Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ОДЕСЬКІ$<.>+<.>K=ЧЕРЕМУШК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Берегой Т.А. 
Агентство регіонального розвитку як механізм управління розвитком регіону на засадах демократичного врядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.А. Берегой ; Одес. рег. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль агентств регіонального розвитку у процесі формування інституційної інфраструктури управління розвитком регіону на засадах демократичного врядування. Доведено, що вдосконалення інституційної інфраструктури управління даним розвитком шляхом залучення до її складу агентств регіонального розвитку забезпечить ефективну реалізацію регіональної політики, підвищить дієвість і результативність процесу управління розвитку регіону. За результатами дослідження розроблено теоретичну модель механізму такого управління на засадах демократичного врядування з залученням агентств регіонального розвитку, запропоновано "Стратегічний план становлення агентств регіонального розвитку" та розроблено проект нормативно-правового акту "Про діяльність агентства регіонального розвитку", що надасть належного статусу цим структурам. На підставі резутатів дослідження діяльності "Агентства регіонального розвитку в Одеській області" виявлено фактори стримування його становлення та сформульовано практичні рекомендації щодо підвищення його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА358336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Петросян А.Г. 
Біотестування морської води та донних відкладів північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / А.Г. Петросян ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню методичних проблем та питанням практичного використання методів біотестування для оцінки якості морського середовища. Запропоновано комплекс методів оцінки токсичності морської води, донних відкладів та окремих забруднювальних речовин з використанням тест-об'єктів - водоростей, інфузорій та наупліальних стадій ракоподібних. Проведено апробацію методів біотестування, вивчено просторові та часові характеристики якості води в Одеській затоці та прилеглих акваторіях моря з метою виявлення великих джерел забруднення. Виявлено "гарячі точки", на яких біологічні ефекти забруднення фіксувались протягом ряду років. Проведено дослідження щодо визначення токсичності морських донних відкладів у акваторіях з різним ступенем антропогенного навантаження - в Одеському порту, на Новому Одеському звалищі грунтів. Оцінено токсичність мийного засобу нового покоління (аквамару), який використовується для очистки стічних вод, що містять нафту, а також сипучих вантажів (бокситів та глинозему), які перевозяться та перевантажуються у чорноморських портах, для оцінки можливих наслідків надходження їх в морське середовище. На підставі експериментальних спостережень запропоновано шкалу визначення токсичності тестованих середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8(922.8),022
Шифр НБУВ: РА310587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Петросян А.Г. 
Біотестування морської води та донних відкладів північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / А.Г. Петросян ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998. — 17 с. — укp.

Запропоновані методи оцінки токсичності природньої морської води, донних відкладів та окремих забруднюючих речовин з використанням тест-об'єктів - лабораторних культур морських планктонних водоростей, інфузорій і наупліальних стадій ракоподібних. Проведена атестація методів біотестування в Одеській затоці та прилеглих акваторіях моря з метою виявлення найбільш великих джерел забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0827.51*801.8(922.8),022

Географічні рубрики:

      
5.

Леоненко-Бродецька О.М. 
Виявлення, клінічний перебіг та лікування туберкульозу в інфікованих вірусом імунодефіциту людини осіб та хворих на синдром набутого імунодефіциту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.М. Леоненко-Бродецька ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностування та лікування хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз (ТБ). Досліджено епідеміологічну ситуацію щодо розповсюдження заховрювання в Одеській області. Проаналізовано особливості виявлення ТБ серед ВІЛ-позитивної популяції та структуру даної патології у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Встановлено клінічні та рентгенологічні особливості перебігу ТБ у даної категорії осіб. Досліджено рівень CD4 клітин протягом основного курсу хіміотерапії. Розроблено 6-компонентний режим хіміотерапії з застосуванням офлоксацину. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексному лікуванні хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований ТБ біологічно активної домішки "Антивір" як патогенетичного засобу, доведено його ефективність і безпечність. Експериментально апробовано нову схему хіміотерапії, застосування якої сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз на 23 % у порівнянні з існуючими терапевтичними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3 + Р514-3 +
Шифр НБУВ: РА337718

Рубрики:

      
6.

Панченко К.В. 
Вплив транснаціональних корпорацій на структурні зрушення в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / К.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено поглиблений аналіз структурних зрушень у країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), доведено об'єктивну необхідність продовження даного процесу. Визначено особливості та напрямки іноземного інвестування у зазначених країнах. Досліджено роль транснаціональних компаній (ТНК) у процесі зміни структури господарства у країнах ЦСЄ. Галузі та сектори класифіковано за ступенем впливу інвестиційних операцій ТНК на динаміку випуску продукції, зайнятості та експорту певних галузей та секторів. Визначено часовий лаг, що є необхідним для прояву статистично значимого впливу прямих інвестицій ТНК на приймаючу галузь, та найбільш адекватну регресійну функцію у кожній ситуації. Здійснено аналіз процесів іноземного інвестування в Україні та Одеському регіоні зокрема. Визначено роль прямих іноземних інвестицій у процесі структурних перетворень в економіці країни та Одеській області. Надано рекомендації щодо можливостей регулювання процесу структурних зрушень за допомогою іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)829.16 + У9(45)829.16
Шифр НБУВ: РА331029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
8.

Майгер М.В. 
Економічні основи регулювання ринку продуктів харчування (на прикладі Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.В. Майгер ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Досліджуються напрямки та основні проблеми регулювання ринку продуктів харчування в Одеській області, особливо м'ясо-молочних. Розглядаються особливості регулювання ринку в суспільних, фермерських, особистих та інших господарствах. Розроблено прогноз по виходу з кризи продовольчого ринку, обгрунтовуються рекомендації по поліпшенню державного регулювання виробництва і споживання продуктів харчування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321.1

Рубрики:

      
9.

Абрамов А.В. 
Епізоотологічні особливості грипу птахів в Україні: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / А.В. Абрамов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено епізоотологічні особливості та здійснено молекулярний аналіз штамів вірусу пташиного грипу, виділеного в Автономній Республіці Крим, Одеській, Сумській та Херсонській областях. Установлено, що циркуляцію різних штамів вірусу грипу підтримують таксономічна й екологічна гетерогенність диких, домашніх, синантропних і промислових видів птахів, що є сприятливою умовою для реасортації геномів вірусу грипу. Одержані дані щодо епізоотологічних особливостей поширення та збереження високопатогенного грипу птахів у природних водних епізоотичних вогнищах змінюють сучасні уявлення про роль гідробіонтів (хіронамід, риб) в епізоотичному процесі високопатогенного грипу птахів. З використанням даних, одержаних внаслідок проведених досліджень, розроблено та впроваджено електронну інтегральну систему контролю за спалахами пташиного грипу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961-1 +
Шифр НБУВ: РА355853

Рубрики:

      
10.

Довгань В.І. 
Лептоспіроз тварин в Одеській області (етіологічна структура, особливості епізоотичного процесу та клінічного прояву): Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.08 / В.І. Довгань ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано етіологічну структуру лептоспірозу тварин в Одеській області, вивчено особливості епізоотичного процесу і клінічного прояву хвороби, на підставі чого запропоновано виробництву систему протилептоспірозних заходів. В результаті проведених досліджень визначено, що в етіологічній структурі лептоспірозу тварин в Одеській області головну роль відіграють лептоспіри наступних серотипів: у великої рогатої худоби - Sejroe (29,02 %), Hebdomadis (21,75 %), Tarassovi (21,20 %), Icterohaemorragiae (12,90 %); у свиней - Icterohaemorragiae (42,93 %), Pomona (28,07 %), Tarassovi (24,32 %); у коней - Icterohaemorragiae (53,15 %), Canicola (31,53 %), Grippotyphosa (8,10 %); у собак - Canicola (39,32 %), Icterohaemorragiae (27,18 %), Pomona (10,67 %), Tarassovi (9,70 %), Hebdomadis (7,28 %). Втановлено, що лептоспіроз тварин в Одеській області в основному перебігає безсимптомно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-1 +
Шифр НБУВ: РА327846

Рубрики:

      
11.

Збрицька Т.П. 
Механізми регулювання зайнятості молодих фахівців із вищою освітою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Т.П. Збрицька ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми підготовки, працевлаштування, зайнятості та соціального захисту молодих фахівців з вищою освітою на сучасному етапі розвитку ринкової економіки в Україні та Одеській області. Проаналізовано особливості та ступінь взаємоадаптованості ринків праці та освітніх послуг. Сформовано цілісну систему, удосконалено та розроблено механізми ефективного регулювання зайнятості молодих фахівців з вищою освітою: маркетингу освітніх послуг на ринку праці, реституції у новій якості організаційно-економічного механізму визначення економічної потреби у фахівцях, лізингу в менеджменті їх зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 +
Шифр НБУВ: РА333882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Гельмбольт М.В. 
Морські кліщі (Halacaridae: Acari) північно-західної частини Чорного моря: видова різноманітність та екологія: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / М.В. Гельмбольт ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі досліджень 1995 - 2002 рр. виявлено видову різноманітність і розподіл морських кліщів у північно-західній частині Чорного моря (ПЗЧМ). Оцінено внесок таксоцену кліщів у формування поселень мейобентосу цього району моря. Проведено ретроспективний аналіз вивченості морських кліщів Чорного моря та Світового океану. Установлено, що морські кліщі ПЗЧМ представлені 18-а видами (11-а родами). Відзначено зміни у фауні та кількісних показниках морських кліщів різних біотопів і біоценозів ПЗЧМ унаслідок антропогенного евтрофування вод та інтенсивного засвоєння людиною берегової зони: з 29-ти видів, раніше зафіксованих у ПЗЧМ, у даний час відзначено 18, в Одеській затоці та суміжних акваторіях, включаючи інтерстиціаль краєвих біотопів, 12 видів з 17-ти наведених раніше. Описано життєві цикли деяких масових видів Halacaridae, які мешкають в ПЗЧМ, і виявлено морфологічні адаптації кліщів до особливостей біотопу та способу життя. Складено уточнений список видів (Halacaridae : Acari) Чорного моря - 41 вид (15 родів) і ПЗЧМ - 23 види (12 родів). Проведено фауністичне порівняння Чорного, Середземного, Балтійського морів і Атлантики, яке дає змогу прослідкувати етапи заселення цією групою мейобентосу Чорноморського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.25*80(922.8)
Шифр НБУВ: РА326664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Давиденко І.В. 
Організаційно-економічний механізм регулювання розвитку рекреаційної системи регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.В. Давиденко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні положення та практичні рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічного механізму регулювання розвитку рекреаційної системи регіону. Досліджено понятійний апарат регіональної рекреаційної системи, ринку рекреаційно-туристичних послуг, запропоновано нову версію його впорядкування. Показано роль і місце державного регулювання у розвитку регіональної рекреаційної системи. Визначено концептуальні засади формування регіонального рекреаційного кластеру. Здійснено економічну оцінку рекреаційного потенціалу Одеської області, визначено ефективність функціонування підприємств регіональної рекреаційної системи. Досліджено вплив сезонності на діяльність і конкурентоспроможність підприємств регіональної рекреаційної системи. Доведено необхідність цілеспрямованого регулювання її діяльності за допомогою економічних інструментів з метою зменшення сезонних коливань попиту. Доведено існування значного непрямого впливу рекреацій та туризму на економіку регіону, визначено мультиплікативний вплив підприємств галузі на економіку Одеської області. Конкретизовано стратегії розвитку організаційно-економічного механізму регулювання регіональної рекреаційної системи, обгрунтовано рекомендації щодо створення рекреаційного кластера в Одеській області. Розроблено методичні підходи й обгрунтовано прогноз розвитку підприємств регіональної рекреаційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684 + У9(4УКР)49:Ч518 +
Шифр НБУВ: РА344494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іовенко 
Особливості епізоотичного процесу сибірки у південному регіоні України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Іовенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження виявлено особливості епізоотичної ситуації щодо сибірки сільськогосподарських тварин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Установлено семіотичність захворювання та вплив грунтового фактора на розташування стаціонарно неблагополучних стосовно сибірки пунктів на території південного регіону України. Розроблено науковий прогноз даної епізоотичної ситуації на 2005 - 1010 рр., удосконалено систему профілактичних протисибіркових заходів та виявлено, що у південному регіоні України є неблагополучні пункти різних категорій: старі, загасаючі, особливо неблагополучні. Відзначено, що на території Одещини переважають старі - 395 (97,3 %), загасаючими є 9 (2,2 %), особливо неблагополучними - 2 (0,5 %). На території Миколаївщини старих неблагополучних пунктів - 330 (94,8 %), загасаючих - 15 (4,3 %), особливо неблагополучних - 3 (0,9 %). На території Херсонщини старих неблагополучних пунктів - 257 (99,6 %), загасаючих - 1 (0,4 %). У південному регіоні України за 35-річний період (1970 - 2004 рр.) захворіло 196 сільськогосподарських тварин, з яких великої рогатої худоби - 141 (72,0 %), свиней - 33 (16,8 %), дрібної рогатої худоби - 19 (9,7 %) та коней - 3 (1,5 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Боган С.М. 
Повстанський рух в Одеській губернії у 1920 - 1923 роках: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Боган ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено військово-організаційну структуру повстанських формувань та пов'язаних з ними підпільних організацій, систему керівництва, координації та підтримки повстанського руху, розгорнуту військовим командуванням та урядом Української Народної Республіки (УНР) на території Румунії. Розглянуто військово-політичну ситуацію, що склалася на Півдні України у 1920 р., передумови розгортання повстанського руху проти чинної комуністичної влади у квітні 1920 р. в Одеській губернії. Висвітлено взаємодію повстанських формувань з військами армії УНР, хід воєнних дій на території губернії. Розглянуто діяльність та склад українських підпільних організацій, що готували повстання в Одесі та інших населених пунктах губернії. Досліджено процес підготовки загальнонаціонального антикомуністичного повстання на території Одеської губернії у 1921 р. Розкрито взаємозв'язок та взаємодію руху проти комуністичної влади з визвольними змаганнями українського народу за державність та справедливий політичний та соціально-економічний устрій у першій чверті XX ст. Докладно встановлено події Другого Зимового походу Української Повстанської армії на території Придністров'я у листопаді 1921 р. Проаналізовано вплив активності повстанського руху на розповсюдження голоду та зміну адміністративних кордонів Одеської губернії. Розглянуто основні політичні, соціально-економічні, військові причини згортання повстанського руху в Одеській губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)613-4 +
Шифр НБУВ: РА328351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ратушняк Л.К. 
Поширення та діагностика вірусу шарки сливи на півдні України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Л.К. Ратушняк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження розповсюдження шарки сливи на півдні України. Встановлено, що Plum pox virus в садах передається персиковою зеленою попелицею (Myzus persicae Lulz.) на початку осені (в кінці серпня - у першій декаді вересня). Виявлено, що резерваторами вірусу є заражені дерева сливи. Встановлено, що насадження плодових кісточкових культур в Одеській області уражені хлоротичним штамом вірусу шарки сливи. Одержано очищені препарати вірусу за модифікованою методикою. Визначено раціональну схему імунізації, за якою одержано високоспецифічну антисироватку. Оптимізовано умови проведення імуноферментного аналізу. Визначено оптимальні календарні строки для виявлення вірусу у процесі масового тестування протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 вірус шарка +
Шифр НБУВ: РА333799

Рубрики:

      
17.

Масленніков Є.І. 
Пріоритети використання інвестиційного потенціалу у борошномельно-круп'яній і комбікормовій промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Є.І. Масленніков ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, методичні та практичні питання ефективного розвитку борошномельно-круп'яної та комбікормової промисловості в Україні, зокрема, в Одеській області, за умов трансформації економіки. Здійснено системну оцінку ефективності інвестиційного процесу у галузі за ринкових умов господарювання, поглиблено та розвинуто тлумачення суті та змісту категорій: "інвестиційне середовище", "інвестиційна привабливість", "інвестиційний паспорт регіону". Проаналізовано зовнішні та внутрішні фактори інвестиційного середовища. Комплексно досліджено ефективність всіх форм інвестицій у борошно-круп'яній та комбікормовій промисловості. Розроблено методичні підходи до формування інвестиційної стратегії підприємств цієї галузі, запропоновано модель визначення підприємницького ризику для використання цього підходу під час проведення оцінки ефективності інвестиційного процесу. Сформульовано й обгрунтовано основні напрями та шляхи забезпечення ефективного розвитку галузі на базі використання та впровадження досягнень науки, технології й організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.5-56 + У9(4УКР)306.751.5-56 + У9(4УКР)306.751.5-56
Шифр НБУВ: РА339116

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Стойкова Г. Г. 
Реалізація державної мовної політики на Півдні України в кінці XX - на початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Г. Г. Стойкова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні напрями та результати процесів мовного будівництва на Півдні України, які здійснені у зв'язку із загальнодержавними актами, прийнятими ВР України, постановами уряду України та розпорядженнями Президентів України - Л.М. Кравчука та Л.Д. Кучми. Проаналізовано мовну ситуацію, реалізацію урядових директивних документів із мовної політики органами публічної влади Півдня України, мовне будівництво в Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Проведено соціолінгвістичний експеримент, сщодо з'ясування проблем функціонування української мови на Півдні України. Розроблено рекомендації щодо покращання мовної політики в Україні з урахуванням мовної ситуації лінгвосоціумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР7)
Шифр НБУВ: РА380213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мирошніков А.М. 
Розробка енергозберігаючих технологій утримання м'ясної худоби в Одеській області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.М. Мирошніков ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2002. — 15 с. — укp.

Вперше вивчено у порівнянні технології утримання м'ясної худоби південної м'ясної породи причорноморського та таврійського типів. Досліджено особливості цілорічної пасовищної системи утримання тварин південної м'ясної породи, їх адаптаційні реакції, стресостійкість і резистентність. Розроблено енергоощадну технологію утримання м'ясної худоби на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-46(4Укр-4Оде)
Шифр НБУВ: РА319743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Брикова Т. М. 
Розробка технології здобного печива з використанням порошків із виноградних вичавків / Т. М. Брикова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження - технологія здобного печива. Метою роботи є наукове обґрунтування та вдосконалення технології здобного печива з використанням продуктів переробки виноградних вичавків, а саме порошку з виноградних кісточок та порошку з виноградних шкірочок. Порошки вироблені з вичавків винограду, що вирощується в Одеській області, на ТОВ «Оріон» (м. Одеса) під торговою маркою «Олео Віта». Методи дослідження: стандартні та спеціальні органолептичні, фізико-хімічні, структурно-механічні, мікробіологічні методи визначення якості вихідної сировини, тіста і готових виробів, математичні методи планування експерименту й обробки даних. Обґрунтовано раціональні дозування обраних порошків. Вони склали: 20,0% порошку з виноградних кісточок та 16,0% порошку з виноградних шкірочок від маси борошна, 50,0% ПВК від маси какао порошку. Встановлено закономірності формування структури тіста для здобного печива у присутності порошків з виноградних кісточок та з виноградних шкірочок, які полягають у підвищенні його ефективної та пластичної в'язкості, зменшенні модулів пружності й еластичності та зниженні адгезійних властивостей. Це сприяє збільшенню стійкості системи під час формування і кращій збереженості форми печива і рисунку на його поверхні, а під час оброблення тіста з додаванням виноградних порошків воно буде менш прилипати до робочих органів формуючого обладнання, що полегшить його роботу та призведе до скорочення виробничих втрат тіста при обробленні і формуванні. Розроблено технологію здобного печива, яка відрізняється від існуючих технологій використанням натуральної сировини, відсутністю харчових добавок синтетичного походження, внесенням на стадії утворення цукрово-жирової емульсії дрібнодисперсних виноградних порошків з високим вмістом поліфенольних сполук, харчових волокон, мікро- та макроелементів, вітамінів, що дозволяє отримати вироби підвищеної харчової цінності і високої якості. За результатами розрахунків економічної ефективності встановлено, що впровадження у виробництво запропонованих технологій здобного печива з використанням виноградних порошків є економічно доцільним.^UThe object of the study is the butter biscuits technology. The aim of the work is to substantiate and improve the technology of butter biscuits using the products of grape pomace processing, namely grapeseed powders and grapeskin powders. The powders are made from pomace of grape grown in the Odessa region, at Orion LLC (Odessa) under the trademark "Oleo Vita". Methods of research: standard and special organoleptic, physico-chemical, structural-mechanical, microbiological methods for determining the quality of raw materials, dough and finished products, mathematical methods for experiment planning and data processing. Rational dosages of the selected powders are substantiated. They were: 20.0% of grapeseed powders and 16.0% of grapeskin powders by weight of flour, 50.0% grapeskin powders by weight of cocoa powder. The regularities of forming the structure of the dough for butter biscuits in the presence of grapeseed and grapeskin powders, which are to increase its effective and plastic viscosity, reduce the modulus of resilience and elasticity and reduce the adhesive properties. This helps to increase the stability of the system during the molding and to preserve better the shape of the biscuits and drawing on its surface. During the processing of the dough with the addition of grape powders, it will less stick to the working details of the forming equipment, which will facilitate its work and will lead to a reduction of production losses of the dough while processing and molding. Butter biscuits technology has been developed, which differs from the existing technologies by using natural raw materials, by the absence of synthetic food additives, by adding at the stage of formation of sugar-fat emulsion of fine grape powders with a high content of polyphenolic compounds, food fibers and macros. This allows to obtain products with high nutritional value and high quality. According to the results of the cost-effectiveness calculations, it was found that the introduction into production of the proposed technologies of biscuits with adding of grape powders is economically feasible.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського