечностей розвитку кооперації, а також особливістю прояву суперечності між працею та капіталом у перехідній економіці. Вдосконалено положення К. Ясперса та Д. Белла стосовно вісьового часу, вісьових принципів і структур з метою визначення вісьових координат розвитку споживчої кооперації, а також визначення кооперативної ідентичності споживчої кооперації, яке включає сумісно-розділені відносини зі спільного визнання та реалізації кооперативних цінностей і принципів. Встановлено модель розвитку відносин виробничо-заготівельної сфери споживчої кооперації, алгоритм формування фінансових ресурсів споживчої кооперації за рахунок коштів кооперативного сектору, визначення споживчої кооперації як форми забезпечення соціально-економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.8
Шифр НБУВ: РА380208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Русан Н. І. 
Емоційний інтелект в управлінні проектами / Н. І. Русан. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої наукової проблеми розробки концептуальних положень, моделей, методів та підходів, що формують досягнення успіху всередині проєктних команд за допомогою підвищення рівня емоційного інтелекту та вдалого застосування трансформаційного лідерства, компетенцій, командних цінностей.Проаналізовано наукові джерела щодо поняття «емоційний інтелект» та впроваджено власне визначення з урахуванням специфіки управління проєктами. Емоційний інтелект – здатність проєктного менеджера інтерпретувати власні емоції та емоції інших людей, на їх основі організовувати ефективну взаємодію в діловому співтоваристві з усіма зацікавленими сторонами для успішної реалізації проєкту та програми.Досліджено причини виникнення концепції емоційного інтелекту та проаналізовано відповідні моделі. Передумовою виникнення концепції емоційного інтелекту вважають роботи американського психолога Х. Гарднера, який висунув думку про множинність форм прояву інтелекту. До них належать такі: вербальний, просторовий, кінестетичний, логіко-математичний, музичний, внутрішньоособистісний (спрямований на власні емоції) та міжособистісний (спрямований на емоції інших людей).Встановлено методики оцінки емоційного інтелекту: вимірювання емоційного інтелекту на основі самозвіту (опитувальники) та вимірювання емоційного інтелекту методом вирішення завдань (об'єктивні тести). Розглянуто проблеми оцінювання емоційного інтелекту та вдосконалено методику. Проаналізовано спільні риси між трансформаційним лідерством та емоційним інтелектом. Досліджено поняття «емоційна компетентність» та «емоційний інтелект». Визначено складові емоційно інтелектуальної команди: мотивація та відданість; ставлення до конфліктів; клімат команди; самостійне управління; відкрите спілкування; управління відносинами; толерантність до відмінностей. Розроблено новий набір цінностей. Досліджено декілька різних типів команд та їх різноманітних потреб в емоційному інтелекті.Підходи до визначення успіху проєктів видозмінювалися – від традиційного потрійного обмеження до багатокритеріальних і багатофакторних моделей. Виявлено ключові фактори досягнення ефективного результату проєкту та побудовано концептуальну модель успіху проєкту організації. Показано, що така модель включає в себе складові: емоційний інтелект, трансформаційне лідерство, компетенції керівника та командні цінності. Досліджено та побудовано формалізовану модель успіху проєкту та програми. Застосовано підходи теорії множин для здійснення формалізації. Ця модель забезпечує визначення тих елементів, які можуть та повинні знаходитися під управлінням проєктного менеджера.Здійснено практичну апробацію результатів дослідження. Результати роботи впроваджені під час agile – трансформації на кафедрі управління проєктами Київського національного університету будівництва і архітектури та на підприємстві «ДАХСЕРВІС».Проаналізовано підприємство «ДАХСЕРВІС» та визначено складові, яких не вистачає для успішної реалізації проєктів. За результатами моделювання поведінки виділено компетенції, за якими менеджеру бракує компетентності. В процесі розвитку проєктного менеджера на ці компетенції треба звернути увагу щодо їх розвитку. Було виявлено, що на «ДАХСЕРВІС» керівництво використовує транзакційний стиль управління. Ситуаційний підхід, відсутність програми дій можуть бути дуже небезпечні, тому що результат діяльності організації в цьому випадку зводиться до нуля. Компанія втрачає конкурентоспроможність. Тому на підприємстві «ДАХСЕРВІС» запропоновано використовувати підмножини трансформаційного лідерства за-для підвищення успішної реалізації проєктів. Встановлено, що на підприємстві відсутні чітко прописані командні цінності та місія.Запропоновано 5 кроків, які допоможуть вищому керівництву підтримувати хід agile-трансформації. Нові ціннісні установки є фундаментом нового підходу до освітнього процесу: практико-орієнтованість, адаптивність, гнучкість, інноваційність змінюють класичні цінності університету – академічність, стійкість, фундаментальність. Зміни у форматі взаємодії «університет – студент – роботодавець» забезпечують прискорення «готового» продукту з перенесенням фокусу освітніх програм з розвитку предметних знань і запам'ятовування інформації на розвиток особистісних і метапредметних компетенцій.Ключові слова: емоційний інтелект, успіх проєкту, соціальний інтелект, самоконтроль, соціальна чуйність, міжособистісний інтелект, внутрішньоособистісний інтелект, самосвідомість, емоційна компетентність, керування відносинами, емпатія, трансформаційне лідерство.^UThe dissertation is devoted to solving the important scientific problem of developing conceptual positions, models, methods and approaches, that shape success within project teams by enhancing the level of emotional intelligence and successful application of transformational leadership, competencies, team values. Scientific sources on the concept of «emotional intelligence» are analyzed and their own definition is introduced taking into account the specifics of project management. Emotional intelligence – the ability of the project manager to interpret their own emotions and emotions of other people, on their basis to organize effective interaction in the business community with all stakeholders for the successful implementation of the project and program.The causes of the concept of emotional intelligence have been investigated and the corresponding models have been analyzed. The prerequisite for the emergence of the concept of emotional intelligence is the work of the American psychologist G. Gardner, who suggested the multiplicity of forms of expression of intelligence. These include: verbal, spatial, kinesthetic, logic-mathematical, musical, intrapersonal (directed at one's own emotions), and interpersonal (aimed at other people's emotions).Emotional intelligence assessment techniques have been established: measuring emotional intelligence based on self-report (questionnaires) and measuring emotional intelligence by problem-solving method (objective tests). The problems of evaluation of emotional intelligence are considered and the technique is improved.Common features between transformational leadership and emotional intelligence are analyzed. The concepts of «emotional competence» and «emotional intelligence» are explored.The components of the emotional intellectual team are identified: motivation and dedication; attitude to conflicts; team climate; self-management; relationship management; open communication; tolerance for differences. A new set of values has been developed. Several different types of teams and their different needs for emotional intelligence have been explored.Approaches to determining the success of projects have varied - from the traditional triple restriction to multi-criteria and multi-factor models. The key factors for achieving the effective result of the project are identified and a conceptual model of success of the project of the organization is constructed. Such a model is shown to include components of emotional intelligence, transformational leadership, leadership competencies, and team values.A formalized model of project and program success has been researched and built. The approaches of set theory to formalization are applied. This model identifies those elements that can and should be managed by a project manager.Practical testing of the results of the study was carried out. The results of the work were implemented during the agile – transformation at the project management department of the Kyiv National University of Construction and Architecture and at the company «DAHSERVIS».The company «DAHSERVICE» has been analyzed and identified which components are not enough for successful project implementation. Behavioral modeling highlights the competencies that a manager lacks in competencies. As the project manager develops, these competencies need to be addressed in terms of their development. At «DAHSERVICE» management was found to use a transactional management style. The situation approach, the lack of an action program can be very dangerous because the result of the organization's activities, in this case, is reduced to zero. The company is losing competitiveness. Therefore, «DAHSERVICE» is offered to use transformational leadership subsets to enhance the successful implementation of projects. It is established that the company does not have clearly spelled out command values and mission.5 steps are suggested to help senior management support the agile transformation process. New value propositions are the basis of a new approach to the educational process: practical orientation, adaptability, flexibility, innovativeness are changing the classic values of the university - academic, sustainability, fundamental. Changes in the format of the university-student-employer interaction provide an acceleration of the "finished" product with a shift in focus of educational programs on the development of subject knowledge and memorization of information on the development of personal and meta-subject competences.Keywords: emotional intelligence, project success, social intelligence, self-control, social responsiveness, interpersonal intelligence, interpersonal intelligence, self-awareness, emotional competence, relationship management, empathy, transformational leadership.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Жданова Н.С. 
Зміст і структура навчально-методичного комплексу з німецької мови для майбутніх менеджерів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.С. Жданова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 26 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано процедуру відбору змісту навчання з урахуванням міжпредметних зв'язків іноземної мови з гуманітарними, природничо-науковими та загальноекономічними й професійно орієнтованими дисциплінами. Виділено три частини серії навчально-методичного комплексу (НМК) та, як мінімум, три варіанти НМК-III, що відповідають спеціальностям напрямку "Менеджмент" ("Менеджмент на ринку товарів і послуг", "Економіка й управління бізнесом", "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності"). На підставі міжпредметних зв'язків здійснено розподіл тем по всіх частинах НМК і визначено співвідношення загальнокультурного, загальноекономічного та професійно орієнтованого навчального матеріалу в серії НМК. Розроблено систему вправ для формування професійно орієнтованої комунікативної компетенції, яку реалізовано в циклі НМК. Створено модель циклу НМК, що складається з 6-ти блоків: оглядового, презентації, тренування та практики в спілкуванні, довідкового та самоконтролю. Ефективність розроблених циклів НМК доведено у двох серіях експериментального навчання та визначено оптимальне співвідношення загальнокультурного, загальноекономічного та професійно орієнтованого навчального матеріалу для НМК-I. Наведено методичні рекомендації щодо створення НМК з німецької мови для формування професійно орієнтованої міжкультурної комунікативної компетенції у майбутніх менеджерів. Здійснено практичне впровадження розроблених методики та циклів НМК-I в навчальний процес у ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-913-2 +
Шифр НБУВ: РА355838

Рубрики:

      
15.

Ковальова О. П. 
Кадрове забезпечення корпоративного управління підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / О. П. Ковальова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент, (галузь знань 07 – Управління та адміністрування). – Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України; Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, Харків, 2024.Дослідження присвячено поглибленню теоретичних основ та розробленню науково-методичних підходів і рекомендацій щодо формування та удосконалення кадрового забезпечення корпоративного управління підприємств.Об’єктом дослідження є процес кадрового забезпечення корпоративного управління підприємств. Предметом дослідження виступають теоретичні положення, методи, методичні підходи щодо формування та реалізації кадрового забезпечення корпоративного управління підприємства, зокрема наглядових рад, як гаранта задоволення інтересів стейкхолдерів. ?У роботі на підставі інтегрування різних позицій та застосування принципів процесного підходу, встановлено, що кадрове забезпечення корпоративного управління є мультіскладним комплексом дій (процесів), спрямованих на формування, реалізацію і удосконалення необхідного кількісного та якісного складу наглядових рад та корпоративного менеджменту з метою досягнення цільових орієнтирів підприємства в довгостроковій перспективі, задоволення інтересів стейкхолдерів, розвитку інтелектуального, професійного та особистісного потенціалу. Запропоноване поняття відрізняється від існуючих використанням широкого погляду і включення не тільки процесів найма необхідного персоналу, але й інших процесів: розвитку, мотивації, управління компетенціями тощо. Зміст кадрового забезпечення корпоративного управління розкрито завдяки застосуванню процесного підходу, а саме методології структурного моделювання IDEF0, що передбачає побудування контекстної та декомпозиційних діаграм. Обґрунтовано склад робіт та деталізовано процеси кадрового забезпечення наглядових рад.В роботі пропонується авторський підхід до формування кадрового забезпечення в корпоративному управлінні, що базується на виокремленому контурі управління компетентностями, обґрунтуванні відповідних рівнів управління, порядку та змісту реалізованих робіт, та встановленій ієрархії "ключові компетенції організації – компетентності членів наглядової ради – компетентності корпоративного менеджменту". Обґрунтовано відповідні рівні реалізації управління компетентностями (підприємство, наглядова рада, корпоративний менеджмент), порядок та зміст реалізованих робіт.Впровадження запропонованого підходу дозволить забезпечити ефективний кадровий склад, що буде сприяти досягненню балансу інтересів зацікавлених стейкхолдерів, ефективному управлінню підприємством та його успішному розвитку через баланс функцій володіння, використання, розпорядження та управління.Організаційна підтримка запропонованого підходу здійснюється шляхом реалізації контролю, аналізу та удосконалення, які включають напрямки, що безпосередньо впливають на кадровий ресурс (характеризує сукупність його властивостей); реалізацію функцій управління (характеризує ефективність використання ресурсів у діяльності менеджера); рівень досягнення цілей корпоративного управління.?У дисертації виконано аналіз особливостей функціонування та розвитку корпоративного сектору в Україні. Проаналізовано основні показники ринку праці в Україні, виявлено основні тенденції, переваги та недоліки. Визначено характеристики ринку оплати праці в Харківській області, доведена необхідність удосконалення кадрового забезпечення підприємства корпоративного сектору та здійснення управління ним.Оцінювання компетентностей персоналу в сфері корпоративного управління передбачає застосування процесного підходу, що розглядає цю діяльність відповідно до можливостей забезпечити необхідний вхід (кадровий ресурс, а саме особисті та професійні компетентності співробітників, які набуваються протягом життя, навчання, набуття досвіду в професійній діяльності за межами компанії), певну активність (дію) і вихід. При реалізації процесу кадрового забезпечення в даній організації (підприємстві) формуються управлінські та інформаційно-комунікаційні компетентності. Управлінський процес передбачає розвиток і проявлення саме ключових корпоративних компетентностей. Результатом такого процесу є корпоративна культура (сукупність цінностей, норм і поведінки, які поділяють співробітники компанії; яка визначає, як компанія працює, і впливає на те, як співробітники взаємодіють один з одним, клієнтами та іншими зацікавленими сторонами) та досягнення поставлених стратегічних цілей.Модель компетентностей «10 M2P» сформовано на підставі виокремлення найбільш значущих управлінських, професійних і особистісних компетентностей, які одержані завдяки узагальненню існуючих моделей і досвіду їх оцінювання в практичній діяльності.^UThesis for a Philosopher Doctor Degree in Management, specialization 073, (subject area 07 – Management and Administration). – Kharkiv National Automobile and Highway University of the Ministry of Education and Science of Ukraine; Kharkiv, 2024. The research addresses deepening of theoretical foundations and development of scientific and methodological approaches and recommendations for establishment and improvement of staffing support for corporate governance of enterprises.The object of research is the process of staffing support for corporate governance of enterprises. The subject of research are theoretical provisions, methods, methodological approaches to establishment and implementation of corporate governance of enterprises, in particular, supervisory boards, as guarantors of stakeholders’ interests satisfaction. ?Based on integration of various positions and application of process approach principles, the research finds that staffing support for corporate governance is a multi-complex set of actions (processes) aimed at development, implementation and improvement of the required quantitative and qualitative composition of supervisory boards and corporate management for the purpose of achievement of long-term goals and objectives of enterprises, satisfaction of shareholders’ interests, and development of intellectual, professional and personal capacity. The proposed definition differs from the existing ones by using broad vision and covering not only the processes of hiring of the required staff but also other processes, such as development, motivation, competence management, etc. The essence of the staffing support for corporate governance is presented through application of the process approach, specifically, the methodology of structural modelling IDEF0 that provides for building of context and decomposition diagrams. The composition of works is justified, and the processes of supervisory boards staffing is elaborated.The research paper suggests original approach to development of staffing support for corporate governance based on carved-out contour of competence management, justification of the respective management levels, sequence and essence of the implemented works, and the established hierarchy “key competences of the organization – competences of supervisory board members – competences of corporate management”. The respective levels of competence management implementation (enterprise, supervisory board, and corporate management), as well as the procedure and contents of the performed works are justified. Implementation of the proposed approach will allow to ensure effective staffing that will contribute to achievement of balance of all stakeholders, efficient enterprise management, and its successful development through the balance of ownership, usage, disposal, and management functions. Organizational support of the proposed approach is achieved through exercising control, analysis and improvements that include the areas that directly impact human resources (characterizes the totality of its features); performance of management functions (characterizes effectiveness of resource utilization in the activity of a manager); and the level of corporate governance goals achievement. ?In our thesis, we made analysis of special aspects of functioning and development of the corporate sector in Ukraine. We analyzed key indicators of the Ukrainian labour market, identified major trends, strengths and weaknesses. Features of the wage market in Kharkiv oblast are defined, the need for improvement of staffing support for the corporate sector enterprise and its management is proven. Appraisal of staff competences in the area of corporate governance provides for application of the process approach that considers this activity according to its ability to ensure the respective entrance (human resource, specifically, personal and professional competences of employees gained during their lifetime, training, gaining experience in their professional activity beyond the company), certain activity (action), and exit. When the process of staffing support is implemented in the organization (enterprise), management, information and communication competences are developed. The management process provides for development and manifestation of key corporate competences. The result of such process is a corporate culture (a set of values, standards and behavior shared by employees of the company that defines how the company operates and influences the way its employees interact among themselves, with customers and other stakeholders), as well as the achievement of the defined strategic objectives. Competence model “10 M2P” was formed on the basis of segregation of major management, professional and personal competences obtained through generalization of the existing models and practical experience of their assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Турчіна С.Г. 
Кадровий менеджмент в підприємствах АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Г. Турчіна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні аспекти кадрового менеджменту підприємств АПК на прикладі аграрного сектора Сумщини. Систематизовано суть такого менеджменту та кадрово-менеджерського потеціалу, мотивації персоналу як функції активізації ефективного організаційного розвитку управлінської діяльності. Обгрунтовано особливості кадрового забезпечення аграрних економічних суб'єктів кадрами за умов структурних соціально-економічних і господарських трансформацій економічного механізму агропромислового комплексу. Проаналізовано стан формування кадрово-менеджерського потенціалу підприємств за структурою кадрів їх кількісно-якісних характеристик та оцінено вплив людського фактора на підприємницькі результати, ефективність сільського господарства. Розроблено пропозиції щодо удосконалення кадрового забезпечення в підприємствах даного сектора, оптимізації процедури визначення кадрового резерву керівників і спеціалістів, а також ефективності їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)321-640-212.1 +
Шифр НБУВ: РА348115

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кравчук В.В. 
Кадровий потенціал менеджменту в АПК: проблеми формування, використання і управління (на матеріалах Хмельницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Кравчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено нові теоретичні узагальнення щодо суті і ролі кадрового потенціалу менеджменту в АПК. Наведено кількісну і якісну характеристику управлінських кадрів, оцінку системи організації управління кадрами. Висвітлено ефективність заходів щодо комплектування і використання керівних кадрів у підприємницьких структурах. Запропоновано типову структуру кадрової служби великого підприємства, нову кадрову технологію і стандарти на її функціонування, модель керівника (менеджера) з персоналу, визначено головні напрямки удосконалення роботи з кадрами. Доведено доцільність професіоналізації управління, підготовки професійних менеджерів за програмою МБІ, необхідність модернізації чинної системи перепідготовки кадрів і підвищення їх кваліфікації, зокрема самоменеджемент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-212.14 + У9(4Укр-4Хме)320-212.14
Шифр НБУВ: РА320072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Войтенко О.С. 
Когнітивні моделі та інформаційні технології управління проектами та програмами (на прикладі програми супроводу судових справ органів Державної податкової служби України): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.С. Войтенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи формування успіху проектів на підставі ефективної взаємодії зацікавлених сторін з урахуванням динаміки поведінки та вивчення змін їх властивостей у процесі управління. Обгрунтовано та запропоновано математичну модель управління зацікавленими сторонами проекту на базі когнітивного підходу, що передбачає визначення їх взаємного впливу та значень когнітивних потенціалів, а також використання існуючих стандартів стосовно з'ясування компетенції проектних менеджерів. Розроблено модель внесення кращого досвіду проектів і програм організаційного розвитку у відповідні бази даних з їх активним використанням у наступних проектах. Розроблена когнітивна модель формування та перенесення уроків проектів і кращої практики у відповідні бази знань дозволяє значно покращити результативність програм розвитку з урахуванням динаміки оточення. Формалізація моделей показників для оцінки ефективності управлінських рішень у програмах організаційного розвитку дозволила сформувати практичний інструментарій управління складними програмами розвитку. Цей інструментарій перевірено у програмі створення ефективної системи адміністрування податку на додану вартість Державної податкової адміністрації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 +
Шифр НБУВ: РА352322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коцюк Ю.А. 
Криптографія як метод формування психологічного комфорту менеджерів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.10 / Ю.А. Коцюк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено поняття психологічного комфорту менеджерів, що активно використовують у їх діяльності інформаційні системи. Досліджено вплив криптографії на формування психологічного комфорту менеджерів. Систематизовано й узагальнено трактування суті поняття психологічного комфорту. Запропоновано визначення поняття "психологічний комфорт менеджера" у його професійній діяльності. Вивчено й узагальнено погляди науковців щодо впливу психологічного комфорту особистості на ефективність праці. Встановлено існування помірного позитивного статистично вірогідного зв'язку між рівнем психологічного комфорту менеджерів, що активно використовують інформаційні системи, та наявними у них знаннями з криптографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18с + Х840.4с +
Шифр НБУВ: РА365473

      
20.

Голікова Н.В. 
Людський капітал як фактор зростання та розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Голікова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Уточнено економічну суть людського капіталу, запропоновано визначення і розглянуто методи його оцінки в неокласичній літературі. В системі кількісного виміру як елементи людського капіталу розглянуто наукові знання (інформацію), інтелектуальний капітал викладача, вченого та менеджера. Зазначено, що найважливішими особливостями економіки знань, що формується, є тенденції утворення інформаційно-технотронного (комп'ютерно-інформаційного) устрою, розвитку корпоративних форм господарювання та наявність органічного взаємозв'язку освіти, фундаментальної науки та НДДКР фірм на основі комерціалізації інтелектуальних послуг. На підставі економіко-статистичного аналізу та використання моделі Р.Солоу зроблено макроаналіз економіки України за період 1990 - 2002 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА329860

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського