Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (83)Реферативна база даних (3462)Книжкові видання та компакт-диски (1330)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕДОТОРКАНІСТЬ$<.>+<.>K=ЖИТЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 526
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вороновський Г.К. 
Автоматизоване оперативне управління централізованим теплопостачанням в умовах неповної інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Г.К. Вороновський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено та обгрунтовано нові методи керування відпуском тепла від великих джерел централізованого теплопостачання на базі інформації про надлишкове енергоспоживання в побуті. Запропоновано структуру та режими функціонування замкненої системи керування відпуском тепла, що забезпечує одержання інформації про відхилення середніх внутрішніх температур у житлах від комфортного рівня та зниження надлишкового енергоспоживання. Синтезовано цифрові регулятори з адаптивними компенсаторами запізнення в системах теплопостачання та нечіткий регулятор відпуску тепла з адаптивним корегуванням функцій приналежності. Розроблено методи прогнозування сумісного споживання енергоресурсів житловими масивами на основі нейромережевих інформаційних технологій та синтезовано адаптивну прогнозуючу модель споживання електроенергії та тепла. Запропоновано методику й алгоритми синтезу нового класу нейромережевих регуляторів з прогнозуючими моделями для керування відпуском тепла за контрольованим рівнем побутового електроспоживання за умов невизначеності. Розроблено та практично реалізовано автоматизовану систему моніторингу якості теплопостачання житлових масивів, що забезпечує поточний контроль і прогнозування надлишкового енергоспоживання, а також інтелектуальну підтримку прийняття рішень стосовно відпуску тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З380.8-5-05 +
Шифр НБУВ: РА325275

Рубрики:

      
2.

Соколовська О. М. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі житлово-комунального господарства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Соколовська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено житлово-комунальне господарство та його складові, правове регулювання та суб'єкти публічного управління ним. Запропоновано внести низку змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, пропозицію про запровадження у структурі Державного комітету України з питань будівництва та архітектури відділу "перепланування та переобладнування приміщень житлових будинків та нежитлових приміщень", на який буде покладено всю відповідальність за видачу дозволів на переобладнання та перепланування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА380065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Буханевич О.М. 
Адміністративно-правове забезпечення житлово-комунального господарства в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Буханевич ; Нац. ун-т біоресурсів та природокористування України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Уточнено сутність житлово-комунального господарства як об'єкта правового регулювання, визначено особливості його адміністративно-правового забезпечення. Досліджено діяльність підприємств галузі за сучасних умов господарювання. Проаналізовано правові засади реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Обгрунтовано доцільність введення та розроблено механізм сплати спеціального податку на додану вартість підприємствами галузі. Розглянуто податковий інструментарій регулювання розвитку та розроблено нормативно-методичні засади реформування житлово-комунального господарства. Запропоновано систему заходів мінімізації впливу негативних факторів на функціонування галузі. Удосконалено адміністративно-правові умови розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА363217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Німко О.Б. 
Адміністративно-правове регулювання державного молодіжного житлового кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Німко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття "державне молодіжне житлове кредитування", висвітлено його роль у соціально-економічній політиці. З'ясовано суть і особливості адміністративно-правового регулювання державного молодіжного житлового кредитування, його суб'єкти, об'єкт, функції, принципи, методи та форми. Проаналізовано підстави виникнення права молоді на соціальний захист у даній сфері. Розкрито суть інституційних засад зазначеного регулювання молодіжного житлового кредитування, а також суть правових і організаційних засад діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" як суб'єкту адміністративно-правового регулювання економічної та соціально-культурної сфери. Проаналізовано чинне законодавство та практику даного регулювання. Досліджено стан розробки проблеми. Висвітлено та проаналізовано світовий досвід іпотечного молодіжного житлового кредитування. Досліджено чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання державного кредитування у даній сфері. Запропоновано напрямки підвищення ефективності шляхом удосконалення норм законодавства й управлінського механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)123 + Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кущ О. Є. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері житлово-комунального господарства України в сучасних умовах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Є. Кущ ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уточнено поняття та сутність житлово-комунального господарства (ЖКГ) як об'єкту адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано нормативно-правові акти, які діють у сфері ЖКГ. Досліджено зарубіжний досвід реформування ЖКГ. Вдосконалено системи управління ЖКГ. Обгрунтовано механізми оптимізації адміністративних процедур у сфері ЖКГ. Здійснено аналіз адміністративної відповідальності у сфері ЖКГ. Сформульовано пропозиції щодо змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до ряду інших нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА378817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чеховська І.В. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Чеховська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану організаційного та адміністративно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Розглянуто особливості організації виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг як об'єкта тіньових відносин. Сформульовано визначення поняття детінізації відносин у даній сфері. Здійснено класифікацію суб'єктів детізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Встановлено найбільш потужні джерела тіньових відносин у житлово-комунальній сфері, розглянуто способи та фактори їх відтворення, сформульовано пропозиції щодо мінімізації. Визначено зміст адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг, розкрито сутність тіньового обороту, детінізації відносин, її комплексної системи. Охарактеризовано фактори вітворення тіньових відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Обгрунтовано пропозиції щодо формування збалансованого адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері виробництва та реалізації житлово-комунальних послуг. Наведено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства у напрямку удосконалення організації, інформаційного забезпечення й адміністративної відповідальності у досліджуваній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА346609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сиротяк Р.М. 
Аналітичне забезпечення менеджменту житлово-комунальних підприємств в перехідній економіці (на прикладі житлово-комунальних підприємств західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.М. Сиротяк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються теоретичні, методологічні, практичні питання відносно вдосконалення системного економічного аналізу підприємств галузі і розробки науково-обгрунтованої методики аналітичного забезпечення вузлових управлінських рішень в системі підприємств житлового-комунального господарства. Доводиться необхідність і пропонується концепція структурної перебудови управління в розрізі галузей житлово-комунального господарства, зумовленої умовами господарювання. Розглядаються методологічні і організаційні питання методики ціноутворення в галузі; запропонована концепція формування і встановлення тарифів на комунальні послуги. Запропоновано окремі моделі комп'ютерних прикладних програм для системного економічного аналізу діяльності підприємств галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Мельник Н.В. 
Архітектура комплексів громадсько-житлової забудови міст півдня України кінця XVIII - початку ХХ ст. (на прикладі міст Херсону, Миколаєва, Одеси): автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Н.В. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено чинники і умови, що визначили своєрідність формування комплексів громадсько-житлової забудови і планувальних структур міст півдня України, зокрема, Херсона, Миколаєва, Одеси. Розглянуто комплекс громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) як структурний елемент каркаса містобудівної системи історичного міста, а також як елемент містобудівної структури загальноміського значення з домінуючою функцією та їх набором (головні вулиці, площі (торгові, театральні), міські сади та інші містобудівні простори громадського призначення). Проведено комплексний аналіз КГЖЗ з функціональною та морфологічною компонентами. Визначено відповідну типологію об'єктів, основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови в досліджуваних містах наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-9ПІВ) + Щ113(4УКР-9ПІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА352763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Ель-Саббаг К.І. 
Архітектурно-планувальна організація житлових висотних будівель в Лівані (на прикладі Бейрута): автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / К.І. Ель-Саббаг ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему архітектурно-планувальної організації житлових висотних будівель Бейрута з урахуванням сучасних світових тенденцій проектування. Проаналізовано фактори, що впливають на розвиток висотного житлового будівництва та архітектурно-планувальне формування висотних житлових будівель: соціально-економічні, демографічні та кліматичні умови, архітектура. Проаналізовано та узагальнено ліванський і зарубіжний досвід проектування висотних житлових будівель у країнах з близькими до Бейрута демографічними та містобудівними умовами. Розроблено рекомендації щодо принципів подальшого розвитку висотного житлового будівництва в Бейруті з урахуванням раціональних за умов міста об'ємно-просторових та архітектурно-планувальних рішень, збереження традицій у формуванні функціональної структури сучасного житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.023-022.5 +
Шифр НБУВ: РА367192

Рубрики:

      
10.

Поліщук М.В. 
Архітектурно-просторова організація єврейських містобудівних комплексів XV поч. XX ст. у структурі історичних поселень Поділля: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.В. Поліщук ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено регіональну своєрідність морфологічного ладу єврейських містобудівних комплексів-штетлів XV - початку XX ст. у структурі історичних поселень України та проведено комплексний аналіз їх збереженості. Проаналізовано архітектурно-просторову організацію штетлів зазначеного періоду у структурі історичних поселень Поділля та встановлено її базові типи об'ємно-просторової, планувальної, функціональної та естетичної структур. Розроблено класифікацію всіх історичних містобудівних утворень Поділля за станом збереженості в них історичного планування та об'ємно-просторового шару, 70 - 97 % якого впродовж XV - початок XX ст. складала рядова єврейська житлово-виробнича забудова. Розроблено пропозиції щодо охорони містобудівної спадщини та історичної своєрідності середовища старовинних містобудівних утворень Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51 + Щ113(4УКР38=ЄВР)-17
Шифр НБУВ: РА321659

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Сазонова Ю.Ф. 
Архітектурно-художні принципи формування рекреаційного середовища в індивідуальній малоповерховій житловій забудові (на прикладі котеджних містечок): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю.Ф. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику оцінювання та варіантів вибору рішень архітектурного формування об'єктів рекреаційного середовища (РС) індивідуальної житлової забудови. Визначено ієрархічну структуру системи "рекреаційне індивідуальне житло" й основні фактори, що впливають на естетичну організацію РС індивідуальної житлової забудови. Досліджено особливості функціонального й архітектурно-художнього формування структурних елементів РС такої забудови. Розроблено теоретичні положення з формування РС в організованій індивідуальній житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н826 + Щ113(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дубинський В.П. 
Архітектурно-художні принципи формування світло-кольорового середовища сучасного міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.П. Дубинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності формування світло-кольорового середовища (СКС) сучасного міста. Визначено, що СКС міста є ієрархічною системою з інтегрованою взаємодією, відкритих і закритих архітектурних просторів з джерелами й установками штучного освітлення, яка забезпечує цілий ряд функцій для життєдіяльності населення міста. Його основні якісні та кількісні характеристики зумовлені функцією світла та кольору в архітектурному середовищі. Процес формування СКС сучасного міста залежить від комплексу основних чинників, а саме: містобудівних, природно-кліматичних, інженерно-технічних, естетичних і здійснюється поетапно. Виявлено основні етапи формування СКС міста з використанням природного та штучного світла. Проаналізовано зарубіжний досвід формування СКС сучасного міста та визначено його просторову структуру, яку виявляють світлопланувальні "каркас" і "тканина" сучасного міста. Даний "каркас" формується інфраструктурою транспортно-пішохідних комунікацій з підсистемою житлових і промислових функцій. Світлопланувальну "тканину" міста формують об'єкти міського центру та ландшафтно-рекреаційних територій міста. Надано рекомендації щодо формування їх основних структурних одиниць. Виявлено композиційні задачі формування СКС сучасного міста, які запропоновано визначати на макро- та мікрорівні. Створення світло-кольорового середовища міста є комплексною проблемою з інтегрованим рішенням інженерно-технічних і архітектурно-художніх задач. Формування світло-кольорового середовища запропоновано здійснювати з урахуванням розроблених архітектурно-художніх принципів проектування та розробкою світло-кольорового генплану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 + Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА349228

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Недашківський В.О. 
Безеталонний метод моніторингу повітряного середовища системою електрохімічних сенсорів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / В.О. Недашківський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод моніторингу повітряного середовища робочої та житлової зони системою електрохімічних сенсорів амперметричного типу, що не потребують періодичних перевірок та калібрування. Досліджено масоперенос в амперометричних сенсорах, визначено зовнішні та внутрішні складові дифузійного опору. Теоретично удосконалено й експериментально досліджено математичну модель безеталонного методу моніторингу повітряного середовища, в якій інтегровано процеси відбору проби та вимірів струмових сигналів, що скорочує тривалість аналізу та підвищує точність вимірів. Розраховано основну похибку та визначено критерій достовірності вимірів безеталонним методом. Створено пристрій для безеталонного моніторингу, проведено польові випробування та підтверджено його придатність для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232 с0 + Г48-3 +
Шифр НБУВ: РА354285

Рубрики:

      
14.

Куц І.Г. 
Боротьба з пожежами в житловому секторі (кримінально-правовий та кримінологічний аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Куц ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань історичного, теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з розробленням заходів боротьби з пожежами у житловому комплексі. Досліджено проблеми, які виникають у діяльності правоохоронних та інших державних органів, розкрито поняття пожежі, охарактеризовано кримінально-правові та адміністративно-правові заходи боротьби з пожежами, а також причини та умови їх виникнення. Наведено характеристики об'єктивних показників пожеж у житловому секторі, розроблено пропозиції щодо поліпшення їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.6 + Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА323156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гайко Є.Ю. 
Вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності в сфері житлово-комунального господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Є.Ю. Гайко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності з метою розвитку житлово-комунального господарства. Досліджено концесійний механізм залучення інвестицій у міське господарство. Виявлено його характерні ознаки, основних учасників та їх функції. Обгрунтовано сфери та підгалузі застосування даного механізму. Розроблено методику комплексного оцінювання концесійних проектів, яка передбачає проведення розрахунку кількісних і якісних показників. Рекомендовано проводити кількісний аналіз ефективності проектів у контексті поглядів основних учасників концесії, а саме: концесіонера, концесієдавця (держави, регіону, міста), кредиторів. Сформовано групи показників для кожного учасника проекту. З метою аналізу якісних показників, що впливають на ефективність концесії, запропоновано методичні рекомендації щодо оцінювання факторів ризику й успіху проекту. Наведено механізм організмції та проведення концесійних конкурсів, який дозволяє відібрати найбільш ефективного концесіонера для реалізації концесійного проекту. Сформовано систему організаційно-економічного забезпечення концесійного механізму інвестування регіональних програм розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.410-56 + У9(4УКР)441.0-56 +
Шифр НБУВ: РА364856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Осама Радван 
Вдосконалення організаційно-технологічних рішень щодо відновлювальних робіт на об'єктах міського житлового фонду для умов Сирійської Арабської Республіки (САР): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Осама Радван ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі щодо вдосконалення системи формування організаційно-технологічних рішень під час організації роботи будівельних фірм з урахуванням особливостей їх діяльності у Сирії під впливом зовнішнього середовища та внутрішніх параметрів, що забезпечує підвищення результативності їх функціонування на підставі типізації технологічних схем з використанням техніко-економічного аналізу, установлення якісних і кількісних взаємоз'язків між витратами ресурсів (питомою трудомісткітю та вартістю) на проведення робіт щодо реконструкції та узагальнювальним показником, що характеризує технологічні схеми їх виконання, виявлення раціональних меж застосування цих технологічних схем залежно від узагальнювального показника з урахуванням ранжирування його складових. Розроблено практичні рекомендації щодо реконструкції житлових будинків. Обгрунтовано доцільність розгляду як категорії, що відображає успіх функціонування будівельної фірми за умов ринку, результативності її діяльності. Запропоновано метод формалізації опису технологічних і часових взаємозв'язків будівельних процесів для відображення у моделях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-09 + У9(5СІР)441.211 +
Шифр НБУВ: РА356897

Рубрики:

      
17.

Пінькас С. В. 
Вдосконалення управління розвитком сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. В. Пінькас ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади вдосконалення управління сільськими територіями (СТ) у контексті посилення ресурсозбереження, соціальної спрямованості та комплексності їх розвитку. Запропоновано управління СТ здійснювати за ресурсно-сировинною, інноваційно-інвестиційною, соціально-орієнтованою та комплексною стратегіями відповідно до рівня, проблем, тенденцій і пріоритетів їх розвитку. Удосконалено методичні засади соціально-економічної оцінки рівня розвитку СТ з урахуванням у сукупності традиційних показників перцепційних характеристик - привабливості місцевості, вартості житла й іншої нерухомості, доступності до соціально-побутових благ і культурних надбань, престижності сільського способу життя у цілому. Доповнено рівні управління СТ шляхом розподілу змісту політики сільського розвитку й аграрної політики, делегування функцій екологічного та соціального моніторингу, стратегічного аналізу та планування сільським, селищним і районним радам народних депутатів, дорадчим службам. Набув подальшого розвитку фінансово-економічний механізм управління СТ шляхом залучення місцевих позик та облігацій як джерел інвестування їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96-21
Шифр НБУВ: РА383316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Богдан С.Ю. 
Визначення граничних станів елементів бетонних і залізобетонних конструкцій методами механіки руйнування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Ю. Богдан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення граничного стану бетонних і залізобетонних конструкцій та складних систем будівель і споруд за умов плоского напруженого стану. Запропоновано комплексний підхід, який поєднує застосування методів механіки руйнування (механіки тріщин), нормативні методи оцінки граничного стану залізобетонних елементів конструкцій та програмно-обчислювальні комплекси для оцінки граничного стану споруд складної форми, ослаблених тріщинами, вирізами або отворами. Проаналізовано фізико-механічні характеристики і критичні коефіцієнти інтенсивності напружень для бетону. Висвітлено алгоритм чисельно-аналітичного розв'язку для оцінки граничних станів залізобетонних елементів конструкцій, а також складних плоских і просторових конструкцій будівель. Наведено результати розв'язання ряду інженерних задач оцінки граничних станів панелі житлового будинку, балочного перекриття другого енергоблоку та деформованої (нахиленої) стіни по осі 50 об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.012
Шифр НБУВ: РА319637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Росковшенко А.Ю. 
Визначення рівню комфортності багатоквартирного житла в залежності від його поверховості: автореф. дис. ... канд. архіт.: 18.00.02 / А.Ю. Росковшенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив поверховості житлових будинків (ЖБ) на комфортність проживання, визначено чинники комфортності багатоповерхового житла (БЖ), що залежать від його поверховості. Проаналізовано зарубіжний та вітчизняний досвід проектування та будівництва БЖ різної поверховості. Розкрито основні причини та наслідки багатоповерхового будівництва та визначено чинники комфортності БЖ. Розроблено класифікацію рівнів комфортності житла для постійного проживання за ознакою його поверховості та ознаками об'ємно-планувальної структури ЖБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.1
Шифр НБУВ: РА370641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського