Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (5371)Книжкові видання та компакт-диски (1554)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=МОЛОЧН$<.>+<.>K=ПРОДУКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 712
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лошак Т.В. 
Автоматизоване управління виробництвом багатоасортиментної продукції молокозаводу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Лошак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів та способів автоматизованого управління технологічним комплексом (ТК) молочного заводу на підставі інтелектуальних підсистем прийняття рішень та забезпечення надійності. Розроблено систему управління для вирішення організаційно-економічних завдань оптимізації та координації роботи підсистем. Проведено параметричну оптимізацію математичних моделей на підставі експериментальних даних. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальних підсистем прийняття рішень, розглянуто функціональну структуру комп'ютерно-інтегрованої системи управління ТК молочного заводу. Запропоновану систему управління реалізовано за допомогою розподіленої мікропроцесорної мережі на базі контролерів і ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-210.302 + Л95-6
Шифр НБУВ: РА318397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Мойсієнко В.В. 
Агроекологічні основи удосконалення кормовиробництва в Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / В.В. Мойсієнко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 44 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано подальші напрями інтенсифікації польового та лучного кормовиробництва. Запропоновано способи розв'язання проблеми збільшення виробництва кормів і кормового білка шляхом створення штучних і поліпшення природних агрофітоценозів за умов Полісся України. Встановлено залежність продуктивності основних кормових культур від агрометеорологічних факторів, строку їх збирання, органо-мінеральної та органічної систем удобрення, розроблено методику прогнозування їх врожайності. Виявлено продуктивність кормової сівозміни та ефективність насичення її проміжними культурами. Встановлено ефективність сінокісного, пасовищного та сінокісно-пасовищного режимів використання сіяних багаторічних травостоїв шляхом підбору компонентів трав. На підстві проведеної інвентаризації кормових угідь у зоні радіоактивного забруднення визначено їх сучасний екологічний стан, продуктивність і необхідність поліпшення. Показано вплив запропонованих агротехнічних засобів на поліпшення, продуктивність та екологічний стан фітоценозів сіножатей і пасовищ за умов радіоактивного забруднення території. Розроблено моделі зеленого конвеєра для молочних корів залежно від щільності забруднення сільськогосподарських угідь радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА345515

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федорук Р.С. 
Адаптація корів до умов утримання і доїння та її корекція біологічно активними речовинами і фармакологічними препаратами: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / Р.С. Федорук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Наведено результати вивчення дії екологічних і технологічних чинників на адаптаційні процеси в організмі корів різного віку та продуктивності, впливу на них розроблених кормових домішок, кватерину, целотерину, аміназину та феназепаму. На підставі даних дослідження крові, молока, тканин окремих органів корів з'ясовано фізіолого-біохімічні механізми адаптаційних реакцій в організмі за дії ряду екологічних і технологічних чинників у різні періоди репродуктивно-продуктивного циклу. Установлено вплив ентерального введення аміназину та феназепаму на рівень основних метаболітів і гормонів у крові та ступінь сорбції й адсорбції їх молочною залозою корів після доїння, а також на концентрацію у крові корів-первісток основних лактогенних гормонів у період лактогенезу й адаптації до машинного доїння. Розроблено схеми та дози застосування вказаних кормових домішок і препаратів, виявлено стимулювальний вплив їх на інтенсивність обмінних процесів, адаптаційну та репродуктивну здатність, функціональну активність молочної залози з вираженою продуктивною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 +
Шифр НБУВ: РА338423

Рубрики:

      
4.

Косіор Л.Т. 
Адаптація корів української чорно-рябої молочної та голштинської порід до умов інтенсивної технології виробництва молока : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Л.Т. Косіор ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між процесом адаптації високопродуктивних корів української чорно-рябої молочної (УЧРМ) і голштинської до безприв'язно-боксового утримання та доїння в доїльному залі та динамікою відновлення їх надоїв до рівня, досягнутого в родильному відділенні, і роздоювання до максимуму. Доведено, що пристосувальна здатність у корів УЧРМП з двома отеленнями менш виражена, ніж у голштинів, а з трьома отеленнями і більше міжпородна різниця в адаптаційній здатності корів дещо нівелюється, хоча за цього також превалюють тварини голштинської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Невоструєва І. В. 
Азотовий обмін у рубці та синтез компонентів молока у корів за різної розщеплюваності протеїну корму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. В. Невоструєва ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Зазначено, що збільшення в раціоні лактуючих корів частки нерозщеплюваного в рубці протеїну від 29,7 до 41,2 % за екструзії ріпакового шроту, від 31,7 до 43,9 % за екструзії соєвого шроту та від 28,5 до 39,5 % за екструзії соняшникової макухи зумовлює зростання концентрації білкових і зменшення концентрації вільних амінокислот у вмісті рубця та надходження більшої кількості протеїну у дванадцятипалу кишку. Встановлено, що у корів, яким згодовували екструдовані корми, зменшувалися втрати азоту з калом і сечею та збільшувалось використання його в організмі. За використання в годівлі корів екструдованих високопротеїнових кормів у плазмі артеріальної крові підвищується концентрація метаболітів білкового обміну та посилюється їх використання молочною залозою у синтезі компонентів молока. Збільшення споживання коровами нерозщеплюваного в рубці протеїну екструдованих ріпакового шроту, соєвого шроту та соняшникової макухи підвищує надої корів на 8,9; 15,2 і 13,8 %. Витрати кормового протеїну на синтез молока зменшувались на 10,8-11,3 %, покращувалась репродуктивна функція корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21 + П60-273.90
Шифр НБУВ: РА379294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Луговий Б.Л. 
Антигіпертензивні властивості пептидів, які утворюються у процесі протеолізу бета-казеїну ферментами молочнокислих бактерій: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Б.Л. Луговий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що пептидні препарати після хронічного введення гіпертензивним тваринам суттєво знижують показники артеріального тиску, покращують показники центральної гемодинаміки та електричної активності серця, зменшують ступінь гіпертрофії частин серця та нормалізують їх просторові характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-29
Шифр НБУВ: РА313028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сеньків О.М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Сеньків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиокидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено також у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА363126

Рубрики:

      
8.

Порошина Т.В. 
Асоційовані з фенотипом HLA продукція інтерлейкіну-2 та експресія рецепторів до інтерлейкіну-2 у хворих з алогенною ниркою: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Т.В. Порошина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано необхідність врахування асоціативного зв'язку між HLA фенотипом і рівнем продукції IL-2 та експресії рецептора до IL-2 лімфоцитами периферичної крові хворих на хронічну ниркову недостатність (ХНН). Вперше обгрунтовано доцільність використання динамічного дослідження продукції IL-2 у хворих після пересадки алогенної нирки для прогнозу оберненості або необерненості гострої реакції відторгнення алотрансплантанту. Визначено, що після операції у хворих з АТН, незалежно від вихідного показника, спостерігається зростання рівня IL-2R+клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-99 +
Шифр НБУВ: РА323949

Рубрики:

      
9.

Камінська А.Л. 
Багатоцільова сцинтиграфія в оцінці ступеня ураження нирок при хіміотерапії хворих на рак молочної залози: автореф. дис...канд. мед. наук : 14.01.23 / А.Л. Камінська ; Нац. ін-т раку. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення діагностики порушень функції нирок у хворих на рак молочної залози у разі хіміотерапевтичного лікування за допомогою багатоцільового сцинтиграфічного дослідження. Проаналізовано особливості змін функціонального стану нирок залежно від виду хіміотерапевтичого лікування (неоад'ювантна, ад'ювантна хіміотерапія та хіміотерапія з препаратами платини). Визначено радіонуклідну семіотику змін внутрішьониркової гемодинаміки, фільтраційно-екскреторної функції та ступеня запального процесу в нирках у разі хіміотерапії хворих на рак молочної залози. Розроблено алгоритм багатоцільового сцинтиграфічного дослідження хворих на рак молочної залози, який дозволяє об'єктивно оцінювати морфофункціональний стан нирок на фоні моніторингу стану кісткової системи у разі проведення хіміотерапевтичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52 +
Шифр НБУВ: РА367271

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Дімова М.І. 
Бактеріоциногенні і пробіотичні властивості лактобацил: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / М.І. Дімова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено скринінг штамів з бактеріоциноподібною активністю серед 67-ми культур молочнокислих бактерій. Відібрано Lactobacillus plantarum УКМ B-2705. Досліджено дію нативної та сконцентрованої антибактеріальної речовини даного штаму, яка проявлялась по відношенню до представників роду Lactobacillus, а також клінічно значущих умовно-патогенних мікроорганізмів, зокрема, до штамів Enterococcus faecalis, E.faecium, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Salmonella entrica. Встановлено, що антагоністичний фактор білкової природи, термолабільний, активний в діапазоні pH 2,0 - 8,0, не кодується плазмідою, його молекулярна маса більше 10 кДа. Обгрунтовано припущення, що антагоністична речовина відноситься до групи II або III, але не до групи IV (складні бактеріоцини) і не до групи I (пептиди із розміром до 5 кДа) згідно класифікації бактеріоцинів молочнокислих бактерій. Початок виділення в середовище бактеріоциноподібної речовини зафіксовано в експоненційній фазі росту культури-продуцента, максимальне його накопичення - в стаціонарній. Культура-продуцент протестовано згідно основним вимогам ВООЗ до потенційно пробіотичних штамів. На підставі використання генетичних методів підтверджено приналежність штаму до виду Lactobacillus plantarum. Проведено тестування чутливості штаму щодо впливу 57-ми антибіотиків різних груп та різного механізму дії та показано резистентність до 32-х з них, зокрема, до аміноглікозидів, фторхінолонів, антифунгальних, деяких пеніцилінів, цефалоспоринів, фузидину, ванкоміцину, поліміксину. Встановлено високоадгезивні властивості мікроорганізма до клітин букального епітелію людини та показано гліколіпідну природу адгезинів. З урахуванням виявлених антагоністичних та адгезивних властивостей обгрунтовано можливість застосування штама L. plantarum УКМ B-2705 у складі пробіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*871 +
Шифр НБУВ: РА353679

Рубрики:

      
11.

Безрук Н.Г. 
Безпосередні та віддалені результати органозберігаючого лікування раку молочної залози Т: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Н.Г. Безрук ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена органозберігаючому лікуванню раку молочної залози. Вивчені безпосередні та віддалені результати, а також якість життя хворих в залежності від обсягу місцево-регіонарної терапії. З'ясовано, що використання органозберігаючих методик лікування приводить до суттєвого покращання безпосередніх результатів і меншої психотравмуючої дії без погіршення локального контролю, збереженні досить високого рівня виживаємості. Розроблені показання щодо відбору хворих для органозберігаючих операцій та ад'ювантної променевої терапії з урахуванням провідних прогностичних факторів (стан менструальної функції, співвідношення "розмір пухлини / розмір молочної залози", локалізація, гістологічна структура, стан пахвових лімфатичних вузлів). Наведені дані про можливість скорочення обсягу лімфаденектомії при І стадії процесу, а також безпечність відмови від пахвової дисекції у хворих в стійкій менопаузі при клінічно інтактних лімфатичних вузлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

      
12.

Прус О.М. 
Бенчмаркінг у підвищенні конкурентоспроможності молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості застосування бенчмаркінгу для вдосконалення діяльності підприємств на ринку молочної продукції, зокрема підвищення їх конкурентоспроможності. Розкрито зміст і розглянуто еволюцію поняття "бенчмаркінг", а також принципи та методи його здійснення та взаємозв'язок з іншими інструментами вдосконалення діяльності. Визначено структуру процесу бенчмаркінгу. Здійснено детальний аналіз кон'юнктури ринку молочної продукції України. Проведено бенчмаркінгове оцінювання конкурентоспроможності певних підприємств. Визначено основні тенденції розвитку світового ринку даної продукції. Наведено досвід Польщі щодо реформування молочного сектору у контексті її приєднання до ЄС. Удосконалено методичні підходи до здійснення бенчмаркінгу. Запропоновано використання DEA-моделі та методу побудови радару конкурентоспроможності з метою визначення підприємств-партнерів з бенчмаркінгу. Розроблено концептуальну модель організації процесу бенчмаркінгу на молокопереробних підприємствах. Визначено й обгрунтовано стратегічні напрямки подальшого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу. Запропоновано використання інтегрованих систем управління якістю та безпечністю молочної продукції з включенням до їх складу процесу бенчмаркінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА360637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Юкало В.Г. 
Білки казеїнового комплексу коров'ячого молока та продукти їх протеолізу за дії ферментів молочнокислих бактерій: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / В.Г. Юкало ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено білки казеїнового комплексу коров'ячого молока та продукти їх протеолізу, які утворюються за умов дії ферментів молочнокислих бактерій. Запропоновано ефективну методику для електрофорезу білків казеїнового комплексу, яка забезпечує ідентифікацію казеїнових фракцій відповідно до сучасної класифікації. Охарактеризовано протеолітичну активність та інші основні біохімічні показники 50-ти штамів різновидностей Lactococcus lactis та 2-х штамів Str. salivarius subsp. termophilus. На підставі результатів дослідження закономірностей протеолізу казеїнів лактококами введено критерій для характеристики відношення активності приклітинних і внутрішньоклітинних протеаз. Даний критерій запропоновано використовувати для відбору штамів, здатних продукувати гіркі на смак пептиди. Встановлено, що здатність утворювати казокініни серед штамів лактококів зустрічається рідко. Запропоновано модельну систему для тестування протеолітичних ферментів на здатність утворювати біологічно активні пептиди під час протеолізу казеїнів. Виділено хроматографічно низькомолекулярні пептиди після протеолізу казеїнових фракцій <$Ealpha sub S 1 - roman CN> і <$Ebeta - roman CN>, що вірогідно знижують артеріальний тиск у щурів зі штучною реноваскулярною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.71 + П527.397.2 +
Шифр НБУВ: РА349390

Рубрики:

      
14.

Шевченко В.А. 
Біологічні особливості та ефективність способів конвейєрного вирощування цукрової кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.А. Шевченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі результатів польових дослідів установлено особливості росту, розвитку, формування асиміляційної поверхні та водоспоживання рослин сортів і гібридів цукрової кукурудзи різних груп стиглості залежно від строків сівби під час висадки їх розсадою, сівби за умов зяблевого обробітку грунту та проміжних посівів. Визначено характер і рівень формування врожайності качанів та якості зерна різночасно достигаючими сортами цукрової кукурудзи залежно від умов вирощування та строків сівби. Запропоновано агротехнічні шляхи організації конвейєру безперервного надходження качанів цукрової кукурудзи молочного стану зерна протягом літа - осені. Наведено дані про економічну та біоенергетичну ефективність вирощування даної культури у разі складання конвейєру безперервного надходження качанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА341157

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Шугай М.О. 
Біологічні та фізико-хімічні властивості фагів молочнокислих бактерій, виділених за умов виробництва молочних ферментованих продуктів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / М.О. Шугай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто негативний вплив фагів високого титру на якість та рівень епідеміологічної безпеки цільового продукту. Наведено результати досліджень фагочутливості культури термофільних стрептококів, показано здатність фагів перехресно лізувати штами мезо- і термофільних молочнокислих бактерій. Висвітлено морфолого-структурну організацію фагових часток та їх поліпептидний склад. Встановлено високий ступінь серологічної спорідненості с2-подібних фагів, а між ізолятами морфотипів В1 та В2 спільних антигенних детермінант не виявлено. Визначено чутливість фагів до фізико-хімічних факторів і стабільність вірусів за різних умов зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА342532

Рубрики:

      
16.

Санжара Р. А. 
Біологічно-господарські особливості корів різних типів стресостійкості української чорно-рябої молочної породи в степовій зоні України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Р. А. Санжара ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше на основі результатів комплексних досліджень продуктивних і технологічних якостей та морфофізіологічних ознак, експериментально доведено доцільність відбору за стресостійкістю з метою більш ефективного розведення корів української чорно-рябої молочної породи за умов степової зони України. Одержано нові дані щодо морфофункціонального статусу та життєздатності новонароджених телят залежно від стресостійкості їх матерів. Вперше досліджено глобуліновий склад молозива та показники безпеки молока корів різних типів стресостійкості за сезонами року (включаючи радіоактивні елементи). Вперше проведено біоенергетичне оцінювання корів різних типів стресостійкості залежно від калорійності молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1-2
Шифр НБУВ: РА380017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Новак Н. Б. 
Біотехнологічні аспекти генетичного вдосконалення показників молочної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Н. Б. Новак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз генетичної структури поголів'я української чорно-рябої молочної худоби. Встановлено кореляційні зв'язки між генотипами досліджених локусів кількісних ознак (QTL) і показниками молочної продуктивності тварин. Розроблено практичні рекомендації щодо покращання показників молочної продуктивності в господарстві. Здійснено порівняльний аналіз інформативності двох типів молекулярно-генетичних маркерів. Запропоновано систему генетичної паспортизації порід великої рогатої худоби (ВРХ) з використанням обох типів ДНК-маркерів. Вперше в Україні оптимізовано та запропоновано до використання для проведення протилейкозних заходів діагностичну тест-систему на базі методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64
Шифр НБУВ: РА372254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дишкантюк О.В. 
Біотехнологія отримання молочної кислоти і її солей на основі вторинних продуктів переробки зерна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / О.В. Дишкантюк ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку кислотоутворювальної активності 15 штамів молочнокислих бактерій. Визначено умови їх культивування у середовищах різного походження. За результатами аналізу хімічного складу зернових мучок доведено можливість застосування їх у якості вуглеводного субстрату для біосинтезу молочної кислоти лактобацилами. Наголошено на доцільності використання суміші ячмінної та пшеничної мучок, яка більш збалансована за цукрами та вітамінами групи B, у порівнянні з вихідними мучками. Вивчено процес ферментативної біоконверсії полісахаридів крохмалю зернових мучок та їх сумішей власними ферментними системами й амілазами: амілосубтиліном Г10Х, амілоризином П10Х та ячмінним солодом. Досліджено динаміку накопичення лактату кальцію та клітин молочнокислих бактерій на ферментолізатах зернових мучок. Розроблено й оптимізовано живильне середовище для молочнокислих бактерій на основі ферментолізатів зернових мучок. Наведено технологічні та процесорно-апаратурні схеми виробництва молочної кислоти та лактатів кальцію, заліза, магнію, цинку та досліджено фізико-хімічні властивості лактатів. Висвітлено застосування отриманих продуктів у харчовій промисловості. Проведено промислову апробацію розроблених технологій на "Одеському підприємстві з виробництва бактерійних препаратів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л878.31
Шифр НБУВ: РА312117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Майданевич Ю.П. 
Бухгалтерський облік і контроль процесу виробництва продукції молочної промисловості: організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ю.П. Майданевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення організації та методики бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю процесу виробництва на базі вивчення та вирішення проблемних питань, пов'язаних з обліком і контролем витрат і виходу продукції на підприємствах молочної промисловості. Визначено вплив організаційних і технологічних особливостей функціонування підприємств молочної промисловості на побудову системи обліку процесу виробництва. З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації щодо оптимізації управління господарською діяльністю підприємств молочної промисловості. Удосконалено систему управління та обліку процесу виробництва шляхом поділу підприємств молочної промисловості на центри відповідальності. Запропоновано класифікацію витрат для практичного застосування підприємствами молочної промисловості. Наведено рекомендації щодо удосконалення методики обліку з урахуванням переваг і недоліків сучасних вітчизняних і зарубіжних методів обліку витрат і калькулювання. Запропоновано здійснювати розподіл непрямих витрат пропорційно кількості одержаної продукції (напівфабрикатів), перерахованих в однопроцентне молоко, для більш точного їх розподілу. Розроблено алгоритм вибору методу розрахунку трансферних цін з метою удосконалення системи калькулювання собівартості молокопродукції. Запропоновано методику обліку витрат на виробництво молочної продукції. Створено систему контролю процесу виробництва шляхом розробки схеми організації внутрішньогосподарського контролю процесу виробництва молочної продукції та форм звітних зведених документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3 + У052.9(4УКР)230.675.135.3-218 +
Шифр НБУВ: РА355265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бужимська К.О. 
Вдосконалення методики ціноутворення в системі внутрішнього економічного механізму підприємств молочної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.О. Бужимська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено основні елементи концепції організації внутрішньоекономічних відносин, суб'єктами яких є структурні підрозділи підприємства, що знаходяться у взаємозв'язку згідно з етапами технологічного процесу. Обгрунтовано можливість використання внутрішніх цін як засобу стимулювання трудових колективів структурних підрозділів підприємства, засобу контролю й оцінки ефективності їх діяльності, а також як засобу залучення працівників до участі у прибутках. Розвинуто методику внутрішнього ціноутворення завдяки використанню розробленого підходу до визначення планового прибутку, що має бути складовою частиною структури внутрішніх цін, з застосуванням коефіцієнтів централізованого використання коштів чистого прибутку. Запропоновано методику розподілу планового прибутку, який входить до внутрішньої ціни, між підрозділами на підставі інтегрального коефіцієнта розподілу, розрахованого на підставі ранжування підрозділів за показниками, які враховують їх витрати, стан основних засобів, ступінь ризику та рентабельність їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-861 +
Шифр НБУВ: РА336963

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського