Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (3444)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЗБРОЄННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Горбійчук М.І. 
Адаптивне керування процесом буріння глибоких свердловин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / М.І. Горбійчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методів і алгоритмів адаптивного керування процесом буріння глибоких свердловин. Комплексно вирішено питання математичного моделювання, ідентифікації параметрів моделі, виявлення зміни умов буріння, адаптивного керування та відпрацювання долота за опорою і озброєнням, які в сукупності вирішують значну наукову та прикладку проблему в галузі спорудження глибоких нафтових та газових свердловин. Розроблені методи та синтезовані алгоритми адаптивного керування сприяють досягненню вищих техніко-економічних показників та безаварійному бурінню свердловини в умовах апріорної невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 + И131-561.3
Шифр НБУВ: РА307850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пархоменко В.А. 
Українські національні військові формування на Півдні України у 1917 - на початку 1919 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Пархоменко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему українських військових формувань у період національно-демократичної революції 1917 - 1919 рр. на Півдні України. Розкрито процес створення військових частин Центральної Ради, гетьманської держави та Директорії Української Народної Республіки. На підставі конкретних фактів висвітлено плани формування даних частин та їх реалізацію. Наведено дані про чисельність, якісний склад і дислокацію, стан військової техніки та озброєння, їх роль та значення в ході боротьби за українську державність у 1917 - 1919 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР)1:611/612
Шифр НБУВ: РА312256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Чигур І.І. 
Розробка методу контролю технічного стану шарошкових доліт в умовах невизначеності процесу буріння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / І.І. Чигур ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено метод контролю технічного стану доліт, що базується на аналізі нечіткої (нечислової) інформації стосовно параметрів процесу буріння. Запропоновано новий метод контролю технічного стану шарошкових доліт на вибої свердловини, який включає в себе лінгвістичний опис технологічних ситуацій, що виникають в процесі буріння свердловин і яким рекомендовано керуватись під час прийняття рішень стосовно підйому долота для заміни в зв'язку зі зношенням його опор чи озброєння. Метод дозволяє контролювати стан опор і озброєння шарошкових доліт у реальному масштабі часу за умов геолого-технологічної невизначеності, що дає можливість досягти вищих техніко-економічних показників процесу буріння та запобігти виникненню аварійних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3-07
Шифр НБУВ: РА310594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сокірко О.Г. 
Охотницьке військо Лівобережної Гетьманщини 1669 - 1726 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Г. Сокірко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Відтворено комплексну картину зародження, розвитку й бойової діяльності охотницького війська в контексті військово-політичної системи Лівобережної Гетьманщини. Розкрито передумови і причини виникнення найманства в збройних силах гетьманату. На підставі детальної реконструкції основних принципів організації, управління, комплектування, забезпечення та озброєння компанійських та сердюцьких полків визначено головні напрямки й характер еволюції охотницького війська в рамках військово-політичної системи Гетьманщини, з'ясовано характерні риси його військового мистецтва, масштаби участі у воєнних конфліктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2
Шифр НБУВ: РА310274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Аветисян В.Г. 
Удосконалення рятувальних робіт на пожежі за рахунок використання пневмогумового пожежно-технічного озброєння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.Г. Аветисян ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено методи використання пневмогумового пожежно-технічного озброєння (ПГ ПТО) для порятунку постраждалих з-під уламків зруйнованих внаслідок пожежі будинків. Наведено графічну модель виконання рятувальних робіт на місцях зруйнованих будівель. Отримано аналітичні залежності основного параметра, що характеризує роботу ПГ ПТО від факторів, які впливають на його роботу. На підставі аналітичних залежностей розроблено рекомендації щодо використання ПГ ГТО. Адекватність аналітичних залежностей підтверджено експериментально. Встановлено, що ймовірність збігу результатів дорівнює 0,95. Проведено оцінку ефективності розроблених рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5
Шифр НБУВ: РА312645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ярошинський О.Б. 
Волинь в період національно-визвольної війни 1648 - 1657 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Б. Ярошинський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наявних історичних джерел та історіографічних здобутків досліджено історію Волині в період національно-визвольної та антифеодальної боротьби її жителів - складової частини національно-визвольної війни українського народу 1648 - 1657 рр. Проаналізовано зв'язок активної участі волинян у визвольних процесах з політичними, економічними, соціальними, національно-релігійними передумовами, загальноукраїнським національним рухом. Досліджено хід, основні етапи, зміст, характерні особливості, розмах, організаційні форми, озброєння, характер, наслідки визвольної боротьби 1648 - 1652 рр. у Волинському воєводстві та перебіг подій у краю в 1653 - 1657 рр. Розширено знання про регіональні особливості визвольного руху українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442
Шифр НБУВ: РА313491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Покась М.С. 
Концептуальна еволюція політики США в питанні денуклеаризації України (1991 - 1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.С. Покась ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено необхідність і безальтернативність денуклеаризації України, що відповідає її національним інтересам. Розглянуто еволюцію американської зовнішньої політики стосовно денуклеаризації України та роль США у прийнятті рішення щодо ядерного озброєння. Здійснено періодизацію концептуальних змін американської зовнішньої політики стосовно українського ядерного питання. Розраховано кореляцію між американською науковою думкою та офіційним курсом Державного департаменту США. Проаналізовано політику стосовно ядерного питання з боку Вашингтону та методи тиску на Україну з метою домогтися від України остаточної відмови від ядерного статусу. Оцінено результати денуклеаризації з боку представників законодавчої та виконавчої влади США та американської науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-6 + Т3(7США)64-6
Шифр НБУВ: РА315521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Свистович С.М. 
Воєнне мистецтво та організаційні засади військ держав Східної Європи VII - XIII ст.ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.М. Свистович ; Наук.-дослід. центр гуманіт. пробл. Збройн. Сил України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання складання та розвитку військової організації Хозарського каганату (VII - XIII ст.ст.), Волзької Булгарії (VIII - XIII ст.ст.) та давніх мадярів (VIII - XIII ст.ст.), а також родового, соціального та числового складу війська цих державних утворень. На підставі вивчення зброї та спорядження бойового коня хозарів, булгар та мадярів реконструйовано комплекс їх озброєння на різних етапах розвитку військової організації, висвітлено питання бойового застосування окремих видів озброєння. На загальному фоні війн хозарів, булгар та мадярів, у першу чергу зі слов'янами та Київською Руссю, досліджено їх стратегію та оперативно-тактичне мистецтво, рівень розвитку фортифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)4 + Ц4,8(45)1:4 + Т3(45)4 +
Шифр НБУВ: РА321434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мазуров Г.І. 
Організаційно-методичне забезпечення управління зовнішньоекономічною діяльностю оборонно-промислового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.І. Мазуров ; Укр. акад. зовніш. торгівлі М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто стан та тенденції світового ринку озброєння, показано місце України на цьому ринку. Сформульовано основні принципи та виявлено особливості маркетингових досліджень світового ринку військово-технічного призначення з урахуванням специфіки здійснення переговорного процесу. Визначено показники ефективності діяльності системи ВТС та шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.2 + У9(4Укр)8
Шифр НБУВ: РА319238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Зінченко О.В. 
Б.М.Чичерін в ліберальному русі Росії (друга половина ХIХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано внесок відомого російського вченого Б.М. Чичеріна в ініціювання, розвиток та ідейно-теоретичне озброєння ліберального руху в середині 1850-х рр. Визначено суть чичерінської програми лібералізації Росії, скасування кріпосного права, забезпечення умов для виникнення середнього класу, формування громадянського суспільства, перетворення країни на правову державу у формі конституційної монархії. Особливу увагу приділено визначенню суттєвих відмінностей позиції Б.М. Чичеріна від позицій його однодумців-західників, опонентів-слов'янофілів та їх супротивників - революційних демократів, виявленню впливів ідей та концепцій вченого на характер реформ 1860 - 1870 рр., 1905 - 1097 рр. і столипінських аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-8 Чичерін Б.М. + Ф1(4Рос)506.9 Чичерін Б.М.
Шифр НБУВ: РА319130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Прохненко І.А. 
Історія військової справи даків І ст. до н.е. - початку ІІ ст. н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.А. Прохненко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 17 с. — укp.

Джерельною основою дослідження є свідчення античних авторів, епіграфіка, зображення римської скульптури (колона та трофей Трояна), нумізматичні та речові матеріали, а також військово-оборонні пам'ятки. Розглянуто історичну ситуацію в Карпато-Дунайському ареалі та викладено у хронологічній послідовності події протистояння даків і римлян, кельтських племен бойїв і таврисків, населенням міст - полісів Західного та Північно-Західного Понту, сарматських племінних об'єднань язигів і роксолан. На підставі аналізу речей озброєння встановлено особливість екіпірування й складу дакійського війська. За результатами дослідження реконструйовано зразки військового зодчества. Розглянуто місцеві традиції зброярства, військового будівництва й виділення елементів, запозичених під час контактів з кельтами, греками, римлянами та сарматами. З метою з'ясування місця дакійського війська серед озброєних формувань варварського й античного світу проаналізовано здобутки військового навчання римлян, сарматів і германців. Зроблено висновок, що військова справа даків відповідала рівню своєї епохи, а дакійське військо може бути віднесеним до найбільш боєздатних формувань варварського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.453 + Ц35(0)32
Шифр НБУВ: РА319251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Батюк Т.В. 
Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI - на початку XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Т.В. Батюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено склад, чисельність, структуру та організацію, озброєння, бойові можливості українського козацького війська, військових формувань українських князів та коронних контингентів, які формувалися в українських землях, їх порівняно з військами основних противників - Оттоманської імперії та Кримського ханства. Висвітлено участь українських військ у протистоянні кримсько-турецькій експансії, зокрема сухопутних і морських походах, а також експедиціях до Молдови та Угорщини. Розглянуто також політичний фон цих подій, взаємини запорізького та донського козацтва, їх вплив на політику держав Східної та Центральної Європи, спроби уряду реформувати запорізьке козацтво, причини та наслідки морських походів та зазначених експедицій. Уточнено деталі походів і битв, зокрема здобуття Кафи у 1616 р. Зроблено загальну оцінку військової справи в українських землях у другій половині XVI - початку XVII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Ц4,8(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Журавльов Д.В. 
Військова справа в слобідських козацьких полках у другій половині XVII - першій половині XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Журавльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

Доведено, що військова справа в слобідських полках розвивалася в руслі загальноукраїнської козацької традиції, але їй була притаманна і певна специфіка (першорядна роль кінноти, фортифікацій тощо). Показано вплив військового критерію на процес заселення Слобідської України XVII - XVIII ст., досліджено зміни, що відбувалися в козацькому середовищі в цей період під впливом все тіснішої інкорпорації даного війська до загальноросійських імперських військових структур. Проаналізовано військову організацію, комплектування, забезпечення, роди військ та озброєння слобідського козацтва. Приділено увагу історії воєн і збройних конфліктів XVII - XVIII ст., у яких брали участь слобідські козаки, що залучалися до численних обтяжливих походів як досвідчена та ефективна іррегулярна кіннота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)46-7 +
Шифр НБУВ: РА324975

Рубрики:

      
14.

Панченко С.М. 
Психологічна освіта старшокласників як чинник їх життєвого самовизначення: Автореф. дис. канд... психол. наук: 19.00.07 / С.М. Панченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесу життєвого самовизначення старшокласників, психолого-педагогічних умов його підтримки та стимулювання засобами психологічної освіти. Обгрунтовано сутність життєвого самовизначення та його психологічні особливості в юнацькому віці. Зроблено спробу структурувати суб'єктивні складові-детермінанти життєвого самовизначення. Здійснено психолого-педагогічне дослідження ефективності запровадження психологічної освіти для старшокласників як чинника їх життєвого самовизначення. Розроблено та апробовано експериментальну програму спецкурсу з психології для старшокласників, методичні поради щодо його запровадження. Результати формувального експерименту на базі шкіл Сумської області показали: озброєння старшокласників базовими знаннями та первинними техніками з галузі психології як однієї з центральних антропологічних дисциплін є ефективним засобом їх життєвого самовизначення та особистісного саморозвитку. Показано, що розроблений зміст курсу психологічної освіти, спеціально організована пізнавальна, комунікативна, предметно-практична та творча діяльність учнів стимулюють та якісно збагачують важливі складові психологічної організації особистості: світоглядну, ціннісно-цільову, мотиваційно-потребову, гармонійною єдністю яких забезпечується життєве самовизначення старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.723.02 + Ч421.328
Шифр НБУВ: РА326731

Рубрики:

      
15.

Катін П.Ю. 
Методика контролю технічного стану аналогових пристроїв радіоелектронних засобів озброєння з використанням узагальненої контрольної точки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / П.Ю. Катін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Військ. ін-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

З використанням методу імітаційного моделювання розроблено функціонально-статистичну модель (ФСМ) для контролю технічного стану (ТС) аналогового пристрою, яка дає змогу здійснювати контроль ТС багаторежимних об'єктів діагностування (ОД) високого ступеня інтеграції. Запропоновано новий метод одержання діагностичної інформації в узагальненій контрольній точці (КТ) для контролю ТС аналогових ОД, які містять багато функціональних елементів. Даний метод дає змогу зменшити кількість КТ та діагностичних параметрів. Створено методику контролю ТС аналогових пристроїв радіоелектронних засобів озброєння (РЕЗО), з використанням якої є можливою розробка пристрою для контролю ТС аналогових типових елементів заміни безпосередньо на місцях дислокації. Наведена методика дозволяє враховувати випадковий характер параметрів електрорадіокомпонентів під час контролю ТС. Базуючись на методиці контролю ТС аналогових пристроїв ЕЗО з використанням узагальненої КТ розроблено структурну схему пристрою для перевірки працездатності аналогових типових елеметів заміни безпосередньо на місцях дислокації РЕЗО. Відзначено, що впровадження пристрою дає змогу усунути недоліки, притаманні існуючій системі обслуговування та ремонту РЕЗО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц82 + З844-07 +
Шифр НБУВ: РА335360

Рубрики:

      
16.

Савков П.А. 
Методика контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елементи з зворотними зв'язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / П.А. Савков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Військ. ін-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Базуючись на ієрархічній математичній моделі цифрових типових елементів заміни (ТЕЗ) на структурному та функціональному рівнях та з застосуванням алгоритму побудови детермінованих тестових посідовностей розроблено методику контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елемент зі зворотніми зв'язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння (РЗО). Наведена модель дає змогу автоматизувати процес контролю технічного стану цифрових ТЕЗ з використанням бази даних типових логічних елементів і функціональних вузлів, що дозволяє істотно скоротити час контролю цифрових ТЕЗ, які дають підстави для підозри щодо несправності, шляхом побудови детермінованих тестових послідовностей та виявити відмови елементів, охоплених зворотними зв'язками. За результатами наукових результатів розроблено технічні рішення та рекомендації стосовно виготовлення та експлуатації простого та дешевого пристрою, який реалізує методику контролю технічного стану цифрових ТЕЗ безпосередньо на місці дислокації РЗО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц825 +
Шифр НБУВ: РА334663

Рубрики:

      
17.

Бегма В.М. 
Стратегічне управління експортом продукції військового призначення та подвійного використання в контексті економічної безпеки держави: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 21.04.01 / В.М. Бегма ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні питання стратегічного управління експортом продукції військового призначення та подвійного використання. З'ясовано значення військово-технічного співробітництва в системі економічної безпеки держави. Досліджено кон'юнктуру світового ринку озброєння та військової техніки. На підставі результатів аналізу стану зовнішнього середовища та оцінки експортного потенціалу власного оборонно-промислового комплексу (ОПК) визначено принципи статегічного управління експортом озброєння. Обгрунтовано шляхи реструктуризації ОПК України, зокрема методом приватизації об'єктів ОПК за умови забезпечення необхідного рівня національної безпеки держави, а також урахування в процесі утворення нових зразків військової техніки чинника їх конкурентоспроможності на світовому ринку озброєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-99 + У9(4УКР)305.2-592 + У9(4УКР)843.5-803.4 +
Шифр НБУВ: РА334178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Грицюк В.М. 
Військова організація та воєнне мистецтво скіфів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Грицюк ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексну реконструкцію організаційних та функціональних компонентів скіфського війська, запропоновано періодизацію виникнення та розвитку військової організації скіфів. Проаналізовано природні умови скіфського часу та їх вплив на розвиток воєнної справи. Систематизовано знання про війни за участю скіфів, уточнено та обгрунтовано хронологію їх походів до Передньої Азії у VII ст. до н.е., виявлено особливості скіфського воєнного мистецтва. Зроблено спробу дослідити систему забезпечення воєнних дій скіфського війська. На підставі оцінки кардинальних змін у комплексі озброєння, військовій організації, способах та прийомах ведення бойових дій зроблено припущення про те, що у скіфський період відбулась революція у воєнній справі на теренах Південно-Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)233 + Ц8г + Ц35(0)3 +
Шифр НБУВ: РА331727

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Транспорт   
19.

Заічко С.І. 
Вдосконалення методів керування суднами з вітрорушіями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.16 / С.І. Заічко ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2004. — 24 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему забезпечення безпеки мореплавання суден з вітрорушіями, враховуючи їх вплив на керованість судна за різних умов, особливо за наявності хвилювання. Одержано диференціальне рівняння руху судна з вітрорушіями за кутом крепу в лінійній та в нелінійній формі, на підставі аналізу рішення якого встановлено, що амплітуда бортового хитання знижується пропорційно величині сили дрейфу. Сформульовано та вирішено оптимізаційну задачу вибору кута установки вітрила, за якого досягається мінімальна амплітуда бортового хитання судна за заданих значень зниження сили тяги вітрильного озброєння. Запропоновано модельну оцінку керованості судна, що використовує вітрила, за умов хвилювання. Як базову обрано існуючу математичну модель руху судна, яку модернізовано, враховуючи силу тяги та силу дрейфу вітрорушіїв. За допомогою зазначеної моделі виявлено особливості впливу вітрорушіїв на якість стабілізації судна на заданому курсі та на його маневри курсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О422.7-082.022
Шифр НБУВ: РА331030

Рубрики:

      
20.

Заруба В.М. 
Українське козацьке військо в російсько-турецьких війнах останньої чверті XVII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Заруба ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2004. — 36 с. — укp.

На базі широкого кола джерел досліджено героїчну боротьбу народу України проти експансії Османської імперії та Кримського ханату в 1670-х - 1690-х рр. Розкрито історіографію проблеми, вивчено склад, комплементацію, озброєння та військове мистецтво тогочасних збройних сил українського народу. Детально розглянуто бойові дії першої російсько-турецької війни 1676 - 1681 рр. - Чигиринські походи, боротьба за Правобережжя, дії козацьких польових підрозділів, умови підписання Бахчисарайської угоди. Установлено провідну роль козацької армії у другій російсько-турецькій війні 1686 - 1700 рр. - в Кримських, Дніпровських та Азовських походах, у воєнних акціях у степах. Запропоновано суттєві доповнення до історії реєстрового та охотницького військ, а також біографії І.Самойловича, І.Мазепи, І.Новицького, компанійських та сердюцьких полковників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(2)461.685.2 +
Шифр НБУВ: РА330432

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського