Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (81)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (787)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=НІМЕЦЬКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Степанов В.В. 
Антропологічні виміри німецького містицизму: Мехтільда Магдебурзька та Майстер Екхарт: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / В.В. Степанов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що середньовічна німецька містика є напрямком західно-європейського християнства, що долучається до традиції містичного осмислення трансцендентного досвіду в неоплатонізмі та ранньохристиянської релігійної філософії. Визначено, що фундаментальною ідеєю містичної антропології Мехтільди Магдебурзької та Майстра Екхарта є ствердження можливосі єднання людини з вищим началом, яке досягається апофатичним шляхом відсторонення людини від власної "людськості". Зазначено, що з огляду на певний екзистенціалізм антропологія німецьких містиків розглядає людину в цілісності її існування, розгортаючи дискурс, який за структурно-семантичними ознаками є своєрідним видом некласичного мислення, що дозволяє дослідити середньовічний німецький містицизм у контексті філософії Ф. Ніцше, М. Гайдеггера, Ж. Дерріда. Дослідження історико-філософського контексту становлення німецького середньовічного містицизму дозволило виявити характер того діалогу зі вченнями Псевдо-Діонісія Ареопагіта та Бернара Клервоського, в якому здійснювалося формування концепції Мехтільди Магдебурзької та Майстра Екхарта. Встановлено, що унікальність німецького містицизму полягає в тому, що його концептуальна система базується на принципі апофазису, який послідовно реалізується на гносеологічному, онтологічному й антропологічному рівнях. Зміст створеної таким чином "апофатичної антропології" полягає в актуалізації думки щодо відкритості людини до буття та до самої себе, в якій вона віднаходить можливість заперечення самої себе та відмови від себе.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-377 +
Шифр НБУВ: РА368599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шестопалка Р.І. 
Діагностика і методи патогенетичної терапії собак породи німецька вівчарка за гострого і хронічного перебігу ниркової недостатності: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Р.І. Шестопалка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано методи діагностики, зокрема диференціальної діагностики гострої та хронічної ниркової недостатності, у собак службової породи німецька вівчарка за зміною біохімічних показників крові. Встановлено зміни активності субстратних ферментів, наведено рекомендації щодо використання з метою діагностики та диференціальної діагностики гострої та хронічної ниркової недостатності показників зміни індексів аспартатамінотрансфераза + аланінамінотрансфраза/гаммаглутамілтрансфераза, азотовий коефіцієнт/білковий коефіцієнт, креатин/загальний білок, креатин/альбуміни, креатинін/глобуліни, аланінамінотрансфераза/гаммаглутамілтрансфераза, alpha-амілаза/гаммаглутамілтрансфераза. Вперше досліджено вплив амінокислот у комплексі з мікроелементами на організм службової породи німецька вівчарка у разі гострої та хронічної ниркової недостатності. Розроблено й апробовано схеми ефективної терапії собак з даними патологіями з використанням препаратів Амінодіал і CV, виготовлених на основі амінокислот і мікроелементів, за умов різних шляхів їх введення. Доведено суттєву роль функціонального стану печінки та травного каналу у лікуванні собак з різними формами ниркової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.618-953 +
Шифр НБУВ: РА368053

Рубрики:

      
3.

Деркач С. С. 
Діагностика оптимального часу осіменіння сук (клініко-експериментальні дані): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. С. Деркач ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У ході дослідження морфологічних і фізіологічних показників в організмі сук встановлено, що прояв статевого циклу у породи німецька вівчарка не залежить від пори року. Виявлено закономірну різницю між довжиною правого та лівого рогів матки, встановлено, що слизова оболонка піхви товстіша біля шийки матки, а тонша на межі присінка піхви та піхви. М'язовий шар товстіший у середній частині присінка піхви, а тонший - у середній частині піхви. Морфологічні та біохімічні показники крові сук упродовж статевого циклу коливаються у межах фізіологічних значень. Динаміка складу епіталеальних клітин слизової оболонки піхви відображає гормональний статус організму сук. Пік електричного опору слизової оболонки піхви пов'язаний з овуляцією. Динаміка коефіцієнта електропровідності в біологічно активних точках шкіри, які відображають біоелектричну активність матки та яєчників, пов'язана з морфофункціональними змінами в геніталіях сук під час тічки. Використання піхвового осіменіння сук свіжоодержаною спермою за умови введення її в оптимальний час забезпечує їх заплідненість на 78,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-34
Шифр НБУВ: РА382505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Стоколос Н.Г. 
Конфесійно-етнічні трансформації в Україні (XIX - перша половина XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.11 / Н.Г. Стоколос ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 37 с. — укp.

Проаналізовано інституційно-конфесійні та переважно негативні та трагічні для українців етноконфесійні трансформації на Правобережній Україні та на західних українських - автохтонних і етнічних землях у XIX - першій половині XX ст. (до 1945 р.). Відзначено, що "обрусение" - дискурс самодержавно-церковної політики в XIX ст. - нівелювало національні особливості культурного та релігійного життя українців на Правобережній Україні. Істотні трансформації церковного, національного та культурного життя відбувалося в Галичині та Закарпатті під австро-угорською, мадярською та польською владою, але найглибшими й найтрагічнішими були на теренах етноконфесійного прикордоння - на Холмщині, Підляшші, Лемківщині. Зауважено, що у період Другої світової війни (1939 - 1945 рр.) під церковно-релігійне життя України було закладено "міну сповільненої дії", якою став насильницький перехід частини ієрархів і духовенства Православної церкви в західних областях України під юрисдикцію Московської патріархії. Саме це значною мірою спричинило в період німецької окупації розкол і конфронтацію в Українському православ'ї, утворення ворогуючих церков - Автономної православної церкви та Української автокефальної церкви. Зазначено, що окупаційна німецька політика щодо церков і релігійних груп в Україні мала на меті усіма засобами перешкоджати встановленню єдиної Української православної церкви. Показано, що німецька окупаційна влада ефективно протидіяла становленю Києва як центру українського православного життя та виокремленню з середовища православних ієрархів авторитетного лідера, який був би здатним очолити рух за встановлення канонічного статусу Київської митрополії та таким чином консолідувати всі течії Українського православ'я, остаточний демонтаж усієї системи керування православним церковним життям в Україні й тотальне його підпорядкування окупаційній адміністрації на початку 1943 р. спричинили далекосяжні наслідки. Зазначено, що до повернення в Україну радянської влади інституціалізаційно-конфесійна трансформація всього православного комплексу дійшла до такого ступеня, яка дозволила без зайвих зусиль формалізувати його в межах Руської православної церкви та нав'язати йому таку модель іманентного виживання, яка цілком влаштовувала радянську тоталітарну систему. Зроблено висновок, що наслідки цих історичних інституалізаційно-конфесійних та етноконфесійних трансформацій мають дискурсну рефлексійність на сучасний стан та тенденції розвитку православ'я в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-3 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кіршова О.В. 
Методика підготовки магістрантів створювати професійно орієнтовані проекти на основі німецькомовних текстів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Кіршова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено актуальні питання методичного забезпеченя професійно орієнтованої підготовки майбутніх викладачів німецької мови для вищої школи. Теоретично обгрунтовано методику навчання магістрантів створення професійно орієнтованих проектів на підставі німецькомовних текстів. Узагальнено сучасні цілі та завдання професійно орієнтованої мовної підготовки магістрантів за спеціальністю "Мова та література (німецька, англійська)". Визначено теоретичні передумови професійно орієнтованої мовної підготовки магістранів під час практичних занять з іноземної мови та педагогічної практики у ВНЗ. Досліжено процес розвитку мовленнєвої компентенції магістрантів у ході створення ними проектних робіт на практичних занятттях з іноземної мови. Проаналізовано процес розвитку професійно орієнтованої комунікативної компетенції магістрантів під час розробки ними проектних робіт із студентами під час педагогічної практики. Визначено методичні принципи розробки професійно орієнтованих проектів. Уточнено типологію професійно орієнтованих проектних завдань. Укладено систему завдань і вправ для професійно орієнтованих проектів для навчання майбутніх викладачів німецької мови. Ефективність запропонованої методики перевірено у процесі експериментального навчання магістрантів-філологів. Наведено методичні рекомендації щодо розробки професійно орієнтованих проектів на підставі німецькомовних текстів у процесі підготовки магістрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-913.37 +
Шифр НБУВ: РА362648

Рубрики:

      
6.

Примаченко Л.В. 
Недержавні актори в системі зовнішньої політики Німеччини: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л.В. Примаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив недержавних акторів на зовнішню політику Німеччини шляхом залучення їх до процесу прийняття та реалізації зовнішньополітичних рішень та організації незалежної від держави зовнішньополітичної діяльності на міжнародній арені. Зовнішню політику Німеччини розглянуто як систему, основні гравці якої взаємопов'язані стійкими взаємовідносинами, на форування яких впливають фактори внутрішнього та міжнародного середовища. Зроблено розподіл недержавних акторів на дві групи: економічні та громадсько-політичні. Описано механізми, за допомогою яких недержавні актори національного рівня можуть посилювати свій вплив на основних гравців зовнішньополітичного процесу, які офіційно реалізують зовнішню політику держави. Досліджено особливості взаємодії недержавних акторів з іншими суб'єктами міжнародних відносин на регіональному та глобальному рівнях. З'ясовано причини, внаслідок яких німецька дрежава сприяє та не протидіє активності недержавних акторів у зовнішньополітичній сфері. Проаналізовано роботу громадсько-політичних недержавних акторів Німеччини в Україні на прикладі німецьких політичних фондів. Висвітлено перспективи їх діяльності, зроблено прогнозування її впливу на формування офіційних двосторонніх відносин між Україною та ФРН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)64 в2:Ф022.3 +
Шифр НБУВ: РА368263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Костюк М.П. 
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки XIX ст.-1914 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.П. Костюк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджується німецька колонізація на Волині, а також життя і діяльність німецької національної меншини даного регіону в 60-х роках XIX - на початку XX ст. Прослідковуються причини, динаміка і правові умови колонізації, процес формування німецького землеволодіння, особливості матеріальної культури, побуту та духовного життя волинських німців, їх впливу на етнічну структуру і соціально-економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5

Рубрики:

      
8.

Грибков Т.В. 
Німецька містика і Григорій Сковорода у європейській ірраціоналістичній традиції: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Т.В. Грибков ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено історико-філософський аналіз вчення німецьких містиків (Екгарта, Таулера, Сузо, Беме) і Г.Сковороди у контексті європейської ірраціоналістичної традиції. Розглянуто феномен містики як основи духовної культури, взаємопов'язаний з містеріями античності, гносеологічними пошуками божества, містичним богослов'ям Отців Церкви. Висвітлено місце містичних вчень німецьких мислителів та Г.Сковороди в історико-філософському контексті шляхом експлікації впливів неоплатонізму й ісихазму на формування основних положень містичної антропології Екгарта, Таулера, Сузо, космології Беме, а також ремінісценції їх ідей у філософії Сковороди. Запропоновано позитивний підхід до оцінки містичного світосприйняття, що виконує роль конструктивного принципу позараціональної організації антропного виміру буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46 д Сковорода Г.С. + Ю3(0)414-377 + Э247 + Э37-47 +
Шифр НБУВ: РА342038

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Давиденко Г.В. 
Німецька народна побутова казка: тематичні, структурно-композиційні та лінгвокультурні характеристики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.В. Давиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід до вивчення німецької народної побутової казки як продукту національної лінгвокультури. Розкрито тематичні ознаки німецької народної побутової казки, побудовано її інваріантну структурну модель, встановлено та розкрито жанрово-композиційні особливості незмінних і перемінних структурних компонентів побутової казки - заголовка, експозиції, зав'язки, кульмінації, фіналу та традиційних формул, способів і засобів вербалізації прагматичних інтенцій казкаря. Розроблено типологію героїв німецьких народних побутових казок і загальні принципи класифікацї їх архетипів. Встановлено лінгвокультурні символи німецьких народних побутових казок, визначено національну своєрідність їх змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4НІМ)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА366244

Географічні рубрики:

      
10.

Очеретянко С.І. 
Німецька національна освіта в Україні (20 - 30-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Очеретянко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Всебічно проаналізовано основні етапи, форми та методи становлення німецької національної освіти в Україні 1920 - 1930 рр. Зазначено, що унікальна за своїм змістом література XVIII - XIX ст. дозволила з'ясувати її коріння та спроектувати на досліджуваний період. Висвітлено процес зростання кількості німецьких навчальних закладів, який особливо набув свого розвитку у другій половині 1920-х рр. Розглянуто діяльність органів політичного керівництва, державної влади та управління, які за умов здійснення політики коренізації доклали чимало зусиль для організації та функціонування даних закладів, налагодження роботи установ з підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, створенні необхідної видавничої бази для підготовки навчальної літератури. З'ясовано процес згортання політики коренізації, у контексті якого був зведений нанівець цінний досвід, набутий у 1920 - 1930 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)61-7 + Ч33(4УКР)6 + Ч34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА324931

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Спудка І.М. 
Німецька окупаційна політика у соціокультурній сфері в рейхскомісаріаті "Україна" (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Спудка ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 19 с. — укp.

Визначено роль органів місцевого самоврядування у реалізації соціокультурної політики. Розглянуто рівень соціального забезпечення населення, особливості політики окупаційної влади щодо освіти. Доведено невідповідність довоєнних планів окупантів щодо соціокультурної сфери з їх практичними кроками. Розкрито складність і неоднозначність процесів у соціокультурній сфері на території України під час німецької окупації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628 +
Шифр НБУВ: РА350177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Муравська О.В. 
Німецька траурна погребальна музика лютеранської традиції як феномен європейської культури XVII - XX століть: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Муравська ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Уперше зразки лютеранської траурної погребальної музики розглянуто у вітчизняному музиконавстві як самостійний художній музично-історичний феномен. Розглянуто аспект лютеранської специфіки цієї музики у взаємодії з конкретною конфесіональною традицією. Наведено ідею культурологічного усвідомлення "Німецького реквіему" як реалізації християнської ідеї "смерті - підсумка" життєвого шляху людини за надсобово-хоральним принципом її музичного втілення. Виявлено глибинні зв'язки типології "Німецького реквієму" з драматургією епіко-оповідального типу, а також з духом корпоративності німецької лютеранської общини та богослужбового акту. Уперше у вітчизняному музикознавстві у зазначеному контексті жанрової типології проаналізовано твори Г.Шютца, І.С.Баха, Р.Шумана, І.Брамса, Г.Ейслера, П.Хіндеміта, Е.Денісова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4/6-4 + Щ316 + Э376.11-503.11 +
Шифр НБУВ: РА328620

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Була Л.В. 
Оцінка службових собак, які дресируються по пошуку наркотичних засобів та зброї: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Була ; Ін-т розведення і генетики тварин НАН України. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено критерії оцінювання службових собак, за якими проводиться їх відбір з метою дресирування для пошуку наркотичних засобів і зброї, визначення показників працездатності та племінне розведення з метою створення робочої лінії собак, нащадки якої мають бути найбільш здатними до навчання зі спеціальної служби. Встановлено показники тестування поведінки тварин, за якими повинен проводитися відбір молодих і дорослих собак з метою підготовки для пошуку наркотичних засобів і зброї, а саме: силу нервової системи, ступінь збудження і спрямованість на апортування. Не виявлено статистично вірогідних переваг за оцінками дресувальності та працездатності собак певної породи, статі та віку. Досліджено методику, умови підготовки та режим використання спеціальних собак. Розроблено методику оцінювання показників працездатності собак щодо пошуку наркотичних засобів і зброї, яка дозволяє кількісно в умовних одиницях оцінювати комплекс факторів працездатності тварин за звичайних умов службового використання. Проаналізовано успадкування реакцій поведінки, з урахуванням яких має базуватися методика дресирування. Визначено критерії добору племінних тварин для створення робочої лінії собак породи німецька вівчарка у племінному розпліднику Державної прикордонної служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-611.2 + Ц7,8(4УКР)689 +
Шифр НБУВ: РА363568

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Паньків І.М. 
Польська, німецька та вірменська етнічні меншини в соціокультурних процесах на Покутті (друга половина XIX - 30-ті рр. ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.М. Паньків ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено традиційну культуру етнічних меншин на Покутті у другій половині XIX - 1930-х рр. й основні тенденції їх розвитку. Проаналізовано процес поселення поляків, німців і вірмен на Покутті, подано динаміку чисельності етнічних меншин, демографічну структуру регіону. Визначено основні етапи та місця їх компактного та дисперсного розселення. Охарактеризовано форми господарської діяльності даних етноменшин. Досліджено особливості їх архітектури, їжі й одягу. Розкрито особливості родинного, релігійного та громадянського життя, їх календарну обрядовість. Висвітлено процес формування та діяльності польських, вірменських і німецьких закладів освіти на Покутті. З'ясовано роль культурно-освітніх закладів і релігійних інституцій у збереженні національної ідентичності. Показано роль колоністів у соціально-економічному та культурному розвитку регіону, охарактеризовано акультураційні й асиміляційні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ИВД)5-56 + Т3(4УКР-4ИВА)61-56 + Т52(23=УКР6А/Я) +
Шифр НБУВ: РА354676

Рубрики:

      
15.

Качалов О.Г. 
Розвиток символіки у німців Російської імперії (1763-1917): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.Г. Качалов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що німецька символіка є частиною універсальної системи етносимволіки, має свої особливості розвитку з часу планового переселення німців на територію Російської імперії. Висвітлено поетапний процес розвитку символіки у німців Поволжя, Сибіру, Волині, Причорномор'я, південного заходу Російської імперії та інших місць їх комплексного поселення. Побудовано модель класифікації символіки у німців Російської імперії. Показано, що одним з визначальних чинників збереження цієї символіки є календарна обрядовість, в якій об'єднались міфологічна та релігійна символіка. Виявлено, що саме духовне життя німців Російської імперії, його регулювання з боку держави визначили еволюцію та трансформацію німецької символіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС=9НІМ)4/5-7
Шифр НБУВ: РА375601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Приседська В.Є. 
Структура, семантика і прагматика англійських, німецьких, російських та українських публічних покажчиків: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / В.Є. Приседська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено універсальні для досліджуваних мов риси публічних покажиків як стислих, конвенціональних, директивних, неозначено-референтних текстів мовної комунікації з жорсткою композиційною структурою, загальна функція яких - регулювати публічну поведінку людей з метою забезпечення їх комфортного та безпечного співіснування. Запропоновано структурно-семантичну класифікацію мовних засобів у текстах публічних покажчиків, яку здійснено окремо у чотирьох функціонально-семантичних групах (наказових, заборонних, попереджувальних та інформаційних покажчиках), продемонстровано суттєві кількісні відмінності в тих засобах, яким кожна мова віддає перевагу. Проведено зіставний аналіз таких прагмакомунікативних параметрів публічних покажчиків, як статусні відношення між учасниками комунікації, мовленнєва тактика відправника повідомлення, ситуативні моделі комунікації та їх кореляція з певними типами мовленнєвих актів. Зроблено висновок про універсальний характер і національно-культурну специфіку текстів публічних покажчиків у таких різних лінгвокультурах, як німецька й англійська, українска та російська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-70 +
Шифр НБУВ: РА361341

Рубрики:

      
17.

Борисова З.О. 
Сутність теологічного і філософського просвітництва: від Гегеля до Фейєрбаха (соціальний аспект): Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.03 / З.О. Борисова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз протиріччя між філософським і теологічним просвітництвом в німецькій філософській думці початку XIX ст. Визначено необхідність переосмислення суті й ролі релігійного відображення й релігійного ставлення до світу у суспільстві, що переживає світоглядну кризу й злам старої системи цінностей. Досліджено, як від логічного аналізу релігії (Гегель), через історичний (Штраус) і культурологічний аналіз священних текстів (Бауер) в особі Руге і Фейєрбаха німецька філософська думка пов'язала роль і місце релігії в історії з логікою руху суспільства до свободи. Означено, що релігійний шлях розвитку є необхідністю історії, через релігію людина проявляється як істота творча, яка діє в межах певної культурної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю3(4НІМ)5 + Э37-103.3 +
Шифр НБУВ: РА328009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Шабанова Ю.О. 
Трансперсональна метафізика німецької середньовічної містики: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Ю.О. Шабанова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

Проведено історико-філософський аналіз практично не вивченого вітчизняними дослідниками філософського напрямку "німецька середньовічна містика". Доведено, що концептуальною специфікою німецької середньовічної містики є трансперсональна метафізика, теоретичні джерела якої експлікуються в християнському неоплатонізмі, поміркованому містицизмі XII ст. та європейській містиці любові XIII - XIV ст. На підставі системного аналізу німецької середньовічної містики сформульовано специфічні характеристики даного напрямку у вигляді цілісної онто-гносео-антропологічної поліконцептуальності, представленої в онтології такими рисами як індетермінізм, трансцендентний суб'єктивізм, понадсистемна еквівокаційність, динамічна субстанціональність, апофатизм; у гносеології - симбіозом парадоксального мислення, містичної інтенційності й логіко-раціонального обгрунтування; в антропології - у вигляді антропософського універсалізму та самоапофатики шляхом духовно-трансцендентної ідентифікації. Проведено дослідження ремінісценцій фундаментальних ідей німецької середньовічної містики та зроблено висновок про вплив представленого вчення на формування німецького ідеалізму та ірраціоналістичних напрямків некласичної філософії XIX - XX ст. Показано ідейну спорідненість української та німецької шкіл філосфії, джерела якої експлікуються в XIV ст. на оснві звертання до візантійського апофатизму. Виявлено, що трансперсональна метафізика німецької середньовічної містики містить у собі продуктивні ідеї для формування концептуальних положень нової метафізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-377 + Ю3(0)414-377 + Ю3(0)414-377
Шифр НБУВ: РА344989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бакай 
Формування фразеології в переломні моменти історії народів Європи (на матеріалі української, російської, англійської, німецької, французької мов у періоди Першої та Другої світових воєн): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Б.Я. Бакай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено склад фразеологічних інновацій за час Першої та Другої світових воєн, запропоновано їх порівняльно-зіставний аналіз на матеріалі східнослов'янських (українська, російська), германських (англійська, німецька), романської (французька) мов; визначено гносеологічні та онтологічні фактори формування їх загальних і специфічних рис. Встановлено тематичні групи, джерела, шляхи виникнення стійких словесних комплексів (ССК).Здійснено тематичну класифікацію ССК вказаних мов за часів Першої та Другої світових воєн. Визначено функціональні типи неологічних ССК і тенденції фразеоформування, подальший розвиток фразеологізмів у аналізованих мовних системах. Результати дослідження можна використовувати під час укладання словників, а також для подальших наукових досліджень і викладання вказаних мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.3
Шифр НБУВ: РА311463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Школьна Н. О. 
Німецька фахова мова промислової автоматизації: структура, семантика і функціювання / Н. О. Школьна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню структурно-семантичних і функційних особливостей німецької фахової мови промислової автоматизації. Висвітлено теоретично-методологічні засади дослідження фахових мов і терміносистем, описано історію й особливості розвитку термінології німецької фахової мови промислової автоматизації, визначено основні етапи її становлення та встановлено фактори, що впливають на формування аналізованої термінології в німецькій мові. На основі тезаурусного моделювання охарактеризовано семантичні відношення між термінами німецької фахової мови промислової автоматизації. Встановлено парадигматичні відношення у терміносистемі промислової автоматизації (синонімія, антонімія, полісемія, омонімія), визначено місце і роль термінів-епонімів, описано генетичні джерела термінології німецької фахової мови промислової автоматизації. Виявлено терміни з найбільшою словотвірною продуктивністю й описано структурні моделі терміносполук. Запропоновано типологію текстів німецької фахової мови промислової автоматизації, описано їх структурно-композиційні, морфологічні і синтаксичні властивості та встановлено термінологічну насиченість німецьких фахових текстів промислової автоматизації. Ключові слова: фахова мова, промислова автоматизація, тезаурусне моделювання, парадигматичні відношення, словотвірна продуктивність, структурні моделі, типологія текстів.^UThe thesis is dedicated to the study of structural-semantic and functional features of the German language for special purposes of industrial automation. The theoretical and methodological foundations of studying professional languages and terminology are described, the history of the terminology development for the German language for special purposes of industrial automation are highlighted, the main stages of its formation are determined and the factors influencing the formation of the analyzed terminology in German are identified. The terminology is considered as a thesaurus taking into account the organization of the field of special knowledge, the terminological field of the term and the establishment of semantic relations between the terms. It has been established that paradigmatic relations such as polysemy, homonymy are typical for the corpus of the analyzed language for specific purposes. The genetic sources of the German language for special purposes of industrial automation terms and terminology are established. The typology of texts of the German language for special purposes of industrial automation is proposed, their structural-compositional, morphological and syntactic properties are characterized, and the terminological saturation of German professional texts of industrial automation is considered.Key words: professional language, industrial automation, thesaurus modelling, paradigmatic relations, word-forming productivity, structural models, typology of texts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського