Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (1276)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=МУНІЦИПАЛЬНИЙ$<.>+<.>K=БОРГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 129
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Комаріст А.В. 
Управління інвестиціями в машинобудуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / А.В. Комаріст ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено функціонування системи управління капітальними вкладеннями на підприємствах машинобудівної галузі України в сучасних умовах. Набуло розвитку дослідження впливу податкової політики держави та процесу управління державним боргом на розгортання інвестиційної діяльності в Україні. Розроблено методичні підходи щодо визначення показника мінімальної ефективності інвестицій. Розглянуто зв'язок між параметрами фінансового ринку, а також вплив чинників фінансового ринку на вартість інвестиційного капіталу. Наведено рекомендації щодо управління капітальними вкладеннями та оцінки ефективності інвестицій в умовах високого рівня динаміки і невизначеності зовнішнього оточення підприємства. Подано методику відбору проектів реалізації капітальних вкладень з урахуванням економічного ефекту та ризикованості впровадження інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56-21
Шифр НБУВ: РА308086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Новосад Л.Я. 
Внутрішні позики як фінансовий ресурс державного бюджету: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Я. Новосад ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджуються внутрішні позики як фінансовий ресурс державного бюджету. На основі дослідження сутнісно-теоретичних засад державного кредиту доведено, що державний кредит є іманентною складовою державних фінансів. Проведений практичний аналіз функціонування системи внутрішніх державних позик та стану внутрішнього державного боргу України, визначені основні напрями фінансової політики оптимізації заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Василишин Р.Н. 
Економічна політика в управлінні державним боргом України: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / Р.Н. Василишин ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні підстави управління державним боргом України. Акцентовано увагу на важливому методологічному положенні, за яким до основи класифікації внутрішнього та зовнішнього боргу покладено різні принципи. Внутрішній державний борг класифіковано за інструментальними та інституційними ознаками, зовнішній борг - за історією виникнення та типу кредиторів. Критично проаналізовано дослідження, відзначені трьома ключовими чинниками: високою часткою державних видатків у структурі валового внутрішнього продукту, неточним обрахунком бюджетного дефіциту завдяки розходженням у методиках обрахунку, високою дохідністю цінних паперів. Висвітлено непослідовність у проведенні політики внутрішніх і зовнішніх запозичень, що підірвало механізм відтворювання державного боргу. Основною помилкою прийнятої тактики визначено розгляд зовнішнього боргу у відриві від інших складових державного боргу та зневага "інерційності" відтворювання державних боргів - відставання реальних процентних ставок від швидкості зниження прибутковості розміщених позик. Розглянуто принципи та основи боргової стратегії, відповідно до яких довгострокова мета управління державним боргом полягає в утриманні зростання боргових зобов'язань країни у межах її спроможності обслуговувати свій борг. Реалізація даної мети потребує ефективного використання позичених ресурсів. Особливу увагу приділено механізму управління державним боргом України. Простежено взаємозв'язок бюджетного дефіциту та державного боргу, вплив боргової кризи на бюджетну політику України. Визначено шляхи та методи оптимізації бюджетного дефіциту, джерела покриття й обслуговування державного боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА311825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Баліцька В.В. 
Удосконалення платіжно-розрахункових відносин між суб'єктами ринку як фактор забезпечення економічного зростання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Баліцька ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність платіжно-розрахункових відносин між суб'єктами ринку у функціональному та економіко-правовому аспектах, а також виявлено визначальний вплив їх деформації на розвиток економічних процесів в Україні, зокрема, зміну структури та джерел утворення обігового капіталу, поширення немонетарних комерційних операцій, деформацію ціноутворення, встановлення пасивного за характером дефіциту бюджету. Доведено недосконалість чинного законодавства у сфері виконання грошових зобов'язань. Визначено негативні наслідки стосовно розвитку економіки, зумовлені відокремленням банківської системи від контролю за процесами продукування боргів та обслуговування повного обсягу господарського обороту. Запропоновано упровадження механізмів безпеки господарського обороту та правову модель реформування платіжної системи, методичні положення визначення специфіки, форм і механізмів реалізації попиту на реальні грошові запаси з метою здійснення розрахунків та їх пропозиції, а також упровадження у банківській системі моніторингу фінансового стану суб'єктів реального сектора економіки як базового щодо визначення головних макро- і мікроекономічних пропорцій. Розроблено заходи щодо зменшення накопиченої у народному господарстві заборгованості та запобігання її утворенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.3
Шифр НБУВ: РА309507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Козюк В.В. 
Державний борг України у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Козюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено загальні закономірності розвитку державного боргу України за умов ринкової трансформації. Значну увагу приділено теоретико-методологічним основам аналізу державного боргу. Сформульовано основні концептуальні положення з теоретичного обгрунтування державного боргу за ринкової трансформації. Здійснено системний макроекономічний аналіз державного боргу у вітчизняній економіці, зокрема, досліджено вплив державних запозичень на розвиток секторів української економіки. Виявлено основні закономірності розвитку політики управління державним боргом у системі макроекономічної координації впродовж ринкових перетворень. Сформульовано стратегічні цілі управління державним боргом у трансформаційній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.6
Шифр НБУВ: РА311606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Барановський О.І. 
Фінансова безпека в Україні (методологія оцінки та механізми забезпечення): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.І. Барановський ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування системи забезпечення фінансової безпеки. Розкрито сутність категорії "фінансова безпека" та її складових: інфляційної, валютної, бюджетної, боргової та інвестиційної безпеки. Визначено місце та роль фінансової безпеки у системі економічної безпеки, загрози фінансовій безпеці, методологічні засади оцінки її рівня та індикатори, що характеризують її стан. Встановлено чинники, що визначають безпечний стан функціонування грошового, валютного, інвестиційного та боргового ринків, бюджетної системи. Комплексно проаналізовано стан безпеки фінансово-кредитної сфери в Україні. На підставі фактичного матеріалу визначено тенденції та проблеми грошового обігу, перебігу інфляційних процесів, формування вітчизняних валютного, інвестиційного та боргового ринків, становлення бюджетної системи. Запропоновано конкретні шляхи забезпечення безпеки грошового обігу, валютного ринку та інфляційної безпеки, напрями дотримання бюджетної безпеки, чинники формування безпечного рівня державних запозичень, можливості підвищення ступеня інвестиційної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-99
Шифр НБУВ: РА312135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Клименко І.В. 
Співпраця України з міжнародними фінансово-кредитними установами в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Клименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано міжнародні аспекти розвитку національної економіки на перехідній стадії ринкової трансформації. Розглянуто проблему співпраці України з міжнародними фінансово-кредитними установами за умов ринкової трансформації економіки. Запропоновано й обгрунтовано концептуальні підходи щодо формування ефективної бюджетної політики, а також оптимізації боргової стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)826
Шифр НБУВ: РА308172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондарук Т.Г. 
Державний борг України: механізм управління та обслуговування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.Г. Бондарук ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено об'єктивну необхідність виникнення державного боргу як складової державних фінансів України на сучасному етапі, а також фактори, які вплинули на зростання державного боргу в Україні, зокрема, існування бюджетного дефіциту в 1992 - 1999 рр., недосконалий механізм залучення та використання коштів на внутрішньому та міжнародному ринках, кризові явища в економіці. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму регулювання державного боргу - стримування нагромадження та оптимізацію обсягів внутрішнього та зовнішнього боргу, вдосконалення системи управління даним боргом, впровадження законодавчої норми щодо відповідності обсягу дефіциту державного боргу й обсягу державних інвестицій. Періодизовано етапи формування внутрішнього державного боргу України - залучення прямих кредитів Національного банку України, випуск та розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Визначено основні етапи формування державного зовнішнього боргу: надання урядових гарантій за іноземними кредитами, залучення кредитів міжнародних фінансових організацій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення механізму управління державним внутрішнім боргом - законодавче забезпечення гарантій державних цінних паперів, встановлення оптимальних обсягів залучення державою коштів та їх повернення, використання запозичених коштів в інвестиційних цілях, збільшення строків обігу облігацій та забезпечення їх доходності, узгодження розміру внутрішнього боргу з темпами економічного росту. З'ясовано роль і місце заборгованості з заробітної плати та інших соціальних виплат у структурі державного боргу, яка існувала в 1994 - 1999 рр. в Україні. Сформульовно пропозиції щодо запобігання в майбутньому цьому виду заборгованості: збільшення надходжень грошових коштів до бюджетів усіх рівнів за рахунок удосконалення податкової системи, зміцнення загальної фінансової дисципліни, спрямування коштів від грошової приватизації на погашення заборгованості з заробітної плати в бюджетній сфері та інвестицій. Наведено рекомендації щодо використання в Україні зарубіжного досвіду стосовно управління та обслуговування державного боргу: конверсій боргів, обміну облігацій старого боргу на нові фінансові активи, підвищення відповідальності позичальників за зовнішні кредити під гарантію уряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА316508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лісовенко В.В. 
Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Лісовенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні сучасні теорії державного боргу, розвинуто деякі гіпотези у цій сфері, а також виконано емпіричний аналіз основних тенденцій формування та розвитку зовнішніх державних запозичень України. Аналіз формування зовнішнього боргу України та його моніторинг дозволили підсумувати показники, які характеризують борговий тягар України, та вплив на ці показники трансформації гарантованої урядом заборгованості суб'єктів господарювання в прямий державний борг. На підставі цього зроблено висновки щодо стану кредитного рейтингу держави, запропоновано шляхи його поліпшення. Надано пропозиції щодо оптимізації організації та вдосконалення інструментарію управління боргом. Розроблено нові концептуальні підходи до реструктуризації боргу та методів обліку державних зобов'язань, моделювання та прогнозування сценаріїв розвитку показників державної заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА314210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мельник П.В. 
Податкова система та механізми її реалізації у перехідній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / П.В. Мельник ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 32 с. — укp.

У контексті узагальнюючих закономірностей трансформації ролі держави в перехідній економіці та особливостей формування податкових систем подано результати досліджень специфічних чинників, що впливають на розвиток податкової системи України у взаємозв'язку з проблемами збалансованості бюджету, розв'язання боргових проблем. Запропоновано напрямки реалізації регулюючої функції та елітарної ролі податкової системи на шляху до економічного зростання. Розглянуто витоки суперечностей, які порушують функціональну гармонію податкової системи, на підставі дослідження її теоретичної моделі в перехідній економіці. Здійснено структуризацію податкового навантаження, висвітлено особливості податкових пільг та податкової дисципліни. Розкрито головні напрями раціоналізації структури податкової системи, а також удосконалення основних видів податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА316917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пузанов І.І. 
Економічні фактори формування умов зовнішньої торгівлі України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / І.І. Пузанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено основні теоретичні концепції формування умов зовнішньої торгівлі та зміни відносних цін. У контексті впливу умов торгівлі на економічний розвиток розглянуто імпортозамінне й експортноорієнтовне зростання. Системно розглянуто роль умов торгівлі у формуванні макроекономічної політики, а також структурну адаптацію економіки до зміни умов торгівлі, використання та оптимізацію іноземних позик, переміщення факторів виробництва між секторами економіки залежно від покращання та погіршання умов торгівлі в Україні. Визначено залежність між умовами торгівлі та національним доходом, споживанням, дефіцитом поточних операцій, іноземними кредитами та зовнішнім боргом, структурою виробництва, розподілом внутрішніх інвестицій, нагромадженням. Визначено умови торгівлі в контексті основних векторів інтеграції економіки України в світове господарство. Проаналізовано вплив на умови торгівлі регулювання відносних цін на експортну та імпортну продукцію, критерії оптимальних обсягів виробництва на внутрішній та зовнішній ринки, місце та роль внутрішньогалузевої торгівлі. Сформульовано концептуальні підходи до формування зовнішньоторговельної політики та основні домінанти державної стратегії подальшого розвитку експортного потенціалу з урахуванням адаптації національної економіки до довготривалих порушень цінових пропорцій, переміщення факторів виробництва між основними секторами національної економіки. Розроблено економічну модель аналізу впливу зовнішньої торгівлі на основні макроекономічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843.0-803.4
Шифр НБУВ: РА321104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кравчук Н.Я. 
Зовнішня заборгованість держави та її вплив на фінансову безпеку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.Я. Кравчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади зовнішньої заборгованості. Виявлено її сучасні світові тенденції, проаналізовано та розвинуто основні науково-емпіричні гіпотези, класифіковано та охарактеризовано основні концепції, визначено місце та роль даної заборгованості у системі фінансової безпеки держави. Здійснено системний макроекономічний аналіз та моніторинг зовнішнього боргу у вітчизняній економіці перехідного періоду, а також зроблено висновок про низький рівень боргової та фінансової безпеки держави і запропоновано шляхи їх зміцнення. Наведено пропозиції щодо ефективності менеджменту зовнішнього боргу та вдосконалення інструментарію управління ним. Розроблено моделі розрахунку граничнодопустимого обсягу зовнішнього державного боргу та прогнозування сценаріїв розвитку зовнішньої державної заборгованості за будь-яких макроекономічних параметрів. Визначено стратегічні цілі та концептуальні засади управління зазначеним боргом у трансформаційній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61
Шифр НБУВ: РА320172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сбітнєва Н.В. 
Порівняльний вимір демократизації постколоніальних і постсоціалістичних держав: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.В. Сбітнєва ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок політичної культури та трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах. Розглянуто методи дослідження даної проблеми, що використовуються в інших країнах, систематизовано позиції різних шкіл та їх відгалужень. Співставлено різні концепутальні підходи західної політології до з'ясуваня цієї проблеми, відзначено необхідність урахування кожного з них. Узагальнено досвід економічних і політичних трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах Східної Європи, Індії та Латинської Америки. Підтверджено залежність якості, ідейної та патріотичної визначеності правлячої та опозиційної еліти. Доведено залежність між тривалістю перебування певного суспільства в колоніальній чи напівколоніальній залежності та успіхами посттоталітарних реформувань. Показано, що здатність національних еліт консолідувати демократичний процес значною мірою впливає на соціально-економічний процес. З'ясовано, що прозорість і відкритість національної політики сприяє подоланню зовнішньоекономічних проблем, зокрема, боргових, а також встановлено взаємозв'язок між рівнем позитивного іміджу держави та її керівництва в світі та темпами подолання негативної спадщини тоталітаризму. Зроблено порівняння між змістом та формами економічних (ринкових) і політичних (демократизація) перетворень в сучасній Україні, обгрунтовано пропозиції щодо критичного застосування в перехідний період досвіду різних країн у вітчизняній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321679

Рубрики:

      
16.

Мортіков В.В. 
Економічний механізм відтворення ефективної зайнятості: Автореф. дис... д- ра екон. наук: 08.01.01 / В.В. Мортіков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти економічного механізму відтворення ефективної зайнятості (МВЕЗ). Доведено, що відтворення зайнятості є наслідком дії об'єктивних та суб'єктивних критеріїв. Розкрито роль держави в механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки. Встановлено, шо бюджетні обмеження домогосподарств, підприємств, держави є головним чинником економічного МВЕЗ. Визначено вплив бюджетно-фінансової та монетарної політики на зайнятість. Висвітлено роль конкуренції та ринкових недосконалостей у регулюванні зайнятості. Запропоновано методику щодо оцінки екстерналій та ренти в соціально-трудовій сфері, що дозволяє впливати на оптимізацію пропозиції та попиту на ринку праці в перехідній економіці України. Узагальнено теоретичні підстави дослідження комплексу макро- та мікроекономічних критеріїв регулювання попиту на працю. Встановлено, що ефективність попиту залежить від інвестиційного процесу в економіці. Неокласичні моделі інвестування в освіту та міграцію мають безпосереднє відношення поведінки громадян України на ринку праці. На підставі поглядів Дж.М.Кейнса, М.Фрідмена визначено роль грошово-кредитної сфери в процесі відтворення зайнятості за різних соціально-економічних умов. Проаналізовано роль боргів держави, підприємств у МВЕЗ. Визначено недоцільність використання широкомасштабної грошової емісії як засобу підвищення сукупного попиту на робочу силу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-96
Шифр НБУВ: РА321316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Коба С.С. 
Управління державним боргом України (регулювання діяльності із здійснення запозичень): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.С. Коба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено причини здійснення урядових запозичень, їх функції та переваги, показано необхідність розробки стратегії управління державними запозиченнями, орієнтованої на структурне реформування економіки України. Проаналізовано ситуацію стосовно зовнішніх запозичень, яка склалася в країнах, що розвиваються, визначено схожі помилки, які призвели до оголошення дефолту за їх фінансовими зобов'язаннями. Використано математичну модель як методологічну основу для аналізу спроможності країни-дебітора розраховуватися за своїми забов'язаннями. Розглянуто структуру державного боргу України, з'ясовано тенденції його зростання. Запропоновано механізми зменшення боргового навантаження. Наведено рекомендації стосовно вдосконалення правового, макроекономічного та інституціонального регулювання діяльності в напрямку здійснення державних запозичень з метою запобігання борговій кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61-21
Шифр НБУВ: РА317598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кучер Г.В. 
Управління державним боргом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.В. Кучер ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти функціонування системи управління державним боргом через призму теоретичного осмислення цієї категорії. Визначено об'єктивну необхідність, суть, складові та специфіку становлення системи управління державним боргом на прикладі України. Здійснено комплексне дослідження причинно-наслідкових взаємозв'язків економічної та боргової політики країни. Розглянуто причини та динаміку накопичення державного боргу, визначено стан боргового навантаження країни з застосуванням прийнятих у світовій практиці показників, а також проаналізовано причини та динаміку накопичення державного боргу в країнах, що розвиваються. Досліджено роль міжнародних фінансово-кредитних організацій та міжнародних клубів кредиторів щодо врегулювання боргових криз. Визначено особливості, умови та специфіку застосування найбільш поширених у світовій практиці методів урегулювання. Обгрунтовано вплив функціонування системи управління державним боргом на економічну безпеку країни, визначено їх причинно-наслідкові взаємозв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61-21 +
Шифр НБУВ: РА322356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Онищук Я.В. 
Державний борг України в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Я.В. Онищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування державного боргу і використання залучених ресурсів, розроблено практичні рекомендації і заходи щодо вдосконалення методів управління державним боргом. Теоретично обгрунтовано економічну природу і суть державного боргу, доведено його об'єктивну необхідність, яка зумовлена розвитком економічних процесів у суспільстві. Висвітлено тенденції та фактори внутрішнього та зовнішнього боргів, що впливають на його формування. Обгрунтовано необхідність використання зарубіжного досвіду у ході розробки тактики та стратегії державних запозичень на внутрішньому та зовнішньому ринку капіталів. Запропоновано економіко-математичні моделі оперативного управління державним боргом для визначення основних параметрів позики, адекватних ринковим умовам. Описано основні принципи моделювання боргової стратегії, що базуються на принципах фінансової безпеки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61
Шифр НБУВ: РА319970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чугунов І.Я. 
Бюджетна система як інструмент регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.Я. Чугунов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито економічну суть бюджетної системи як інструменту регулювання економічного розвитку, що полягає у використанні бюджетної архітектоніки, яка визначається оптимальними співвідношеннями між елементами бюджетної системи з метою впливу на динаміку економічного розвитку. Запропоновано структурно-функціональну модель системи бюджетного регулювання, як грунтується на інтеграції державного регулювання дохідної та видаткової частин бюджету, міжбюджетних відносин, дефіциту (профіциту) бюджету, державного боргу з урахуванням динаміки економічних процесів та зовнішньоекономічного середовища. На підставі економетричного аналізу виявлено тенденції запланованих і фактичних показників дохідної та видаткової частин зведеного, державного та місцевих бюджетів, уведено до наукового обігу економічний показник "рівень регулювання доходів (видатків) бюджету регіону". Визначено вплив обсягу податкової бази на суму надходжень за основними податками стосовно адміністративно-територіальних одиниць. Виявлено роль податкового навантаження у формуванні дохідної частини бюджету, економічному розвитку держави та регіонів, взаємозв'язку видаткової частини бюджету, бюджетної централізації та економічного зростання. Розроблено методологію прогнозування дохідної частини бюджету, запропоновано систему міжбюджетного регулювання на базі відповідних моделей. Уведено до наукового обігу економічний показник "коефіцієнт міжбюджетного регулювання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4РОС)261.3 +
Шифр НБУВ: РА325872

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського