Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (58)Наукова електронна бібліотека (101)Реферативна база даних (3576)Книжкові видання та компакт-диски (836)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРСЬК$<.>+<.>K=ІСТОТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 532
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мінічева 
Морфофункціональні основи формування морського фітобентосу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Галина Григорівна Мінічева ; НАН України, Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е5(922.8),022
Шифр НБУВ: РА302242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Петросян А.Г. 
Біотестування морської води та донних відкладів північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / А.Г. Петросян ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998. — 17 с. — укp.

Запропоновані методи оцінки токсичності природньої морської води, донних відкладів та окремих забруднюючих речовин з використанням тест-об'єктів - лабораторних культур морських планктонних водоростей, інфузорій і наупліальних стадій ракоподібних. Проведена атестація методів біотестування в Одеській затоці та прилеглих акваторіях моря з метою виявлення найбільш великих джерел забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0827.51*801.8(922.8),022

Географічні рубрики:

      
3.

Хумарова Н.І. 
Удосконалення економічного та організаційного інструментарію забезпечення екологічної безпеки в морському природокористуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.І. Хумарова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1998. — 17 с. — Бібліогр.: 17 назв. — укp.

Дисертація присвячена теоретичним і практичним питанням удосконалення методів та форм контролю екологічно безпечного розвитку морської берегової зони Українського Причорномор'я. Розроблена і запропонована змішана державно-ринкова форма контролю (на базі введення екологічного аудиту), орієнтована на розвиток екологічно безпечного підприємництва в морегосподарській діяльності. Розроблені прикладні завдання методичного забезпечення екологічного аудиту та управління аудиторською фірмою. Результати досліджень реалізовані у процедурах екологічного аудиту берегових господарських об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр73)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Грицик 
Методика та апаратура морської геотермічної зйомки з метою пошуків покладів вуглеводнів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Ігор Іванович Грицик ; Івано-Франківський держ. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.413 + Д453.1-5
Шифр НБУВ: РА302751

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Рязанов А.М. 
Розробка забивного пробовідбірника для буріння інженерно-геологічних свердловин на континентальному шельфі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / А.М. Рязанов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

Розглядаються питання розробки забивних пробовідбірників для відбору представницьких проб грунтів в нескельних породах в умовах вертикальних переміщень плавзасобу при бурінні глибоких морських інженерно-геологічних свердловин. На підставі аналітичного огляду запропонована принципова схема знімного забивного пробовідбірника з автономним гідравлічним приводом і вільно падаючим на робочому ході бойком. Виконаний математичний опис процесу ударної взаємодії елементів системи эбойок - керноприймальна труба - нескельний грунтю. З метою погодження в часі руху поршневої групи гідродвигуна з рухом бойка проведені теоретичні дослідження робочого циклу пробовідбірника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139.1-5

Рубрики:

      
6.

Дяченко Г.М. 
Адаптивна мінливість мікобактерій туберкульозу в організмі не властивих хазяїнів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Г.М. Дяченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена адаптивна мінливість збудника туберкульозу пташиного виді в організмі морських свинок; людського і бичачого видів - в організмі курей; людського і пташиного видів - в організмі молодняка великої рогатої худоби.Встановлено, що в результаті багаторазового послідовного пасажування через організм не властивого хазяїна мікобактерії туберкульозу втрачають ряд вихідних властивостей і набувають нових ознак, характерних для виду збудника туберкульозу, специфічного для тварин, через організм яких вони пасажувалися. У не властивих хазяїнів збудники туберкульозу людського, бичачого і пташиного видів, поступово адаптуючись, викликають захворювання з характерними патологічними змінами і навіть генералізований інфекційний процес з летальним кінцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.97-24,022

Рубрики:

      
7.

Коротаєва О.В. 
Особливості діагностики та лікування пієлонефриту у моряків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / О.В. Коротаєва ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці діагностичних способів виявлення первинних та вторинних хронічних латентних пієлонефритів на початкових етапах їхнього розвитку і пошуку методів лікування цього захворювання. Разом з цим, вивчено функціональний стан нирок та його зміни під впливом тривалого океанічного рейсу у моряків різних професій, морського стажу та віку. Розроблено діагностичну методику виявлення хронічного пієлонефриту із використанням дозованого водного навантаження з орієнтовним визначенням давності захворювання в залежності від фону збереження чи втрати еластичності чашечно-лоханочною системою. Відмічено значну втрату еластичності чашечно-лоханочною системою нирки у пацієнтів тривалого терміну перебігу пієлонефриту, що визначено, як симптом ригідності. Розроблено та впроваджено у практику лікувальну методику хронічного пієлонефриту у моряків із використанням у комплексі антибактеріальних засобів та локального від'ємного тиску на області черевної порожнини та органів малого тазу. Показано, що це призводить до вираженої санації сечового синдрому під впливом локального від'ємного тиску в області органів малого тазу в комплексі з антибактеріальною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Глушаков О.В. 
АТФ-індуковані струми в нейронах підслизового сплетіння тонкого кишечника морської свинки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Глушаков ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24*739.13*02,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.12 / В.В. Зайцев ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці важливої прикладної проблеми у вітчизняній науці - розробки морських родовищ корисних копалин і в суднобудівній науці - створення теоретичних основ проектування і розрахунку системи морського транспортування газів і принципово нових, з точки зору конструктивних і експлуатаційних особливостей, головних її елементів: магістральних трубопроводів, берегових сховищ газу, газовозів із різними типами вкладних танків, морських заводів збору і первинного підготування газу до транспортування, їхніх пристроїв, а також спеціальних пристроїв суден обслуговування морських трубопроводів. При цьому враховані особливості транспортуємих газів, вплив випару газу і використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів. Об'єктом дослідження є системи морського транспортування газів і складові елементи цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 + О425.144.2-02

Рубрики:

      
10.

Шахман О.В. 
Особливості фізіологічної та мембранотропної дії біологічно активного комплексу фосфоліпідів з гідробіонтів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Шахман ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням фізіологічної та мембранотропної дії фосфоліпідного комплексу з гідробіонтів. Досліджено хімічний склад та біологічну активність фосфоліпідного комплексу з гонад головоногих молюсків. Виявлено, що комплекс складається з есенціальних фосфоліпідів, що містять значну кількість біологічно активних жирних кислот - ейкозапентаєнової та докозагексаєнової. Вони обумовлюють значні поверхнево-активні властивості комплексу, які подібні до сурфактанту легень ссавців. Показано антиоксидантну дію комплексу і його стимулюючий вплив на ферментативну та неферментативну систему антиоксидантного захисту організму ссавців. Припускається, що механізм коригуючої дії фосфоліпідного комплексу з гідробіонтів обумовлений вмістом у його складі значної кількості поліненасичених жирних кислот. Внаслідок проведених досліджень зроблено висновок про доцільність використання препарату "морських" фосфоліпідів з метою корекції метаболічних порушень, які супроводжуються окислювальним стресом, порушенням системи антиоксидантного захисту організму, детоксикаційних, імунозахисних механізмів та регулюючих функцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-2

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Кравцов В.І. 
Механіка гнучких глибоководних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / В.І. Кравцов ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. Макарова. — Миколаїв, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методів і алгоритмів числового дослідження нелінійного пружного деформування просторово викривлених гнучких елементів морських конструкцій із згинальною і крутильною жорсткістю при дії довільно розташованих в просторі статичних, квазістатичних або динамічних зосереджених, розподілених або моментних навантажень, викликаних кінематичним або деформаційним впливом водного середовища, при роботі в умовах, близьких до реальних. Розроблено пакети обчислювальних прикладних програм, які дозволяють оперативно вирішувати поставлені задачі з метою прийняття конструктивних і технологічних рішень безпосередньо в процесі експлуатації гнучких морських конструкцій. Достовірність перевірена розробленими методами чисельного і натурного екперименту. Досліджена механіка підводного трубопроводу і його вплив на судно-носій при укладанні, ремонті і експлуатації. Визначено напружено-деформований стан гнучких, приєднаних до судна-носія, протяжних конструкцій при дії статичних і динамічних навантажень. На основі створених методів і алгоритмів уперше розв'язано ряд оригінальних прикладних задач механіки глибоководних гнучких конструкцій, досліджено їх напружено-деформований стан, стійкість і динаміку в режимах експлуатації, близьких до реальних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О427.5-01

Рубрики:

      
12.

Бурдейний І.В. 
Структурно-функціональні зміни серця та їх корекція у працівників морського транспорту, які страждають на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / І.В. Бурдейний ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням ефективності використання блокатора рецепторів ангіотензину ІІ (козаар) і блокатора ангіотензинконвертуючого ферменту (еналаприл) у працівників морського транспорту старших вікових груп, які страждають на ішемічну хворобу серця (ІХС) з хронічною серцевою недостатністю. Доведено, що блокатор рецепторів ангіотензину ІІ (козаар) здійснював більш ефективний вплив на регрес гіпертрофії міокарда, електрогенез серцевого м'яза, поліпшував діастолічну функцію міокарда, підвищував толерантність до фізичного навантаження порівняно з блокатором ангіотензинконвертуючого ферменту (еналаприл). Запропоновано схему вживання блокатора рецепторів ангіотензину ІІ (козаар) для хворих на ІХС з серцевою недостатністю старших вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1

Рубрики:

      
13.

Сокульський А.Л. 
Флот Запорозької Січі в XVI-XVIII ст.: структурна організація, технологія та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Л. Сокульський ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядається виникнення, розвиток та дії флоту Запорозької Січі у XVI-XVIII ст. Досліджується місце козацького флоту у розвитку структури збройних сил Війська Запорозького Низового, характер стратегії й тактики українських козаків у морських війнах. З'ясовані шляхи використання досвіду геополітичних "сусідів" у розвитку морського мистецтва козаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Міщенко В.В. 
Дистанційна радіаційна динамічна теплометрія в діагностиці гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) у працівників морського транспорту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.34 / В.В. Міщенко ; Укр. НДІ мор. медицини. — О., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методичних підходів та вивченню теплового балансу органів черевної порожнини, удосконаленню діагностики гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит), оцінці перебігу післяопераційного періоду і запального процесу у рані методом дистаційної радіаційної динамічної теплометрії (ДРДТ). Вивчено густину теплового потоку із глибоких структур органів черевної порожнини на передню черевну стінку в залежності від конституції, статі, віку, сезонів року, часу доби, вживання їжі, професії, географічної довготи, широти, хвилювання океану у практично здорових людей-працівників морського транспорту і жителів берегової зони; у хворих з грижами передньої черевної стінки; при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) з метою діагностики і контроля за перебігом післяопераційного періоду, оцінки регенерації і ступеня виразності запального процесу в операційній рані. Визначено можливості ДРДТ у фізіологічних дослідженнях у морській медицині та діагностичному алгоритмі при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-43

Рубрики:

      
15.

Повзун П.А. 
Медична та професійна реабілітація працівників морського транспорту, які страждають на хронічний панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / П.А. Повзун ; Державне підприємство "Український НДІ морської медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-54

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Ольштинська О.П. 
Кайнозойський етап розвитку діатомової флори України (біостратиграфія, еволюція, палеоекологія): Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.09 / О.П. Ольштинська ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація є першим для України узагальнюючим дослідженням, присвяченим вивченню викопних діатомових водоростей, закономірностей розподілу їх решток у товщі морських осадочних відкладів та детальному аналізу їх еволюції протягом значного відрізку геологічного часу. Визначено послідовність зональних діатомових підрозділів, встановлені біостратиграфічні репери і на цій основі розроблено першу для території України зональну біостратиграфічну діатомову шкалу кайнозойських відкладів. Встановлено найважливіші корелятивні рівні для зпівставлення розробленої шкали з діатомовими шкалами інших регіонів світу та Світового океану та можливості її використання для розчленування та кореляції кайнозойських утворень. Визначені рубежі еволюційних змін та обгрунтовано еволюційну етапність у розвитку відділу Bacillariophyta у регіоні, простежені шляхи еволюції стратиграфічно важливих таксонів. Екологічні структури викопних діатомових ценозів стали підгрунтям для інтерпретації палеоекологічних умов існування діатомових та визначення палеогідрологічних характеристик басейнів протягом їх кайнозойської історії. Розроблено комп'ютерну базу даних та створено атлас викопних діатомових водоростей України, що є складовою частиною банку даних по викопним організмам країни. Результати роботи знайшли впровадження при побудові Національним Стратиграфічним комітетом "Стратиграфических схем фанерозоя и докембрия України" (1993).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е159.123"07"(45УКР),022 + Д432.7(45УКР)9 + Д59(45УКР)43

Рубрики:

      
17.

Гриценко С.П. 
Лексичний вплив як чинник динаміки структури мови-реципієнта (на матеріалі латинських запозичень українських пам'яток кінця XVI-XVII ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / С.П. Гриценко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджено вплив латинської мови на мову українськомовних пам'яток к. XVI-XVII ст. На тлі загальної характеристики соціокультурної ситуації України зазначеного періоду показано важливе значення латинської мови у шкільництві, художній творчості та урядуванні України. Широке використання латинської мови зумовило значне запозичення латиномовних елементів в українськомовних текстах. Відзначено, що тематично латинськомовні елементи охоплюють різні сфери: найповніше - тематичні групи: "Людина як істота", "Душа і розум", "Людина як член суспільства", "Організація суспільства і соціальні інститути", спорадично - "Небесні тіла", "Земля", "Простір", "Причина". Структурно запозичення розподіляють на лексичні, словосполучення, речення, фрагменти текстів; графічно - збереження графіки оригіналу, або ж середньоукраїнська кирилична графіка. Формально та семантично значна частина латинізмів адаптована українською мовою. Запозичення українською мовою латинізмів здійснювалося як безпосередньо (рецепція латинськомовних текстів), так і опосередковано (через польську, чеську, німецьку, французьку, римську, італійську мови). У роботі уточнено час переймання латинських елементів українською мовою, порівняно з тим, як до цього було потрактовано у наявній науковій літературі. Розширення лексичного та морфемного складу української мови, посилення функціонального навантаження окремих фонем української мови к. XVI-XVII ст. засвідчує важливість латинськомовних впливів як фактора динаміки структури мови-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-06

      
18.

Мірошниченко Л.Я. 
Філософські домінанти художнього світу Вільяма Голдінга у романах морської трилогії "До краю землі": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Я. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Детально розглянуто філософські домінанти романів "Ритуали плавання", "Близьке сусідство" та "Вогонь там, унизу". Встановлено, що романи 80-х продовжують розвивати традиційні для творчості автора теми добра і зла, прогресу та регресу, хибності та правдивості людського знання тощо. Основною у трилогії є ідея про злочин, спокуту та спасіння героя. Запропоновано витлумачувати суто християнські поняття, якими оперує автор у моделюванні філософських проблем буття людини, у їхньому взаємозв'язку із давньогрецькою філософією. Виходячи з того, що після трилогії автор створив ще один роман, було проаналізовано останній твір Голдінга - "Подвійний язик" і отримано аргументи на користь витлумачення його як такого, що продовжує проблематику попередніх творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4ВЕЛ)-4 Голдінг В. 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Гладких І.І. 
Теорія і методи визначення і моделювання динаміки рельєфу морського дна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / І.І. Гладких ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів геодезичних робіт на шельфі, які базуються на застосуванні засобів супутникової геодезії, гідролокації, підводного нівелювання і зондування морського дна. В дисертації розроблено новий напрямок у математичному моделюванні динаміки рельєфу морського дна, який базується на двох способах: способі паралельного переносу основних форм рельєфу за рахунок ковзання грунту та способу переносу вздовжберегового потоку наносів. Запропоновано методи розрахунку силової дії пересувного грунту на підводні споруди та прогнозування їх стану під час експлуатації на морському дні. Основні результати праці знайшли промислове впровадження при проектуванні, будівництві та експлуатації морських підводних споруд на шельфі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2с18

      
Категорія: Будівництво   
20.

Сукач М.К. 
Ідентифікація робочих процесів глибоководних грунторозробних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.04. / М.К. Сукач ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — Бібліогр.: с.27-30. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню характеристик підводних грунтових масивів, процесів руйнування грунту і визначенню експлуатаційного донного фону при функціонуванні землерийних машин. Встановлено взаємозв'язки між опором грунтів, їх деформаційно-міцнісними властивостями, параметрами динамічного навантаження, геоакустичного зондування і фотопрофілювання морського дна. Розроблено основи теорії гравітаційного зондування і теорії різання підводних грунтів. Створено нові методи і технічні засоби, призначені для ідентифікації робочих процесів глибоководних грунторозробних машин. Впровадження результатів дослідження у виробництво дозволяє скоротити термін створення і підвищити ефективність застосування машин шляхом забезпечення відповідності їх параметрів реальним умовам експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-01 + Д543с1/8

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського