Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (31)Наукова електронна бібліотека (236)Реферативна база даних (2025)Книжкові видання та компакт-диски (1584)Журнали та продовжувані видання (324)
Пошуковий запит: (<.>K=ОТЧЕТ$<.>+<.>K=ПОПЕЧИТЕЛ$<.>+<.>K=ОКРУГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Омар Фарід Мохамед 
Агрокліматичне районування території України стосовно вирощування плодових овочевих культур: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Омар Фарід Мохамед ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему встановлення впливу агрокліматичних умов на продуктивність овочевих культур: баклажанів, солодкого перцю, томатів в Україні. На основі концепції максимальної продуктивності адаптовано і модифіковано модель оцінки агрокліматичних ресурсів території, яка враховує біологічні особливості овочевих культур, виявлені закономірності формування агрокліматичних умов зростання та формування врожаю за різних агрокліматичних умов. Одержано кількісну оцінку впливу мінливості агрокліматичних характеристик на продуктивний процес рослин. За результатами оцінок агрокліматичних ресурсів продуктивності у областях, оцінок міри використання ресурсів, їх мінливості виділено агрокліматичні округи та райони. Запропоновано агрокліматичне районування території України стосовно вирощування теплолюбних плодових овочевих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.6-280(4УКР) + П25-280(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Храпунов М.І. 
Адміністрація візантійського Херсона (кінець IV - XI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.І. Храпунов ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративний устрій і принципи управління візантійським провінційним містом Херсоном у кінці IV - XI ст. З'ясовано, що протягом досліджуваного періоду адміністрація Херсона залежала від Візантії, ступінь залежності не був постійним. Виявлено, що централізація посилилась у VI ст. зі створенням адміністрації дуки й у IX - XI ст. після заснування військово-адміністративного округу - феми. Встановлено, що у Херсоні перманентно зберігалися окремі посади, пов'язані з міською громадою, управління містом здійснювалось на підставі взаємодії двох принципів ("центрального" та "місцевого"). Зафіксовано існування континуїтету - спадкоємності між адміністраціями ранньовізантійського часу та IX - X ст. Зроблено висновок, що адміністративний устрій Херсона відзначався певною специфікою, але мав багато спільних рис з іншими візантійськими провінційними містами. Доведено, що напрямок евоюції адміністративного устрою Херсона ідентичний з візантійськими Балканами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)449.44-5 + Т3(45УКР)3-5 +
Шифр НБУВ: РА362917

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
3.

Тишкевич О.П. 
Архітектурно-планувальна організація сільських малокомплектних шкіл: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.02 / О.П. Тишкевич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку системи шкільного обслуговування в сільській місцевості. Виявлено основні фактори, що впливають на формування будівель сільських шкіл. Визначено принципи побудови мережі загальноосвітніх закладів в сільській місцевості на основі територіальних освітніх округів. Запропоновано класифікацію та номенклатуру типів малокомплектних сільських шкіл. Наведено функціонально-планувальну організацію й архітектурно-планувальні рішення основних елементів малокомплектних шкіл різних типів. Висвітлено типи та прийоми архітектурно-планувальної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.32
Шифр НБУВ: РА373035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ковальчук О.Б. 
Виборчий процес в Україні: конституційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Ковальчук ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми виборчого процесу як однієї з головних форм безпосередньої демократії. Запропоновано уникати вживання у виборчому законодавстві України окремо термінів "принципи" та "засади", об'єднавши їх одним поняттям "засади виборчого процесу" та "засади виборчого права". Сформульовано визначення поняття такої засади виборчого процесу, як законність, яка передбачає, що організація та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим здійснюються на підставі та відповідно до Конституції України, виборчого Закону України (залежно від виду виборів), Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України. Зроблено спробу визначити загальні засади для всіх видів вибору, на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Вперше проведено порівняльний правовий аналіз виборчого процесу по всіх видах виборів, які відбуваються в Україні згідно з Конституцією та діючими виборчими законами України. Обгрунтовано порядок утворення виборчих округів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України. Запропоновано можливу структуру двопалатного парламенту та порядок його формування, що має важливе значення для виборчого процесу в Україні. Розглянуто новий порядок підрахунку голосів на виборах народних депутатів України. Наведено іншу схему проведення чергових виборів в Україні. Розроблено та запропоновано структуру Виборчого кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА322739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Корягін О. М. 
Використання насичуючих схрещувань в селекції люцерни: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. М. Корягін ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т земл-тва. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено можливість здійснення принципово нового напрямку в селекції люцерни посівної з використанням генів ознак від близькоспоріднених видів роду люцерна. Експериментально підтверджено генетичну природа контролю ознаки колір пелюсток квітки. Виявлено всі наявні гомозиготи за контролем кольору пелюсток квітки в природних і штучних гібридних популяціях. Вперше встановлено генетичну природу контролю форми бобу та числа спіралей у округлої форми, яка здійснюється одним локусом з двома алелями. Доведено можливість передачі генів контролю самофертильності від люцерни посівної іншим культурним видам люцерни та задовільне функціонування цих генів в зародковій плазмі гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-31
Шифр НБУВ: РА373635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Миронова В.М. 
Граматичні особливості латинської актової мови XV-XVI ст. в Україні (на матеріалі гродських і земських судових актів Галицької, Сяноцької, Перемишльської і Львівської адміністративних округ Галицької Русі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / В.М. Миронова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено системному дослідженню морфології та синтаксису актової латинської мови, яка вживалася на території Галицької Русі (ХV-ХVI ст.). Застосовано метод зіставного аналізу, який дозволив встановити зміни в граматиці актової латини, зумовлені україно-латинським білінгвізмом судових писарів. Встановлено, що граматична система латинської актової мови ХV - ХVI ст. в Україні є наслідком інтерференційного поєднання латинської та староукраїнської граматик. Лінгвістичний аналіз виявив взаємозв'язок мовних рівнів у становленні ієрархії мовної системи: зміни граматичних характеристик розглядаються в аспекті взаємодії граматичних значень словоформ із їх синтаксичними функціями. Доведено визначальну роль синтаксичного фактора у зміні морфологічних характеристик латинських словоформ. Встановлено, що частиномовна парадигматика актової латини характеризується змінами як у формальній, так і у функціональній площинах організації мовного знака, причому ці інтерференції є поєднанням різних за походженням форм і функцій. Запропоновано систематизований опис синтаксичної системи актової латини як в аспекті структурної організації різних типів синтаксичних структур, так і в аспекті частиномовної характеристики головних та другорядних членів речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-06

Рубрики:

      
7.

Федак В.І. 
Дегенеративні захворювання суміжних (до оперованого) сегментів хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.І. Федак ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми хірургічного лікування дегенеративних захворювань поперекового відділу хребта з використанням міжтілового спондилодезу. Проведено ретроспективне клініко-рентгенологічне обстеження групи хворих і виявлено незадовільні результати. Встановлено, що якість спондилодезу (зниження індексу міжтілового проміжку та порушення його форми, резорбція кісткової тканини навколо фіксатора, зміщення імплантанту у фронтальній площині) та наявність антелістезу та ретролістезу, спондилоартрозу, є факторами, що негативно впливають у післяопераційному періоді на структурну організацію суміжних хребтових сегментів. Проведено морфологічні експериментальні дослідження на тваринах. Виявлено, що матеріали з низькими остеоінтеграційними властивостями мають значний вплив на дегенерацію суміжних хребтових сегментів (міжхребцевого диска та дуговідросчастих суглобів). Доведено доцільність виконання ендопротезу із корундової кераміки з системою отворів у середній його частині й округленням по зовнішньому та внутрішньому периметрам ендопротезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.565.011-5
Шифр НБУВ: РА375293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ільницький В. І. 
Дрогобицька округа ОУН: структура та діяльність (1945-1952): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. І. Ільницький ; Національна академія наук України ; Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича ; Інститут народознавства. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЛЬВ-2Д)62
Шифр НБУВ: РА373374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Лісова Н.О. 
Екологічний стан та охорона рослинного покриву природно-заповідних територій (Опільсько-Кременецький округ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Лісова ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан рослинного покриву філіалу "Кременецькі гори" Природного заповідника "Медобори" та Голицького ботанічного заказника загальнодержавного значення. Охарактеризовано історико-екологічні умови формування флористичного багатства територій дослідження. Установлено, що флора філіалу "Кременецькі гори" нараховує 825 видів, а Голицького заказника - 285. Здійснено еколого-ценотичний аналіз судинних рослин. Зафіксовано групи рослин за відношенням до екологічних чинників і біоморфною ознакою. Досліджено фітоценотичну структуру рослинного покриву. Виявлено 37 видів рослин, наявних у філіалі "Кременецькі гори" та 23 - у Голицькому заказнику, занесених до Червоної книги України. Виявлено регіонально-рідкісні види рослин. Установлено антропогенні чинники трансформації рослинного покриву досліджених територій і запропоновано созологічні заходи щодо його збереження й охорони. Обгрунтовано доцільність формування Кременецько-Опільського регіонального екологічного коридору як складової частини національної екомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88 е(4УКР) л64 + Е50*80 е(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА359944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Сергєєв М.Є. 
Земляні блішки (Coleoptera, Chrysomelidae, Alticinae) Південного сходу України (фауна та екологія): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / М.Є. Сергєєв ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено Acticinae південного сходу України, а саме: їх видовий склад, подібність фаун, ареали, біотопічний розподіл, трофічну спеціалізацію. Фауна блішок південного сходу України нараховує 166 видів та 190 родів. Уперше для фауни регіону зареєстровано 49 видів і 5 родів, з них уперше для фауни України - 5 видів (Altica deserticola Wse., Aphthona kuntzei Roubal., Longitarsus nebulosus (All.), L. brisouti Hktg., L. kushera deserticola Wse., Aphtona kuntzei Roubal., Longitarsus nebulosus (All.), L. brisouti Hktg., L. kutshera (Rye.)), для степової зони України - 7 і для лівобережної України - 10 видів. На підставі аналізу розподілу Alticinae за ботаніко-географічними округами виділено 6 фауністичних угруповань. Проаналізовано Alticinae південного сходу України з чотирма регіональними фаунами у межах східноєвропейської рівнини. Встановлено закономірність зростання кількості видів у степовій зоні з півдня на північ. На підставі результатів проведеного зоогеографічного аналізу виділено 11 ареалів. З'ясовано відсутність ендеміків і вузько ареальних видів, що доводить про відносну молодість регіональної фауни. Основу фауни складають представники мезофільної групи, серед яких переважають мезогігрофіли та мезоксерофіли. Проаналізовано розподіл блішок у біотопах за основними типами рослинних формацій, а також сезонну динаміку видів і виділено п'яти фенологічних груп. Розглянуто трофічні зв'язки Alticinae південного сходу України. Встановлено механізми, які допомагають уникнути імаго блошек трофічної конкуренції, за умов розвитку на загальній кормовій рослині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Chr +
Шифр НБУВ: РА365452

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Кричевська Д.А. 
Ландшафтно-екологічні засади територіально-функціональної організації гірських біосферних резерватів (на прикладі української частини міжнародного біосферного резервата "Східні Карпати"): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Д.А. Кричевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальне територіальне планування української частини міжнародного біосферного резервата (МБР) "Східні Карпати" на засадах ландшафтного й екологічного підходів. Проаналізовано розвиток уявлень про фукнціональне призначення біосферного резерванта (БР); встановлено основні закономірності територіально-функціональної організації гірських БР, розташованих у біомі "широколистяних лісів і рідколісся" помірного поясу Європи, з'ясовано функціональну роль МБР "Східні Карпати" у екомережах Карпат і Полонинсько-Бексидського біогеографічного округу. Розроблено алгоритм зонування гірських БР на ландшафтно-екологічних засадах; охарактеризовано ландашафтну та басейнову структуру, біоекологічні особливості української частини МБР і обгрунтовано схему її функціонального зонування на підставі оцінки геосистем за параметрами позиційно-динамічної автомномності, антропогенної модифікації лісового покриву, екосистемної та раритетної репрезентативності. Показано, що проведене модельне режимне зонування ключових ділянок БР дозволяє рекомендувати як пріоритетні в природоохоронному ядрі - заповідний режим, у буферній зоні - заказний, а у транзитній - режим раціонального використання природних ресурсів. Показано, що режимне зонування виступає підставою виділення функціональних зон Ужанського національного та Надсянського ландшафтного парків як складових МБР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*88(4УКР3)л64 + Д829(45УКР3,3)081 +
Шифр НБУВ: РА350662

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Тертишний А.П. 
Луки Північного лівобережного геоботанічного округу: флора, синтаксономія, охорона: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.П. Тертишний ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано дані про флору та лучну рослинність Північного лівобережного геоботанічного округу (ПЛО). Установлено, що флора луків даного регіону нараховує 664 види вищих судинних рослин, що належать до 257-ми родів, 57-ми родин і 4-х відділів. Відзначено, що флора луків має бореальний характер, її еколого-ценотична та географічна структура відображають особливості лісостепових флор Голарктики. Установлено рівень і характер синантропізації флори. Розроблено класифікаційну схему лучної рослинності за методом Ж.Браун-Бланке, яка містить 5 класів, 9 порядків, 11 союзів, 1 субсоюз, 18 асоціацій, 2 субасоціації та 6 варіантів. Проведено структурно-порівняльний аналіз флористичного складу виявлених класів лучної рослинності. Наведено дані про врожайність агрофітоценозів за умов ПЛО та виявлених асоціацій лучної рослинності регіону. Досліджено раритетну фракцію флори луків. Установлено сучасне поширення рідкісних видів. Виявлено 17 нових місцезнаходжень шести видів, занесених до Червоної книги України. На підставі географічного аналізу гранично-ареальних рідкісних видів проведено флористико-созологічне районування території ПЛО. Запропоновано структуру екологічної мережі регіону. Розглянуто можливості її інтегрування в Національну екомережу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.1-09 +
Шифр НБУВ: РА357688

Рубрики:

      
13.

Бєлікова М.В. 
Менонітські колонії півдня України (1789 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Бєлікова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано історичні умови та процес формування населення менонітських округів. Досліджено еволюцію адміністративного устрою менонітських колоній, визначено особливості демографічних процесів у менонітських селах. Реконструйовано економічний розвиток менонітів, розкрито його еволюційні зміни. Розглянуто особливості культури та побуту менонітської етноконфесійної спільноти, реконструйовано культурні взаємовпливи етносоціальних груп регіону. Виявлено причини успіхів населення менонітських колоній в економічній та культурній сферах. Встановлено неоднозначність місця менонітів у розвитку півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)4/5-7 + Э376.15 +
Шифр НБУВ: РА335645

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
14.

Мохамад Зуда 
Метод та засоби логарифмічного контролю обчислювальних пристроїв для обробки мантис чисел із плаваючою точкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Мохамад Зуда ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено природну інформаційну збитковість форматів з плаваючою точкою, що укладена між першою і другою значущою цифрою нормалізованої мантиси та дозволяє виявляти помилки залежно від їх величини. Запропоновано метод логарифмічного контролю з метою виявлення відмов під час робочого діагностування обчислювального пристрою для обробки мантис, що полягає у визначенні контрольного коду мантиси та виведенні контрольних співвідношень на підставі виявленої природної інформаційної збитковості форматів з плаваючою точкою та забезпечує перевірку округлених результатів без урахування помилок у відкинутих розрядах. Розроблено моделі контрольних обчислень і пристрої для формування контрольного коду мантиси в прямому, оберненому та додатковому кодах, а також для перевірки контрольних співвідношень з одержанням альтернативних розв'язків за складністю та кількістю рангів схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-047.1-07 +
Шифр НБУВ: РА322972

Рубрики:

      
15.

Тоніца О.В. 
Моделювання фізичних полів методами теорії R-функцій та нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Тоніца ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені конструктивні методи та алгоритми моделювання фізико- механічних полів на основі теорії R-функцій та нечіткої логіки, які дозволяють враховувати технічні та технологічні допуски на геометричну та фізичну інформацію, погрішності вимірів, помилки скруглення, та на основі аналізу їх комплексного впливу на розв'язок робити екпертний висновок. Запропоновані моделі фізичних полів, що містять допуски на геометричні та фізичні характеристики за допомогою врахування функції належності величин, що розглядаються, в межах заданих допусків. Методика, що розроблена, дозволяє отримувати допуски на розв'язок за допомогою варіювання цих величин в межах заданих допусків, а потім за допомогою отриманих допусків робити експертний висновок про прийнятність знайденого рішення. Побудовані інтервальні обчислювачі арифметичних операцій з врахуванням помилок округлення, які підвищують ефективність реалізації алгебри диференціальних кортежів, що лежить в основі обчислювального процесу. Досліджені можливості розпаралелювання обчислювального процесу на основі ярусно-паралельних форм. Результати, що отримані, застосовуються для розширення можливостей системи "Поле" на випадки вирішення крайових задач, в постановці яких суттєву роль грають допуски на геометричну та фізичну інформацію, погрішності вимірів та помилки округлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311с,022

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Колич Н.Б. 
Морфофункціональні особливості клоакальної сумки птахів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.Б. Колич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено морфофункціональні особливості клоакальної сумки свійських (курки, качки, гуски, індика, цесарки, перепелу) та диких (сороки, ворони, голуба) птахів у віці настання статевої зрілості: а у перепела також у постнатальному періоді онтогенезу. Установлено, що форма клоакальної сумки качки, гуски, перепела та цесарки видовжено-овальна, курки й індика - округла, сороки та ворони - серцеподібна, а голуба - куполоподібна. Абсолютна маса та розміри клоакальної сумки залежать, відовідно, від маси тіла птахів та їх розмірів. Слизова оболонка клоакальної сумки перепела, індика, курки, цесарки, гуски та качки утворює складки, які не виражені у сороки, ворони, голуба. Епітелій слизової оболонки клоакальної сумки між складками та в їх основі - простий кубічний або циліндричний, а на бічних поверхнях складок та їх верхівках він простий багаторядний. Останній локально інфільтрований лімфоїдними клітинами. У власній пластинці слизової оболонки розташовані лімфоїдні вузлики, в яких відбувається утворення B-лімфоцитів. Крім цих вузликів, у власній пластинці локально розташовані дифузна лімфоїдна тканина та вторинні лімфоїдні вузлики, характерні для периферичних органів імуногенезу. Клоакальна сумка постійно виявляється у перепела віком від вилуплення до 150-ти діб. У перепела віком 180 діб цей орган реєструється у 70 % особин, у 210-добових - у 50 %. У перепела віком 240 діб і старших клоакальна сумка не виявляється. Ріст такої сумки перепела завершується у 42-добовому віці, а розвитком її структур - у 21-добовому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694.426 + П68-273.903 +
Шифр НБУВ: РА344844

Рубрики:

      
17.

Олійник Ю. В. 
Нацистський окупаційний режим в Україні у 1941 - 1944 рр. (на матеріалах генеральної округи "Волинь-Поділля"): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. В. Олійник ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

Простежено встановлення та функціонування окупаційного режиму в генеральній окрузі. Розкрито засади, на яких формувався територіально-адміністративний устрій округи, уточнено її територію та зміни, яких вона зазнавала впродовж окупації. Висвітлено механізм діяльності нацистських адміністративних органів цивільної влади та місцевих структур української допоміжної адміністрації. Досліджено соціальне становище мешканців регіону. Проаналізовано суть та наслідки нацистської окупаційної політики в промисловості, сільському господарстві, освіті, культурі, церковному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)662.8
Шифр НБУВ: РА372375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рибак Ю.П. 
Обрядові пісні Верхньоприп'ятської низовини (мелотипологія - мелогеографія культурогенеза): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ю.П. Рибак ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу питомих наспівів регіону Західнопольської ентографічної області - Верхньоприп'ятської низовини, яка вважається одним з найактивніших осередків формування слов'янської спільноти, реконструйовано автентичну народнопісенну традицію, згідно з якою у сформованій за локальним принципом жанровій сітці містяться чисельні загальновідомі, але своєрідно пристосовані та деякі рідкісні місцеві мелотипи. За цього розглянуто кожен з найрозвиненіших обрядових пісенних циклів, приурочених до календарних (зими, весни, літа), сезоно-трудових (жнив, польових і збиральницьких лісових робіт) і родинних (весіль) обставин. За результатами мелогеографічних дослідів на верхньоприп'ятській території визначено три ієрархічно підпорядковані територіально-діалектологічні одиниці меншого рівня (наддіалект/район, діалект/округ, субдіалект/околиця). Музичні дані засвідчують впливовий статус верхньоприт'ятського басейну за тривалого етапу етногенези слов'янства, у чому активну роль відіграв консервативний осередок в епіцентрі низовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР1)0-414.1 + Т52(23=Ук7)-7 +
Шифр НБУВ: РА339639

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кровякова М.Т. 
Оптимізація еколого-гігієнічних умов рекреацій Криму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / М.Т. Кровякова ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Встановлено, що рекреаційні резерви традиційних курортів практично вичерпані, що вимагає розвитку більш екологічно придатних для цього нових перспективних курортних зон, таких як західні та південно-східні райони Чорноморського узбережжя, які за санітарно-гігієнічними критеріями віднесені до чистих регіонів. У зв'язку з бактеріальним забрудненням морських вод відзначено різке зростання захворюваності населення на гострі кишкові хвороби, що поряд з дефіцитом питної води загострює епідеміологічний стан курортів. На підставі результатів дослідження розроблено систему оціночних показників пляжів та критеріальну шкалу оцінки їх якості, які об'єктивно відображають санітарно-гігієнічний стан курортів та можуть розглядатися як інтегральний показник оцінки інфраструктури морських курортів, що існує. Зроблено висновок, що подальший розвиток санаторно-курортної сфери у Криму потребує вирішення проблем водопостачання та водовідведення, розробки та затвердження округів та зон санітарної охорони курортних ресурсів, розвитку курортної інфраструктури у перспективних курортних районах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА321333

Рубрики:

      
20.

Проскунін В.М. 
Організаційно-педагогічні умови діяльності освітніх округів на регіональному рівні: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.М. Проскунін ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та педагогічні дослідження з проблеми організації освітніх округів регіонального типу (ООРТ). Сформульовано концептуальні положення організації освітніх округів на регіональному рівні та розроблено організаційно-педагогічні умови їх оптимальної діяльності в освітньому просторі. Визначено систему чинників, що впливають на процес організації ООРТ і реалізацію організаційно-педагогічних умов їх функціонування. Розроблено теоретико-методологічні засади організації та діяльності ООРТ, на базі яких розроблено організаційно-педагогічні механізми взаємодії суб'єктів освітнього округу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) к22 +
Шифр НБУВ: РА362272

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського