Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (234)Книжкові видання та компакт-диски (1104)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРЕЛ$<.>+<.>K=АРТЕМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Орел М.Г. 
Адміністративне реформування в Україні в умовах глобалізації: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.Г. Орел ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади адміністративного реформування в Україні за умов глобалізації. Сформовано інформаційно-аналітичну модель адміністративного реформування, визначено функціональне призначення її елементів. Обгрунтовано нову парадигму стратегічного планування адміністративного реформування. З метою здійснення підтримки внутрішньої упорядкованості системи державного управління науково аргументовано необхідність переходу до прогнозно-сценарної парадигми стратегічного планування адміністративної реформи в Україні. З метою врахування та моніторингу реалізації національних інтересів у процесі визначення цілей реформування обгрунтовано доцільність аналізу впливу глобалізації, ціннісних та інноваційних вимірів адміністративної реформи. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, проаналізовано вплив процесів глобалізації на ефективність функціонування національних політичних інститутів. Обгрунтовано перспективні завдання державної політики з питань адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА358693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Орел Л.В. 
Алелопатично активні сполуки бур'янів та наукові принципи розробки фіторегуляторів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Л.В. Орел ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Зроблено скринінг алелопатично активних сполук бур'янів і розроблено фіторегулятори з гербіцидною дією. З використанням відкритих рослин-донорів - осоту рожевого (Cirsium arvense (L) Scop.), суріпиці звичайної (Barbarea vulgaris R.Br), рутки лікарської (Furmaria officinalis L.) створено шість фіторегуляторів, які містять як діючу основу багатокомпонентну, синергетичну суміш фенольних сполук. Уперше досліджено хімічний склад цих рослин, виділено комплекс речовин ліпідної та фенольної природи, зокрема з високою рістінгібуючою активністю. Установлено, що калусна маса, одержана з коренів молодих проростків суріпиці та осоту, а також поживні середовища з-під калусів мають рістінгібуючі властивості. Теоретично обгрунтовано та підтверджено практично суттєву ефективність фіторегуляторів, які селективно інгібують проростання насіння бур'янів і практично не впливають на ріст і розвиток основних зернових культур. На базі синтетично відтвореної природної діючої речовини, виділеної з Cirsium arvense (L) Scop., розроблено препарат "Алметид", який за даними польових випробувань виявився ефективним у боротьбі з дводольними бур'янами у посівах ярого ячменю та озимої пшениці. На підставі вивчення персистентності фіторегуляторів показано, що вони практично повністю інактивуються в грунті через 25 - 30 діб: а синтетичний аналог природної сполуки алметид - через 45 діб. За результатами дослідження їх токсикологічних властивостей віднесено фіторегулятори до мало небезпечних сполук (IV клас небезпеки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.313 + П146.752 +
Шифр НБУВ: РА330262

Рубрики:

      
3.

Артеменко А.Г. 
Аналіз зв'язку структура-властивість на основі молекулярних граткових моделей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Г. Артеменко ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано гратковий підхід до моделювання просторової структури молекул, який забезпечив генерацію однорідної системи структурних параметрів, що відображають локальні, інтегральні та польові характеристики молекулярної структури для ефективного розв'язання задач "структура - властивості". Запропоновано інваріантну систему кодування просторової структури молекул. Отримано молекулярний код, використаний для оцінки хіральності та структурної подібності молекул. Модернізовано систему опису локальних і польових характеристик молекулярної структури. Розроблений підхід застосовано для розв'язання різноманітних задач "структура - властивості". Виявлено, що спорідненість стероїдних молекул до кортикостероїд- та тестостеронзв'яжучого глобуліну значною мірою зумовлена просторовим розташуванням атомів оксигену. Доведено, що адекватний опис впливу структури монопохідних бензолу на їх здатність до утворення комплексів з переносом заряду можливий у рамках граткової моделі без проведення квантово-хімічних розрахунків. Вдалося передбачити сполуку з потенційно високою психотропною активністю - 1-метил-5-(о-фтор)фенил-7-трифторметил-1,2-дігідро-3Н-бенздіазепін-2-он для ряду заміщених 1,4-бенздіазепін-2-онів. Доведено, що фторалкільні замісники, які створили високий потенціал поля ліпофільності в області хелатних циклів. З'ясовано, що з використанням трьох груп параметрів, які визначили хіральність, форму молекул та їх здатності до міжмолекулярних взаємодій, можливо кількісно оцінити закручувальну здатність похідних (-)-ментону в нематичній мезофазі. Завдяки використанню граткового підходу розроблено комплекс комп'ютерних програм, у межах якого можливе розв'язання різноманітних задач QSAR/QSPR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Артеменко С.В. 
Багатокритеріальне моделювання термодинамічної поведінки природних робочих тіл: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Артеменко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено багатокритеріальний підхід у розробці моделей термодинамічної та фазової поведінки природних робочих тіл - перспективного середовища для створення екологічно безпечних технологій знищення органічних забруднень, надкритичної екстракції, заміни озоноруйнуючих речовин у холодильній техніці. Встановлено, що нейронні мережі є потужним інструментом для узагальнення великої кількості несистематизованих даних про підгінні параметри моделей, що істотно використовують експериментальну інформацію і які не можна теоретично оцінити. З'ясовано, що використання надійно визначених критичних параметрів робочих тіл у сполученні з термодинамічно строгими критеріями азеотропії та нейронними мережами, що генерують емпіричні дані про параметри перехресної взаємодії, дозволяє апріорно прогнозувати появу азеотропії у бінарних сумішах холодоагентів. Зазначено, що основні результати дослідження, які прогнозують термодинамічну та фазову поведінку в системах надкритична вода - органічний забруднювач, надкритичний двоокис вуглецю - біологічні молекули мають практичне значення для проектування теплотехнічного обладнання для нових екологічно безпечних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032
Шифр НБУВ: РА331060

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Гамуля Ю.Г. 
Біогеоценологічна характеристика галофітних дібров Степового Придніпро'я, іх охорона, поновлення і раціональне використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Ю.Г. Гамуля ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості існування галофітних дібров, формування їх грунтів у степовій зоні України. Проаналізовано стан проблеми вивчення галофітних дібров лівих приток Дніпра. Викладено методологічні підходи до їх вивчення з використанням біогеоценотичних методів дослідження. Наведено результати вивчення біогеоценозів галофітних дібров долин річок Орель і Самара. Розглянуто особливості вертикальної структури біогеоценозів галофітних лісів та окремих частин біогеоценозів. Установлено, що у заплавах степових річок шляхи генезису грунтів у галофітних дібровах досить специфічні. Визначено нові типи лісу, які запропоновано для включення до типологічної схеми лісів степової зони України за основними екотипами, наведено їх діагностичні описи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3(45УКР),022
Шифр НБУВ: РА315842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Артеменко В.В. 
Вдосконалення ефективності контролю при ремонті тягових електричних машин в умовах депо: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.В. Артеменко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано метод комплексної оцінки факторів, що впливають на скорочення технічного стану тягових електричних машин у разі подовження їх терміну служби. Наведено модель визначення межових значень параметрів енергетичної установки тепловоза, які впливають на стан тягових електричних машин і лімітують їх термін служби. Розроблено комплексну модель вдосконалення системи контролю технічного стану тягових електричних машин, яка базується на принципі самонавчання та запропоновано шляхи її практичної реалізації. Проаналізовано метод вібромоніторингу вузлів тягових електричних машин на принципово новій апаратній основі із використанням ПЕОМ, а також створенням віповідної бази даних за браковочними параметрами. Розроблено методику теплового контролю вузлів тягових електричних машин із застосуванням нових засобів на базі інфрачервоних пірометричних приладів. Висвітлено питання створення теоретичних і практичних передумов щодо організації проведення вихідного контролю, які дозволяють на більш якісному рівні визначати технічний стан тягових електричних машин і забезпечувати їх надійність у разі подовження терміну служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-083.1/9-7 +
Шифр НБУВ: РА342730

Рубрики:

      
7.

Савєнков Ю. Д. 
Вдосконалення інтегрованої схеми ресурсозберігаючих технологій для виробництва і розливання міді вогневого рафінування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Ю. Д. Савєнков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено властивості міді вогневого рафінування, які використані під час математичного моделювання та у разі обгрунтування механізму гойдання кристалізатора. Розроблено заходи щодо вдосконалення технології та параметрів процесу розливання міді вогневого рафінування на машинах напівбезперервного лиття заготовки. Для умов ливарно-прокатного цеху ВАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" виконано та впроваджено рекомендації щодо режимів осциляції та конструктивних параметрів кристалізатора, що дозволило підвищити якість заготовки та впровадити ресурсозберігальну схему виробництва міді вогневого рафінування з брухту низької якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.171 + К342.18
Шифр НБУВ: РА376250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Пирін С.М. 
Вдосконалення технології розробки потужних пластів кам'яної солі в умовах ДВО "Артемсіль": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / С.М. Пирін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 23 с. — укp.

Вдосконалено й апробовано камерну систему розробки потужних пластів кам'яної солі для умов Артемівського родовища, яка відмінна від існуючої поділом блоку, що виймається, на яруси, в яких видобуток здійснюється проведенням камер малого перетину за допомогою комбайнової технології. Вперше теоретично розраховано й експериментально підтверджено безпечні розміри міжкамерних і міжярусних ціликів у соляному блоці, що відробляється, які забезпечують стійкість конструктивних елементів системи розробки. Розроблено й апробовано за промислових умов потокову технологію машинної виїмки солі в камерах, яка забезпечує безперервну доставку відбитої солі до скіпового ствола і вирівнювання нерівномірних вантажотранспортних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И345.201-5 +
Шифр НБУВ: РА351093

Рубрики:

      
9.

Артеменко Т. Г. 
Відбір баскетболістів на етапі початкової підготовки з урахуванням їх особистісних особливостей: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Т. Г. Артеменко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено важливість психологічних показників для навчально-тренувального процесу баскетболістів та їх відбору на етапі початкової підготовки, які складають особистісні особливості. Визначені провідний фактор структури особистісних особливостей. Виявлено критерії з'ясування перспективних спортсменів-баскетболістів з урахуванням їх особистісних особливостей на етапі початкової підготовки та відбору їх до групи попередньої базової підготовки довели свою ефективність у ході використання їх під час відбору баскетболістів. Розроблено практичні рекомендації з побудови та проведення відбору баскетболістів після закінчення етапу початкової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.664(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА374759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Артеменко 
Вплив адсорбції молекул аміаку на поверхневі явища в P-N переходах на основі напівпровідників AIIIBV: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Олена Сергіївна Артеменко ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.21,022
Шифр НБУВ: РА328590

Рубрики:

      
11.

Орел В.І. 
Вплив додатків поліакриламіду на втрати напору в раптових звуженнях і розширеннях труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.І. Орел ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано систематичні експериментальні дані для турбулентних течій води з додатками поліакриламіду в трубопроводах з раптовими звуженнями та розширеннями потоку. Одержано залежності для обчислення втрат напору в раптових звуженнях і розширеннях труб, який базується на тому, що в тих місцевих опорах, де переважають втрати на тертя, додатки понижують гідродинамічний опір, а в разі домінування опору форми - збільшують його. Запропоновано та обгрунтовано метод перерозподілу витрат рідини між декількома трубопроводами введенням у потік гідродинамічно активних додатків. Удосконалено відомий спосіб обчислення втрат енергії в прямій циліндричній трубі за питомою потужністю, що витрачається на подолання опору потоку та розповсюджено його на раптове розширення труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.014 +
Шифр НБУВ: РА325079

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Артеменко О.Ю. 
Вплив пероксиду водню на концентрацію кальцію в тимоцитах щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.Ю. Артеменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.24-641.9:Г121.131 П +
Шифр НБУВ: РА348325

Рубрики:

      
13.

Артем'єва О.О. 
Гендерні дослідження в контексті постнекласичної раціональності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.О. Артем'єва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано гендерні дослідження у контексті постнекласичної раціональності, у межах якої людина та суспільство розглянуто як складні самоорганізуючі системи. Розглянуто епістемологічний, методологічний та аксіологічний аспекти гендерних досліджень й обгрунтовано їх значення як різновиду постнекласичної раціональності. Описано структурну організацію гендерних досліджень у зв'язку з процесами, що відбуваються у науковому середовищі у сучасний період, зокрема, інтеграцією наукового знання та осмислення його аксіологічних аспектів, пов'язаних з вирішенням комплексних проблем. Проаналізовано витоки та змістову різноманітність гендерних досліджень. На підставі вивчення концепції постнекласичної раціональності й особливостей організації гендерних досліджень та існуючих в їх межах підходів, методів, понятійного апарату зроблено висновок, що сучасний постнекласичний етап розвитку науки є найбільш сприятливим для розширення можливостей і становлення гендерних досліджень як наукової галузі. Розглянуто їх специфічні особливості, зокрема, людиновимірність, спрямованість на вивчення складних систем, що самоорганізуються, міждисциплінарність і необхідність урахування цінностей під час проведення наукового дослідження. Розкрито потенціал гендерних досліджень для розширення існуючих наукових практик, розглянуто методології їх проведення. Визначено соціокультурні можливості гендерних досліджень в утвердженні ціннісних настанов постнекласичної раціональності, зокрема, таких, як відповідальність за свою діяльність та турбота про інших.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:С5 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА356486

Рубрики:

      
14.

Артемчук М.А. 
Гіпогомоцистеїнемічна дія нового вітамінно-мікроелементного комплексу (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.А. Артемчук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

На білих нелінійних щурах-самцях (n = 377), які утримувались на стандартній напівсинтетичній крохмально-казеїновій дієті, проведено експериментальні дослідження специфічної (гіпогомоцистеїнемічної) активності нового вітамінно-мікроелементного комплексу (ВМК). Дослідження впливу запропонованого ВМК проведено у порівнянні зі специфічною дією двох інших комплексів - препаратом порівняння 1 (ПП-1, склад згідно з R.Clark, 1998) та препаратом порівняння 2 (ПП-2, полівітамінний препарат "Декамевіт"). На трьох експериментальних моделях гіпергомоцистеїнемії (гострої та хронічної метіонінової та комбінованої гіповітамінозно-метіонінової) з використанням біохімічних, гематологічних, морфологічних і гістохімічних методів дослідження виявлено, що ВМК і препарати порівняння відзначаються гіпогомоцистеїнемічною активністю та здатністю нормалізувати порушення, індуковані гіпергомоцистеїнемією. Встановлено, що профілактична та лікувальна дія ВМК у більшості випадків є вища у порівнянні з ПП-1 та ПП-2. Зроблено висновок про конкурентоздатність досліджуваного ВМК у порівнянні з сучасними аналогами (ПП-1 та ПП-2), наведено рекомендації щодо його застосування для проведення доклінічних і клінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р252.9 +
Шифр НБУВ: РА358510

Рубрики:

      
15.

Артемович О.Д. 
Групи, близькі до нерозкладних, і пов'язані з ними задачі теорії кілець: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.Д. Артемович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.30,022 + В152.50,022
Шифр НБУВ: РА310335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Артеменко Г.Я. 
Діагностика і лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з прееклампсією і анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Я. Артеменко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу, присвячено питанню комплексного, патогенетично обгрунтованого лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних із прееклампсією й анемією з використанням ліпосомального препарату ліпін. Вивчено показники серотоніну, гістаміну, перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи, середньомолекулярних пептидів, а також морфологічну будову й гормони фетоплацентарного комплексу. Установлено залежність між рівнем серотоніну, гістаміну, ендогенної інтоксикації (за вмістом середньомолекулярних пептидів) і морфологією плаценти, а також вмістом плацентарних гормонів у крові вагітних із фетоплацетарною недостатністю. Розроблено і науково обгрунтовано схему комплексної терапії фетоплацентарної недостатності у вагітних із прееклампсією й анемією з використанням ліпіну, яка дозволяє поліпшити стан плаценти, плоду і новонародженого. Доведено ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-3 + Р716.212.1-37

Рубрики:

      
17.

Стець М.М. 
Діагностика та комплексне хірургічне лікування токсико-септичного біліарного синдрому, ускладненого поліорганною дисфункцією: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / М.М. Стець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше обгрунтовано концепцію розвитку токсико-септичного біліарного синдрому (ТСБС), виникнення якого обумовлено обструкцією жовчних шляхів з порушенням відтоку жовчі, біліарною гіпертензією та гіпербілірубінемією, які є чинниками ендотоксикозу тяжкого та вкрай тяжкого ступеня захворювання. З'ясовано, що біліарна гіпертензія обумовлює виникнення порушення гемодинаміки печінки, цитолізу, нагромадження продуктів тканинної деструкції, зниження функції ретикулоендотеліальної системи та клітин Купфера, підвищення проникності жовчних капілярів. Доведено, що механізм токсемії створює сприятливі умови для транслокації бактерій, мікробної токсемії, утворення міліарних абсцесів. Вперше встановлено, що локальний процес обтяжується системною токсемією, каскадом імунної дисфункції, що обумовлює універсальне ураження органів і систем з їх функціональними розладами. На підставі зіставлення даних обстеження визначено роль ендотоксинів мікробної асоціації як однієї з причин розвитку гемодинамічних порушень печінки й інших органів. Вперше встановлено ступені тяжкості ТСБС з урахуванням етіопатогенетичних чинників, адаптованих відповідно до шкали Glasgow, SOFA та Артем'євої-Напалкова з урахуванням коефіцієнта де Рітіса. Розроблено алгоритми діагностики та критерії вибору методів консервативного й оперативного лікування хворих з ТСБС. Удосконалено комплекс детоксикаційної терапії хворих з тяжким перебігом ТСБС у передопераційному періоді. Розроблено новий підхід щодо лікування хворих з обтураційними жовтяницями у структурі гепатобіліарної патології з застосуванням тактики етапного використання мініінвазивних технологій з залученням до комплексного лікування методів екстракорпоральної детоксикації. Встановлено критерії проявів ТСБС, розроблено його класифікацію й удосконалено методи лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА371551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Олішевська С.В. 
Еколого-систематична характеристика та біологічна активність мікроскопічних грибів, виділених із забруднених важкими металами грунтів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.В. Олішевська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іонів важких металів на мікобіоту сучасних грунтів на території заводів у Запоріжжі, Артемівську (на Донеччині), ділянці мідних покладів у х.Картамиш (на Луганщині) та території стародавніх плавильних гонів у заповіднику "Ольвія" (на Миколаївщині). Показано, що у цих грунтах кількість темнозабарвлених видів мікроскопічних грибів становила 40 - 42,5 %, а у грунтах заповідників "Мамай-гора" і "Михайлівська цілина" - 13,3 - 24,1 %. Виявлено 3 нових для мікобіоти України види: Gelasinospora retiapora Cain, Wardomyces simplex Sugijama і Monodictys asperospora (Cooke et Massee) M.B. Ellis та 12 рідкісних видів. Серед досліджених 34-х штамів 22-х видів 12-ти родів мікроскопічних грибів виявлено 11 високорезистентних (8 видів 6-ти родів), 13 резистентних (12 видів 9-ти родів), 8 чутливих (7 видів 6-ти родів) і 2 надчутливих штами (1 вид) до іонів міді. Розроблено модельну систему, яка дала змогу встановити відстань (4 см), за якої швидкість радіального росту досліджених видів грибів достовірно зменшувалась у 1,5 - 2 рази за дії іонів міді у концентраціях 6 - 10 мМ. Відзначено, що розроблена модельна система дає змогу досліджувати різні види мікроміцетів для визначення прояву цієї ознаки щодо іонів інших металів. Проведено скринінг активних сорбентів іонів міді серед 72-х штамів 29-ти видів 16-родів мікроскопічних грибів, виділених з сучасних і стародавніх грунтів. Визначено 4 найактивніших штами: Cladosporium cladosporioides 77 і C. cladosporioides 716, Stachybotrys chartarum 357 і S. chartarum 424, сорбційна здатність яких становить 71,4 - 83,6 %. Уперше показано, що серед досліджених 7-ми видів 4-х родів (7-ми штамів) мітоспорових грибів найактивнішими біодеструкторами бетону, що використовується для контейнерів, призначених для зберігання низько- та середньоактивних відходів, були штами Cladosporium cladosporioides 3, Alternaria alternata 37 і Aspergillus niger 42.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.4 + Е521.5*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА340768

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Орел Т.В. 
Застосування електровпливу в процесі подрібнення магнетитових кварцитів з метою підвищення ступеня розкриття мінералів і якості концентрату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 5.15.08 / Т.В. Орел ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено питання підвищення якості та зниження енергоємності концентратів залізних руд завдяки збільшенню ступеня розкриття мінералів шляхом інтенсифікації процесу подрібнення за умов дії постійного струму. Досліджено вплив електричного струму на механізм руйнування полікристалічних матеріалів. Показано, що одним з методів підвищення ступеня розкриття рудних мінералів є вплив на їх дислокаційну структуру. Електричний струм, що проходить через мінеральні утворення, інтенсифікує рух дислокацій до поверхонь зрощення мінералів і призводить до підвищення ступеня розкриття рудних зерен під час здрібнення у барабанному млині. Електрокінетична фіксація тріщин у матеріалі сприяє зниженню енергетичних витрат на процес здрібнення руд. Мінерали, що розкриваються у млині з електровпливом, характеризуються кращими технологічними та фізико-хімічними властивостями. Розроблено принципову конструкцію млина для подрібнення руд з застосуванням електричних впливів. Результати лабораторних досліджень підтверджені технологічними випробуваннями на непреривнодіючій установці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5,323 +
Шифр НБУВ: РА345058

Рубрики:

      
20.

Артеменко В.О. 
Збереження опороздатності у хворих із глибокими трофічними розладами нижньої кінцівки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.О. Артеменко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів медико-статистичного дослідження встановлено, що глибокі трофічні розлади (ГТР) є причиною ампутацій нижньої кінцівки (АНК) в 94 % випадків, виявлено невідповідність між ступенем ішемічного ураження кінцівки та рівнем ампутації. Проаналізовано результати лікування 86-ти хворих з ГТР нижньої кінцівки (НК), що виникла внаслідок мікро- та макроангіопатій (облітеративного атеросклерозу й ендартерії, діабетичної ангіопатії, хвороби Рейно) та гнійно-некротичного процесу на стопі. Для лікування даної категорії пацієнтів застосовано систему хірургічного втручання, що включає підшкірну фасціотомію гомілки (ПФГ) та удосконалену методику ампутації переднього відділу стопи. На підставі УЗД і вимірювання внутрішньокісткового (ВКТ) та підфасціального (ПФТ) тиску розроблено показання до фасціотомії гомілки та визначено можливі механізми її впливу на трофіку кінцівки. Доведено ефективність застосування фасціотомії для лікування хворих з нейропатичною формою діабетичної стопи. На підставі результатів біохімічного досліження доведено позитивний вплив ПФГ на трофіку нижньої кінцівки, що підтверджено підвищенням активності креатинфосфокінази (КФК) і лактатдегідрогенази (ЛДГ) у м'язах після операції. Обгрунтовано доцільність видалення власних м'язів стопи та ревізії заднього глибокого футляра гомілки під час ампутації переднього відділу стопи. Розроблено тактику хірургічного лікування у хворих з ГТР НК, що базується на врахуванні локалізації та поширеності хірургічної інфекції та визначенні ступеня артеріальної недостатності (ішемії) кінцівки й характеру некротичного ураження. Показано, що нова тактика хірургічного лікування сприяє збереженню опорності нижньої кінцівки у 71 % хворих основної клінічної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865 +
Шифр НБУВ: РА350561

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського